Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9951) Goose02 válasza #90933760 (#9949) üzenetére


Goose02
tag

Na, aquatuning oldalán EK termék? Az után kezdte el piacra dobni az EK a teljesen átlátszót tetőt miután már meg vettem ezt :W

Goose02 felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#9952) #90933760 válasza Goose02 (#9951) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ami még raktáron van eladogatják.

(#9953) bodva válasza #90933760 (#9949) üzenetére


bodva
aktív tag

Jó hát ha jobban átlátszó lenne az lenne az igazi :D
Vagy ami még ütősebb lenne ROG feliratú kis piros leddel ellátva :U

Amúgy most épp egy FX6300k-t húzok egy Crosshair V Formulában. 5,2GHz-ig jutottam vele és 54°C volt a max amit mértem.

Ellenben az északi hídra kellett állítanom egy ventit amíg megjön rá a blokk, mert szó szerint szalonnát tudnék sütni rajta :D

(#9954) Satyricon válasza Goose02 (#9950) üzenetére


Satyricon
addikt

Igen, baromi szép kék színe van! Akkor az enyém is ilyen lesz, csak még nem bontottam fel a löttyöt. De már nagyon bolygat! :DDD

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#9955) #90933760


#90933760
törölt tag

Kék lötty nekem is tetszik. De nem szívesen színezem be a folyadékom. Ételfestéket próbált valaki? Kicsapódik az?

(#9956) TESCO-Zsömle válasza bodva (#9953) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Semmibe nem tart feltenni rá egy ROG feliratot/logót és fúrni egy 3mm-es zsákfuratot a LED-nek...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9957) Satyricon válasza #90933760 (#9955) üzenetére


Satyricon
addikt

Nekem ételfesték van a gépembe: [link] kb 3 hónapja tettem bele, de még mindig így néz ki! Semmi kicsapódás, semmi elszíneződés. Ja, Glyko fagyállóval kevertem. Fagyállón kívül nem tudom mitdobna az ételfestékes folyadék, de ez a Glykosam alu folyadék komolyan mondom aranyat ér!

Szerk.: Előre bekevertem 2 litert ebből az ételfestékesből, és csak azért akarom lecserélni a kék EK folyadékra, mert az UV

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#9958) #90933760 válasza Satyricon (#9957) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ennél kékebb érdekelne. UV nem hat meg.

(#9959) bodva válasza TESCO-Zsömle (#9956) üzenetére


bodva
aktív tag

Annak akinek van kézügyessége valóban nem, de nekem kb lehetetlen feladat, mivel sem eszközeim sem kézügyességem nincs :D

Én inkább csak lelkes vagyok.

Na meg amúgy ez a tető LT tehát alacsony átfolyású nem?

(#9960) TESCO-Zsömle válasza #90933760 (#9958) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mayhems Pastel

bodva: Nem és nem. A tető LTX, de nem azért, mert alacsony átfolyású, hanem mert LTX blokkra való.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9961) bodva válasza TESCO-Zsömle (#9960) üzenetére


bodva
aktív tag

Ezek durván lerakódnak én azt hallottam róluk.

(#9962) Goose02 válasza TESCO-Zsömle (#9956) üzenetére


Goose02
tag

Még fúrni se kell, gyárilag van 2db 3mm-es lednek hely kialakítva!

Goose02 felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#9963) #90933760 válasza TESCO-Zsömle (#9960) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ez nagyon ronda, sötétkékre gondoltam de ami még átlátszó. Az jó amit a tag mutatott, max több ételfestéket kell belenyomni és jó lesz.

(#9964) TESCO-Zsömle válasza #90933760 (#9963) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Vagy tolsz bele egy kis feketét is.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9965) #90933760 válasza TESCO-Zsömle (#9964) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az is igaz.

(#9966) TESCO-Zsömle válasza #90933760 (#9965) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az a kérdés, hogy átlátszóra akarod-e, vagy sem. Mert a pastelnek az a lényegi mássága, hogy nem átlátszó.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9967) gallus válasza #90933760 (#9941) üzenetére


gallus
aktív tag

Én ezt nem veszem bizonyításnak ha nem haragszol, mert még mindig nem tudjuk mennyi "keménység" van 2l vízben.
Konkrét dologgal ha elő tudna rukkolni valaki.
Mondjuk aki kipróbálta :D
De komolyan érdekel.

Más:
Kiengedtem az ecetes, sós löttyöt az enyhén színes, és picit mattabb használt szilikon csőből.
A szín eltűnt, de nem lett olyan szép átlátszó mint az új.
Viszont simán a használható kategóriában van, érdemes kiöblíteni.
Teszek a rendszerbe ebből a tisztított csőből is. Meglátjuk.

