Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81001) fboldog válasza Joshi (#81000) üzenetére


fboldog
senior tag

Szerintem a legtöbb chiller mostmár a szerverekhez kerül be. (legyen az akár egy GPU rig, 3D renderhez)
Régen elég sokat kísérleteztek vele, de extrém hosszútávú OC-n kívül általában elég a hőleadó felületet növelni.
Illetve nem volt standard a csendes vizes build, így nem volt jelentős különbség hanghatásban a chiller és a radiátor között.

üdv.: Boldog Ferenc

(#81002) mpierre válasza stnorcy (#80988) üzenetére


mpierre
veterán

Ez talán valami újabb kreálmánya az xspc-nek. Az ec6 nem egy rossz lötyi, de ezt a pure-t még nem ismerem. Glikol nincs benne, így mehet merev csőbe.

Nézz külhoni fórumokat. De mondhatom úgyis, hogy valakinek idehaza is ki kell próbálnia. ;]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#81003) jones965 válasza Csavez™ (#80937) üzenetére


jones965
Modder

Amennyiben harmatpont alá viszed a vízhőmérsékletet, a radiátorokon lévő ventik nem sokat fognak érni páramentesítés kapcsán.
Anno jó pár évvel ezelőtt én sokat foglalkoztam ezzel, ( még mindíg megvan a chiller), de a szabadon maradt fémfelületeknél a páralecsapódás elkerülhetetlen lesz.

(#81004) Csavez™ válasza jones965 (#81003) üzenetére


Csavez™
veterán

13 °C-ig "no problem", 10 foknál kezdődik a harmatpont egy cbr23 teszt közben.
7 °C-ig még nincs harmat terhelés nélkül, nem mertem ráindítani a cb-t, de tervben van egy 3 °C os teszt, előtte még lesz pár átépítés, és a vezérlés kiépítése, hogy a pc-vel induljon és álljon le a chiller. Ég ês föld egy radiátoros hűtéshez képest.

A radikból való hideg levegő befújása a házba, nagyon jó hatással volt a vrm és ezáltal a ramokra, mivel előtte sehogy nem tudtam a 8533 cl38-at stabilizálni, most meg vígan elvan.
Végszóként a reményeimet beváltotta 13 fokos vízzel a 6200, nagyonjó hővel és fesszel, extraként meg megkaptam a ramtuningot. :)

[ Szerkesztve ]

(#81005) Csavez™ válasza jones965 (#81003) üzenetére


Csavez™
veterán

Na közben megnéztem a 13 °C-ot ventik nélkül, és pár perc után megjelent a harmat, radiátoron átfújt ventivel meg fél óra után sincs harmat!

(#81006) F e Z o válasza Csavez™ (#81004) üzenetére


F e Z o
veterán

A harmatpont nagymértékben függ a relatív páratartalomtól. Nyílván, ha lehűtöd a számítógépházad belsejét, a radikon keresztül beáramlüó hideg levegővel, csökken a harmatpont is.

Anno én is kacérkodtam a gondolattal, hogy megveszem jones965 eladó chillerét, aztán feleslegesnek tartottam a konfigomhoz, s beruháztam inkább egy MO-RA-ra.

H2O über alles!

(#81007) Csavez™ válasza F e Z o (#81006) üzenetére


Csavez™
veterán

Nézegettem én is táblázatokat, de nem tudtam érdemben használni, csak támponként, onnan vettem a 13-at, mert a valóságban meg a gép terhelése a legnagyobb befolyásoló tényező.

[ Szerkesztve ]

(#81008) Baryka007


Baryka007
őstag

Üdv nektek!

Szeretnék vizet építeni a házamba, de nem tudom ez mennyire kivitelezhető itt...

A problémám a víztartályokkal van, jelenleg aliexpresses tartályokat nézegetek, mert nem találok megfelelőt normális áron belül ami elférne a házamban...

