Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9901) apollo12 válasza Kekebatta (#9900) üzenetére


apollo12
veterán

pont ott a tört meg ahol be van ragasztva ott meg nem tom forrasztani, azt hogy érdemes szét kapni, érzékelőből van itthon egy pár darab

(#9902) Kekebatta válasza apollo12 (#9901) üzenetére


Kekebatta
tag

Nem vizsgáltam meg közelebbről, most meg már nem tudom... :F
Nekem vmi gyanta szerűnek tűnt, de lehet ragasztó is...

(#9903) fatal1ty1984 válasza Kekebatta (#9898) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

ez attol is fögg mit és mennyire kell hüteni.nállam egy i7 3820 van 5.3ghz-re huzva és 2db 7970 dual x 1350mhz-re szoval eléggé izanak a cuccok föleg,hogy a ramokis 2000mhz helyett 2250-en járnak :D

te mit hütesz és mennyin? ,hogy szinte azonosak a höfokok? mert azért egy alapon üzemelö cpu és 1 db vga helyzetben elhiszem,de mikor maximumon hajtasz valamit és a proci után a 2db jobban melegedö cucc jön nemhiszem,hogy csak ekkora difi lenne mivel a 3820 alapon 33-35 fok a gpu-k 52 a 2. már 56 fok idle és kapásbol kapok 22fok külömbságet ami a folyadékon kb 10 fokba jön ki és nem annyiban amit te irtál max gyenge vagy alapon járatott vga-val és procival :R ezen a témán továb nem vitázom mivel több mint 30 rendszert pakoltam ösze eddig a 12 év alatt folyadékkal :)

(#9904) Kekebatta válasza fatal1ty1984 (#9903) üzenetére


Kekebatta
tag

Természetesen, terhelés alatt felmennek a hőmérsékletek! :R
FM2-ő A10 5800K, játék alatt 4000-en hajtom csak szolidan. :R
Én a rendszeren belüli hőmérsékletről írtam, hogy 0.5 fok eltérés van a mért hőmérsékletek között rendszeren belül azonos időben...

(#9905) DigitXT válasza fatal1ty1984 (#9903) üzenetére


DigitXT
félisten

12 év alatt a 30 rendszer egyikébe se fért 2 db hőmérő?
10 fok különbség csak extrém terhelés mellé párosított
extrém alacsony áramlás mellett elképzelhető.:) Hasra
bemondani különböző becsléseket tök értelmetlen.:R

(#9906) ZetorGumi válasza DigitXT (#9905) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Ez a 10 fok szerintem is sok.
Nálam a mo-ra-s rendszernél volt 1,5 fok. Annál a konfignál a sorrend ez volt: Radi -> VGA -> CPU -> Alaplap -> RAM -> Tartály -> Pumpa -> Radi.

[ Szerkesztve ]

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#9907) fatal1ty1984 válasza DigitXT (#9905) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

az emlitett idöszak alatt csak fullos konfigokat épitetem és épitek igy csakis errröl van tapasztalatom. sima cpu hütésröl fogalmam sincs mert azzal szinte sosem foglalkoztam :) mora3 és társait sem épitettem be soha mival csakis belsö hütést csinálok,mert akikenek épitek lan-ozni járnak,igy a külsö hütés bámennyire is jobb vagy egyszerübb számomra kilöve :R

(#9908) jones965 válasza fatal1ty1984 (#9907) üzenetére


jones965
Modder

Nem akarlak meggyőzni, de 2 dolgot vegyél számításba:
1. A rendszer térfogatáramát (l/h)
2. A rendszerben keringő folyadék mennyiségét.

Ebből világosan kitűnhet, hogy mekkora hőingadozás lehet egy rendszeren belül, függetlenül a a hűtendő komponensektől ( bevitt hőmennyiség) és a hőleadó felület nagyságától.
Rendszer és rendszer között a víz hőmérséklete között lehet pl: 10°C eltérés, és nem egy rendszer különböző pontjain mért értékek között. Ide sorolhatjuk még a víz dT értékét, ami ugyan lehet egy adott rendszeren belül akár 20°C is, de ez terheléstől függően folyamatosan változik és mérési időpontonként ~ állandó.

