Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62001) Melorin válasza KAMELOT (#62000) üzenetére


Melorin
addikt

Akkor még egy utolsó kérdés radikiválasztásban, hamár a vastag a jó: :D
1 [link]
2 [link]
3 [link]
Egy Ryzen procit és egy 1080 Ti / 2080 karit eresztenék rá.

(#62002) F e Z o válasza Melorin (#62001) üzenetére


F e Z o
veterán

Az utolsó, a 73mm vastag, NB-eLoop B14-PS PWM push/pull ventikkel.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#62003) Melorin válasza F e Z o (#62002) üzenetére


Melorin
addikt

Mindenképpen kell push/pull felállás?

(#62004) Pro!Petya válasza Melorin (#62003) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Pontosan melyik Ryzen procit? (Pbo v manual Oc)
Ez az egy radi lenne összesen a rendszerben?

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#62005) Melorin válasza Pro!Petya (#62004) üzenetére


Melorin
addikt

3600 all core 4.2. Ihen, ez az egy radi lesz.

(#62006) KAMELOT válasza Melorin (#62003) üzenetére


KAMELOT
titán

73mm csak nézd meg be e fér a házba és igen push/pull mivel jobb a hűtés így. Ventikkel együtt nézd a vastagságot.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#62007) nyunyu


nyunyu
félisten

Új év, úgyhogy gondoltam ismét előveszem a gépbővítés témát, amit évek óta halogatok.
FX-6300+1050Ti-t cserélném Ryzen 3600+valamilyen 54x54mm lefogatással rendelkező VGAra, hogy a tizenéves vízhűtésemet minél kisebb költséggel tudjam újrahasznosítani.

Igazából pár dolog érdekelne csak:
- Pesten hol van olyan műhely, ahol tudnék egyedi acél rögzítést gyártatni az XSPC Delta V2-höz, ami AM4 lyuktávolságú, illetve Heatkiller GPU-X-re egyedi RAM nyúlványos lefogatást rézből (Mittudomén CADban megrajzolom, aztán CNCzik)
- hol lehet ezeket opcionálisan krómoztatni, ami nem a 87-es busz végállomása Budafok alsón (óránkénti 1 busz nem rulz)
- milyen értelmes 12/10 vagy 13/10-es csövet lehet kapni, ami kis ívben is hajtogatható.

Rendszer többi része (D5 Vario, Mo-Ra 2 radiátor, Noise Isolator AGB tartály, Alphacool SNB-N chipsetblokk) maradna, azokhoz nem szeretnék hozzányúlni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#62008) Melorin válasza F e Z o (#62002) üzenetére


Melorin
addikt

12cm ventilátorokat fogad a radi, amit ajánlottál az 14cm.

(#62009) F e Z o válasza Melorin (#62008) üzenetére


F e Z o
veterán

:R

H2O über alles!

(#62010) Melorin válasza F e Z o (#62009) üzenetére


Melorin
addikt

12cm-ben is ez a márka/típus az ajánlott?
Megrendeltem sok hezitálás után a pumpát/tartályt és a radit.

Corsair Hydro X Series XD5 RGB
Aqua computer airplex radical 4/480mm :Y :B

Most mehet a vadászat a többi kütyüre.
Az első kérdésem az, hogy 8db ventilátort hogy a csudába tudok én vezérelni olcsón, de alaplapról? Olyan splitter kellene ami pl. Molex csatin kapja a delejt, hogy meglegyen a szükséges áramerősség, de pwm-en keresztül tudnám vezérelni. Tudtok ilyet, viszonlag olcsón?

[ Szerkesztve ]

(#62011) F e Z o válasza Melorin (#62010) üzenetére


F e Z o
veterán

Igen, 12-es ventiből is javasolt ez a típusú venti.
Én aliexpress-en vettem pwm-es venti hubot, de biztos aprón is van, illetve boltokban.

H2O über alles!

(#62012) Melorin


Melorin
addikt

Tudtok itthoni beszerzést merev átlátszó csőre jó áron ?

