Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73001) fboldog


fboldog
senior tag

Érdekesség:
gondoltam megint csinálok pár mérési tesztet.
Picit jobban odafigyelve az alaposságra, átfedésre, mint utoljára.

Előzetesként [flow(rpm1/rpm2)]:

Környezet:
- Aquacomputer ULTITOP dual D5
- 2db EKWB D5 G3
- Aquacomputer Quadro
- Aquacomputer High Flow USB
- 10/16 szilikon cső
- Barrow 10/16 fittingek.

Ami még mérésre kerül:
- Aquacomputer Cuplex Kryos Next
- TechN AM4
- Byksky 6700XT blokk (ha addigra el nem adom)
- 2db VPP755 V3
- 1db D5 Vario
- Valamilyen radiator (valami általános kéne, mert jelenleg csak egy Black Ice SR2 280 MP és valami noname, de Magicool Slim 240-re hasonlító van szabadon)

Talán (marhára piszkálja a csőröm a teljesítménye / hangja):
- 2db EKWB DDC 4.2
- Heatkiller Multi Top DDC x2

üdv.: Boldog Ferenc

(#73002) Pakmara válasza fboldog (#73001) üzenetére


Pakmara
őstag

Alphacool RX 6800 blokk vs Byksky 6700XT külömbségre leszek kíváncsi, feltéve ha lesz ilyen mérés. Az alpha 6800-as blokkja nagyon hasonlít a 6700 XT-s blokkjukra amivel jelenleg bírkózom.

(#73003) DroiDMester válasza Pakmara (#73002) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nem kell bírkózni azzal, ne sajnáld a pumpát told fel maximumra, és nemlesz gond, nagy az ellenállása de cserébe baromi jól hűt!

Nálam is több mint 100liter/órát levett az áramlásomból hogy felkerült a 6900XT.re, nem kell 20% on döcögtetni a D5öt, idle 40% terhelés alatt meg mehet 100% on.

[ Szerkesztve ]

(#73004) Pakmara válasza DroiDMester (#73003) üzenetére


Pakmara
őstag

Jogos (részben, mivel vario a szivattyú), viszont könnyű volt a heatkillerrel a jót megszokni. :)

(#73005) echterion válasza DroiDMester (#73003) üzenetére


echterion
nagyúr

Nálam félgázon megy folyamatosan a D5, különben olyan tejfölössé válik a lötyi, hogy öröm nézni. :DD

**********

(#73006) DroiDMester válasza echterion (#73005) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Már régebben is mondtam azt a gagyi folyadékot cseréld ki, csoda hogy nálad még nem okozott galibát

(#73007) echterion válasza DroiDMester (#73006) üzenetére


echterion
nagyúr

Tudom, de nem volt időm akkor erre. Már nincs vga benne (nemrég vitték el 8 kilóért...), csak proci, azért nem nyúlok hozzá, mert most minek (sikerült úgy kiszednem a vga-t, hogy nem kellett leeresztenem a teljes rendszert. Maj ha jön egy úgy kártya, akkor full csere lesz folyadék és cső szinten. A cső belsejében lett valami zöld lerakódás, szóval tuti a lötyi a szar, de most igp-vel alig megy a gép, nem piszkálom, nincs hozzá kedvem.

**********

(#73008) fboldog válasza DroiDMester (#73003) üzenetére


fboldog
senior tag

DroiDMester:
Nekem ezzel (csend előnyben vízhűtés híve vagyok) az a fő gondom, hogy 100%-on olyan "vinnyogó" hangja van a D5-nek (és minden más pumpának), hogy nem bírnék a gép mellett ülni.

Pakmara:
Esélyesen lesz, de csak akkor (TechN is), ha épp szétbontom a gépet, mert ugye ezt csak hobbiból csinálom és nem állnak halmokban (jó ez így nem teljesen igaz...) az alkatrészek és egy cég sem szponzorál. :))

üdv.: Boldog Ferenc

(#73009) DroiDMester válasza fboldog (#73008) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Most nekem is a gagyi pumpa van benn a VPP755 V3 ez totál kussba van 100% is(tudod te is hogy ez sokkalta halkabb mint a valódi D5ök ennek nincs olyan búgó hangja) hogy így le lett folytva a alphacool vga blokkal, meg most hogy bekerült a lga 1700as Velocity² blokk még az is csökkentette, így 100% on csak 170-180LPH.t tud eddig amég nemvolt a vga blokk meg a barrow blokk volt benn 400-420.al is döngetett, akkor valóban volt némi hangja 100% on de így 180.ra lefolytva kb néma!

