Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10951) Taposo válasza BlackSoft (#10949) üzenetére


Taposo
aktív tag

Áhhh én helyedben raknák egy komoly vizet a procira oszt jól rendesen megcibálod az órajeleket és 3 évig gondod nem lesz procira az biztos, a kártyákat semmiképp ne vizezd ha cserélgetni szeretsz akk az úgy csak pénzkidobás lenne meg rengeteg macera ;) jah de ha pénz nem számit akkor én is belevágnák a régi cuccokat eladod vagy az ágy aljába teszed nemszámit

[ Szerkesztve ]

(#10952) BlackSoft válasza SimonYana (#10950) üzenetére


BlackSoft
addikt

Hát....azért nem véletlen 780-at veszek, nem titánt, tehát pénz nem folyik nálam még :D XD

4-es coolstream XTX radit tervezek beletenni majd alulra 8 ventivel...

Proci azért nem hideg 4,9ghz-en szerintem :)
A 780 hűtése elméletben nem túl hangos 80%-on sem...

Taposo: Igen arra a macerára gondoltam én is..tehát jó dolog, meg minden, de azért úgyis lesz 1 év múlva kb újabb nvidia kártya, aztán valószínű cserére szükség lesz...

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#10953) SimonYana válasza Taposo (#10951) üzenetére


SimonYana
addikt

Éppen az a pénz kidobás , mikor csak a procit hűtöd és benne van az is minimum 60 rongyba! Akkor már legyen csend és ne fűtsön a VGA! Főleg kettő VGA! Tök vicces mikor hűtöd a procit vízzel és a házban meg van 50 fok a VGA miatt és olyan zaj játék alatt! :W

® SimonYana ®

(#10954) bombibmw válasza BlackSoft (#10952) üzenetére


bombibmw
veterán

Miért cseréled a 780-at,most jött ki nemrég.
Én ilyen kártyát azért már levizeznék.
Ráadásul ezeket a blokkokat azért könnyebb is eladni,mint egy régi kártyáét.
Ha nem az 560Ti-m lenne most,hanem valami erősebb kártya,biztosan levizezném.

(#10955) SimonYana válasza BlackSoft (#10952) üzenetére


SimonYana
addikt

BlackSoft
Minek a 8 venti? Hogy még zajosabb legyen? :F
Szerinted szendvicsben csodát teszel? Ha nem lenne elég , akkor az a radi miatt és nem a venti miatt!
A procinak meg nem kell ekkora radi!
Viszont a szerény véleményem az , hogy halvány fogalmad nincs mit szeretnél! Ha valaki nincs elengedve anyagilag , és vizezni akar akkor nem vesz 120-ért házat és sajnálja a VGA-ra a hűtést! Ráadásul nem is GTX280-asról beszélünk! :DD Csak eteted itt a népet! :))

Szerintem csak ezt álmodtad meg és még nem ébredtél fel!

® SimonYana ®

(#10956) Taposo válasza SimonYana (#10953) üzenetére


Taposo
aktív tag

Kolléga ne dühöngj, megértem a te nézőpontodat is, de BlackSoft kolléga esetében arról van szó hogy szereti cserélgetni a kártyáit, ahogy emlitette ő sem sz@rja a lóvét és évente kidobni 250 eurót blokkokra nem gazdaságos és a már rendesen összerakott vizes rendszert is állandóan babrálni nagy macera, természetesen ha a lóvé nem akadály akkor én is mindenképp a full vizet javasolnám :K

(#10957) #90933760


#90933760
törölt tag

Ha nem akarsz állandóan pénzt ölni akkor ne vizezd a VGA-kat de legnagyobb értelme annak lenne. Elég a procit is, ha te így gondolod és nem zavar.
Alternatív megoldás lehet univerzális blokkot tenni rá, az rámegy másik kártyára is, a ramot, fetet meg hűtőd ventivel meg sünikkel vagy akárhogy. De ez egy sima rendszernél mint az enyém pl elmegy frankón, egy csúcs kártyánál ez elég érdekes. :U

[ Szerkesztve ]

