Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10151) #90933760


#90933760
törölt tag

Basszus, valahol kontaktos az Eheim. A molexnél. Már a múltkor is észrevettem, hogy ha mozgatom leáll és most meg is tette. Csak az lett gyanús, hogy a VGA 60 fokos és semmit se csinálok, a ventik meg pörögnek bika. Nézem a Sensorpanelt, minden alapon, idle. Ránézek a tartályra síri csend uralkodik a vízfelszínen, anyád mondom akkor ez a baj. :DDD Hozzáértem és már ment is.
Szerintem csak a tápnak a molex duójába vannak az érintkező kitágulva, elég sokszor előfordul. Rosszabb esetbe a szivattyú nyákján van a kontakthiba ahol a molex tűk állnak ki. Bár azt kétlem.

(#10152) DigitXT válasza #90933760 (#10151) üzenetére


DigitXT
félisten

A proci mennyi volt? 100 °C?:(

(#10153) #90933760 válasza DigitXT (#10152) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az szinte semennyit nem nőtt. A múltkor próbáltam épp ki, hogy 20 percig nem ment a szivattyú és akkor érte el a 70 fokot. Itt meg talán 2 percre állt le. A VGA viszont tényleg érdekes, hogy akkor miért érte el ilyen hamar a 60-at. Lehet hogy levegős még? De a terhelt értéke nem rossz.... Vagy ennyivel többet fűt a VGA idle. Vagy a blokk. Azért az XX Flow hiába kaki blokk rohadt nagy rézdarab, ez a Alpha gpu blokk meg egy kis izé.

[ Szerkesztve ]

(#10154) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Sziasztok tanács kellene. Eldöntöttem Tody56 segítségével, hogy kb hogy nézzen ki a vízhűtés, de a hőleadóval bajban vagyok. Ezt a kettőt javasolta kolléga:

- Phobya gchanger 360 tripla v2
- Nova 1080

Utóbbi kétségtelen jobb, és hatalmas, de azt hogy lehet elhelyezni értelmesen a géphez? Mert az alsó felén nem áll meg magától, hozzá kellene "csavarozni" valahogy a hátlaphoz, vagy mi? Mert nem szívesen furkálnám a corsair obsidian 650D házam hátoldalát.

Az első ahogy nézem tökéletesen rámenne a tetejére, de az meg kisebb.

(#10155) Dreamie válasza ForRedGlory (#10154) üzenetére


Dreamie
őstag

Szia!

Én vettem hozzá egy szép tartót és házikót, hogy véletlen se nyúljak bele. Ház mellé tettem, íme néhány kép

megáll magától, de érdemes egy ilyen talpas házat hozzá, hogy nézzen is ki valahogy.

[ Szerkesztve ]

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#10156) #90933760 válasza Dreamie (#10155) üzenetére


#90933760
törölt tag

Kár, hogy csak 45 vastag, 85-be még jobban megállna magától, láb se kéne. :DDD

(#10157) ForRedGlory válasza Dreamie (#10155) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Azt is Todytól vetted?

Amúgy miért vágsz olyan fancsali fejet kávézás közben? Beleköptek? ;]

[ Szerkesztve ]

(#10158) Dreamie válasza ForRedGlory (#10157) üzenetére


Dreamie
őstag

Igen [innen] kb. mindent be tud szerezni. Cikkszámot írjál neki és mond neked árat.

Kávét nem tudtak főzni rendeset! :)

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#10159) ForRedGlory válasza Dreamie (#10158) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Hihetetlen milyen aranyárban mérik, pedig nem egy nagy vásziszdász... Később rendelem/rendeltetem csak meg, mert a 100k már így is 160k, ez meg több mint 20k :DDD

(#10160) #90933760


#90933760
törölt tag

6 ezerrel többért van abból a Nexxos XP-ből réztetős? Ú király. Nem veszek. :DDD Nekem jó az acetál, majd figyelek rá. A vidi meg a tartály is abból van, eddig problémám nem volt vele.

(#10161) bodva válasza Dreamie (#10155) üzenetére


bodva
aktív tag

Nagyon szép egyébként. Tudnál akár a másik oldalára is szerelni ventiket? Vagy ez nem box hanem csak egy rács?

