Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45551) Zola007 válasza Sub-ZeRo (#45547) üzenetére


Zola007
veterán

nekem is 3117 van és gyönyörűen megy win7 alatt

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#45552) Sub-ZeRo válasza Zola007 (#45551) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem is és nem is ezzel volt a problémám, hanem WU alatt van egy driver alá amit ha felrakok, nem tudok nyomtatni utána.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#45553) Vicoo


Vicoo
senior tag

Üdv!

Tegnap újraindítás után nem akart bootolni a Windows (7, prof , x64), csökkentett módban is megállt a boot. Fórumozás után az derült ki, hogy az Avast a probléma okozója, de nem tudtam eltávolítani Win nélkül, így újrahúztam. A probléma azóta az, hogy a két HDD közül az 1 TB (WD10EZEX) két partíciójából csak egyet lát a Windows (ez egy 500 GB HDD-n van ). Vagyis látja hogy van egy másik, csak megnyitni nem lehet, és a tulajdonságait sem lehet lekérdezni. Getdataback kifagy, AIDA64 sem látja. Mit lehet tenni?

(#45554) Sub-ZeRo válasza Vicoo (#45553) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Betűjel van neki?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#45555) bb0t


bb0t
senior tag

Üdv, az lenne a kérdésem, hogy törölt felhasználói fiókban tárolt adatok is törlődtek. Egy rendszer visszaállítás segíthet? Vagy ha nem akkor tárolja valahol a gép a mappa adatait?

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#45556) Vicoo válasza Sub-ZeRo (#45554) üzenetére


Vicoo
senior tag

Van, most már az eddig elérhető F partíciója sem nyitható meg. így néz ki a dolog

ez pedig a SMART adata a HDD-nek

(#45557) Taylor007s válasza Vicoo (#45556) üzenetére


Taylor007s
csendes tag

RAW-ba állt át a cucc?

(#45558) mouzrr


mouzrr
őstag

Sziasztok. Van ez az "Otthoni csoport" hálózat, és ehhez lenne pár kérdésem.
Van egy "okostévém", amin úgy nézem a filmeket/sorozatokat, hogy a gépen vannak a megosztott mappák, és abba bemásolom ezeket, majd a tévével kapcsolódok ugyan ahhoz a hálózathoz, amelyen a gép is van.
A kérdés: Más nem látja ezeket a megosztott fájlokat? Mivel a tévében nem kellett megadnom semmilyen kódot mielőtt megjelenítette volna a megosztott fájlokat. Csak az látja, aki a WIFI-hez kapcsolódik?

(#45559) Taylor007s

Köszi. Hogy tudom korlátozni azokat, akik a wifi-n vannak? Például hogy csak a tévén jelenjenek meg a képek és a videók.

[ Szerkesztve ]

(#45559) Taylor007s válasza mouzrr (#45558) üzenetére


Taylor007s
csendes tag

Az láthatja aki tagja ennek az Otthoni csoprotnak. Magyarul aki a te belső hálódon van(wifin, vagy kábellel). Kívülről ez nem elérhető.

(#45560) Vicoo válasza Taylor007s (#45557) üzenetére


Vicoo
senior tag

Hát úgy néz ki , de akkor nem a formázást kellene ajanlania ?

(#45561) Taylor007s válasza Vicoo (#45560) üzenetére


Taylor007s
csendes tag

Én is azért kérdeztem. Első körben próbáld ki, hogy valami live rendszerrel (linux, mini xp stb) működik-e, látsz-e valami adatot rajt. Akár mindkettővel megpróbálhatod. Egy kört megér :)

(#45562) Vicoo válasza Taylor007s (#45561) üzenetére


Vicoo
senior tag

Megnyílt nagy nehezen a lemezkezelő. Ha aktívra állítom a partíciót, akkor hozzá fogok vajon férni a fájlokhoz, vagy ennek már annyi?

így néz ki

(#45563) Taylor007s válasza Vicoo (#45562) üzenetére


Taylor007s
csendes tag

Újra felhoznám az előző hozzászólásomat. :)
Próbáld ki legalább a live linuxxal a dolgot.

(#45564) Vicoo válasza Taylor007s (#45563) üzenetére


Vicoo
senior tag

Legalabb a particio nevet kiirja, de ennyi. Mit tegyek? ezt irja

A tobbi particio is NTFS azokat olvassa.