(#10958) GumisPeter


GumisPeter
senior tag

Ramsünik és blokkok alá merre keressek fekete tapit?
Van ebben jó, nagyonjó esetleg übergiga?
:DD

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#10959) TESCO-Zsömle válasza GumisPeter (#10958) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hogyne lenne. Csak a szakállad kihullik, mire felhajtod a legjobbat.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10960) GumisPeter válasza TESCO-Zsömle (#10959) üzenetére


GumisPeter
senior tag

elég a jó is...:)

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#10961) Pista0001 válasza Taposo (#10956) üzenetére


Pista0001
addikt

Ugye ezt te sem gondolod komolyan. A két csúcskártya jelenleg 1300-1400 € (Magyarországon majd' fél év minimálbér, Franciaországban is másfél havi, otthon 3 havi átlagosnak tekinthető bér, itt is 1 havi!!!), és jövőre az utód sem lesz olcsóbb. Aki egy ilyet megengedhet magának (az Ivy-E proci még vagy 500 €, a ház 350 €,...),... :U

(#10962) GumisPeter válasza Pista0001 (#10961) üzenetére


GumisPeter
senior tag

...és ha karira kapta?? :)

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#10963) BlackSoft válasza Taposo (#10956) üzenetére


BlackSoft
addikt

Pontosan. Az oké, hogy dolgozok egy hónapot, kettőt, aztán vehetek 900D házat, mert van benne mindenre elég hely, illetve ha akarom, akkor a 2db 780-ast levizezhetem, amit most veszek. Megjegyzem, nem egyszerre veszem, mert nem nyertem még lottót, és a Microsoft sem az enyém. :))

VGA cserére sajnos szükség van, nem azért mert elavulna a kártya, csak ha kidobnak valami újat, ami értelmes is (nem mint egy Titan) akkor azt érdemes megvenni, és a régit eladni, mert még el lehet adni. És pénzügyileg sem költöttük akkor a cserével sokat.
Vizezés esetén két kártyára kidobok 80ezer forintot minden cserénél, mert nem tudom ki fogja megvenni a használt csúcskártya blokkokat magyarországon :)

Amit a legnagyobb macerának tartok, az az, hogy ha teszek vizet a vga-kra, akkor tovább nem lehet piszkálni, bármit akarok gépen belül módosítani, egy teljes napig szerelhetem a rendszert. :W

Így végül valószínűleg csak proci blokk lesz, mert azt ugyan lesz@rom hogy hány fok van a házban, ha a proci 45 fokos, a kártyák meg kifújják a meleget. De amúgysem lenne meleg bent, mert a 900D-be léghűtésre 14 ventit tervezek, tehát lesz ami kifogja fújni :)

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#10964) Pista0001 válasza GumisPeter (#10962) üzenetére


Pista0001
addikt

...akkor húsvétra biztos megkapja a vizesblokkokat is :P

BlackSoft: Egy logikusnak tűnő gondolat: Egy csúcskártyát valószínűleg más is vizezne, tehát jó eséllyel a vizesblokkot el tudod adni a karival együtt. Nem 100%, de jó az esély szerintem.

(#10965) SimonYana válasza Pista0001 (#10964) üzenetére


SimonYana
addikt

Ne győzködd! Nincs értelme! Én is így vettem meg az Ország első D800-ast és csak lestem , mennyire szellős volt! 50 fok házon belül! :DD 1 hónapig volt nálam! Ők már tudják! Nem is értem minek vannak itt , ha nem hallgatnak meg másokat , akiknek mondjuk évek óta vize és tapasztalata van!
Lesz@rom mit vesz és mit vizez! Procira quad radi! :DD :DD :DD Röhög a vakbelem! :))

® SimonYana ®

(#10966) bombibmw válasza SimonYana (#10965) üzenetére


bombibmw
veterán

Nekem nincs évek óta vizem,de valahogyan mégis ez a verzió a logikusabb.
Ez egy "csúcskonfig" és egy ilyenben szinte már bűn a kártyát nem levizezni.
Ennek a blokkja nem összehasonlítható egy GTX460-éval mondjuk,amit már nem vesz meg senki szinte.

