Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46901) mezis válasza brd (#46899) üzenetére


mezis
nagyúr

Mindíg nagy baromságnak tartottam ezt a szőkéknek való "aktív partició"-t. Ha tobb helyen talál boot-ra alkalmas dolgot, akkor kérdezzen rá, honnan szeretném. (Pl.: PDP-11 + RT+11.)

mezis

(#46902) DS39 válasza krealon (#46900) üzenetére


DS39
nagyúr

köszönöm a segítséget! ez tökéletes megoldás. :R

(#46903) Aylarth


Aylarth
tag

Sziasztok,
Az alábbi problémám lenne.
Fel akartam telepíteni a Win 7 mellé egy Linux Mint-et, és a Live USB-s indulásnál nem látta a két külön NTFS partíciót. Ezért Windows alól csináltam a lemezkezelővel egy szabad meghajtót, amin NTFS volt, majd a Live USB-ről formatáltam Ext2 filenrendszerre. Viszont így sem tudott települni rá a Linux Mint, viszont az újraindításkor nem tölt be a Win, kék halál van.
Próbáltam javítani, de nem sikerült neki.
Valakinek van ötlete, hogy lehetne formatálás nélkül helyreállítani? Azt sejtem, hogy az MBR-el lehett a gond, de kérem aki tud egy erre érhető lépéseket az írjon! Thanks!
U.I. Szétb.sz az ideg,mert ma telepítettem újra a win-t....

(#46904) Aylarth


Aylarth
tag

Még annyi, hogy próbáltam már telepítő dvd-ről a "bootsect /nt60 c: /mbr" parancsot is, de úgy sem működik.
A chsdsk /F írásvédettnek ismerte fel azt a meghajtót.
Próbáltam a "bootrec /fixmbr" parancsot is, de úgy sem jött össze :(
Esetleg a Linux Live CD-ről tudok valami paranccsal helyreállítani?

(#46905) quailstorm válasza Sn00k (#46888) üzenetére


quailstorm
nagyúr

innen úgy néz ki, hogy az USB 3 Inteles drivere omlott össze, de van a programban egy bluescreen emulációs nézet, amikor úgy írja ki mintha a BSOD-t látnád, az érdekel, ott a kód

frissítsd az USB3 drivert, állítólag a régi bugos

[ Szerkesztve ]

(#46906) cool13


cool13
őstag

Senki másnak nincs ötlete a pár hozzászólással ezelőtt ismételt kérdésemre?

(#46907) vadasz70 válasza LonGleY (#46891) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Szia! Hát kivártam még felment 5 óra lett belőle, de sajnos nem lett jó mert ugyan az a problémám. Ragad a gépem és állandóan lefagy pedig formàztam a C meghajtót de ugyan az a probléma sokszor csak teker és ki írja hogy nem válaszol. Van egy D meghajtóm is estleg lehet hogy azzal van valami probléma? Le kellene azt is formázni?

(#46908) sfdrakex válasza vadasz70 (#46907) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Valami hardveres gond lesz akkor, vinyóval vagy memóriával, ha van másik vinyód telepítsd arra, ha több memória modul is van a gépben szedegesd ki egyszerre egyiket, utána a másikat, tesztelgesd a géped.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#46909) mezis válasza cool13 (#46906) üzenetére


mezis
nagyúr

Lehet, hogy egy op. rendszer frissítés elb....(babrálta) a driverét. Mert az azért csak van nekije. Keresd meg az eszközkezelőben, TÁVOLÍTSD EL és akkor a lusta Windows mégis csak újra be fogja tölteni.

mezis

(#46910) cool13 válasza mezis (#46909) üzenetére


cool13
őstag

Ez is meg volt. Semmi.
De egy vadi új Trust KB880 multimédiás billentyűvel sem mennek a + gombok. Valami a win-ben van letiltva vagy a fene sem tudja.
De még egyszer ezek plug and play eszközök nincs driver cd és az oldalukon sincs hozzá driver.

(#46911) mezis válasza cool13 (#46910) üzenetére


mezis
nagyúr

Újraindítás volt ?

mezis

(#46912) cool13 válasza mezis (#46911) üzenetére


cool13
őstag

Ez már jó pár hetes gond. Igen az is meg volt. Driver tiltás/csere után is. Szóval passz. Eddig meg voltam nélküle, de most jól jönne a hangerő fel le gomb. Nem akarom billentyű kombinációval stb. Ha van erre alkalmas külön gomb ezt használnám.

(#46913) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek!
Bluescreen hibát tapasztalok úgy 2-3 naponta a gépen, mindegy hogy terhelem vagy alapon kint a windowsba megy a gép.
atikmdag.sys hibát ír ki, segítenétek mi a jó megoldás a hiba kiküszöbölésére?
Segítségeteket előre is köszönöm! :R

Gábor

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#46914) LonGleY válasza Gaboman (#46913) üzenetére


LonGleY
veterán

Ez tán: [link]

Az első találatban ott van linkelve a megoldás-féleség.

