Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10201) Peddy789


Peddy789
őstag

sziasztok, fogalmam nincs semmirőle egyenlőre csak a minimum ár érdekelne, mennyibe kerülne egy teljes vízes hűtés a házba hogy szinte minimalizálva legyen a léghűtés vagy kizárva?

(#10202) TESCO-Zsömle válasza Pista0001 (#10200) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Szemmel láthatóan nem olvastad el, amit írtam... :B

Adott a falon egy 260*120*20cm-es "hely". Ebbe lenne a "klíma". Tartalma: Hőleadó, kompresszor, hőszigetelt hőcserélős víztartály, sallang. Ennyi a "klíma" rész. Lenne még emellett egy 3-állású keverőszelep meg egy szivattyú, ami megkergeti a lehűtött vizet a mennyezeti hőfelvevőben.

Ennyi. A sima split klíma meg nem jó, mert zúg és nem egyenletese hűt a szobában.

Az ószeres cigány meg most vánszorog végig az úton és úgy hallom, hogy megint nincs gumi az utánfutón... :P

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10203) TaaT válasza #90933760 (#10199) üzenetére


TaaT
veterán

"Mintha egy Titanra akarna valaki 4 ezres egybevizet...."

Nem tudom mi lett volna a hasonlat célja de a titan ref hűtésnél valszeg jobb egy egybevíz, főleg 2db 12centis ventivel :B

Give them hell Ukraine!

(#10204) ViZion válasza TESCO-Zsömle (#10196) üzenetére


ViZion
félisten

Nem, inkább boros vagyok... :U de ezt nem is értem. Mit ronthattam el? :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10205) TESCO-Zsömle válasza potyi23 (#10197) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Chillerrel lehet szobát hűteni, csak macerás. Nagy épületeknél ezzel oldják meg a klimatizálást, de az már légkezelő, nem szobai cucc. A problémát az adja, hogy a chiller hideg vizet állít elő, amit valami hőfelvevőbe bele kell vinni, hogy lehűtse a szobát. Sima split-klíma ilyesmire sokkal egyszerűbb megoldás, viszont nem egyenletesen hűt. Van egy méter széles beltéri, ami hűt, és csá... Könnyű megfázni.

Baltoafarkas: Nem baromság, max nem értesz hozzá. :B

Split klíma és béke tüdőgyulladás.

Az egybevizes példádat meg nem igazán értem én se...

ViZion: Nagy kár... :P

Pista0001: Amúgy gondolkodtam én anno olyan házi készítésű kompresszoros ketyerén, ami vizet hűt és vizet fűt. Gyakorlatilag víz-víz hőszivattyú. Mert igazából a víz a legkezelhetőbb közeg hűtésre és fűtésre is.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10206) ViZion válasza TESCO-Zsömle (#10205) üzenetére


ViZion
félisten

ÁÁÁÁÁ :W
Sógor "elkezdte". Tavaly nyáron végig a nagy célért ivott, persze őszre kukázta az ötletet. :DDD
Kerestem fémcsövet is, a horganyzott drága, a mezei vascső nem tudom hogy bírná (télen leengedett vízzel rozsdásodna.)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10207) Pista0001 válasza TESCO-Zsömle (#10205) üzenetére


Pista0001
addikt

Értem nagyjából hogy mit szeretnél, de rohadt drága lenne. Szerintem. A folyadékhűtő tényleg nem mai találmány, de nem csak légkezelőkhöz használják (sőt ezekhez többnyire sima hűtőgépet használnak inkább tudtommal), inkább kiépítik a vízrendszert és fan-coil-okat kötnek rá. Ha sok kis helységet kell hűteni (pl szálloda) akkor jobb mint a légkezelő, mert egyszerűbb a kivitelezés. Hőszivattyúsat mondjuk még nem láttam ("pár" éve nem követem ezt már, az autóklímából is kiestem másfél éve), a kétkörös fan-coilok fűtő ágát kazánra vagy távhőre szokták kötni.. A Stadion szállóban például két csavarkompresszoros McQuay folyadékhűtő van, elég komoly jószágok. A metrómegálló felőli beüzemelésében vettem részt. A kondija ott van a lépcső alatt, érdemes megnézni ha érdekel az ilyesmi. Amikor bepörgettük az összes ventit odébbfújtunk vele egy nénit. :B

