Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10851) bodva válasza TESCO-Zsömle (#10850) üzenetére


bodva
aktív tag

Cserébe viszont azért egész komoly hűtőteljesítményt kapsz ami nem hátrány :D

(#10852) ViZion válasza bodva (#10851) üzenetére


ViZion
félisten

Esetleg többet párhuzamosan kötni... 4-5 darabbal már nem lehet probléma :D ;]

Baltoafarkas: megvenném a mora-t, ha nem jó, akkor eladod. Hol itt a baj? De legalább kipróbáltad.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10853) #90933760 válasza bodva (#10851) üzenetére


#90933760
törölt tag

Na igen, de ha a szivattyút úgy lefogja, hogy 1 litert nyom óránként akkor mire megyek vele? Ja tényleg. Le tud hűlni a víz benne.

;]

Csak azért kérdem, mert a jobbféle triplák áráért megkapom a Mora2-t és akkor már inkább az legyen. Vagy átkötöm power modusra a szivattyút, de az +zaj és még akkor is kétséges.
Más téma, hogy nekem a tripla is elég lenne, szóval lehet csak ártanék a hőfokoknak azzal a Morával (túl lassan kering). De ezt nem tudom megmondani, jó lenne tudni ezzel a szivattyúval mennyire folyt. Megpróbálok tesztet keresni.

(#10854) #90933760


#90933760
törölt tag

[link]
Ezt találtam. Egy prociblokk, meg kettő vga sorosan, meg a mérők van a rendszerbe, a prociblokk itt is jetplate-es. Elvileg nálam akkor kisebb az ellenállás, mert csak egy mezei vga blokkom van meg a jetes proci, semmi más.
Ebbe a rendszerbe a 10W-os DDC 150l/h-t tudott, a 18W-os 180-at. Mora2-vel. Persze így elég rossz összehasonlítani, de a 4W-os kis pumpim tudna 60-70 litert? És az elég?

(#10855) Goblin12 válasza #90933760 (#10854) üzenetére


Goblin12
őstag

Üdv.

Nem tudom, hogy te most MO-RA2/3-at szeretnél e venni. De ha igen akkor inkább nézd meg őt. Lehet, hogy nincs olyan hű de csodaszép talpa meg egyéb, de ellenállásilag a tesztek alapján jobb mint a MO-RA család. :)

(#10856) #90933760 válasza Goblin12 (#10855) üzenetére


#90933760
törölt tag

Mora2 kellene, mert jó árban mennek. Néztem Novát is, az is jó, mert jó árban mennek és az úgy van felépítve ahogy a rendes radik. Csak sokkal ritkábbak apróban. Meg vékonyabb is. Nem mintha nem lenne elég a teljesítménye, csak a Mora, az Mora. Brutál. Üt. Letépi a fejed.

(#10857) Goblin12 válasza #90933760 (#10856) üzenetére


Goblin12
őstag

Üdv.

Ahogy gondolod. ;)

(#10858) #90933760 válasza Goblin12 (#10857) üzenetére


#90933760
törölt tag

Na jó, de még mindig nem tudom meg merjem-e venni az ellenállása miatt. :DDD

(#10859) Xantor


Xantor
tag

Tiszteletem nektek!

Van egy eladósorban lévő patika H50-esem, melyhez AM2/AM3/775/1366/1156 lefogatók vannak és egy tag AM3+-os FX-4130-ra szeretné rátenni. Érdeklődnék, hogy a fent említett lefogatók valamelyikével fel lehet-e rá szerelni vagy más lefogató kell hozzá?

Előre is köszönöm a választ! :R

A józan ész olyan ritka manapság, hogy lassan a "szuper erő" kategóriájába sorolható...

(#10860) apollo12 válasza Xantor (#10859) üzenetére


apollo12
veterán

hali am2/am3 kell hozzá, mert ugyan az

(#10861) Xantor válasza apollo12 (#10860) üzenetére


Xantor
tag

Köszönöm! :R

A józan ész olyan ritka manapság, hogy lassan a "szuper erő" kategóriájába sorolható...

