Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9451) Apollo_21 válasza bodva (#9448) üzenetére


Apollo_21
addikt

Nem..nemhiszem csak épp nemtudom..és mivel lapot csak olyat láttam..mint hozzánemannyira értő h 140W tdp cpu support gondoltam..h akkor lehet egy kis gond ezzel a fogyasztással...reméltem mivel szakmai topicról révén szó..nem azt veszi vki észre h összevissza hordom a hülyeséget..hanem felvilágosít h máskor okosabban szóljak hozzá...

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#9452) SkyS1gn válasza Apollo_21 (#9445) üzenetére


SkyS1gn
félisten

:DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9453) bodva válasza Apollo_21 (#9451) üzenetére


bodva
aktív tag

Az egy dolog, hogy mi vna ráírva. Olyan procinincs is AMD-nél ami 140Wattos lenne.
Ez inkább egy biztonsági rés az alaplapgyártóknak, hogy legyen valami kibúvó ha gixer van.

(#9454) #90933760


#90933760
törölt tag

Megjött a csomi, össze is dobtam a rendszert. Nem volt vészes, kicsit kifolyt a víz mikor eldőlt a tartály és nem volt még betekerve a csavar, de amúgy patentül ment a leeresztés meg a felszerelés, légtelenítés is. A ram sünik útban voltak a gpu blokknak azt le kellett vennem és nem ragadt vissza szóval nyomtam rá minimális pasztát meg csipesszel odaszorítottam és most az fogja oda. :DDD
Meg a szivattyú beömlőjén kellett reszelni, mert jól sejtettem hogy a menet nem ér bele. De nem mertem lereszelni a horonyig, mert ha belevágok akkor cseszhetem szóval kicsit felette hagytam, de így meg még sziszegett mikor belefújtam így kapott egy kis teflonszalagot és úgy professzionális lett. :DDD

A lötty az elég keserű, szájjal fújtam ki a vizet. Szerintem ez a gyári Innovatek cucc. Ez kapott vodkát mikor megvettem, meg most az üvegbe amibe leengedtem volt fél liter desztvíz. Komoly lötty. Most pár hónapig így megy, mert nincs pénzem a folytatásra.

(#9455) TESCO-Zsömle válasza Apollo_21 (#9451) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

"Nem..nemhiszem csak épp nemtudom.."

Látod, a gondok itt kezdődnek. Ha nem tudsz valamit, akkor ne kezdj el kijelentéseket tenni a témával kapcsolatban, hanem kérdezz.

Komolyabb léghűtéseknek (Noctua NH-D14) meg se kottyan 300W.

"és mivel lapot csak olyat láttam..mint hozzánemannyira értő h 140W tdp cpu support gondoltam..h akkor lehet egy kis gond ezzel a fogyasztással..."

Hivatalosan támogatni csak azt lehet, amire van szabvány. A 140W CPU suport azért kell, mert vannak alaplapok, amik nem bírják. Nem arra tervezik őket. alsó-közép kategóriában, illetve kis méreteknél előjöhetnek. Sok ITX lap csak 65-95W-ig támogatja a procikat. Ez persze nem azt jelenti, hogy egy 120W-os proci alatt megfő, csupán ott már nem garantálja a gyártó az üzembiztosságot. Ennyi.

"reméltem mivel szakmai topicról révén szó..nem azt veszi vki észre h összevissza hordom a hülyeséget..hanem felvilágosít h máskor okosabban szóljak hozzá..."

Tudod ehhez az kéne, hogy kérdéseket tegyél fel viccesnek szánt kijelentések helyett, melyek zömében hülyeségekből állnak. Bár ezzel valószínűleg nem vagy tisztában, de ezzel a megnyilvánulással a legtöbb szakmai topic hozzáértő lakóinak sikeresen fel lehet borzolni az idegeit, főleg ha még ragaszkodsz is az igazadhoz.

bodva: Van. ;)
Phenom X4 9950 Black Edition B3 stepping HD995ZFAJ4BGH.
Phenom II X4 965 Black Edition C2 stepping HDZ965FBK4DGI.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9456) bodva válasza TESCO-Zsömle (#9455) üzenetére


bodva
aktív tag

Phenom II 965-ről nem is gondoltam volna mivel ha nem csal az emlékezetem a vége felé már 95W-os TDP-vel is adtak kis 965-öt.