(#62013) Demo07 válasza Melorin (#62012) üzenetére


Demo07
aktív tag

Parancsolj!
Kb minden méretük van ami kellhet!
[link]

ELADÓ vízhűtés cuccok: EK HDC 16mm fittingek

(#62014) Zsohi válasza Melorin (#62001) üzenetére


Zsohi
őstag

Nálam az előző konfigomat(2950x+1080 ti némi OC-val karöltve) egy EK XE480 hűtötte push/pull-ban, a nyári 30 fokos melegtől eltekintve halkan vitte. [kép]

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#62015) pokmky válasza fboldog (#61994) üzenetére


pokmky
tag

Hát beüzemeltem a vékony teflon alátéteket is a VPP755-be. Első 30 percben olyan szinten traktor hangja volt, amit el sem tudok képzelni, majd elhallgatott és olyan lett mint újkorában. Aztán másnap már megint nehezen indult és megint lett valamennyi hangja. Próbálok még vele pár kört, hátha sikerül megoldani, de eléggé reménytelennek tűnik. :(

(#62016) Melorin válasza Demo07 (#62013) üzenetére


Melorin
addikt

Köszönöm! :R
Merev csőhöz is ajánljátok a Barrow fittingeket?

(#62017) Demo07 válasza Melorin (#62016) üzenetére


Demo07
aktív tag

Igen erősen ajánlott, a jó ára, jó a minősége miatt. Ek vagy más gyártóhoz képest, több O-gyűrű-t tartalmaz a belső felén ahol a cső felfekszik, és kívülről megszorításra kerül!
Ebből a fajtából van már nekem, hibátlanok, de még picit drágábban vettem tavaly tavasszal.

Azóta most találtam másik eladónál, olcsóbban, rendeltem is egy csomagot, hibátlan, így most újabb 3 csomag van úton :DDD
A 4 csomag összesen 60$, ami 16 db fittinget jelent, mert ingyen postával jön!
1 csomagban 4db fitting 15,6$, de 3nál több csomag rendelése után már olcsóbb is. :D

De még itt van pár életmenő cucc... Rotary Connectors / Extender 1, 2 ,3, 4, faláttörés, csap, toldó, 360 rotary adapter, 90°rotary adapter ,de majd mazsolázól mi kell és mi nem :P

[ Szerkesztve ]

ELADÓ vízhűtés cuccok: EK HDC 16mm fittingek

(#62018) RECSKA válasza Demo07 (#62017) üzenetére


RECSKA
veterán

mi a velemeny a nem O-ringes fittingekrol? Mert nem koltenek megint csak fittingekre 30at XD

ilyen cucc meg van mar fillerekert...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#62019) RazoR válasza Demo07 (#62017) üzenetére


RazoR
veterán

A linkelt csap az tuti réz?

(#62020) agentJ


agentJ
tag

Egyébként az alu miért olyan nagy gond a rendszerben? :U

(#62021) varmi2 válasza agentJ (#62020) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem gond az alu, amíg minden alu, de ha van réz is a rendszerbe, akkor összeveszik a kettő, és elkezd feloldódni az egyik, és lerakódni a másik fémen, mint a galvanizálás lenne. Persze lehet venni olyan hűtőfolyadékot, ami ezt megakadályozza, de jobb a piztonság, és csak rézt vagy csak alut használni. DE a réznek jobb a hővezetési túlajdonsága az alunál. Így Törekedni kell a réz használatára.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#62022) agentJ válasza varmi2 (#62021) üzenetére


agentJ
tag

Értem :)
Szerinted a probléma mennyi idő alatt jön elő?
Nekem most van egy 10 dolcsis 240-es alu radiátor a körben,már 1 éve ketyeg tömény fagyállóval,eddig nem volt gondom.
Lassan fejleszteni szeretnék,nagyobb ház,új vizes cuccok stb,és nem tudom hogy cseréljem-e ezt a radit.Van egy 280-as EK réz radi is a körben,annak használtan is horror ára volt ,de még ali-ról sem olcsók a réz változatok.

(#62023) varmi2 válasza agentJ (#62022) üzenetére


varmi2
nagyúr

Cseréld réz radira.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#62024) Demo07 válasza RazoR (#62019) üzenetére


Demo07
aktív tag

2 db van a rendszerben nálam, lassan több mint 1 éve beépítve és mint az új, olyan most is.
Súlya alapján is biztosan annak kell lennie mivel több mint 65-70 gramm.
Aluból hasonló csap kb 30-40 gramm ha lenne, szerintem.