Tehát: +1

(#10967) Luigee99 válasza DigitXT (#9402) üzenetére


Luigee99
tag

Háhá, itt a lebuktató kép, nem is a videókártyákhoz megy; a videókártyák külön körön vannk... :DDD

A képek láttán lesokkoltam és nem olvastam a szöveget annó... :U

#9401 TESCO-Zsömle Ajánlom figyelmedbe az egész hozzászólást :DD

Illetve akit érdekel, itt megtalálja az egész folyamatot elejétől a mai napig... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10968) #90933760


#90933760
törölt tag

[link]
Csak erőseknek. Második képen látszik mit produkál a HPPS egy mezei vga blokkon keresztül. Semmi más. Ez a normal modus. Van esélyem egy Mora2-vel meg egy jetpaltes prociblokkal pluszba?

(#10969) SimonYana válasza bombibmw (#10966) üzenetére


SimonYana
addikt

Ha számít a lé , akkor vennék egy 60 ezres házat és már meg is van a 2 db block ára! :DD
Nem is szabad ma már cserélgetni a VGA-t ész nélkül! Most GTX680-am van , ha eladom , hogy vegyek 780-at akkor kapnék 100-at talán blockal érte. Egy 780-as most blockal kerül 200-ba. Semmilyen játék nem panaszkodik a 680-amra és játék alatt 36 fokos. Azt a +100-t inkább vennék még egy 680-at vízzel , de nem veszek , mert minek? :F
Most mindenki szabadulni akar a 680-tól. még pár hét és 70 körül dobálják (ami vicc) , mert nem régen még 150 volt az ára! Nem indokolja semmi , hogy most bukjak rajta. Ha akadna a BF3 megérteném! :R
680-ra blockot is kapsz éppen emiatt 15-20-ért! :))

® SimonYana ®

(#10970) Acsi


Acsi
aktív tag

Sziasztok!
Lehet hogy rossz helyen járok a kérdésemmel szóljatok!
Az lenne a kérdés hogy van egy h100i-m és vettem hozzá 3 pines SP120-as ventiket, de sajnos nem vezérli.
Egy külföldi oldalon azt olvastam, hogy a PWM-est kell hogy vezérelje.
Megnéztem a Corsair oldalán és ebből a ventiből van PWM-es azzal működhet a vezérlő funkció?
Akinek van egy ugyan ilyen összeállítása azt kérem hogy segítsen, vagy aki némi tapasztalattal bír ezen a téren.
Előre is Köszönöm!

(#10971) pityu6 válasza Acsi (#10970) üzenetére


pityu6
tag

A PWM-est kezeli is,4 pines kell akkor.

(#10972) Acsi válasza pityu6 (#10971) üzenetére


Acsi
aktív tag

Neked olyan van?

(#10973) pityu6 válasza Acsi (#10972) üzenetére


pityu6
tag

Neeem.

(#10974) mackosajt


mackosajt
addikt

Gyors kérdés, hátha valaki tudja rá a választ.

Ugyebár hirtelen bevizeltem a gépet, és összerakás előtt nem mértem meg, hogy mekkora a csatlakozók mérete, mármint a csövekkel érintkező.
Mivel ez egy Zalman Reserator "modding", így aki esetleg tudja a gyári csatik méretét, az írja már meg.

Egy kb. 10 cm-es régi, kék cső darabja megvan, azon a kinyúlt részen 9-es belsőt és 12,5 mm-es külső méretet mértem, a nem megnyúlt részen meg külsőnek 12-t, belsőnek 8-at mértem.

Vagyis akkor 12/8-as a cső, ha jól értem, és ennek megfelelőek a csatik is? Amúgy a "parasztbolt"-ban 13-as külső mérettel rendelkező csövet vettem, és az volt az ami "szépen" rácuppant a csatikra, igaz, a szorító hollanderbe passzosan ment bele.

