Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) Lacza_26 válasza Cyberneko (#19999) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Lehet alaplapra is dugni ha van rajta hőszenzornak csatlakozó, nálam is így van.

Cyberneko: nálam is 19 csati van és még 2-tőt meg is spóroltam, mert a tartályt és a pumpát egy ilyennel kötöttem össze.

(#20002) #90933760 válasza Lacza_26 (#20001) üzenetére


#90933760
törölt tag

[link]
Ilyen vezérlőre is lehet kötni ha épp akarja.

(#20003) ViZion válasza spanglee001 (#19974) üzenetére


ViZion
félisten

kiemeltem a lényeget: "olyan 60-80k-tól indul, ha aprón ócón összerakod." Vagyis a minimum induló összeget és nem egy keretösszeget írtam. Igen, szerencse dolga is, mert ritkán van több cucc egy eladónál, a posta is elviszi az árat, ha sok helyről kell venni. De tökmindegy, a kolléga láthatóan ezt még nem matekolta össze, nem lesz egyből full vizes gépe valószínűleg. Légáramlat azért nem árt, zárt házban fel tudja fűteni a többi alkatrészt.

Gjani01: ott kezdődik, hogy ha VGA-ra vagy mobo-ra nincs gyári cucc, akkor máris csere a VGA-t, mobo-t. Igen, VRM és NB megoldható az ilyen univerzális cuccokkal is, de méricskélni kell, etc. ha berendelsz egy rosszat, akkor erősen bukó eladni, vagy fél évig nézegetheted.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#20004) Akcok94 válasza #90933760 (#20002) üzenetére


Akcok94
senior tag

és ezt a fajta hőmérőt, melyik alaplapokra lehet rákötni? mivel jelzi az alaplap gyártó hogy köthető rá ilyen?

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#20005) adatfalo


adatfalo
senior tag

A hardveraprót már átböngésztem, de ide is írok. A mai szomorú incidens után. Keresek egy másik pumpát a rendszerembe, egy EK DCP 2.2-t kéne leváltania, ha van valakinek elfekvőben valami szívesen hallgatom priviben. A legfontosabb elvárás az, hogy 1/4-es fittingek kerülhessenek bele.

www.adatfalodesign.hu

(#20006) seniman válasza adatfalo (#20005) üzenetére


seniman
addikt

DDC-1T 8K-ért ;)

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#20007) adatfalo válasza seniman (#20006) üzenetére


adatfalo
senior tag

De az gyári tetős, nem? Ahhoz még kell egy plexi vagy más tető, hogy belecsavarhassam a fittinget.

www.adatfalodesign.hu

(#20008) seniman válasza adatfalo (#20007) üzenetére


seniman
addikt

Az is van neki hozzá,ott van a képeken.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#20009) adatfalo válasza seniman (#20008) üzenetére


adatfalo
senior tag

Oks, amúgy ezt már vágom, meg a Tody56 is árul egy számomra megfelelő pumpát, csak gondoltam magamból kiindulva lehet más se hirdeti meg minden használaton kívüli cuccát. :))

www.adatfalodesign.hu

(#20010) Gjani01


Gjani01
csendes tag

Lenne valami teljesítménybeli probléma egy olyan házilag készült blokkal, ami költséghatékonysági szempontból a következő képpen lett elkészítve:

Vennék egy olcsóbb léghűtés-t, amin vannak megfelelő hőcsövek a rajta lévő bordákkal összekötve a CPU-val érintkező részt.

Levágnám a csövek végét és forrasztgatással elérném, hogy olyan csatik legyenek rajta, mint egy blokkon.

:F :Y

A lefogatással legalább tuti nem lenne probléma.

[ Szerkesztve ]

Légy bátor, aligátor

(#20011) Apollo_21 válasza Gjani01 (#20010) üzenetére


Apollo_21
addikt

Én ilyet régi vga-val játszottam el..a 8800Gts-emen még üresges volt a hőcső..de az asus dcuII-m pl már nemvolt az:D Tehát megjátszható a dolog..de kérdés h tuti üresges lesz?:D mert ha nem akkor kukáztad....

