Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10651) bombibmw válasza Satyricon (#10649) üzenetére


bombibmw
veterán

A lávára gondoltam a csillogósra,igen.
Vagy sima fehér is jó lenne,mert holnap lesz fekete RAMom is elvileg.
Todytól amikor rendeltem a vizes cuccokat,azt mondta jött valami bekevert fehér új lötyi tesztre,azt akartam,de még nem árulják.

Igen,ez a Sabertoothok sajátossága,illetve Z87-es lapokban az Asus Maximus VI Formula-n van ilyen és a Gryphoon-hoz lehet venni,ha lehet már kapni.
Csinálni nem kis munka egy ilyet,kell hozzá egy CNC-s,vagy Te CNC-vel megcsinálod,ha értesz hozzá.

(#10652) TaaT válasza Tarill (#10640) üzenetére


TaaT
veterán

Egy H60 azért 2ventivel ott a van a nagyobb léghűtések sarkában. Házilag egyedi vizet (blokkot) gyártani, na az kb a fasorba sem lesz egy léghűtéshez képest sem. :N

Ha mindenképpen olcsón akarod megúszni a dolgot akkor a blokk maradjon gyári cucc, radi lehet nem PC-s, csövezés lehet akvarisztikai (olcsó, ha szerencséd van talán még hajlik is anélkül hogy megtörne), pumpából meg vmi olcsó 12V-osat.

Give them hell Ukraine!

(#10653) Tarill válasza TaaT (#10652) üzenetére


Tarill
őstag

igen én is afelé hajlok hogy egy corsair h60 vagy cm seidon 120 és annak a csöveit meg radiátorját valami komolyabbra cserélni

(#10654) Satyricon válasza bombibmw (#10651) üzenetére


Satyricon
addikt

Azt a csillogós folyadékot nem ajánlották nekem se anno, mert tönkreteszi a pumpát. Az csak ilyen bemutatókon/kiállításokon szokták használni látványelemként.

Szerk.: Akkor még kigondolom hogy cnc-zzem a plexit a laphoz úgy, hogy nincs cnc-m. :D

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#10655) bombibmw válasza Satyricon (#10654) üzenetére


bombibmw
veterán

Akkor nem kockáztatok,lesz fehér inkább.

Nincs CNC,vegyél egyet vazze! :D

(#10656) bodva válasza TaaT (#10652) üzenetére


bodva
aktív tag

Most amúgy egy kis hülyeség nekem is eszembe jutott már, mert mindig mindenki csak ötletel :D

Ha egy hőcsöves léghűtésről lekapjuk az alulemezeket majd a csövek köré rakunk egy tartályt, amin keresztül küldjük a vizet az úgy, hogy hűtené?
Elvileg ugye a hőcsövekben lévő gáz a hidegebb felé kezd el menni, ami így pont jl szállítaná a hőt. Elméletben :D
Persze gondolom ez így nem működhet a gyakorlatban, de ha már eszembe jutott voltak itt már ennél eszementebb ötletek is.

(#10657) TaaT válasza bodva (#10656) üzenetére


TaaT
veterán

Gondolom nem vált be, azért nem terjedt el. :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#10658) #90933760 válasza TaaT (#10657) üzenetére


#90933760
törölt tag

Meg a gány topikban volt aki levágta a hőcső végeit és azon keringette a vizet.

(#10659) bodva válasza TaaT (#10657) üzenetére


bodva
aktív tag

Erről nem is tudtam :D
Biztos rövid volt a cső xD

(#10660) Laraxior


Laraxior
titán

Vérhűtés :D

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled with Philips hue

(#10661) Pista0001 válasza #90933760 (#10648) üzenetére


Pista0001
addikt

Lassan ideje hogy megnézz egy autóhűtőt. Egyáltalán nincsenek sűrűbben a lamellái mint egy számítógép vízhűtéshez való radinak. Az más téma hogy passzívnak attól még tényleg nem alkalmas(abb), de elég enyhe szellő is elég hogy átfújja. Anyagukat illetően az esetek nagy részében igazad van, de a mai napig léteznek réz hűtők az autókban. Mármint lehet kapni új hűtőt nem túl öreg autókhoz, amik rézből vannak. Hogy a legújabbak közt van-e rézhűtős, azt nem tudom. Példaként a Lada hűtő teljesen réz, az Alfa 156 1.9 JTD hűtője réz/műanyag.