Azért fontos ez a kérdés, mert tervezem egy radi beépítését is a rendszerbe, hogy jobban bírja a terhelést, és hogy milyen csatit kell vennem. 12/9 vagy 12/8 vagy 13/8 vagy 13/9. Egyáltalán milyen létezik? :D

[ Szerkesztve ]

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#10975) SimonYana válasza mackosajt (#10974) üzenetére


SimonYana
addikt

Itt nézz szét!
Én a 8!6 ,10/8 , 13/10 , 19/13-ast ismerem , de ez nem jelent semmit! :B

® SimonYana ®

(#10976) #90933760 válasza mackosajt (#10974) üzenetére


#90933760
törölt tag

Hát vízbe inkább a 10/8 és a 11/8, utána meg a 13/10 az ami használatos. De ilyen gyári cuccoknál szinte bármi lehet és boltba meg mindenféle méretbe létezik, nem csak ezekbe.

(#10977) mackosajt


mackosajt
addikt

Miért érzem én azt, hogy kénytelen leszek megbontani a rendszert, vagy bemenni a parasztboltba, és megmérni/megnézni a cső pontos méretét? :)

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#10978) SimonYana válasza mackosajt (#10977) üzenetére


SimonYana
addikt

Lehet nem volt túl jó ötlet az a zalman! :(

® SimonYana ®

(#10979) GumisPeter válasza SimonYana (#10978) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Deee, jó volt az!
Abból lettek az enyémek is!
:)

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#10980) mackosajt válasza SimonYana (#10978) üzenetére


mackosajt
addikt

Ahogy GumisPeter kolléga is írja, jó ötlet volt az.
Ha csövet kaptam hozzá úgy, hogy bementem a "bótba", akkor egy csatlakozó sem fog kifogni rajtam.
Ismerős ajánlotta, hogy a Bearings boltot nézzem meg majd, mert ő is ott vett csatit, vagyis a Kecskemétiben, de tökéletes a célnak.
Ha nem felejtem el, holnap meglesem őket.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#10981) ViZion válasza mackosajt (#10980) üzenetére


ViZion
félisten

Csatikat nekem levegős/gázos cuccokhoz valót kínáltak, az passzol. Würth van drágán, de van "mezei" is, olcsóbban.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10982) Goose02


Goose02
tag

Sziasztok!

Melegszik a proci mellett a vrm 50-60°C(ha az van ott) és arra gondoltam, hogy aluminumból maratok egy designos bordát rá, aztán tovább gondoltam, hogy akkor már érdemes lehet-e azt is levizezni és maratni rá blokkot.
Egy Asus m4a87td evo ról van szó. Szerintetek érdemes blokkot tervezni meg maratni rá, vagy próbálkozzak a sima bordával? Illetve ninsenek furatok körülötte, a thermalpad-ot ha felragasztom az megfogja vagy kéne még valahogy másképpen is rögzíteni?

Előre is köszi a válaszokat.

Goose02 felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#10983) #90933760


#90933760
törölt tag

Ha menet közbe érintem össze a pineket akkor nem történik semmi. Le kell állítani a szivattyút és utána összeérinteni, majd bedugni. Hát igen poweren hangosabb, de ennek is 90%-a rezgés, ha szivacs van alatta szerintem nem nagyon lehet majd hallani. Egy kicsivel többet forog, de nem nagyon láttam hogy a tartályba hopp csak úgy felfröccsenne a víz, szerintem fél centivel ha magasabbra emelte. Az úgy halottnak a csók, ha egy Mora tényleg akkora ellenállású. De majd délután megnézem jobban.

(#10984) bodva válasza Goose02 (#10982) üzenetére


bodva
aktív tag

Én vettem a Crosshair V Formula-z-re, mert itt is mocskos meleg volt a borda ha nem fújattam.
Érezhetően melegíti is a vizet amúgy :D

(#10985) #90933760 válasza bodva (#10984) üzenetére


#90933760
törölt tag

Egyébként én is gondolkozom fet blokkon, mert nagyon sírnak a többiek, hogy nem a proci hanem az alaplap füstöl el extrém tuningnál. Kelleni fog a hűtés, nameg az északinak is, mert állítólag rohadt meleg az is. VGA-ra meg nem kell mert nem lehet feszt emelni, szóval minimális plusz terhelést kap. Az 1 GHz-et tudja, azt akartam csak elérni. A ramoknak meg semmiképp nem lehet feszt adni, szóval a vgara nem kell plusz hűtés csak ami most is van.

