Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9651) fatal1ty1984 válasza Satyricon (#9650) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

ha ramage lapod van,akkor biosban átlehet váltani dc-re és akkor mutat mindent,ha nem akkor simán a cstit told át 3pinre és a bios vigan megbirkozik vele 65%-on(kevésnek tünik de nemaz és csendben van :) )

(#9652) Satyricon válasza fatal1ty1984 (#9651) üzenetére


Satyricon
addikt

Gigabyte GA MA 770T UD3 lapom van.

Hogy érted, hogy toljam át 3pinre? A molexből vezetékek ki, és a 3pin-esbe be? :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#9653) GumisPeter


GumisPeter
senior tag

Üdv mindenkinek!

Egy új projectbe fogtam és mivel még nem csináltam folyadékhűtéses gépet, néha kérdezek majd.

Pl most.:)

Van egy gtx 550 ti kártya, amit szeretnék vizesíteni.
Ez lenne az.
De nemigen van hozzá full cover...
Nézegettem a kártyát és nem értem, miért mondták páran, hogy nem lehet megoldani.
A gyári hűtő csak a gpu-ra fekszik fel, mi az ami még igényel ott vadabb hűtést és nem lehet megoldani valami nb/sb blokkal???

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#9654) Pista0001 válasza GumisPeter (#9653) üzenetére


Pista0001
addikt

Vannak olyan VGA blokkok, amik csak a GPU-ra valók, de az NB blokkoknál azért jobbak.

(#9655) jones965 válasza GumisPeter (#9653) üzenetére


jones965
Modder

Van néhány megoldás: válogass.

(#9652) Satyricon: rádugod az alaplap egyik ventilátor csatakozójára, és a szivattyú fordulatszámát jelzi ki. Szabályozni azzal nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#9656) SVLaller válasza GumisPeter (#9653) üzenetére


SVLaller
senior tag

minden más alkatrész megérzi, hogy nem pörög tőle pár centire egy ventilátor, főleg a VRM-re nem árt egy hűtőborda.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#9657) GumisPeter válasza SVLaller (#9656) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Gyanítottam, hogy lesznek olyan elemek, amik igénylik a hideget.

Arra is gondoltam, mi lenne ha csinálnék üvegből egy 'tokot", rá két csati, bekötném a rendszerbe és ennyi.
Az egyetlen necces pont a pciE csati leszigetelése lenne, de valahogy azt is meg lehetne oldani szerintem...és akkor nem kellene bajlódni a bordákkal.
:K

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#9658) GumisPeter válasza jones965 (#9655) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Köszi a linket, nézelődök vadul!
:R

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#9659) GumisPeter válasza Pista0001 (#9654) üzenetére


GumisPeter
senior tag

...csak tudnám, mely részek azok, amiket tuti kellene hűteni. :F

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#9660) TaaT válasza GumisPeter (#9659) üzenetére


TaaT
veterán

Pl ránézel egy ref hűtésre ;) [link]

Ezt a kommentedet viszont nem értem, lehet korán van még nekem :F

Give them hell Ukraine!

(#9661) GumisPeter válasza TaaT (#9660) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Ahogy van ,[folyadékban álló pc] azaz olajban, talán meg lehet oldani egy komplett vga-t is "dobozba zárni".
Hűtőborda venti nélkül maradna, üvegből méretre vágni, ragasztani és a megfelelő folyadékkal feltölteni...
Lehet rosszúl értelmeztem, de mintha lenne olyan folyadék, ami [nem vezeti a elektromos áramot], így talán némi munkával, de kivitelezhető lenne egy ilyen mod....