(#9968) Luigee99 válasza TESCO-Zsömle (#9948) üzenetére


Luigee99
tag

Vannak olyan elvetemültek, akik kipolírozzák a tetejét, hogy átlátszó legyen... :DDD

Szerk.: Jah, mikor ezt művelte, akkor még nem lehetett kapni "Clean" változatokat :))

[ Szerkesztve ]

(#9969) #90933760 válasza TESCO-Zsömle (#9966) üzenetére


#90933760
törölt tag

Átlátszóra akarom. Az esővíz meg sárgás, természetesen színes. ;]

Nagyon rondák azok a körök, bocs EK de ez irtóan nem jön be. Amúgy én is akartam mondani a polírozást, csak azt nem tudtam, hogy ez felszínesen mattolt vagy az egész anyaga olyan. De felszínesen ezek szerint.

[ Szerkesztve ]

(#9970) TaaT válasza #90933760 (#9963) üzenetére


TaaT
veterán

Én színes csövet vettem :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#9971) Luigee99 válasza #90933760 (#9969) üzenetére


Luigee99
tag

Jaja, "szerencsére" csak a felszíne. :C
És abban is igazad van, hogy ez a karikás dizájn elég csúnyácskára sikeredett :(

Hála az égnek, hogy hallgattak a nagytöbbségre és már van karika nélkül is :DD

(#9972) #90933760 válasza TaaT (#9970) üzenetére


#90933760
törölt tag

Delfin.
Amúgy a tartályba nem lesz kék a lötty. Meg ez nem jön be, a víz legyen kék. :DDD

(#9973) TaaT válasza #90933760 (#9972) üzenetére


TaaT
veterán

"a tartályba nem lesz kék a lötty"

;] [link]

Give them hell Ukraine!

(#9974) #90933760 válasza TaaT (#9973) üzenetére


#90933760
törölt tag

Szinte gondoltam, hogy belinkeli.

;]

De nekem átlátszó fehér/üveg tartályba kell kék lötty. ;]

[ Szerkesztve ]

(#9975) bodva válasza #90933760 (#9974) üzenetére


bodva
aktív tag

A képen elég átlátszónak tűnik :D

(#9976) TaaT válasza #90933760 (#9974) üzenetére


TaaT
veterán

Én mondjuk a kék cső ellenére is rakok majd agip antifreeze lötyit a rendszerbe [link]

Give them hell Ukraine!

(#9977) Satyricon válasza #90933760 (#9958) üzenetére


Satyricon
addikt

Nekem ilyen világos kellett! Keveset tettem bele! De ha beleteszel 2 üveggel, olyan kék lesz, mint a tinta!

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#9978) simlisgumis válasza #90933760 (#9974) üzenetére


simlisgumis
tag

A MOL os fagyálló sötétkék,esetleg szaladj be egy kútra és lesd meg!

(#9979) Asbee válasza #90933760 (#9974) üzenetére


Asbee
veterán

Valami bor vagy hasonló? Esővíz meg vodka után mehet minden. :D

(#9980) simlisgumis válasza Asbee (#9979) üzenetére


simlisgumis
tag

Egy jó kis KÉKfrankos! :D

(#9981) Satyricon válasza simlisgumis (#9978) üzenetére


Satyricon
addikt

Ez is alu kímélő? Csak mert ha nem, és a kelleténél többet tesz bele, akkor csecs van... Vagyis lehet

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#9982) simlisgumis válasza Satyricon (#9981) üzenetére


simlisgumis
tag

Az! Én is egy darabig azt használtam! Most áttértem a veyron gyári löttyre, de az sajnos rózsaszín! :DD

(#9983) bombibmw válasza TaaT (#9976) üzenetére


bombibmw
veterán

Sziasztok!
Ez a szett jó lehet egy erősebb(nem extrém) tuningra?
Elég jó az ára szerintem és később lehetne bővíteni esetleg egy 240/60-as radival.
Vagy rosszul gondolom?

(#9984) Satyricon válasza simlisgumis (#9982) üzenetére


Satyricon
addikt

[Ez] is nagyon rózsaszín, még desztvízzel 1/10-es arányba keverve is nagyon rózsaszínes! De szépen lehet kékre festeni ételfestékkel, nem ad lilás színt! Viszont uv zöldre keverésnél gondom volt. Ott már kb 10-12 uv zöld filc festék mellé még egy kis fű zöld színt is kellett bele keverni, mert kicsit barnás árnyalatú volt a rózsaszín+uv zöld miatt. De az meg ilyen lett. A kép nem adja viza az igazi színét, de sztem még 1 évre rá is szép erős uv zöld színe van, és arany tiszta!