Mod: 1 esetben lehet hatalmas eltérés rendszeren belül vízhőfokban: a szivattyú nem üzemel.

[ Szerkesztve ]

(#9909) potyi23


potyi23
senior tag

Hali.Vorosrez,és a bronz ugyanugy vezeti a hot ? rendeltem mult heten vorosréz rudat,erre fo bronzot hoztak,azt mondták az is olyan otvozet. :F

(#9910) mackosajt válasza potyi23 (#9909) üzenetére


mackosajt
addikt

Tényleg?
Szerintem verd ki a biztosítékot, és ragaszkodj a Vörösrézhez. (nemrég valaki linkelt egy jobb táblázatot, én hirtelen csak ezt találtam)

Más:

Tegnap megjött a Simlisgumis féle "púpos" EK Supremacy. - Ezer és egy hála és köszönet Simlisnek érte.

Ami kérdésem lenne, hogy a csavarokat mennyire kellene meghúzni rajta? Mert azt vettem észre, hogy úgy viselkedik, hogy ha nincs úgy meghúzva, mint volt, akkor nincs benne szinte semekkora púp. Ha kicsit jobban meghúzom, egyből mutatja a tolómérő, aminek az éléhez nézem.

Vagy nem lehet, hogy esetleg a tömítés "dagadt" meg, és azért viselkedik így?

(majd ha befejeztem nejem verses kötetének a szerkesztését, még foglalkozom vele itthon)

[ Szerkesztve ]

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#9911) #90933760 válasza potyi23 (#9909) üzenetére


#90933760
törölt tag

A bronz az vörösréz és valami más anyag, de ezt lehetetlen megmondani, mert jó pár anyag lehet benne és akármilyen arányban. Általában ónnal szokták, de lehet benne alu, arzén, mangán, de még vas is. Akármi. Attól függ mire akarnák felhasználni. Nem kell nagy tudónak lenni hogy rájöjj közelébe nem ér a vörösréz hővezető képességéhez, mivel mocskolva van más anyagokkal is. Mond vissza. Te vörösrezet kértél akkor ne bronzot adjanak a jó édes anyjukat rakatra.

(#9912) potyi23 válasza #90933760 (#9911) üzenetére


potyi23
senior tag

mackosajt :
baltoafarkas:

Koszonom a valaszokat,enis hasonlot tudtam,mert eppen multkor linkelt be valaki tablazatot.Nemhiszem el,egyszeruen hulyének néznek .Most voltam egy oraja az uzletben,es oda akarta adni a Bronzot.Mondtam neki hogy nemkell,mert a sárgát is azert vittem vissza ,h nemjo hovezeto.belem akarta magyarazni,h kulon vorosrez nincs,csak mindeki máshogy hivja.Kulon nemtudok sehol venni voroset,es o sem tud rendelni.hogy akkor visszaadjak a 27 euromat amit a sargaer fizettem,de ugyebar nincs meg a blokkom,es majd hetfon lehet h lekell vásárolnom :W .Milyen vilagban elunk ?Oszerinte az uganaz :( es o a tulaj !! :(((

Ja,es a 10 Cm -s Bronzra meg 34 eurt kellett volna felfizetnem :Y :Y :W a 27 eurora meg plusszba ?? letezik h ilyen drága ? 27+34 .. 61 eur 10 cm bronz ? :(

[ Szerkesztve ]

(#9913) Kekebatta válasza potyi23 (#9912) üzenetére


Kekebatta
tag

Akkor nyomtasd ki neki a táblázatot, vagy küld át neki mail-en! :R
Ha meg sokat ugrál, jelezd neki, hogy feljelented megtévesztés, vagy akár csalás vádjával... - sztem rögtön fizetni fog! :C

(#9914) mackosajt


mackosajt
addikt

verses könyv befejezve

Szóval:

Nézegetem, rakosgatom, méricskélek, fényképezek.
pár kép

Szóval csináltam egy képet a fentiek közül háromból, mesterien, paint-ben:

Az a gyanúm, hogy azért púpos, mikor jól össze van húzva, mert úgymond, túl húzza a csavarok feszítése.

Az egyik képen, ami a drive-on van, pl. pont azt néztem, hogy az oldalak a csavaroknál befelé homorúak picit. Hangyaf@sznyit.