Köszi a kiigazítást :)

Amúgy az am2 és am3+ környékén még 160Wattos lapok is voltak arra emlékszem, mert volt egy lapom amire szépen rá volt nyomtatva :D

(#9457) Akcok94


Akcok94
senior tag

egy tripla radiátor alá elég egy Cooler Master MegaFlow? a géptetejébe az van és lassan meglesz minden a rendszerhez és még ez kérdéses hogy kell-e vennem ventilátort.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#9458) szinimini válasza Akcok94 (#9457) üzenetére


szinimini
senior tag

Vegyél ventit inkább rá, nem muszáj végig rakni elég lehet kettő is,de ez a 200as venti nem sok minden csinálna. kb csak 1/3-a dolgozna a többit meg mellé fújná.

[ Szerkesztve ]

(#9459) Apollo_21 válasza TESCO-Zsömle (#9455) üzenetére


Apollo_21
addikt

Köszönöm!
Bár ez ugyhangzott mintha mind a 1283 hozzászólásom kb trollkodás lett volna:)
De ..elfogadom..igazat adok. Biztos bosszantja az aki ért hozzá h ilyen egetrengető sületlenségeket tettem közzé. Legközelebb kérdezek, ígérem.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#9460) #90933760


#90933760
törölt tag

Ez a teflonszalag nem lett precíz. Nem csepeg, de odanyúltam és nedves. Megy 2-3 órája, szóval nem vészes. Tekertem rá szigszalagot kívül, úgyhogy most már aztán tökéletes. ;] Tettem alá egy papírt, hogy ha cseppen akkor meglássam. Nem tekertem be teljesen a tartály kupakját felül.

16 fok a szobába, a víz így pár óra semmittevés után idle 20-21. A slim radin csak egy venti van az is 4.5V-on és gép alapon. Terhelem fél órát Prime+Furmark és CPU 49, GPU 58, víz 31. És most tekertem be a tartály csavarját.
Nem sok értelme van egy ventivel tesztelni tudom, de kipróbáltam. :DD Majd teszek még rá kettőt és 7V-on megtépem a gépet, meglátjuk mennyivel produkál jobbat. De szerintem kevés lesz ez így is a kövi gépnek ami zabál közel 2x ennyit+15 fokkal melegebb lesz a szobába.

[ Szerkesztve ]

(#9461) mackosajt válasza #90933760 (#9460) üzenetére


mackosajt
addikt

ilyet tudnék javasolni csepegések ellen, ha már nem lehet megbontani a rendszert

Nem tudom, ti honnét tudnátok szerezni, de én szerencsére dolgozom ilyennel melóban.
Olyan frankón be lehet tekerni vele kívülről is a dolgokat, hogy cseppenésnek nyoma sem lesz :)

Amúgy laborokban használhatnak ilyet, ha valakit érdekel. Képes a 10x-ére is megnyúlni, szóval szorosan lehet vele betekerni, cserébe sem levegő, sem nedvesség nem megy át rajta

[ Szerkesztve ]

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#9462) Goose02


Goose02
tag

Sziasztok!

Mivel eddig semmi reakciót nem kaptam a kérdésemre ezért felteszem megint, hátha mindig csak átugrottátok.

Van egy m4a87td evo alaplapom és az adatlapjában az szerepel, hogy a cpu_fan csatlakozójára 24W (2A) es ventit lehet max rakni. Erre ráköthetem a 10W vagy 18W Laing ddc-met és tudnám alaplapról szabályozni, vagy valamit nem vettem figyelembe és nem kéne rákötni?