(#10162) Dreamie válasza ForRedGlory (#10159) üzenetére


Dreamie
őstag

Hja, nem olcsó... Majd, ha kész lesz tegyél már fel pár képet, kíváncsi vagyok! :R

(#10161) bodva: biztos megoldható volna, a kopasz oldalon csak a rács van, ha jól emlékszem... de lehet a szegecsektől nem menne a dolog.

[ Szerkesztve ]

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#10163) ForRedGlory válasza Dreamie (#10162) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ok, bár az még odébb lesz, mert a VGA blokkot rendelni kell, nincs raktáron, szóval még 2-3 hét legalább. :)

(#10164) #90933760 válasza bodva (#10161) üzenetére


#90933760
törölt tag

Hogy a boxba fér-e azt nem tudom, de értelme nem sok van a két oldali ventiknek, mert mint mondtam csak 45 vastag, amit átfúj egy sóhajtás is. 60-tól kezdődik a nehézség, de inkább a 80.
Meg ezek eleve a méretükből adódóan jobban elviselik ha kicsit kevesebbet szellőzik át, mint egy sima tripla radi ahol minden csepp levegő számít.

(#10165) Dreamie válasza #90933760 (#10164) üzenetére


Dreamie
őstag

boxba nem férne bele, és igen, nem sok értelme lenne. :R

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#10166) bodva válasza #90933760 (#10164) üzenetére


bodva
aktív tag

Köszi srácok :)
És szerintetek 18-as ráccsal vagy 12-essel éri meg? Ugye 18-assal 4venti fújja 12-essel meg 9 :)

(#10167) Dreamie válasza bodva (#10166) üzenetére


Dreamie
őstag

nekem 9 db Coolink SWiF-1201 17 dB/A 1200 rpm 12cm-es venti teker, de kb 700-as fordulaton, ami elég és csendes is. 18-asról nem tudok nyilatkozni. :)

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#10168) #90933760 válasza bodva (#10166) üzenetére


#90933760
törölt tag

A 18-as lenne a jobb. Viszont abból nehezebb olyat gyártani ami nagy nyomást tud kifejteni. De mivel maga a radi elég vékony, nem is fog kelleni. Meg a 18-asból elég kevés választék van. De én azt mondom 18-asból tegyél rá, mert még van pár apró előnye, bár azok már annyira nem számottevőek.
Aztán várom az okosok véleményét, mert én még mindig csak kezdő vagyok, ha értek hozzá, ha nem.

(#10169) jones965


jones965
Modder

Na ha már annyit beszéltünk a chillerről, ma véglegesítettem a korábban eltervezett szivattyú megoldásomat.
Egy szabályozható wilo szivattyú került rá, ez már ki tudja szolgálni a chillert. :D

[ Szerkesztve ]

(#10170) DigitXT válasza jones965 (#10169) üzenetére


DigitXT
félisten

Az igen...:R Túl gyenge áramlásnál mi
történik amúgy? Belefagy a folyadék?:DDD

(#10171) Apollo_21 válasza jones965 (#10169) üzenetére


Apollo_21
addikt

Now that's what i call Water Cooling!:D

Mesteri! Félelmetes! Lenyűgőző..ezek így egyben, elált a szavam is amikor megláttam:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#10172) jones965 válasza DigitXT (#10170) üzenetére


jones965
Modder

Gyárilag 3°C-ig hűt, ha nincs áramlás lemegy szubzero-ba, de mivel a folyadék fagyállós benne, így fagyási probléma kizárva. Arról nem is beszélve, hogy átlagosan 5-900W hőt engedek át rajta.

(#10173) DigitXT válasza jones965 (#10172) üzenetére


DigitXT
félisten

Félig viccesen kérdeztem, mivel tudom, hogy fagyállózol.:K
Viszont nálam lófütty áramlás van az ilyen mókához; bár ez
a Wilo szivattyú nagyon ott van a szeren, már elmélkedtünk
róla TESCO-Zsömlével, hogy nem is lenne hülyeség...:R

Látom ez elég komoly teljesítményű chiller, és írtad, hogy a
VGA-kat hűtöd vele. Az milyen ötlet, hogy egy kisebb cucc,
csak besegít a radinak, s mondjuk szobahőmérsékletig hűti
a vizet, vagy csak minimálisan alá megelőzve a párásodást?
Mondjuk max. a HC250-ig mennék el, bár árban az is sok...

