Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) baboss válasza Drizzt01 (#14000) üzenetére


baboss
őstag

Abban nem tudok segíteni. :R (pastel) még nem használtam.

(#14002) Drizzt01 válasza baboss (#14001) üzenetére


Drizzt01
őstag

:R

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#14003) SkyS1gn válasza Luigee99 (#13969) üzenetére


SkyS1gn
félisten

:DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#14004) Gee_1985 válasza hash99 (#13994) üzenetére


Gee_1985
tag

Szerintem eloszor megprobalom siman csak ezt alkalmazni.
Sracok asszem osszeszedtem mindent egy excell tablaba kesobb felteszem ide emesztheto formaban.
Nagyon halas lennek ha valaki atnezne a biztonsag kedveert mielott nekilatok rendelni.

Koszi.

(#14005) Gee_1985


Gee_1985
tag

Két változás történt:
Másik CPU blokk mert több foglalattal kompatibilis, illetve áttértem 1/2-es csőméretre+ inkább elszeparálom a kinti és benti csöveket egymástól.
A víz a fentebb említett szerintem.

Radiátor MO-RA3 420 LT black
Pumpa Alphacool VPP655 - G1/4 IG complete with D5 HF Top
CPU blokk Koolance CPU-380A Water Block (AMD)
Légtelenítő tartály Phobya Balancer 150 black nickel
Cső tubing PVC 19/13mm (1/2"ID) UV-active blue (Alphacool)

Koolance 19/13mm Anschraubtülle G1/4 (ID 1/2" OD 3/4") 1 Paar
-1db
Schottverschraubung G1/4" IG auf 13mm Tülle - black nickel
-2db
PrimoChill 13mm (1/2') fitting G1/4 with O-Ring (plastics) UV blue (High-Flow)
-2db
13mm (1/2') fitting G1/4 with O-Ring (High-Flow) - copper plated
-2db
19/13mm compression fitting straight G1/4' black nickel plated
-1db
13mm (1/2') fitting G1/4 with O-Ring (High-Flow) - copper plated
-1db
13mm (1/2") 90° angled fitting G1/4 rotatable - gold plated with O-Ring
-2db
Extension G1/4 to G1/4 50mm - knurled - black nickel plated
-1db
13mm (1/2') fitting G1/4 with O-Ring (High-Flow) - copper plated
- 2db
Alphacool hose clamp spring steel 17-20mm - chrome
- 11db

(#14006) fatal1ty1984


fatal1ty1984
őstag

na megjött a Thermaltake mozart TX,kicsit meglepödtem mekkora is élöben :) kb mint valami butordarab,viszont nagyon igényesen van megcsinálva az egész föleg a szálcsiszolt alu elölap . egyböl darabokra kaptam és a pocsék szürke belsöt letoltam matt feketére :) holnap dobom fel a képeket,akkor már a rampage iv extrem lap is benne lesz.viszont aki ilyen házba gondolkodik és 7970-es vga-nal hosszabb van neki annak felejtös mert faltol-falig ér benne,talán 1cm ha van :) viszont igy nincs üres tér amit én jobban szeretek és a táp,kábelek másik oldalán elfér+a felsö részében 2db dual radi+az összes motyo ami még van a vizhez.

(#14007) Akcok94


Akcok94
senior tag

üdv,
lehet baja a gpu-nak ha került egy kis víz? nem volt áram alatt.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#14008) DigitXT válasza Akcok94 (#14007) üzenetére


DigitXT
félisten

Várd meg, amíg kiszárad.:R

(#14009) ThodEE válasza Akcok94 (#14007) üzenetére


ThodEE
őstag

Nem lesz baja, csak várd meg becsületesen még kiszárad :R
Nézd meg a PCI sint is hogy nem e maradt a csatiba folyadék, nekem okozott már galibát :C

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#14010) Akcok94 válasza ThodEE (#14009) üzenetére


Akcok94
senior tag

annyira nem folyt csak egy-két csöpp ment ki.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#14011) Akcok94 válasza Akcok94 (#14010) üzenetére


Akcok94
senior tag

hajszárítóval lehet szárítani?

