Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65001) RECSKA válasza Grózi (#65000) üzenetére


RECSKA
veterán

ez megvan, de infralatasuk van, hogy honnan a tokombol tudta, hogy ott meleg van? Irigylem oket, nem izzadnak :DDD

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#65002) LGG555 válasza RECSKA (#65001) üzenetére


LGG555
aktív tag

Valószínűleg sokkal jobban érzékelik a hőt mint az emberek, de az is lehet hogy egyszer szimplán csak felugrott rá és akkor vette észre hogy ott melegecske van.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#65003) Grózi válasza RECSKA (#65001) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Meleg+ finom rezgése is van-másra nincs is szükségük.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#65004) RECSKA válasza LGG555 (#65002) üzenetére


RECSKA
veterán

jah, a kis kocsog, mikor nem voltam itthon, rendetlenkedik. Mostmar hiszti van ha odapakolok... ;]

Grozi : azert van... dragabb a kajaja, mint az enyem... :DDD

A kepen latszik amugy, hogy az oldalso uveglapok nem fekszenek fel a hazra. Ergo 2 centis res van ott. Ezert is sokkalnszellosebb ez a haz, mint az o11d volt. Csak azt nem ertem, minek van minden ventinel porszuro, ha ugyis az oldalan bedzsal a ganye??? Fck thermaltake... :DDD

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#65005) RazoR válasza RECSKA (#65004) üzenetére


RazoR
veterán

Köcsög az összes macska, nekünk 2 is van és verekednek a nappaliban az erősítő tetejéért, imádnak azon feküdni mert ömlik belőle a meleg. :DDD
Az egyik kiskorában mindig a spot asztali lámpa alatt aludt... bolond az összes

(#65006) Laraxior válasza RazoR (#65005) üzenetére


Laraxior
titán

Nekünk is 2 van... Jó ez a meleg nekik. Porszívózás meg felmosás után már egy órával az van, mintha nem csináltál volna semmit. Kb non-stop lehet a robotporszívót járatni. :DDD
Nálunk a laptopot szereti... meg a dobozokat ugye, de hát azt mindegyik.
Nah meg amikor készül valami a konyhában csirkecsöcsből... olyan énekkart még senki nem hallott, amit ezek levágnak :DDD

Hozzám pl nem jöhetnek be a szobába, nagyjából be is emelték.. de mégis a ventiknél mindig áll a szőr. :((( :DDD

[ Szerkesztve ]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#65007) TESCO-Zsömle válasza RECSKA (#64997) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A macskák szeretik a meleget. Az első macskánk telente a kádban aludt/héderelt. Régi panel, a kád mellett/alatt van a fürdőszobai radiátor, ilyenkor a kád oldala simán 50°C.

RazoR: A fent melített dög imádta, mikor a drótkefe tépi a szája szélét. Mikor nem volt kefe/nem találta, akkor a kaktuszoknak dörgölődzött. :W

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#65008) mpierre válasza TESCO-Zsömle (#65007) üzenetére


mpierre
veterán

Akkor a Párom macskája hibásan volt drótozva! Folyamatosan a herendi jegesmedve díszkerámiára tekeredett fel. El kellett hozni azt is, mert a nélkül nem lelt nyugalmat. Abban nem fűt semmi. Ami a poén soha nem törte össze, pedig konkrétan rátekeredett...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#65009) Akcok94 válasza TESCO-Zsömle (#65007) üzenetére


Akcok94
senior tag

Nálunk a kutya szerette, mikor télen megy a kandalló ő neki fekszik a vas ajtónak és ott fekszik, mikor én körülbelül a kandalló 1 méteres környezetében nem tudok meglenni.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#65010) proci985 válasza RECSKA (#64997) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

melegben kevesebb energia megy el a ho megtartasara.

nalunk a norveg erdei a radiator es a gephaz kozott szokott aludni telente.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#65011) Puma K


Puma K
veterán

Micsoda cica lélektan folyik itt kérem szépen :B :DD :))

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#65012) Pakmara válasza Puma K (#65011) üzenetére


Pakmara
őstag

Valahogy így:
Vízhűtés topik -->Épített vízhűtés (nem kompakt) topic--> Épített vízhűtés (pc/erősítő/rediátor+macskák) topic
:DDD

(#65013) Zsolteeka


Zsolteeka
tag

Ma megjött az AM4es lefogató amit a kínaiak küldtek, ahogy mondtam nekik nagyon gyorsan, mer nem működik a gépem(3hét volt :W) még jó hogy letöltöttem egy képet a webshopjukból és szemre rajzoltam egy lefogatót magamnak, amit aztán lézerrel kivágattam. A képek alapján egész jól sikerült a design, írjak nekik hogy klónozást vállalok? :DDD :DDD