és Tarill: A robogó radi valószínűleg nem nagyobb ellenállású mint a számítógépekben használatos csővezeték. Egy kisebb 50 ccm-es robogó radijának kb 80 mm2 az átömlési keresztmetszete (láttam/javítottam már párat, nagyobb motorhoz építettem is egyedit), a 10 mm-es csőé kb 78.5 mm2, de ez a példa is torz, hiszen a 10-es csőhöz való csati keresztmetszete már alig több mint 50 mm2.

(#10652) TaaT: kb 8 éve építettem vízhűtést S462-es AMD-re (T-bred B-re). A blokk egy S370 bordából készült. Visszavágtam a bordáit pár mm-esre, hajtogattam rá alu tetőt, ráhegesztettem, két lyuk, két csonk, és már kész is. Ha jól emlékszek 7 mm vastag lett, így az Arctic Copper Silent 2-es bordám rögzítője pont jó volt hozzá. A csonkok 8 mm-esek voltak, 5 mm belső átmérővel. A radi szintén aluból készült, egy majdnem fél Honda Civic hűtőre hegesztettem egyedi oldalakat, szintén aluból. Ennek is 8/5-ös csonkjai voltak. Aztán volt még NB blokk, egy levegős NB bordából készült a korábban már leírt módon. Ezekhez már csak egy EHEIM 1046 pumpa kellett (u.a. mint a HPPS, csak ez 230 voltos), és az említett Arctic hűtőre több mint 10 fokot vert, terhelve többet is. A léghűtők rengeteget fejlődtek azóta, a mai vizek is fejlettebbek ennél, de a TDP-k nem változtak számottevően, gondolom az a rendszer egy mai procin sem lenne rossz. Tehát ha valaki vizet szeretne egy nem durva procira, mondjuk csak a feeling vagy a zaj miatt, akkor szerintem hajrá! :K

u.i. Szeptemberben ha minden jól megy megyek haza, ha valaki biztosít gépet hozzá, benne lennék egy tesztelésben. Kíváncsi vagyok mit tud mai körülmények között a cucc. Kicsit később készíttem rézből is proci és NB blokkot, radi is van full réz, de ezek végül nem lettek kipróbálva.

[ Szerkesztve ]

(#10662) Asbee


Asbee
veterán

Szerintetek ez így jó megoldás lenne? :

Adott ez a tartály. Ilyen víz hőmérő lenne. Úgy oldanám meg, hogy T elosztó + toldó + egy 90 fokos csati és így a tartály kimenő pontjára közvetlenül. Átfolyós mindkét oldalon 1/4-es menetes jobb lenne, de azt nem találtam itthon.

A mérő "feje" szerintem túl hosszú így kell a 90 fokos csati.

[ Szerkesztve ]

(#10663) #90933760 válasza Pista0001 (#10661) üzenetére


#90933760
törölt tag

Van közöttük sok olyan lamellás, mint a radiké, a robogóké például olyan szokott lenni, meg a fűtésradik szinte mind.
De nem megyek messze ott a Samara hűtője az bűn sűrű, a GTS-nél is sűrűbb talán kicsivel. [link]
Az más téma, hogy ekkora méretben egy nem energiatemető konfigot ez is elvihet passzívan, mert akkora.

(#10664) Asbee válasza Asbee (#10662) üzenetére


Asbee
veterán

Közben lesz átfolyós.

(#10665) Pista0001 válasza #90933760 (#10663) üzenetére


Pista0001
addikt

Ezeknek a fajtáknak valóban relatív sűrű a lamellázása, de szerintem nem sűrűbb a GTS-nél (nekem is az van, 2 is). Pont fűtésradiból van amúgy sok olyan rendszerű mint a Samara hűtő, na azok tényleg bűn sűrűk.

