Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) duc


duc
aktív tag

Sziasztok, belevágok tehát az első vizes projektembe, a következő cuccokat rendeltem meg:
-DC12-400 pumpa, Phobya 150-es tartály, UC-2 LT blokk, csövek, csatlakozók és egy Magicool 360 slim radi (ez használtan az apróról)
Szerdán lesz meg minden, össszedobom egy bench-en, kíváncsi vagyok mit hoz egy Thermalright Silver Arrow után.

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#31002) spanglee001


spanglee001
addikt

d5 pumpa aminek a hátulján van piros, tekerő azzal állítom a fordulatot azt nem lehet, hogy a gép állítsa inkább?
tehát ezt csak rádugom a tápegységre és a pumpán tudom tekergetni?
a másik ha a radi fennt van a gép tetején, a tartály pedig a gép a alján az hogy nem folyik ki utántöltésnél pl?
arra gondolok, hogy csak bekapcsolt állapotban lehet után tölteni és akkor nem tud kifolyni mert folyamatos a keringés, de amint leáll és kivan csavarva a feltöltő kupak akkor lefolyna a víz a radiból és kifolyna :F

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#31003) szacsee válasza spanglee001 (#31002) üzenetére


szacsee
nagyúr

D5-ből 2 féle van. Mindegyiken van molex a tápnak. Egyik fajtán tekerő van és a fan csati csak az rpm jelet továbbítja, a másik verziónál a fan csatinál van pwm szál is és itt az alaplap proci ventiprofil szabályoz de nincs tekerentyű. ( én a fix fordulat híve vagyok @ tekerős verzió)
Tartályból nem fog kifolyni ha mindkét csonk már víz alatt van @ fel van töltve.

[ Szerkesztve ]

(#31004) mrbig25 válasza spanglee001 (#31002) üzenetére


mrbig25
őstag

A potméteres változatot csak a potméterrel lehet állítani. Viszont egyszer beállítod és kész. Onnantól nem nagyon kell vele foglalkozni.

...

(#31005) spanglee001


spanglee001
addikt

köszönöm mindenkinek remélem tényleg nem fog kifolyni :C :R

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#31006) szacsee válasza spanglee001 (#31005) üzenetére


szacsee
nagyúr

Keress rá a hsz-aimra. Lesz egy kép fél méter magas radim mellett egy 3 dl-es üveg tartály gyanánt a földön. Mobilról vagyok nem tudom kikeresni....

(#31007) spanglee001 válasza szacsee (#31006) üzenetére


spanglee001
addikt

rendben láttam már sokhelyen a miértjét nem értem, de talán kitaláltam :DDD
zárt a rendszer, ha fentről lefolyik a víz, az vákumot teremt mivel mind a 2 csonk víz alatt van, tehát hiába folyna le a víz az egyik csövön a másikon ugyanannyit szívna vissza :C
ha minden jól megy ma élőben is letesztelem,

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#31008) #90933760 válasza spanglee001 (#31007) üzenetére


#90933760
törölt tag

Pontosan, a lényege ez lenne.

(#31009) carr válasza Cyberneko (#30801) üzenetére


carr
őstag

500 volt a 1/2 deci, 70%-os. 96%os már nincs a gyógyszerész szerint. vagy nem mert kiadni. Mindegy.
Elég lesz az a fél dl a 1,5l desztvízhez?

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#31010) szacsee válasza carr (#31009) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nem mert kiadni. Belső felhasználásra van csak elvileg.

(#31011) carr válasza szacsee (#31010) üzenetére


carr
őstag

Én is inkább erre gyanakszom... Tegyek még bele valamit? kenni a szivattyút pl? valami semleges színű desztvíz (bugyirózsaszín pl) vagy van még más? Alkesz, meg desztvizet kicsit száraznak gondolom kenéshez.
:F

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#31012) szacsee válasza carr (#31011) üzenetére


szacsee
nagyúr

Shell kuti sárga fagyálló ajánlott még 5%-os arányban.

(#31013) carr válasza szacsee (#31012) üzenetére


carr
őstag

:R
Köszönöm. Gondolom azt látni a legkevésbé ha víztisztán tartanám...
Akkor az 0,0775l ha jól tévedek? (~1dl?)