(#10862) imibogyo válasza Goblin12 (#10855) üzenetére


imibogyo
veterán

Nekem "csak" a 1080-as nova volt, de én nagyon szerettem. A 10W-os DDC is nagyon könnyen átpörgette. :K

(#10863) #90933760 válasza imibogyo (#10862) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az is lehet. Még fogalmam sincs. Nekem csak az nem tetszik benne, hogy vékonyabb. Meg majd persze ki tudja mit lehet kapni meg mennyiért.
De valószínű a Nova lenne jobb, gyorsabban folyik a víz, meg jobb is/hatékonyabb a nem csőkígyós felépítés. Vékonyság ide vagy oda. Így is több, mint 2x akkora, mint a tervezett radim. 4db 18 centis lehelet lassan és elvisz mindent a világon, még 100 géppel később is. :P

(#10864) GumisPeter


GumisPeter
senior tag

Kérdés hozzáértők felé:

Ha egy kisrendszert megbontok, ami áll egy prochűtőből, cső és radiátor, az vajon elbír egy cpu-vga párossal??
A radiátor nem lesz benne....

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#10865) TESCO-Zsömle válasza GumisPeter (#10864) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Radiátor nélkül még a procit se bírja el. :B

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10866) #90933760 válasza TESCO-Zsömle (#10865) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ó dehogynem, ó dehogynem. Csak legyen neki a gép mellett egy köbös tartálya.

(#10867) DigitXT válasza TESCO-Zsömle (#10865) üzenetére


DigitXT
félisten

Úgy tudom, vmi speckó megoldást tervez, csak
még NDA-ban áll önmagával...:D Ezzel nincs is
semmi baj, csak a hűtési teljesítmény ismerete
nélkül értelmezhetetlen a kérdés is: "elbírja-e?"

(#10868) TESCO-Zsömle válasza DigitXT (#10867) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Elbírja! Csak legyen jól alátámasztva. ;] :P

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10869) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Emberek, egy ilyen radi elég lesz, egy ilyen pumpával párosítva, egy 3970X-hez?

Mondjuk 4,9Ghz-en 100%-on terhelve jó lenne, ha nem lenne 65-70 fok felett...

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#10870) TESCO-Zsömle válasza BlackSoft (#10869) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A fele is elég lenne. A blokkon fog múlni, nem a radiátoron.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10871) BlackSoft válasza TESCO-Zsömle (#10870) üzenetére


BlackSoft
addikt

A blokk az pedig ez lenne.

Van ugyan ilyen blokk full réz, meg full nikkel. van különbség hűtésben, vagy csak az anyag színe?

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#10872) Goblin12 válasza BlackSoft (#10871) üzenetére


Goblin12
őstag

Üdv.

Koolance 380i nézd meg ezt is tesztekből én arra következtettem, hogy most ez a block a top1. :B De lehet, hogy nem csak tesztekből élek. :B

(#10873) BlackSoft válasza Goblin12 (#10872) üzenetére


BlackSoft
addikt

Hát én annyira nem vagyok benne, csak akiket ismerek blokknak mindenki EK-t használ, főleg plexitetőset, és mindenki mondja, hogy nagyon jó, azért néztem ki énis EK-t, csak full fémet, úgyhogy az lesz, csak nemtudom, hogy réz vagy nikkel legyen :F :))

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#10874) GumisPeter válasza DigitXT (#10867) üzenetére


GumisPeter
senior tag

3,6L a "tartály" ami nem radiátor.
:DD

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#10875) Satyricon válasza GumisPeter (#10874) üzenetére


Satyricon
addikt

Sztem akkor is baromira kevés...

Szerk.: Mi a bajod a radival? :D És miért nem akarod betenni a rendszerbe? :F

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#10876) GumisPeter válasza Satyricon (#10875) üzenetére


GumisPeter
senior tag

én tudom hogy nem.....de majd meglátjátok, ha kész lesz.:)
A radi nem kell és nem is illik ebbe a rendszerbe. :B
Az csak a kérdés, hogy a pumpát nem zavarja, ha 2 "hardvert kell kiszolgálnia?
Bár jobban belegondolva, miért is zavarná, az csak szivszuszog és ennyi...:)

[ Szerkesztve ]

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#10877) Goblin12 válasza BlackSoft (#10873) üzenetére


Goblin12
őstag

A RÉZ talán eltud mattosulni idővel, mert azért mégis csak száll rá a por meg stb. . . Én nickelt választanám.