(#10666) TaaT válasza Pista0001 (#10661) üzenetére


TaaT
veterán

"...az említett Arctic hűtőre több mint 10 fokot vert, terhelve többet is. A léghűtők rengeteget fejlődtek azóta..."

Miazhogy :)

A leírtak alapján az a vizes cucc kb ennek a 2500ft-os léghűtőnek teljesítményét hozhatta [link]

"Tehát ha valaki vizet szeretne egy nem durva procira, mondjuk csak a feeling vagy a zaj miatt, akkor szerintem hajrá!"

Én azért nem ajánlanám bárkinek nyugodt szívvel a "low cost" vízhűtés építést (kivéve ha van otthon sok felesleges alkatrész hozzá) mert a végeredmény csalódás lehet egy modern léghűtés teljesítményéhez és árához képest. :)

Give them hell Ukraine!

(#10667) Pista0001 válasza TaaT (#10666) üzenetére


Pista0001
addikt

Hát, az tény hogy a pumpát leszámítva egy fillérembe sem került :D . Meg az is tény hogy akkoriban még nem voltak elérhetőek a komoly hőcsöves hűtők. A HyperTX-hez képest azért zajban lehet hogy még mindig jobb :P Fenntartom a tesztelés lehetőségét, kíváncsi vagyok magam is hogy mit tud egy mai procin. Bár az Eheim-et biztos nem fogom beüzemelni, de van egy Thermaltake pumpám is, annak a csonkjai gyakorlatilag kompatibilisek a többi alkatrésszel.

(#10668) kungzi


kungzi
veterán

Üdv Srácok!

Kérdezni szeretnék, mert tervezem megépíteni első vízhűtésemet.

az adatlapomon lévő konfigon lévő cpu-ra tennék most csak vizet, a vga most nem lenne vizezve addig, míg nem jönnek az új ati kártyák.
nem lenne extrém tuning csak, hogy halk legyen a rendszer

ezeket néztem ki:

- cpu blokk
- radiátor
- szivattyú + tartály
- cső
- csatik

Tehát most csak procit kellene hűtenem. Ha majd megjelennek az új ati kártyák, akkor majd lenne véve nagyobb radi, gpu blokk és nagyobb tartály.

Ha valakinek lenne valami javaslata, vagy észrevétele, akkor légyszives segítsen.

Előre is köszönöm mindenkinek, aki segít.

Vagy erről a szettről mi a vélemény?

Üdv: KuNgZi

[ Szerkesztve ]

(#10669) mrbig25 válasza kungzi (#10668) üzenetére


mrbig25
őstag

Szia!

Hirtelen annyit mondanék, hogy az általad linkelt 17/13-as csőhöz nem jó a 19/13 csati, mert nem fogja meg normálisan a csövet.
Én inkább 16/10-es csövet és ahhoz való csatit javasolnék. Ez a cső sokkal rugalmasabb és 10mm-es belső átmérő felett nincs nagy különbség se teljesítményben, se ellenállásban.

Későbbiekben csak nagyobb radira és GPU blokkra lesz szükséged, nagyobb tartályra nem...kivéve ha látványelemnek kell.

szerk:
Ha esetleg belefér a keretbe, akkor érdemesebb lenne egyből egy dual radit venni.

#10670
Elegendő, de a single radi miatt nem lennének sokkal jobbak a hőfokok, mint egy felsőkategóriás léghűtés esetén.

[ Szerkesztve ]

...

(#10670) kungzi válasza mrbig25 (#10669) üzenetére


kungzi
veterán

a csővel gondban voltam igen, köszi a segítséget

a tartály az nem fontos, csak azt hittem, egy olyan rendszerhez kicsi lesz majd ez a tartály

amúgy cpu hűtésre elég lenne ez az összeállítás?