Adott egy Natec Genesis IRID 515 ház, ami gyárilag így fest:


Miután belecuccoltam a komponenseket, ami egy
MSI GamingX 1080Ti
És 6db Bq venti...

Legalábbis ami helyet foglal, azután ennyi szabad helyem maradt:


A vizes setuphoz adott egy D5 pumpa, ezen kívül csak a CPU blokk fix, ami egy LGA 1700 DirectDie IceManCooler cpu blokk lesz! Ez a kiindulópont, és ehhez kéne egy olyan tartály ami elfér a házban kényelmesen... A jövőben valószínűleg lesz egy FE RTX 3070 upgrade, ami vizes blokkal sokkal rövidebb mint egy a 1080Ti, de először így lesz még összepakolva a build 1080Ti al VGA blokk nélkül...

Ennek fényében milyen tartályt ajánlotok, úgy hogy semmi más nem fix csak a D5 pumpa, és hogy a ház elejében lesz majd egy 360 as réz radiátor.

(#81009) tibcsi0407 válasza Baryka007 (#81008) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Olyan sok lehetőséged nincs a VGA miatt. Próbálj meg egy ilyet: [link]
Hátsó ventire tenném.
Feltöltés nem lesz egyszerű.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#81010) Baryka007 válasza tibcsi0407 (#81009) üzenetére


Baryka007
őstag

Őszintén megmondom, egy tartálynak drágállom... Egyébként valóban működhetne!

Olyan tartályok léteznek, amik vízszintesek? VGA alatt van hely annak bőven, vagy a plafonon is, a rögzítés meg legyen az én gondom. :U
Illetve, egy D5 pumpának mennyire gáz, ha fektetve van?

Mert egy ilyet alul ellehetne fektetni vízszintbe, ha a D5 pumpának ez nem okoz gondot


Szerk.: Amúgyis lágycsöves lesz a rendszer, addig kint felállítom az asztalon házon kívül, amíg megtöltöm, majd berakom a helyére!

[ Szerkesztve ]

(#81011) tibcsi0407 válasza Baryka007 (#81010) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az nem olyan egyszerű, mivel akkor olyan hosszú cső kell, hogy annak sem lesz helye a házban. Nem jók a fekvő megoldások, mert csurig kell tölteni, mivel a pumpa nem járhat szárazon.
Egyébként ha csak pumpa van, ahhoz kell egy top és egy reservoir is, az pedig már lesz ennyi, mint az AC flat.
Ha pedig van top-od, ahhoz nem biztos, hogy minden tartály jó.

https://utdetailing.hu/

(#81012) Dr V válasza Baryka007 (#81010) üzenetére


Dr V
őstag

Szia!
Lehet, h tudok neked segíteni, írtam privátot.

(#81013) KAMELOT válasza Baryka007 (#81008) üzenetére


KAMELOT
titán

A helyedben először másik házat néznék! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#81014) Pista0001 válasza Baryka007 (#81008) üzenetére


Pista0001
addikt

Lent mi van? Ha csak táp, akkor előtte kipakolnék mindent, külön pumpát és hengeres tartályt használnék, a tartálynak fúrnék megfelelő átmérőjű lyukat a lemezbe, úgy csak a felső kb fele látszana. A pumpa amúgy se szép, jobb neki takarásban, ahogy a tartály alján a bekötéseknek is. Így esztétikus is, el is fér, és feltölteni se macera.

Szerk.: Ha a tartályt előre teszed annyira, hogy épp a radi és a rászerelt ventik mögött legyen, később a rövidebb vga-val cserélheted csak a tartály cső részét hosszabbra, hogy látványosabb legyen.

tibcsi0407: feltöltéshez az egész gépet is el lehet fordítani a megfelelő irányba (fekvő tartály esetén mondjuk az elejére állítani), így egyáltalán nem macera feltölteni. Ha meg már kész van, akkor még látványos is szerintem. Ha a pumpa felé menő csonk van alulra forgatva, a bemenet meg kb középre (Alphacoolom van, annak 3 port van az egyik végén, 1 középen a másikon), akkor jó esetben nem is csobog, nem is szív levegőt a pumpa.