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#20012) #90933760


#90933760
törölt tag

Most nagyon rákattantam ezekre a minigépekre, annyira hogy ha sikerül eladnom a mostani gépem akkor egy AM1 platformot össze is dobok. És gondolkodtam rajta mekkora poén lenne levizezni. Mert ezt aztán marhára nem érdekli mi van rajta, 25W a soc apu és 50W a vga amit hűteni kell.
Bár irtó nagy marhaság mert a gyári aludarab is bőven elég rá, de csak úgy elgondolkoztam.

Legnagyobb bajom az vele hogy pont a miniséget cseszem el azzal hogy ha vizet pakolok bele. Meg drága a szivattyú-tartály. A radi még oké lenne, meg a blokkok is, erre aztán nem kell túlvariált dolog. De az az Alpha 2W-os szivattyú tartállyal 16-ért súlyos. Egy HPPS lehetne talán van olcsón, de az batár nagy, mondom hogy a miniséget hazavágom ezzel a laza gondolattal. De azért még izgat, bizserget. :o

(#20013) Gjani01 válasza Apollo_21 (#20011) üzenetére


Gjani01
csendes tag

Jah igaz, erre nem is gondoltam :R
De jó hír, hogy működik :D máris fogynak a forintok :))

Légy bátor, aligátor

(#20014) ViZion válasza Gjani01 (#20010) üzenetére


ViZion
félisten

A hőcső üreges, nézzetek utána.
Viszont nem lenne jó. Hőcsöves léghűtő is kb. 4 k, vs. procira blokk használtan alig több. Csak a hőcsőnél érintkezik a talppal/kupakkal, vs. blokknál mindenhol áramlik a víz. Vékony is, nagyon fogná a rendszert, a vastag csövesek drágák.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#20015) #90933760 válasza ViZion (#20014) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ordasi blokkok kb jobbak. Vékony a hőcső, de ha vastagabb az se elég főleg hogy belül szemcsézett, nagy ellenállás sorosan, párhuzamosan kötve irtó ronda és drága az elosztó is. Semmi értelme. Tényleg inkább Ordasi féle blokk akkor az jobb ötlet, de a Zalman blokkok is mennek 2-3k-ért és akkor normálisat kifog már kicsivel felette is. Arról nem beszélve, hogy 8 magos FXre nem lehet rátenni akármi hulladékot mert leolvasztja magáról.

Én most újonnan nézegettem cuccokat, hát elég combos ára lenne, mindenképp használt lesz. Remélem találok HPPS-t tartállyal olcsón. Meg valami slim 120-as radit ritka lamellázásút. Aztán a blokkok kb mindegy jó a Zalman is ekkora teljesítményre. 10/8-as lesz a cső, mert abból annyi van mint a dög meg mert el is kell férjek a házba. És bőven sok ekkora teljesítményre lesz 70W amit le kell hűteni, talán 60.
AVC-t nem akarok, legyen normális vízhűtés.

(#20016) hellboy0415 válasza #90933760 (#20015) üzenetére


hellboy0415
aktív tag

Hali. Ismét HPPS? Nem úgy volt, hogy nem szórakozol többet vele? Azt azért meg néznéám, hogy egy mini pc-be vizet teszel. Tuti jó kis meló lenne. :) :R

[ Szerkesztve ]

Samsung S20 ULTRA

(#20017) F e Z o válasza hellboy0415 (#20016) üzenetére


F e Z o
veterán

A helyhiány és a fogyasztás miatt inkább csak kihívás neki szerintem.

H2O über alles!