Visszatérve a tervedre, az a szabad hely ahova a hűtőgépet tennéd, az kívül van vagy belül? Helyismeret nélkül nem vágom hogy hol van a szárítókötél. :P

Látom szerkesztetted azt a hsz-t. Rohadtul nem mindegy az sem hogy milyen radiátorok vannak. Nálam (2. em.) melegebb volt mint barátnőmnél (6. em., ua. strang - asszem így hívják), szintén sima átfolyós rendszer volt. Azóta bekerült átkötés, meg radiátorszelep, a bérlőm a múlt télen ki se nyitotta a radiátorokat. A szomszédok megoldották ;] A(z egyik) legfontosabb ha javítani akarsz a panel hőháztartásán az a nyílászárók cseréje (ha még nem történt meg. Ja, a padlófűtés... biztos van nálatok is évente tájékoztató a ház anyagi helyzetéről. Nálunk ebben benne szokott lenni az is hogy ki hogyan áll a közös költség fizetéssel. Sokaknak még az is meghaladja az erejét, de a többinek is van jobb ötlete elverni a pénzt valószínűleg. Egy panel nem ér ennyit.

[ Szerkesztve ]

(#10208) TESCO-Zsömle válasza Pista0001 (#10207) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Tudom, hogy nem olcsó, de nekem ezek a fan-coil-ok nem tetszenek, mert ezek is inkább csak sugárban hűtenek, és ezen az se segít, ha tesznek elé egy motoros terelőlapot... A mások problémám -bár ezt a mennyezethűtés sem oldjam eg teljesen. hogy nincs légcsere. Hűvös, de elhasználódótt levegő lesz. Plusz ott van a fan-coil-okban a szűrő, ami igencsak be tud rohadni, ha nem használják a cuccost...

Természetesen kívül. Nem lenne értelme a szobát fűteni, és helyet se akarok elvenni. De ez persze csak elmélkedés, mert úgy se fogok ennyi pénzt beleölni egy panellakásba...

Nyilván nem mindegy. Nálunk -amennyire tudom- mindenütt ugyanolyanok vannak. Szóval ide szemrebbenés nélkül tették be azt a 10 tagos radiátort, amit a földszintre is. Megjegyzem a földszintre 20-ast kellett volna tenni, ide meg kb 3-ast... Műanyag nyílászárók vannak, szigetelés nincs. Drága jómunkásemberek annyira siettek, hogy alul ki se nyomták purhabbal. De végül is 10 óra alatt végeztek hárman 120k-ért. Az fejenként 4k-s órabér... Szerszámokat, eszközöket mind "a cég" adta, ők csak összelegózták az előre gyártott elemeket és beépítették. :W A másik problémám, hogy műanyag az egész falam. Itt gyárilag acélmerevítéses "műfal" volt fából, amibe nem lehet ilyen műanyagos cumót tenni. Az új műanyag fal nagyon rugalmas, hogy a ragya verje ki, aki kitalálta... Mikor megnyomja a nyugati, északnyugati szél, a közepe úgy 3-4cm-el lesz beljebb. Ez önmagában nem lenne baj, csakhogy a 210 magas erkélyajtó már nem követi le a mozgást, aminek az eredménye az ajtó sarkainak 3-4cm-es elállása a toktól... A levegő meg nem kérdez, főleg ha nyomja a szél, bejön a 2 centis résen... :W A harmadik bibi, hogy feltehetőleg ettől a mozgástól, és amit ez a zsanérokra kifejt az ajtó gáztöltetű üvegének a belső táblája szépen eltört...

