Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9601) Lanash válasza ViZion (#9595) üzenetére


Lanash
aktív tag

Első körben a CM 412S-t szeretném kiváltani, mert nem tetszik, hogy egy batár nagy valami terheli az alaplapot. Majd ha sikerült kiválasztanom és megvennem a videókártyát amit ajánlottak a másik topikban akkor még megnézem, hogy lehet-e arra vizesblokkot ha igen lehet, hogy azt is belekötném a rendszerbe. Hol tudsz 5e Ft ért AVC Hercules-t? Amúgy jó az a kompakt víz?

[ Szerkesztve ]

(#9602) simlisgumis válasza DigitXT (#9600) üzenetére


simlisgumis
tag

Csak egy fotóig volt igy!

(#9603) simlisgumis


simlisgumis
tag

Na végre összeállt a motyó! Alapon 36 fokon vannak a karik, terhelve bf3 multi alatt 47 fok,a szőrösfánk 55 fok, 20 perces gyorstesztek voltak.Egy valami piszkosul idegesít, a tuningtetős D5 zörgésével mit lehet kezdeni? Vagy malomba tettek és tré a pumpa,vagy tényleg igaz az ,hogy addíg kell vele játszani,míg központos nem lesz?
A kivitelezés az nem a legszebb,de nem is az volt a cél. Magamhoz képest szenzációs :)) !

(#9604) DigitXT válasza simlisgumis (#9603) üzenetére


DigitXT
félisten

A D5-öt tedd szivacsra, és játssz picit a fordulatszámával, amíg jó lesz.:)
Az a blokk amúgy mi a fenét keres ott lógva a bal felső sarokban?:))

(#9605) bodva válasza DigitXT (#9604) üzenetére


bodva
aktív tag

Rájött, hogy az AMD gyári hűtőjénél nincs jobb! :C :C

Amúgy gondolom ez a puklis blokk és azért nincs bekötve :)

(#9606) simlisgumis válasza DigitXT (#9604) üzenetére


simlisgumis
tag

:DD Azt a blokkot kinyírtam!

(#9607) #90933760 válasza DigitXT (#9604) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az a gépház levegőjét hűti.

;]

(#9608) simlisgumis válasza #90933760 (#9607) üzenetére


simlisgumis
tag

A homlokom ,és a halántékom hűtésére szolgál! :D

[ Szerkesztve ]

(#9609) fatal1ty1984 válasza DigitXT (#9604) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

+1 és azt a sio narancslevet legalább egy normális pirosra cseréld le,mert igy olyan mintha rostos lenne benne :D

(#9610) simlisgumis


simlisgumis
tag

Az a sio naracslé bugatti veyron ba valo,gondoltam ha oda jó,akkor egy csöves vízhűtésbe is jó lesz. :D

(#9611) fatal1ty1984 válasza simlisgumis (#9610) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

autoban,nemgond ha kifolyik+a szine is mindegy,de erre ottvannak az elörekevert folyadékok amik nem vezetik az áramot ha netalán kifolyik.

(#9612) kovsol válasza simlisgumis (#9606) üzenetére


kovsol
titán

hogyan lehet kinyirni egy blokkot ? :F

May the Force be with you!

(#9613) #90933760 válasza kovsol (#9612) üzenetére


#90933760
törölt tag

Vékony a talpa, ő meg rosszul rakta be a plate-et és még jól meg is húzta.

Amúgy ezeket a plate-eket mindenképp használni kell? Ennél a blokknál pl. [link]
És jól látom hogy ehhez hátlapi merevítőt se adnak? Nem is kell nekik ezek szerint?

(#9614) Asbee válasza #90933760 (#9613) üzenetére


Asbee
veterán

De adnak és használni kell igen.

[ Szerkesztve ]

(#9615) ViZion


ViZion
félisten

Ne piszkáljátok, van, akinek Vodka hűti a gépét, neki meg pont a pink körömlakklemosó tetszik... ;] :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9616) #90933760 válasza Asbee (#9614) üzenetére


#90933760
törölt tag

A hátlapi merevítőt vagy a betétet? :DDD

(#9617) Asbee válasza #90933760 (#9616) üzenetére


Asbee
veterán

A "betétet", de a hátlapit is érdemes.

(#9618) #90933760 válasza Asbee (#9617) üzenetére


#90933760
törölt tag

És nem adnak a blokkhoz merevítőt? Minden normálisabb meg nehezebb léghűtőhöz adnak. Én külön nem fogok venni, ha meg nem megy rá valamelyik léghűtőmé pedig nem fog, mert mind 775, ez meg AM3-ra kell majd. Akkor nem lesz. Vidin sincs, hajlik is kicsit. De alátámasztottam így egyenes. Majd jól rögzítem az alaplapot, nem csak 4 csavarral hanem minden lyukba.