(#20018) #90933760 válasza hellboy0415 (#20016) üzenetére


#90933760
törölt tag

Itt azért lenne kivétel, mert tartállyal együtt van és olcsó és silenbe halk de akkor is bőven erős és a gyári csatik 10/8-asak nekem meg pont akkora kell. Így annyira már nem gáz. Annak gáz aki más csatit akar, mert kellenek az átalakítók, a szívócsonkba ha meg egyből 3/8 csatit vesz akkor meg még reszelni is kell.

Amúgy igen, körülbelül. A tápot minisíteni sajnos irreálisan drága és még akkor is helyet foglalna a notitöltő, így az ATX táp marad mellette máris szabadul fel akkora hely ahol a szivattyú elfér meg a radi. Vizezni meg csak azért, mert szeretem és ekkora fogyasztásra kb tök mindegy mit raksz, ergo olcsón régi cuccokból is kihozható rohadt jóra.
Maga a gép meg azért cserés, mert amilyen keveset játszok már elég egy ekkora is. A mostani meg elterpeszkedik a fél asztalon.

[ Szerkesztve ]

(#20019) hellboy0415 válasza #90933760 (#20018) üzenetére


hellboy0415
aktív tag

(#20017) sephi Az tuti, hogy nagy kihívás lessz neki és ha meg csinálja remélem rak fel képeket mert baró lenne az tuti.

#20018) Baltoafarkas Én is most szívok a csatik miatt, emlékszel még múltkor említettem is. Már meg rendeltem azt a pár darabot ami kell. Szerintem a csöveket is kicserélem meg kimosom a radikat de csak deszt vizel osztán jóvan az úgy... össze dobom és visszagyíí padló hő és mehet is.
Csak a kártyám jönne már vissza garibol. :( :W

[ Szerkesztve ]

Samsung S20 ULTRA

(#20020) madaraszz


madaraszz
csendes tag

Sziasztok! Tudna valaki vízhűtő vásárlásban segíteni? Melyik a legcsöndesebb rendszer? A hűtési képesség másodlagos, közepes teljesítményű i5-höz lenne. Egy Nocuta léghűtőhöz képest mennyire zajos egy kompakt folyadékhűtő? Azt hallottam a pumpák is zajosak. Gyakorlati tapasztalatom nincs ezen a téren..

(#20021) FID


FID
őstag

Plexi tartályt mivel tisztítsak? Nem cillitet nem akarok beletenni :DDD

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#20022) ViZion válasza madaraszz (#20020) üzenetére


ViZion
félisten

Az ilyen kompakt vizek nem halkak sajnos. Sokan a korsz@roknál venticserével indítanak. Ha rám hallgatsz, akkor vagy rendes víz (~30 k Ft-től csak CPU-ra), vagy egy brutális léghűtő (kéttornyos Noctua, Silver Arrow, K2, Phanteks, vagy TT Macho, Thermolab, ilyesmik), ami idle hangtalan és terhelve is csendesebb a kompakt víznél.

FID: ecet + víz?

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#20023) MiklosSaS válasza madaraszz (#20020) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Felejtsd el ezeket a kompakt hulyesegeket. Ahogy ViZion kollega mondja, vagy egy "home made"viz, vagy egy jo leghuto.

Tapasztalatbol mondom !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#20024) Daszkalosz19 válasza ViZion (#20022) üzenetére


Daszkalosz19
aktív tag

Az igaz,hogy venti cserével kezdődik a compakt víz,de szerintem nem rossz,ha csak a procit akarod hűteni. Nekem is jelenleg egy corsair van,de hamarosan lecserélem és teljesen vizezve lesz a gép :)

(#20025) Lacyka


Lacyka
aktív tag

Srácok,

Kérlek segítsen ebben valaki, a beárazós topicban passzolták.
Én meg kb. 4 éve építettem, azóta passzolom, hogy mozognak az árfolyamok.

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

^.^

(#20026) F e Z o válasza Daszkalosz19 (#20024) üzenetére


F e Z o
veterán

Zajban akkor sem ér fel a hasonló árkategórában induló csúcs léghűtőkhöz.

