Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79001) Pakmara válasza tibcsi0407 (#79000) üzenetére


Pakmara
őstag

Elég bátor vagy hozzá? :)

Akartam kérdezni a RAM blokkod tudom hogy Iceman, de a RAM heatsink is vagy össze tudtad házasítani az EK-val?

(#79002) tibcsi0407 válasza Pakmara (#79001) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Végül a heatsink is Iceman lett. De jó hozzá az EK is, Ubinak úgy van.
Nem lesz nehéz a kupakot leszedni, nekem nincs már forrasztás. :))

https://utdetailing.hu/

(#79003) Ubi82 válasza flashpointer (#78999) üzenetére


Ubi82
őstag

Thx, akkor várok :U

#79002 tibcsi0407
Ájsz bébi ájsz, igen, faca az EK ram modullal, pörfikt, TM5 alatt 30..33fok ;]

(#79004) Csavez™ válasza Ubi82 (#79003) üzenetére


Csavez™
veterán

Miért kell hűtened a ramot?

[ Szerkesztve ]

(#79005) Ubi82 válasza Csavez™ (#79004) üzenetére


Ubi82
őstag

Tibcsi kényszerített, amúgy mert -20..25fok TM5 alatt 8000-en is, alapból (7600) meg 28fok venti nélkül :DDD

[ Szerkesztve ]

(#79006) Csavez™ válasza Ubi82 (#79005) üzenetére


Csavez™
veterán

-20 fokos tm5 alatt :F , vagy 35-re gondoltál, ami -10 °C tm5 alatt a léghez képest, de még mindig nem értem minek, ha nem subolod, vagy most kezded el?

[ Szerkesztve ]

(#79007) Ubi82 válasza Csavez™ (#79006) üzenetére


Ubi82
őstag

Alap alu gskill bordához képest 55 fokról, ahol ti már ventit raktok, ez csak vízzel 30..33fok OC-ban ;]

(#79008) Shkiz0 válasza Ubi82 (#79007) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

És teljesítményben mit nyersz vele? Mennyivel tudod jobban meghúzni vízzel, mint mi akik levegőt használunk?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#79009) Ubi82 válasza Shkiz0 (#79008) üzenetére


Ubi82
őstag

Tibcsi help :DDD Te minek vizezed a cpu/gput? :U Nálam hobbi, esztétika, halk és hűvös, peace ;)

(#79010) abridabri válasza Shkiz0 (#79008) üzenetére


abridabri
veterán

A vìz az utulsó pàr % kicsikaràsàra való. Megéri ? Nem ,de ez is egy hobbi a maximalistàknak . Volt olyan időszakom amikor én is jobban élveztem a bütykölést /tuningot és alig gameltem. Most meg van 1-2 olyan jàték ami leköt .

[ Szerkesztve ]

(#79011) Csavez™ válasza abridabri (#79010) üzenetére


Csavez™
veterán

Abri, vízzel nem érnek el olyan eredményeket, mint én léggel, akkor miről is beszélünk :F

Itt egy nem túl magas feszes 6400-es setup, kíváncsi vagyok megy e a vizeseknek.

[ Szerkesztve ]

(#79012) Shkiz0 válasza Ubi82 (#79009) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

GPU-t momentán azért mert most máshogy nem fér be a gépbe :D
Amúgy nem vettem volna rá blokkot. De amúgy megfordult a fejemben, hogy elbontom az épített vizet, kap egy AIO-t és akkor zsebbe marad egy rakat pénz.
Én nem beléd állni terveztem, (bár neked úgy jön le ahogy látom) tényleg érdekel, hogy a hőmérséklet különbségen kívül hoz e pluszt. Procinál ugye ha levizeted rengeteg MHz-et tudsz nyerni, ahogy a GPU is képes magasabb órajelen járni.
Itt mizu? Illetve mennyire fogja vissza az áramlást?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#79013) Ubi82 válasza Csavez™ (#79011) üzenetére


Ubi82
őstag

Te most miről beszélsz? Mit nem érünk el? A te 46 fokod nálunk max 30, plussz ventik nélkül, de látom a belekötés itt is működik, mint az 1700-esben, senki nem versenyzett veled, a feszes 6400-est meg magaddal versenyeztesd, leírtam, hogy hűvös marad a komplett rendszer, a víz nem garancia az über OC-ra... :U
#79012 Shkiz0
Nem fog a ram 10000-en menni azért mert blokk van rajta, senki nem állította, hogy fog, áramlást sem fogja meg, D5 fullba tolja vissza tartályba...
Van baj a fejekben, vagy péntek van, de akkor szerintem 3-an ignoráljuk egymást, mindenki jobban jár...