(#65014) Chrys_ válasza RECSKA (#64997) üzenetére


Chrys_
addikt

(#65015) Zsolteeka


Zsolteeka
tag

/OFF
HEATKILLER® SW-X 60/80 szerű univerzális VRM bordát honnan érdemes rendelni, vagy esetleg nincs valakinek hasonló otthon amit nem használ? VGA VRM hűtésre kellene, hasonlóképpen mint a kollégának nem sokkal feljebb.
/ON
mehetnek tovább a macskák :DDD

(#65016) proci985 válasza Zsolteeka (#65015) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

[link]

aquatuningnak van ketto raktaron, en lecsapnek ra.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#65017) Laraxior válasza Zsolteeka (#65015) üzenetére


Laraxior
titán

Nekem van egy ilyen kis pakkom, de innen hazapostázni, nem lenne olcsóbb... :DDD

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#65018) Zsolteeka válasza proci985 (#65016) üzenetére


Zsolteeka
tag

Néztem már, de ~10eFt-ért megtarthatják még egy ideig. :DDD
Én valami olcsóbb megoldást keresek, azt elfelejtettem mondani. :R

(#65019) proci985 válasza Zsolteeka (#65018) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

akkor aprora rakj fel hirdetest, topikban az tilos.

btw ennel olcsobban szerintem nagyon nem fogsz talalni sajnos.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#65020) Zsolteeka válasza proci985 (#65019) üzenetére


Zsolteeka
tag

Közben az megtörtént, csak gondoltam hátha. :R

(#65021) proci985 válasza Zsolteeka (#65020) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

:R

mondjuk lehet egyszerubb lenne egy FC blokk. nem veletlenul azt hasznal szinte mindenki a topikban VGAra. van par szeria aminel nem kell, de ezek ritkak.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#65022) Zsolteeka válasza proci985 (#65021) üzenetére


Zsolteeka
tag

Igen nézegettem azokat is, egy ROG Strix 1080Ti-ről van szó egyébként. Ha találok használtan FC blokkot, nyilván az lesz a végső megoldás, de újat én már abból nem veszek, nem éri meg. :(

(#65023) capafog23


capafog23
őstag

Sziasztok,
Mi a véleményetek erről a ködösödésről?
[link]
Radik voltak tisztítva, ekwb cryofuel clear, masterkleer cső
1 hónapos

Én csőre gyanakszok vagy hogy nem lett teljesen tiszta a radi.

Gondolkozom hogy szétszedem az egészet radikat kipucolom, új cső, új folyadék (ehhez várok javaslatokat is) kinek milyen márkájú clear csővel van jó tapasztalata, gondolkozom még fehér csövön, illene a build be és nem látszana ha esetleg el is szineződne.

(#65024) Lann válasza capafog23 (#65023) üzenetére


Lann
tag

Nálam is volt ilyen cső, Masterkleer ClearFlex, a rendszerben tiszta Alphacool Ultra Pure, szintén pár hét után elhomályosodott. Előtte Mayhems Ultra Clear csövem volt, nem volt vele ilyen gond, persze 1 év után már az sem nézett ki gyárinak, picit fakó lett, de egyáltalán nem volt annyira ködös, mint a masterkleer (gyakorlatilag már frosted tube lett belőle). Jelenleg ek zmt csövem van, azzal nem lesz ilyen probléma :D

(#65025) Laraxior válasza capafog23 (#65023) üzenetére


Laraxior
titán

Vegyél fekete, vagy fehér csövet, akkor nincs ilyen gond :D

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#65026) Chrys_ válasza Laraxior (#65025) üzenetére


Chrys_
addikt

Ennyi. Tygon-3400 már régóta bírja 😀

(#65027) KAMELOT válasza capafog23 (#65023) üzenetére


KAMELOT
titán

Nekem kék van. 2-3 év után fakult ki.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#65028) odorgg válasza MPowerPH (#64763) üzenetére


odorgg
addikt

A Barrow CPU blokk meg érkezett.
Jet plates igen. Alapjáraton zörög benn a jet plate, így nem kelt túl minőségi érzetet. Olaj, és egyéb szennyeződés is akadt benn, szóval egy takarítás ráfér beüzemelés előtt.