Más alis eladóknál is van ugyan ez a csap picit drágábban, ott több a feedback, rosszat még egyik alatt sem olvastam erről a fajtáról. Nekem is pozitív a tapasztalatom vele, pedig már párszor átépítettem a rendszert és kb mindig máshová és más pozícióba került beszerelésre!

ELADÓ vízhűtés cuccok: EK HDC 16mm fittingek

(#62025) RazoR válasza Demo07 (#62024) üzenetére


RazoR
veterán

Köszi, meg is rendeltem már. :R

(#62026) varmi2


varmi2
nagyúr

Tudom, hogy ez nem ház választós topik, de a vízhűtés van a középpontban, ezért fordulok hozzátok. Tehát milyen házat ajánlottok 50k alatt, ami legalább egy oldalt üveglapos, atx, és belefér 2db 240mm 60mm vastag radi+ venti. Eddig ezt néztem ki: lian li .
Van ennél lényegesen jobb, az adott árkereten belül?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#62027) Demo07 válasza agentJ (#62022) üzenetére


Demo07
aktív tag

De azért ne vegyük 1 kalap alá az alis alu radit és egy minőségi réz radiátort, sem az ára sem a minősége és teljesítménye miatt, hiába ugyan azt a feladatot adatott ellátni!
A réz jobb hővezető, illetve ha már van a rendszeredben réz radi igenis ajánlott lenne cserélni, mivel gyanítom a cpu/gpu blokk is réz alapú, ha nem alis olcsó fajta. (Mert alin is van jó réz cpu blokk is.)
Érdemes nézni itt aprón a vízhűtéses hirdetéseket mert sokszor az eredeti ár 20-40%-ért kapod meg használtan a radiátort, és akkor nyugodtan szerelheted be mert tudod, hogy biztosan réz, de beszerelés előtt mindenképpen ajánlott átmosni, még ha új akkor is!!!
---
AIO-k többsége is ez miatt döglik meg pár éven belül, mivel a cpu blokk réz alapú a radiátor pedig alu, nem tökéletesen légtelenítettek, a meleg és pár levegő bubi idővel szép dolgokat művel, + a korrózió hatására a radiátor vagy blokk lamellázása, vagy a pumpa eltömődik, majd megáll a folyadék mozgása és akkor kuka az egész.

ELADÓ vízhűtés cuccok: EK HDC 16mm fittingek

(#62028) RECSKA válasza varmi2 (#62026) üzenetére


RECSKA
veterán

az a baj, hogy oldalra es felulre tudsz 60as radit tenni. alul nalam 45ossel is majdnem felfekszik a vgara.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#62029) Melorin válasza Demo07 (#62017) üzenetére


Melorin
addikt

Sajna ezek nagy részéről azt sem tudom mit csinál :(

(#62030) varmi2 válasza RECSKA (#62028) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az a terv, hogy felül, és oldalt lesz a radiátorok. Alul csak befújó ventik. Ha nem találok jobb házat, akkor ez marad.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#62031) Demo07 válasza Melorin (#62029) üzenetére


Demo07
aktív tag

Angol gondolom megy, azzal már beljebb vagy!
De 1-4-ig olyan toldók amik pici helyre való beépítésnél iszonyat nagy segítéseget jelentenek, pl ha van 2 alkatrészed és van köztük pár mm hely vagy 1 cm mondjuk de nincsen olyan adaptered, vagy lágy csöved hogy azt tegyél be, ezzel az állítható hosszúságú toldóval pont be tudod mégis építeni amit eredetileg oda akartál csak szívás nélkül!
90° forgatható adapter szintén szerelés könnyítése miatt is nagyon jó, mert forgatható, ugyan így forgatható toldó adapter, mivel nem kell feszegetni semmit, mert elfordítod pl és van helyed, a csap meg a későbbi szerelések és takarítás végett erősen ajánlott, mert nagyban könnyíti a leengedést!