[ Szerkesztve ]

(#81015) gaben22 válasza Baryka007 (#81008) üzenetére


gaben22
senior tag

Mondjuk ha már direct die ligában játszol, akkor gondolom fontos neked a minél hatékonyabb hűtés, úgy pedig radiátornak nincs sok keresnivalója a házban, pláne nem a videókártya által fújt meleg levegő útjában :). Vidd ki a radit meg akkor a pumpát is a házon kívülre és helyhiány volt nincs. Ettől függetlenüll én is vennék egy jó nagy házat, de én elfogult vagyok, nem szeretem a pici házakat :).

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#81016) abridabri


abridabri
veterán

Hoppá ! A CM is belép a vízhűtéses piacra .
Saját fejlesztésű pumpa / ultra high FPI radik / cpu - vga blokkok / fittingek :Y
[Cooler Master goes custom cooling with the Masterloop series]
2024 Q1 -ben jönnek.

[ Szerkesztve ]

(#81017) gaben22 válasza abridabri (#81016) üzenetére


gaben22
senior tag

Jópár éve idetévedtem ebbe a topicba és emlékszem a kommentek száma elég alacsony volt (nem elemeztem túl a dolgot, lehet téves megfigyelés), most azért akad és más oldalak alapján is az az érzésem AIO és vele együtt custom wasser kezd felfutni, talán még mainstreamtől messze van, de gondolom Cooler Masternél látják a trendet (mondjuk ezzel a névvel early adaptereknek kellett volna lenniük, de mindegy :D).

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#81018) abridabri válasza gaben22 (#81017) üzenetére


abridabri
veterán

Hát igen ,eddig nagyon réteg dolog volt a víz , a legtöbb embernek fogalma sincs mi az az EK vagy Alphacool. A Corsair piacra lépése szerintem sokat lendített a custom WC (el)ismertségén ,a CM egy újabb löketet adhat.

(#81019) gaben22 válasza abridabri (#81018) üzenetére


gaben22
senior tag

Gyerekkoromban volt egy haverom, nagyon okos figura volt, kb. 13-14 évesek lehettünk (2000 környéke), amikor kitalálta épít wassert a gépéhez. Emlékszem még a gép házát is ő építette (tök jól sikerült neki), a radiátor meg egy Skoda hűtője volt, ha minden igaz :D . Blokkot nem emlékszem sajna hogy oldotta meg. Ahhoz képest ma már elég nagy a választék.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#81020) mpierre válasza abridabri (#81016) üzenetére


mpierre
veterán

Az a koceka fitting bátor lépés. Főként, hogy ezzel indítanak.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#81021) GNKING


GNKING
tag

Sziasztok.

EK Supreme Acetal cpu blokk elbírna egy D5 pumpa + 360x30mm radi, 3x12cm venti társaságában egy R9 5900X procival? Jobb lenne mint egy Noctua NH-D15?

Üdv. Gábor.

Normális vagyok a hangok is megmondták!

(#81022) Joshi válasza GNKING (#81021) üzenetére


Joshi
titán

Az már elég régi blokk, az 5900x-hez inkább egy Velocity/Velocity2 passzolna. Vagy más gyártótól valami olcsóbb megoldás. Ha csak a procit hűtöd, akkor az a radi elég lesz.