H2O über alles!

(#20027) Daszkalosz19 válasza F e Z o (#20026) üzenetére


Daszkalosz19
aktív tag

Az enyém annyira nem hangos,a jó venti miatt és elég neki az alap fordulat. Játék közben hallható egy kicsit. Viszont nem zavaró mert a ref 290 hangja elnyom minden zajt :K

(#20028) adatfalo


adatfalo
senior tag

Hali!

Volna egy kérdésem. Leeresztés előtt állok, valószínűleg nincs annyi új kék löttyöm, hogy az újabb feltöltésnél elég legyen. Nagyon nem javasolt visszatölteni a leeresztett folyadékot a rendszerbe? Gondolkoztam már azon is, hogy miután kiöntöttem, átszűröm valami szűrőn (kávéfilter vagy egyéb itthoni háztatásban megtalálható dologgal).
Ha nem szabad ilyet csinálni akkor marad a desztvíz+alkohol kombó. Csak már megszoktam a kék színt. :)

www.adatfalodesign.hu

(#20029) ViZion válasza adatfalo (#20028) üzenetére


ViZion
félisten

Visszaöntheted, csak a zaccot ne. Nem szűrném, hacsak lebegő szennyeződés nincs, a többi leülepszik, ha van.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#20030) m0h0senator


m0h0senator
őstag

Sziasztok,

E között és e között a kinézeten kívül van valami lényeges különbség? A másik kérdésem, hogy a gyári backplat-t vissza tudom rakni, vagy rendelnem kell azt is hozzá? Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

An odyssey through the realm of consciousness.

(#20031) seniman válasza m0h0senator (#20030) üzenetére


seniman
addikt

Csak a burkolat a különbség.Plexi vs. Acetal.Elméletileg használható a gyári backplate,de lehet,hogy az összes csavarnak nem jut majd hely a blokk miatt.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#20032) MastR válasza m0h0senator (#20030) üzenetére


MastR
tag

Nincs különbség a kettő között, azt vedd amelyik jobban tetszik. Én első körben megpróbálnám a gyári backplate-et felrakni, mivel a kártya PCB-n a lyukak nem változnak, ezért az új blokkodon is kéne hogy legyen ott csavarnak hely. Ha valamiért mégse tudnád felrakni, akkor még mindig rendelhetsz egy hátlapot később. :)

(#20033) iwu


iwu
addikt

hali,
van jelenleg egy 6950 vgam, ami nem ref nyákos. viszont mióta itxbe költöztem gecc hangos:P
tudnátok olyan vga-t ajánlani (konkrét típust), ami teljesítményben legalább ennyi, és van hozzá full cover blokk? (ár max 90 együtt, használt is érdekel :B )
thx.
üdw,iwu

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#20034) seniman válasza iwu (#20033) üzenetére


seniman
addikt

Tessék,még egyéb alktrészekre is marad a 90-ből :D

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#20035) mrbig25 válasza iwu (#20033) üzenetére


mrbig25
őstag

Referencia GTX760 + FC blokk, a mérete miatt ITX-be tökéletes.
Erősebb a 6950-nél, kevesebbet fogyaszt és még pénzed is marad a 90k-ból.

De 90k-ból már Radeon 79x0 is kijön vagy GTX680, blokkal együtt.

A legegyszerűbb, hogy szétnézel aprón, hogy milyen FC blokkok vannak -> és nézel hozzá egy VGA-t :DDD

[ Szerkesztve ]

...

