Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40001) energy4ever válasza proci985 (#40000) üzenetére


energy4ever
addikt

SFX tappal talan beferne szendvicsbe egy 45mm-es 240-es a kartyanak, es egy 240-es 30mm-es a procinak.
Kerdes melyik lenne alul, melyik felul.

(#40002) abridabri


abridabri
veterán

16db delta fan beepitve : [link]
(151.85 CFM - 14.5 mmH2O pressure)
Gyanitom ot nem zavarja a hangzavar : Phanteks Primo mod (es itt meg csak 6db van benne...)
Szerintem ez bekapcsolva lebeg a foldtol vagy 30 centire :Y

[ Szerkesztve ]

(#40003) Grózi válasza abridabri (#40002) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nesze neked csendes vízhűtés... :U

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#40004) seniman válasza abridabri (#40002) üzenetére


seniman
addikt

A múltkor láttam YT videót egy ilyenről,a srác nem tudta rendesen letesztelni,mert közepes fordulaton lefújt mindent az asztalról,nyélgázon meg elkezdett vándorolni is,nem győzte elkapni. :D

Egyedül külön helységben lévő bányászgépbe tudnám ezeket elképzelni. ;]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#40005) KAMELOT válasza abridabri (#40002) üzenetére


KAMELOT
titán

Még a lamellákat is elgörbíti ezzel a hűtéssel. Nekem Scythe ventik vannak rajta szinte hangtalanul mennek 500rpm-el.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#40006) proci985 válasza abridabri (#40002) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

en 100cfmes Papstot hasznaltam anno benchelni, restriktiv bordan kozepen (elso generacios Thermalright IFX14) ugy fujta at a levegot full fordulaton, hogy fel meterrol kezzel meg lehetett erezni.

hazban egy idoben benchre hasznaltam egy 120as ponton a CPU / VGAk mogott, kiszivni a meleget (racson keresztul mar egy meterrol is erzodott a legmozgas). viszont annak egyedul is porszivohangja volt, tetejeben ket SFlex 1900 halkabban pushpullban ugyanannyiert ugyanazt tudta hofokokra (minusz legnyomas), bar full fordulaton azok is elviselhetetlenek voltak.

anno leghuteses / CPU tuning topikokban volt az a mondas, hogy amig az ember nem probalta a Deltat (vagy az egyeb ipari cuccokat) elkepzelni se tudja, mennyire hangos. viszont, ha PWMesek akkor a 2BB / Sintered / Magnetic ipari ventik jellemzoen remekul halkithatoak es hatalmas tartomanyban mukodnek, tetejeben agyoncsaphatatlanok. szoval ha van hozza egy ugyesen szabalyozott vezerles, akkor ez siman lehet egy csendes rendszer amiben hatalmas tartalek van. topikban pl en is 1900as SFlexeket hasznalok es azok igy a nyari melegben a koppra meretezett bordakkal se mennek 9Vnal tobbet.

egy ilyen vizes rendszer van 40 kilo, azt nem fogja elfujni csak ugy par pruszkolo delta:).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40007) Razi


Razi
tag

Sziasztok!

Megjött minden cuccom úgyhogy a hétvégén megépítem az első vizes rendszert. 2 kérdésem volna amiben a segítségeteket szeretném kérni.

1. XSPC D5 Photon tartály pumpa kombót vásároltam és van rajta egy 4 pines molex csati meg egy 3 tűs pici csatlakozó. Mindkettő szükséges a működéséhez vagy a 3 tűs venti csatlakozó csak akkor kell ha alaplapról akarom vezérelni vagy ilyesmi? Az alján van egy tekerő amivel 5 fokozatot tudok állítani ezért nem értem.

2. a gépben helyett kapott 2db 480mm-es 60-as vastagságú radi, egy 240mm-es szintén 60-as és egy 120mm-es 30-as vastagságú (valaki korábban írta hogy az élmény feltölteni kategória :D ). A kérdésem az volna hogy hogyan célszerű légteleníteni? Arra gondoltam hogy miután belepumpáltam az egész cuccba kb 4 liter folyadékot ( EK-Coolant EVO Premix) a radiátorokat kicsavarozom és kézzel forgatom őket mert ez egyszerűbbnek tűnik mintha az egész házat forgatnám. Valami hasznos tanács?