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#9662) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
Egy H100/100i pumpája elbírna egy plusz tartályt és egy 240/60-as radit?
Köszi a választ. :R

(#9663) Satyricon válasza GumisPeter (#9661) üzenetére


Satyricon
addikt

Igen, kivitelezhető. HA

1: Baromi sok pénzed van és jó konfigot akarsz minél előbb tönkre vágni
2. Van egy tré géped, és minél előbb tönkre akarod vágni

Mert nekem senki ne mondja, hogy a folyadékba(pl x fajta olaj, vagy desztvíz) merített pc hosszú életű marad! Arról nem is beszélve, hogy mi van akkor, ha a proci tüskéi(AMD) és a foglalat közé megy a folyadék, ami nem vezeti az elektromos áramot. Vajon működhet úgy hosszú távon a gép? Nem valószínű...

Látványosnak viszont látványos

Szerk.: Jaa, hogy csak a vga-t beburkolni, és azt feltölteni vízzel? Érdekes megoldás lehet, de nem sok értelme van. Max ha egyedi pc-t akarsz összehozni. Ha esetleg sikerül a mod-ot megcsinálni, akkor tuti kell hozzá egy hőleadó radiátor, és pumpa is. Viszont így a vga hűtése nem ér semmit. Főleg ha a két csatlakozót egymás mellé teszed. Úgy ugyanazt a hőmérsékletű vizet fogla visszanyomni, amit kiszívott onnan a pumpa. Nagyon bonyolult megoldás lenne, és a vga-d is tönkre menne. Ha vizezni akarsz vga-t, akkor vegyél egy blokkot a karira. Azzal tuti nem lesz gondod!

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#9664) Dreamie válasza GumisPeter (#9661) üzenetére


Dreamie
őstag

Nem volna kevés a folyadék rajta? Vagy csöveznéd + radi +pumpa?

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#9665) TaaT válasza GumisPeter (#9661) üzenetére


TaaT
veterán

Akkor mégis csak jól értettem, csak nem mertem leírni :D

Kíváncsi lennék idehaza hány ember csinálta meg ezt az akváriumnyi olajban úsztatom a PC-met dolgot, eddigi tudomásom szerint 0... ami nem véletlen.

Az aquatuningos lötyihez nincs oda írva de sztem ugyanaz vonatkozik rá mint a sörre: "A sört belső fogyasztásra szánják, John!" :DDD

Egyszerűbb ha felbordázod a VGA-t ott ahol kell + természetesen a GPU blokk ;)

Give them hell Ukraine!

(#9666) GumisPeter válasza Satyricon (#9663) üzenetére


GumisPeter
senior tag

:)

Baromi sok pénzem nincs.
A gép egy különleges mod lesz, amiben nagy szerepe lenne a folyadékhűtésnek.
Néhány napot kell csak mennie elvileg, illetve ha nagyon jól sikerülne, akár maradna is.:)
Ha meg abszolute sikeres lenne, tán még szabadalmaztatnám is... :D

A card egy Asus GTX 550 ti lenne, nem AMD...

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#9667) GumisPeter válasza Dreamie (#9664) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Szerintem elég lenne a folyadék, persze a teljes rendszerbe kötném, amit a pumpa forgatna...a teljes rendszer majd 5L lesz.
:)

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#9668) GumisPeter válasza TaaT (#9665) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Sokan csinálták már, itthon is.

A folyadékra ezt irják: "Készrekevert 1 liter hűtővíz folyadék, amely nem vezeti az elektromosságot"

Még azon is filózom, lehet hűtőborda sem kéne rá, ma már körülöleli a folyadék...

Inni nem szeretném, a sör jobb. :)

[ Szerkesztve ]

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#9669) TaaT válasza GumisPeter (#9668) üzenetére


TaaT
veterán

"Sokan csinálták már, itthon is."

Ha mutatnál példákat. :)

"Inni nem szeretném"

A belső fogyasztást arra értettem hogy csöven/blokkon belül használható az a lötyi, nem úsztatni a hardvereket ;)

Ennek a külön tartályba rakom a VGA-t kb semmi esélye nincs hogy kivitelezheted, de erre majd rájössz te is :))

Give them hell Ukraine!