Elég ezeket csak annyira meghúzni, hogy ne eresszen? Mert az szerintem már jóval hamarabb elérhető.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#9915) gallus válasza fatal1ty1984 (#9903) üzenetére


gallus
aktív tag

a vasutas sem tudta amikor elment nyugdijba, hogy miert kellett kopacsolni a kocsik kereit.
nagyobb homerseklet kulonbsegnel jobb radi hatasfoka.
Marmint viz es szoba levegoje kozott.
Ezert lehet extrem tuning melett nagyobb kulonbsegu hofkot mernia rendszerben.
Hogy mekkorat, azt saj en sem tudom.

(#9916) mackosajt


mackosajt
addikt

Ha elég gyorsan kering a folyadék, akkor nem kéne extrém különbségeknek lenniük, hacsak nem extrém nagy a rendszer térfogata.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#9917) jones965 válasza mackosajt (#9916) üzenetére


jones965
Modder

-és mindenki, akik a különböző hőmérséklet különbségekről beszéltek adott intervallumon belül.
Bármekkora a rendszerben lévő folyadék mennyisége, ettől függetlenül az áramló folyadék hőmérséklete állandó, függetlenül hogy melegszik, vagy hűl.
Egy esetben nem, ha átfolyó a rendszer, és a hűtőfolyadék nem kering. Külön puffer a hűtöttnek, és külön a melegnek. Talán 10-10m3-es tartályokkal megoldható lenne, ha nem számoljuk a jósági mutatót.
Nekem van chillerem is, és hiába a hűtőoldali -5°C, a folyadékhő akkor is állandó.

(#9918) mackosajt válasza jones965 (#9917) üzenetére


mackosajt
addikt

Pc vízhűtést még nem építettem, de kényszeráramlásos fűtést, keringetős fűtést igen, meg a melóban is van szerencsém pár hőcserélővel kapcsolatban lennem.

Nem kell több köbméter a nagy különbségekhez. Inkább sebességtől függ.
Ha lassan áramlik a körben a folyadék, akkor jobban felmelegszik a meleg pontokon, majd amint elér a hőleadó pontra (hűtő), mivel lassan áramlik, jobban le is tud hűlni.
Így lehetne nagyobb hőfokbeli különbség a "meleg" és "hideg" oldal közt.

Viszont PC-k estében, ahogy nézem, a legkisebb pumpa is 250 liter/ órás. Ez azt jelenti, hogy több, mint 4 litert forgat meg 1 perc alatt. Ettől gyorsabb szivattyúk meg ugye gyorsabban.
Egy hűtésben meg legyen mondjuk 2 liter?

Mondhatni nincs ideje arra, hogy túl nagy különbség alakuljon ki a két oldal közt.

Szerintem egyről beszélünk amúgy.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#9919) #90933760


#90933760
törölt tag

Mivel eladósorba kerül a radi, azt akarom kérdezni, hogy ha veszek 5 literes kannába ioncserélt vizet, hozzáöntöm a mostani löttyöm ami kb másfél liter, az elbírná a gépet csak netezni, néha kis Youtube? A procit vissza tudom fogni 2 GHz-re 0.9V-on biztos futja még. A vidivel sok mindent nem tudok csinálni. Szóval 50W biztos meglesz idle amit hűteni kell. Tegyem valami saválló edénybe? Jobb a hőleadása a műanyagnál. Meg a rendszert se kezdi ki talán.

(#9920) kovsol válasza #90933760 (#9919) üzenetére


kovsol
titán

Vagy szimplán ne add el a radit amíg nem jön meg az új.

May the Force be with you!

(#9921) simlisgumis válasza mackosajt (#9914) üzenetére


simlisgumis
tag

Próbálkoztam vele én is,de ha már nem látod benne a fénytörést,na akkor kezdett szivárogni a blokk.

(#9922) #90933760 válasza kovsol (#9920) üzenetére


#90933760
törölt tag

De valahonnan pénzt kell összevakarnom, mert soha nem áll össze a vizem. Ha arra várok, hogy az anyaszomorító fizetésemből újra félrerakosgassak akkor két hónap múlva esetleg kijön.