Goose02 felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#9463) #90933760 válasza mackosajt (#9461) üzenetére


#90933760
törölt tag

Jó a szigszalag ;] , kibírja ezt a pár hónapot. Aztán ha megint megbontom a radi, blokk, áramlásmérő csere miatt akkor bereszelem még jobban a szivattyút és akkor jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#9464) mackosajt válasza #90933760 (#9463) üzenetére


mackosajt
addikt

ha mégsem, akkor szólj, megpróbálhatok küldeni egy keveset :D

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#9465) ViZion válasza Goose02 (#9462) üzenetére


ViZion
félisten

Gyanús, hogy az alaplapod csak PWM szabályozást tud, amit a pumpa nem támogat (ha tévedek majd kijavítanak). Nekem nem ment a vezérlés, silent-en is annyit megy, mint turbo-n a pumpa, Asus má csak ilyen, nincs V szabályzás.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9466) jones965 válasza mackosajt (#9461) üzenetére


jones965
Modder

Elég érdekes látvány lehet számítógépes vízhűtésnél egy bandázsolt csatlakozó látványa..
... ott már sok minden felmerülhet, csak szakmaiság nem.

(#9467) #90933760 válasza jones965 (#9466) üzenetére


#90933760
törölt tag

Azért egy kis szigszalagon ne akadj fenn. Meg fogom csinálni, csak most ezért le nem eresztem megint a rendszert.

(#9468) mackosajt válasza jones965 (#9466) üzenetére


mackosajt
addikt

Szükség törvényt bont.

Én már sok furcsa dolgot láttam, elrettentő példának jók lennének.

Most elvileg van a cégünknél egy szlogen, ami természetesen soha nem lesz igaz. "Right First Time"

Én csak átmenetileg kínáltam fel egy lehetőséget a "Kollégának", nehogy nagy baj legyen.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#9469) Goose02 válasza ViZion (#9465) üzenetére


Goose02
tag

Köszönöm a választ! :R

Goose02 felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#9470) Pista0001 válasza szinimini (#9428) üzenetére


Pista0001
addikt

Per pill. túl macerás, inkább simán kifizetném az 5-10 € felárat. Ja, és - ahogy más is írta - az úgy nem gyári. :)

(#9471) agentJ


agentJ
tag

Üdv.

Valaki csinált már olyat itt,hogy a vízhűtés radiátorait,illetve a pumpát az erkélyre/ház(úgyértve a lakóház) falára szerelte?

Én elgondolkodtam,hogy az erkély ablakom alatt könnyen kivezethetném oda a zajkeltő,illetve hőleadó egységeket.
Télen besegít a hideg is,egyébként meg ott akármilyen beteg ventit tehetnék a radira,nem zavar bent a szobában a zaj.
Eső,hó elleni védekezést könnyen meg lehetne oldani.

Oltári baromság ez,vagy van benne lehetőség? :DD

(#9472) Goose02 válasza agentJ (#9471) üzenetére


Goose02
tag

Olyat már láttam, talán pont itt linkelte valaki, hogy a pincében volt egy hatalmas tartály és onnan nyomta fel a vizet egy szivattyú a földszintre :D

Goose02 felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#9473) mackosajt válasza agentJ (#9471) üzenetére


mackosajt
addikt

Cseppet sem betegebb, mint sokat tapasztalt barátunk megoldása

Anno volt szerencsém majdnem élőben hallgatni, ahogy megáztatta a cuccokat a feltöltés közben.

[ Szerkesztve ]

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#9474) #90933760 válasza agentJ (#9471) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem rakunk házon kívül radiátort. Nyáron azért nem mert melegebb van kint. De az még nem is probléma. Télen bent a blokkokon kicsapódik a pára és belefolyik a gépbe. A pincébe lévő megoldás azért működik, mert nincs akkor különbség hőmérsékletben, hogy párásodjon. Nem beszélve róla, hogy -20 fokba télen mi a fenével fagyállózod, telerakod alkohollal ami öli meg rontja a teljesítményt vagy a sűrű fagyállót próbálod keringetni, ami ha jó hideg van ugyanúgy kásás lesz.