(#79014) tibcsi0407 válasza Shkiz0 (#79012) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Hoz, ha nem gagyi időzítésekkel bohóckodsz. Ha elég feszes a RAM, akkor nagyon melegszik.

https://utdetailing.hu/

(#79015) Shkiz0 válasza Ubi82 (#79013) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Neked most mi a bajod? Teljesen normálisan kérdeztem valamit, erre jössz ezzel.
Hol látsz te tőlem bármi olyat, hogy kérdőre vontalak volna mennyit megy vagy mennyit nem megy? Egy egyszerű kérdést tettem fel, hogy hoz e pluszban valamit vagy sem, illetve hogy fogja e a ram blokk az áramlást. Erre jön ez a dedós stílus.
De ahogy látom, bármi van kérdez az ember az már egyből úgy van véve, hogy farokméregetés van....

#79014 tibcsi0407 :R

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#79016) Csavez™ válasza Ubi82 (#79013) üzenetére


Csavez™
veterán

Akkor térjünk vissza az elejére: Miért kell hűtened a ramot? :F
Tök egyszerű kérdést tettem fel, de nem tudtál rá válaszolni.
hűvös marad a komplett rendszer
Mit melegít fel a ram :F , játékok alatt nálam is 30-35 °C! Miről beszélsz?

[ Szerkesztve ]

(#79017) Joshi válasza Csavez™ (#79011) üzenetére


Joshi
titán

A hardver tuningpotenciálja nem a hűtésen múlik, az már a gyárban kiderül. Egyébként az igazán kiváló példányokat már szelektálják, ha neked egy kivételes példány jutott akkor örülj. ;)

(#79018) Joshi válasza Ubi82 (#79013) üzenetére


Joshi
titán

Igaza van Shkiz0-nek, egy kicsit túlpörögted magad. ;]

(#79019) Csavez™ válasza Joshi (#79017) üzenetére


Csavez™
veterán

Erre a válaszra vártam! :R
Semmit nem számít a ramnál mivel hűtöd, csak hogy milyet fogtál ki.

Nem a gyárban szelektálják, könnyen hozzá lehet jutni jó példányhoz, megjelenéskor kell megvenni. ;)

Én most is vadászok egy kitre, napi 1x ránézek, mikor listázzák! :)

[ Szerkesztve ]

(#79020) Joshi válasza Csavez™ (#79019) üzenetére


Joshi
titán

Ezzel most mit magyaráztál meg? Vagy mi a cáfolat arra amit írtam? :F

[ Szerkesztve ]

(#79021) Csavez™ válasza Joshi (#79020) üzenetére


Csavez™
veterán

Lehet halványan írtam. :U
"Semmit nem számít a ramnál mivel hűtöd, csak hogy milyet fogtál ki."

(#79022) Joshi válasza Csavez™ (#79021) üzenetére


Joshi
titán

Ja, akkor bocs én olvastam félre valamit. Igen én is így gondolom, de ez igaz cpu-ra és vga-ra is.

(#79023) Csavez™ válasza Joshi (#79022) üzenetére


Csavez™
veterán

Igen igaz a cpu/vga-ra, de az más asztal, ott ha ráraksz blokkot, nincs olyan hogy nem érsz el pozitív oc eredményt.

(#79024) Zsohi válasza Csavez™ (#79016) üzenetére


Zsohi
őstag

A trefi az erőteljesen hőmérséklet szenzitív, minél magasabbra tudod kitolni annál ritkábban kell frissíteni, minél ritkábban tököl a ramod annál jobb. :)) A poén a dologban, hogy pont a vizes gépekben nincsen sok értelme vízzel hűteni a ramokat, mert nincs ott a videokártya ami okádná rá a forró levegőt, viszont azért a ddr5 kajak tud melegedni ha megkínálják feszültséggel.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#79025) TESCO-Zsömle válasza Csavez™ (#79023) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mióta a CPU-k "magukat húzzák" azóta hozzá se kell nyúlni, máris van eredménye a jobb hűtésnek. Én most léggel hűtök egy 5900X-et, konkrétan Noctua D5-tel, szóval légen nemigen van feljebb és gond nélkül húzza magát 85°C-ig a proci... Ha kinyitom a ház elején az ajtót ez lemegy 80°C-ra és a ventik ejtenek egy 200-ast a fordulaton, vagyis nagyjából W-ban is ott a vége anélkül, hogy hozzányúlnék az energiamenedzsmenthez. Nekem egyelőre elég. Ahol nem GPU-limit van, ott úgy is annyi az FPS, hogy nem érdekel.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#79026) Csavez™ válasza TESCO-Zsömle (#79025) üzenetére


Csavez™
veterán

"magukat húzzák" :)
Ez jó, és igaz a vga-ra is, ahogy melegszik úgy vesz vissza frekiből.