(#81023) KAMELOT válasza GNKING (#81021) üzenetére


KAMELOT
titán

Az bőven elég lesz oda, de vannak jobb blokkok is.
Watercool Heatkiller IV PRO
Aquacomputer Cuplex Kryos Next copper
...vagy az amit Joshi javasolt.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#81024) gaben22 válasza GNKING (#81021) üzenetére


gaben22
senior tag

Mi a cél amúgy, mert megkockáztatom az NH-D15 is le tudja hűteni. Ha alacsonyabb hőmérsékletet akarsz/halkabb működést, akkor jó kérdés egy 360x30-as radi 3 ventivel mit csinál, nem vagyok 100%-ig biztos benne, hogy sokkal beljebb leszel.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#81025) abridabri válasza gaben22 (#81024) üzenetére


abridabri
veterán

50-100mhzel tudott nálam többet az épített víz a D15 után (kb +2% teljesítményt jelentett). Szóval én sem eröltetném. A víz árából + az 5900x félgép eladásából meglenne a váltás AM5 re ami meg jóval nagyobb ugrás.

(#81026) spleenszuru válasza abridabri (#81025) üzenetére


spleenszuru
őstag

Mekkora radiátor (vastagsággal együtt) tudna érdemben többet, mint egy D15, a fórumtárs ügyében?
Csak kíváncsi vagyok, mik a hasonlítási alapok.

Malaka!

(#81027) Joshi válasza gaben22 (#81024) üzenetére


Joshi
titán

+(#81025) abridabri

Az a Noctua simán le tudja hűteni azt a procit hiszen arra lett kitalálva. Szerintem idle-ben halkabb tud lenni egy tripla radis rendszer. Én úgy értelmezem, hogy a kérdezőnek már meg vannak ezek a vizes cuccai, mert általában 45-ös radit szoktak ajánlani.

(#81028) abridabri válasza spleenszuru (#81026) üzenetére


abridabri
veterán

Hát Nekem egy 360*30+480*45 radi volt ,de egyúttal a VGA is bekerült a loopba (rtx3080)

(#81029) aleister


aleister
veterán

No Urak, magam sem hiszem, de múlt héten végre összeállt a rencccer. :)
Előljáróban annyit, hogy első saját custom vízként teljesen elégedett vagyok mind
hűtőteljesítmény, mind megjelenés tekintetében.
Pár kérdés fogalmazódott meg bennem.

1. A csövek falán van bubi, és egy nagyobb levegőbuborék is az egyik hajlatban. Jelenleg 5-ön van a Raijintek D5, ami a leglassabb. Jól emlékszem, hogy le kell venni a tartály tetejéről a másik dugót, ahol idővel majd távoznak ezek?

2. Van egy termo szenzor a blokkok előtt és egy utánuk. Kvázi tudok vízhőfokot mérni hűtés előtt és után. 1 fok különbséget tapasztaltam (25-26, de volt 27-28 is ...környezeti hő 23-24 fok). Ez természetes Ryzen 5 7600X + XT6800 esetén?

3. A csatolt hőmérsékletek "jók"? A cpu valamiért pár másodpercre megugrott, de Apex alatt 99%-ban 37-51 fok között mozgott. És ez még egy tök optimalizálatlan Ryzen out of box. A gpu ennél is durvább... 29.9-36.8 átlagban több óra játék után. Ez számomra -alapvetően laikusként- tök jó. A harmadik grafikon az előtte/utána vízhőfok plusz a cpu és gpu együtt.

+1 ... akit érdekel, töltök fel fotókat is hamarosan, bár igazából videóval üt a Lian-li ventisor. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#81030) mpierre válasza aleister (#81029) üzenetére


mpierre
veterán

1., Igen. (D5-ön elméletben az 5-ös a max...) Tekerd maxra és pár óra / nap alatt nagyjából kihajt mindent.
2., Kalibrálás után tudnál pontosat mérni. Tájékoztatónak jó.
3., Igen.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#81031) Joshi válasza aleister (#81029) üzenetére


Joshi
titán

Amikor összeáll a rendszer, akkor célszerű kimozgatni a házat úgy, hogy lehetőleg a tartályt figyelve a pumpába már ne kerüljön vissza levegő. Tehát olyan szögben kell mozgatni a házat minden irányban, hogy a pumpába ne kerüljön levegő. Ezzel lehet rengeteg levegőt kimozgatni a rendszerből. A bubik amik ezután keletkeznek a tartály falán vagy a cső falán, azzal nem kell foglalkozni. Az az oxigén mennyiség idővel oldódik a vízben.