A vízhűtés első áldása. A tehetetlenségéből adódóan két percig még pörög a venti mire lehűl a játékból kilépve. Légnél meg mire kidobott az asztalra leálltak a ventik. :DDD Jó persze én vagyok a hibás, mert a tripla radira nem csak egy ventit kéne tenni. :U

(#9619) Asbee válasza #90933760 (#9618) üzenetére


Asbee
veterán

Supremacy-hez adnak, már írtam. Azért mert a videón nem volt arról én nem tehetek.

[ Szerkesztve ]

(#9620) Pista0001 válasza #90933760 (#9618) üzenetére


Pista0001
addikt

Változó, általában a közép-felső kategóriában már jár hozzájuk. Én EK true 115x-et használok, szerintem nagyon jó. A foglalat eredeti hátlapja helyére kell felszerelni (tehát nem az eredetire fekszik föl) ezért biztos hogy elfér az alaplap alatt. A Prodigyben szerintem az átlagosnál kevesebb a hely, meg az alaplapom gyári foglalat merevítője még a régi fajta domború műanyag volt, az magában hozzáért az alaplap tálcához.

(#9621) Weareus válasza simlisgumis (#9596) üzenetére


Weareus
addikt

Ez mi? Technic Lego? :DDD
Amúgy gratula, jó kis stuff lesz ez...

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#9622) #90933760 válasza Pista0001 (#9620) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ez az Alpha állítólag felső kategória, úgyhogy akkor illene hozzá. Mindegy, ha lesz akkor lesz, ha nem akkor nem.

És a plate nem fogja nagyon lefogni a rendszert? Defaulton megy a szivattyú és 12V-on. Nem tervezek módosítani rajta, mert így pont jó. A tartályban a cső fölött van 5 centi víz és egy centire még felnyomja. Ekkora delejt tud, szerintem egész jó. Nem tudom ezt ti szakértők jobban tudjátok. :DDD

(#9623) simlisgumis válasza #90933760 (#9622) üzenetére


simlisgumis
tag

Szerintem nem adnak! Ott a kis kép lentebb,hogy az még 4.89 ojró!

(#9624) Asbee válasza #90933760 (#9622) üzenetére


Asbee
veterán

Nekem azt írták arra az Alphacool-ra, hogy nem ajánlott, reped a teteje. Egyébként ahhoz pont nincs. Mindegyikhez ott van a leírás, hogy mi van hozzá és mi nincs... A hátlap hogyan fogná vissza a rendszert? Vagy milyen platre gondolsz :F

[ Szerkesztve ]

(#9625) #90933760 válasza simlisgumis (#9623) üzenetére


#90933760
törölt tag

Áhh, de barom vagyok, hiszen a vidimhez is van hátlap, a refhűtésé. [link] Nem valami nagy cucc, de több mint a semmi. Fém. Arra gondoltam, hogy akkor a ramsüniket is leszedem róla és nem sünizve hanem a refhűtő fém lapja lesz rátéve, az is merevít mint a dög, mint egy backplate. [link]
És nem hiszem, hogy nagyon rosszabbul hűlne így, mint a sünikkel. Főleg hogy teljes terhelésen fél óra múlva még mindig csak langyos volt a fetborda is. Én kicsit többet vártam 150W-tól, de hát ezek szerint lepkefing. Pláne hogy feszt se lehet emelni elég korlátozott a tuning.

Akkor 1500 pénzt nem sajnálok a procitól se, had merevedjen. Mint a.... :U

A jetplate. Nincs ennek magyar megfelelője? Betét. Eléggé növeli az ellenállást. Amúgy ugyanilyen acetál a tartályom is meg a vidiblokk is. Nem repedt el. De én csak kézzel húztam meg, azt se izomból. Így is reped?

[ Szerkesztve ]

(#9626) simlisgumis válasza #90933760 (#9625) üzenetére


simlisgumis
tag

Talán valami áramlásterelő lemez lenne a megfelelő Magyaros! Azért az visszafogja a pumpát.

(#9627) Asbee válasza #90933760 (#9625) üzenetére


Asbee
veterán

Az azért visszafogja igen.

(#9628) #90933760 válasza Asbee (#9627) üzenetére


#90933760
törölt tag

Én se hiszem hogy be kéne tenni azt a betétet. Így is elég vékony réseken ömlik be a víz, legyen elég annyi. [link]
Lehet vesztek vele pár fokot -vagy épp nyerek- azért az Innovatek blokkot csak beveri 10 fokkal. :U Bár tartok tőle, hogy nem fogja annyival.

[ Szerkesztve ]

(#9629) Asbee válasza #90933760 (#9628) üzenetére


Asbee
veterán

Én biztos hogy beletenném. 10 fokot nem fog ráverni.

(#9630) #90933760 válasza Asbee (#9629) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ha beleteszem akkor mindenképp javul a procihő? Elvileg. Mert ott mindenképp gyorsul a víz, hiába fogja vissza.
Ennek akkor tulajdonképp egyedül a vga fogja a kárát látni, mert az kisebb sebességgel kapja. De az meg ha most 60 fokos, akkor a kis tuning, meg egy kicsivel melegebb nyári nap szerintem bőven megáll 75-nél max, ott meg még mindig fázik.
Esetleg még azon tudok javítani, hogy a radi meg a vidiblokk is egyenes csatit kap.

