Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46051) _Csaba_ válasza vadasz70 (#46046) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Start menü kereső - > task mgr. Folyamatoknál nézd meg melyik folyamat menyi memóriát eszik. Azokból már elsőkörben letudod szűrni hogy mi az ami a legtöbb memóriát eszi.

(#46052) #85154688 válasza wolfman (#46049) üzenetére


#85154688
törölt tag

Esetleg Ő :[link]

[ Szerkesztve ]

(#46053) vadasz70 válasza szabonagyur (#46050) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Köszönöm! Nélküled könnyebb lesz!!!

(#46054) vadasz70 válasza _Csaba_ (#46051) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Ami a legtöbbet eszi az firefox az alatt a java de csak a negyed része a firefox-nak.Azt nem tudom hogy mi számít soknak?

(#46055) _Csaba_ válasza vadasz70 (#46054) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Ha firefox nincs megnyitva akkor is akadozik a gép?

(#46056) To_Pet


To_Pet
tag

Sziasztok!
Lenne egy kis problémám, aminek a megoldásához kérnék tőletek segítséget.
Karácsonyra kaptam egy ssd meghajtót ezért újra telepítettem a win 7-et. Amikor odakerült a sor, hogy felrakjam a vga drivert (radeon 270x és ccc 14.11.2) azt tapasztaltam, hogy a monitort ha full hd-ra állítom akkor a képfrissítést leveszi 29Hz-re és nem is engedi nagyobbra állítani. A monitor egy Samsung Syncmaster SA300. (a monitorhoz is felraktam a drivert)
Természetesen a korábbi windows alatt rendben működött.
Van valakinek ötlete, hogy ez miért van és mi a megoldás rá?

Kipróbáltam, hogy a régi HDD-t visszaraktam, mert azon még rajta van a működő windows, és azzal csont nélkül működik a full hd ugyanazzal a catalyst-tal mint amit erre a win-re raktam.

(#46057) Teasüti válasza Teasüti (#46034) üzenetére


Teasüti
nagyúr

up

(#46058) vadasz70 válasza _Csaba_ (#46055) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Igen akadozik, és érdekes néha simán megy azután megint egy darabig akadozik rákattintok valamire aztán csak teker ki írja hogy nem válaszol.

(#46059) kispx válasza Teasüti (#46057) üzenetére


kispx
addikt

Esetleg egy parancssoros megoldás?
takeown után egy icacls parancs.

(#46060) HoTaZo válasza szabonagyur (#46050) üzenetére


HoTaZo
őstag

vadasz70, szabonagyur, LonGleY, CJ4567 feldobtátok a napomat! Ezt a párbeszédet össze kéne válogatni, egy gyöngyszem! :R :C
Ma se kapcsoltam be hiába a gépem! :DD

u.i.: nekem is lehetnek gyenge napjaim, akkor se kíméljetek! ;)

[ Szerkesztve ]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#46061) szabonagyur válasza HoTaZo (#46060) üzenetére


szabonagyur
félisten

Fáradt vagyok már, ez most nekünk jó vagy rossz?

Danke :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46062) HoTaZo válasza szabonagyur (#46061) üzenetére


HoTaZo
őstag

:) ... jó

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#46063) #85154688 válasza HoTaZo (#46062) üzenetére


#85154688
törölt tag

Majdnem levadásztak egy-két embert.... ;]

(#46064) HoTaZo válasza #85154688 (#46063) üzenetére


HoTaZo
őstag

;] :K

szabonagyur : je t'en prie :D

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#46065) _Csaba_ válasza vadasz70 (#46058) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Msconfig-ből kiszedném azokat a programokat amik nem szükségesek. Ez lehet megoldaná a problémádat.

(#46066) mastermich86 válasza szabonagyur (#46009) üzenetére


mastermich86
újonc

Msconfig-ból kiszedtem azt a C-Media drivert.

A memóriákat egyesével ellenőriztem Memtest86-al, nem írt ki semmilyen hibát.

Azóta volt egy újabb újraindulása a gépnek.

Egyéb ötlet? Legyen SSD ki és WD Green-re telepítsek Windows-t? Kissé bosszantó ez a hiba.

(#46067) szabonagyur válasza mastermich86 (#46066) üzenetére


szabonagyur
félisten

Net szerint ez az utolsó hiba valamelyik hardver hibája. Szerintem jobban járnál egy szakszervizzel ahol van több alkatrész és ki tudnak mindent mindennel próbálni, mert ez így hosszadalmas lesz és lehet eredmény nélkül.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46068) To_Pet


To_Pet
tag

Korábban kérdeztem egy dolgot ami, már tárgytalan, de azóta lett egy újabb problémám!
Adott egy 120 Gb-os SSD, amin a win 7-en kívül nem sok dolog van telepítve. Észrevettem, hogy a fél napos rendszer kb 60 Gb-ot foglal el a meghajtóról. A lapozófájl csökkentésével és a hibernálás letiltásával sikerült javítani a helyzeten, de még mindig van kb 20 Gb tárhely ami egyszerűen eltűnt. Felraktam a FolderVisualizer nevű kis progit ami lecsekkolja az összes meghajtót mappa és fájlszinten, hogy mi mennyi helyet foglal.
És itt jön a legérdekesebb: Az összesített diagnosztika szerint 48 Gb foglalt a C meghajtón, viszont ha összeszámolom mappánként az elemeket akkor csak 26 Gb körül van összesen.
Természetesen a Windows sajátgép is azt mutatja, hogy 48 Gb foglalt.