(#9670) bombibmw


bombibmw
veterán

Erre valaki? (#9662) bombibmw :R

(#9671) TaaT válasza bombibmw (#9670) üzenetére


TaaT
veterán

Minden bizonnyal igen.

Give them hell Ukraine!

(#9672) #90933760 válasza bombibmw (#9670) üzenetére


#90933760
törölt tag

Simán elbírja.

(#9673) GumisPeter válasza TaaT (#9669) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Példa1
Külföld, olajban a pc: Példa2

Az hogy hűtőközeg és működik az autóknál, az atomerőműben, nekem elég inditóáram.:)
Tényleg, esetleg egy uránnal fűtött lakás is felmerült most bennem, mennyire egyszerű lenne, tartály a pinyóba, bele egy kocka urán, viz forr, elvezet...:D

Minden találmány elsőre sikerül, vagy sokadikra, de ha meg sem próbáljuk, sose tudjuk meg!
Onnantól kezdve, hogy sikerült, már nem lehetetlen.:)

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#9674) bombibmw válasza TaaT (#9671) üzenetére


bombibmw
veterán

Köszi Nektek.
Csak azért kérdezem,mert így kijöhetek olyan 40-50000.-ből és elég is lehet,ráadásul szépen beférek a házba is.

(#9675) TaaT válasza GumisPeter (#9673) üzenetére


TaaT
veterán

Most csak én nem látom a képeket vagy nincsenek is a cikkben. :o

Give them hell Ukraine!

(#9676) GumisPeter válasza TaaT (#9675) üzenetére


GumisPeter
senior tag

esetleg itt van kép...

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#9677) szinimini válasza GumisPeter (#9676) üzenetére


szinimini
senior tag

És ezt megcsinlád egy 200k-s géppel is??

Az olaj után meg egy élmény lehet letakarítani rendesen :)

[ Szerkesztve ]

(#9678) bodva válasza GumisPeter (#9676) üzenetére


bodva
aktív tag

Szegény betta :(

[ Szerkesztve ]

(#9679) TaaT válasza GumisPeter (#9676) üzenetére


TaaT
veterán

"A megvalósítás lényege az volt, hogy a vízzel érintkező hardverkomponenseket, alaplapot, VGA-t, memóriamodulokat speciális műgyantával vontam be"

Az ugye tiszta ha műgyantával vonsz be vmit akkor azt többet le nem szeded?

„B@***eg! Te nem vagy normális.”

Emberünk nem jött rá hogy ez nem dicséret volt :DDD

Give them hell Ukraine!

(#9680) Satyricon válasza GumisPeter (#9666) üzenetére


Satyricon
addikt

Nekem ioncserélt víz+Glykosam alu fagyálló+uv filx festék keveréke ömlött a 6-os elosztóba, szintig állt benne a folyadék, és nem bszott agyon az áram. Ezzel azt akarom mondani, hogy már az ioncserélt víz sem vezeti az áramot. Legalábbis az én keverékemmel nem vezette. Ha olcsóbban akarsz ilyen folyadékhoz jutni, akkor sztem desztvíz+fagyálló a megoldás, de ha mindenképp biztosra akarsz menni, akkor EK E-Koolant folyadékokat ajánlom, ugyanis azok sem vezetik az áramot.

Am egy rajzot dobnál, hogy gondoltad ezt a megoldást? kíváncsi lennék, és talán valami közel biztos megoldást ki tudnánk rá találni itt a fórumban.

És milyen anyagból akarod megvalósítani? Sztem elég nagy súlya lenne a cuccnak, főleg ha akvárium üvegből csinálnád. Na meg az üvegre hogy teszel csatikat? Fúrás vidia fúróval nem lehet egyszerű megoldás, szerintem kell hozzá egy kis szakértelem. Plexi lappal viszont könnyebb dolgod lenne, könnyebb is a megmunkálása.