[ Szerkesztve ]

(#45565) adatfalo válasza Taylor007s (#45563) üzenetére


adatfalo
senior tag

Eredeti windows? Pontosan melyik típus, nem próbáltad még más win7 verzióval? Esetleg letöltheted a legfrisebb OEM verziót akár a microsoft oldaláról és a saját aktiválókulcsoddal aktiválni. Usb-ről, hálózatról próbáltad már?

www.adatfalodesign.hu

(#45566) Vicoo válasza adatfalo (#45565) üzenetére


Vicoo
senior tag

Gondolom ez nekem szolt. Ez egy Win7 Prof x64, jogtiszta, friss install.

lemezellenorzes ennyit tud:

ntfsresize v2013.1.13AR.1 (libntfs-3g)
Device name : /dev/sda2
NTFS volume version: 3.1
Cluster size : 4096 bytes
Current volume size: 842915639808 bytes (842916 MB)
Current device size: 842915643392 bytes (842916 MB)
Checking for bad sectors ...
Checking filesystem consistency ...
100.00 percent completed
ntfs_attr_pread_i: ntfs_pread failed: Input/output error
Accounting clusters ...
ERROR(5): Couldn't get $Bitmap $DATA: Input/output error

[ Szerkesztve ]

(#45567) Vicoo válasza Vicoo (#45566) üzenetére


Vicoo
senior tag

Nos, valamit a hibajelzés ellenére is tudott csinálni a GParted, mert miután újraindítottam a gépet, a Win7 konzisztenciát ellenőrzött a G: meghajtón, azóta látszik Win alatt is, és meg is lehet nyitni. Viszont a kondíciója 99%. Gondolom így még nem garanciáztatható, pedig le fog járni január 23-án.

(#45568) szabonagyur válasza Vicoo (#45567) üzenetére


szabonagyur
félisten

99% az lényegében hibátlan kondició, felesleges vele foglalkozni. Nézz rá gyakrabbban vagy hagyd futni a HDsentinelt induláskor is és ha csökken jelez.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45569) adatfalo válasza Vicoo (#45566) üzenetére


adatfalo
senior tag

Nem, ez tényleg neki szólt, a #45548-as hozzászólásához. :d

www.adatfalodesign.hu

(#45570) vlevi válasza szabonagyur (#45568) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem van 0%-os külső HDD-m, amúgy semmi baja. Egyszer volt vele valami, akkor nullázta le a sentinnel, de se hibás szektor, se felpörgési hiba, vagy ilyesmi.
Egy másik HDD-m 19% körüli értéken van, na, azon már érezni, hogy nem az igazi. Ki is vettem a gépből (mert az belső HDD volt), és csak olyan limlomot tartok rajta, amit nincs szívem letörölni, de igazából nem hiányzik :)
Ez csinál olyat, hogy, filmnézés közben egyszercsak felpörög, berreg, a film megakad 1-2 másodpercre, aztán megy tovább.

(#45571) szabonagyur válasza vlevi (#45570) üzenetére


szabonagyur
félisten

HDsentinel sem biztos, nekem van 100/99-es HDD-m notiban mégis érzem rajta, hogy ez bizony lassul és lassul, csere lesz belőle.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45572) #41133696


#41133696
törölt tag

Mai:

(#45573) Gubek-Einste válasza #41133696 (#45572) üzenetére

A másik mi?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45574) Taylor007s válasza Vicoo (#45567) üzenetére


Taylor007s
csendes tag

Szóval most akkor látod az adatokat csak a kondíció nem a legjobb?
Ha így van és szorít a garancia akkor próbáld kicsit nyúzni a vinyót hátha romlik még és akkor vissza tudod küldeni gariba. :D
(ha a nyúzás ellenére nem romlik akkor pedig van egy jó vinyód)

(#45575) szabonagyur válasza Taylor007s (#45574) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nyúzástól nem lesz baja, 7éves HDD-m kb 5,5 éve 99%-on van, majd ha hibás akkor romlik az állapota tovább, nem kell ennyire túllihegni. Cserélni is csak nem is tudom hány % de valami nagyon alacsonynál cserélik.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45576) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ez mitől lehet?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#45577) #41133696 válasza Gubek-Einste (#45573) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az elrejtett Xerox 3140-es frissítés ami már 4x települt :)

(#45578) Taylor007s válasza szabonagyur (#45575) üzenetére


Taylor007s
csendes tag

Éppenséggel igen, mivel lehet hogy pont akkor jön ki valami nagyobb hibája.
Esetleg még a HDAT2 nevű progival menj rajt végig hátha kijavítja. :) Sok esetben segít.
Erről nem tudok nyilatkozni, hogy hány százaléktól de pl notiknál ha szektorhibás a hdd és gariba visszaküldöd mindig cserélik.