Viszont nagyon fontos, hogy teljesen légmentesen zárt legyen a rendszer. Kis időre néha meg lehet nyitni a tartály tetejét.

(#81032) aleister válasza mpierre (#81030) üzenetére


aleister
veterán

Köszi! :R

1. Rémlett, hogy az 5-öst írtátok, de nekem ott a leglassabb. Ezért sem értettem. :)
De lehet, hogy simán túltekertem, vagy fordítva néztem Sajna alíg férek hozzá a tartály aljához.
2. Ha ezen cikk alapján indulok meg az jó lesz nekem?
3. Köszi!

Joshi:
Köszi Neked is!

"Viszont nagyon fontos, hogy teljesen légmentesen zárt legyen a rendszer. Kis időre néha meg lehet nyitni a tartály tetejét."

Akkor ne játszak vele órákat nyitott beöntőnyílással levegőtlenítés címszó alatt?

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#81033) abridabri válasza aleister (#81032) üzenetére


abridabri
veterán

Én napokig nyitva szoktam hagyni a tartály tetejét az első beüzemelés után +maxon járatom a pumpát ,hogy távozon a levegő.

(#81034) mpierre válasza aleister (#81032) üzenetére


mpierre
veterán

Felesleges küzdeni vele, csak ha van több órád, amit elszúrsz rá. És akkor sem lesz 100%, csak 99-95%.
Elég egy hőmérsékletet figyelni és arra állítani a riasztást, ha van aquasuite. Ahhoz meg kell kompatibilis alkatrész is.
Ha nincs, akkor pumpa rpm (ha van visszajelzés) és cpu hőmérséklet figyelés biosból. (Meg biosban rajzolhatsz egy szép rpm görbét is a ventiknek is a cpu hőmérséklete alapján, hogy halld, ha megszalad a proci hőmérséklete.)

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#81035) Joshi válasza aleister (#81032) üzenetére


Joshi
titán

"Akkor ne játszak vele órákat nyitott beöntőnyílással levegőtlenítés címszó alatt?"
Még véletlenül se. Sokkal gyorsabban lesz légmentes a rendszered, ha légmentesen zárva van. Mennyire meglepő. :DDD De most komolyan. :K

Ennek a zárt rendszernek a hátránya, hogy 1-2 hét után csökkenni fog a tartályban a vízszint, amit pótolni kell. A lényeg, hogy mindig zárt rendszert kell használni.

[ Szerkesztve ]

(#81036) aleister


aleister
veterán

Huhh, most kicsit ellentétes infót kaptam Joshi és abridabri kollégától. :)
Gondolom a mikroorganizmusok miatt jó, ha nemigen nyitogatom, de nem válik kicsit gyorsabban ki a levegő a vízből, ha nem teljesen zárt a rendszer?

mpierre:
A pumpa rpm visszajelzés érdekes kérdés. Van csatija erre a célra a Raijink D5-nek, de a Gigabyte saját szoftvere mintha nem érzékelné, a BIOS viszont emlékeim szerint igen. A fan5 és fan6 van nálam dedikálva a water pumpnak. Tegyem át a cpu fan-ra?

Joshi:
"Ennek a zárt rendszernek a hátránya, hogy 1-2 hét után csökkenni fog a tartályban a vízszint, amit pótolni kell."

Jól sejtem, hogy "nyílt"-ra gondoltál? :)

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#81037) Joshi válasza aleister (#81036) üzenetére


Joshi
titán

"Joshi:
"Ennek a zárt rendszernek a hátránya, hogy 1-2 hét után csökkenni fog a tartályban a vízszint, amit pótolni kell."