ELADÓ vízhűtés cuccok: EK HDC 16mm fittingek

(#62032) DonDennis válasza varmi2 (#62030) üzenetére


DonDennis
senior tag

"Nem találok jobb házat" - Ez mókás mivel kb. a Lian Li o11 a legjobb ház amit kapni. És bőven férnek bele radik nálam felül 60mm alul 30mm de úgy hogy verticalba van a gpu de fért volna 40mm-eres is csak az nem volt itthon. Viszont ha nem kell a vertical gpu akkor simán fér 45mm is alulra. Hátulra viszont plug and play csak a 30mm-eres radik ha nagyobb kell akkor picit ki kell tágítani a lyukakat dremmelel, kb 10 perces munka. TOP ez a ház, jó vétel.

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#62033) varmi2 válasza DonDennis (#62032) üzenetére


varmi2
nagyúr

Jól van megnyugtattál, akkor ez a ház lesz. Radik szempontjából nincs választásom, a jelenlegi vízhűtő rendszert építem át majd az új házba, ami jelenleg is 2db 240mm 60mm vastag radit tartalmaz. Az egyiket felülre, a másikat oldalra, állítva tervezem betenni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#62034) Melorin válasza Demo07 (#62013) üzenetére


Melorin
addikt

Rendeltél már tőlük csövet? Simán kiszállítanak házhoz 2 méter hosszú törékeny csövet? :Y
Egyébként ez a PMMA cső mennyire rideg? Ha nekiállok fémfűrésszel elvágni, nem pattan el?
Lehet, hogy inkább PETG csővel kéne "játszanom"? Arra tudsz ajánlani beszerzési lehetőséget? :B

[ Szerkesztve ]

(#62035) holczy válasza Melorin (#62034) üzenetére


holczy
aktív tag

Simán kiszállítják. Cső fóliába betekerve, majd bubis fóliába betekerve, és a végén vastagabb kartonba betekerve. Vasfűrésszel nyugodtan vághatod, nem töri el. Ellentétben a réz csővágóval, ami csak karcolgatja, és összeroppantja. Vékony smirglit szerezz be. A fitting leszorító gyűrűjéhez lehet szükség lesz rá. Főleg, ha színes a fitting. Akkor elvesz pár századot az átmérőből, és meghúzáskor menetes karcot vágsz a csőre.

(#62036) OgreImre válasza varmi2 (#62026) üzenetére


OgreImre
senior tag

Nekem Fractal Design R6 TG van, felül 420x45, elöl 280x30 radiátor. Így hátra már nem fér venti, az a házon kívül van. 2db 240x60mm, befér "open layout"-ban, azaz nincs HDD tartó elöl, így 2db 3,5"-os HDD-t lehet belepakolni a jobboldali oldallaphoz. Éppen belefér az 50k keretbe.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#62037) korcsi válasza OgreImre (#62036) üzenetére


korcsi
veterán

A fenti 45-ös radiátor a ventilátorokkal mekkora részt takar ki az alaplapból?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#62038) OgreImre válasza korcsi (#62037) üzenetére


OgreImre
senior tag

Kb. 40mm-t.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#62039) fboldog válasza varmi2 (#62033) üzenetére


fboldog
senior tag

Az O11D szerintem ebből a szemszögből nagyon praktikus kis házikó.
Nálam felül és oldalt is 48mm (fitting menet resszel 51) vastag radiator van a házban.
Oldalt 240-es verziót használok, de valószinüleg befért volna a 360 is.
Viszont az oldalsó, a ház hátsó blokkjában van elhelyezve.

Szerintem még 51mm körüli is beférne.
Itt cáfolnám azt, hogy maxium 30mm vastag radiátorok férnek el.

Felül jelenleg igy néz ki:

Ha alulra is tennél, ott szerintem a legkellemetlenebb rész az USB portok hozzáférhetősége. (erről már volt szó itt a topikban, megoldások: 90 fokos toldó, spéci kábel, pci-e kártya)

Standard 25mm vastag befújó ventik + 7mm távtartó (szélzaj csökkentés) esetén már ennyire betakar (az alaplap egy Gigabyte X470 AORUS Gaming 7 WIFI):


(távtartó nélkül picit feszül a standard usb3 kábel, de meg elfér)

A fent említett méretek mellett meg így is van a gpu blokk alja (a fitting csatlakozó részt nem nézve, az nálam elég egyedi) és a ventillátor teteje között kb. 80mm.

