Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9551) Akcok94 válasza apollo12 (#9550) üzenetére


Akcok94
senior tag

de ez csak nem 15 mm -ig jó? neke m16 a külső mérete.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#9552) apollo12 válasza Akcok94 (#9551) üzenetére


apollo12
veterán

nekem is 16mm van, és pont jól össze szorítja

(#9553) simlisgumis


simlisgumis
tag

Na végre megjöttek a blokkok,ma már egyet összedobtam! De holnap lesz a többi része mert most dolgom van! Majd rakok fel képeket!

(#9554) szinimini válasza simlisgumis (#9553) üzenetére


szinimini
senior tag

Jó lesz az :)

(#9555) Apollo_21 válasza simlisgumis (#9553) üzenetére


Apollo_21
addikt

Ez elég űtősre sikeredett:) Mondjuk én túl besz..ri lennék leszedni a hűtést a vga-ról, csinos darabok!
Jó szórakozást!

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#9556) beteg válasza BL@CK (#9541) üzenetére


beteg
őstag

egy ilyen brutál konfig megérdemelne egy nagyobb házat, amiben rendesen elfér a víz :))

Csak futni kell!

(#9557) simlisgumis válasza szinimini (#9554) üzenetére


simlisgumis
tag

Remélem! Holnap már tesztelhetem!

Apollo_21 : Nem nagy durranás átrakni,mondom ugy ,hogy most nyírtam ki egy cpu blokkot.

(#9558) BL@CK válasza beteg (#9556) üzenetére


BL@CK
aktív tag

De ez a különleges ház :) A Limitedes Level 10 kuckómba is gondolkoztam de abba minden kintre kellene raknom :DDD

Shatter your limits!

(#9559) #90933760 válasza BL@CK (#9541) üzenetére


#90933760
törölt tag

Én is a két körös rendszerre szavazok. De a vastagabbik 240-es radi menjen a vidiknek és a vékonyabbik 240-es a procinak. És frankó lesz.
De egybe is kötheted ha mindenképp úgy akarod vagy spórolni akarsz egy szivattyú árán, mert el fogja bírni, legfeljebb kicsit feljebb kell tornászni a ventiket. Gyári hűtésnél még úgy is bőven halkabb lesz merem sejteni.

(#9560) BL@CK válasza #90933760 (#9559) üzenetére


BL@CK
aktív tag

D5 pumpám van nem szándékoznék becserélni másikra azért akarnám 1 körösre a rendszert. Lényegébe csak a kinézet miatt kell nekem ez a vizes rendszer meg a hangja miatt. Az nem probléma haolyan meleg lesz mint gyári hűtővel csak a hang csökkenjen le. Igaz mostse egy kibíhatatlanul hangos de egy 1 es fokozatú D5 meg 4db corsair sp venti 5Von hangtalan gyakorlatilag :DDD

Shatter your limits!

(#9561) TaaT válasza SVLaller (#9546) üzenetére


TaaT
veterán

Kb léghűtéses teljesítmény :) Árban viszont kb a feléből kijött ha innen az apróról vetted az AVC-ket.

Mondjuk engem tuti zavarna a 2x1000rpm. :B

Give them hell Ukraine!

(#9562) #90933760 válasza BL@CK (#9560) üzenetére


#90933760
törölt tag

600-650W-ot kéne lehűtened. Ugyanekkora radim lesz és már régebben számolgattam, kb. 400-450W-ot ad le ha a venti úgy mozog rajta, mint az öreganyám.
Szóval valahol engedned kell a fizikának, mert nem lesz egyszerű.
A ventiken is kell emelni kicsit és a hőmérsékletet is engedni kell tovább. Amit nyugodtan lehet, mert a Titan 95 fokig megy papíron, a procid meg 67-et. Ezért lenne jó a két körös, mert 20 fokos különbségről van szó.

Szerintem 6-7V elég lesz a ventiknek és el fogja vinni. Aztán meglátjuk mennyire számoltam jól. ;]

[ Szerkesztve ]

(#9563) BL@CK válasza #90933760 (#9562) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Rendben. Eslő körbe még csak a proci kör lesz meg, mert a titán blokkokra várni kell mire megkapom még.

Shatter your limits!

(#9564) kovsol válasza #90933760 (#9562) üzenetére


kovsol
titán

I7 3970X csak 67 -t bír max? Az ivy procim 105 -t is bír. 67 az még hűvösnek számít itt.

May the Force be with you!

(#9565) #90933760 válasza BL@CK (#9563) üzenetére


#90933760
törölt tag

A vga blokkokat párhuzamosan kösd be. A radik mehetnek sorosan.