Az Arctic P14 ventik 400rpm en járnak azok hangosabbak mint a 100% on járó VPP755 V3

[ Szerkesztve ]

(#73010) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Látom most nagyon téma a flowrate. Tegnap szétkaptam a rendszert, mert éreztem, hogy a gépben lévő szűrő (Velocity blokk) már tuti teli van, mivel a max áramlásom 2.1 Liter/percre csökkent. Takarítás után most maxon 3.8 l/m (side distro + ddc 3.2)... azért nem mindegy :D

más: O11 tulajoknak mondom, hogy az IKEA-ban megjelent egy pár "gamer" cucc, köztük egy nagyon fasza kis gurulós tartó gép alá. O11-nél kőkeményen hőfokokban mérhető, hogyha emel az ember egy kicsit a házon. Még nem állítottam szolgálatba, ma fogom lefújni fehérre, de már év elején ellenőriztem, hogy mennyit számít ha emelve van a gépen, szóval merem ajánlani.

(#73011) DigitXT válasza DroiDMester (#73009) üzenetére


DigitXT
félisten

Azt egyébként mértétek, hogy mennyit számít a 400 lph? Tippre nem sokat.:N
(~10 éve mértem le, hogy egy elég komplex körben egy dupla D5-ös megoldás
mit tudott... és mivel dT-ben 2 foknál többet nem számított, hogy lecsendesítve
vagy maxon fut, én utóbbit választottam: nekem speciel az jobban bejött.:R)

Ui: ez természetesen nem vonatkozik arra, hogy érdemes-e dugulást elhárítani
(természetesen igen), hiszen adott hangerő mellett nyilván a több áramlás jobb.
Csak szerintem nem érdemes marginális különbségért felhangosítani a gépet...

(#73012) Dreamie válasza DigitXT (#73011) üzenetére


Dreamie
őstag

Nálam sem hoz sokat, ha 100-on megy a pumpa... :D 70-75% -on megy 120-130l/h-val. 80%-on megy 150-160 L/h-val. Hőfokban nem nagyon látok különbséget. Mondjuk hangban sem. 100%-on viszont már elég zavaró.
Meddig bírják ezek a d5-ök egyébként, 70-80%-on pörgetve? Gondolkodtam én is rajta, hogy a mo-ra3-ra veszek egy dupla d5-tartót és egy tartályt és két pumpával hajtom a rendszert.

#73010RockHaRD : Én beújítottam tőlük egy asztalt bögretartóval és pohárral, plusz egy kis kerekes szekrényt a gép alá... Fain nagyon. :D

[ Szerkesztve ]

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#73013) mpierre válasza Dreamie (#73012) üzenetére


mpierre
veterán

Csak azt tudom, hogy 2 és 3-as fokozat között a sima D5 (nem vario, nincs pwm) 2016 áprilisa óta ment a múlt hétig (volt pár szünet, amikor épült az új és még újabb gép). Nem állt meg, csak kicseréltem egy fordulatszám visszajelzős D5-re, meg a tartályt is lecseréltem fölötte. EK helyett Heatkiller-re.

Ez így sima ~5 és fél év.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#73014) echterion válasza DigitXT (#73011) üzenetére


echterion
nagyúr

Nálam a dT az, ami javul, ha feltekerem a fordulatot, magára a komponensek hőfokaira nem igazán volt hatása nálam.

**********

(#73015) DroiDMester válasza DigitXT (#73011) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

400.nak nincs értelme!

Méregettem én is sokat, nálam az jött ki hogy 200-220LPH.ig van értelme, a felett már nincs érdemi javulás!

100LPH val megsülne a rendszerem mivel nálam max 800rpm en mennek a ventik, de inkább a 4-500 a jellemző

És ha van a rendszeredben egy több mint 520Wattot evő VGA akkor a 100LPH és 400rpm en járó venti alatt megsűlne a VGA és a rendszer is!

