Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9701) GumisPeter válasza gallus (#9699) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Van gyári folyadék, elérhető áron, ami tuti nem vezeti a vizet és lemosható, nem olyan macerás, mint az olaj...
Kábel kell, doboz tervez és szerintem müködni fog a project....:)

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#9702) GumisPeter


GumisPeter
senior tag

Jaa, még egy kérdés.

Ha a rendszeremben kb 4L folyadék lesz, mekkora pumpa kell hogy ezt a viztömeget megmozgassa?
Szerintem talán mindegy, de van aki szerint számit a mennyiség...
LGA1155 foglalatba valami kis proci lesz, talán 640-es.Egy db proci blokk és talán még egy nb lesz a rendszerben, illetve a vga doboz...nem hiszem hogy nagyon melegedős tipus lesz...
Illetve milyen méretű keresztmetszet ajánlott egy ilyen procihoz...láttam 6-8mm belsővel, de van ugye a 16 is...
Sose vizeztem még, sorry ha bagatel a kérdés.... :B

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#9703) TaaT válasza GumisPeter (#9702) üzenetére


TaaT
veterán

A folyadék mennyisége nem befolyásolja hogy milyen teljesítményű pumpát használjon az ember, elsődlegesen a rendszer ellenállása a mérvadó.

8-10-es belső átmérőtől már jó, 16-os meg mehet a kertbe slagnak :DDD

Give them hell Ukraine!

(#9704) GumisPeter válasza TaaT (#9703) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Köszi a választ! :R

..és persze mindenkinek, aki eddig is hozzászólt ... :R

A rendszer keresztmetszete rendben van, bőven nagyobb, néhol kisebb, de 8mm a legkeskenyebb pontokon is van...

Igen, a 16os ritka, a 8-10 tünik a legelterjedtebbnek....

thx

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#9705) gallus


gallus
aktív tag

Srácok segítsetek!
Tanulgatok itt a hsz-okból, pl hogy keresztmetszet.
Rakom össze a vga-t, szétbontottam a Zalman ZM-GWB3 blokkot. Csak úgy :U

Összemértem a 8-as csővel, hát ég és föld.
Szedte már szét valaki jobban? Mekkorára tudom tágítani a furatot?
Ha nem csinált még senki ilyet akkor kicsavarozom a helyéről és megtekintem jobban...
Köszi.

(#9706) Satyricon válasza gallus (#9705) üzenetére


Satyricon
addikt

Ne tudom milyen pumpád van, de ha DDC, annak tuti nem okoz gondot a kis furat sem. Igaz mindegyik pumpa teljesítményéből visszavesz a kis furat. Mérd meg tolómérővel a cső belső átmérőjét, majd a külső átmérőjét. Így kép alapján 2,5-3mm-es falvastagságú lehet. Ha gondolod, kemény fúrószárral, és jó fúróval(pl: nem üt, mint a miénk ami van itton :DDD ) nekiállhatsz nagyobbra fúrni. Mondjuk 1-1,5mm-rel nagyobbra. Nem fúrtam/faragtam még sose rezet, ezért nem tudom mire kell vigyázni, ha fúrod. Lehet csak állványos fúróval tudod kifúrni nagy fordulattal, ugyanis nincs közepe, amin a fúrószár elkezdheti a fúrást. Vagyis először a fúrószár széle ér hozzá az anyag falához, az meg tud okozni kellemetlen meglepetéseket, ha nem nagy fordulaton fúrunk(pl hirtelen belekap/belemar az anyagba)

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#9707) TaaT válasza gallus (#9705) üzenetére


TaaT
veterán

És még a blokk talpa is alu :B

Give them hell Ukraine!

(#9708) #90933760 válasza TaaT (#9707) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ez már modernebb. Láttad amit én mutattam? Azon még barázda se volt. ;]

(#9709) TESCO-Zsömle válasza intercooler (#9700) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Most miért? 50k-ért simán eladnám. ;] :P

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9710) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Igazából félig a házi barkácsolás tákolás gányolás topicba akartam feltenni ezt a kérdést, de úgy gondolom, itt biztosabb választ kapok.