A ház anyagi helyzetéről annyit, hogy nálunk csak azok nem fizetnek közös költséget, akiknek legalább 2 autó van a családban... De ők is csak addig, míg meg nem jön a jogerős végzés, aztán fizetni fognak visszamenőleg is, mint a katonatiszt...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10209) Weareus válasza TESCO-Zsömle (#10208) üzenetére


Weareus
addikt

Ha nem panelban laknál, javasolhattam volna a termoszifon fűtést-hűtést. A kivitelezése ennek sem éppen olcsó, de lényegesen kevesebbel is beéri energiafelhasználás szempontjából, mint egy klíma vagy mint az általad javasolt ötlet.
A split klímáról meg úgy nyilatkozol, (#10205) mintha a használók nagy része tüdőgyuszit kapna, pedig csak tudni kell használni. Ez kicsit dogmatikusnak tűnt, de sit venia verbo. Nem is azzal van a baj, hogy split klíma, hanem hogy sokan nem tartják be a max 5 fokos dT-t. Nem egészséges ugyanis, ha ennél nagyobb difi van a szoba spontán hőmérséklete és a klíma által hozott hőmérséklet között.

BTW a chillerenek van "rendes" magyar neve?

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#10210) jones965 válasza TESCO-Zsömle (#10182) üzenetére


jones965
Modder

Nem nagyon örülne neki, tartok tőle a beállított értéket jóval több üzemórával tudná csak teljesíteni.
Pista0001 teljesen jól írta, a chiller ( ami egyébként eredetileg akvarisztikai vízhűtőnek készült) dT szabályozása vízhőmérsékletre azt hiszem 2°C, ergo beállított hőmérséklet függvényében, plusz a bevitt W arányában kisebb-nagyobb megszakításokkal kapcsol.

Baltoafarkas: a kompresszoros berendezéseket hőmérséklet szabályozós üzemmódra tervezték, vedd alapul a hűtőszekrényt. Ugyan ezen az elven működik, az is akkor kapcsol ki-be, mikor a hőértékek megkívánják.
A benne lévő hűtőközeget ( nemesgázt) össze kell nyomni ( kompresszor), hogy a hőleadóban kitágulva a környezetéből el tudja vonni a hőt.

[ Szerkesztve ]

(#10211) potyi23


potyi23
senior tag

Akkor azok semmik,sajna splitre nincs penz.ja,as auto klimat szerelt mar valaki issze kocsin kivul ? Pl egy 2004 es fabiabol kikapni,majd itthon osszerakni. :D kell hozza eleg sok cucc,de megis nagyon elvetemult otlet ?

(#10212) TESCO-Zsömle válasza potyi23 (#10211) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mivel pörgeted meg? Mert ugye a motort biztos nem hozod magaddal...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10213) Kekebatta válasza TESCO-Zsömle (#10212) üzenetére


Kekebatta
tag

Ezt azért egy kertes házban könnyebb kivitelezni, de mi lenne a liftben a robbanó motorral a lábamnál, útban a 8. emeletre... :F :Y :B :R
Szomszédok nagyot néznének.. :C
Drága az üza... :W

[ Szerkesztve ]

(#10214) DigitXT válasza jones965 (#10210) üzenetére


DigitXT
félisten

eredetileg akvarisztikai vízhűtőnek készült
Csak nehogy akváriumos szakboltban vedd 134600 Ft-ért 13% kedvezménnyel.:D
(A hülyének is megéri innen venni, amikor az Aquatuningból 90 KHUF körül kijön.)

Szerk: egy mondat erejéig visszatérve a radival kombinált megoldásra... Jól sejtem
a radinak annál rosszabb a hűtési kapacitása, minél kisebb a víz dT-je, tehát ha pl.
pont szobahőmérsékletű a víz, akkor nem is tud semmit hűteni, ha meg már alatta
van, akkor ahogy írtad a chiller szempontjából a radi hőforrás: a szobát hűti, nem a
vizet. Ebből a szempontból ha valaki chillerrel akar hűteni, jobb lekötni a radit.:R

Viszont ha csak rásegítőnek van a chiller, és a célhőmérséklete mondjuk szoba+5,
akkor elvileg alaphelyzetben csak a radi hűt, aztán ha nagyobb a terhelés, akkor a
chiller is. Kis terhelésnél, ha a radi jó hőfokon tartja a kört, be se kapcsol a chiller.

