Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49001) DigitXT válasza bubu1981 (#49000) üzenetére


DigitXT
félisten

Ez ugye kompakt víz: ide is akkora felirat kéne, mint a ventis topikba?
Vagy csak meg kellene fogalmazni érthetően, hogy itt nem az a téma.

Szerk: ne érts félre, nem bántásból, de rendszeresen eltévednek itt.:D

[ Szerkesztve ]

(#49002) bubu1981 válasza DigitXT (#49001) üzenetére


bubu1981
csendes tag

Ó bocsánat, tényleg erre nem is gondoltam, csak első találat ez volt gugliba, még egyszer elnézést!

(#49003) hoolla


hoolla
aktív tag

Sziasztok.

Jelenleg van egy kész gépem, amit minden épp eszű ember úgy hagyna ahogy van. De én szeretném piszkálni és az egyetlen út ehez, hogy a vga-t vizezem.

Viszont lusta vagyok végig olvasni száz meg ezer hozzászólást.
Valaki leirná nekem, hogy miket kell vegyek? Minden EK lenne és fehér löttyel képzelem. Később proci is hozzá, de az most vigan elvan a AIO vizzel.
Egy NZXT manta házam van és előre kerülne a radi a vga-hoz. Ventik vannak.
EVGA 1080ti FTW3-ra menne a cucc.

Előre is köszi

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#49004) Bakus válasza hoolla (#49003) üzenetére


Bakus
tag

Kell egy pumpa, tartály, blokk, radiátor (halk üzemhez 360-as), 6 vagy 8db csatlakozó valamint hozzá való cső és valami folyadék.

[ Szerkesztve ]

"A víz örök, de a gép változik"

(#49005) LLKobe válasza hoolla (#49003) üzenetére


LLKobe
veterán

Elég lenne elolvasnod az összefoglalót. Ha olvasni is lusta vagy, hagyd az épített vizet a fenébe.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#49006) Grózi válasza DigitXT (#49001) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ötlet?Mert szerintem rohadtul egyértelmű-elég ránézni az összefoglaló fejlécére...Ennél egyértelműbben hogy fogalmazzam meg?

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#49007) LLKobe válasza Grózi (#49006) üzenetére


LLKobe
veterán

A topikot kéne átnevezni "Épített vízhűtések topikja" vagy valami hasonlóra.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#49008) ViZion válasza LLKobe (#49007) üzenetére


ViZion
félisten

Sztem meg át kellene nevezni "A mélytengeri csigák élete" topikra, és figyelnénk a kompaktot, ha vki épített vízzel ír oda, akkor átirányítjuk ide... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49009) seniman válasza Bakus (#49004) üzenetére


seniman
addikt

A 360-as felejtős, 280 a plafon,ami befér a Mantába.Az is csak slim.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#49010) Weareus válasza ViZion (#49008) üzenetére


Weareus
addikt

Látom, jól ébredtél ma. :DDD
Szerintem az emberek jelentős %-a egy dolgot biztos nem szokott ilyenkor: olvasni. Ha tájékozódni jön, ő kérdezni akar, aztán víz = víz.
Lehet, egy informatív piktogram az összefoglaló elejére statisztikailag csökkentené a félrenavigáló kollégák számát. (Tudjátok, mint amikor a fagyizó kutya görkorcsolyával megáll a tábla előtt, hogy mit nem lehet az áruházban: kutyát bevinni, fagyizni, meg görkorcsolyázni.)

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#49011) DigitXT válasza Grózi (#49006) üzenetére


DigitXT
félisten

Hadd ne ismételjem meg. Az összefoglaló első mondata, ami alapból látszik,
totálisan félreérthető, és nem fejezi ki azt, amit szeretne: ventis topikban már
sikerült egyértelműbben fogalmazni, feltűnő/érthető üzenetet közvetíteni...:D
(De ha vki guglival jön be, semmit se olvas, csak kérdez, az ellen nem véd.;])

(#49012) Bakus válasza seniman (#49009) üzenetére


Bakus
tag

Nem is figyeltem milyen házba lesz. :D
Sorry...