(#20036) seniman válasza mrbig25 (#20035) üzenetére


seniman
addikt

:K Van egy 680Lightning az aprón 70körül+8k-ért van rá blokk :) Igazi kis bestia :D

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#20037) iwu válasza mrbig25 (#20035) üzenetére


iwu
addikt

ez így van, csak mostanság nem követtem a trendeket. így esett, hogy nem lett jó a fégi blokkom:P
meg nem nagyon láttam múltkor fc blokkot

[ Szerkesztve ]

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#20038) iwu válasza iwu (#20037) üzenetére


iwu
addikt

jah, meg a köszi kimaradt! THX!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#20039) adatfalo


adatfalo
senior tag

Hello! Megjött a Laing DDC 1T plusz plexi tetővel, a gyári tető volt rajta, a plexi tető pedig csomagolásában volt. Át is raktam, húztam- húztam, jobban már nem is mertem, ugye most vágta a csavar neki a menetet. A kérdésem az, hogy aki ilyennel phobya plexi tetővel használja vagy használta a pumpát annak is volt egy kicsi rész a tető és maga a pumpa között, egyszerűen nem merem jobban húzni, gondolom a gyűrű meggátolja a kifolyást oldalra, csak akkor is kicsit furcsa. Vagy merjem húzni amíg bírom? Ha hazaértem melóból akkor szétszedem és újra összerakom. Addig is várom a tippeket. :R

www.adatfalodesign.hu

(#20040) seniman válasza adatfalo (#20039) üzenetére


seniman
addikt

Nagyon ne tépd meg,mert jó esetben csak a tömítőgyűrűt,rosszabb esetben a menetet nyírod szét.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#20041) mrbig25 válasza adatfalo (#20039) üzenetére


mrbig25
őstag

Én ütközésig tekertem, mert csak így tűnt el a rés a pumpa és a tető között, illetve nálam a tömítőgyűrű is csak így zárt megfelelően.
Ettől függetlenül megpróbálhatod így is. Ha nem ereszt, akkor nem fontos tovább húzni a csavarokat.

[ Szerkesztve ]

...

(#20042) BlackPriest


BlackPriest
őstag

valaki tapasztalt már olyat, hogy a ddc egyszercsak leállt? nekem az előbb ezt csinálta, vártam fél órát és most megy rendesen. lehetséges, hogy túlmelegedett? van hűtőblokk a szivattyúra? ;]

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#20043) seniman válasza BlackPriest (#20042) üzenetére


seniman
addikt

Igen,van.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#20044) FID válasza seniman (#20043) üzenetére


FID
őstag

Ez nagyon babán néz ki! Ha ilyet vennék tuti menne alá tükör.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#20045) seniman válasza FID (#20044) üzenetére


seniman
addikt

A múltkor nagy unalmamban böngésztem,akkor találtam.Van feketében is :K

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#20046) Snip3r_HUN válasza FID (#20044) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

[link]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#20047) FID válasza Snip3r_HUN (#20046) üzenetére


FID
őstag

200k fölött vagyok vízbe már és még össze sincs rakva mert nem vagyok kész a házzal. Dunát lehetne folyatni avval ami itthon van már betárazva cuccokból mert mindig változik. Ami majd marad azt meg az asszony fogja lenyúlni magának azt mondta. :DDD Vennék ilyet de sajna ahol lesz a ddc ott nem látszana majd talán másik mod.

Video bár még a vizes dolgok helye nem nagyon látszik.[link]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#20048) Snip3r_HUN válasza FID (#20047) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Én még mindig csak a vásárlás résznél tartok, ha így haladok talán jövő hónapra meglesz minden :DDD Na meg persze lehet nem ártana már egy moduláris táp sem, de nehezen válok meg az Aurum 700-tól ;]

[ Szerkesztve ]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#20049) Awil


Awil
tag

Kinek hogy tetszik? Kész az atomerőmű :)

Pozitív és negatív kritika is jöhet
:R

[ Szerkesztve ]

The gods strike through me!

(#20050) m0h0senator válasza Awil (#20049) üzenetére


m0h0senator
őstag

Elfogadnám, bár számomra erősek a ledek a fénykép alapján. :C

An odyssey through the realm of consciousness.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.