[ Szerkesztve ]

(#10215) TESCO-Zsömle válasza DigitXT (#10214) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Wáffánkúló! 135k? :Y Vásárolni nem akarnak? ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10216) TaaT válasza potyi23 (#10211) üzenetére


TaaT
veterán

"nagyon elvetemult otlet ?"

AZ

Give them hell Ukraine!

(#10217) Seri21 válasza TESCO-Zsömle (#10215) üzenetére


Seri21
tag

Sörhűtővel nem lehet kivitelezni? [link]
Annó ez is eszembe ötlött.

[ Szerkesztve ]

(#10218) kovsol


kovsol
titán

Ilyen ram bordákat mivel kellene felfogatni? Én eddig teljesen abban a tudatban voltam ez majd öntapadós lesz, de nem. :(((

May the Force be with you!

(#10219) DigitXT válasza kovsol (#10218) üzenetére


DigitXT
félisten

Leginkább kétoldalas ragasztóval. Öntapadós szokott lenni amúgy,
de ezeken a képeken is látszik, hogy nincs semmi az alján. (Fura.)

(#10220) kovsol válasza DigitXT (#10219) üzenetére


kovsol
titán

Hol kapok olyat?

May the Force be with you!

(#10221) bodva válasza kovsol (#10218) üzenetére


bodva
aktív tag

Kis pasztát nyomsz a chipre, amire rárakod aztán rányomod. Ott fogja tartani magától a paszta is, csak ne tocsogjon.

Meg érdemes megnézni, hogy a vezetés okoz-e gondot a dolgoknak, mert ugye a fém vezeti az áramot, ami nem biztos, hogy pl. egy memória chipnek jót tesz.

A ragasztó és paszta keveréket nem igazán javaslom. Nem is ragad meg rendesen (legalábbis nekem nem jött össze) és később eltávolításnál okozhatsz sérülést.

(#10222) DigitXT válasza bodva (#10221) üzenetére


DigitXT
félisten

Akkor nem te írtad azt a kommentet, hogy elfelejtett ragasztólapot rendelni hozzá,
ezért pillanatragasztó és paszta keverékével rakta fel, ami neki így tök szuper...:DDD

kovsol: aki keres az talál? (Nem reklám, csak rákerestem neked...)

[ Szerkesztve ]

(#10223) TESCO-Zsömle válasza bodva (#10221) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hővezető paszta + sziloplaszt. ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10224) bodva válasza DigitXT (#10222) üzenetére


bodva
aktív tag

Hát nem xD

Tesco-Zsömle
Az is érdekes kombó lehet, de a sziloplaszt nem dagad meg kicsit? :D

[ Szerkesztve ]

(#10225) TESCO-Zsömle válasza bodva (#10224) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Szerintem keverd a purhabbal... Bár az meg nem kicsit dagad meg...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10226) bodva válasza TESCO-Zsömle (#10225) üzenetére


bodva
aktív tag

Én úgy tudtam, hogy kicsit a sziloplaszt is dagad, hogy tökéletesen megfogja a cuccokat. Legalábbis pl. a wc-t ugye ezzel szokták ragasztani.

(#10227) jones965 válasza DigitXT (#10214) üzenetére


jones965
Modder

Az elektromos áramból keletkező W, amiből a szilíciumok jó esetben 10-15%-ot használnak fel, a többi hő formájában hasznosul függetlenül a hűtés módjától, valamilyen úton módon a környezetébe disszipálódik el.
Ergo a szobahőmérsékletre támaszkodva, hogy azt ne meljük a felvett villamos teljesítmény hőenergiájával, másik helységbe kell a hőcserélőt elhelyezni.
Azonos helységen belül így a víz-levegő dT értéke növekedni fog, ami magával viszi a harmatpont értéket is.