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#31014) schawo


schawo
titán

Beázott a DC-LT-m, és kinyiffant. Van valami ötlet, honnan lehet csak a szivattyút megvenni plexi ház és tartály nélkül?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#31015) TESCO-Zsömle válasza schawo (#31014) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Például aqua-ból.

sz: De a varázslónál is "van" "külső raktáron"...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#31016) mrbig25 válasza schawo (#31014) üzenetére


mrbig25
őstag

Kérdezz rá Tody-nál is...ugyan nincs külön feltüntetve, de lehet, hogy tud pumpát adni magában.

...

(#31017) MPowerPH válasza TESCO-Zsömle (#31015) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az az eletben nem jonne meg, kar lenne megrendelni.

Don't Tread On Me

(#31018) schawo válasza MPowerPH (#31017) üzenetére


schawo
titán

Melyik, a varázslós, vagy német?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#31019) MPowerPH válasza schawo (#31018) üzenetére


MPowerPH
félisten

Varazslos. Aqua az rendben van, onnan rendelj. Kerdezz korbe, kell e valakinek valami onnan, akkor tudjatok a pk-t is osztani.

Don't Tread On Me

(#31020) Akcok94


Akcok94
senior tag

üdv,

most vennék d5 pumpát, olyat kérdeznék hogy a 37w fajta mennyire hangos? illetve van 23w azok mennyire jók? mert árban nem sok különbség van a 37w jobban megéri?

köszi

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#31021) duc válasza MPowerPH (#31017) üzenetére


duc
aktív tag

Az fasza. Most rendeltem tőlük (varázsló) egy rakat cuccot, árban rendben vannak. a pcvizhutesponthu-n van raktárkeszlet, de sokkal drágább... Aquatuningpontde-ről mennyi idő alatt szokott ideérni a cucc, és milyen áron?

[ Szerkesztve ]

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#31022) mrbig25 válasza Akcok94 (#31020) üzenetére


mrbig25
őstag

Azt ugye tudod, hogy a 37W akkor 37W, ha 24V-ról van hajtva.
A tápegység felől viszont itt csak 12V játszik, ezért írják egyes helyeken a 23W-ot.

duc
Merlin védelmében: Ő is külföldről rendel és szerintem úgy tudja relatíve alacsonyan tartani az árakat, hogy megvárja míg összejön egy nagyobb rendelés és egyben rendeli meg. Ezért nem is tart nagyobb raktárkészletet...plusz a raktárkészlet tartása is drágítaná valószínűleg az árakat. Szóval türelem.

"Aquatuningpontde-ről mennyi idő alatt szokott ideérni a cucc, és milyen áron?"
Az ár annyi, amennyi ki van írva.
Szállítás 12-18€ körül alakul, de a termékeket a kosárba pakolva ki tudod számoltatni a szállítási költséget...
Időben általában 4-5 munkanap.

Baltoafarkas
Az mondjuk jogos, hogy nincs feltüntetve ilyen információ, így nincs is mindenki tisztában vele...emiatt a sok "negatív" kritika.

[ Szerkesztve ]

...

(#31023) #90933760 válasza mrbig25 (#31022) üzenetére


#90933760
törölt tag

Így van, Tody is havi 1x rendel kb ha olyan cucc kell ami Aquaról kapható. Csak ugye az a baj, hogy Tody ezt világosan elmondja, míg Merlinéknél mindenhol ott a 4-7 nap, miközben 2-3 hét ha tényleg nincs és pont átcsúsztál az előző rendeléspakkon.

(#31024) Akcok94 válasza mrbig25 (#31022) üzenetére


Akcok94
senior tag

szóval ami 37w van az 12v 23 ugyan úgy és ez fordítva is igaz,

akkor másik kérdésem valamelyiken a hátulján van 5 fokozat, azokat lehet valamilyen programmal a szg. belül állítani? csak usb vagy valami hasonló kimenete legyen?