[ Szerkesztve ]

(#46915) Gaboman válasza LonGleY (#46914) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ebből már párat megcsináltam softveresen, most állítottam vissza a rendszert is hátha ez megoldja.
Ha viszont újból előjön a hiba lehet hogy kártya cserével megoldódna a gond?
Tehát elképzelhető hogy nem csak softveres gond van hanem hardver is?

Gábor

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#46916) LonGleY válasza Gaboman (#46915) üzenetére


LonGleY
veterán

Ebből ezt nehéz lenne megállapítani. Én ezeket a teszteket csinálnám meg sorban:

• AMD driver takarítás
• új driver (Omega 14.12) telepítés, ha a kártya legalább HD-5xxx-es (nem kell kijelölni semmi mást a csomagból, csak a meghajtóprogramot)
• ha így sem jó, akkor jön a Win újratelepítés
• végül ha még így sem, akkor a kártya kipróbálás másik gépben
• ha a másik gépben is rossz, el lehet gondolkozni másik kártya vásárlásán (az AMD-kből a Sapphire márka ajánlott)
• ha másik gépben megfelelő, akkor az egyéb hardvereid tesztelése következik, elsősorban a tápegység lesz kérdéses

Ha HD-5xxx alatti kártyád van, akkor a vásárlás még inkább jogos valami kisebb fogyasztású 6-os vagy 7-es szériában (használtan).

[ Szerkesztve ]

(#46917) Gaboman válasza LonGleY (#46916) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Köszönöm a segítségedet! :R
Most megvárom hogy újra előjön e a hiba, ha igen akkor a driver frissítéssel fogom kezdeni.

Gábor

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#46918) LonGleY válasza Gaboman (#46917) üzenetére


LonGleY
veterán

Eleve azzal kellett volna kezdeni...

(#46919) konci79 válasza LonGleY (#46918) üzenetére


konci79
őstag

Én ma raktam vissza a 14.4-et,omega csinált majdnem naponta fagyásokat,főleg altatásnál...
Előzőkkel nem volt gondom,bár gondolom konfig függő is.

Szerk:
Ja,CCC,evolved és stream nem kellett,azokat kihagytam.

[ Szerkesztve ]

(#46920) LonGleY válasza konci79 (#46919) üzenetére


LonGleY
veterán

Nálam pont az előzőek bénáskodtak. De ez biztos nagyon hardverfüggő is. Nekem 7850-esem van, illetve egy 6870-nél és egy 7950-nél sincs baj az új driverrel.

[ Szerkesztve ]

(#46921) Kikki90


Kikki90
tag

Sziasztok!

Ha egy laptophoz járó Windows 7-nek lekopott a kódja, van esély arra, hogy ezt valahogy megtudjam? Közben újra lett telepítve a rendszer, csak az aktiválni nem tudjuk így. :( Köszönöm! :)

(#46922) Adrian Mole válasza Doky586 (#46557) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Hopsz, elkerülte a figyelmemet a válasz, köszi! A gépen a 80-as port van nyitva, kifelé, tehát nem routert, hanem a gépet nézte a Fing. Ezt más gépeken nem tapasztaltam. Megnézem, mindenesetre.

42

(#46923) szabonagyur válasza Kikki90 (#46921) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Újratelepítéskor a kóddal volt aktiválva vagy most akarod aktiválni?
Ha csak most akarod aktiválni, tehát nincs a kulccsal aktivált rendszered akkor a gyártótól tudod jobb esetben vissza szerezni a kulcsot máshogy nem. Ennek kiküszöbölésére van már WIn8nál BIOS-ba égetve és nincs kulcsos matrica.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46924) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Hali!
Az előfordulhat ha 64bites procira 32 bites win7 telepítek telepítés befejezésekor kékhalálozik újraindítja magát?

Proci g2020 intel, 4gb ddr3 ram, 1gb gtx 550ti videokártya

(#46925) szabonagyur válasza Hardver Arc (#46924) üzenetére


szabonagyur
félisten

Elvben nem kéne kékhalált kapnia, de van valami különös okod, hogy azt akarod felrakni? Ez a gép megérdemli a 64bitet.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46926) Hardver Arc válasza szabonagyur (#46925) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Tudom csak mindenképp kellet egy újratelepítés és azt hittem nem lesz baj ha 32 bitest rakom fel..