"A víz örök, de a gép változik"

(#49013) KAMELOT válasza bubu1981 (#49000) üzenetére


KAMELOT
titán

ha oldalt cseppek voltak szerintem azonnal küld vissza. Ott semminek nem szabadna lenni, főleg hogy zárt a rendszer.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#49014) Makesz79


Makesz79
tag

Reggel még semmi baj...

Délre kész a lukas radi....

Csak tudnám mitöl lukatt ki... :(

" Rövid az élet, hosszú a sír, mindenki játszon, amennyit bír "

(#49015) Weareus válasza Makesz79 (#49014) üzenetére


Weareus
addikt

Biztos hogy lyuk?
Úgy értem: látható?
Mert ahol lecseppenni készül, az nem feltétlenül a lyuk helye, a folyásnyomból ítélve. (Vagy az csak kosz? :B )

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#49016) Makesz79 válasza Weareus (#49015) üzenetére


Makesz79
tag

az bizony pici repedés...letörlöm a cseppet már szivárog a következö.

" Rövid az élet, hosszú a sír, mindenki játszon, amennyit bír "

(#49017) Tikakukac


Tikakukac
titán

Miért rakj szűrőt és miért takarítsd is: 3 hónap alatt 2 betét 33liter/órát fogott meg az eltömődés miatt. Akinek nincs tengernyi szivattyúja az nézhet ki a fejéből.
Valamint megevett 2 deci vizet is egy nyár alatt a rendszer, ez mondjuk ekkora tételnél már annyira nem fura.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#49018) Weareus válasza Makesz79 (#49016) üzenetére


Weareus
addikt

Mikori darab? Újonnan vetted? Hűtőfolyadék? Milyen anyagok vannak még a rendszerben? (Réz, alu, nikkel, etc.). A Radi rögzítéskor nem feszült meg?

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#49019) Makesz79 válasza Weareus (#49018) üzenetére


Makesz79
tag

Régi 120/45-ös radi alpacool asszem...ioncserélt viz.
Full réz a rendszer.

" Rövid az élet, hosszú a sír, mindenki játszon, amennyit bír "

(#49020) KAMELOT válasza Weareus (#49018) üzenetére


KAMELOT
titán

Már előtte volt neki repedés, mielőtt beszerelte. Én egyből küldtem volna vissza. Ilyen játékvizet tuti nem vennék. Építetta legjobb, mert ott legalább te rakkod össze az egészet.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#49021) hoolla válasza Bakus (#49004) üzenetére


hoolla
aktív tag

Köszönöm, pont ennyire volt szükségem, hogy el tudjak kezdeni nézelődni.

Azt irja nekem az EK weboldala, hogy két 240-es slim radiátort kell betegyek a vga-hoz. Ahogy seniman is irta. De felül ott figyel a corsair AIO radiátora a procinak. Tényleg ekkora hőt termel, hogy két radi kell a lehűtéséhez egy kártyához?
Ha kell még egy radi fölülre, akkor már a procit is rákötném.

LLkobe megmondó kollégának is köszönöm a rendkivüli fáratságot igénylő hozzászólását!
Ma reggelre virradóra (helyi idő szerint) álmodtam meg, hogy vizezni szeretnék, és kb 15 perccel a reggeli sétám után a gyermekemmel, irtam, hogy valaki aki hozzáértő itt a topikban, pötyögje már be nekem azt amit Bakus-nak gondolom kemény 5 másodpercébe került. Igy mire megint géphez ülhettem este, már tudtam, hogy mikre keressek rá specifikusan és nem kellett előtte elolvasnom a Gyűrűk ura trilógiát.