(#10228) ViZion válasza bodva (#10226) üzenetére


ViZion
félisten

...és ez mellett kiváló hőszigetelő is. :D
Amúgy akvarisztikában a magyar boltok drágának számítanak, szal. az sem mérvadó. Annnnnyira jól élünk, h minden lehet 10-20%-al drágább, mint a mocskosrothadókapitalista nyugaton... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10229) potyi23 válasza TESCO-Zsömle (#10212) üzenetére


potyi23
senior tag

Mindenkeppen valmi villany motorral gondoltam,valami atteteles szekrenyt is kellene hozza csinalni,mert ugyebar egy klima kompresszorhoz akar 4KW is kell :Y fabianal talan kisebb is eleg. erdkekes otleteim vannak :D

(#10230) simlisgumis


simlisgumis
tag

Erről Mi a véleményetek?[link]

(#10231) TaaT válasza simlisgumis (#10230) üzenetére


TaaT
veterán

Ahogy látom tanultak a régi verzió hibáiból :)

Give them hell Ukraine!

(#10232) TESCO-Zsömle válasza TaaT (#10231) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ezt hogy érted?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10233) Macka válasza jones965 (#10227) üzenetére


Macka
veterán

Amit még tegnap linkeltél képet, azon láttam, hogy a tömlők be vannak bugyolálva. Az miért kell? A kicsapódás miatt? Az minden esetben jelentkezik, ha a környezeti hő alá hűtöd a rendszerben lévő vizet??

Amúgy a chiller helyettesíti a radit? D5 elég hozzá? :U

(#10234) TESCO-Zsömle válasza Macka (#10233) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Lecsapódás miatt.

Környezeti hő alá lehet hűteni. Harmatpont alá nem szabad, ha el akarod kerülni a párásodást.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10235) kovsol válasza DigitXT (#10222) üzenetére


kovsol
titán

Köszi a linket, rendeltem a sráctól.

May the Force be with you!

(#10236) jones965 válasza Macka (#10233) üzenetére


jones965
Modder

A szigetelés csőre a páralecsapódás megelőzősére került rá, mint ahogy TESCO-Zsömle is írta.
A chillert tuninghoz szoktam csak használni, és ez esetben ez szolgáltatja a hűs vizet a hardvereknek radi nélkül.A D5 is elboldogult a 4 db 7970 + prociblokkal, de jelenleg mindegyik beépítve van, így egy tavaly lecserélt kazánból kiszereltem a szivattyút, felújítottam és rászereltem a chillerre. Élesben még nem teszteltem, majd ha hűvösebb lesz, meg ha megjönnek a Titanokhoz a blokkok.

(#10237) TaaT válasza TESCO-Zsömle (#10232) üzenetére


TaaT
veterán

Összekevertem a Coollaboratory liquid-el :B

Give them hell Ukraine!

(#10238) potyi23


potyi23
senior tag

hi. Megintcsak a hutes :D .Ugyebar van egy dualradim a gepbe amit jelenleg mar joideje nemhasznalok,mert elrepedt a blokkom,es leghutesem van mar lassan egy eve.Jelenleg 63 fok a proci sima netnel :F :) Volna ertelme ha holnap kiszednem,es egy ddc vel egy hatalmas nagy tartalybol fagy koruli vizet keringetnek at rajta,majd egy szobai ventillatorral kergetem le rola a huvos levegot ?! :D

[ Szerkesztve ]

(#10239) Bojár


Bojár
csendes tag

Sziasztok kerdesem lenne hogy ha csomeretett valtok befolyasol valamit pl 10/16 rol 11/16 ra homersekletben D5 pumpa es egy nagy pasziv radiator magan gyartamany egy Fx 8350 meg egy ATi Hd 7970 lesz rakotve amugy is cserelnek csoveket csak az hogy erdemes e cserelni meretett valtozhat e valami?

(#10240) #90933760 válasza potyi23 (#10238) üzenetére


#90933760
törölt tag

Van értelme, de akkor jól kell megcsinálnod. És persze itt is kicsapódik a pára, úgyhogy arra figyelj. A végtelen fagyos vizet nem tudom honnan szerzed. :DDD De mi lenne ha eladnád a léghűtőt és vennél egy valami blokkot? Pár ezerért vannak már normális blokkok.