(#46927) UFO1


UFO1
senior tag

Segítséget kérnék az egyik meghajtó teljes írási (hozzáférési) jogosultsága le lett tiltva tehát system, rendszergazda, felhasználó, vendég. Csak olvasni lehet. Hogy tudom visszaállítani a teljes hozzáférést?
Win7 prof.

[ Szerkesztve ]

(#46928) JokerMaffia


JokerMaffia
tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném, olyan gond van, használt gépben alaplapcsere vált szükségessé. (Asus P4S533-MX) Ez odáig jó, hogy az operációs rendszer maga telepítette a szükséges dolgokat, csakhogy a hang drivert manuálisan telepíteni kellett,szépen meg is csinálta, eszközkezelőben mindent rendben.megfelelő hangikonok a helyükön, ennek ellenére még sincs hang. Biosban letiltva nincs. Valakinek ötlete? Köszönöm.

J.M.

(#46929) szabonagyur válasza JokerMaffia (#46928) üzenetére


szabonagyur
félisten

Esélyes, hogy nem jó a hangchip rajta, pár százasért veszel bele egy alap hangkártyát.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46930) Sn00k válasza quailstorm (#46905) üzenetére


Sn00k
veterán

Rendben, köszi! Leszedtem és feltettem, remélem megoldja a problémát...

3njoy the Lif3

(#46931) mezis válasza JokerMaffia (#46928) üzenetére


mezis
nagyúr

A honlapról letöltött legfrissebb alaplapi (chipset) drivereket felraktad ?

mezis

(#46932) JokerMaffia válasza szabonagyur (#46929) üzenetére


JokerMaffia
tag

Esélytelen, hogy Windows beállítást kellene módosítani, ami eddig elkerülte a figyelmem?

(#46933) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Kék halálba memoria diagnosztizálát ír de lefutattam és semmi baj..
Majd mikor újra indul a gép és ki lehet választani hogy milyen módba akarod futatni a gépet csökentett,normál stb..
Felül azt írja hogy windows inditása nem sikerült ennek oka egy nemrég bekövezkezett szofver vagy hardver változás lehet..

Csak akor arra tudok tippelni hogy 64 bites processzoron 32 bites op rendszert nem lehet erre felrakni.. Más nem lehet hiszen nincs új hardver bele rakva vagy ilyen hülyeség..

[ Szerkesztve ]

(#46934) szabonagyur válasza JokerMaffia (#46932) üzenetére


szabonagyur
félisten

Egy hangkártya vagy megy vagy nem, főleg régi gépnél. BIOS-ban nincs tiltva, eszközkezelő látja, driver fent van, lenémítva nincs, ha ezek mind beállítva akkor az halott.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46935) AlyrArkhon válasza UFO1 (#46927) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

sajátgép-jobbklikk-tulajdomságok-biztonság-szerkesztés
és hozzáadod a kivánt gép kivánt felhasználóját/csoportját megfelelő jogosultsággal.

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#46936) qqcqqc válasza JokerMaffia (#46932) üzenetére


qqcqqc
őstag

MI van beállítva elsődleges kimenetnek?
Nálam sokszor a digitálist rakja, pedig mindig analógot használok.

(#46937) JokerMaffia válasza qqcqqc (#46936) üzenetére


JokerMaffia
tag

Ez annyira régi alaplap, ilyen beállítási lehetőség nincs. A hangot tiltani illetve csak engedélyezni lehet a biosban. Driverében nem néztem lehet ott van SPDIF-re állítva.

[ Szerkesztve ]

(#46938) UFO1 válasza AlyrArkhon (#46935) üzenetére


UFO1
senior tag

Nem tudok ott semmit sem állítani minden szürke, de már rájöttem a speciális alatt kellett a tulajdonosi adatokat módosítani csak olyan ritkán kotorászok itt, hogy nem ugrott be, azért köszi. :R

(#46939) sziada5925


sziada5925
aktív tag

Sziasztok!

Készítettem egy olyan Win7 telepítőt, amelybe bele lettek integrálva a legújabb frissítések az SP1 óta. Az alap ISO egy MSDN-es Home Premium 64 bites verzió.
A pendrive bootolása után elindul a telepítő, de a partícionáló résznél megakadok, ugyanis ott azt írja ki, hogy a telepítő nem tudott új rendszerpartíciót létrehozni. Ezzel a hibával már találkoztam a Westlake-féle Windows7 AIO telepítőnél is. A sima, MSDN-es gond nélkül települ. Hogyan tudnám ezt megoldani?

[ Szerkesztve ]

Üdv: Ádám

(#46940) G4bi89


G4bi89
senior tag

Hellosztok

Lenne egy elég érdekes problémám.
Szóval adott egy win7 két felhasználóval, az egyik az rendszergazdai a másik általános jogú. Na most amikor váltanék a kettő között akkor az USB-s billentyűzet lehal és nem reagál semmire. Kihúzom majd vissza és mintha mi sem történt volna megint megy. Ez minden felhasználóváltásnál előjön, de csak ott sehol és máshol.