Ha azt irtam volna, hogy nincs időm elolvasni, akkor azt irtad volna, hogy ha nincs időm olvasni akkor, hogy akarok vizet épiteni? Mi lett volna a helyes kérdés tőled, hogy ne egy ledegradáló választ kapjak?

[ Szerkesztve ]

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#49022) Weareus válasza Makesz79 (#49019) üzenetére


Weareus
addikt

Ja, hogy ez kompakt?
Erre mondta volna tanult kollégám, hogy könnyű mint a fosztott toll...

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#49023) F e Z o válasza Makesz79 (#49014) üzenetére


F e Z o
veterán

Ki kell derítened, hogy van hajszálrepedés, s lehet meglehet forrasztani, bár ha lamelláknál van a gond, akkor elég necces a történet.

H2O über alles!

(#49024) hash99 válasza hoolla (#49021) üzenetére


hash99
senior tag

Szerintem 1 db 240 -es radi is vígan elviszi azt a kártyát. Inkább azt nézd meg milyen vastag radik férnek el (ventivel együtt). Ha az egyik 240 -es mondjuk 45 vastag a másik 30 arra mehet a proci is egy körben.

Nekem anno ennyi radin volt egy 290x és egy haswell I7 mindkettő megrángatva és bőven elég volt. 50 fokon ment a vga és 60 körül a proci max terhelésen 800 rpm -en pörgő noctuákkal. Mondjuk az még parvum házban volt ami elég szellős. Mindenesetre nem kéne megfőnie semminek sem ekkora radi felületen.

Persze ha hajszoljuk a hőfokokat lehet külső radizni stb.

(#49025) KAMELOT válasza hoolla (#49021) üzenetére


KAMELOT
titán

Felülre tegyél 360 radit és ha még befér akkor 240. Kösd a körbe a CPU-t i és úgy lesz a tuti.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#49026) seniman válasza KAMELOT (#49025) üzenetére


seniman
addikt

Nem fér be a 360,a Mantát úgy tervezték,hogy beférjen két Kraken X61-es,semmi több.Két slim 280-as és kifújt.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#49027) KAMELOT válasza seniman (#49026) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor vagy házat cserél vagy marad a 2x 280.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#49028) Leon77 válasza Makesz79 (#49019) üzenetére


Leon77
őstag

Én leengedném a vizet, lecsiszolnám réztisztára, aztán folyasztó szer és forrasztó ón neki. Ha bemész egy vizes boltba nem kerül sokba, és kell hozzá még egy gázlámpa. Vagy egy vízszerelő ismerős, az seperc alatt megforrassza.

De vajon ott miért lyukadt ki???? Vagy repedt meg?

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#49029) KAMELOT válasza Leon77 (#49028) üzenetére


KAMELOT
titán

Lehet leesett.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#49030) spanglee001 válasza Leon77 (#49028) üzenetére


spanglee001
addikt

van valami 2komponensű gyurma ami autóradi ragasztására találtak ki. nálam a müanyag csonk repedt el, rágyurmáztam 24óra alatt betonkeménységre köt, és 4 év után úgy adtam el a kocsit, hogy még mindíg tartott a ragasztás, szerintem itt is megállná a helyét.

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#49031) Tikakukac válasza spanglee001 (#49030) üzenetére


Tikakukac
titán

Most mikor menetes rész lett rakva a radiba a végső berakáshoz, mert elegem volt a ráhúzósból kapott a legerősebb 2 komponensesből. Tökéletes az is. Itt a felületelőkészítés a kérdés, meg nyilván, hogy mekkora a rés.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#49032) Leon77 válasza spanglee001 (#49030) üzenetére


Leon77
őstag

+1 ez is jó alternatíva, szerintem nem kéne kidobni. :R

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#49033) seniman válasza spanglee001 (#49030) üzenetére


seniman
addikt

Vagy folyékony 2K fémragasztó,egy BMW olajteknőjét ragasztottam vele,porszáraz lett,sosem csöpögött utána.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#49034) Grózi válasza DigitXT (#49011) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Most jobb? Már nem tudom mit tegyek és így is-úgy is be fog tévedni pár ember..