Nálam az jött ki hogy az én szokásaimmal 200-220LPH az ideális, amit ugye most nem is tudok biztosítani mert csak 170-180.at tudok, nem mondom hogy kevés de eddig elég volt játékok alatt a 500as venti most fel kell 6-700.ra tekerni őket!

[ Szerkesztve ]

(#73016) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Sziasztok!

Rég voltam itt, de még mindig kitartó vizes vagyok. :)
Új szervert építek otthonra, ezúttal már vízzel. Viszont annyiba más lenne, hogy itt törekednék minél vékonyabb csövekre, hogy gyári jellegűnek nézzen ki. Pumpám, radim, blokkom van, csak a csövekkel állok hadilábon. Legjobban a kompakt vízhűtések gumi csövei tetszenek, de keveslem a 6 mm-es belső átmérőt. Tudom, hogy nincs a csövek átmérője igazán hatással a teljesítményre, mivel a blokk az üveg nyaka, de 8 mm-es csövezéssel előbb kiegyeznék.
És akkor itt a kérdés, milyen csövek vannak, amik ezt a dizájnt adják, de belül 8, kívül 10-11 mm-esek? Vagy engedjem el, és maradjak 6 mm-en?
A másik gondom, hogy ilyen belső átmérőre kevesebb a fitting, főleg a sima csonkok hiányoznak, a forgathatók meg teljesen. 6 mm-re meg szinte egyáltalán semmi, ami nem egyenes.
Tudtok tippet adni, merre menjek?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#73017) Aucor válasza Jim Tonic (#73016) üzenetére


Aucor
senior tag

Szia! Én szerverbe EK ZMT (zero maintenance tubing) csövet, vagy hasonlót raknék mindenképp, ami nem igazán öregszik. Viszont ebből sajnos 10/13 a legkisebb. Dizájnban gyárias, viszont vastagabb, mint amit szeretnél.

(#73018) Jim Tonic válasza Aucor (#73017) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ja, most órákig bújtam megint a shopokat, úgy tűnik, 13/10 alá nem fogok tudni menni.
Én az Alphacool EPDM csövét találtam, bár ebből van 11/8 is, de a fittingek valahogy nem az igaziak.
Megnézem az EK csövét is, köszönöm. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#73019) DigitXT válasza DroiDMester (#73015) üzenetére


DigitXT
félisten

Fel tudod rajzolni a VGA blokkod áramlás/dT karakterisztikáját? Kíváncsi vagyok,
hogy miért sülne meg 100 lph-nál: annyira durván érzékeny a blokk az áramlásra?
Simán elképzelhető, ha valami jet plate-es őrület, elvileg pont arról beszélgettetek
a minap, hogy elég nagy fojtása van magában. Kicsit le vagyok maradva...:))

Mindenesetre két különböző dolog a ventifordulat és az áramlás.:K Az egyikkel a
víz-levegő dT-t nyomod le, a másikkal meg a blokk hatásfokát javítod... Ha tippelni
kéne mondanám, hogy a venti sokkal többet számít... de nem ismerem a blokkod.

(#73020) abridabri válasza DigitXT (#73019) üzenetére


abridabri
veterán

100 LPH bőven elég :
[link]

[link]
Ventik /szobahő / porosodás sokkal többet számítanak .

(#73021) A.Winston


A.Winston
tag

Sziasztok,
tanácsot szeretnék kérni, hogy használtan mi a véleményetek érdemes-e megvenni réz blokkot amin LM használat nyomai vannak. Próbáltam utána nézni, de elvileg hőátadást nem vagy alig befolyásol és szilárdságra nem káros mint aluminium esetén. Optika nem faktor és ha esetleg valami praktika van javításra (polír, plating..?) is szívesen nekiállok ilyesminek.