Adott egy EK FET blokk, ami nem kompatibilis az alaplapommal. Rövidebb a kelleténél, plusz a furatok se oda esnek, ahová kellene. Kitaláltam rá egy megoldást. Röviden: A FET blokk aljára csavaroznék egy 2mm-es vas lapot, amit kipolíroznék. a FET és a fémlap közé MX4-es pasztát nyomnék, és összecsavaroznám őket, süllyesztett csavarral. Majd a hosszabbra hagyott fém lapot, amit előzőleg kifúrtam, rácsavaroznám az alaplapra de a FET-ekre tennék előtte gap pad-ot. Csináltam is egy paint-os Móricka képet róla, így nézne ki:[link]

Az lenne a kérdésem: Mennyire jó ez a megoldás? Fognak hűlni így a FET-ek? Tudom nem lesz tökéletes a hűtés, de szerintem attól jobb, ami most van(semmi, max a táp ventije, ami meg le van szabályozva) Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#9711) #90933760 válasza Satyricon (#9710) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ez teljesen jó. Annyira jó, hogy nagyon.
Nem tudom láttál-e ram hűtőt, vagy FC blokkot vidire. Ott is egy túlnyúló rézcsík hűti a blokkból a fetet. Amúgy meg 90% feletti a hatásfokuk (tehát a proci fogyasztásának a tizede, még kevesebb amit elfűtenek) és a hőt is jól bírják.

A fémlap amit rá akarsz tenni semmi más nem lehet csak is vörösréz.

[ Szerkesztve ]

(#9712) Satyricon válasza #90933760 (#9711) üzenetére


Satyricon
addikt

Ok, köszi! :B

Am miért nem lehet más? Rengeteg 2mm-es fém tábla van itthon(a fél gépem isabból van/lesz összerakva), Gondolom más a hőleadó/vezető képessége... Na de olyan túl sok különbség nem lehet...

Am réz lap nincs itthon sajna. Van viszont közel 600 db 1 forintosom. :DDD Be kéne őket olvasztani.és talán még két winyó blokkra is elég lenne hozzá a réz! :DDD Kár, hogy házilag nem megoldható.Igaz az nem vörösréz, hanem sárga...

Szerk.: Am nem láttam FC blokkot vidire. Igazából azt sem tudom, mi az :DDD De majd utánanézek mindjárt.

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#9713) GumisPeter válasza #90933760 (#9711) üzenetére


GumisPeter
senior tag

...esetleg arany. Az is szépen vezet...:)

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#9714) #90933760 válasza Satyricon (#9712) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ha nagyon nincs semmi akkor alumínium lehet még. De mivel rézből van a blokk alja lehet összeházasodnak, ezt majd megmondja valaki okosabb. De hő szempontjából az lenne a második lehetőség a réz után. Más nem. Sárgaréz se. Vas meg főleg nem. Persze működne azzal is és lehet, hogy elég is lenne a feteknek, de értelmetlen. Mintha egy Morára rátennél egy 4 centis ventit 5V-on.

Itt egy ram blokk. A víz a blokkon átfolyik és hűti a lemezt alatta, az meg a hozzá csavarozott másik lemezt. Elég fusi, de ezek amúgy ilyenek. [link]
Ez meg egy full cover blokk. A víz csak ott áramlik ahol fekete. A réz színű részen nincs víz, csak simán lehűl az is. Egyszerűen fogalmazva. [link]

[ Szerkesztve ]

(#9715) TaaT válasza Satyricon (#9710) üzenetére


TaaT
veterán

simán működhet, én is adok egy szavazatot a veöresréz lapra :))

GumisPeter: :O

Give them hell Ukraine!

(#9716) Satyricon válasza TaaT (#9715) üzenetére


Satyricon
addikt

(#9714) Baltoafarkas :DD Am tuti összeveszne a réz az alu-val! Tapasztalat! Még a rémálmaimba se szerepelhet a kettő együtt, ugyanabban az álomban! Réz, és alu! :O

TaaT: Kösz a megerősítést, akkor szereznem kell valahonnan vörösréz lapot. Pár utcával arrébb laknak a.. Mindegy :DDD Vagy majd faternak mondom, hogy szerezzen réz lapot valahonnan...

Szerk.:

(#9713) GumisPeter: Aranyra nincs pénzem, max [ilyenre]. De csak csípős van most itthon.

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#9717) TESCO-Zsömle válasza GumisPeter (#9713) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Csak az a baj, hogy nem hőt, hanem áramot... :W

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9718) Goose02 válasza potyi23 (#9697) üzenetére


Goose02
tag

Az mi a ddc mögött?