Ezeket amúgy hogyan kellene "méretezni", beleszámolni a
rendszerbe? (Pl. le kell vonni a gép fogyasztásából a chiller
hűtési kapacitását, s a radi karakterisztikáját hozzá nézni?)
Vagy hogyan kell érteni a hűtési kapacitást? Pl. a legpitébb
110W-ot hűt, de azt úgy értik, hogy akkora terhelés mellett
4 fokra hűti a vizet?:F Mert akkor még az is "overkill".:R
Már ha a radi mellé bepakolt "hűsítő megoldásra" gondolok.

(#10174) bodva válasza DigitXT (#10173) üzenetére


bodva
aktív tag

Ha jol tudom, akkor a komolyabb chillereknek meg lehet adni a homersekletet, hogy mennyire hutse le a vizet :)

(#10175) jones965 válasza DigitXT (#10173) üzenetére


jones965
Modder

A chiller adatlapján a hűtési teljesítmény van megadva, tehát addig a bevitt hőmennyiségig tudja a beállított hőfokot tartani. Eddig én is D5 szivattyúval kergettem benne a vizet, és erős tuningnál azért felment 11-12°C-ra is. Természetesen itt is befolyásoló tényező a külső hőmérséklet.

Azt vedd számításba, hogy a chiller mellé ha bekötsz egy radiátort, az hőforrásnak számít, mivel a külső hőmérséklet ott a felületen hozzáadódik.

A rendszer fogyasztása nem csökken a chiller hűtési teljesítményével, sőt az összeshez hozzáadódik az általa elfogyasztott villamos energia.

[ Szerkesztve ]

(#10176) zsoleszkai


zsoleszkai
tag

Sziasztok!

Nem tudjátok 7970 Lightning-hoz be lehet-e még valahonnan szerezni 2db full cover blockot?

/KneeBy/

(#10177) DigitXT válasza jones965 (#10175) üzenetére


DigitXT
félisten

A rendszer fogyasztása nem csökken a chiller hűtési teljesítményével
Ilyenre nem is gondoltam. Úgy értettem, hogy van egy adott hőtermelés,
amit a gép fogyasztása ad, ami az adott radin, egy adott ventifordulaton
beállít egy adott vízhőmérsékletet. Na most... Ha egy ilyen körbe ceteris
paribus
beépítek egy elég kis teljesítményű (állítólag halk, meg minden!)
chillert, akkor mi történik? Értelemszerűen a villanyfogyasztásom megnő,
valamint a chillert hűtő radi a chiller környezetébe(!*) adja le a chiller által
termelt hőt. Viszont a víz valamennyivel hűvösebb lesz: ha mondjuk csak
szobahőmérsékletet állítok be célhőfoknak, akkor a chiller "alig dolgozik"
és kapcsolgatja a kompresszort?:) Ha meg rászabadul mondjuk ~600W
hőterhelés, akkor egyszerűen sűrűbben kapcsolgat? Nem én találtam ki
amúgy az ötletet, hogy egy sima vizes körben rá lehet segíteni chillerrel:
olvastam valahol, de konkrét számításokat, meg teszteket nem láttam...

*: ami akár lehet egy másik szoba, ahogy azt a durvábbaknál javasolják,
már csak az erőteljes hanghatások (állandó zaj/rezgés) miatt is.:))

(#10178) jones965 válasza DigitXT (#10177) üzenetére


jones965
Modder

Természetesen jó az elgondolás, lehet alkalmazni is kiegészítőként a chillert, ami csak a neki beállított értéknél kapcsol be.
Már csak a zajt kell kiküszöbölni, vagy megszokni.
Nekem nem sikerült, így 1 hét után ment ki a garázsba.

(#10179) #90933760 válasza DigitXT (#10177) üzenetére


#90933760
törölt tag

Szerintem ezek már okosak, mint a mai klímák, hogy nem kapcsolgat, hanem folyamatosan szabályozza a teljesítményét menet közben. azzal is sokat takarít meg.
Amúgy ha minden igaz van valami mendemonda, hogy a sok hőtől a hardver is többet fogyaszt, mert nő az ellenállása vagy mi a bánat. De hogy ez mennyire igaz, meg mennyire számít fene tudja, de szerintem annyira nem, hogy a chiller fogyasztását ellensúlyozza. De hát itt nem is a fogyi a lényeg, hanem a jó hideg. ;]

(#10180) TESCO-Zsömle válasza DigitXT (#10173) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

"Mondjuk max. a HC250-ig mennék el, bár árban az is sok..."