[ Szerkesztve ]

nincs

(#73022) proci985 válasza A.Winston (#73021) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

elszinezodes normalis, rez es nikkel blokkoknal is. takaritas megoldas (nikkel kevesbe szereti mondjuk a savat), fogkefe + fogkrem felpolirozni szinten.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#73023) echterion válasza A.Winston (#73021) üzenetére


echterion
nagyúr

Ki az az elvetemült, aki egy vizesblokkra még vasat is ken? Minek? Hogy ne 40 fok legyen, hanem 35? Epenis-en kívül ebben a formában nem látom túl sok értelmét, de persze tuti van itt is olyan fórumtárs, akinek így van megkenve a kártyája, ő majd remélem elmondja, miért lehet ez megérős. Én csak laposokra szoktam kenni, így tényleg érdekel, víz esetén ez miért jó.
A blokknak ilyenkor sok baja nem lesz, "beépül" némi gallium vagy indium (attól függ, mi volt rákenve) ilyenkor a rézblokkba, ami nem baj, szépen kitölti a hézagokat, fel kell polírozni, aztán hadd szóljon.

**********

(#73024) gery14 válasza RockHaRD (#73010) üzenetére


gery14
senior tag

O11D Xl em van én kivágtam az asztal lapját ahol a gép van fekete az asztal kapot fekete szürő rácsot :D

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#73025) DigitXT válasza echterion (#73023) üzenetére


DigitXT
félisten

tényleg érdekel, víz esetén ez miért jó.
Ugyanazért, amiért lég esetén: jobb hővezetés, kisebb hőlépcső az adott felületek találkozásánál. Persze, lehet mondani, hogy 5 fokkal hidegebb lesz a hűtött cucc, kit érdekel? Én is így vagyok vele, hogy azért a kimért 2 fokért nem gyalázom szét a szivattyúkat, viszont ha azt nézzük, ez az egész vízhűtés egy kicsit erről is szól, hogy pár fok itt, pár fok ott... ha egyiket se fogjuk meg, akkor ott leszünk, mint egy gyenge léghűtéssel.:D Csak egy példa: ha az áramlás égbe tolása hoz 5 fokot, ám nagy zajjal jár, azt mondom, nem éri meg. Ha egy brutál paszta hoz 5 fokot, amivel semmi zajhatás nem jár, azt mondom: megér(het)i. HA szükséges lefaragni ennyit, hát inkább a pasztával történjen, mint több szivattyú maxon járatásával. Szerintem.

Ui: anno így gondolkodtam, hogy vizet a gépbe, normális? Aztán elvetemült lettem. És a leendő vasamban bizony folyékony fém is van. De ezt most nem magamnak raktam össze: öreg vagyok én már ehhez.:R Ellenberger utólag megkérdeztem a srácot, hogy a blokk alá, és a kupak alá is az ment-e. Nem, csak a kupak alá: majd beszámolok, ha sikerül odajutnom, hogy átépítem a gépem, hogyan muzsikál sima MX4-gyel az a monoblokk.:) És nem mondom, hogy át fogom pasztázni később: úgy sejtem, hogy soha nem lesz rá szükségem!:)) De ha mégis, inkább a paszta, mint a hatalmas áramlás hajszolása. Sose volt.:DDD 60 lph elég.;]

[ Szerkesztve ]

(#73026) Csavez™ válasza echterion (#73023) üzenetére


Csavez™
veterán

Ez az epenis-es duma már qurva unalmas. :R

(#73027) echterion válasza DigitXT (#73025) üzenetére


echterion
nagyúr

Köszi, sztem nagyjából hasonlóan gondolkodunk. A kupak alá kell a vas, ez kétségtelen, egy jó K-s proci attól csak még sokkal jobb lesz. :R

Cshavez: tényleg érdekel, hogy miért kell oda is fémpaszta, nem támadásnak szántam, ezért is próbáltam óvatosan fogalmazni. Nem vagyunk egyformák, nincsenek egyforma igényeink, ez így van jól. Csak kíváncsi vagyok, kit mi mozgat, ennyi. :R
És nincs baj azzal, ha az ember fia hajt egy picit az epenisz-re, valahol jólesik az nekem is, ha kicsavarom mindenből a maximumot, legyen az PC, vagy kocsi, esetleg gamer laptop. Nálam az inkább azt jelenti, valamiből kihozni a maximumot. :R

**********

(#73028) Zsohi válasza echterion (#73027) üzenetére


Zsohi
őstag

Direct die hűtőm én a processzoromat amit eleinte a Noctua taknyával kentem meg amit később cseréltem folyékony fémre és ez önmagában 20 fokot lehozott a legmelegebb magból. A kisebb chipeken megvan a létjogosultsága ahol a hő koncentráltabban jelentkezik, de a mai lób**** méretű chipeken amik a videokártyákon megtalálhatóak, saját tapasztalataim alapján értelmetlen.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#73029) fboldog válasza Jim Tonic (#73018) üzenetére


fboldog
senior tag

Ha vékonyabb jellegű csövezést szeretnél, nézd meg az Alphacool TPV cuccait (12/7.6).