Az alsó ventillátorok széle és a házon belül lévő oldalsó ventillátorok között kb. 60 mm van.

üdv.: Boldog Ferenc

(#62040) OgreImre válasza fboldog (#62039) üzenetére


OgreImre
senior tag

Egyetlenegy bajom van az O11D-vel. Hogy nem 140mm-es ventikre van tervezve. Ha az meglenne akkor instant buy.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#62041) Devid_81 válasza OgreImre (#62038) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Az ott egy Alphacool Eisbaer Solo nem jol felhelyezve? ;)
A kis ablaknak felul kellene lenni, a logo legyen 'olvashato' szembol amikor ranezel a gepedre.
A levego bubi legyen a pumpaban felul, lathato helyen stb stb.
Bar majdnem mindegy azoknak a pumpaknak, elobb utobb mind zorogni fog igy is ugy is :) :O

Szerk:most nezek videot rola epp, es ott is igy volt fenn a sracnak mint neked, akkor ezek szerint birja oldalasan is.

[ Szerkesztve ]

...

(#62042) fboldog válasza OgreImre (#62040) üzenetére


fboldog
senior tag

Én kiváncsi lennék a döntés hátterére. Valószínüleg minimális furat tologatással meg lehetne oldani, csak esélyesen a hátsó kamrától venné el a helyet.

üdv.: Boldog Ferenc

(#62043) RECSKA válasza fboldog (#62042) üzenetére


RECSKA
veterán

360x45, eljatszadoztam, mire bement... de nem vagtam, csiszoltam semmit....

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#62044) fboldog válasza RECSKA (#62043) üzenetére


fboldog
senior tag

:C

üdv.: Boldog Ferenc

(#62045) Aljasvip válasza OgreImre (#62040) üzenetére


Aljasvip
senior tag

O11 XL-nél már írják a hivatalos weblapon az alul-felül 280-as radi támogatást. A képek alapján jó vastag darabok is beférnek majd.
Ahogy írod, szerintem is lehet kis fúrogatással oldalra is tenni egy 280-ast, de ilyen drága háznál elég gáz lenne ezzel kezdeni...

(#62046) OgreImre válasza Devid_81 (#62041) üzenetére


OgreImre
senior tag

Azért raktam így fel az Eisbear solo-t, hogy lássam az ablakot :). Így látom a víz szintet.
Zörög ez mindenhogyan sajnos, következő beruházás egy CPU blokk+pumpa/tartály+10/16 fekete csövek+fittingek lesznek.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#62047) Melorin


Melorin
addikt

A cső végeinek a meghajlítására mi a technika? A videók mindig csak azt mutatják a neten ahogy a cső közepét hajlítják, de ha a végére kell egy 90 fok, pl ami a CPU blokkba megy, ott hogy fogom meg a forró csövet? Vagy hosszabbra kell hagyni a csövet, a közepét melegíteni és amikor kész, levágni a végéből?

(#62048) holczy válasza Melorin (#62047) üzenetére


holczy
aktív tag

Ésszerű kereteken belül, igen. Pár hajlítás után megtapasztalod, hogy mekkora hosszon kell melegíteni a csövet. 2 dologra figyelj nagyon: pár milit levágni könnyebb, mint új csövet hajlítani. M összeépített szekció után nyomáspróbázni (egyik felét befogod, a másikba meg erősen belefújsz. Ha nem jön levegő, víz se fog.).

(#62049) KAMELOT válasza RECSKA (#62043) üzenetére


KAMELOT
titán

Milyen ház ez? Danger den bipolar :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#62050) Devid_81 válasza OgreImre (#62046) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nalam durvan 7 honap alatt rohadt le teljesen, pedig a gep csak akkor megy nalam amikor elotte ulok,kb heti par orat.
Olyan hangja volt mint egy diesel motornak a palyafutasa vegere :DDD :W

...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.