Ha zajos a rendszer akkor meg kéne nézni mi az ami miatt olyan.

[ Szerkesztve ]

(#9475) Tibusz00


Tibusz00
tag

Sziasztok!

Kis segítséget kérnék.
Vettem 1 DDC pumpát itt az aprón. De a tulaj sem tudta hogy 10W vagy 18W-os.
A vonalkódnál 3149686,a NYÁK-on DDC v5.7 A00 075 062 olvasható.
Fordulatszáma 3300
Ebből meg tudja valaki mondani, hogy ez melyik verzió?
Előre is köszi!

(#9476) DigitXT válasza Tibusz00 (#9475) üzenetére


DigitXT
félisten

Leginkább a fordulatszám gyanús. A 18W-osnak terhelve 4500 körül kéne mennie,
viszont szárazon a 10W-os is megfutja a 4000-et. Ez a 3300 hogyan mért érték?:)

(#9477) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Van isten, gyerekek! Van isten!

EK blokkok karikák nélkül!!! :C

Úgy látszik rájöttek, hogy toszt se ér a plexi blokk, ha nem lehet rajta átlátni... ;]

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9478) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

És azt hiszem a Sapphire megcsináltatta a világ legvékonyabb VGA-blokkját.

Nagyítás

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9479) Luigee99 válasza TESCO-Zsömle (#9477) üzenetére


Luigee99
tag

Én nemrég láttam a Supremacy prociblokkból CLEAN változatot, rögtön eldöntöttem, hogy kell egy olyan... :DDD
Még az az EK logó is elmegy a jobb alsó sarkában, szerintem... :U

[ Szerkesztve ]

(#9480) Goose02 válasza Luigee99 (#9479) üzenetére


Goose02
tag

Ilyen volt fent egy pár napja 6000-ért aprón, Én is gondolkodtam rajta, de most vettem nem rég egy ltx-et és nem akartam lecserélni :DDD

[ Szerkesztve ]

Goose02 felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#9481) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

Kaptam egy olyan infót,hogy az Alphacool NexXxoS ATPX ati 7970/50 Series V2-es blokk rámegy a nem ref. nyákra.
Valaki meg tudja erősíteni ezt a megállapítást?

Walking Dead

(#9482) Asbee válasza N.Ferry (#9481) üzenetére


Asbee
veterán

Vapor X-re nem fog rámenni. Ott kicsit egyedileg van módosítva a nyák, én nem találtam full cover blokkot ami jó lenne rá. Mi a pontos sku száma a karinak:

A bekarikázott a gázos rész. ez a 11197-12

[ Szerkesztve ]

(#9483) Luigee99 válasza Goose02 (#9480) üzenetére


Luigee99
tag

Ha tényleg Supremacy volt, akkor annyiért ajándék lett volna... :Y
Kár, hogy nem bújom óránként az aprót... :O

(#9484) ViZion válasza Goose02 (#9480) üzenetére


ViZion
félisten

Végigolvastam sztem minden értelmes hirdetést, de nem találtam olyan blokkot, amit megvennék :U Lehet elszalasztottam, figyelmetlen voltam, de most "semmi" nincs aprón. :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9485) TaaT válasza Luigee99 (#9483) üzenetére


TaaT
veterán

"annyiért ajándék lett volna..."

Gyanúsan olcsó volt, így inkább kihagytam :)

Give them hell Ukraine!

(#9486) Luigee99 válasza TaaT (#9485) üzenetére


Luigee99
tag

"Ha tényleg Supremacy volt" :U

akkor lehet, hogy nem legális forrásból származott? :DDD

(#9487) TaaT válasza Luigee99 (#9486) üzenetére


TaaT
veterán

Nem tudom, de egyik nap 10.000ft volt egy újonnan majd 20.000ft-os blokk, másnap meg már csak 6.000ft. Az indok meg az volt hogy vett Supremacy Elite-t és az fényévekkel jobb a simánál :U

Give them hell Ukraine!