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#49035) LLKobe válasza Grózi (#49034) üzenetére


LLKobe
veterán

Szerintem jobb :K

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#49036) Omli85 válasza Grózi (#49034) üzenetére


Omli85
őstag

Akik nem olvasnak azokkal úgyse tudsz mit csinálni jön klikkel posztol se nem keres se nem néz :D..

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#49037) DigitXT válasza Grózi (#49034) üzenetére


DigitXT
félisten

Jobb. És szerintem nem reménytelen, mert most változtattál rajta először.:P
Biztosan be fog tévedni, de legalább nekem nem kell a módosítást javasolni.

Szerk: a vessző után kellene szóköz.:DD Meg nem az egészet raknám linkbe,
csak a megfelelő részt: a link legyen link, akár még kiírva sem ördögtől való...

[ Szerkesztve ]

(#49038) syC válasza Grózi (#49034) üzenetére


syC
addikt

Az a baj, hogy aki nem ért hozzá, az nem tudja mi a különbség az épített és a kompakt vízhűtés között, az aio-t is valaki megépítette. :U Az első hsz írásra kattintáskor feljöhetne egy popup, rajta képpel, hogy így néz ki egy épített víz és így egy aio. Neked melyik van? .. Igen? .. Akkor ez a te topikod -> redirect ..

(#49039) hoolla válasza hash99 (#49024) üzenetére


hoolla
aktív tag

Nem a hőfok hajszolása a cél és nem is az egetrengető tuning. Simán csak hobby szerűen szeretném szerelgetni a gépem. Valami kell, hogy legyen rajta amit lehet variálni.
Viszont ha már belepakolom a vizet, akkor már ne lássak olyan hőfokokat mint viz nélkül. Azért jó ha van némi haszna is a dolognak. Tehát ha a két 240-es slim radiátor nem elég a procihoz és a vga-hoz akkor valami más megoldás kell. A 280-as radi túl vastag amit ez ek-nál lehet kapni. Még ők is a 240-es slimmel pakolták tele.

Kamelot, a ház csere nem játszik. Az elmúlt 20 évben volt kb 15 különböző házam köztük Cosmos II is, de csak ez a kicsi, mégsem túl kicsi ház a kedvencem. Egyszerűen gyönyörű.

Viszont külső megoldások érdekelnek. Láttam a Thermaltake P100-at. Azt még a falra is felcsavaroznám a monitor/ház mögé. Tartály, pumpa is mehetne rá és akkor nem is kéne azt a tömzsi rövid tartályt vennem.
Rádobnék egy 600mm-es radiátort rögtön a tetejére ( ami a felém néző oldal lenne ha a falon van) és kész. Viszont az lehet, hogy a csövek túl hosszúak lennének?
Vagy csak egy sima radiátor egy talppal a gép mögött? De olyat még nem találtam. Vagy valami a gép alatt?

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#49040) hash99 válasza hoolla (#49039) üzenetére


hash99
senior tag

Ha nem cél hogy minden a házon belül legyen megoldva akkor vegyél egy MO-RA radiátort talpakkal azon elfut minden. :)

(#49041) Weareus válasza hoolla (#49039) üzenetére


Weareus
addikt

A P100-as cucc jó megoldás lehet, - tekintve, hogy a Mantra házikó, ha jól is néz ki, nem épített extrém vízre való, - de akkor mi lesz a procin lévő kompakttal?

Marad?

Az is egy megoldás és akkor lesz két külön kör: egy épített a vga-n meg egy aio a procin, bár ha a P100-ast megveszed - ami önmagában sem olcsó mulatság -, akkor már illene rendesen bele is költözni, ahhoz meg én bevonnám az épített körbe a cpu-t, az aio meg menne tartalékba vagy eladásra.
Megjegyzem, ha a géped szintjéhez mérten és igényesen szeretnéd összehozni az épített vizet, alaphangon (a P100-ast nem számolva) 150k és akkor lehet, (biztos :F ) hogy keveset mondtam.

