Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) fatal1ty1984 válasza Kikiri7 (#16000) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

semennyire,mert szinte semmi külömbséget nemfogsz tapasztalni höfokban.

(#16002) seniman válasza fatal1ty1984 (#16001) üzenetére


seniman
addikt

Talán a vga egy pár fokkal hűvösebb lesz,mert ott kezd a rendszer......talán.....

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#16003) SkyS1gn válasza seniman (#16002) üzenetére


SkyS1gn
félisten

:N Nem kimutatható, csak nagyon extrém esetben.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#16004) seniman válasza SkyS1gn (#16003) üzenetére


seniman
addikt

Ezért volt két talán is a mondatomban :D
Gyakorlatilag jelentkezik a differencia,csak érdemben nem venni észre....... :)

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#16005) #90933760


#90933760
törölt tag

Fontosabb inkább az, hogy ne legyen felesleges hajlítás meg derékszögű csati a rendszerben a könnyebb áramlás miatt. Na meg esztétikailag is.

(#16006) Benjamin95


Benjamin95
csendes tag

Helló! Egy gyors kérdésem lenne: Az jó, ha 4 db radiátort pakolok a gépembe? :F (1x360 mm, 1x140 mm, 2x240 mm)
Ha valaki ért hozzá, az kérem, hogy írjon. Köszönöm.

(#16007) MrPetya19 válasza Benjamin95 (#16006) üzenetére


MrPetya19
addikt

Milyen vastagok? Mit hűtenének majd?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#16008) seniman válasza Benjamin95 (#16006) üzenetére


seniman
addikt

Az jó,mert ezek szerint jó nagy házad van... :DD
Ha leírod mit szeretnél velük hűteni,közelebb kerülsz a megoldáshoz.........

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#16009) Benjamin95 válasza seniman (#16008) üzenetére


Benjamin95
csendes tag

A ház az Cosmos 2 és szeretném hűteni a CPU-t, a VGA-t, 2 db RAM hűtő is, VRM/MOSFET hűtése, Chipset hűtése és amin még átömlik a folyadék az a tartály, a pompa és a 4 radiátor lenne.

(#16010) seniman válasza Benjamin95 (#16009) üzenetére


seniman
addikt

Jó-jó,de milyen proci,milyen vga?Nem egyforma a hőtermelése az összesnek.....
Meg ahogy a kolléga is kérdezte,milyen vastag radik?Ha mind Monsta,akkor gyakorlatilag bármit lehűtenek.. :)

[ Szerkesztve ]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#16011) Benjamin95 válasza seniman (#16010) üzenetére


Benjamin95
csendes tag

Ja...bocsi :)
Proci: Intel Core i7-4960X Extreme Edition 3.6GHz Socket 2011
Alaplap: Asus Rampage IV Black Edition Socket 2011 (ugye az alaplapon is 2 dolog hűlne: VRM/MOSFET és a Chipset)
VGA: EVGA Geforce GTX 780 Ti SC 3GB DDR5 384Bit
RAM: Corsair Dominator Platinum 64GB kit 8x8GB DDR3 2133MHz

(#16012) Benjamin95 válasza Benjamin95 (#16011) üzenetére


Benjamin95
csendes tag

1x140 Radiátor: HosszúságxSzélességxMagasság: 177x145x55mm
2x240 Radiátor: HosszúságxSzélességxMagasság: 280x130x64mm
1x360 Radiátor: HosszúságxSzélességxMagasság: 400x130x64mm

(#16013) F e Z o válasza Benjamin95 (#16011) üzenetére


F e Z o
veterán

Ha csak 30mm vastagságúak a radik, úgyis könnyen megbírkóznak ezekkel az alkatrészekkel.

(#16012) Benjamin95 : Így meg főleg, kicsit túlkalibráltad a hőleadó részegységet. :)

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#16014) Benjamin95 válasza seniman (#16010) üzenetére


Benjamin95
csendes tag

A radiátorok márkája pedig EK-Coolstream.

(#16015) Benjamin95 válasza F e Z o (#16013) üzenetére


Benjamin95
csendes tag

Tehát akkor nem kell 4 radiátor?