Ja, amúgy segítetek beárazni?
A HWLabs GTS 360 slim radi újonnan 16k szóval 10-re gondoltam.
Az Eheim kék izé o matic tartálya 5k, úgyhogy 3-ért próbálom.
Az XXFlow blokk 15k újonnan, de ez szerintem beragadt ár, 5k-ért elmegy ez?

[ Szerkesztve ]

(#9923) mackosajt válasza simlisgumis (#9921) üzenetére


mackosajt
addikt

Gondoltam, hogy próbálkoztál. ;)

Nekem az a gyanús, hogy a jet plate alatti gumi eléggé kitart.

Ha nem sikerült semmit se tenni vele, akkor "meghúzott" állapotban megpróbálom síkba húzatni, vagy finoman felpolírozni.
Így csökkenhet a "púp" mindenképp.

Nincs arról amúgy valami infó, hogy plate nélkül mit tudhat egy ilyen blokk?

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#9924) #90933760


#90933760
törölt tag

Ja, esővizet lehetne használni? Full tiszta esővíz. Van nagyon finom szűrőm+kap alkoholt. Úgy nem kel életre benne semmi és darabkák se lesznek benne. Az úgy nagyon elvetemült, vagy azért használható?

[ Szerkesztve ]

(#9925) kovsol válasza #90933760 (#9924) üzenetére


kovsol
titán

Nem arany árban mérik a desztillált vizet, nem tudom minek akarsz eső vizet. Eleve míg leesik tele megy szennyeződéssel, porral stb.

May the Force be with you!

(#9926) #90933760 válasza kovsol (#9925) üzenetére


#90933760
törölt tag

150Ft körül van literje az ioncseréltnek. Csak gondolkoztam, hogy esővíz milyen lenne, de ha nem kell akkor persze én se erőltetem, csak kíváncsiság.

(#9927) simlisgumis válasza mackosajt (#9923) üzenetére


simlisgumis
tag

Plate nélküli tesztet nem találtam,és most már meg se merem próbálni! :N

(#9928) mackosajt válasza simlisgumis (#9927) üzenetére


mackosajt
addikt

Mert ha nincs bent, akkor nem púposodik.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#9929) DigitXT válasza mackosajt (#9918) üzenetére


DigitXT
félisten

Inkább sebességtől függ. Ha lassan áramlik a körben a folyadék, akkor jobban felmelegszik a meleg pontokon, majd amint elér a hőleadó pontra (hűtő), mivel lassan áramlik, jobban le is tud hűlni.
Így lehetne nagyobb hőfokbeli különbség a "meleg" és "hideg" oldal közt.

Ez pontosan így is működik PC vízhűtés esetén is.:R

a legkisebb pumpa is 250 liter/ órás
Ezt viszont (sajnos) el lehet felejteni, mert ez csak az "üresjárati" maximális érték. Terhelve (blokkok, csatik, csövek) a közelébe sem lesz egyik szivattyú sem a névleges maximális vízhozamának. Vegyük pl. a D5-öt, ami elméletileg vmi 1800 l/h-ra képes. Üresen. Valós PC vízhűtéses rendszerben (sok blokkal) meg jó, ha megvan "párszáz" l/h, de van akinek annál is kevesebb. (Nálam pl. 100 l/h alatt.:DDD)

Szerintem egyről beszélünk amúgy.
Szerintem is...:K Nekem csak az volt alapvetően a gondom fatal1ty1984 hozzászólásával, hogy állítása szerint bár 12 éve 30 vizes konfigot összerakott, még soha nem vette a fáradságot, hogy 2 db hőmérő beiktatásával meg is mérje azt, amiről most csak hasra ütve* állítja, hogy az biza 10 fok. Nem mondom: lehet 10 fok, de ahogy több HSZ-en keresztül fejtegettük, ahhoz extrém alacsony áramlás, és extrém nagy hőtermelés (min. 2 VGA + húzott CPU) is kell, valamint egy elég extrém radi, hogy tudjon rajta "esni" az a 10 fok. (Hiszen ha a hardver 10 fokot fűt, akkor a radi 10 fokot hűt a vizen.:D)