Alapvetően jó cuccnak tartom, de látszik a kialakításán, hogy tipikusan az egyszer összerakod és nem nyúlsz hozzá, amíg tönkre nem megy vagy egyéb okból cserés a HW.
(Szóval nem a hobby átalakítom X alkalommal típusnak való.)
A fittingek is müanyagok és masszív erőfeszítés kell, hogy a csöveket le tud húzni.
Kitekerni meg kb. csak fogóval lehet.

üdv.: Boldog Ferenc

(#73030) proci985 válasza echterion (#73027) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

hotspotok miatt

nalam konkretan 3900Xnel azonnal +20fokot jelent hotspotra MX4el ha valamelyik mag nekiall boostolni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#73031) ericdrawen74 válasza echterion (#73027) üzenetére


ericdrawen74
senior tag

Nàlam egy RTX 2070S + waterblock, proci vga külön kör, vga-n fém paszta, max 55 fok nyàron is, úgy, hogy a gpu 2100mhz-re van húzva. Ugyan ez léggel, hol àllna meg? + nincs szélzaj, mert a radik az asztal alà vannak beépítve. Én meg vagyok elégedve a fém pasztàval. 1 éve került rà és minden ok. + kb. : 6x jobb a hővezetése.
THERMAL GRIZZLY Hydronaut: Hővezetés - 11,8 W / mk
THERMAL GRIZZLY Conductonaut: Hővezetés - 73W / mk

[ Szerkesztve ]

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#73032) echterion


echterion
nagyúr

Köszi mindenkinek a véleményeket. :R

**********

(#73033) RockHaRD válasza echterion (#73032) üzenetére


RockHaRD
addikt

Én most Conductonauttal raktam össze a 3090-et, és az az 5-8 fok minusz, amit hozott gpu core hőfokban pont abban a 40-45 fokos tartományban van, ahol eldönti a kártya, h kell-e visszavenni az órajelből.

#73030proci985: Na ezért fogom én is a procit is megkenni majd, ha végre elkészül a végleges verzió. Ha éppen 25 fokos a víz a gépben, és 200 lph az áramlás, akkor is felugrik 80 fok fölé a cpu egy pillanatra időnként. :F

[ Szerkesztve ]

(#73034) proci985 válasza RockHaRD (#73033) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

nalam ilyen 40-65os ugrasok vannak inkabb, igaz annal nagyon feljebb se megy. mondjuk ra kell jobban neznem mit csinal mert gyanus az MSI commander alapjan, hogy az auto Bios siman ratolja az 1.40-1.45Vt es allcore 4.25ot meg tolja terheles alatt, ami gyanusan soknak tunik gyari beallitasokkal (bar elotte az 1800X is eleg hasonloan magas ertekeket reportolt fesz tekinteteben). aztan lehet csak azt latja, hogy ah, alacsony az a hotspot, ha meg a tobbi reszt is terheli ott meg boven van tartalek a blokkban.

jo, lap birja, hofokok meg jok ugy, hogy a CPU egyedul van 360x45+120x45 radira meg egy D5re ami barokkos tulzas egy defaulton jaro 3900X melle.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#73035) RockHaRD válasza proci985 (#73034) üzenetére


RockHaRD
addikt

Nekem a curve optimizer van undervoltolva 30mV-ot, tehát igazából még antituning is van rajta. Bár videók alapján elvileg ha így visszaveszed, még jobban is tud teljesíteni alacsonyabb hőfokok mellett. Nem igazán foglalkoztam vele, mert úgyis mindenre elég. Amíg meg szar az egész vizes rendszerem, addig nem szórakozom vele.