Hová tűnhetett a több mint 20 Gb tárhely?

(#46069) petya2012 válasza To_Pet (#46068) üzenetére


petya2012
őstag

üdv

elnézést,hogy beleszólok

[én ezeket megcsinálom újratelepítés után]

és 20 GB-t foglal a win7

(#46070) LonGleY válasza petya2012 (#46069) üzenetére


LonGleY
veterán

Ebből csak a 6-os pont számít bele a helyfoglalásba kis mértékben, azon kívül 3 másik pont meg alsóhangon baromság. De amúgy korrekt, egy alapwin nem foglal annál többet. Szerkesztőprogikkal, az összes win update-tel együtt 38 gigában megáll egy 64-bites win 7.

To_Pet: Ha már van mappa-méret-figyelgető eszközöd, nézd meg, hogy melyik a ludas! Ott van erre a TreeSize Free is.

[ Szerkesztve ]

(#46071) To_Pet válasza LonGleY (#46070) üzenetére


To_Pet
tag

Köszi a segítséget!
Ezzel a programmal amit linkeltél kiderült, hogy a rendszervisszaállítási pontok foglaltak rohadt sok helyet. Amiket én próbáltam azok nem jelenítették meg a system volume information mappát.
Azóta kikapcsoltam a visszaállítást és most faszaság van.
Köszi mégegyszer!

(#46072) fess


fess
őstag

sziasztok
Több új mappát, amiknek a nevük egy szám lenne, 1-től-80-ig létre lehet hozni egyszerre?

(#46073) szabonagyur válasza fess (#46072) üzenetére


szabonagyur
félisten

TC-ben biztosan.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46074) kispx válasza fess (#46072) üzenetére


kispx
addikt

Parancssorba írd be a megfelelő mappában:
FOR %%A IN (1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80
) DO mkdir %%A

[ Szerkesztve ]

(#46075) Teasüti válasza kispx (#46059) üzenetére


Teasüti
nagyúr

:(
Lement mindkét parancs, ellenőriztem a kérdéses mappa tulajdonságait, megvan a tulajdonjog és a full control, de a fájlkezelőtől még mindig megtagadja a hozzáférést.

MÁS
Azt magyarázza meg nekem vki plz, hogy ha az "all in C:/" cirka 21 gigát foglal a 40 gigás meghajtón, akkor miért látom azt a meghajtó tulajdonságainál, hogy 33 giga foglalt terület?

[ Szerkesztve ]

(#46076) Sub-ZeRo válasza Teasüti (#46075) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hibernálási fájl és virtuális memória foglalja a többit.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#46077) fess válasza kispx (#46074) üzenetére


fess
őstag

a starmenü/kellékek/parancssorra gondolsz? Azt hogy hozom elő úgy,hogy adott mappában legyen?

(#46078) kispx válasza fess (#46077) üzenetére


kispx
addikt

Windows Intézőben keresd meg a mappát, majd nyomd le a shift billentyűt és jobb egérgombbal kattints a mappára, lesz egy olyan opció, hogy megnyítás a parancssorban.

(#46079) fess válasza kispx (#46078) üzenetére


fess
őstag

" %%A most nem hasznáható" Ezt az üzenetet írja ki. Van ékezet az elérési útvonalban, az nem kavar be?

(#46080) rgeorge válasza fess (#46079) üzenetére


rgeorge
addikt

Bekerül egy sortörés a záró zárójel elé. Illeszd a szöveget először jegyzettömbbe, ott vedd ki a soremelést, és az így kapott egy sort illeszd be a parancssorba.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#46081) fess válasza rgeorge (#46080) üzenetére


fess
őstag

kivettem a sortörést, most így néz ki,de még mindig azt írja ki.

(#46082) rgeorge válasza fess (#46081) üzenetére


rgeorge
addikt

Nem kell két százalékjel, elég egy mindkét helyen (%A), batch fájlban futtatva kellene a két %.

[ Szerkesztve ]

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#46083) fess válasza rgeorge (#46082) üzenetére


fess
őstag

sikerült, köszönöm!

(#46084) Sicilian válasza Sicilian (#45618) üzenetére


Sicilian
addikt

Remélem megoldódott a problémám, már jó néhány nap óta nem pörgeti a procit a gép.
Kipróbáltam sok mindent, amit a neten lehetett olvasni és tanácsoltak, semmi nem működött.

Amit most gondolok és azóta nem csinálja az az, hogy a készenléti állapotnál be volt kapcsolva, hogy a winyót x idő után kapcsolja ki a gép. Ezt a funkciót kikapcsoltam és azóta megoldódni látszott a dolog.