Jól sejtem, hogy "nyílt"-ra gondoltál? :)"
Nem. Minden körülmény között csökkenni fog a vízszint, hiszen a levegő helyét idővel kitölti a víz. Inkább rosszul fogalmaztam, minden esetben csökkenni fog a vízszint, de a zárt rendszer mindenképpen előny.

[ Szerkesztve ]

(#81038) abridabri válasza Joshi (#81035) üzenetére


abridabri
veterán

Attól még légmentes a rendszer ,ha nyitva a tető ,mert a pumpa ki/be menet víz alatt van.

(#81039) aleister válasza Joshi (#81037) üzenetére


aleister
veterán

Oksa. Köszi! :R

Nya itt a delikvens: videó 1, videó 2
A cpu és vga blokk, no meg a tartály dRGB-je még nem működik, mert kell szereznem még egy elosztót. Lehet nem is fogom mind bekötni, mert ennyi fény is sok már nekem. Néha a levesebb több. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#81040) DroiDMester válasza aleister (#81039) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

a VGA blokk sz.tem fordítva(ki és bemenet) van bekötve :U

állt. a bal oldal a bemenet, és a jobb a kimenet, nálad pont fordítva van!

[ Szerkesztve ]

(#81041) aleister válasza DroiDMester (#81040) üzenetére


aleister
veterán

Sírni fogok. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#81042) DroiDMester válasza aleister (#81041) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

milyen VGA blokk az pontosan? :F

(#81043) aleister válasza DroiDMester (#81042) üzenetére


aleister
veterán

Alphacool Eisblock Aurora Acryl GPX-A Radeon RX 6800 Nitro+ with Backplate

Nekem a nyílak alapján így tűnt logikusnak.
...hát banyek, most, hogy nézem a manualt igazad lesz. :W

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#81044) Joshi válasza aleister (#81039) üzenetére


Joshi
titán

Döntsd már meg azt a házat hogy a csőből kimenjen az a levegő. Minek jártattam a számat ha nem csinálod azt amit írok? Ja és ahogy korábban írta valaki, fullon menjen a pumpa. Ilyenkor ez a lényeg. Aztán majd lehet csökkenteni az áramlási sebességet.

[ Szerkesztve ]

(#81045) Joshi válasza abridabri (#81038) üzenetére


Joshi
titán

Nem lesz. Akkor lesz, ha a tartály tetejét is koppig meghúzod. És hidd el hogy kell az. :K

(#81046) aleister válasza Joshi (#81044) üzenetére


aleister
veterán

Ez egy tegnapi videó, ma még nem kapcsoltam be. De rajta vagyok az ügyön. ;)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#81047) Joshi válasza aleister (#81046) üzenetére


Joshi
titán

:R

(#81048) DroiDMester válasza aleister (#81043) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

akkor az sajna fordítva van, a blokkon nézd a nyilakat ne a képen(amin a hátlapjával mutatják)

katt a képre teljes mérethez

[ Szerkesztve ]

(#81049) aleister válasza DroiDMester (#81048) üzenetére


aleister
veterán

Teljesen igazad van! Köszi az észrevételt. :R
Mennyire okoz ez problémát úgy, hogy a hőfokok egyébként rendben vannak? Kicsit használnám már a vasat. :)

Joshi
Jelentem felcsavartam a kakaót. A lenti és a fenti nagy buborékok rögtön megszűnt, a picik is oldódnak. A tartályban minimálisan opálos lett a víz (gondolom az oldott bubik miatt), de egyáltalán nem habzik, láthatóan már percek alatt sokat tisztult.
Köszcsi! :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#81050) Joshi válasza aleister (#81049) üzenetére


Joshi
titán

"Teljesen igazad van! Köszi az észrevételt. :R
Mennyire okoz ez problémát úgy, hogy a hőfokok egyébként rendben vannak? Kicsit használnám már a vasat. :)"

Mindenképpen cseréld fel a csöveket. :O :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.