Na de nem dícsérem már ennyire a glykosam-ot, még azt hiszitek a végén, hogy szerelmes vagyok bele! Pedig ha azt hiszitek... Nem tévedtek nagyot! :DDD

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#9985) bombibmw válasza Satyricon (#9984) üzenetére


bombibmw
veterán

Ez a lötty jó lehet akkor a rendszerbe,ioncserélt vízzel?
Csak mert tonnaszám van belőle a munkahelyemen. :)
Fehérre be lehetne festeni szépen?

[ Szerkesztve ]

(#9986) Satyricon válasza bombibmw (#9985) üzenetére


Satyricon
addikt

Figyu!

A Glykosam nevét imába foglalom az óta, mióta itt ajánlották! Előtte mindig gáz volt a rendszeremmel, összeveszett az alu a rézzel.

Amíg ki nem próbáltam amit ajánlottak itt a fórumon, az új Glykosam alu fagyállót! Háromszoros védelem a rendszernek! Itt a reklám vége :DDD

Jah, én 1 liter vízhez 1-1,5 dl glyko-t öntöttem. Jót tesz a pumpának is, mert a glyko megfelelő kenést nyújt a forgó résznek!

Szerk.:Szóval jó cucc nagyon! f...ántosul meg lehet festeni a kapott keveréket! Viszont ha tejszerű fehér folyadékot akarsz, akkor nagy fába vágod a fejszéd! Mert 1. milyen fehér adalék anyagot teszel bele, 2. színes vízből hogy csinálsz egyszerűen tök fehér folyadékot? Nem lesz egyszerű úgy, hogy a keverési arányok ne változzanak...

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#9987) bombibmw válasza Satyricon (#9986) üzenetére


bombibmw
veterán

Ez itt a reklám helye. :D
Esetleg ilyet lehetne vele keverni,vagy valami hasonlót.

Erre esetleg egy véleményt kérhetnék? (#9983)

[ Szerkesztve ]

(#9988) simlisgumis válasza Satyricon (#9984) üzenetére


simlisgumis
tag

Na valami hasonló színű az is amit én használok! Engem nem nagyon hat meg ,hogy milyen színű,úgy se látom! Sőt egy az egyben használom,nem is teszek bele desztvizet!

(#9989) mrbig25 válasza bombibmw (#9983) üzenetére


mrbig25
őstag

Azzal a 120-as slim radival talán hozza egy komolyabb léghűtés teljesítményét.
Szóval ha még tuningolni is akarsz, akkor érdemes egyből nagyobb hőleadóra cserélni/hőleadóval bővíteni.

...

(#9990) bombibmw válasza mrbig25 (#9989) üzenetére


bombibmw
veterán

Ez már számomra kielégítő.
Értem ezalatt azt,hogy megveszem,majd veszek hozzá később egy 240-es radit.
Esetleg érdemes lenne úgy megoldani,hogy bennmaradjon a 120-as a 240-es mellett,vagy csak visszafogná az áramlást?
A 240-es 60mm-es lenne.

[ Szerkesztve ]

(#9991) Satyricon válasza bombibmw (#9987) üzenetére


Satyricon
addikt

Ne haragudj, nem szoktam tuningolni, fogalmam sincs. :( Én a magam csendességébe szerelgetem a gépet, rájövök erre-arra, meg amit itt olvasgatok, azt meg próbálom hasznosítani. A többiek majd megmondják a választ

Am a pumpa nagyon jó(nekem is ilyen van jelen pillanatban a gépbe), a radi lehet kicsi, a tartály sztem elég, de a proci blokk... Tényleg nem tudom...

(#9988) simlisgumis: Úgy érted, hogy csak Glyko-t öntenél a rendszerbe? Ha igen, akkor NE TEDD! Állítólag a gumitömítéseket nagyon hamar kinyírja!

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#9992) mrbig25 válasza bombibmw (#9990) üzenetére


mrbig25
őstag

A radiátoroknak minimális az ellenállása, szóval érdemes mind a kettőt bent hagyni a rendszerben. Emellett a DDC erős pumpa, szóval egy ilyen rendszer "meg se kottyan neki", később nyugodtan bővítheted még GPU blokkal, radival.

[ Szerkesztve ]

...

(#9993) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Valaki tudna tanácsot adni olyannak, aki tök hülye a témához?

A VGA-m szeretném vizezni ezzel. A gond, hogy ez csak VGA blokk, mégis mit kellene még hozzá vennem, hogy minden "egyben" legyen és csak össze kelljen tenni? A linken lentebb vannak opciók, de én megmondom őszintén hülye vagyok hozzá, legalábbis a vízhűtéshez biztosan.