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#14012) energy4ever válasza Akcok94 (#14011) üzenetére


energy4ever
addikt

Persze hogy lehet! A gephazba alap hutessel 95 fokos is lehet a kartya, ha azt birja, akkor a hajszaritot megse fogja erezni!

(#14013) fatal1ty1984 válasza Akcok94 (#14011) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

akkor lehet baja ha nem ioncserélt folyadék ment rá,mert a sima viztöl késöbb oxidálodni fog hiába száritod ki

(#14014) Akcok94 válasza fatal1ty1984 (#14013) üzenetére


Akcok94
senior tag

ioncserélt víz meg alkohol keveréke van benne, de aszem EK folyadék megy bele csak még 1L kell vennem hozzá.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#14015) Gee_1985 válasza Gee_1985 (#14005) üzenetére


Gee_1985
tag

Mivel nem kaptam reakciót, így ma lerendeltem a cuccost.
Köszi srácok az eddigi helpet, majd ha a szereléssel is kész leszek szerintem dobok fel pár képet.

[ Szerkesztve ]

(#14016) tajcsi


tajcsi
senior tag

Azt olvastam, hogy a swiftec h220 pumpaja 6wattos, mig a tobbi AIO vizhutesek pumpai 1,2wattosak. Ez szerintetek igaz?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#14017) SkyS1gn válasza tajcsi (#14016) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nemtudom mennyi, de az tuti hogy sokkal komolyabb az a rendszer. Aki AIO rendszert akar szerintem csak azt vegye, mert késöbb akár bővítheti is még radiátorral vagy blokkal!

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#14018) tajcsi válasza SkyS1gn (#14017) üzenetére


tajcsi
senior tag

Elmeletileg az osszes rendszer bovitheto, hiszen ha tartalyt teszel hozza, vagy gpu blokkot, siman fel lehet tolteni. Egyebkent a gyari radit azonnal lecserelnem valami komolyabbra, tripla extrem 140mmre gondoltam, csak a pumpa zaja es maga a cpu blok hatekonysaga miatt erdeklodom. Nagyon bejovos a TD03 sokkal szebb a blokkja, csak nem tudom az mennyire lenne jobb vagy rosszabb ha esetleg kesobb bovitenem a cuccot, bar, VGA szempontbol valamiert leghutes parti vagyok...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#14019) SkyS1gn válasza tajcsi (#14018) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Csak a többi AIO nak ahogy mondod a pumpája se elég erős, a csonkok se arra lettel tervezve, csak buherálással lehet bővíteni, a H220 meg direkt így lett kitalálva.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#14020) MrPetya19 válasza SkyS1gn (#14019) üzenetére


MrPetya19
addikt

Még ott van a CM fejleszthető AIO-ja.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#14021) tajcsi


tajcsi
senior tag

A swiftechnel neztema futyubon, hogy eleg gyakran hibasodik meg a pumpa...

[ Szerkesztve ]

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#14022) SkyS1gn válasza MrPetya19 (#14020) üzenetére


SkyS1gn
félisten

:R Nem ismertem!

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#14023) Depose


Depose
tag

Sziasztok!

Vízhűtést szeretnék összerakni ehhez a rendszerhez:

AMD FX-8320 proci
HD 7950 vidikari..

A procihoz van hűtőblokkom..de semmi más nincs..
Szerintetek milyen cuccokat vegyek még hozzá, amik elérhetőek és megfelelő ár/érték aránnyal rendelkeznek..
Az egész egy CM 690-es házban van, a radit gondolom valahogy a tetejére illeszteném..
Köszi, ha segítetek.. :R

(#14024) Gtaati


Gtaati
őstag

Hello, érdeklődni szeretnék, hogy valaki kupaktalanított ivy-t kupak, leszorító nélkül rakott-e bele a lapba és így rá a cpu blokk, tehát közvetlen a magtetőre menne rá a cpu blokk és ez szorítaná le a cpu-t? Én megpróbáltam, de olyan mintha a blokk felfeküdne a cpu tokozás műanyag peremén, tehát a cpu mag-tetője alacsonyabban lehet, mint az alaplap tokozásának műanyag kerete, valaki használja így vagy én csináltam rosszul valamit!? Köszönöm a válaszokat, jöhet privibe is!