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#31025) #90933760 válasza Akcok94 (#31024) üzenetére


#90933760
törölt tag

A potisakat feszültséggel tudod legfeljebb, de nem tudom mennyire jól reagál rá a D5, meg eleve a nagy áramfelvétel miatt venticsatira nem is tudod kötni, csak szabályzóra. Ha gépből akarod akkor a PWM verziót vedd meg. Asszem Alpha és EK is árul.

(#31026) ViZion válasza mrbig25 (#31022) üzenetére


ViZion
félisten

Több terméknél a Merlin SZ@R.
Igen, kiírták, h raktáron... talán 1 dolog volt 4 napos. Eltelt a 4 nap, másik sem volt raktáron, utána megint ez, megint az. Annyi nincs bennük, h ami van azt elrakják, vagy elküldjék. Szó szerint ugatni kellett már velük, mire jó 2 hét után jöttek a cuccok... egy-egy dolog rendelésére, ha nincs más, akkor elmegy, de amúgy felejtős.

Tody eddig mindenben segített, amikor drágállottam a cuccokat, mondott alternatívát, vagy használtat, etc. Amikor azt mondta, h 2 nap, akkor az 2 nap volt, nem három, de főleg nem 2 hét...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31027) Grózi válasza ViZion (#31026) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Egyszerű a képlet,olyat rendelj tőlük ami nem sürgős.Én például le tudom csapni az áfát,Aqua-nál ez nem játszik.Sokat rendeltem tőlük,(főleg ventiket) egyszer volt csúszás,akkor is korrekten értesítettek.És beszereznek olyat is amit más nem.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31028) Akcok94 válasza #90933760 (#31025) üzenetére


Akcok94
senior tag

Értem akkor ennek a fajtának csak visszajelzése van? És a hátsó pótmeter lehet fokozatot állítani?
[link]

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#31029) #90933760 válasza Akcok94 (#31028) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ja.

(#31030) HwAdokVeszek válasza spanglee001 (#30926) üzenetére


HwAdokVeszek
aktív tag

Esetleg próbáltad azóta?
Sajnos nekem sehogy sem akar működni :W

(#31031) haxiboy


haxiboy
veterán

EK WATER BLOCKS EK-SUPREMACY EVO - GOLD
EK WATER BLOCKS EK-SUPREMACY EVO - NIKKEL

Ezek között mi a különbség? Sem a gyártó oldalán, se sehol nem találtam róla semmit...más a színe és ennyi? A nevéből arra következtetek hogy az egyik aranyozott a másik nikkelezett de nem találtam erre vonatkozóan semmit.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#31032) TESCO-Zsömle válasza haxiboy (#31031) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

(#31033) haxiboy válasza TESCO-Zsömle (#31032) üzenetére


haxiboy
veterán

Igen ezt megtaláltam, és a specifikációban sehol nem találom hogy a Gold miért ennyivel drágább...

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#31034) carr válasza haxiboy (#31033) üzenetére


carr
őstag

Mer' áránbú van drága teszvírem. :))

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#31035) Grózi válasza carr (#31034) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:DD

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31036) TESCO-Zsömle válasza haxiboy (#31033) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mert drágább az arany a nikkelnél? :U

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#31037) schawo válasza TESCO-Zsömle (#31036) üzenetére


schawo
titán

Az aranyfüst? Na ne má'. Csillogás elvakít.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#31038) TESCO-Zsömle válasza schawo (#31037) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Olcsóbb, mint a nikkelezés?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#31039) schawo válasza TESCO-Zsömle (#31038) üzenetére


schawo
titán

Hát nem is drágább. Filléres kérdés.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#31040) #90933760 válasza schawo (#31039) üzenetére


#90933760
törölt tag

Inkább presztízsértékű és azért drágább. Azon kívül marhaság is, jó nekünk a réz is, csak legyen orvosi műszerben használatos tisztaságú és minőségű. :DDD

(#31041) Awil


Awil
tag

Hello,

Volna egy 1, vagy 2 kérdésem, azzal kapcsolatban, hogy egy vízhűtés esetén a radiátorokon lévő ventilátoroknak hogyan kell "állni"

1. Kötelező az, hogy az egymással szemben ( ház aljában és tetején) lévő radiátorokon lévő ventik azonos irányba tolják a levegőt? Ez alatt értem azt, hogy a fenti lefele fúj a lenti meg kifele tolja, vagy fordítva.