(#10878) zolee5016


zolee5016
őstag

hello
lenne pár érdekes kérdésem
1.: 16/10-es csöveket irányitottan,mivel hajlitanátok,vezetnétek meg...spirál kizárva
2.: tartály gépen kívüli helyezése,pontosabban hátuljára,ahova sokan radikat tesznek jár -e hátránnyal?
3 .: a tartály vizszintes felszerelése okoz-e működésbeli zavarokat,vagy csak a feltöltés szempontjából kényelmetlen?
4 .ez a rendszer..ezt szeretném betenni a gépbe,de úgy hogy a csövezés ne egy dzsungel legyen.
szóval sejthető miért ezek a kérdések..
EK Supreme LT Acetal-Blokk,
EK DDC X-TOP V2 G1/4"-Blokk tető
Tartály, kék alu, plexi tetővel
Magicool Extreme 360 tripla radi, nem slim változat,
Laing DDC 1T,
,

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#10879) Satyricon válasza zolee5016 (#10878) üzenetére


Satyricon
addikt

1. 45°-os, vagy 90°-os csatik nem lennének jók? Úgy értem, ha nagy "törés" van a csőben, érdemes ilyen csatikat használni (remélem jól értelmeztem a kérdést)

2. Sztem semmilyen hátránya nincs.

3. Ezt majd az okosok megmondják. Sztem arra kell vigyázni első soran, hogy a szívő része ne felfelé, hanem lefelé legyen. Így tuti nem fog levegőt szívni!

4. Előveszel egy A4-es rajzlapot, és lerajzolod az alaplapot, vagy a gépházat belülről. Aztán pedig azt, hogy mit hová kötnél. Addig rajzolsz, amíg a bekötési rajz el nem nyeri a tetszésed! - Legalábbis én így szoktam!

remélem tudtam segíteni.

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#10880) ViZion válasza GumisPeter (#10874) üzenetére


ViZion
félisten

Szerintem ez rohadtul de marhára kevés lesz. Neked ott VGA+CPU azért termel hőz, még ha idle is használod. Ha nincs ami leadja a hőt, akkor sztem fél órán belül mehet bele a filter, vay esetleg 'acskós leves... Legalább fém a tartály? Érintkezik fém felülettel?
Próbáld ki ls jelents! :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10881) Satyricon válasza ViZion (#10880) üzenetére


Satyricon
addikt

"Ha nincs ami leadja a hőt, akkor sztem fél órán belül mehet bele a filter, vagy esetleg 'acskós leves..."

- Teljes mértékben egyetértek Veled! Én még a kezdet kezdetén voltam úgy, hogy a Reserator XT-m ventijét nem kötöttem be(lényegtelen hogy miért) kb fél óra után kikapcsoltam a gépet, és kíváncsiságképp lecsavartam a kupakot a tartályról, amit meg is "ujjaztam"! :DDD Olyan forró volt a víz a tartályba, hogy megégette a víz az ujjam! Pedig radi volt a rendszerben, csak a venti nem ment rajta...

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#10882) DigitXT válasza GumisPeter (#10876) üzenetére


DigitXT
félisten

Legalább annyit árulj el, hogy egyéb hőleadó, ami nem sima radi, van-e a rendszerben? Pl. chiller, vagy egyéb vicces megoldás, aminek a hűtési teljesítménye legalább megbecsülhető... Mert ha nincs semmi, akkor 1-2 óra után a túlmelegedés garantált: 60 fokos vizet meg nem csak a szivattyú nem szeretne látni, de a CPU sem. (A VGA még elbírná.) Ha megadod a hűtendő proci+VGA teljesítményét, meg lehet becsülni, hogy mennyi ideig lesz képes a rendszer életben maradni: 1-2 óra, terhelés nélkül, demonstrációs célra, esetleg vmi ultra low-power cuccokból...? Passz.

(#10883) GumisPeter válasza DigitXT (#10882) üzenetére


GumisPeter
senior tag

van bőven hőleadó.:)

Proci 1155 gyanitom a legkisebb G sorozat lesz, még nincs meg.
vga 9800gt

[ Szerkesztve ]

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#10884) Satyricon


Satyricon
addikt

Srácok!