(#16016) Benjamin95


Benjamin95
csendes tag

Valaki össze tud kötni 12 dolgot? 4xRadiátor, 2xRAM, CPU, VGA, VRM/MOSFET, Chipset, Pompa, Tartály.

http://imagerz.com/QBZGUEtvAwMCBVobFgVQ

(#16017) F e Z o válasza Benjamin95 (#16015) üzenetére


F e Z o
veterán

Bőven elég a 2db 60mm-es 2*120-as radi is. Egyébként pumpa, nem pompa. :DDD

H2O über alles!

(#16018) seniman válasza Benjamin95 (#16016) üzenetére


seniman
addikt

Valahogy így,de szerintem a hátsó single radi tök felesleges.A blokkok átforgatásával,az in/out nyílások pozíciója változtatható,így az utak rövidülhetnek......

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#16019) Ijk válasza F e Z o (#16017) üzenetére


Ijk
nagyúr

Én inkább vékony radiátorból raknék be többet, mert alacsony fordulatú ventillátorokkal jobb.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#16020) Benjamin95 válasza seniman (#16018) üzenetére


Benjamin95
csendes tag

És ehhez mit szólsz? Így ki van használva mind a 4 radi.

http://imagerz.com/QBZGUEtvAwMCBVlNEAVQ

(#16021) Kikiri7


Kikiri7
tag

Akkor, ha úgy kötöm, hogy 5,25 ös helyen tartály onnan ház aljába lemegy pumpába majd fel VGA-ba -> Proci-> alapla-> külső radiátor -> majd így vissza házba a tartályba akkor az jó sorrend? Amire figyeljek hogy kevés derékszög legyen benne mármint csatlakozó oldalról?
Már csak proci blokk és tartály hiányzik remélem jövőhét végére már meglesz:)

(#16022) mrbig25 válasza Benjamin95 (#16020) üzenetére


mrbig25
őstag

Szerintem a szimpla 140-es radit elhagyhatod az egyszerűbb csövezés érdekében.
Az alkatrészeket pedig olyan sorrendben kösd be, ahogy a legesztétikusabb és/vagy ahogy a legjobban adja magát. A sorrend mindegy (a lényeg, hogy a tartály a pumpa előtt legyen :) ), mert a rendszerben keringő víz hőmérséklete mindenhol közel azonos lesz.

...

(#16023) Benjamin95 válasza mrbig25 (#16022) üzenetére


Benjamin95
csendes tag

De egyébként jól van így?

(#16024) mrbig25 válasza Benjamin95 (#16023) üzenetére


mrbig25
őstag

Egyébként jól van így is, viszont ebben a felállásban sincsenek jobban kihasználva a radiátorok, mint a fórumtárs rajzán lévő sorrendben...mert ahogy írtam; a rendszerben keringő víz hőmérséklete közel ugyanaz.

Szóval nem fontos úgy kötni, hogy blokk->radi->blokk->radi...

[ Szerkesztve ]

...

(#16025) Benjamin95 válasza mrbig25 (#16024) üzenetére


Benjamin95
csendes tag

Rendben, köszi :)

(#16026) Laraxior


Laraxior
titán

Másnál nem szokott előfordulni Laing DDC szivattyúnál, hogy nem indul el a gép indításakor? Már másodszor csinálja kb egy hónapon belül. Elsőre szétszedtem, összeraktam, nem indul, megint szétszedtem, összeraktam, utána ment. Most hazaértem megint nem indult el, odabaszkodtam a gépháznak, megint megy :W
Be van állítva a Core Temp, tehát nincs gond, mert lekapcsolja a gépet, de azért elég gáz így. Vezeték sincsen megtörve, mert sose nyúlok a géphez, ha tekergetem a kábelét, akkor is működik folyamatosan, csak gondol egyet és nem indul el, de olyan még nem volt, hogy működés közben leállt volna.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#16027) Ijk válasza Laraxior (#16026) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nincs leszabályozva, 12V-ot kap?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#16028) Laraxior válasza Ijk (#16027) üzenetére


