Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) Joshi válasza TESCO-Zsömle (#6998) üzenetére


Joshi
titán

Jól van azért sikerült megsértődnöd ;]. Nekem csak az volt furcsa a prezentációdban hogy fotókkal illusztráltad a megérkezett X összegű drága holmikat majd ezt agyoncsaptad egy sarokbaszórt kuplerájjal. Utóbbit inkább ne tetted volna. Béke. :R

(#7002) TESCO-Zsömle válasza Pista0001 (#6999) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én kiszámoltam, és de. Természetesen ITX mellé semmi extra. Se vízhűtés, se semmi, csak egy ehhez hasonló felépítésű ház. Kábelezést meg nem kell bemutatnod, a tervezett géppel nekem is megvan a magam baja ilyen téren... Mikor egy kb 3*3*2cm-es területen kéne fordulni a csővel úgy, hogy ott azért még esztétikusan menjen el a PCIe táp 14 vezetéke is... Annyi könyököt terveztem az új házba, hogy már nekem is fáj.

netguru10: Nincs itt semmi irigység. Egyszerű emberi különbségekről van csupán szó. A 2db 360-as (47mm-es) teljesítményre kb annyit fog hozni, mint egy ilyen. Vsizont ha mindenképp két vékonyabbat szeretnél, akkor azt javaslom, vedd be a listába ezeket, párhuzamosan kötve.

Joshi: Nem sértődtem meg, csak leírtam az igazat. A Radikalmod tulajdonosváltása óta tépelődök ezen a modding témán, ami a próbálkozások számán is mérhető részemről.

A sarokbaszórt kuplerájjal pedig nem tudok mit kezdeni. A szobámba levő cuccok 60%-a nem az enyém. Annyi a hatásköröm, hogy a szobán belül mozgathatom őket és itt vége is. Egy napi munkámba került, hogy a gépet és a környékét ennyire fotogénné tegyem. Ha ez nem üti meg az itteni mércét, nyugodtan lehet szólni, és átbútorozok a barkács topicba. Nem akarok senkinek kellemetlenséget okozni.

Ezt a gépet én akkor is megcsinálom, ha etnikai kisebbségi ivadékok hullanak alá a mennyekből. Legfeljebb a végeredmény nem úgy fog kinézni, ahogy megálmodtam.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7003) Pista0001 válasza TESCO-Zsömle (#7002) üzenetére


Pista0001
addikt

Ja, hát ha elhagyod a vizet úgy sokat lehet spórolni. :P 19-es külsejű cső lesz? Azzal tényleg "vicces" lesz az a kanyar. :Y

A Radikalmod körüli dolgok sajnálatosak, de szerintem a moddingot nem ettől kell függővé tenni. Én ha valamibe belefogok akkor annak két oka van. Hogy akarom, és hogy meg van rá éppen a lehetőség. Hogy be tudom-e másoknak mutatni, stb, az már mellékes. Természetesen jól esik az elismerés, de nem ez a cél. Sajnos mostanában nincs lehetőségem barkácsolni (külföld, kicsi albérlet, szerszámok, gépek még otthon, stb), de remélem sikerül belátható időn belül megteremteni a feltételeket. Addig is marad a vízhűtés építgetés.

Az elképzelésedből ne engedj! Nem mások miatt, magad miatt. Nem fog örömöt okozni a gép, ahányszor ránézel rossz érzés lesz. Tapasztalat sajnos, az MTH 2009-es gépet a verseny után nem sokkal elbontottam, pedig a terv szerint az lett volna a HTPC-m. Csak nem sikerült úgy ahogy elképzeltem. Aztán a következő projektnél jobban figyeltem a tervezésnél és a kivitelezésnél is, a 2010-es MTH előtt majdnem 1 hónappal kész lett a gép, és a tavaly februári költözésig - hardvert leszámítva - módosítás nélkül használtam.

[ Szerkesztve ]

(#7004) TESCO-Zsömle válasza Pista0001 (#7003) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

19-es külsejű cső lesz?

Nem. Két könyök. :O Vagy trükközök valahogy. Gondolkodtam szívócsövön, de az meg iszonyú rusnya...

Én ezt a gépet eredetileg a DCMM-re terveztem, de anyagi és nyelvi okokból nem biztos, hogy összejön. Meg persze hobbim is minél kisebb helyre minél nagyobb teljesítményt bepakolni. A megálmodott méretek mellett teljes értékű, ATX-es gépet összehozni nagyon nem könnyű. De jelenleg úgy néz ki, hogy két VGA és egy akármilyen PCIe kártya gond nélkül bedobható lesz/lenne. A rendszer mérései is biztatóak. Unigine Valley alatt 60-ról 46°C-ig szorult vissza a VGA hőmérséklete, mikor átkötöttem a ventiket. És ez még mindig csak két venti.