Aquatuning azt írta, hogy december közepén talán lesz 420-as MORA raktáron :))

(#73036) RockHaRD válasza RockHaRD (#73035) üzenetére


RockHaRD
addikt

Viszont aquacomputer azt mondta, h d5 next az meg 2 hónap... :(((

(#73037) Jim Tonic válasza fboldog (#73029) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Megnézem, köszi.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#73038) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Szerintetek megéri beszerezni ezt az Aquacomputer D5 Next Ultitube szivattyú + tartály kombót esetleg máshonnan raktárrol drágábban, vagy elég az EK ugyanilyen kombója? Octo van, lenne mellé még az aquás flow szenzor, meg van tőlük vízhőfok szenzorom is.

(#73039) Czmorek


Czmorek
aktív tag

Sziasztok!
Egy bonyolultabb blokk tisztítása után hogyan éritek el, hogy a hosszú gumigyűrű jobbra-bajra tekeredése során a helyén maradjon míg rákerül a fedél?

(#73040) F e Z o válasza Czmorek (#73039) üzenetére


F e Z o
veterán

Ha nagyon macerás, minimális FBS mehet, az megfogja az O gyűrűt.

H2O über alles!

(#73041) RockHaRD válasza RockHaRD (#73038) üzenetére


RockHaRD
addikt

Tárgytalan... Végig böngésztem a netet, sehol nem találok értelmes árban, erre a Merlinnél ott van raktáron a 150, meg a 200-as ultitube is :D. Igaz picit drágább, mintha az aquaról rendelném, de legalább van.

(#73042) fboldog válasza fboldog (#73001) üzenetére


fboldog
senior tag

Inprogress, szépen látszik a "fojtás" amit a blokkok hoznak:

[ Szerkesztve ]

üdv.: Boldog Ferenc

(#73043) mpierre


mpierre
veterán

Nem is tudtam, hogy a jó öreg velociraptor ilyen zajos... :DDD :(((
Eddig az Evga táp koptere miatt nem hallottam, hogy minden egyes írásnál "recseg". (A fiam már szólt, hogy szerinte vmi recseg, de akkor még nem hallottam.) A Fractal tápja, meg a Phanteks PH-F140MP V2 ventikre váltás elhozta ezt a pillanatot is.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#73044) DigitXT válasza DigitXT (#72811) üzenetére


DigitXT
félisten

Megoldottam parasztba: vettem neki egy ótvaros házat (occó),
meg egy kisebb tápot, ami később másik gépnél jól fog jönni...

Nagy gép hajtja a vízkört, kicsit lehet külön tesztelni. Persze itt
a nagy meg kicsi a gépház mérete, nem a hardver ereje.:))

(#73045) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Létezik valahol teszt az Alphacool Supernova 1260, és a Mora3 420-ról? Jó lenne tudni, hogy megéri-e várni a Mora-a, amikor a Supernova elérhető azonnal. :B

(#73046) abridabri válasza RockHaRD (#73045) üzenetére


abridabri
veterán

[Phobya Supernova, Mora 2 / Mora 3 / Phobya Nova 1080 ]
Phobya is ugyanaz mint az Alpha . Röviden : Nem éri meg a Mo-Ra.

(#73047) proci985 válasza RockHaRD (#73045) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

radiatoroknal felulet az elsodeleges, nagyon nagy kulonbsegek nincsenek: [link] ez latszik teszten is.

vedd azt ami elerheto

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#73048) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Köszi a válaszokat. Akkor asszem marad az alphacool, mert jóval olcsóbb. Ott viszont talpat nem találok sehol, önállóan meg nem fog megállni :D

(#73049) Pakmara válasza fboldog (#73042) üzenetére


Pakmara
őstag

Érdekes, a 2. szívattyú cca +50%-ot jelent. Jó cucc ez a dual top. Elgondolkozom rajta. Nálam tuti user error van. Valahol eldugult a rendszer, csak nem jövök rá hol... :W

(#73050) RockHaRD válasza Pakmara (#73049) üzenetére


RockHaRD
addikt

Nem tudom milyen blokkjaid voltak, de nekem a Velocity blokk totál összeszed mindig mindent :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.