Szerencsére nem az utolsó pillanatba jutott eszembe ez a probléma: Adott egy ilyen tartály, aminek sztem nem menetes a teteje. Az lenne a kérdésem, hogy lehetne majd a legegyszerűbben feltölteni a rendszert? :F A tetejébe csavarok egy csatit, rá a csövet, a végére a tölcsért, azt aggyad neki? - Esetleg valami jobb megoldás? :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#10885) zolee5016 válasza Satyricon (#10879) üzenetére


zolee5016
őstag

Köszi
Az elvi rajz megvan,és úgy adná ki totál szépen,ha a tartály csatlakozói felfele néznének.....Ahhoz kellene vizszintesen lennie....
a csövek törése,kb 6cm sugarú lenne....ahogy nézem 2db + csati kellene,a probléma az,ha meghajlitom,hogyan bírom rá hogy Úgymaradjon :DDD
Kb így gondoltam,és egy későbbi Vga blokk is belekerülne.....
.
Egyáltalán ez így jó???
a komponensek kivehetőek,nem írtam melyik melyik,egyértelmű asszem.....

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#10886) zolee5016


zolee5016
őstag

hoopla lehet rájöttem.....de nem biztos
Szóval,
1.: ha jól tudom a hütőfolyadékok desztvíz alapúak!!??
2.:A rozsdamentes anyaggal nem vezsnek össze hosszutávon sem a hütőfolyadékok!?
3.: az ötlet...a csőbe belülről egy kb 1,1,5 mm széles rozsdamentes lemezcsíkot húznák végig...ez megadná az ívek stabilitását,és nem kivülről kéne mókolni....
4.: ez a cső belső keresztmetszetéből nem venne el annyi a víztől.hogy ez a hűtési teljesitmény rovására menne,hiszen vannak vékonyabb csövekkel megoldott hűtések is.....
Jól gondolom???

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#10887) Luigee99 válasza zolee5016 (#10885) üzenetére


Luigee99
tag

Ötletnek nem rossz, de ha felül vezeted el a csövet a tartálytól (amin keresztül ugye feltöltöd a rendszert), akkor hogyan jut el a DDC-hez? :U

Szerk: Közben eszembe jutott, hogy feltöltés közben még nem rögzíted a csövet és meg van oldva... :W

Más:
8mm-es és 10mm-es belső csőátmérő használata között jelentős különbség tapasztalható a hőmérsékletekben? :F
Azt már sokszor írtátok, hogy 10mm fölött nem nagyon lehet észre venni.
Nagyon gondolkodom plexi csövekben. Azt írták a boltból, hogy 12/8mm-es jobban bírja a hajlítást (melegítés közepette), mint a 12/10mm-es. :U

[ Szerkesztve ]

(#10888) #90933760 válasza zolee5016 (#10878) üzenetére


#90933760
törölt tag

Itt a radim testvére. :DDD

Csakhogy nem mindegy, hogy Reserator vagy pedig műanyag kannába keringeti a vizet. Az egy passzív radiátor. Az már radiátor. Hőleadó. Ne mtudom hogy gondolta azt a 3.5 litert, de ha nem radi, akkor kanna. A harmadik lehetőség a Reserator, de valószínű az se jó neki, mert már mondta volna.

[ Szerkesztve ]

(#10889) gallus válasza GumisPeter (#10883) üzenetére


gallus
aktív tag

Ne hagyd magad! Sokan vannak, akik azt hiszik ha nem költesz tízezreket radira, nem vagy ember.

Hasonlítsd össze ezzel.
2,5 lityi van benne.
Az hogy mennyire elég, a használattól függ, azt meg csak te tudod.

[ Szerkesztve ]

(#10890) ViZion válasza gallus (#10889) üzenetére


ViZion
félisten

háát, a fizikát nehéz becsapni. De már írta, h más hőleadó lesz, szal. no problem. Csak elsőként úgy adta elő, h a radit kihagyja, arról a másik hőleadóról szerényen halgatott. Félinformációkat ad és tanácsot kér... fura :U Lekapcsolt ventikkel a tripla radi sem képes csak a CPU-t hűteni, pedig csak neteztem... Persze lehet takarékosabb a proci, vagy ilyesmi, de csodák azé' nincsenek.
...mellesleg a reseratornál az a torony a hőleadó, szal. nem ugyan az, mint ami a kérdésében volt. :R

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10891) gallus válasza ViZion (#10890) üzenetére


gallus
aktív tag

Nem is lehetett mit válaszolni a kérdés alapján, az már igaz.
Én úgy értelmezem, hogy a tartály lesz a hőleadó is, azért linkeltem be ezt.
Mert ugye ha más hőleadó van, akkor minek ekkora tartály?
Ha egy kicsit több időm lesz készítek egy tesztet, hogy hol áll meg a víz a toronyban, mondjuk 50%-os terhelésnél.