Az Intel oldalán írja ezt Tcase vagy mi a bánat hőnek. De ennél jóval többet elbír szerintem is, legalábbis a Wolfdale a max 70 helyett 86-on is remekül ment. ;] Pedig ott már bacsis is azt mondta, hogy ajjajjj.. :U

[ Szerkesztve ]

(#9566) BL@CK válasza kovsol (#9564) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Bír az többetis. Az mindegy hogy mivan oda rája írva :DDD :DDD

Shatter your limits!

(#9567) BL@CK válasza #90933760 (#9565) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Úgy gondoltam énis.

Shatter your limits!

(#9568) TaaT válasza #90933760 (#9565) üzenetére


TaaT
veterán

i7 3770 85fok felett lassul, tapasztalat :D

Give them hell Ukraine!

(#9569) gallus válasza #90933760 (#9535) üzenetére


gallus
aktív tag

"CPU 49, GPU 58, víz 31."
Én ezt azért megjegyzem, és ha az általatok gagyinak mondott Reserator 1 "maszek" blokkal ilyet produkál, t@kön szúrom magam. Lehet véres látvány lesz a vége, de esküszöm megteszem.
Meg arra is hogy jelentkezem ha végre elkészül.
Mostanában sokat dolgozom, de amit ígértem betartom.

(#9570) kovsol válasza gallus (#9569) üzenetére


kovsol
titán

a vodka a titka

:O

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#9571) gallus válasza kovsol (#9570) üzenetére


gallus
aktív tag

Mire gondolsz? Ha sokat iszom megvágom a cerkát? :))

[ Szerkesztve ]

(#9572) kovsol válasza gallus (#9571) üzenetére


kovsol
titán

[link] :D

May the Force be with you!

(#9573) Apollo_21 válasza simlisgumis (#9557) üzenetére


Apollo_21
addikt

Láttam a képeket:) Azért nemtemettem volna el, ilyen gyorsan:)
Menthetőnek tünt, de ahogy figyeltem Mackósajt koma majd utánna néz a gyógyítás erejének.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#9574) #90933760 válasza gallus (#9569) üzenetére


#90933760
törölt tag

Szerintem hozni fogja ezt a szintet, vagy közel azonosat.
Én inkább arra leszek majd kíváncsi igazán, hogy a 3 ezres XXFlow után a 15 ezres Alpha mekkora különbséget ad full ugyanabba a rendszerbe. De az még kicsit odébb lesz, mert ahhoz kell pár szíííp kékhasú.

(#9575) mackosajt válasza Apollo_21 (#9573) üzenetére


mackosajt
addikt

Én eddig hálás vagyok, hogy ilyen gyorsan temette a kolléga. Meg a többi cumót is köszönöm.
Remélem jövő hét elején már ott fogok tartani, hogy szerelem a gépet légből vízre.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#9576) gallus válasza kovsol (#9572) üzenetére


gallus
aktív tag

Vodkát 18-19 éves koromban ittam utoljára. Egyszerre hosszúnyakú borral, hánytam mint állat.
Azóta nem érdekel valamiért :)

Van viszont szép sárga "alu marós mentes" fagyállóm, majd teszek fel képet is a rendszerről.

(#9577) simlisgumis válasza Apollo_21 (#9573) üzenetére


simlisgumis
tag

Igen lehet,de olyan ideges lettem,hogy azonnal megrendeltem a másikat, nem is akartam tovább filózni rajta mert akkor eret vágtam volna magamon! Ez járt az ördögnek!

(#9578) ViZion válasza simlisgumis (#9577) üzenetére


ViZion
félisten

"Ez járt az ördögnek!" Háát, már nekem is gyanús volt Mackó testvér... de ezért itt bannolhatnak! :D ;]

Kíváncsi vagyok a blokkcserére Farkas, 7végén szerljél! :R A régi blokkodnak van már gazdája? :B

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9579) mackosajt válasza ViZion (#9578) üzenetére


mackosajt
addikt

Nevezzük úgy, hogy eddig "ördögi" mázlim van, talán. ;)

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#9580) mackosajt


mackosajt
addikt

G 1/4-es Festo, vagy hasonló csatlakozókról mi a vélemény? Használ valaki ilyet vízre?

Őszintén megmondom, hogy ilyeneket használunk melóban folyadékokra is, nem csak vízre, és jól bírják, hozzá való csövekkel együtt. Szóval ilyenhez igen kedvezményesen tudnék jutni. Persze csak ha pozitív visszajelzést adtok.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#9581) #90933760 válasza ViZion (#9578) üzenetére


#90933760
törölt tag

"De az még kicsit odébb lesz, mert ahhoz kell pár szíííp kékhasú."
Vagyis minimum egy hónap. Ha nem több.

[ Szerkesztve ]

(#9582) ZetorGumi válasza mackosajt (#9580) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Kép róla? Belső átmérő?