(#9994) KAMELOT válasza ForRedGlory (#9993) üzenetére


KAMELOT
titán

Fog kelleni a blok aztán csövek, csatlakozók, pumpa, radiátor, ventik. Drága mulatság lesz! :) És ha már vizezed akkor a H100 hűtőt add el és vegyél CPU blokkot is azaz, hogy az egész rendszer a komplett gépedet hűtse. Biztos jobban fogja hűteni mint a H100-as.
Ilyesmi lesz a te géped is.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#9995) #90933760


#90933760
törölt tag

Adatlapon két 780, a képen egy 680 blokk, a címébe meg egy Titan blokk, most akkor mi a jó segg van?

Mire kell neked víz és mid van eddig? És mennyi pénzt akarsz beleölni? Új, használt? Mennyire legyen halk, bika?

(#9996) ForRedGlory válasza KAMELOT (#9994) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ejj, de szép az a berendezett kuckó :))

Igen, kb ilyen lenne, csak én attól félek, hogy pl nem tudom milyen csatlakozó, cső, radiátor, pumpa kell hozzá, mert olyat nem akarok venni, ami kiderül hogy szar, mert magamhoz is nyúlok. Egyedül ezt láttam, ami tuti kell.

(#9995) Baltoafarkas: Nyilván 780 kell, a linken lévő kép rossz :) A Titan és a 780 blokk egymással kompatibilis, ugyanúgy épül fel mindkét kártya. Vagyis inkább a Titan blokk tökéletes a 780-ra is.

Erre a projectre ~100.000 Ft-ot vagyok hajlandó áldozni, és ebbe bele kell férnie a 2 VGA vizezésének. nem árt, ha halk. Semmim nincs, sosem vizeztem komolyabban, ez nekem eléggé a sötét ló esete. Legjobb lenne, ha lehetne ezeket csomagba venni :D

De ha valaki olyan ügyes, és egy kis "mellékesért" elvállalja a teljes vizesítést, szóljon.

[ Szerkesztve ]

(#9997) simlisgumis válasza Satyricon (#9991) üzenetére


simlisgumis
tag

Azért használom ezt a gyári vw est,mert nem bántja a gumit! Ugyanilyen gumigyűrük vannak mostmár mindenhol a vízrendszerben mint itt a vízhűtésben! De lassan 1.5 éve megy így a hűtésem,volt bontva,most meg bővítve,és sehol semmi gond! A jóságnak meg is kérik az árát mert 1.5 liter 4300 Ft. Ennyiért már vehettem volna valami minőségi gyári löttyöt is.De bevált ,ezért nem változtattam.

[ Szerkesztve ]

(#9998) bombibmw válasza mrbig25 (#9992) üzenetére


bombibmw
veterán

Köszi szépen a választ.
Viszont ennek 10/8-as a csövezése,ez nem szűk keresztmetszet egy hatékony vízhűtés építésénél,vagy elég?

(#9999) mrbig25 válasza bombibmw (#9998) üzenetére


mrbig25
őstag

Elegendő :K
Mint fentebb is írtam a DDC erős, szóval nem lesz probléma a 8mm-es belső átmérő.
Később, ha teljes a rendszer és van némi pénzmagod, akkor válthatsz 16/10-es csövezésre, de ez is azért érné meg inkább, mert sokkal rugalmasabb a cső.

...

(#10000) #90933760 válasza ForRedGlory (#9996) üzenetére


#90933760
törölt tag

Akkor két 780 FC blokk, az eleve 50k körül lesz. 500W az alap fogyasztás, nem tudom akarsz-e tuningolni. Meg hogy kívül, vagy belül legyen a radi és milyen házikó, milyen lehetőségekkel. De mivel csak VGA kerül bele, mehet magasabbra a vízhőfok, de én sejtem, hogy te később a procit is be akarod vizezni. Amit vagy külön körrel teszel és itt érdemesebb is lenne, vagy ugyanabba a körbe, akkor viszont jóval nagyobb radi kell.

Szóval 50k a blokk, kell még egy szivattyú én D5-öt mondanék ha azt mondod halk kell, de az meg 25k körül megy vagy mennyi. A radiátor is lesz 20k körül, meg még csövek, tartály, venti és az az összekötő Sli izé. Ez nem fog beleférni 100-ba, kicsivel túl kéne adnod rajta.
A használt cuccokkal az a baj, hogy szinte sosincs az ami pont kellene. :(((

40k a réztetős D5, azt a kurva. Szerintem legyen 10W-os DDC, erősnek bőven elég erős és halknak is halk szerintem, legalábbis az itteni beszámolók szerint. Feleennyibe kerül. De ha szerencséd van használtan kapsz még olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.