Közvetlenül a mérés után ezek az eredmények voltak:

Illetve itt a táblázat, bár a hülye lépték miatt ezt nehezebb olvasni:

Nagyítás

Az biztos, hogy a CPU maghőmérsékletei falsak, azt viszont nem tudom, hogy a sima "CPU" mennyire pontos.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7005) Alu


Alu
senior tag

Sziasztok!
Asetek LCLC vízhűtés egy EK radival és egy tartállyal le tudna hűteni egy 4,8 - 5 GHz-es i7 -et? :R

λŁƯ™

(#7006) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.Megvan az új ház és hozzá a vízhűtés.2 teljes nap ment rá alvás nélkül. :Y
Szeretném megosztani veletek a végeredményt.A hűtéssel és a házzal kapcsolatban mindenkinek szívesen válaszolok a kérdéseire. :R



(#7007) Seri21 válasza TESCO-Zsömle (#7004) üzenetére


Seri21
tag

Az alaplapon lévő hőmérő felfelé téved egy kicsit a magokban lévők meg lefelé, legalább is nálam.

(#7008) netguru10 válasza baboss (#7006) üzenetére


netguru10
aktív tag

Szép munka! :)
Gratula hozzá! :))
Miket tartalmaz pontossan a vizes szett?
Ami szerintem látványos,hogy világít a tartály! Azt mivel oldottad meg?

Arbeit Macht Frei

(#7009) alufelni válasza baboss (#7006) üzenetére


alufelni
tag

Szép munka, :C :C :C

(#7010) jones965 válasza baboss (#7006) üzenetére


jones965
Modder

Gratulálok, látom működik a fektetett tartály.

(#7011) baboss


baboss
őstag

netguru10
EK-FB ASUS C5F-Z - Acetal [link]
EK-FC480 GTX - Acetal [link]
T 56 / 3000 - as tartály sima fehér led szallag van az aljára ragasztva hosszirányban egyszerű celuxal.
XSPC Delta V3 CPU Acetal [link]
lPlexi Aqua ram Blokk [link]
12V Laing Pumps >> DDC10-V2EKAC [link]

jones965
Megvan döntve kb 15°-ban.

(#7012) baboss


baboss
őstag

netguru10

[ Szerkesztve ]

(#7013) apollo12 válasza baboss (#7012) üzenetére


apollo12
veterán

big upp a gép nek, látom még a gtx 480 megvan

(#7014) baboss válasza apollo12 (#7013) üzenetére


baboss
őstag

Nincs vele semmi gondom nekem bőven megfelel.Csak a kondit kéne már kicserélnem ami kiszakadt a blokk leszedésekor és most ideiglenesen a másik oldalról van egy nagyobb beforrasztva,hogy a VGA blokk használható legyen.

[ Szerkesztve ]

(#7015) netguru10 válasza baboss (#7011) üzenetére


netguru10
aktív tag

:D
Értem...ötletes... :)
Köszönöm az infót és a képet! :)

Arbeit Macht Frei

(#7016) Eli_Stone


Eli_Stone
aktív tag

Sziasztok,

Őrlődök egy ideje azon, hogy milyen blokkokat vegyek a gépeimbe.
Van egy i5-650(OC.4GHz), HD6790-es(VTX3D) vga-val és egy i7-870-es HD7850 2GB(Gigabyte).
Mindkét CPU-hoz ezt a blokkot néztem ki:

EK Supreme LTX Acetal+Nickel CSQ

A VGA-khoz meg:
A 6790-hez Watercool HEATKILLER GPU-X² 6850 LT vagy EK VGA Supremacy Acetal
A 6850 blokk nem tévedés, ugyanis a 6790-ek a 6850 paneljére lettek építve csak gyengébb GPU.val stb... illetve utána jártam és rámegy.

A 7850-re meg
EK-FC7850 Nikkel ami nem olcsó vagy az előbb is említett EK-VGA Supremacy Acetal

De mivel bőven van választék más márkákból is így fogalmam sincs mi lenne a jó minek a legjobb az ár/érték aránya.