Akarsz sírni? Tessék! :O

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10181) DigitXT válasza jones965 (#10178) üzenetére


DigitXT
félisten

Köszi a linket, majd átolvasom.:R
Állítólag a kisebbek halkabbak...:F

Ez tetszett: "MEGRÖGZÖTT ŐRÜLTEKNEK !!"

TESCO-Zsömle: ilyen batár nem is kéne.:DDD
Mint a parasztbácsi a zsiráffal, vagy hogy...
Bár tény, hogy olcsó volt az új árhoz képest.

Baltoafarkas: szvsz ezek kapcsolgatnak.:W
Amúgy a mendemonda igaz, én is kimértem:
a gép fogyasztása változott a hőmérséklettel.

Szerk: persze nem számottevő mértékben.:N

[ Szerkesztve ]

(#10182) TESCO-Zsömle válasza DigitXT (#10181) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az új árához képest? Ennyiért MORA3-at nem kapsz teljes harci díszben... :O

jones965: Szerinted egy ilyen chiller hogy viselné, ha kitenném a nyugati fekvésű erkélyre, ahol délután 40-50°C van?

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10183) DigitXT válasza TESCO-Zsömle (#10182) üzenetére


DigitXT
félisten

Gondolod, hogy elcserélném rá a MO-RA3-at? Nem ugyanarra valók, na.
Egy chiller (főleg ez a batáros) egyszerűen nem tud csendes lenni.:R

Szerk: ha bármi ilyesmit kipróbálnék, akkor a legkisebbet/leghalkabbat,
és csak is "kiegészítőnek" a hőség időszakára, s nem a radi helyett.:B
(Minden tiszteletem az extrém-tuningosoké, de az nekem nem célom.)

kitenném a nyugati fekvésű erkélyre, ahol délután 40-50°C van?
Nofene, nem csak az én fülembe ült bele az a bizonyos bogár?:))

Baltoafarkas:
a keletkező hővel valamit kezdenem kell
Pl. kirakod a hőleadót az erkélyre, mint a hagyományos split klímánál?;]

[ Szerkesztve ]

(#10184) #90933760 válasza DigitXT (#10181) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az viszont gáz, ha még kapcsolgatós. Nem is a fogyasztás miatt, hanem a hangerő. Ha neked pont csak 20% teljesítménye kell akkor annyit dolgozik és halkabb is. Így meg ugyanúgy kibe, mintha maxon járatnád, csak néha kussol el. Pont itt a PC hűtésnél ahol a hangerő igenis lényeges nem lépik meg? Szerintem tuti van már nem kapcsolgatós is.

Ez nem ide tartozik, de ezek szerint ezek tudnak 1000W hővel is elbánni? Szóval ha egy nagy autóradiba keringetem, akkor klímának is jó? Csak ahhoz meg kevés. ráadásul a keletkező hővel valamit kezdenem kell. Pont olyan rossz ötlet, mint a mobil klíma. :DD

(#10185) TESCO-Zsömle válasza DigitXT (#10183) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én eredetileg hagyományos klíma kültérijéből szeretnék egy chillert, hogy az így kapott vizet beleküldjem egy a plafonon megtekert csőrendszerbe, á'lá mennyezethűtés.

Simán bevállalnám, csak két bibi van:
1 - Nincs meló.
2 - Ha lenne se biztos, hogy egy 55nm-es panelba ölném bele a megkeresett pénzt...

sz: De egy klímaszer tanfolyás után házi-barkácsba simán, még ide is. Szárítókötél fölé egy hőleadókondenzátor, alá a kompresszor, szivattyú, hőcserélős tartály, rálapítva a falra... Plafonra szigetelőanyag, csőrendszer, álmennyezet, még az átvezetőcsövek se látszanának, csak egy fehér takarás az erkély déli falán. 3-utas keverőszelep + termosztát, hogy ne legyen gond a páralecsapódással és kész is.