(#14025) mrbig25 válasza Gtaati (#14024) üzenetére


mrbig25
őstag

Ebből a képből kiindulva én elképzelhetetlennek tartom, hogy a tokozás pereme magasabban lenne, mint a CPU magjának a teteje.
És mivel a CPU tok szabvány dolog, így biztos, hogy minden lapban így néz ki a dolog.

...

(#14026) Gtaati válasza mrbig25 (#14025) üzenetére


Gtaati
őstag

Köszönöm szépen, ez jó kép, ház csere előtt vagyok, ha kint lesz az egész lap akkor megpróbálom, és kivéve minden látszani fog! köszönöm :R

(#14027) fatal1ty1984 válasza Gtaati (#14026) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

ha a vga-val egy körön lesz nemsokat fog jelenteni,viszont kupak nélkül hamar haztatudod vágni a procit ha lesarkazok

(#14028) Gtaati válasza fatal1ty1984 (#14027) üzenetére


Gtaati
őstag

Tudom tisztában vagyok a veszélyével, meg is van rá módszerem amivel megóvjam, a vga még húzva is atom hűvös nem hiszem h az melegítené fel a cpu-t, a cpu ahogy terhelést kap hatványozottan jobban melegszik mint a vga.

(#14029) mackosajt válasza Depose (#14023) üzenetére


mackosajt
addikt

A szimpa 360-as radi befér felülere, a legfelső 5,25-ös helyet elfoglalva, 12-es ventikkel kívülről. Másképp a felső elem nem megy fel a helyére.
Belül meg ahogy vastagodik a radi, vagy feltéve rá ventiket, felé fog lógni a lapnak.
ALulra úgy tudom, 240-es talán befér.

Ha nem bent akarod tartani a cuccokat, akkor a képzelet szab határt, meg a hely.
Nekem pl. a fűtési keringető, mint szivattyú tetszik. :)

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#14030) Depose válasza mackosajt (#14029) üzenetére


Depose
tag

Igen, és is legalább egy 360-as radiban gondolkodom..Szerintem a radiátort kívülre fogom felfogatni..
Illetve, melyik típust érdemes megvenni ezekből..
És vízkeringető motorból milyet??, meg tartályból??, ezeket a gépházban helyezném el.. :R

(#14031) tajcsi


tajcsi
senior tag

AZ Aquacomputer airplex modularity system-jén kívül tud e valaki olyan megoldást, ahol a radiátorra, vagy radiátorba építhető a pumpa?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#14032) mrbig25 válasza tajcsi (#14031) üzenetére


mrbig25
őstag

A Swiftech-nek is van ilyen rendszere, DDC-vel lehet bővíteni.

...

(#14033) tajcsi válasza mrbig25 (#14032) üzenetére


tajcsi
senior tag

Tripla 140-es kellene az meg nézem, hogy nincs...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#14034) 4D4M


4D4M
aktív tag

Sziasztok,

nem olvastam vissza x ezer hsz-t, nézzétek el nekem.
Érdeklődnék, hogy épített-e már valaki olyan rendszert, ahol akár falon / szobán / házon kívülre tette a radiátort és a szivattyút. Itt már értelemszerűen nem jöhetnek szóba ezek az ugyan méregdrága, de legalább gyenge PC vízhűtés szivattyúk, tehát a kérdés főleg azok helyettesítésére irányulna.
Eddig főleg meleg víz cirkulációs szivattyúkat nézegettem, de nem tudom, hogy csinált-e már belőlük valaki agilis pc vízhűtést.

Előre is köszönöm!

üdv.: A

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#14035) BlackPriest válasza 4D4M (#14034) üzenetére


BlackPriest
őstag

10 oldalon belül több példa is van rá :)

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#14036) mackosajt válasza 4D4M (#14034) üzenetére


mackosajt
addikt

Ahogy előttem is írták, csak 1-2 oldalt kell olvasni vissza, és máris rátalálsz a hozzászólásaimra ezzel kapcsolatban.