Illetve alternatívaként azon gondolkoztam, hogy a i5-re ráteszem a napokban megtalált régi thermaltake aquarius II szettből a blokkot egy, egy mérettel nagyobb csatlakozóval mint a gyárija. Vagy ezt felejtsem el :D

(#7017) viperabácsi válasza Eli_Stone (#7016) üzenetére


viperabácsi
addikt

7850 re milyen más blokkot tudsz?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#7018) TESCO-Zsömle válasza viperabácsi (#7017) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Semmit. EK-n kívül nem gyárt más rá FC blokkot. Maradnak a sima GPU-blokkok, vagy az egyedi blokk gyártása horror áron.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7019) viperabácsi válasza TESCO-Zsömle (#7018) üzenetére


viperabácsi
addikt

Én is így tudtam de Itt :

"A 7850-re meg

EK-FC7850 Nikkel ami nem olcsó vagy az előbb is említett EK-VGA Supremacy Acetal

De mivel bőven van választék más márkákból is így fogalmam sincs mi lenne a jó minek a legjobb az ár/érték aránya."

ellenkezőjét olvastam, ezért kérdeztem rá tőle. ;]

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#7020) TESCO-Zsömle válasza viperabácsi (#7019) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Valóban bőven van más választék más gyártóktól is. A többi kártyára, meg GPU-blokkra. 78xx-re csak EK gyárt FC blokkot. Abból nincs választék.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7021) Pista0001 válasza viperabácsi (#7019) üzenetére


Pista0001
addikt

"A 7850-re meg

EK-FC7850 Nikkel ami nem olcsó vagy az előbb is említett EK-VGA Supremacy Acetal

De mivel bőven van választék más márkákból is így fogalmam sincs mi lenne a jó minek a legjobb az ár/érték aránya."

Egy kis guglizás kérdés előtt megkímélhet ettől: :B Bőven GPU blokkból van választék, nem FC-ből.

(#7022) Eli_Stone


Eli_Stone
aktív tag

Őőő úgy gondoltam a bőven van választékot, hogy sima univerzális blokkból van. És nem tudom, hogy megéri e a FC blokk a felárat az univerzálisakkal szemben ezeknél a VGA-knál? Mert pl a 6790 a furmark burn in-el 72fokonál nem ment feljebb. A 7850-et még nem néztem mert nemrég vettem.

(#7023) pirate29


pirate29
tag

Sziasztok! Lenne egy Asetek LCLC vízhűtőm. Egy féléve használom és mostanság szokott olyat csinálni, hogy elkezd csörögni az a része amelyik a processzoron van! Vagyis olyan hangot adni mint amikor nagyon szakad az eső!! :S Az miért van?

Laci

(#7024) ThodEE válasza pirate29 (#7023) üzenetére


ThodEE
őstag

Mert azt egy másik topikban tárgyalják és mert az nem vízhűtés csak nedves játékszer :DD :R
Bocs a baromkodásért de tényleg nem ez a megfelelő topik :R :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#7025) N3zyke


N3zyke
csendes tag

Erről mi a véleményetek: Innovatek HPPS Plus - 12V Pump
Köszönöm előre is.
Ja és ezzel a tartállyal.

N3zyke

(#7026) Asbee


Asbee
veterán

Sziasztok! Alpenföhn ventikről mi a véleményetek?
[link]
[link]

(#7027) TaaT válasza N3zyke (#7025) üzenetére


TaaT
veterán

Az biztos hogy ennyit nem adnék érte, amúgy nem rossz cucc feltéve ha elfér a gépben :)

pirate29: Vízhűtés topik - hozzászólás előtt olvasd el az #1 hsz-t.

Give them hell Ukraine!

(#7028) N3zyke válasza TaaT (#7027) üzenetére


N3zyke
csendes tag

6000Ft-ért találtam. Annyit megér nem?

N3zyke

(#7029) TaaT válasza N3zyke (#7028) üzenetére


TaaT
veterán

Annyit meg :K

Give them hell Ukraine!

(#7030) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Sziasztok.

Nos, íme a vízhűtésemnek szánt alkatrészek. [ 3930K, 7970CF ]

CPU Blokk: [link]
Cpu csatik: 2x [link]

VGA Blokk: 2x [link]
VGA Csatik: 1x [link]
1x [link]
VGA Hátlap: 2x [link]
CF Csati:1x [link]

Radiátor: [link]
Radiátor Talp: [link]
Radiátor rács: [link]
Ventilátor: 4x [link]
Radi Csatik: 2x [link]

Pumpa: [link]
Pumpa csatlakozók: [link]
[link]
Pumpa csatik:2x [link]
Pumpa Suppression: [link]

Tartály: [link]
Tartály Csati: 2x [link]

Cső: 2x [link]

És a venti szabályzás és a pumpa táplálás így lesz megoldva.. Tehát a potikat fogom tekerni. Majd megkeresem az állandó aranyközép utat és úgy hagyom. Majd, ha esetleg nagyon megunom, majd akkor veszek egy 5,25 ös vezérlőt.