Laraxior
titán

Persze, még a fordulatszámmérő sincsen rajta, sima tápcsatis két vezetékkel. Meg random nem indul el.
Régebben két tápról ment a gép, az egyikről csak a víz, addig nem is érdekelt, de lecseréltem egy 1000-es Corsairre, és így elég macerás indítgatni, hogy éppen hányadik indulásra kapja el :( Még ha csak néha is fordul elő.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#16029) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Hali!
Milyen házilag kevert folyadék arány a javasolt, egész pontosan a desztvíz+fagyállós dolog érdekel.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#16030) baboss válasza Laraxior (#16028) üzenetére


baboss
őstag

Nálam is ugyan ez a helyzet.Nem mindig indul el.Ha sokáig megy a gép és újraindítom a rotor beremeg egy párszor kicsit arrébb megy és vagy elindul vagy nem.Ha sokáig nincs bekapcsolva a gép pár óra (hideg a szivattyú ) akkor elindul.
Már átraktam egy másik molex csatira,hátha túl le van terhelve az az ág és azért nem tud elindulni,de nem segített rajta. Én már szétszedtem egy párszor de nem találtam semmit. Működés közben nálam se állt le még soha.

[ Szerkesztve ]

(#16031) seniman válasza baboss (#16030) üzenetére


seniman
addikt

Kefés motor van ezekben?Egyéb villanymotoroknál,konkrétan benzinszivattyúnál láttam hasonlót,amikor letapadt a forgórész.Kis koppintás az oldalának és már ment is.........

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#16032) F e Z o válasza Apollo_21 (#16029) üzenetére


F e Z o
veterán

Én 10% fagyálló, 90% ioncserélt víz keverékét használom, igaz 1 liter vízhez raktam egy teáskanál trisót is.

H2O über alles!

(#16033) energy4ever


energy4ever
addikt

Szerintetek 1db Laing DDC 1T PLUS-t letudok szabalyozni egy ilyen 12V=rol 10V-ra atalakitoval, vagy nem birna? :F

(#16034) mrbig25 válasza energy4ever (#16033) üzenetére


mrbig25
őstag

Nem bírná. Az ebben található ellenállás ventikhez van kitalálva, nem 18W-os pumpához.

...

(#16035) #90933760 válasza energy4ever (#16033) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az ilyen tuti, hogy nem bírná. Ez egy ventire van tervezve, maximum kettőre. A DDC sokkal több.

A desztvizet kb 5%-ra szokás bekeverni fagyállóval, 10%-on már megeshet hogy lerakódik stb. a DDC meg azért nem indul, mert megszorul vagy valami hasonló. Szét kell szedni és újra összerakni. Máshogy illeszkedik egy minimálisat és akkor már talán nem fog megakadni. Esetleg ha mégis megint szét kel szedni és újra összerakni.
Nem kefés motorja van. Tudtommal egyik pc vízhűtéses szivattyúnak sincs az, legalábbis amiket használnak manapság.

[ Szerkesztve ]

(#16036) Laraxior válasza baboss (#16030) üzenetére


Laraxior
titán

Bíztató, de akkor megnyugodtam, hogy nem vagyok egyedül. :D :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#16037) baboss válasza Laraxior (#16036) üzenetére


baboss
őstag

Nálam 3 ok miatt csinálhatja ,hogy nem indul.
1 ki lett cserélve a CPU blokk és a Jet Plate lefogja a motort.A csere óta a cső is összeszívta magát tojás alakúra.
2 a pumpatető ki lett cserélve plexire
3 haldoklik a pumpa
Mielőtt beépítettem az uj CPU blokkot és plexitetőt a pumpára nem volt vele gond.Ezeket hűtötte régen CPU - VGA - MOSFET. -CHIPSET - MEMÓRIA - SSD.
Most 2 körös a rendszer és az 1 körön ezek vannak rajta Új CPU blokk - MOSFET - MEMÓRIA - Új tetővel pumpa.

[ Szerkesztve ]

(#16038) NFree válasza Laraxior (#16036) üzenetére


NFree
addikt

Szevasz , te még élsz? :D rég láttalak. a lényeg , amit tölled vettem ddc-t az azóta is ketyeg rendesen, remélem nem lessz hasonló problémám mint neked. Félek tőlle az a szivatyú nemsoká megadja magát ha már nem indulgat. :( valószinű valahol menetzárlatos az állórész tekercs, ha egyáltalán van benne ilyen , gondolom van. s ha szar helyen áll le nehezen röffen be, vagy csak a tekercsrész nem érintkezik rendesen.(gondolom)

[ Szerkesztve ]

vga

(#16039) F e Z o válasza baboss (#16037) üzenetére


F e Z o
veterán

SSD-t hűtöttél vízzel??? :F

(#16040) baboss : Így érthető. :R

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#16040) baboss válasza F e Z o (#16039) üzenetére


baboss
őstag

[link] 60 fokos volt a hűtőborda,gondoltam rakok rá blokkot.[link]