A radiátorokat a holnapi napom átmosom mielőtt beüzemelném őket. Elképzeléseim szerint Alkonekkel (Metil-etil-keton), majd desztillált vízzel. Erről mi a véleményetek?

(#40008) velizare


velizare
nagyúr

srácok, ezek a gap-pedek meddig használhatóak? most egy olyat kéne felraknom, ami uszkve 2 éve lett bentfelejtve a kocsiban egy tárolóban, blokkra felapplikálva. poros nem lett, dobozban volt, de -10 +60 fokot kapott rendesen.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#40009) seniman válasza Razi (#40007) üzenetére


seniman
addikt

Ha a 3-pinesben csak egy szál van bekötve,akkor a pumpa fordulatának a monitorozására szolgál.

(#40008) cain69

Ha nincs kiszáradva,akkor nem lehet gond vele.Vga-ról szedtem,vagy inkább kapartam le olyat,ami már morzsálódott. :D Na az már semmire sem való.

[ Szerkesztve ]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#40010) topaz45 válasza Leon77 (#39960) üzenetére


topaz45
tag

Esetleg asztalba van építve a rendszered?
A rézcső után minek plexi?
Fals.

Üdv. topaz45

(#40011) Razi válasza seniman (#40009) üzenetére


Razi
tag

Most nem vagyok otthon de úgy rémlik hogy 3 tű van benne

(#40012) seniman válasza Razi (#40011) üzenetére


seniman
addikt

Kis piros poti van a szivattyú seggén?Ha nincs,akkor pwm-es a szivattyú,bár tudtommal az XSPC nem rakott ilyet a Photonokba.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#40013) energy4ever válasza velizare (#40008) üzenetére


energy4ever
addikt

Elvileg nem lehet vele gond. Ha nem szallt bele por, nincsen megkemenyedve, kiszaradva, berepedezve akkor jo. 1998-as gyartmanyu sega dreamcast-ek 2-3 eve kezdtek el azt csinalni, hogy a hovezeto lapocskak hibajabol tulmelegedve leallnak. Vagyis elmondhato, hogy akar 15 evet is kibirnak. :K
Ez a rozsaszin/kek 3 retegu, amit a vga-k memoriajanal is hasznalnak.

(#40014) Leon77 válasza topaz45 (#40010) üzenetére


Leon77
őstag

Most házban van és egy külön részt építettem alá, amiben elfér a sok radim, de elég ronda. vga csere lesz és be is kötöm a rendszerbe, és építek egy saját bútort, aminek az aljában lesz a vizes rész, meg a tápegység a teteje meg plexiből lesz.

És az átlátszó csövek sokkal szebbek, mint a rézcső. Arról nem is beszélve, hogy sokkal könnyebb lesz vele dolgozni, mert a réznél rugalmasabb (még az akril is).

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#40015) Razi válasza seniman (#40012) üzenetére


Razi
tag

Igen, kis piros poti a seggén. Ez esetben nem feltétlen kell be kötnöm a kész rendszerbe?

(#40016) seniman válasza Razi (#40015) üzenetére


seniman
addikt

Akkor a 3 pin csak fordulatszám kijelzésre szolgál. :K

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#40017) Leon77 válasza Razi (#40015) üzenetére


Leon77
őstag

ha a 3 pinen csak két kábel van a két szélén, akkor csak fordulatszámot tudsz nézni vele. Rádughatod az alaplap tetszőleges fan csatijára és ott nézni fogja a fordulatot....

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#40018) korcsi válasza Leon77 (#40017) üzenetére


korcsi
veterán

Az én d5-ön kis csatijába csak egy kék színű ér van bekötve.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#40019) DigitXT válasza korcsi (#40018) üzenetére


DigitXT
félisten

Fordulatszám figyelésre nem is kell több.:)

(#40020) Razi


Razi
tag

Köszönöm az infókat :R

(#40021) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Leszakadt a radiátor. Fákyea! :W

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#40022) rambustibi válasza abridabri (#39965) üzenetére


rambustibi
őstag

Nálam ez a "hú b@zdmeg" :Y
[link]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#40023) NiceDog válasza abridabri (#40002) üzenetére


NiceDog
csendes tag

Bakker 53 dB-es venti és 1.6A!
Egy normális házhűtő 12cm-es 20-22 dB 75CFM mellett 0.15A áramot vesz fel. Ez valami turbózott cucc lehet, ipari megoldásokhoz, ahol nem számít a zaj, csak a légszállítás