1x [link]
2x [link]

Vízkérdésben tudna még valaki segíteni és megoldani valahogy Aquatuningon belül?
Mert, ha már rendelek akkor csak onnan kellene. Sima Transparent víz elég, nem kell színes lötty. Köszönöm.

És egyúttal nagy RESPEKT és KÖSZÖNET DigitXT nek, hogy ilyen sokat segített nekem.

[ Szerkesztve ]

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#7031) TESCO-Zsömle válasza SSJmeszes (#7030) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A helyedben én elgondolkodnék ezen a blokkon. Ez is az EK-t másolja, akár csak az XSPC Raystorm, és jó árban van.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7032) Joshi válasza SSJmeszes (#7030) üzenetére


Joshi
titán

Az Eheim pumpa helyett én Laing D5-öt vennék ha már 100€ környékén járunk. :U

(#7033) DigitXT válasza SSJmeszes (#7030) üzenetére


DigitXT
félisten

Ha összepakolod a cuccokat a kosárba, azt le tudod menteni, és ide belinkelni: könnyebb lenne áttekinteni az összes alkatrészt.:R (Meg jól lesokkolódni a végösszegen: combos rendszer lesz!:DDD)

(#7034) Pista0001 válasza SSJmeszes (#7030) üzenetére


Pista0001
addikt

Nekem sima 115x-es Heatkillerem van (gyanítom hogy csak a rögzítés más) és Alphacool 16/10-es kompressziós csatijaim. Ezen a blokkon két ilyen csati nem fér el egymás mellett :( . Csak szólok.

[ Szerkesztve ]

(#7035) DigitXT válasza Joshi (#7032) üzenetére


DigitXT
félisten

Én is, de nincs ám azzal az "Eheim"-mel sem semmi gond, ha azt választja. (Ha én most lecserélném az XT-t, akkor csak az Aquacomputer féle aquabus csatolós D5 jöhetne szóba helyette.:) Többször kifejtettem már, hogy egész "másképp szól" a két szivattyú (búg vs. süvít), viszont tény, hogy a D5 az egyik legcsendesebb típus: halkan süvít.:DDD Azért nem árt, hogy lehet szabályozni... Nagy ellenállású rendszerben teljesítményben is pariban vannak. Közepesnél már elhúz a D5.)

Btw. személy szerint nagyon örülök a sok hozzászólásnak, mert privátban csak a kérdések töredékét tudtam megválaszolni, és nem is minden kérdés merült fel az itteni észrevételekből. Nem véletlen kezdtem rögtön azzal, hogy inkább maradjunk a fórumnál, mert több szem többet lát..:R

(#7036) Joshi válasza DigitXT (#7035) üzenetére


Joshi
titán

Nekem D5 Vario réztetős van de csak ajánlani tudom, hozzáteszem hogy annak tükrében ajánlom hogy az Eheim is kb annyiba kerül. Na nem a réztetős de az szvsz nem számít annyit amennyivel többe kerül. ;)

[ Szerkesztve ]

(#7037) TESCO-Zsömle válasza DigitXT (#7035) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

De te könnyen cseréled le a cuccot, mert még mindig ott az Aquaero a ventiknek. Ellenben a D5-tel, az Aquastream nem kér semmi külső eszközt önmaga és a ventik szabályozásához. Ez pedig nagy előny.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7038) DigitXT válasza TESCO-Zsömle (#7037) üzenetére


DigitXT
félisten

Az aquabus-os D5 szintén nem kér külső eszközt önmaga szabályozásához: USB-vel kommunikál.:K A kollega nem akarta az XT ventiszabályzóját használni, legalábbis nem beszélgettünk róla, de az ötlet amúgy nagyon jó! Főleg, ha az Ultra verziót veszi a vízhőfokmérés miatt.:R Btw. elbírna 4 db Silverstone FM181-gyel az az egy kimenet? (Mobilról pötyögök, kicsit lassú vagyok.:DDD)

(#7039) zack


zack
nagyúr

Srácok!