(#9631) TaaT


TaaT
veterán

:DD


Give them hell Ukraine!

(#9632) L1ZRRR válasza TaaT (#9631) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

Ez mi ez? :D

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#9633) #90933760 válasza L1ZRRR (#9632) üzenetére


#90933760
törölt tag

Egy Raspberry Pi. Az a poén hogy az egész alig zabál valamit. Mint látható a radiátora is csak a tartály alján lévő rézdarab. Komoly cucc. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9634) bombibmw válasza #90933760 (#9633) üzenetére


bombibmw
veterán

Hát erre rá kellett néznem és meg kellett állapítanom,hogy le vagyok maradva a fejlődésben. :D

Viszont ha már itt vagyok,valaki nem tudna nekem összedobni egy rendszert új összetevőkből,csak procira,úgy 70000.-ig linkkel?
Tyuning is van,későbbi fejleszthetőség nem akadály. :)
Köszi előre is. :R

[ Szerkesztve ]

(#9635) TaaT válasza #90933760 (#9633) üzenetére


TaaT
veterán

Pedig létezik 40mm-es radi is ;]

Give them hell Ukraine!

(#9636) #90933760 válasza TaaT (#9635) üzenetére


#90933760
törölt tag

Tudom, már néztem őket. Über ronda, azok a lapátok meg amennyi levegőt szállítanak... Na ennél csak szívóra szabad rakni, ha azt akarod, hogy a radi több, mint 10%-a át legyen szellőztetve. ;]

Volt is egy cikk a Heti szemlében ahol a kocsiba szerelt gépet vizezte a gyerek és ilyen radit használt.

[ Szerkesztve ]

(#9637) Pista0001 válasza #90933760 (#9622) üzenetére


Pista0001
addikt

Aquatuningon vicces kicsit a besorolás... Van átlagos, jó és kiváló katgória, az Alphacool-ok (az összes!) és a Phobya-k (szintén az összes!) a kiváló kategóriában vannak, az EK Supremacy, a Watercool HK, az Aquacomputer Cuplex Kryos Pro, stb "csak" jó... :U

[ Szerkesztve ]

(#9642) DigitXT válasza Pista0001 (#9637) üzenetére


DigitXT
félisten

Az is csoda, hogy egyáltalán van még EK a kínálatukban...

(#9643) Luigee99 válasza TaaT (#9631) üzenetére


Luigee99
tag

Ügyesen összehozta a készítő. :C
Az a pici radiátor hűt is valamit? :F :DDD
Egyébként van, aki eme ketyerének fából csinált szappantartó alakú házat. :DDD

(#9644) ZetorGumi válasza DigitXT (#9642) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Amíg van nekik raktáron, addig árulják, utána már nem.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#9645) ViZion válasza TaaT (#9631) üzenetére


ViZion
félisten

Uhh. Ez is betegség, sztem az ilyennek a Sharp számológépén is vízhűtés van... ;]

A Magicool blokkok milyen minőségűek amúgy? Tényleg csak pár fokot lehet nyerni az űber-giga drága blokkokkal is? Már kérdeztem anno, de nem nagyon írtátok... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9646) Pista0001 válasza DigitXT (#9642) üzenetére


Pista0001
addikt

Az a hír járja hogy összerúgták a port.

(#9647) ZetorGumi válasza Pista0001 (#9646) üzenetére


ZetorGumi
addikt

[link]

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#9648) Destructo válasza TaaT (#9631) üzenetére


Destructo
aktív tag

Oké! Gondolkodtam benne,hogy veszek,csakis így fogom! :D :R

(#9650) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Pár nappal ez előtt megvettem a sráctól a plexi tetős DDC1Tpumpát. Igaz nekem csak a plexi tető kellett volna, de sajna külön nem adta. Így gondoltam ha ló nincs szamár nélkül, akkor legyen a ló a szamárral együtt! :DDD

Ma viszont már nem bírtam magammal, és beledugtam egy kék ledet, majd összekötöttem a 360-as radival, meg egy 4ed lavórnyi vízzel(a csobogástól már 2x voltam pipilni :DDD ), hogy kipróbáljam, mit tud. Rohadt jó, csak az lenne a kérdésem, hogy azt az egy vezetéket minek kell rádugni az alaplapra? A pumpa fordszámát lehet szabályozni, vagy a fordszámát mutatja rpm-ben? Ha lehet szabályozni, akkor azt milyen progival tehetem meg?

Szerk.: A pumpa hangját ezzel a tetővel nem nagyon hallom, ugyanis kb 5cm-re van az előlapi ventitől, így semmit nem hallok belőle. De remélem nem hangosabb, mint a gyári tetővel... ??

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.