Goose02 felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#9719) TESCO-Zsömle válasza Goose02 (#9718) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Szabályozó.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9720) Satyricon válasza #90933760 (#9714) üzenetére


Satyricon
addikt

Igen, aztértem, hogy a réz jól vezeti a hőt... De az én elképzelésem féle képpen nem voltam ebbe biztos, gondoltam inkább megkérdezlek Titeket. :U

HA esetleg sárgaréz lenne itthon... Az miért nem lenne jó? :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#9721) TaaT válasza Satyricon (#9720) üzenetére


TaaT
veterán

"HA esetleg sárgaréz lenne itthon..."

:) [link]

Give them hell Ukraine!

(#9722) Satyricon válasza TaaT (#9721) üzenetére


Satyricon
addikt

Mindent értek! :R

Am nagyon érdekes, hogy a vörösréz, közel olyan jól vezeti a hőt, mint az ezüst. A víz meg nem igazán...

Viszont a cikk végét olvasva, hirtelen eszembe jutott valami:[link] bővebben:[link]

Ha már az ezüst olyan jól vezeti a hőt... Azt hiszem ki kéne próbálni, mennyivel jobban hűt az ezüst víz(ezüst kolloid), mint a desztvíz :)) Lehet viccesnek tűnik a dolog, de elgondolkodtató... :F

Szerk.:Annyi ötlet van a fejemben, amit kb 1 hónap alatt tudnék csak megvalósítani, most meg mé hozzájött ez az ezüst víz. Biz Isten kipróbálnám, ha nem vettem volna meg az UV kék EK folyadékot! ezüst kolloid hűtés . Már pusztán a neve is felizgatja a fantáziámat! :DDD

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#9723) Goose02 válasza TESCO-Zsömle (#9719) üzenetére


Goose02
tag

köszi! Hasonló ehhez? Amit linkeltem azzal lehetne a ddc-met szabályozni?
Nekem elég lenne a potis szabályozó is, usb-s lenne a király de az már túl mutat az erre szánt kereten majd egyszer talán :)

[ Szerkesztve ]

Goose02 felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#9724) GumisPeter válasza TESCO-Zsömle (#9717) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Ezért ne verd a fejed a falba Zsömi, az a :) a végén ezt jelentette...:D

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#9725) GumisPeter válasza TaaT (#9721) üzenetére


GumisPeter
senior tag

A táblázat szerint az ezüst 4x jobb hővezetési értéket produkála víznél
.
Javaslatom a következő:
Meg kellene beszélni valahogy az ezüsttel, hogy ne túl magas olvadásponton kezdjen folyni, és ezt a vizes rendszerekbe kellene rendszeresíteni...4x jobb hatásfok...

:D :DDD :))

[ Szerkesztve ]

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#9726) Macka válasza GumisPeter (#9725) üzenetére


Macka
veterán

És hogyan győzöd meg? Elveszed az alvóspárnáját? :DDD :DDD

(#9727) GumisPeter válasza Macka (#9726) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Ezen még gondolkozom kicsit, addig marad az elavult folyadákhűtés... :K

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#9728) Satyricon válasza GumisPeter (#9727) üzenetére


Satyricon
addikt

Szerintem ezt egyszerűbb kipróbálni, mint a vizet rábeszélni...

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#9729) bodva válasza TaaT (#9721) üzenetére


bodva
aktív tag

Ezek alapján valami ezüstös folyadékot érné meg a legjobban keringetni a rendszerben :D
Arról mi a vélemény? :)

Látom beelőztek :D

Amúgy ebből azért kíváncsi lennék, hogy mi csapódna ki:D
na meg árban se lenne éppen olcsó :U

[ Szerkesztve ]

(#9730) ViZion válasza Satyricon (#9720) üzenetére


ViZion
félisten

Látom Taat Úr már li nkelte, de hatalmas a különbség az anyagok között!
Ebből adódóan az arany helyett -vörösréz hiányában- az ezüstöt javasolnám! OK, áramot is vezeti, de hát aki nem kockáztat... ;]
hővezetés

Az ezüstel hűtés is praktikus. A kopósabb részekre (ház talpára pl.) gyémántot javaslok, az bírja. :K Oldalnak arannyal futtatott lemez a szép, nem oxidálódik.
...és add át üdvözletemet a sejknek, elég jól tudsz magyarul, ahhoz képest, h valószínűleg szaúdi olajmilliárdos lehetsz ;] :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9731) GNKING


GNKING
tag

Sziasztok.