1 hete üzemel a rendszerem.
Volt egy kis csöpögés, belül...
Szerencsére egy apró igazítás megoldotta.
A kifejezetten tömlővégnek gyártott alkatrész, ami bolti, ott volt csepegés a bilincs alól.
Nem vészes. Kb. 1-2 csepp/óra lehetett, mert csak a besűrűsödött g12 csúszóssága volt igazán érezhető, meg a rózsaszín színe látszott a tápom tetején.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#14037) 4D4M válasza mackosajt (#14036) üzenetére


4D4M
aktív tag

Igen, közben megtaláltam a központi fűtés keringetődet, de a pontos típusát nem. Ha megkínálnál a teljesítményével / térfogatáramával azt megköszönném. Méred is esetleg?
Ha szerepelt az is valahol, akkor elég volna a link (:

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#14038) mackosajt válasza 4D4M (#14037) üzenetére


mackosajt
addikt

ez egy Wilo rs 25/60r
Létezik ettől kisebb is, de ez volt "akciós".

legkisebb teljesítményen talán 38 wattot eszik, és 1xxx liter/óra a szállítása. Max. valami 3-3,5 köbméter/óra.
Mondjuk ez mind a 1"-os átmérőjű lyukon lenne igaz, ami van rajta.
Nekem 1/4-re be van szűkítve mindkét vége.

Mérni szeretném a teljesítményét, főleg az elektromosat, de perpill a fogyasztásmérőt nem tudtam még elkérni.
Szállításra nincs panasz. Nem kellett forgatni semmit sem, hogy légtelenítsek. Kisöpörte a levegőt mindenhonnét.

Ha nagyban gondolkodsz, manapság ha teheted, vegyél ilyen "A" osztályosat, ami visszaveszi a teljesítményt ha automatában hagyod, és akkor továbbra is szállítani fog, cserébe nem zabálja az áramot a gyártók szerint.

[ Szerkesztve ]

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#14039) 4D4M válasza mackosajt (#14038) üzenetére


4D4M
aktív tag

Bár jelleggörbék nélkül ez csak fantázia, de elég gyalázatos hatásfokkal mehet jelenleg az a szivattyú, nem? Milyen szabályzása van, amitől levenné a teljesítményt? Ha jól sejtem van rajta valami fordulatszám állító, amivel levetted minimális fordulatra, viszont ilyen csővezetékkel elég nagy ellenállás ellen dolgozik minden esetben. Mitől venné le, ha az igény nem csökken?

Ha már ilyen térfogatáramod van, akkor nem lett volna célszerűbb párhuzamosan kötni a CPU-t VGA-t?

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#14040) mackosajt válasza 4D4M (#14039) üzenetére


mackosajt
addikt

Ez nem automata veszi le, ez papír szerint fogyaszt kb. annyit így, a legkisebb fokozatra állítva, mert igen, van rajta egy kis tekerentyű.
Az újabb típusokban van valami elektronika, ami csökkenti a fogyasztást.

A párhuzamosítás meg passz. Most ezt adta ki.
Lehet majd átkötöm egyszer.
Mivel mindkét oldalt be van szűkítve, így annyira nem vészes.
Melóban is, ha egy szivattyú elkezdi leverni a hőkioldót, és nincs más megoldás, akkor egyszerűen beszűkítjük mindkét oldalát addig, amíg az áramfelvétele le nem csökken normális szintre.
Ezért is akarom megmérni a fogyasztását.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#14041) 4D4M válasza mackosajt (#14040) üzenetére


4D4M
aktív tag

Rendben, köszi.
Én mindenképp valami 5-25 W körüli max teljesítményre gondolnék. Azzal már gond nélkül ki lehetne vezetni a padlásra, szabad levegőre, ahol kedvére zajonghatna a ventilátorokkal együtt.

Ilyen kinti radiátor esetén belefutott már valaki a túlhűtött víz és páralecsapódás esetébe? Mennyire számottevő a veszélye ennek? (pl -10 fok kint+idle gép)

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#14042) fatal1ty1984 válasza 4D4M (#14041) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

-10 fokos viztöl már lehetnek gondok :D

(#14043) mackosajt válasza 4D4M (#14041) üzenetére


mackosajt
addikt

Nem egészséges, az szent a párásodás.

Írországban azt tudom, hogy Gábor barátomnak nincs gondja a padláson elhelyezett hűtővel. No de ott nincs -10.