(#45579) szabonagyur válasza Taylor007s (#45578) üzenetére


szabonagyur
félisten

Max mákod van a noti vinyókkal, nagy részével nem is foglalkoznak míg meg nem döglik.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45580) Matthew mc


Matthew mc
csendes tag

Sziasztok.Azt szeretnem megkerdezni hogy,ha elrontom a Windows 7 telepiteset akkor hazavagja az egesz rendszert es nem lesz tobbet hasznalhato a pc-m?Ezt az osztalytarsam apja mondta mikor adott egy windows 7 telepito lemezt.Szoval akkor lesz valami baj ha elrontom.Vagy ujra tudom rakni,vagy elrontja a gepet.
Ezt mar megkerdeztem,de nem erkezett elegendo valasz.
Segitsetek leccives!
//telo

(#45581) szabonagyur válasza Matthew mc (#45580) üzenetére


szabonagyur
félisten

Lécci olvass vissza, válaszoltam már, nem lesz belőle bajod csak a BIOS-hoz ne nyúlj. De ha nem értesz hozzá ne nyúlj hozzá sem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45582) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Sziasztok.
Van valakinek ötlete, hogy a nyomtatási várólista szolgáltatás miért áll le. Hiába indítom el, kb. fél perc múlva már újra áll.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#45583) Taylor007s válasza Matthew mc (#45580) üzenetére


Taylor007s
csendes tag

Nem tudod vele konkrétan a hardver részegységeket elrontani, de ha nem értesz hozzá inkább fordulj szakemberhez.

(#45584) Taylor007s válasza Matthew mc (#45580) üzenetére


Taylor007s
csendes tag

És ez a szakember ne azt osztálytársad apja legyen...

(#45585) xxxx.x válasza Matthew mc (#45580) üzenetére


xxxx.x
tag

[link] :)

[Windows 7 telepítése lépésről lépésre]

Mielőtt nekiállsz ments le minden FONTOS, PÓTOLHATATLAN mappát.
A legrosszabb esetben letörölsz minden adatot a gépről - ezért kell menteni.
Ne félj a számítógéptől, nem harap. Ne hallgass olyanokra akik nem értenek hozzá.

A felhasználónevem is azért lett ez - xxxx.x - mivel nem tudtam meggyőzni az apámat, hogy nem az egyező felhasználónév miatt nem tud bejelentkezni a közös hálózatban lévő gépére.
Mikor elkezdtem foglalkozni a Linux-szal, minden problémát rám fogott, mert egy hálózatban volt a gépünk.
Olyantól kérdezz aki valóban ért hozzá, és szívesen segít neked.

[ Szerkesztve ]

(#45586) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!

A nagyobb aktivitás okán, na meg W7 miatt is, felteszem itt is a kérdésem:

Kaptam egy frissítést a Win-től, de mivel a Driver Booster azt jelzi, hogy minden a legjobb így tanácstalan vagyok a frissítés szükségessége felől.
Szerintetek telepítsem vagy ne?

Köszi előre!

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#45587) Taylor007s válasza HoTaZo (#45586) üzenetére


Taylor007s
csendes tag

Szerintem ne frissítsd. Ha a gyártó (tehát az nVidia) ad ki frissebb illesztőt azt felteheted, de én a microsoftos illesztőt nem komálom.

(#45588) Hunt3r22


Hunt3r22
őstag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy a megfelelő helyre írok, de hátha..

A problémám az lenne, hogy adott egy pendrive amire másoltak fel nekem néhány pdf , word fájlt egy másik gépről.

Azonban a saját gépemen semmit nem látok, mintha üres mappák lennének, viszont a méretüket megnéztem és biztos hogy rajta van a pendrivon a fájl / fájlok. Gondolom titkosítva / védve van.

Tudtok valami megoldást arra, hogy a gépemen látható legyenek / megnyithatóak legyenek a fájlok? :U

Előre is köszi!

Xr

(#45589) Kispetya11


Kispetya11
újonc

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok, és tudtok megoldást javasolni nekem.
Egy hatalmas probléma lépett elő nálam, és nem tudom mitévő legyek.

Kb. 2 hete volt újratelepítve egy HP Pavilion dv6-6b55eg laptop szervizben, és azóta jöttek elő a gondjai.
Napi többször is előjön a "a képernyőillesztő nem reagált és utána sikeresen helyreállt" buborék, illetve többször is csakúgy lefagy magától és csak újraindítani tudom. Meg a betűknél ahogy húzom az egeret, illetve ablakok nagyításánál/kicsinyítésénél villódzik.