(#10892) zolee5016 válasza Luigee99 (#10887) üzenetére


zolee5016
őstag

Baltoafarkas
Igen tök ugyanaz.....(van még Stahl-os dobozom,ha úgy gondolod :DDD :DDD )
Ma kipróbálom ezt a belső merevitést,hogy is nézne ki pontosan...
Ha valami olyan hatása lenne,minta merev csövezéssel (nikkelezett ) vezetném el a vizet,akkor megcsinálom.....

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#10893) GumisPeter válasza ViZion (#10890) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Ez a project egy versenyre készül...kissé paranoiás vagyok mostanában :DD , nem szeretném, ha nyilvános lenne az 5letem...a hőleadó nagy felület, és egyben maga a tartály is.De még egy hónap és látni fogjátok, addig mélyen hallgatok....:)
Remélem jó lesz a hűtés, ha nem, még mindig belepréselhetek egy radit, de alapból nagyon nem szeretném...
Eddigi legmacerásabb munkám lesz ez, sorry a titkolózásért....de nemsoká fény derül mindenre....
Premier remélem 2013.08.10. körül megvalósul...:)

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#10894) #90933760 válasza zolee5016 (#10892) üzenetére


#90933760
törölt tag

Kösz nem, most akarom lecserélni. De amúgy fainos radi, 200W-ot röhögve elvisz elég halkan. Stahlos doboz megvan, abba adtam fel azt hiszem az AC vidihűtőt. :DDD Már új gazdája van a doboznak.

Én meg közben tervezgetem, hogy mi lesz az új hőleadóm, ha megveszik a radit. Találtam egy egy literes saválló edényt, légmentesen lezárható. Illetve egy régi gáztepsit sárgarézből. Az olyan 5 litert fogadhat magába ,de persze nem lezárható. Én a savállóra szavazok, egyszerűsége miatt. Aztán lehet hogy mire elmegy a radi meglesz a következő és nem fog kelleni.

(#10895) GumisPeter válasza gallus (#10889) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Nen hagyom!
:)
Bár a folyadékba mártott vga, ebbe a projectbe helyhiány miatt, /illetve a tesztig sem jutottam el, mivel kiderült a helyhiány/ nem valósul meg, de a többit szeretném eredeti terveim szerint megvalósítani.:)

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#10896) ViZion válasza GumisPeter (#10893) üzenetére


ViZion
félisten

Semmi baj, csak így félre lettünk tájékoztatva... ebből adódóan kvázi "hülyeséget" írtunk. Akár nyitott medencébe is lehet csobogtatni a vizet, ott is párolog ls hűl, tehát radi nélkül is lehet hűteni... Csak írásodból nem az jött le elsőre.
Ha túlleszel rajta, akkor logout cikket remélem kapunk, ha egyelőre titkos is a project :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10897) GumisPeter válasza ViZion (#10896) üzenetére


GumisPeter
senior tag

..én kérek elnézést pontatlan megfogalmazástalanságomért. :B

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#10898) HunFly


HunFly
csendes tag

Szerintetek melyik érné meg : CORSAIR H40 vagy ANTEC Kühler H2O 620. Vagy még esetleg mit tudnátok ajánlani.

flyboy

(#10899) DigitXT válasza HunFly (#10898) üzenetére


DigitXT
félisten

Tudom ajánlani pl. ezt a topikot... Meg itt az első HSZ-t, ahol le van írva, hogy
sajna nekünk nem igazán van tapasztalatunk kompakt folyadékhűtésekkel.:N

(#10900) gallus válasza gallus (#10891) üzenetére


gallus
aktív tag

Nna!
939-es opteron alapfeszen 2900 MHz-en, északihíd plusz VGA, de ez tejesen inaktív (a víz melegíti :) )
26C szoba, levegő nem mozog, 50%-os proci terhelésnélvíz42,5C-igment.
Proci 50, feljebb nem ment.
Nem tudom mennyit termel az opteron, ha valaki igen,akkor levonhat tanulságot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.