(#9488) ViZion válasza TaaT (#9487) üzenetére


ViZion
félisten

Háát, akikkel beszéltem, mindenki azt modta, h itt nincsen akkora szórás, mint léghűtésnél... Szal. a fényévek jelző kicsit erősnek hat elsőre :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9489) N.Ferry válasza Asbee (#9482) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Pontosan ez az,amit te is írtál,sajnos én is erre a megállapításra jutottam.

Walking Dead

(#9490) BL@CK


BL@CK
aktív tag

Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni, radiátor ügyben. Adatlapomon szereplő gépet akarnám levizezni (3970X, titan sli) és olyan kérdésem lenne, hogy vana kis parvum házam, ugye ebbe csak 2db 240es radi megy bele. Fetnre egy 30-as és előlre egy 60mm-es. Szerintetek ez elég lenne a cuccoknak vagy inkább egyik titánt rakjam át a másikba és úgy már elég. Tuning nem tervezek semmire mert fölösleges. A lényeg, hogy kompakt legyen a rendszer a házon belülre akarom mindenképp a radikat is, mert nemszeretem a kinti megoldásokat mert sok helyet foglal és körülményes a kábelezése, bár tény, hogy sokkal jobb a hűtési teljesítménye is.

Shatter your limits!

(#9491) Goose02 válasza Luigee99 (#9483) üzenetére


Goose02
tag

Arra emlékszem, hogy supremacy volt ráadásul ez az új fajta amin nincsenek körök és volt hozzá csavar meg minden. A 6000-ret én is nagyon jónak találtam, de mivel előtte vettem 10-ért Ltx-et ezért nem néztem tovább, hogy ne b*****m fel magam rajta :DDD

[ Szerkesztve ]

Goose02 felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#9492) Tibusz00 válasza DigitXT (#9476) üzenetére


Tibusz00
tag

Csak a pumpa a tartály és a radiátor volt a körben.
A pumpa egy ilyen szabályzóra volt kötve, és ez mutatott 3300-at

(#9493) ViZion válasza Goose02 (#9491) üzenetére


ViZion
félisten

Te használtan vagy újan találtál 10k-ért LTX-et? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9494) Goose02 válasza ViZion (#9493) üzenetére


Goose02
tag

Újan boltból, pc gear. 10630 Ft

[ Szerkesztve ]

Goose02 felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#9495) simlisgumis


simlisgumis
tag

Ha valaki eljön érte, akkor adok neki egy supremacy blokkot ingyen! Full réz ,de javításra szorul!! Nem figyeltem oda és a jetplate rosszul volt benne,összeraktam és kipuposodott a talp! Hátha valaki tud vele valamit kezdeni!Elvileg pénteken jön az új,vagyis péntek délutántól vihető!

(#9496) SkyS1gn válasza simlisgumis (#9495) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Mekkora nyomás volt abban hogy az eldeformálódott? :Y

(#9497) simlisgumis Mi?? Milyen "talp" ra gondolsz ami kidudorodott? Ami éri a procit nem?

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9497) simlisgumis válasza SkyS1gn (#9496) üzenetére


simlisgumis
tag

A jetplate deformálta el! Így jártam fasz voltam.. Igen az

[ Szerkesztve ]

(#9498) bodva válasza simlisgumis (#9497) üzenetére


bodva
aktív tag

De az, hogy csinál ilyet mikor a procira izomból rögzítve van?
Vagy nem volt a procira rakva és úgy járattad? Vagy mi?
Vagy beleraktad és ráerőszakoltad a tetőt valahogy?

(#9499) DigitXT válasza bodva (#9498) üzenetére


DigitXT
félisten

Szerintem utóbbi: a víznyomástól nem deformálódik... De ha rossz helyre
berakott fém betétet szorít rá izomból a csavarokon keresztül, lehetséges.

(#9500) simlisgumis válasza bodva (#9498) üzenetére


simlisgumis
tag

A blokk belső részén van négy kis pöcök,ami közé megy a jetplate, valószínű felfeküdt ez egyik kis pöckön én meg összehúztam a blokkot!
Mert ilyen okosan szereltem!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.