Már csak azért, mert lehet én is olyanokat használok.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#9583) Tibusz00 válasza mackosajt (#9580) üzenetére


Tibusz00
tag

Mi is használjuk folyadékokra a melóban. Teljesen megbízhatók.
Ilyenekkel akarom összerakni a vízhűtésemet is.
Ha működik már, akkor megosztom a tapasztalataimat veled.

[ Szerkesztve ]

(#9584) mackosajt válasza ZetorGumi (#9582) üzenetére


mackosajt
addikt

[link]

Ezek közül szinte bármelyiket be tudom szerezni :)

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#9585) ZetorGumi válasza mackosajt (#9584) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Ilyennek vannak összerakva nekem is. Nyugodtan használhatod őket.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#9586) #90933760


#90933760
törölt tag

Na jó megmutatom. De gyenge gyomrúak ne nézzék.
[link]

(#9587) ViZion válasza #90933760 (#9586) üzenetére


ViZion
félisten

Duuuurva! :Y Leginkább az elosztóra dőlt tartály a félelmetes.
Mondjuk esett már be neon az akváriumba...armatúrával együtt, bekapcsolva, takarítás közben majd' feléig belecsúszott. Annyira megijjedtem, h benyúltam érte és kivettem. Utána esett le, h ez marha veszélyes volt, ha a trafó felőli vége esik bele, akkor megrázhatott volna. Szal. vigyázni kell nagyon, minden apróságból lehet nagy baj is, sokszor csak a szerencsén múlik.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9588) #90933760 válasza ViZion (#9587) üzenetére


#90933760
törölt tag

Tudom, hogy szégyent hozok a vizes topikra ezzel, de majd meg lesz ez csinálva normálisan csak idő kell neki. Meg a gány vérbe van.

(#9589) ThodEE válasza ViZion (#9587) üzenetére


ThodEE
őstag

Akkor már az is szerencse hogy az fénycső volt és nem neon :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#9590) ViZion válasza ThodEE (#9589) üzenetére


ViZion
félisten

Igen, a fénycső - hétköznapi nevén Neon. Tanultam belőle, kisfiam aksijára ledszalagos világítást csináltam. Az is úszott már, jól bírja :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9591) ThodEE válasza ViZion (#9590) üzenetére


ThodEE
őstag

Igen a ledszalagok nagyon jók, én is előszeretettel használom őket :C

Bocsi a kötekedésért, csak a munkahelyen is mindig neont akarnak cseréltetni a vezetők és még képes rám haragudni mikor közlöm vele hogy a gyár területén nincs használatban neon világítás :DDD

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#9592) Lanash


Lanash
aktív tag

Sziasztok!

Mennyiből lehet kihozni egy vízhűtést AM3+ (egyenlőre Fx-6300) procihoz? Lehetne kérni, hogy árat és egy-két linket küldjetek? (Teljesen új vagyok még ebben a témában :) )
Köszönöm

(#9593) bodva válasza Lanash (#9592) üzenetére


bodva
aktív tag

Ha újat akarsz mindenből, akkor kb 50-60.000Ft-ból ki lehet hozni egy korrekt rendszert :)
Én itt szoktam vásárolgatni, de van egy csomó pc bolt akik még árulnak vízhűtéshez kellékeket.

(#9594) Seri21 válasza Lanash (#9592) üzenetére


Seri21
tag

Ez a legolcsóbb:[link] Kezdésnem amúgy nem rossz.

(#9595) ViZion válasza Lanash (#9592) üzenetére


ViZion
félisten

5000 Ft + posta. AVC Hercules. Egy közepes léghűtésnek megfelelő kompakt víz ez. Ennél feljebb jönnek a komolyabb kompaktvizes megoldások ~15-30k között, majd az épített rendszerek úgy 30k-tól egészen a NASA havi villanyszámlájának jelentős %-át kitevő összegig... :K

Fordítsunk a dolgon: Mit szeretnél vízzel hűteni, mennyire tuningolod és mennyi a keret rá?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9596) simlisgumis


simlisgumis
tag

Na alakul a CF!

(#9597) Dreamie válasza simlisgumis (#9596) üzenetére


Dreamie
őstag

Hinnye Betyár jól néz ki! :) Gratula hozzá!

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#9598) TaaT válasza simlisgumis (#9596) üzenetére


TaaT
veterán

Megmondom őszintén eddig nem volt sok bajom ezzel a gabonakörös EK design-al, de itt vmi elképesztő mód elrontja az összképet. :B

Persze ettől még nagyon komoly cucc :R

Give them hell Ukraine!

(#9599) kovsol válasza TaaT (#9598) üzenetére


kovsol
titán

Nekem a plexis átlátszó verzió volt ilyenből, az élőben jobban nézett ki, mint a képeken.

May the Force be with you!

(#9600) DigitXT válasza simlisgumis (#9596) üzenetére


DigitXT
félisten

Én nem raknám le így a kártyákat, eléggé terheli a blokkokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.