Beszerelve:

Teljesítményre megfelel, 82 fok a 3600x prime alatt. Az előtte felgányolt (AM4 felfogató híján) Phobya UC-2LT 80 fokot tudott ugyanitt. Egyéb összehasonlítási alapom nincs.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#65029) Zsolteeka válasza odorgg (#65028) üzenetére


Zsolteeka
tag

A rendszered felépítése hogy néz ki? Látom van egy VGA-d is a körben. Pumpa, radi konfiguráció? :)

(#65030) odorgg válasza Zsolteeka (#65029) üzenetére


odorgg
addikt

Pumpa az egy alphacool d5 vp755, egy Alphacool Eisfach Single Laing D5 tartályban. Radi az külső Mora 2-es, 4db 18-as ventivel, a számítógép asztal oldalára szerelve.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#65031) KAMELOT válasza odorgg (#65028) üzenetére


KAMELOT
titán

Mi ez a ősrégi ház? :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#65032) proci985 válasza KAMELOT (#65031) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Cooler master atcs840 lesz az a felépítés alapján

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#65033) odorgg válasza KAMELOT (#65031) üzenetére


odorgg
addikt

Haf 922

Majd ha egyszer nagyon ráérek, lefújom a belsejét feketére. Elég szar felület kezelést kapott ahol nincs festve, mert már a felületi rozsda munkálkodik rendesen. Kívűlről nem ennyire csúfos :N

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#65034) Zsolteeka


Zsolteeka
tag

EK D5 pumpának az RPM jele nem jelenik meg a lapomon. Se a CPU Fan se a PUMP fan headeren. De a fordulatszámát tudom változtatni PWM-en keresztül, csak ugye nem látom hogy mennyivel forog. Google keresés azt mondja hogy nem csak én vagyok az egyetlen, de megoldást nem láttam a problémára. A lapom egy ASUS B450 Tomahawk. Tudtok valami megoldásról? :F

(#65035) KAMELOT válasza odorgg (#65033) üzenetére


KAMELOT
titán

Én már lefújtam volna :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#65036) F e Z o válasza odorgg (#65033) üzenetére


F e Z o
veterán

Gondolom egyébként oldallap van rajta, nem?

H2O über alles!

(#65037) odorgg válasza KAMELOT (#65035) üzenetére


odorgg
addikt

Te már le is cserélted volna rég. ;]

Több mint 7 éve van meg, és már használtan vettem, szóval nem annyira fiatal már.

F e Z o

Persze, van neki az is :K

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#65038) KAMELOT válasza odorgg (#65037) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha nekem elég lenne biztos lefestem. Nekem is a cosmos 5 éve van meg és nem fogom cserélni. :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#65039) JSandor


JSandor
tag

Sziasztok!

Valaki használ ilyen vezérlőt ? [link]
Régóta akarok egy ilyet, de sosincs készlet.
Vélemény ? akinek esetleg van ilyen.

(#65040) Akcok94 válasza JSandor (#65039) üzenetére


Akcok94
senior tag

Szia,

Nekem van, eleinte voltak vele kisebb szoftveres problémák de nálam azok a újra telepítéseel megoldottak. RGB jól vezérli. ventilárokat, de csak 4 pineseket(ez nem tudom hogy másik szabályzókkal is így van-e), profilokat is lehet beállítani és vezérli is. nekem megérte csak kicsit nehézkes fel rakni az oldallapot mert túl sok kábel fut össze.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#65041) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok!
Pc ház & Vízhűtés csere előtt állok és a véleményetek, segítségeteket szeretném kérni.

Jelenlegi Setup:
NZXT H440 Razer edition + EK-KIT S360 Vízem van [link]

És amit szeretnék:
A ház amit igazából szeretnék nem létezik ;] :O ,
A következő kettő közül szerettem volna az egyiket, de közel 2éve várok és nem jelent meg..

Razer純正のPCケースRazer Tomahawk/Elite:CES2019で発表された新 ...

Ezért muszáj voltam egy ideiglenes megoldást találnom amire lecserélném a jelenlegi házamat, így figyelembe vettem a jó szellőzést is mert a jelenlegi házamnál nyugodtan mondhatom hogy netto 0 airflow van :D...

így a döntés Lian Li LANCOOL II Mesh (azt hiszem) és ebbe szeretnék majd egy a fent említett jelenlegi vízhűtésemtől jobbat választani.. Mivel annyira nem értek hozzá így nem egyenként vállogattam össze hanem láttam hogy vannak továbbra is az EK kínálatában komplett KIT-ek így ezt néztem ki EK-Classic Kit P360 D-RGB [link]

Kérdésem az lenne hogy ez a hűtés jó választás e? vagy inkább válogassam össze egyenként az alkatrészeket az EK honlapjáról ? Illetve ha jó ez a KIT, mivel/mennyivel jobb a jelenlegi kitemtől ?