Szerk.: ha használt cucc is szóba jöhet, akkor lehet kicsit faragni a dolgokon, de egy biztos: a radiátorokon ne szerénykedjen méretben az ember ha a csöndet és a hálás hőfokot együtt akarja.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#49042) hoolla válasza Weareus (#49041) üzenetére


hoolla
aktív tag

Az AIO megy a dobozába és eladásra, ha elviszik. Már eldöntöttem, hogy menne a proci is a rendszerre.
Az lenne a legjobb ha ki tudnam kerülni az extra dobozokat/állványokat, de ha nem tudom, akkor a P100 egy kellemesebb alternativa.

Az is jó lenne ha simán csak a radiátort tudnám megvenni, és valahogy a házam köré eszkábálni. Arra is gondoltam, hogy felcsavarozom az asztalom aljára a radit, fúrok két lyukat az asztallapba és felvezetem a csöveket a ház hátuljánál és onnan be, szépen egymás mellett. A mobilitás nem szempont, vagy ha mégis, akkor leeresztem a rendszert. Viszont egy, nagyobb radiátorral jó lenne megoldani, ha az elég.

És köszönöm Hash99 de az egy orbitális darab. Arra nincs szükségem. :)

Igen már összedobtam egy bevásárlólistát az ek oldalán. Nem olcsó, de van még időm erre félretenni. Meg mire összeáll a kép az is idő.

Van valakinek itt hasonló megoldása? Vizhűtés ami nem a házban van?

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#49043) Weareus válasza hoolla (#49042) üzenetére


Weareus
addikt

Mindent lehet, de semmit sem muszáj.
Ha már külső radi, akkor inkább a ház oldala, mint asztal alja. (Jó lesz az ájer a lábodnak? :N ).
Nekem annó ház nélkül volt egy székre rábarkácsolva a cumó, full vízzel és cf-fel, szóval...
De viszont ha így lesz, (külső radi az asztal alatt v. a ház oldalán) akkor a P100-as felesleges szvsz.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#49044) Tikakukac válasza hoolla (#49042) üzenetére


Tikakukac
titán

Van valakinek itt hasonló megoldása? Vizhűtés ami nem a házban van?

Akad :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#49045) Weareus válasza hoolla (#49042) üzenetére


Weareus
addikt

Vagy pl ez.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#49046) DigitXT válasza Tikakukac (#49044) üzenetére


DigitXT
félisten

Nekem nincs ilyen szép fotóm róla, de a MO-RA 3 se a házban van,
meg a vízhűtés agya is ki van szervezve. A házban már egyszerű.:DDD

Amúgy ez milyen ház volt eredetileg? Vagy ezt magadnak építetted?

(#49047) Tikakukac válasza DigitXT (#49046) üzenetére


Tikakukac
titán

Szép fotóm nekem sincs róla, régóta körbe kellett volna fényképezni rendesen, csak az idő, ugye. Meg felrakni a többit ami összerakás közben készült.

Ez 8 méter szög és laposacél meg egy telitábla MDF volt eredetileg :DDD Meg fél tábla perforált lemez. Készen kapni ilyesmit lehetetlen lenne :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#49048) F e Z o válasza DigitXT (#49046) üzenetére


F e Z o
veterán

Miért van olyan ház, amibe belefér egy Mo-Ra 3? :Y

H2O über alles!

(#49049) Tikakukac válasza F e Z o (#49048) üzenetére


Tikakukac
titán

Simán. A H630-ra most mértem rá, ebben is elférne, ha nem kell a 5.25" hely.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#49050) Weareus válasza Tikakukac (#49047) üzenetére


Weareus
addikt

A popszegecs karcol rendesen. :)

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.