#79024Zsohi
Az amd expo-s ddr5-ök nagyon jól sikerültek, nem gond a max. trefi.

(#79027) abridabri válasza TESCO-Zsömle (#79025) üzenetére


abridabri
veterán

Ne is rakj vizet az 5900x re. Kemény 100mhzet tudtam húzni a D15höz képest a megakill fél millàs vizemmel.

(#79028) TESCO-Zsömle válasza abridabri (#79027) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nekem sose a tuning miatt volt vizem. Nem értek hozzá. :DDD

Az viszont, hogy teljes terhelés mellett pont annyi hangja van a vasnak, mint alapon megoldhatatlan léggel.

Mindazonáltal azért váltottam vissza légre, hogy pl egy amúgy se olcsó VGA-cserekor ne kelljen rádobni még 100k-t az új blokkra. Illetve csökkenteni kéne a gép fizikai méretét, ami megintcsak nem megy, ha rakni kell valahova két 420-as radit.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#79029) gaben22


gaben22
senior tag

Épített wasser amúgy is egy hobby, életforma, stílus, státus :))

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#79030) flashpointer válasza TESCO-Zsömle (#79028) üzenetére


flashpointer
őstag

pont hogy egyre olcsobb aranyaiban a vgara a blokk mivel ugyanugy 150-200 euro egy atlagos, a kari meg 500-1000 helyett mostmar 1000-2000 : )

[ Szerkesztve ]

(#79031) TESCO-Zsömle válasza flashpointer (#79030) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És arányaiban nézve mégis jobban jár az ember, ha azt a 150-200 euro-t is a kártyára költi, mintha a blokkra. :P

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#79032) hackeeeee válasza Shkiz0 (#79008) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Halkabb, báttya. :DDD Én sem bontamám , stb, visszafogtam a noctua ventiket a ramon, így sem forr el, cserébe a leghangosabb cuccom a pumpa lett, de az maxon megy. Cserébe a vga melegebb lett, de tojok rá, így is hűvösebb mint a gyári compact..

Ha belefér, és elbírja a kör, miért ne.. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#79033) F e Z o válasza hackeeeee (#79032) üzenetére


F e Z o
veterán

Én mondjuk külön körre tettem volna a ramblokkokat is, de persze nem vagyunk egyformák. :DDD Troll OFF!

H2O über alles!

(#79034) hackeeeee válasza F e Z o (#79033) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jó hát na, persze, ki, hogy.. :)

Véleményem szubjektív...

(#79035) flashpointer válasza TESCO-Zsömle (#79031) üzenetére


flashpointer
őstag

jo hat igen amig van mig fellepkedni az eggyel jobb tier jobban megeri de szerintem aki kiepit egy fullos vizet nem az a kartyankent egy uj blokk fogja taccsravagni : )

mas:
mostanaban nem volt sok idom de lassankent halad a projekt: Matx haz, (200x307x507) ~31 L, 360+240+140-es radi, egyelore csak koncepcio de valami hasonlo elrendezes lesz:

(#79036) aleister


aleister
veterán

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék. Valaki használ itt AM5-ös foglalattal EK-Quantum Velocity D-RGB - AM5 Ryzen Edition-t?
Vettem hozzá EK-Quantum Velocity UNC Standoffs - AM5 Nickel csavarokat.

A manual szerint ugyebár úgy kéne ezt felszerelni, hogy levesszük az alaplapi backplate-et. Viszont ez ugye AM4-re igaz, mert AM5-nél nem lehet levenni. Szóval simán csavartam a csavarszettet (ahogy ebben a videóban is van), rátettem a műanyag alátétet, aztán a blokkot, majd a rugót...és itt jöttek a problémák.