Próbáltam már másik portba dugni de nem segített.
Ötletek ?

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#46941) LonGleY válasza sziada5925 (#46939) üzenetére


LonGleY
veterán

Az utolsó westlake-esek hibásak. Telepítsd az MSDN verzió és futtasd a Win update-et! Ugyanott vagy.

[ Szerkesztve ]

(#46942) LonGleY válasza G4bi89 (#46940) üzenetére


LonGleY
veterán

Ne váltogass a felhasználók közt! Voilá...

[ Szerkesztve ]

(#46943) szentkuti11 válasza G4bi89 (#46940) üzenetére


szentkuti11
addikt

Próbálj meg bemenni az eszközkezelőbe, nyisd meg az USB-hubokat, kattints rá jobb klikkel az első usb gyökérhubra, Tulajdonságok, majd az energiagazdálkodás fülön vedd ki a pipát onnan, hogy ,,A gép kikapcsolhatja ezt az eszközt, hogy energiát takarítson meg". Ezután ezt csináld végig az összes gyökérhubbal, indítsd újra a gépet, és próbálkozz, hátha csak ennyi volt a gond.

(#46944) Zaji válasza brd (#46870) üzenetére


Zaji
őstag

Tovább nem szeretném bonyolítani. Így is sikerült eredményeket elérnem. Egy régebbi kétmagos laptopom van, ami ezekkel a beállításokkal észrevehetőbben csendesebb lett. A CPU-használat nem nagyon megy 58% fölé a korábbi 100%-kal szemben. :C
Még egyszer nagyon szépen köszönöm a segítséget! :R

(#46945) konci79


konci79
őstag

Sziasztok!
Ki akarnám törölni a registry-ből az Aoddriver3és a speedfan kulcsait(nincsenek már a gépen,de problémáznak indulásnál),de nem engedi,hogy tudnám ezt megoldani?
Sima törléssel 1-1 kulcs bennmarad,azt nem lehet törölni,újraindításnál visszarakja a többit is,ezt szeretném megoldani. :R

(#46946) Vardar


Vardar
tag

Sziasztok!
A következő, visszatérő problémám lenne. A rendszermeghajtón folyamatosan és drasztikusan csökken a szabad hely. A valóságban van 25 giga szabad hely, azonban a Windows olyan 1 havonta megbolondul és egyre csökkenő tárhelyet ír. Pl tegnap éjjel, amikor kikapcsoltam még 5,6 giga volt szabad, reggel pedig, amikor bekapcsoltam, már csak 2,5. A lemezkarbantartó, a CCleaner nem tud, csak pár száz megát felszabadítani és ha belépek a meghajtóba, a mappák területe épp annyi, hogy a valós, 25 giga szabad hely kijöjjön, tehát tuti, hogy nincs valós helyvesztés. Valakinek van valami ötlete? Ősszel lett újratelepítve a rendszer és már nem jó :(

[ Szerkesztve ]

(#46947) G4bi89 válasza szentkuti11 (#46943) üzenetére


G4bi89
senior tag

Sajnos nem segített,az összes hubnál ki van kapcsolva és semmi változás. :(


LonGleY: "Azta" ez nagyon kreatív megyek is és egyből kipróbálom. Te pedig légyszíves tedd is be a fiókba a billentyűzetet, mert ha csak marhaságokat tudsz írni akkor nincs rá szükséged. :DDD Ilyen raggal többet várna az ember :F

[ Szerkesztve ]

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#46948) LonGleY válasza G4bi89 (#46947) üzenetére


LonGleY
veterán

Azért írtam, mert végül az lesz a megoldás. Nyilván csak betippeltem.

(#46949) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Sziasztok,

Lenne egy kérdésem hátha valaki már látott ilyet.
Win7 HomeProf 64bit. Van 1db zip állományom nagyjából 60MB amit nem tudok átmásolni sehova sem, se másik diszkre se az adott diszken belül másik könyvtárba. A jelenség az, hogy elkezdi húzni a csíkot, majd úgy kétharmad körül kimerevedik és mintha az egész IO leállna, csak a reset gomb működik. A zip-et viszont ki tudom csomagolni aztán meg tudom nyitni ami benne van, valamint át is tudom nevezni és még át is tudom mozgatni csak másolni nem. Checkdisket is már ráengedtem többször a disk santinel szerint is minden rendben valamint ezen kívül látszólag minden jól működik.
Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#46950) mezis válasza Chuck Norris (#46949) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Nem a víruskeresőd kezd el foglalkozni vele ? (Hagyd ott egy fél napra.)

mezis

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.