Ha valakinek van hasonló problémája, érdemes ezt is megnézni, nekem ez segített egyelőre (lekopogom) ! :)

nothing is true everything is permitted..

(#46085) #77081088


#77081088
törölt tag

Üdv!

Spontán újra indulást hol tudom megnézni hogy mitől lehet? Vagyis a hiba okát?
Köszi! :R

(#46086) LonGleY válasza #77081088 (#46085) üzenetére


LonGleY
veterán

Sehonnan. Nézz hardver hőmérsékleteket és írd meg, hogy milyen tápod van!

(#46087) #77081088 válasza LonGleY (#46086) üzenetére


#77081088
törölt tag

Szia!

Ismerős gépéről van szó! Nem tudok címeket mondani. Annyit mondott hogy többször újra indult a masinája. Azt hittem valami feladatkezelőben vagy hasonlóban regisztrája az ilyen eseményeket.

(#46088) ati888


ati888
senior tag

Hello!

Olyan problémám van Win7-64 bittel, hogy elég gyakran nem indul el, hanem a windows boot logónál megáll az indulás. Utána resetre javítást ajánl fel, ami után elindul, de rövid időn belül lefagy az egész, csak reset gombbal tudom újraindítani. Pár hete telepítettem egy új SSD-re, gond nélkül ment eddig. Feltettem egy setpoint egér drivert legutóbb, de most nem tudom uninstallálni, mert nincs benne a programokban. Amúgy ezt az üzenetet dobta fel már többször:

Most éppen működik jól. Valakinek ötlete van esetleg?

köszi

ati

(#46089) LonGleY válasza #77081088 (#46087) üzenetére


LonGleY
veterán

Az se mindegy, hogy a win indítja magát újra, vagy kilövődik a gép. Így akkor semmit se tudtunk meg.

(#46090) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ezek a cuccok mik lennének,eddig még sosem találkoztam velük?

Csökkentett mód

Ez meg rendesen belépve a windows ba

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#46091) Fire/SOUL/CD válasza Pityu. (#46090) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Zárj be minden alkalmazást, indítsd el a registry editor-t(WIN gomb+ R, regedit beír és enter)
2. Navigálj el ide
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\TCPIP6\Parameters
3. jobb oldalt (ha létezik), akkor a Disabled Components-en duplaklikk és az értékét állítsd nullára, majd gép restart(ez fontos)

UI: természetesen nem csökkent módban értendő a művelet elvégzése.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#46092) tlala


tlala
addikt

Van jelentős különbség az egyes Win 7 verziók erőforrásigénye között?

Arra gondolok, hogy egy öregecske notin pl. "jobban akadozik az Ultimate mint a Home", stb.?
(Talán a több települő szolgáltatás, stb. - nem értek hozzá.)

(#46093) Sub-ZeRo válasza tlala (#46092) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Semmi.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#46094) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Azt, hogy egy weboldalt mikor hoztak létre, utoljára mikor változtattak rajta, hogy lehet megnézni?

(#46095) pubos


pubos
tag

üdv.lehet nem jó helyre írok de hátha itt is kapok segítséget.van egy asztali gépem Win7 futott rajt.Mindig usb -ről volt telepítve. soha nem volt vele gond,egészen máig.Telepítő elindul eljut a formázásig formáz majd mikor telepíteni akarom.ezt irja ki."Nem sikerült sem új rendszerpatriciót sem meglévőt találni.További infó naplófájl.
ha lemezről telepítem akkor meg simán megy.nem az a megoldás érdekelne hogy nyomjam lemezről inkább arra kérnék segítséget hogy tudom USB-ről telepíteni ismét.

(#46096) Pityu. válasza Fire/SOUL/CD (#46091) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Köszönöm szépen a segítséget

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#46097) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Az mitől lehet egy friss rendszeren, hogy leállításkor nem kapcsol ki a gép? Már teljesen sötét a kép, csak ki kellene kapcsolnia, de nem teszi.

(#46098) Teasüti válasza Sub-ZeRo (#46076) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Aha jó tipp, Total Commander eddig nem mutatta a rendszerfájlokat. Na de most a rendszerfájlok és minden más egyéb rejtett cuccal is még mindig pár gigával kevesebb foglalt lemez területet számol össze, mint ami a meghajtó tulajdonságainál van.

(#46099) stvnppp


stvnppp
senior tag

Sziasztok!

Félig off.

Tegnap vettem egy Sony KDL-32W705B típusú tévét, amit összekötöttem a számítógépemmel hdmi kábellel. Annyi gondom lenne, hogy mivel rákötöttem, a windows a mindenképpen választani akar, hogy melyik hangkeltő (hangszóró / tv) legyen az alapértelmezett a hangoknál.

Valahogy nem lehet azt beállítani, hogy mindkettő alapértelmezett legyen, hogy mindkettő adjon hangot?
A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv
István

(#46100) vlevi válasza stvnppp (#46099) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha kikapcsolod a tv-t, vagyis a kiterjesztett asztalt, azzal egyutt eltűnik a hdmi hangkimenet is, es a pc hangszoro fog szolni.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.