2. Ha kötelező, vagy nagyon erősen ajánlott, mi van akkor, ha mégse úgy van?

Üdv
:R :R

The gods strike through me!

(#31042) Modst3R


Modst3R
senior tag

Sziasztok!

Egy swiftech aio vízen gondolkodom. Kicsiny hazánkban nem igazán kapni őket, de a gyártó oldaláról bárki rendelhet és nem rossz áron csak annyi a gond h a nemzetközi szállitás +100 $ nagyságrendileg.
Azért írtam ezt meg nektek h ha vki esetleg swiftech cuccok vásárlásán gondolkodik, jelezze akár itt akár pübe és akkor a szállitási költség több felé megy. 3-4 ember esetén kb Corsair AIO árba van és azért a Swiftech az Swiftech (nem szólóm le a corsairt sem).

Swiftech oldala...

Szép napot! :)

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#31043) carr válasza Awil (#31041) üzenetére


carr
őstag

A lényeg, hogy mindegyik egyfelé tolja. Ne összevissza. Előlről->hátulra, Lentről->fel, és ki...
Radiátort kívülre kéne pakolni. szvsz.

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#31044) Awil válasza carr (#31043) üzenetére


Awil
tag

Szia Carr,

Miért gondolod, hogy a radiátort a házon kívül elhelyezni jobb?

Köszi a választ, akkor ezek szerint 1 irányba kellene menni a levegőnek...

The gods strike through me!

(#31045) velizare


velizare
nagyúr

üdv,

unalmamban összerakosgattam a következőket az adatlapon található konfigomhoz - egyelőre vga nélkül.

blokk: EK-FB ASUS M6I - Nickel

pumpa+tartály: EK-XRES 100 DDC 3.2 PWM (incl. pump)
vagy
EK-XRES DCP 2.2 (incl. pump)
a pwm-es pumpát nem biztos, hogy tudom távvezérelni az nzxt sentry lxe-vel, mert csak 3pines venticsatlakozói vannak.

radi: EK-CoolStream CE 420 (Triple)
a jövőbeli bővítés (vga) miatt.

kell még fittingek, cső (13/10-t gondoltam), kuplungok (úgy látom, ek ilyet nem gyárt, tippeket kérnék plz.), hűtőfolyadék (ez acetal tartozék miatt csak fagyállós desztvíz lehet, igaz? ha van tipp arra, hol tudok szinezék nélkülit beszerezni, megköszönöm).

kérlek köpködjétek meg, jó lesz-e.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#31046) Awil válasza velizare (#31045) üzenetére


Awil
tag

Szeva ,

A cuccok amiket néztél jók, bár nem mindig a legjobb ár-érték arányú az EK, de ízlések és pofonok.

Ha van időd akkor csöveket találsz mindenféle színben a Merlinnél, vagy csak simán google 13/10 cső, és kidob egy pár boltot ahol lehet venni.

Desztillált vizet meg benzinkúton kapni. van egy sárga színű fagyállófolyadék, 5%-ban ha adagolod az jót tesz neki.

Üdv
:R

The gods strike through me!

(#31047) carr válasza Awil (#31044) üzenetére


carr
őstag

Hogy ne melegìtse be magát. Ne fülledjen be. Sztem. :)

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#31048) Awil válasza carr (#31047) üzenetére


Awil
tag

OK, köszi,

Nem az első vizem, csak kíváncsi voltam más tapasztalatokra :)

hál' istennek, még egyszer se tapasztaltam az általad írtakat :P

:R :R

The gods strike through me!

(#31049) jhorogh válasza carr (#31047) üzenetére


jhorogh
aktív tag

Mindkét radi (360 és 240) házon belül van, de nem tapasztaltam, hogy befülledne vagy bármi gondot okozna.

(#31050) carr válasza jhorogh (#31049) üzenetére


carr
őstag

Nálam még vagy 11-12 éve volt, hogy ha kinn volt a radiátor, nem melegítette a belső részeket pluszban.
Nálam maradt az elv: a radiátor kívül jó.
:))

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.