Válaszotokat előre is köszönöm :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#65042) apollo12 válasza dvd_R+ (#65041) üzenetére


apollo12
veterán

két ek kitt között sok különbséget nem fogsz találni, csak annyi hogy rgb, inkább ház miatt lesz különbség

(#65043) varmi2 válasza dvd_R+ (#65041) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha van egy kitted, akkor miért veszel másikat? Ha jobb hűtés kell, akkor vegyél még egy radiátort bele, és kész.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#65044) dvd_R+ válasza varmi2 (#65043) üzenetére


dvd_R+
őstag

Mert a jelenlegi házamat eligértem a jelenlegi vízhűtésemmel, és a jelenlegi víhűtésem közel 3 éve megvan, szeretném upgradelni ha már van lehetőségem mivel elviszik a régit, viszonylag elég jó áron. :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#65045) varmi2 válasza dvd_R+ (#65044) üzenetére


varmi2
nagyúr

De nem értem miért kell eladni a meglévőt? A radi nem romlik az évek alatt, meg a block sem. Csak vennél bele még egy radit, és kész az upgrade. Ez az új nem lesz jobb, mint az előző. Vízhűtést upgradelni nem úgy szoktunk, hogy eladom az egészet és veszek egy másikat, mert azzal nem érsz el semmit, hanem veszel bele még egy radit. Ha gyenge szivattyú, akkor lecseréled azt, ha van jobb cpu block, akkor azt kicseréled. Veszel jobb ventiket, ez a upgrade, nem hogy eladod az egészet, és veszel egy másikat, mewrt nem lesz jobb semmi.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#65046) dvd_R+ válasza varmi2 (#65045) üzenetére


dvd_R+
őstag

Értem, de ez a vízhűtés akkor is megy a gépházzal együtt..
Akkor úgy kérdezem hogy a jelenlegi vízhűtésem helyett szeretnék (muszáj) vennem újat, a kiszemelt vízhűtés ha jól értem az RGB-t leszámítva ugyan az, így az lenne a tiszteletbeli kérésem hogy ha tudtok segítsetek a jelenlegi hűtésemtől egy jobb hűtést választani :R
akár alkatrészenként is megfelelő nekem :R , 360mm radiatorral szeretném az újat is
és halk pumpával (a jelenlegim nagyon halk volt sosem hallottam a hangját) legalább ilyen halk legyen vagy halkabb :D

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#65047) Aljasvip


Aljasvip
senior tag

Régen valaki linkelt olyan német weblapot ahol ventilátorokat tesztelnek, CFM és zajszintre, stb. Jó lenne valami független forrás, mert a gyártók adatai számomra nem összemérhetőek.
Tudja valaki ehhez a linket?

Vagy ha tudtok mondani egy jó tippet, hogy sima normál (35mm) vastagságú radiátort mivel lenne érdemes jól átszellőztetni, azt is köszönöm. 140mm-es ventilátort használok most a 280-as és 240-es radiátoron is.

Nb eloop 14 a kiszemelt, de még be akarom magamnak bizonyítani, hogy megéri a felárat egy BQ vagy bármi más márkás venti ellenében.

Van a rendszeremben 2db XSPC 140-es (DC vezérlés, 1500-as max fordulat, 75CFM), ami hangos de jó a légszállítása, valamint 2db Phanteks 140-es (DC, 1200RPM, 82CFM), amik halkabbak, viszont úgy érzem, hogy nem tudnak elég levegőt mozgatni, így a meleg a radiátoron marad. (vízhőfokot nem mérek, csak a fittingeken érzem, hogy meleg vagy forró)

(#65048) dvd_R+ válasza dvd_R+ (#65046) üzenetére


dvd_R+
őstag

Annyival még kiegészíteném hogy 120 - 125e ft a max keret, ha ennyiből jobbat össze lehet hozni mint a jelenlegim, akkor azt választanám, ha nem akkor szerintem a fent említett EK-Classic Kit P360 D-RGB [link] fog esni a választásom
Esetleg most még azon gondolkozom hogy kiegészítem +1db 240mm radiátorral a ház felső részére
Viszont ez esetben nem tudom hogy nézne ki a csövezés mert puha csöves rendszer lesz, nem érzem magam "késznek" még egy merev csöves rendszerhez
:D

Szóval Lian Li Lancool II Mesh + 120-125e ft vízhűtés ,
ha nincs jobb opció mint az általam kiválasztott kit és esetlegesen + radiátor felülre akkor pedig hogyan tudnám elpakolni és rnedezni a csöveket hogy az nézzen is ki valahogy? :F

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#65049) hpé válasza dvd_R+ (#65048) üzenetére


hpé
tag

Én ezt venném a helyedben ha nem kell az rgb: [link]
Ebben a kitben a classichoz képest már D5 pumpa van, amit itt mindenki nagyon dícsér.
Magamnak is ezt a kitet vettem, plusz egy ilyen radiátort és ezt az 5700XT gpu blokkot.

(#65050) dvd_R+ válasza hpé (#65049) üzenetére


dvd_R+
őstag

D5 Pumpa mivel teljesít jobban az említett kitben lévőtől ? hőfokban? ha igen mennyivel ?
Volt nálam pár napja egy ilyen amit eladtam [link] , leteszteltem áram alatt, és borzalmasan hangos volt és rezget

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.