Esetleg egy fűtetlen helyiségbe kirakni a lakáson kívül, oda, ahol még éppen nincs fagypont.
Ott még talán nem megy le harmatpont alá, csak nagy hidegekben.

Mint mondottam, ha többet áldozol keringetőre, akkor már lehet kapni olyat, ami igen ígéretes fogyasztással bír. Nekem ennyire futotta most.

[ Szerkesztve ]

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#14044) 4D4M válasza fatal1ty1984 (#14042) üzenetére


4D4M
aktív tag

Adott keverékkel még megbírja' ;]

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#14045) ZetorGumi válasza 4D4M (#14044) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Nem a keringetéssel lesz ott a baj, hanem a páralecsapódással. Ki fog csapódni a pára a csőre, és az nem tesz jót a pc-nek. :)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#14046) 4D4M válasza mackosajt (#14043) üzenetére


4D4M
aktív tag

Gáborról esetleg tudjuk, hogy milyen szivattyúval oldotta meg a padlást?

Az nem kérdés, hogy előbb költenék egy ilyen masszív keringetőre mint ezekre a PC-be szánt dolgokra. Már csak az a kérdés, hogy tényleges használat közben ezek az A-s automaták le tudják-e szorítani a fogyasztást mondjuk ezek alá, vagy csak a laboratóriumokban jön az össze. Továbbá duplájától kezdődnek az árak, ami hát elég lassan fog megtérülni még a 15 W-tos maximális differencia esetén is.

ZetorGumi: Ha csak a csőre akar lecsapódni akkor arra valami armaflex jellegű szigetelés még megoldást nyújt. (nálam a gépen belüli esztétika sokadlagos, hang elsődleges) Inkább az az érdekes, ha a blokkokon is.

[ Szerkesztve ]

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#14047) mackosajt válasza 4D4M (#14046) üzenetére


mackosajt
addikt

Itt a leírása

Csak közben már szinte semmi sem igaz.

Volt már azóta lap és VGA is cserélve neki 2x.
Mert ugye ment neki 7970 CF-is, amiből az egyik már nálam duruzsol, most meg 7990 van neki.

De szerintem nála a szivattyú problémás lehet, mert a CF esetén elő-elő fordult, hogy kikapcsolt a gép neki. Most ilyen baja nincs. Valszeg belassult az áramlás a sorba kötött cpu - vga - vga vonalon, és a 2. vga mindig lekapcsolt.

Szivattyú terén mire gondolsz?
Az 5 wattra lecsökkentésre? Mert amit linkeltél, azok majdnem mindegyike 23 wattos.

[ Szerkesztve ]

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#14048) mackosajt válasza 4D4M (#14046) üzenetére


mackosajt
addikt

Lejárt a szerkesztés:

Szóval a blokkon is ki fog csapódni.
Induláskor mindenképp nedves lehet.
Közben lehet nem lesz párás, mert a kinti -10-ből hamar csinál a gép 5-10 fokot.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#14049) 4D4M válasza mackosajt (#14047) üzenetére


4D4M
aktív tag

Igen ezek 20W körüliek, de 2x k az áruk, míg az A energiaosztályúak 35-40 körül kezdődnek és nekem nincs kilátásba semmilyen akció. ;] Ha igaz is, hogy tud valamilyen körülmények közt 5 W-ot, akkor is évekbe telik míg megtérül. Mindegyik verzió bőven többet szállít a szükségesnél tehát csak ezek az érdekes változók.

Elolvastam, köszi. Kicsit visszavonom a negatív hozzáállásom a kis szivattyúkkal kapcsolatban. Igazán szép a kis D5-től, hogy el tudta látni a feladatát ilyen csőhossznál is...úgy ahogy ;]

Ezt a kezdeti dolgot attól tartok csak éles teszttel lehetne kitapasztalni. Ha álló gépnél nem kering a víz, akkor nem törvényszerű, hogy a benti is lehül a harmatpont alá és esetleg egy opció, hogy később indítani a szivattyút mint a gépet.

[ Szerkesztve ]

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#14050) tajcsi válasza mrbig25 (#14032) üzenetére


tajcsi
senior tag

Ezt amugy lehet rendelni direkt a swiftec oldalarol, vagy mashonnan ajanlott?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.