Adott 1 EHEIM 1048-s pumpa. Működés közben zörög. Mi lehet a baja, mit kellene cserélni benne?

Mitől mehet tönkre egy Laing ddc1t pumpa, milyen alkatrészeket kellene benne cserélni?

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Üdv. Gábor.

Normális vagyok a hangok is megmondták!

(#9732) bodva válasza GNKING (#9731) üzenetére


bodva
aktív tag

Nekem a halaknál van ilyesmi pumpa. Ha zörög az azért van, mert nincs rendesen víz alatt a cucc és rotor része hozzáér a falhoz.

[ Szerkesztve ]

(#9733) #90933760 válasza bodva (#9732) üzenetére


#90933760
törölt tag

Azt én is néztem, hogy mikor szétszedtem mennyire mozog és az elején az a műanyag pöcök tartja középen. Én azt hittem ezek olyanok, mint a hagyományos szivattyúk csak kicsibe. [link] Nem tudom szedtetek-e már szét ilyet. Szóval az Eheim az rohadtul nem ilyen. Szimeringje sincs? A motor is víz alá kerül vagy mi van?

(#9734) GNKING válasza bodva (#9732) üzenetére


GNKING
tag

Én nálam nem hiszem hogy ez áll fent, mert belefolyik a víz elölről majd a tetején kinyomja.

Baltoafarkas: Így néz ki belülről.

7433720-s alkatrészt kellene cserélni benne szerintem. Majd az okosabbak megmondják a tutit.

[ Szerkesztve ]

Normális vagyok a hangok is megmondták!

(#9735) Satyricon válasza bodva (#9729) üzenetére


Satyricon
addikt

Nem csapodhat ki belole semmi. Az ezust reszecskek olyan aprok, hogy max mikroszkop alatt latnad, vagy meg ott se! Am hazilag is lehet kesziteni ezust kolloidot, csak eleg bonyolult, ugy emlekszem. 15-20 evvel ez elott baromi olcson hozza lehetett jutni a gyogyszertarakba. Csak miota sokan rajottek a jotekony hatasara, ebbol is uzletet csinaltak.

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#9736) ViZion válasza Satyricon (#9735) üzenetére


ViZion
félisten

Nyugodj meg, nem Te találtad fel a spanyolviaszt... :D
Mások is próbálkoztak/nak ilyesmivel. Ezüst az egyik legjobb vezető... abból fétspriccentesz a gépben, vagy van egy szivárgásod... helló. Másrészt ez a nincs kicsapódás is elég bátor kijelentés. Erős elektromos, mágneses térben, rézzel és műanyagokkal érintkezve azért erre sem mernék mérget venni...
A linkelt tesztben a nanofluid szépen le is szerepelt... miközben a többi hibahatáron belül van.

Szerintem az esetleg nyert fokoknál bőven több a veszélye a vezetőképessége miatt. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9737) X@b3e válasza GNKING (#9731) üzenetére


X@b3e
addikt

Rotort kell benne cserélni (kb 2k). Én is azt tettem ~2évente, most váltottam le DDC-re.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#9738) GNKING válasza X@b3e (#9737) üzenetére


GNKING
tag

Értem. Nálam meg 2db ddc is beadta a kulcsot egymás után.
Tudsz nekem linket adni hogy hol tudnám megvenni a rotort hozzá?
Eheim 1048 50Hz a pontos típusa.

Normális vagyok a hangok is megmondták!

(#9739) Satyricon válasza ViZion (#9736) üzenetére


Satyricon
addikt

A francba, hogy nem en talaltam fel a spanyolviaszt! Pedig nagyon igyekeztem! :DDD most egy vilag omlott ossze bennem!

Viszont azt tenyleg nem tudom, hogy viszonyul az ezustviz a rez blokkokhoz. Ugyhogy visszaszivtam a kijelentesem!

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#9740) TaaT


TaaT
veterán

Nem hiszem hogy birizgálni kéne víz hővezető képességét, mivel keringteti a pumpa. :)

Give them hell Ukraine!