Mondjuk egy D5-ös szivattyú 1-esen letekerve egy elég nagy rendszerben, ilyen 20-30 l/h körül járatva: akkor én már el tudom képzelni, hogy nagy(obb) lesz a hőingadozás. 60 l/h körül viszont nekem max. 4-et sikerült "kicsikarnom" (nem mintha ez cél lenne) terhelés mellett, idle meg 2 alatt van még így is. Szóval nem arról van szó, hogy csak CPU-t hűtünk, azért nem láttunk még ilyet, meg nem arról van szó, hogy a Mo-Ra 3 nagy, és azért nem láttunk még ilyet, hanem azért, mert marhára nem jellemző a PC vízhűtésben az ilyesmi.:R Azt meg nem kommentálnám, hogy a CPU maghő, és a GPU maghőből "számolható" a víz hőmérséklet-különbsége (mert nagyon nem, hiszen nem azonos blokkok).:))

Ja, és még az az érvelés nem tetszett (bocs), hogy nem is kell vízhőfokot mérni, hiszen ha jól hűt, akkor minek. Okés: ez önmagában igaz is, ha a megrendelő elégedett.;] De ha nem hűt (elég) jól a cucc, akkor alap, hogy először a vízhőfokot nézi meg az ember, hiszen abból látszik, hogy hol lehet a gond. Pl. ha a CPU dT rendben van, csak a vízhőfok túl magas, akkor nagyobb radi kell, vagy erősebb ventik. Ha viszont alacsony a vízhőfok, és a CPU dT abnormális, akkor lehet, hogy pasztázási hiba történt, vagy rossz minőségű a blokk, stb. Elég kardinális pontja a PC vízhűtésnek a mindenkori vízhőmérséklet ismerete, szóval szerintem ennek ("szinte senkit sem érdekel a folyadék hömérséklet") épp az ellenkezője igaz: akit kicsit is mérnöki szemlélettel érdekel a vízhűtés, annak van vízhőmérője. Minimum 1 db. Ennyi.

Átlag rendszerben tényleg kb. mindegy, hogy hol van a vízhőmérő, ha az az 1-2 fok pontosság nem számít. Én mondjuk pont a radi elé tenném, a "meleg" oldalra, ha már választanom kéne, mert az felülről becsli a maximumot, tehát tudhatom, hogy akármilyen sz*r is az áramlás a rendszerben, annál melegebb vizet egyik hardverem sem lát.:R Míg ha csak a "hideg" oldalt nézem, akkor azt hihetném, hogy hűdejó, ha csökkentem az áramlást, hiszen a lassú víz a radiban jobban hűl, tehát hidegebb vizet kap a vas. LOL. Lehet amúgy, hogy ez az alapja a topikban néha felbukkanó hasonló - téves - érvelésnek. Szerk: nem tudom, de gyanús.:D

[ Szerkesztve ]

(#9930) Akcok94


Akcok94
senior tag

üdv,
a szivattyút hogy kell/kéne elindítani a gép bekapcsolása nélkül? mert olvastam hogy először légteleníteni kell a rendszert amit a gép működése nélkül kéne meg oldani, erre a célra az is megteszi ha beépítem a rendszert csak még nem teszem fel a blokkot a procira és úgy járatom egy ideig és miután ezt megtörtént lecserélem a léghűtést a vizes blokkra? megteszi ez is a folyamatnak?

ez lenne az első saját építésű rendszerem és szeretnék nem elrontani.

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#9931) mrbig25 válasza Akcok94 (#9930) üzenetére


mrbig25
őstag

Szia!

Ettől egyszerűbb, ha a tápegységről lehúzol mindent a pumpát kivéve és a 24pin-es csatlakozón a zöld vezetéket összekötöd egy feketével.
Ezután a tápba bedugod a tápkábelt és a tápegység hátulján lévő kapcsolóval tudod a tápot, ezzel együtt a pumpát ki-bekapcsolni.

...