(#40024) Pug válasza TESCO-Zsömle (#40021) üzenetére


Pug
veterán

Mihvaaan? :Y

(#40025) TESCO-Zsömle válasza Pug (#40024) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hűtés híján pedig megfőtt a VGA-blokk. A gép kiszáradt mire hazaértem, de feltöltéskor dől a víz a blokk aljából. A tömítésnek biztos annyi, de lehet még a plexi is halott. Kezdem a szétszerelést, képek soon...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#40026) seniman válasza TESCO-Zsömle (#40025) üzenetére


seniman
addikt

:Y

Nem volt semmi védelem ilyen esetre? :F

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#40027) TESCO-Zsömle válasza seniman (#40026) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Alaplapnak le kellett volna kapcsolnia. Ha nem tette meg, az azt jelenti, hogy valszeg zárlatot kapott. De teszt nélkül nem tudom. Másfelől a plexi eltörhetett már kisebb hőterheléstől is. A proci IDLE lassan éri el a kritikus hőmérsékletet, a VGA hamarabb. Öreg is volt a blokk, ezt a gépet 2013 februárjában raktam össze.

Mindegy, így most már más kérdések kerülnek előtérbe. Hétvégén át levegőre, aztán meglátom mi lesz az Intel+AMD Stock süvítésén kívül...

sz: Az is lehet, hogy a radiátor törte el a blokkot. Gyakorlatilag a blokk a blokk felőli csatlakozónál fogva (90°könyök) lett hosszanti irányban az alaplapi hátlap fele megrántva.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#40028) velizare válasza TESCO-Zsömle (#40021) üzenetére


velizare
nagyúr

ó bakker, részvét! mi a veszteség a blokkon kívül?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#40029) ViZion válasza TESCO-Zsömle (#40027) üzenetére


ViZion
félisten

ejnye... Remélhetően megúszták a cuccok, azért védelem van mindenbe. :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#40030) TESCO-Zsömle válasza velizare (#40028) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Majd holnap kiderül. Stock procihűtőt bevittem melóhelyre, mert rendeltem procit az ottani vasba. Jelenleg se paszta, se hűtő, se kedv a szereléshez. Holnap reggel irány melóhelyre, majd délután szerelhetek.

Még el kell dönteni, hogy mi legyen a vassal még a félkész házzal.

ViZion: Védelem egy 3 kilós cucc rántása ellen? ;]

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#40031) Omli85 válasza TESCO-Zsömle (#40027) üzenetére


Omli85
őstag

Bakter :S mondjuk az tényleg necces, hogy a deszka nem oldott le :/.
Reméljük azért a legjobbakat.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#40032) gyiku


gyiku
nagyúr

tud vki boltot, ahol lehet kapni kabelfesut?

hüllő

(#40033) DiszNóÓl válasza gyiku (#40032) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

[link]

HATER

(#40034) gyiku válasza DiszNóÓl (#40033) üzenetére


gyiku
nagyúr

merlinen kivul :)

hüllő

(#40035) tomcat78 válasza gyiku (#40034) üzenetére


tomcat78
őstag

Atke...én tőle vettem,sztem van nála.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#40036) velizare válasza energy4ever (#40013) üzenetére


velizare
nagyúr

és @seniman: köszi!

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#40037) Yondaime 四代目


Yondaime 四代目
tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám :F egy [cooler master nepton 280L] vízhűtővel...
Az alábbi konfigot azon belül procit kellene hűtenie:

Ház Aerocool xpredator 3
CPU FX9370
Lap asrock 970 fatal1ty preformance
Hűtő CM Nepton 280L+2x140 bitfenix spectre pro
Vga 7970 3Gb Windforce
Ram 16Gb DDR3 Kingston hiper fury
PSU Chieftec cft65014cs 650W

tömören ennyi a konfig, a probléma a következő, alap járaton 37-42C, terhelés alatt(játék/aida stress) 75-88C!!!!

Mi lehet a magyarázat erre a roppant magas hőmérsékletre? ez normális lenne egy 220W TDP procinál?

Segítségeteket előre is köszönöm! :R

Hokage

Személyesen vagy DPD futárral postázok, egyéb esetben nem vállalok garit.

(#40038) energy4ever válasza Yondaime 四代目 (#40037) üzenetére


energy4ever
addikt

Az egy jatek viz. Erre tessek.