(#9741) bodva válasza TaaT (#9740) üzenetére


bodva
aktív tag

De a hővezető képességgel növekszik a hőátvevő képessége is :)
Vagy nem?

(#9742) TaaT válasza bodva (#9741) üzenetére


TaaT
veterán

Lehet, de hogy semmi értelme sincs ezzel foglalkozni az is biztos :N

Give them hell Ukraine!

(#9743) #90933760 válasza GNKING (#9734) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem látom képet.
Amúgy akkor ezekbe rotort kell cserélni időnként? És szimering? Vagy mágneses ez is mint a Laing? Vagy a tekercs kívül van és a tengely mágneseződik? Mint a villanyfűnyíró?

(#9744) Kekebatta válasza bodva (#9741) üzenetére


Kekebatta
tag

Arról nem is beszélve, hogy egy csepp elég a gép korai leselejtezéséhez... :Y

(#9745) GNKING válasza #90933760 (#9743) üzenetére


GNKING
tag

Eheim 1048 alkatrészei.
Így már látnod kellene.
"7433720-s alkatrészt kellene cserélni benne szerintem. Majd az okosabbak megmondják a tutit."

Normális vagyok a hangok is megmondták!

(#9746) #90933760 válasza GNKING (#9745) üzenetére


#90933760
törölt tag

De nekem 1046-os van és nem emlékszem, hogy elől van cserélhető csapágy szerűség. És ebből azt se látom, hogy a rotor amihez van az mi a farok. De ezek szerint az mágnes, vagy egymenetes rövidre zárt tekercsek, mint az elektromos fűnyírókban és a tekercs amin az áram átmegy az kívül van a szivattyútestbe és az általuk keltett mágneses mező pörgeti ezt a mocskot a rotorral együtt. Csak mert ugyanígy működnek a sima szivattyúk is, de ott külön házba van a "mágneses" rész és szimering választja el a szivattyúrésztől. Itt meg ezek szerint a víz befolyik oda is ahol a "mágnes" van? Mert a tekercs amibe az áram megy az meg be van öntve gyantába de talán még valami műanyag háza is van.

Csak mert akkor nem kell tartani tőle, hogy a szimering folyni kezd, mert a sima szivattyúk halála az. Főleg ha olyan cuccot szivattyúznak. De ebbe ezek szerint nem így van. De nem tudom, csak tippelek. Ebbe az a két csapágyszerű vacak van ami cserélhető és ha kikopik akkor csak zörög, mert szigetelő funkciót nem lát el csak tartja a rotort a forgó tengellyel.

A Laing meg gondolom úgy működik, mint a DVD meghajtók, meg mint a ventilátorok. Az megint más történet.

[ Szerkesztve ]

(#9747) GNKING válasza #90933760 (#9746) üzenetére


GNKING
tag

Az eheim 1046 és a 1048 között teljesítménybeli különbség van, a rotor és a "tengely" alkatrészeik ugyan az.
Google-n a képek szerint legalábbis.

1046 1048

[ Szerkesztve ]

Normális vagyok a hangok is megmondták!

(#9748) DigitXT


DigitXT
félisten

Egy picit OFF, de a Xigmatek Elysiumról mi a véleményetek?:F
Tripla 140-es(!) radi belemegy a tetejébe, vagy akár alulra is lehet
rakni (hasonlót), mivel a táp rakható fentre is. Két körös rendszer
esetén a tripla 140 szerintem bőven elég lenne, pl. a VGA-(k)nak.

Iszonyatosan "böszme nagy" ház amúgy...! Az tetszik benne.;]

[ Szerkesztve ]

(#9749) Macka válasza DigitXT (#9748) üzenetére


Macka
veterán

Nekem az van! Brutális és minden elfér benne (na jó, a MO-RA 3-am nem). :DDD

(#9750) gallus válasza TaaT (#9707) üzenetére


gallus
aktív tag

Lehet cikizni a hűtésemet :B , de egyet ne felejtsünk el.
Nekem annyiba volt a komplett víz, mint sokaknak itt egy vga blokk. :DDD
Természetesen kiszolgálja a gépem teljes mértékben. /már ha végre kész lesz/
Rá vagyok kényszerítve néhány hiba kijavítására, de én ezt is élvezem. Az építést. Aki nem,, azt sajnálom :))

Még valami:

A rugót hová kell tenni a felfogatáskor?
Ide?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.