(#10671) ZetorGumi válasza kungzi (#10668) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Single 120-as radi kicsit kevéske.
Ha teheted egy tripla, ha későbbiekben jön hozzá VGA is.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#10672) ViZion válasza kungzi (#10668) üzenetére


ViZion
félisten

Ahogy írták is, inkább triple radit, azt nem kell annyira fújni. Pumpából nagyobbat néznék, ha majd VGA-t is hűtenéd, de ezt megmondják a többiek. Az a blokk jóféle, nekem is hasonló lett, 4,4 GHz LinX alatt felkúszott 59°C-re a maghő, throttlingolt is a proci, sütött a radi... eszembe jutott, h a ventiket leszabályozva hagytam :DDD utána már 53-54 fokon megfogta, most is 4,4 GHz @ ~1,36 V de még nem végleges, ismerkedünk.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10673) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Lehetne sörhűtéses rendszert létrehozni?
Tudjátok hogy víz helyett sörrel hűtsön.
Lehet hogy egy kicsit beteg az ötlet de kivitelezhető lenne-e?
U.I: Nem akarom megcsinálni csak kíváncsi vagyok hogy meglehetne e csinálni.Sajnálom a sört ilyen célra.

[ Szerkesztve ]

(#10674) Laraxior válasza Mr. Erikszon (#10673) üzenetére


Laraxior
titán

Menne, csak az elején lenne kis gond, amíg habot csinál :D Ha kimegy a szénsav akkor már nyugodtan tudja tekerni a vizet.

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled with Philips hue

(#10675) SVLaller válasza Mr. Erikszon (#10673) üzenetére


SVLaller
senior tag

persze végülis bele is lehet pisálni, ha bírja a szivattyú forgatni. csak amikor elkezd bomlani meg kicsapódni belőle mindenféle akkor jön némi kellemetlenség :D

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#10676) Mr. Erikszon válasza Laraxior (#10674) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Vezetek kifele is egy csövet,hogy én is szívjak ha le akarom magam hűteni.

(#10677) ViZion válasza Mr. Erikszon (#10673) üzenetére


ViZion
félisten

... jóember, a proci FŰT. ;)
Inkább a teát javaslom: jó melegen, nincs szénsav, egészséges. Természetesen cukor nélkül, mert az esetlegesen kicsapódó cukker csökenti a radik teljesítményét.

Ehhez képest B.farkas vodkás hűtése eléggé földhözragadt volt. :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10678) GumisPeter


GumisPeter
senior tag

A híres Bacsis tesztelte a léghűtésnél az alternatív pasztákat....talán ez is menne, folyadékkal...
[link]

:C

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#10679) Mr. Erikszon válasza ViZion (#10677) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Vodkás hűtés,miért nem pálinka...legyen egy kis alkoholtartalma a Pc-nek még a végén megfújatják véle a szondát,oszt megbüntetik ittas gépezésért.
Olyan pálinkát rakok belé hogy kimarja a csöveket. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10680) #90933760 válasza ViZion (#10677) üzenetére


#90933760
törölt tag

A vodkával nincs semmi baj, régesrég igen elterjedt volt. Inkább csak ti vagytok túlmodernizálva a menő löttyökkel. Zsöminek a gyógyszertári alkoholjához igen közel áll, sőt. Innentől kezdve meg miért lenne akkora probléma.

Csak a pálinka már nem olyan tiszta mint a vodka. Közel se. Azt nem érdemes beleönteni. És vodkából is lehet ugyanolyan erőset főzni. Tegyél bele egyből benzint és kész. De elmondom az alkoholnak rosszabb a hőszállítási képessége a víznél.

[ Szerkesztve ]

(#10681) Mr. Erikszon válasza GumisPeter (#10678) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Még jóu hogy nem Dove bőrápolóval próbálgatja. :K
Vagy fogpasztával.

[ Szerkesztve ]

(#10682) ViZion válasza #90933760 (#10680) üzenetére


ViZion
félisten

A vodkával tényleg nincs baj, de én a tisztaszeszre esküszöm :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10683) Mr. Erikszon válasza ViZion (#10682) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Hány fokos pálinkát érdemes belerakni? :DDD

(#10684) TESCO-Zsömle válasza Mr. Erikszon (#10683) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

10 fokossal már elég jól lehet hűteni. :P

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10685) Mr. Erikszon válasza TESCO-Zsömle (#10684) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Ez így kíméli a pénztárcámat? :F

[ Szerkesztve ]

(#10686) TESCO-Zsömle válasza Mr. Erikszon (#10685) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem éppen pénzvarát 10 fokra hűteni a pálinkát miközben a gép fűti. ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10687) kungzi válasza ZetorGumi (#10671) üzenetére


kungzi
veterán

de mint mondtam, most csak egy cpu-t akarok hűteni és extra tuning sem lenne

karácsony környékén lenne új vga, akkor vennék blokkot rá + nagyobb radit és erősebb pumpát tartállyal

(#10688) ZetorGumi válasza kungzi (#10687) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Ahhoz is kevéske.