Tegyük fel, elkészült a plexi"vga akvárium"-od. És a csatik megfelelően vannak elhelyezve rajta, nem egymás mellé. Mivel az akváriumban nem lesz a folyadéknak járata, így a folyadék nagy része benn fog maradni. Csináltam róla egy képet, hogy lásd, miről beszélek. A piros keret a vga körül, az akvárium. A csatkat kékkel, a folyadék áramlását pedig piros nyilakkal jelöltem. Ebből is látni, mennyire lenne "hatékony" a hűtés. A kép alatt egy EK márkájú vga blokkot tettem be, hogy lásd, mennyire fontos a folyadék áramlásának megfelelő iránya. Itt az a folyadék, ami bekerül a blokkba, azonnal távozik is belőle! A Te esetedben ez nem így működne. Valahogy úgy, mint egy plexi tartályba. Vagyis akkor már a vga hűtése közel semmit sem érne. És ezek a problémák még csak pár cseppek a tengerben...

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#9681) GumisPeter válasza szinimini (#9677) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Nem olajjal csinálnám, normál hűtőfolyadékkal.

És csak a vga-t vizezném külsőleg a procit blokkal.
A vga-t nem közvetlenűl tenném a lapra, hanem egy ilyen flexi szalaggal helyezném biztonságosabb helyre.

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#9682) #90933760


#90933760
törölt tag

Ezzel a vízbe merítéssel az a baj, hogy ha lekened a kártyát akkor arról feloldódik egy idő után és ugyan olyan mintha rajta se lenne (lásd balu). Utána meg beszívódik a nyákba, kondikba. Ráadásul onnantól kezdve a használat végén kb. kuka. Mosogathatod alkoholban, szárítgathatod és vagy elmondod hogy mi volt vele és senki nem veszi meg vagy eltitkolod.

Jól látom, hogy 116W a kari? És jól egy kupacban vannak a fetek is. Akkor teszel rá egy univerzális vga blokkot, meg jól megsünized és viszlát. Ha van a gépben egy kis huzat elég lesz, de még passzívan is. Ennyi.

(#9683) Satyricon válasza GumisPeter (#9681) üzenetére


Satyricon
addikt

Valaki írta anno az azonnali kérdések órája topicban, hogy ezek a flexibilis pcie kábelek az új vga-khoz nem használhatóak. Ugyanis nem 2.0-sak. Magyarán: A gép nem ismeri fel őket, nem fognak képet adni. Nem tudom igaz-e, vagy csak valaki kitalálta...

Szerk.: Összefoglalva: Egyik vga-t se arra találták ki, hogy akváriumba tegye az ember! És nem csak vga-ról van szó, hanem bármilyen más hardverről is. Ugyanis nem tudhatod hogy az apró kis kütyük a nyákon mennyire fognak örülni, ha nyakon öntik akármilyen folyadékkal is...

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#9684) ViZion válasza GumisPeter (#9673) üzenetére


ViZion
félisten

Olajba meríteni kicsit más, mint vízbe... Az olaj sűrűbb, szigetel, nem vezeti az áramot. Idővel, ha levegővel érintkezik és nem full szintetikus, akkor megbüdösödhet... Alkatrész cserénél hogy takarítod le az olajfilmet a cuccról? Eléggé meg kell fontolni egy VGA cserét pl. :DDD

Csináld meg vízzel, az sztem jobb lehet, de előtte lakkoznám azokat a részeket, aholnincs érintkezés.

"uránnal fűtött lakás is felmerült most bennem" nagyon kreatív vagy, ennyit tudok segíteni, meg talán ez és ez még hasznos lesz. :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9685) #90933760 válasza Satyricon (#9683) üzenetére


#90933760
törölt tag

És ha nem 2.0-ás karit tesz bele azt se ismeri fel? Ez nekem erősen hülyeség. Az viszont tény, hogy ha tényleg nem 2.0 akkor sebességveszteséget is ad és minél hosszabb, meg minél hitványabb, meg minél zajosabb a gép annál több anomália lesz vele. Csíkok, kockák, színek, LSD, 3Dben bekattanás.