20 centibe simán össze lehetne rakni az egészet...

sz.2: Panaszkodnak, hogy a szar fűtési rendszer miatt (1-csöves ejtős) a földszinten csutkára tekert radiátorral is megfagynak télen, mert ott már csak 35-40°C-os a bíz, míg fent (amerre magától is áramlik a hő) 55-60. Én zokszó nélkül kapnám le a radiátort és küldeném bele a 35-40°C-os vizet egy padlófűtésbe...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10186) #90933760 válasza TESCO-Zsömle (#10185) üzenetére


#90933760
törölt tag

A másik ami bevett szokás, bár nem olyan hatékony, de jó és olcsónak is mondható, ha van kutad és a benne lévő 10-en x fokos vizet nyomatod be a szobába egy radiba és úgy hűtesz. Egy ismerősöm meg is csinálta, jó pár fokot jelent. De nekem biztos nem lenne elég, mert ha már nekiállok 15 fokig hűtsön le legalább... Sok klíma sajnos képtelen rá.

(#10187) TESCO-Zsömle válasza #90933760 (#10186) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én még télen se szeretem a szobámba a 15°C-ot, nemhogy nyáron... Instant tüdőbaj...

De mondtam, meg kell növelni a hőleadó felületét és kész. Nincs gond. A kúttal is az a bibi, hogy egyrészt itt a 9. emeleten nem nagyon van, másrészt ahhoz elég mély, régi fajta kút kell. Egy mai fúrt kúttal, aminek 10cm az átmérője és a leeresztett szivattyú ott pörgeti a villanyórát, nem mész semmire...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10188) #90933760 válasza TESCO-Zsömle (#10187) üzenetére


#90933760
törölt tag

Hát azzal nem, mienk is 2500W-os (egy klíma feleennyit eszik és lehűti az egész házat). A paraszt kút jó ide ami jó mély és beledobsz valami kis pumpit.
Eszkimó vagyok, nagyon nem hat meg a hideg. Ha felfordulok két évvel előbb akkor így jártam, de legalább a melegbe nem döglöttem meg. Na jó nem offolok.

[ Szerkesztve ]

(#10189) ViZion válasza #90933760 (#10186) üzenetére


ViZion
félisten

Nekünk fúrt kutunk van, kellemes hűs a vize. Ezt a megoldást mégsem ajánlom. A miénk 2 poharas és egy homokszűrővel is elég "rozsdás". Sok lerakódás lenne ezekben a vékony radikban, a szelepekben, stb... ami fűtésnél megbosszulja magát... +a villanyszámla, meg az 1-2 havonta ~4000 Ft szűrőcsere nem éri meg szvsz. Külön csövezéssel esetleg vállanám, de a villany az arany árban van. :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10190) TESCO-Zsömle válasza ViZion (#10189) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Értelem szerűen nem a kútvizet vezetnénk be a házba, hanem kapna a kút a fenekére egy faxa hőcserélőt. ;)

sz: De igazából ennek se sok jelentősége, mert ha úgy állok anyagilag, hogy már telkem van kúttal, inkább elásom a házat a föld alá, ahol már lőtéri kutyát se érdekel, hogy odakint hány fok van...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10191) Pista0001 válasza jones965 (#10175) üzenetére


Pista0001
addikt

Írod hogy a külső hőmérséklet is befolyásoló tényező. Autóklímánál azt tapasztaltam hogy 30°C környékén kezdenek igazán jól működni, arra vannak méretezve. Kérdés hogy egy ilyen chillert - pontosabban a gáztöltetet - mire méreteztek. Feltételezem normál szobahőmérsékletre, így például a Zsömi erkélyéről inkább a mélybe vetné magát ha tudná ;]

A másik gondolatom DigitXTnek szól. Ha magas célhőmérsékletet állítasz be akkor is gyakran fog szerintem kapcsolgatni, hiszen a ki-bekapcsolás közti dT ugyanaz marad. Az első bekapcsolástól az első kikapcs. hőmérsékletig megy folyamatosan, utána már ugyanolyan ütemben kapcsolgat bármilyen célhőmérsékletnél, feltételezve hogy a folyadék mindig "visszamelegszik" a bekapcs. hőmérséklet fölé.