[ Szerkesztve ]

(#16041) Laraxior válasza NFree (#16038) üzenetére


Laraxior
titán

Szia! Naná :D
Akkor ideje keresnem egy pótszivattyút az aprón készenlétre :K Még szerencse hogy pár ezres tétel :K
Nem hiszem hogy a procimnak jót tett az a 100°C amíg lekapcsolt a gép :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#16042) Asbee válasza Laraxior (#16041) üzenetére


Asbee
veterán

Nem lett tőle semmi baja.

(#16043) F e Z o válasza Laraxior (#16041) üzenetére


F e Z o
veterán

Itthon folyamatosan fut az aida64 a gépen, abban pedig be lehet állítani, hogy ha egy kiválasztott alkatrész hőfoka elér bizonyos hőfokot, akkor jelezzen a gép, ha pedig egy ennél magasabbra beálított hőfokot elér, akkor lekapcsolja a gépet az aida.

H2O über alles!

(#16044) Asbee válasza F e Z o (#16043) üzenetére


Asbee
veterán

Amúgy is van olyan védelem a procikban amit biosban sem lehet kilőne, de elkezdenek úgyis hibázni, kékhalálozni ha ennek a közelébe érnek.

(#16045) Laraxior válasza Asbee (#16042) üzenetére


Laraxior
titán

Honnan tudod? Nem Te használod, hanem én, nem a Te gépedben van, és nem te vetted közel 100ezer forintért... Én nem szeretem ha magas hőfokon van valami a gépben, ezért is van mindenen víz és ventilátor, ha hűvösebb tovább él...

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#16046) Asbee válasza Laraxior (#16045) üzenetére


Asbee
veterán

Onnan tudom, hogy 105 fokon kapcsolna le a procid, + én is jártam már így 2x is igaz 3770k-val (első példányom) ment kb fél órát 100-105 fokon. Azóta sincsen semmi baja... Van védelem benne ha eléri azt a kritikus hőmérsékletet, elkezd hibázni lekapcsol. Én kérek elnézést, hogy megpróbáltalak megnyugtatni, lehet ki kéne dobnod, már biztos vége neki... :U Mennyivel tovább? 20 év helyett 19?

(#16047) kovsol: Nem is értem hogyan működik még. :D Nálam win kékhalálozott. (csak net volt)

[ Szerkesztve ]

(#16047) kovsol válasza Asbee (#16046) üzenetére


kovsol
titán

Én onnan tudtam meg egyszer, hogy nem megy a pumpa, amikor a Crysis3 alatt a gpu kihasználtság nagyon alacsony volt. Kiderült azért, mert a cpu 100fokon ment és le volt teljesen szabályozva. :B

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#16048) NFree válasza Laraxior (#16041) üzenetére


NFree
addikt

Szerintem , ha nem volt nagyon megfeszelve, akkor nincs baja a magas fesz jobban degradálja a procit , mint a magas hőfok. és igen én is agyvérzést kapnék ha lenne egy olyan cumóm mint neked , és 100 fokon főne.
Az hogy mikor fog beálni a szivatyú nem tudom, lehet elmegy így még évekig, de mivel nem 100%os , én tuti cserélném, ha van rá lehetőség ;)

vga

(#16049) Laraxior válasza NFree (#16048) üzenetére


Laraxior
titán

Tisztában vagyok vele, te ismersz, hogy nem ez az első procim, vagy hardverem amit tuningolok, csakhogy ez pont ki van centizve, a maximum teljesítmény érdekében, és mivel rohadt ritka, és nagyon drága volt, ezért nem szeretem az ilyen váratlan gikszereket. 1.39V-on megy maximum Loadline Calibrationnel.... és nagyon nem szereti a magas hőfokot, mert ahhoz már több feszültséget igényel, úgyhogy nagyon pengeélen van, de betonstabil... még :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#16050) ebali


ebali
csendes tag

Üdv!

Szeretnék okosodni hízhűtés témában.
Tudnátok ajánlani 1-2 linket, ahol az alap dolgok le vannak írva?

Milyen alkatrészek léteznek, hol lehet azokat beszerezni, hogyan kell méretezni, stb..

Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.