(#9686) GumisPeter válasza TaaT (#9679) üzenetére


GumisPeter
senior tag

A helyzet az, hogy pont azért lesz a flexi beépitve egy plexi dobozba, hogy később akár cserélhessem, akár csak vissza alakithassam a rendszert.
Dobozba beépitem a csatit, abba megy a vga.Ez a lap mellé lesz elhelyezve.
Nem közvetlenűl a lapra teszem a vga-t!
A modding része az is, hogy ésszel dolgozzunk, ha nem válik be valami, ne kelljen kidobni x ezer ft-ot.
Az egészet elsőre egy 6600 gt-vel próbálnám le, ha azzal megy és minden okés, jöhet a nagy vga...persze ott még lehet játszani majd az alulfeszezéssel is, mivel itt nem a teljesitmény a fontos, hanem a működőképes extrém project, minél kisebb hőtermeléssel.

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#9687) TaaT válasza Satyricon (#9683) üzenetére


TaaT
veterán

Páran használtak már ilyen risereket "új" vidkarikhoz, csak ha jól emlékszem nem működtek tökéletesen :) [link] [link]

Give them hell Ukraine!

(#9688) GumisPeter válasza ViZion (#9684) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Ez egy modding gép lenne, a lényege, hogy működőképes gép legyen, minél extrémebb megoldásokkal.
Nem hónapokig fog menni, max néhány napig, esetleg egy-két hétig, bemutató erejéig.
A vizes hűtés mellett tettem le a voksomat, az olaj fel sem merült, mivel az egész hűtést egy rendszerben szeretném összehozni.

Az urános fűtésre jók a linkek, tanulmányozni fogom, ha találok hozzá szponzort!
:D

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#9689) Satyricon válasza #90933760 (#9685) üzenetére


Satyricon
addikt

Jaaa, igen, boccsánat. Lehet működik vele a gép, csak hát a vga sebessége közel sem lesz megfelelő.

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#9690) TaaT válasza GumisPeter (#9686) üzenetére


TaaT
veterán

Az elő próba jó ötlet. :)

Give them hell Ukraine!

(#9691) intercooler


intercooler
őstag

HEATKILLER® GPU-X³ 79X0 feketében :))

(#9692) Dreamie válasza intercooler (#9691) üzenetére


Dreamie
őstag

Nekem is ilyen van csak 680-ra való, nagyon szép, grat hozzá!

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#9693) Asbee válasza intercooler (#9691) üzenetére


Asbee
veterán

Szép darab.

(#9694) GumisPeter válasza intercooler (#9691) üzenetére


GumisPeter
senior tag

550re bezzeg semmi ilyen....:(

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#9695) TESCO-Zsömle válasza GumisPeter (#9694) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Annyiba kerülne, mint a kártya. Vennél?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9696) intercooler


intercooler
őstag

Köszöntem :R

GumisPeter Cserélj kártyát, 560-ra már van :) [link]

(#9697) potyi23


potyi23
senior tag

ha valakit érdekelne : [link]

(#9698) Macka válasza intercooler (#9691) üzenetére


Macka
veterán

Nem akarod eladni? ;]

(#9699) gallus válasza GumisPeter (#9673) üzenetére


gallus
aktív tag

Azért a tápot nem merte megúsztatni olajban :DDD

A desztvíz valóban nem vezeti az áramot, de meddig marad az?
Szerintem is az időtállósággal van a gond.
Viszont nekem tetszik a kitartásod, ne hagyd magad!

A trafókat is olajjal hűtik, elég régóta, és hatékonyan.

(#9700) intercooler válasza Macka (#9698) üzenetére


intercooler
őstag

Hogy találtad el? :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.