Baltoafarkas: Az már sokkal könnyebben kordában tartható, mert csak az emberek és a háztartási/szórakoztató berendezések által leadott hővel kell elbánni. :K

[ Szerkesztve ]

(#10192) #90933760 válasza TESCO-Zsömle (#10190) üzenetére


#90933760
törölt tag

Amíg be nem melegszik ott lent. Voltál már komolyabban "föld alatt"? Ugyanis mocsok módon be lehet fűteni átlag élettel, akkor már inkább a leásás árát klímába ölöm és csuton járatom évekig. :DDD

Jó, vannak a passzív házak. Értem én. Csak azzal én kitörölhetném. :U

Ez a Nova egyre szimpatikusabb, ha nem 45 vastag lenne csak tutira bepályáznám. De engem zavar, hogy csak ennyi, mert a méret a lényeg. :o

[ Szerkesztve ]

(#10193) X@b3e válasza ForRedGlory (#10154) üzenetére


X@b3e
addikt

A Novát én 8 távtartóval raktam fel az oldallapra [link]

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#10194) TESCO-Zsömle válasza #90933760 (#10192) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

akkor már inkább a leásás árát klímába ölöm és csuton járatom évekig.

És milyen klímára futja majd a leásás árából, ha az évekig csúcson járatott klíma villanyszámláját is hozzácsapod? ;]

Pista0001: Barkácsos-mennyezethűtéses megoldásomról mi a véleményed? Elsősorban a klíma részére gondolok.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10195) ViZion válasza TESCO-Zsömle (#10190) üzenetére


ViZion
félisten

Nekünk a konyha és a nappali félig a föld alatt van... Kellene redőny és akkor fagypont közeli lenne itt nyáron is... :DDD
Vastag vályog falak, az új falakon meg szigetelés. A tetőn is 2 réteg szigetelés (10+5 cm), hőtükör, dupla fólia, 3 légrés... csakhogy fém tetőnk van. Az a terv, hogy a tetőre dobok KPE csövet, abban áttolni a bojlerbe érkező vizet, vagy a medencéhez. Teszt jelleggel ~15 m 3/4 KPE-t próbálgatok, sajna kevés víz megy bele. Ilyen napon fél óra alatt forró, alig tudom a kezemre folyatni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10196) TESCO-Zsömle válasza ViZion (#10195) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Szereted a sört?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10197) potyi23


potyi23
senior tag

hi.Latom megy a temazas a chilirol :D egy olyan offos kerdesem volna,h ez alkalmas volna egy 10X6 m szobat lehuteni ? Lehet ilyet legkondinak hasznalni ? egy eve akartam venni mobilklimat,de a falbontastol elment a kedvem,ugyanis annyira mobil,h egy nagyon vastag csovet kell kivezetni :N Mostanaban a peltiren gondolkozok,legalabb 5-8 fokot tudjak huteni itt a szobaban.Melyik peltier felelne meg ,vagy egyaltalan volna ertelme ? (a fogyasztas nemszamit :D :D )

(#10198) Weareus


Weareus
addikt

Van ennek a chillernek értelmes magyar neve v. magyar nyelvű leírás róla valahol?

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#10199) #90933760 válasza potyi23 (#10197) üzenetére


#90933760
törölt tag

Peltier baromság, chiller baromság, mobil klíma baromság. Kb ennyit kell tudnod. Split klíma és béke. Ezen ne szerencsétlenkedj, ha jót akarsz. Mintha egy Titanra akarna valaki 4 ezres egybevizet....

(#10200) Pista0001 válasza TESCO-Zsömle (#10194) üzenetére


Pista0001
addikt

Nagyjából az amit Baltoafaras írt potyi23nak. 50K kb egy splitklíma, kb 20K-ért berakják (vagy te magad ingyen ha tudsz szerezni vákuumszivattyút, ha nem kerül bele sok plusz csö - ha jól emlékszek 3-5 m-ig, de igazából típusfüggő - akkor plusz gáz sem kell), ne szívasd magad. Számold ki mennyibe kerülne a szigetelőanyag, az álmennyezet, stb. A kondi simán ott lenne az álmennyezet alatt? Durván befűtené azt a kis teret seperc alatt, folyadékoldali nyomásra tiltana valószínűleg állandóan (ha raknál bele védelmet ;] ). Így hirtelen ennyi... :B

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.