(#9932) ViZion válasza #90933760 (#9924) üzenetére


ViZion
félisten

Az esővíz nagyon jó! Az ioncserélt víz elvileg csak H2O. Az esővíz ezzel szemben tartalmaz mikroelemeket, mikroorganizmusokat (akvarisztikában ezt hívják élő víznek, vagy biológiailag aktívnak -> Neked annyiban fontos ez, h pl. algás lesz :K ). Az esővíz az elején sok port, egyéb szennyeződést is tartalmaz, de pár perc után már tiszta. Mentes a csapvízre jellemző káros anyagoktól (nehézfémek, klór vegyületek). Csodákra képes... ezért is öntözik a virágokra, vagy töltik akváriumba. ;) A hűtővízként nem a legjobb.

Akcok94: keress egy adaptert. Nyomtató, vagy vmi játékgépé is megteszi, ha van rajta 8-12 V közötti kimenet...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9933) Satyricon válasza ViZion (#9932) üzenetére


Satyricon
addikt

ilyen adapterre gondolsz? És ezt hogy kötöd össze a molex, vagy 3 pines csatival? Az ok, hogy dróttal, de melyiket hová? Ez engem is érdekelne! :U

Én pl úgy szoktam, hogy mindent bekötök a helyére, kivéve a winyókat, ugyanis azok károsodhatnak, a ki-be kapcsolástól(remélem más nem). Szóval így kapcsolgatom ki-be a gépet, míg nem légtelenedik le a rendszer. Max 4 bekapcs-ról van szó.

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#9934) #90933760 válasza ViZion (#9932) üzenetére


#90933760
törölt tag

A port meg a mocskot leszűröm. Az algásodás ellen meg kap vodkát. Ezek után miért nem lenne jó?

Én nem tudom, hogy a vinyók tényleg károsodnak-e a kikapcsolgatástól, de nekem sok vinyóm kapta az ívet így és kiröhögtek.

(#9935) ViZion válasza Satyricon (#9933) üzenetére


ViZion
félisten

Jah, olyasmi. Elvileg 5 és 16 V szokott lenni, de multiméterrel kimérve... ehh. Ha az nincs, és nincs az adatoknál, akkor nem éri meg szórakozni vele.

farkas: sok minden van, ami kicsapódhat, voda ide vagyoda. Értelmetlen, mikor teszkóbótba filléres dolog...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9936) Satyricon válasza ViZion (#9935) üzenetére


Satyricon
addikt

Értem. Szóval bonyolult a dolog, főleg ha nincs itthon multiméter. :F

(#9934) Baltoafarkas: Én a helyedben nem kockáztatnék! Jó pár évvel ez előtt én megszívtam ezzel a ki/be kapcsolgatással! Szóval ajánlott kikötni a winyókat légtelenítésnél!

Am miért szeretitek használni a desztvíz+alkohol keveréket? Olvastam még régebben a topicban, hogy egy idő után kifehéredik a folyadék az alkoholtól. Na meg idővel pótolni kell az elpárolgott(elpárolgott?) alkoholt, ami a gyógyszertárakban nem olcsó mulatság(ezer párszáz ft fél deci). Ez így van a vodkás hűtésnél is?

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#9937) TaaT válasza #90933760 (#9922) üzenetére


TaaT
veterán

slim tripla legyen inkább 8K
a tartály reális
a blokkal inkább 3-4K között próbálkozz

ennyiért kb belátható időn belül el vihetik őket, drágábban már nem biztos ;)

Esővíz? akkor már inkább csapvíz. :o

Give them hell Ukraine!

(#9938) simlisgumis válasza mackosajt (#9928) üzenetére


simlisgumis
tag

Akkor is púpos szerintem,én szétszerelt blokkal csak a talpat néztem a sublerrel,és akkor se csavar se plate.

(#9939) #90933760 válasza TaaT (#9937) üzenetére


#90933760
törölt tag

Így tettem, kösz.

Végül is lehetne csapvíz, mert annyira nem melegszik fel hogy a vízkő kirakódjon pikk-pakk, de azért gondolom ettől még ki tud. Vagy tenni kell bele vízlágyítót. De megleszek a sima 5 liter ioncserélttel, ráadásul ha utoljára viszik a radit akkor talán még az se kell hanem egyből csere.

De van csökkentett ásványi anyag tartalmú forrásvíz, talán abba még kevesebb szar van, mint a csapvízbe.