Innen tudnátok ajánlani FX 8350-re vízhűtést? Hardverker Erős tuning lesz, de nem akarok sokat költeni, és ha drága pénzért tudom csak vizezni, akkor marad a brutál léghűtés.
15k környékén vannak a jobb léghűtések, tehát nem akarok vizezni 30k-ért egy kicsit jobb teljesítményért cserébe. Ellenben ha lenne 20k környékén olyan ami jobb lenne egy 15k léghűtésnél, azt simán bevállalnám. :K

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#7040) apollo12 válasza zack (#7039) üzenetére


apollo12
veterán

ezek a kompakt vizek nem egy nagy ász, talán a corsair h100 lenne ideális de az 30k

(#7041) zack válasza apollo12 (#7040) üzenetére


zack
nagyúr

Az csak nettó 25k nekem. :)
Kérdés, mennyivel jobb ez, mint a bivaly léghűtések... :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#7042) bodva válasza zack (#7041) üzenetére


bodva
aktív tag

Semmivel. Pancsolásra jó azt kész.

Dobj rá egy Noctua D14-et és csókolom :)

(#7043) jones965 válasza zack (#7039) üzenetére


jones965
Modder

Kérdés, mit értesz erős tuning alatt. Mivel minden proceszornak megvan a bizonyos hőtűrési határa, ami ugyebár egyrészről a feszültség értékéből adódik, így egy bizonyos szint felett már egy jól összerakott vízhűtéssel sem lehet normál körülmények mellett többet kicsikarni. Ode már subzero-s hűtés kell, de az nem ez a történet.
Általánosságban elmondható, hogy egy jó hatékonyságú vízhűtéssel 100-200 mhz-el magasabb cpu frekvenciát lehet elérni egy léggel hűtöttel szemben.

[ Szerkesztve ]

(#7044) TESCO-Zsömle válasza DigitXT (#7038) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nehéz volt levadászni, de megtaláltam. Sajna csak 0.4A / 5W a kimenet. Egy erősítő kéne mögé.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7045) Asbee


Asbee
veterán

Kezdő vízként kipróbálok, egy moddolt h50-et. Radi az egy Magicool 240 Slim lesz. Tudtok ajánlani valami olcsóbb tartályt? Ha használtról tudtok, az lenne a legjobb. :)

(#7046) zack válasza jones965 (#7043) üzenetére


zack
nagyúr

Köszi. Hát az nem sok. Bár amit ajánlottak léghűtést csak 9k-val vékonyabb árban..[link]
Érdemes az említett Corsair H100 vízhűtésre beruházni?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#7047) TESCO-Zsömle válasza zack (#7046) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

H100-ra nem. Nagyon sok a szériahibás. H100i esetleg. Bár ezek nem épp ebbe a topicba tartoznak.

Ha vastagabb a tárcád, akkor pl a Swiftech-nek vannak meglehetősen kompakt szettjei.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7048) zack válasza TESCO-Zsömle (#7047) üzenetére


zack
nagyúr

Áhhh...Nem akarok extrém pénzmagot erre áldozni. Kell egy jó hűtő egy egészséges 24/7 frekihez, amivel az FX 8350 4,5-4,6-4,7 Ghz-en elbotorkálna. :)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#7049) TESCO-Zsömle válasza zack (#7048) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Értem én. H100i alá semmiképp nem adnám a helyedben.

Esetleg egy Asetek LC-LC50, ha bevállalsz mellé egy robusztus radiátort. A vízhűtés legnagyobb előnye a léggel szemben a nagyobb felület. Egy alap LC-LC-t 5k-ért utánad vágnak az aprón. Egy komolyabb tripla radit 10-15k-ért kapsz meg, ez eddig 20. Egy tartály kijön 5k-ból, szóval csövekkel mindennel az egész nincs 30k. De a blokk erősen kompromisszumos, és a szivattyú sem a leghalkabb.

Rendes víz esetén egy Swiftech Apogee Drive lenne a legjobb megoldás, de az horror áron megy. Eseteleg egy CM Eisberg core, de az meg annyira új, hogy elég esélytelen. Sima szivattyú+blokk kombó olcsóbb mindkét lehetőségnél.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7050) DigitXT válasza TESCO-Zsömle (#7049) üzenetére


DigitXT
félisten

Swiftech Apogee Drive
Jól látom, hogy erre a blokkra ráhegesztettek egy DDC-t? Az derék...:DDD

Btw. visszatérve egy mondat erejéig az Aquastream XT venti kimenetére:
sajnos én is ezt az 5W-os limitet találtam a leírásában.:( Ami nagyjából
1 db Silverstone FM181 (rendes) megtáplálására lenne csak elegendő.:B

Erősítő alatt mit értesz? Elképzelésem van, de nem láttam még olyat.:DDD
Most nehogy linkeljen nekem valaki egy hifi erősítőt, mert nem az...:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.