A 10-es és 11-es belső csőméret között nem sok különbség van, nem nagyon fogsz javulást észrevenni. Még nagyobbnál se. Romlani nem fog természetesen. Esetleg kicsivel könnyebben törhet a cső, mert vékonyabb lesz a fala, de nem biztos. Cső-cső között is hatalmas különbség lehet.

[ Szerkesztve ]

(#10241) Asbee válasza #90933760 (#10240) üzenetére


Asbee
veterán

Pár ezerért milyen normális van?

(#10242) #90933760 válasza Asbee (#10241) üzenetére


#90933760
törölt tag

A gyári léghűtőre vezetett hideg levegős módszernél csak normálisabb a legszarabb blokk is.

Mi számít gagyi blokknak? Mert nálam ez. [link]
Ehhez képest pl, az enyém ami 3-4k csúcskategória.

(#10243) potyi23 válasza #90933760 (#10240) üzenetére


potyi23
senior tag

Ez az egesz rendszer most kivetelesen nem a gepembe volna.A blokkom mar keszul,lassan egy eve :((( [link] Itt nalunk a vorosrezet nem ismerik,ugyhogy mashonnan kell beszereznem,mert abbol keszul a blokkom,ugyhogy csuszni fogok meg par hetet.
En jelenleg most kivetelesen magamara gondoltam,az arcomba szeretnem a hus levegot :D A vegtelen fagyos vizet ugy oldanam meg,h amikor atmelegszik,gyorsan leengedem ,es ujratoltom a hutobol levo vizzel :))

[ Szerkesztve ]

(#10244) ZetorGumi válasza potyi23 (#10243) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Hómméd klima. :DDD

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#10245) bodva válasza potyi23 (#10243) üzenetére


bodva
aktív tag

Sűrűn fogsz szaladgálni a hűtőhöz...

(#10246) Joshi válasza Bojár (#10239) üzenetére


Joshi
titán

10-ről 11-re való váltásnál nem lesznek alacsonyabb hőfokaid. :( Ha még nagyobb belső átmérőre váltanál akkor esetleg megnő a folyadék áramlási sebessége és így talán nyernél pár fokot. Ha a jelenlegi rendszerednél nincs hőmérséklet problémád akkor felesleges 10-ről 11-re váltás. Ha viszont azért kérdezed mert magasnak találod a hőfokokat akkor inkább a hőleadó felületet növeld (radi).

ui.: nagyon sok a Ha, jó lenne pontosabb infó, pl mi az ok stb. ;)

[ Szerkesztve ]

(#10247) ByBeni


ByBeni
tag

Sziasztok!
igaz itt nagyon új vagyok de már évek óta olvasgatok itt, (mint csendesőrült olvasó)...
Régóta van nekem is vizesrendszerem de most jön egy "szokásos kérdés"-nek is nevezhető dolog...
oké hogy mindenhol írnak így úgy a fagyállóról mert ugye van egy szép tulajdonsága, minden létező ragasztást old...ELVILEG MIDNENT...
a minap ragasztottam egy chipset blokkot EPORAPID kétkomponensűvel...
Ezt is oldaná a fagyálló?
jelenleg átmosás után desztvíz+alkohol kering...

(#10248) bodva


bodva
aktív tag

Közben nekem is lenne egy kérdésem.
Akinek van MO-RA radija az az oldalára rátudna rakni egy henger alakú tartályt és egy Laing D5-öt?

Mármint van neki furathely kihagyva?

(#10249) BL@CK válasza bodva (#10248) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Igen. Nekem van egy tartókeret készítve neki és arra van rápakolva minden, még a kis táp is amivel konnektorba dugósra :DDD átvan alakítva, hogy a gépbe csak a csöveket kelljen bevinni.

Shatter your limits!

(#10250) bodva válasza BL@CK (#10249) üzenetére


bodva
aktív tag

Te készítetted neki a tartó keretet vagy gyárilag lehet kapni? :D
A ventik hajtását hogyan oldottad meg? Azt is konnektorból átalakítóval? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.