Ahogy a fotókon is látható az eredeti csavaroknak hosszabb a felső része. Az első fotón a jobb oldali fekete az eredeti, a nikkel az AM5 csavarszettből van. Ez utóbbi tetejéig ér így a rugó, amit picsa nehéz összenyomni. Egyet még le tudok annyira préselni, hogy rákapjon az anya menete, de akkor a blokk túloldalán garantáltan nem fog rámenni.
Ha kihagyom a rugókat, akkor tök okés minden, de gondolom nem véletlenül vannak ezek a csomagban. Ti hogy csináltátok?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#79037) Dealer95 válasza aleister (#79036) üzenetére


Dealer95
őstag

Szia!

Neked a Ryzen Edition Standoffs szett kellett volna szerintem: [link]

A sima Velocity blokkok tartozékai nem kompatibilisek vele, mivel nagyban eltér a felépítése.

[ Szerkesztve ]

(#79038) aleister válasza Dealer95 (#79037) üzenetére


aleister
veterán

Hát banyek, igazad lesz. Valamiért abban a hitben voltam, hogy ez blokkfüggetlen.
A kérdés már csak az, hogy miképp orvosoljam ezt a problémát? :)

Tán a legegyszerűbb az lenne, ha valahonnét szereznék kisebb rugót, esetleg ezekből leflexelnék 1-2 menetet, de ez elég barbár megoldás. Ráadásul az alaplap felöli, alsó része sem az igazi gondolom. Most teljesen a cpu-n támaszkodik fel a blokk. A műanyag kis alátétek nem tartanak semmit.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#79039) varmi2 válasza aleister (#79038) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha a rugót módositod akkor már nem fogja annyira ranyomni a blokkot a cpu-ra, amennyire kell neki. És nem lesz jó a hőátadás.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#79040) András12345 válasza aleister (#79038) üzenetére


András12345
aktív tag

Sztem vedd ki a rugókat, és egyenletesen szorítsd le az anyákkal.

(#79041) varmi2 válasza András12345 (#79040) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az anyák nme fogják elérni a blokk felületét. Hiszen ott vannak a rugok. Ha azt kiveszed, akkor nem fog hozzáérni az anya.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#79042) aleister válasza András12345 (#79040) üzenetére


aleister
veterán

Első körben így raktam fel, és rendben lévőnek tűnt. Annyi, hogy a műanyag alátéteket nem a blokk alá raktam, hanem fentre, a blokk és az anya közé, hogy ne karcolja meg a felületét, amikor meghúzom.

varmi2:
Érdekes módon elérik. Annyival rövidebb az a csavar, hogy így a rugók nélkül is elérik.
Kérdés, hogy van-e különbség egy feszített rúgó és egy meghúzott anya hatásában?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#79043) aleister


aleister
veterán

Valamint van itthon nem Ryzen Edition blokk, amihez konkrétan ez a csavarszett való. Felrakhatom azt is csak ott ugyebár nincs optimalizálva a hőátadás helye, és nincs offset plate-em.

Összességében van több kevésbé jó megoldás is, amik közül választhatok. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#79044) Dealer95 válasza aleister (#79043) üzenetére


Dealer95
őstag

Legjobb megoldás: [link] :D

Vagy írj az EK-nak hogy rosszat rendeltél, lehet hogy küldenek egy jót ingyen. ;)

[ Szerkesztve ]

(#79045) aleister válasza Dealer95 (#79044) üzenetére


aleister
veterán

Na ez valóban klafa! Köszi! :R
Anyósék úgyis ott laknak Újpalotán. Viszont nem látom, hogy lenne személyes átvétel az Astro-nál.

Nem kívánom én ingyen az EK-tól, de csak emiatt nem fizetném ki a postaköltséget külföldről. A múltkori rendelésnél elég sok tételt vettem. Tán belefér nekik egy ingyen posta.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#79046) fboldog válasza aleister (#79045) üzenetére


fboldog
senior tag

Írj rájuk rendelés előtt (webes chat) és meg lehet velük beszélni a személyest. ;)

üdv.: Boldog Ferenc

(#79047) aleister válasza fboldog (#79046) üzenetére


aleister
veterán

Köszi az infót! :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#79048) Laraxior


Laraxior
titán

Van egy pár jó cucc leárazva Aquacomputernél, 50%-al :Y

[ Szerkesztve ]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#79049) EQMontoya válasza Laraxior (#79048) üzenetére


EQMontoya
veterán

Micsoda? Gyors vegignezessel nem talaltam semmit. (pumpat, radikat, cpu es vga blokkokat neztem meg parat)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#79050) Joshi válasza Laraxior (#79048) üzenetére


Joshi
titán

Nem inkább az Aquatuningon?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.