[ Szerkesztve ]

(#40039) Yondaime 四代目 válasza energy4ever (#40038) üzenetére


Yondaime 四代目
tag

Köszönöm a segítséget, írtam oda is :DDD :R

[ Szerkesztve ]

Személyesen vagy DPD futárral postázok, egyéb esetben nem vállalok garit.

(#40040) Omli85 válasza Yondaime 四代目 (#40037) üzenetére


Omli85
őstag

Én épített vízzel nem merem már ráküldeni a stress tesztet a 8320-ra 5GHz-s OC mellet :D. 4.7 48 környékén is elkezd főzni rendesen az meg kb az a kategória mint a te procid.

Ha most lett beüzemelve a cpu ezzel a hűtővel akkor esetleg lehet, hogy biosban nem ártana kicsit babrálni a beállításokkal az első posztban van leírás lehet kicsit alulfeszelve tudnál rajta faragni. Csekkolni hogy mennyi feszt kap terhelésen (HWInfo) majd turbo off szorzóval fix órajel beállítása és feszültséget beállítani a mért értékre és szép lassan visszafelé haladni amíg még stabil.

Másik lehetőség, hogy nem teljesen jól illeszkedik a hűtő vagy túl sok a paszta esetleg a radiátor nem e poros stb.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#40041) Yondaime 四代目 válasza Omli85 (#40040) üzenetére


Yondaime 四代目
tag

No, ez már valami!

Köszönöm átnyálazom a leírtakat! :R :R

[ Szerkesztve ]

Személyesen vagy DPD futárral postázok, egyéb esetben nem vállalok garit.

(#40042) Omli85 válasza Yondaime 四代目 (#40041) üzenetére


Omli85
őstag

Az első poszt átnyálazását FX topikban értettem ;) hirtelen elfelejtettem melyik topikban vagyok sry :D

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#40043) ViZion válasza Yondaime 四代目 (#40037) üzenetére


ViZion
félisten

ehhh... kicsit nézz rá mi hűti nálam... és 4,8 GHz fölé ezt sem tudom engedni, már nagyon kell hűteni.
És igen, FX topik összefoglasló olvasás, ofset mode negatívba kell feszt levenni, mert gyárilag 1,5 V körül kapna.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#40044) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Erősen gondolkozom a mora 2 radin, amit hardverapron arulnak... A kerdes az, hogy ez a radi full sargarez, vagy van benne aluminium is???

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#40045) ViZion válasza Satyricon (#40044) üzenetére


ViZion
félisten

A vízzel érintkező rész réz, lamellák sztem alu, de az mindegy is.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#40046) Satyricon válasza ViZion (#40045) üzenetére


Satyricon
addikt

Persze, az nem gaz, ha a lamella alu., csak ahol a viz aramlik, az legyen rez!!!

Am mik a tapasztalazok a mora 2 vel? Gondolom profi cucc, de vajon meger 15k-t?

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#40047) #90933760 válasza Satyricon (#40044) üzenetére


#90933760
törölt tag

Full réz belül. A lamellákat nem tudom, de a lényegi része amivel a víz is érintkezik az réz. Nem sárga, hanem tiszta réz.

Persze, hogy megér, átlag radik kerülnek ennyibe, ez meg 3x akkora. Persze függ az állapotától, kinézetétől is, meg hogy van-e hozzá oldalborítás is stb. Annyi, hogy kicsit erősebb szivattyú kell neki.

[ Szerkesztve ]

(#40048) Satyricon válasza #90933760 (#40047) üzenetére


Satyricon
addikt

Köszi a választ

Van egy plexi tetős, és egy gyári tetős DDC-m szerintem még a plexitetős is elbánik vele egyedül...???

Még 1 kérdésem lenne: mekkora az űrtartalma lehet ennek a motyónak? Tartok tőle, hogy 1L hűtőfolyadék nem lesz elég az egész rendszernek...?

Am

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#40049) abridabri válasza Satyricon (#40048) üzenetére


abridabri
veterán

Kipotolod sima ioncserelt vizzel(300ft a tescoban 5L) a folyadekodat , ha nem eleg az 1L. (Nem lesz eleg )

(#40050) #90933760 válasza Satyricon (#40048) üzenetére


#90933760
törölt tag

DDC az elég alá persze. Ha jól rémlik 1.5 liter körül megy bele a radiba. Szóval kelleni fog két liter tuti, a maradékot hígíthatod desztvízzel.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.