Az op.rendszerem Win7 Prof 64bit, a videókártyák Ati Radeon HD6770M és Intel HD Graphics 3000.
Az Ati Catalyst Control Centerben tudom váltogatni a videókártyákat, ennek a verziója: 2011.0930.2209.37895.

Mivel a HP oldalán nem találták meg a hozzá tartozó drivert a szervizben, ezt tették fel. Amikor legutóbb frissítettem a Catalystet, összeomlott a képernyő teljesen, ezért nem merem újra.

A kérdésem az lenne, mitől írja ki ezt az üzenetet, és mitől fagyogat le egyre többször?

(#45590) szabonagyur válasza HoTaZo (#45586) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Mintha valamelyik témában kaptál volna már választ erre, hogy azt a sz@r driverboostert felejtsd el és ha nincs bajod a géppel akkor nem kell frissíteni a drivert.

(#45589) Kispetya11: csak gyártóit szabad használni, ha Intel és AMD oldalról szedted le DDU-val töröld le a drivert, illetve Windows update alól se telepítsd fel a driver frissítést.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45591) Taylor007s válasza Kispetya11 (#45589) üzenetére


Taylor007s
csendes tag

http://www2.ati.com/drivers/amd-catalyst-omega-14.12-with-dotnet45-win7-64bit.exe
Ezzel működnie kell a cuccnak. Ez a legfrissebb AMD illesztő.

(#45592) szabonagyur válasza Taylor007s (#45591) üzenetére


szabonagyur
félisten

Főleg ha nem támogatja a gyártó a külső driver használatot akkor aztán nagyon fog ;)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45593) Taylor007s válasza szabonagyur (#45592) üzenetére


Taylor007s
csendes tag

Ha a szervíz nem talált gyári illesztőt akkor valószínűleg nem lesz ilyen baj.

(#45594) HoTaZo válasza szabonagyur (#45590) üzenetére


HoTaZo
őstag

Mi a gond a DB-el? Csak, hogy én is tudjam.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#45595) szabonagyur válasza Taylor007s (#45593) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hogyne lenne driver hozzá a HP oldalon... A szerviz attól még simán balf@sz... Csak gondolom ez is egy olyan gép amit itthon nem hoztak forgalomba és ezért a magyar oldalon nem találod meg a drivert hozzá.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45596) szabonagyur válasza HoTaZo (#45594) üzenetére


szabonagyur
félisten

NIncs olyan driver kereső ami ajánlott lenne, aki használja nagy fenntartással kell kezelnie, sokszor nem jót tölt le stb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45597) HoTaZo válasza szabonagyur (#45596) üzenetére


HoTaZo
őstag

Mivel nincs tapasztalatom más driver keresővel, így csak azt tudom mondani, amit tapasztaltam:
első szkennelés után frissített egy halom drivert, azóta szebben fut a vas.

Az itteni fórumokat nagyra tartom, mert sok a segítő, én pedig mindig szívesen tanulok.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#45598) Taylor007s válasza szabonagyur (#45595) üzenetére


Taylor007s
csendes tag

Tudom, hogy van hozzá. A HP-nak elég jó a támogatottsága. A szervízről meg szándékosan fogalmaztam így.. nem akartam leírni azt amit te leírtál. :D

(#45599) Kispetya11 válasza szabonagyur (#45595) üzenetére


Kispetya11
újonc

Igen, köszönöm, ezt én is megtaláltam anno, meg a szerviz is.
Azt mondták erre, hogy valamiért a win7-tel (a home premiummal) nem volt kompatibilis, mivel már elég régi driverek ezek, és összeomlott. Ezért tették fel a prof-ot és ezt a driver verziót.
Én meg annyira nem értek hozzá, hogy ezt a váltható graf. rendszert tudjam telepíteni, amikor egyszer itthon megpróbáltam, kesze-kusza lett az egész és nem működött.

(#45600) pendre54 válasza szabonagyur (#45596) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
HoTaZo kolléga védelmére, én követtem el azt a merényletet, hogy kérdeztem a DB-val kapcsolatosan, pár nappal ezelőtt.[link]
Egyébiránt, a kapott válaszokat figyelembevéve, természetesen nem csináltam semmi frissítgetést, hanem nemes egyszerűséggel levakartam a progit.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.