De azért mondtunk egy triplát, hogy ha későbbiekben hozzákötsz egy VGA-t is a rendszerhez, ne kelljen még radit is cserélned.

Csak a procit egy vastagabb 60-as duplával is hűtheted, de akkor ha hozzákötsz egy VGA-t, akkor már kevés lesz.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#10689) kungzi válasza ZetorGumi (#10688) üzenetére


kungzi
veterán

ok, akkor marad a tripla radi :DDD

(#10690) ViZion válasza kungzi (#10687) üzenetére


ViZion
félisten

Ha gyakorlatilag karácsonykor veszel egy teljes rendszert, akkor ezt most minek??? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10691) mrbig25 válasza kungzi (#10687) üzenetére


mrbig25
őstag

Szerintem a pumpacsere felesleges. Az Alphacool DC-LT két blokkal még elbír, a radiátoroknak pedig nincs olyan nagy ellenállása.
Nekem is ilyen pumpám van és a két blokkom mellett volt már rajta 140-es dualradi 60mm-es vastagságban és gond nélkül kiszolgálta a rendszert 9V környékére szabályozva is.

Szóval, ha most tudsz venni egy tripla radit, akkor később elég egy VGA blokkal bővíteni a rendszert.

Cris99 fórumtárs is ilyet használ két blokkal, rengeteg csatival és tripla radival.
Remélem nem gond, hogy így megemlítettelek :)

[ Szerkesztve ]

...

(#10692) SkyS1gn válasza mrbig25 (#10691) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Yep, elég kusza a rendszer, mármint vízút szempontból, sok a 90fokos törés, de ez a kis fenevad könnyen tolja a vizet! ;]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#10693) kungzi válasza ViZion (#10690) üzenetére


kungzi
veterán

nem tom, csak úgy :D

(#10694) Csokiii válasza kungzi (#10693) üzenetére


Csokiii
aktív tag

Sziasztok
Szerintetek elbírna egy Asetek LCLC még egy 120-as slim radit?

(#10695) fatal1ty1984 válasza Csokiii (#10694) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

el

(#10696) Akcok94 válasza Csokiii (#10694) üzenetére


Akcok94
senior tag

simán, nekem egy tripla 45 radiátort bírt el a avc herkules pumpája,

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#10697) Csokiii válasza Akcok94 (#10696) üzenetére


Csokiii
aktív tag

remek :D köszi :R

(#10698) imibogyo válasza Asbee (#10662) üzenetére


imibogyo
veterán

Szerintem elég csak simán a T elosztó, amibe "oldalról" a derékszögű leágazás felől dugod be a hőmérőt, így pont kb. 1mm-re lóg majd be a vízáramba, szóval egyáltalán nem fogja zavarni a vizáramot, sőt, a becsavart "fej-" és "váll"-része" majdnem pontosan az idom belső faláig ér, így még az örvényektől is mentesíti a toldást, Majdnem olyan lesz, mintha egy "egyenes" csöved lenne csak.

Én is így használtam. :K Itt is egy példa.

(#10699) Asbee válasza imibogyo (#10698) üzenetére


Asbee
veterán

Köszi, de pont volt 1 db átfolyós. :R

(#10700) Goblin12


Goblin12
őstag

Üdv.

Ezen a képen szereplő tartály+ D5 top, melyik gyártótól származhat? Mert EK.nak csak 140-es a legmagasabb amit hozzá adnak.

Vagy ez akkor úgy működik, hogy pluszba kellene venni egy ilyet darabokra szedni és csak a hengert átrakni a másikra és joccak? :F Ahoz kicsit drága. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.