[ Szerkesztve ]

(#9940) gallus válasza #90933760 (#9939) üzenetére


gallus
aktív tag

Jótanács teljesen ingyen:
A radit drágábban tedd ki, és akkor azt viszik el utoljára :B
Más: Mi van az élőflórás keverékeddel? Tudod mire gondolok? Amivel kísérletezel, hogy megindul-e benne az élet.

Nem akarok csapvizet a hűtésembe, akármilyen olcsón szeretném is kihozni, de tud valaki konkrét dolgot?
Pl mennyi kő van 2l-ben, hová rakódik ki a természeténél fogva, radi vagy cső vagy éppen blokk?
Milyen más tulajdonsága van ami miatt nem ajánlatos használni? Esetleg a klór?
Biztosan volt már szó róla nagyba.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#9941) #90933760 válasza gallus (#9940) üzenetére


#90933760
törölt tag

Azt már kiöntöttem. Nem kelt fel benne semmi. De lassan három hónapja megy ugyanaz a rendszerbe, ott se kelt fel. A kis üvegbe csapvíz+vodka, a rendszerbe meg desztvíz+vodka+ezer éves Innovatek lötty megy. Ehhez kéne még esővíz.
;]

Szerintem mindenhova kirakódik a vízkő, mivel egyenletesen meleg az egész rendszer. De a blokkokba lesz a legszarabb, pláne az ilyen mikrobarázdált izéknál. Ott kegyetlen dolgokat művel. Meg gondolom a szivattyú csapágyazását ha lehet így hívni is gyorsabban koptatja.
Azt hogy mennyi kő van benne attól függ mennyire kemény a víz. Ha valaki unatkozik akkor tud házilag is csinálni vízdesztillálót, nem egy nagy ördöngösség csak kell hozzá gánykedv meg pár cucc.

(#9942) mackosajt válasza simlisgumis (#9938) üzenetére


mackosajt
addikt

Van benne egy kis hupli, de nem akkora, mint amikor le van húzva.

Megpróbálom összerakott állapotban síkba huzatni. Aztán egy polir.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#9943) Goose02


Goose02
tag

Végre én is eljutottam odáig, hogy összerakjam a rendszert.
egyelőre még csak teszt üzemben

Goose02 felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#9944) #90933760 válasza Goose02 (#9943) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ú, mekkora biztonság. Én nem tettem semmit alá, simán bedobtam aztán ha folyik így járt. ;] Amúgy meg szájjal szívó meg fújópróbát végeztem.

(#9945) bodva válasza Goose02 (#9943) üzenetére


bodva
aktív tag

Tetszik az a tető a CPU blokkon, lehet ilyet kapni külön is? :D

(#9946) Satyricon válasza Goose02 (#9943) üzenetére


Satyricon
addikt

Grat, jó lett! :U Nem fog az ereszteni

Emlékszem, mikor én is törlőpapírt tettem a plexi tartályom alá, ami kicsit szivárgott. Fater kib...ásból tett alá egy kis folyadékot, hogy átcsesszen! :DD Fú de felhúzott vele! :DDD

Am milyen folyadékot használsz?

(#9948) TESCO-Zsömle: Bár szerintem a nem átlátszó pelxi tető a világ legértelmetlenebb "találmánya"...

egyetértek!

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#9947) kovsol válasza Goose02 (#9943) üzenetére


kovsol
titán

alaplapodon eredetileg se volt vrm hűtés ?

May the Force be with you!

(#9948) TESCO-Zsömle válasza bodva (#9945) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hogyne lehetne.

Bár szerintem a nem átlátszó pelxi tető a világ legértelmetlenebb "találmánya"... :B

kovsol: Nem lehetett, mivel nincsenek furatok a rögzítéshez.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9949) #90933760 válasza bodva (#9945) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az inkább ronda, de nem kicsit. Ízlések és... ;]

[link]
Én csak ezt találtam.

(#9950) Goose02 válasza kovsol (#9947) üzenetére


Goose02
tag

Szia!

Nem, ezen a szérián nincsen gyárilag csak az egyel újabbon, de lehet kéne rá mert 50 fok körül van terhelés alatt.

Satyricon: Ek premix UV kék, majd meglátjuk hogyan szerepel, szépnek szép :)

Goose02 felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.