(#10986) bodva válasza #90933760 (#10985) üzenetére


bodva
aktív tag

AMD-nél mindenképp fontosnak tartom blokkot rá, mert tényleg mocskos meleg.
Intel Z77-es chipsetnél meg konkrétan langyos sem volt szóval intelnél szerintem felesleges (bár egy jó kis LGA2011-nél izgi lehet a dolog :D)

(#10987) ViZion


ViZion
félisten

Nah, ez érdekes téma, ASUS M5A99FX-re tudtok megoldást? Drága a chipset+VRM vízhűtés? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10988) bodva válasza ViZion (#10987) üzenetére


bodva
aktív tag

Nekem eléggé az volt :D De maga a lap sem olcsó. Mókolni, meg ezzel nem akartam, mert 5,5GHz-n azért fűtenek a dolgok :D

Amúgy a 420-as Mora3-al full passzívon a proci 5,2GHz-n, plusz a vrm bekötve a rendszerbe két Laing D5-el karöltve 37 fokig melegedett a történet.
Egy ventit rászerelve alacsony fordulaton máris csak 33 fok volt. A szobában kb 25-26 fok lehetett.

Amúgy a rendszerben 2 helyen mérek hőmérsékletet a radi előtt és után. Nagyon max 1 foknyi eltérés volt eddig a rendszerben, de volt olyan, hogy a radi előtti részen 0,4-0,5 fokkal hidegebb volt a víz, mint utána :D
Mondjuk szerintem a tartályban lévő víz kicsit még melegebb volt aztán az lehetett a gond, vagy nem tudom.

(#10989) DigitXT válasza bodva (#10988) üzenetére


DigitXT
félisten

Vagy inkább mérési hiba. Attól, hogy ezek kijeleznek tizedfokot, még
nem jelenti azt, hogy tizedfok pontosságra kalibráltak is lennének...:N

Btw. ha már OFF: egy autó/motor hűtőrendszerében mekkora szokott
lenni a dT a radi kimenő/bemenő ágán? (Van erre vmi ökölszabály?:D)

(#10990) ViZion válasza bodva (#10988) üzenetére


ViZion
félisten

ASUS M5A99 FX PRO R2.0 minden féle keresést próbáltam, de nem találtam rá blokkot. Akkor vmi univerzális menne rá? Tudtok erre blokkot? Mibe kerülnek ezek? Mai nap ilyen sz@r lehet, vagy lekapcsolták a Zinternyetet, mert ma semmit nem találok :O :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10991) mackosajt válasza DigitXT (#10989) üzenetére


mackosajt
addikt

kicsi

Viszont sokkal magasabb a hőfok, mert a legtöbb termosztát 90 fok körül nyit, vagy felette. A ventik meg 95 foknál indulnak általában.

A hőmérőkhöz még az is hozzá tartozik, hogy nem feltétlen azonnal jelzik a hőfokot, hanem van egy pici késése is. Vagyis lehet, hogy amikor mondjuk 35,5-öt ír, a rendszerben már 35,6-35,7 a víz, de a szenzor még nem vette fel a hőfokot. Ugyanígy lefelé is.

Illetve kérdés, mennyire pontos egyáltalán a kalibrálásuk?

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#10992) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
Tennék az 560Ti-re,ilyen olcsó,VRM-et nem hûtô kis blokkot és RAMsünit.
Tudtok ilyet ajánlani?
Köszi

(#10993) Akcok94


Akcok94
senior tag

üdv,
olyan problémám lenne hogy a radiátorom szét ment a csavar menet így nem tudom rögzíteni, valaki tud valami jó megoldás mivel be tudom rakni a ház tetejébe(belülről) ezt a radiátort?

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#10994) fatal1ty1984 válasza Akcok94 (#10993) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

menetvágót ajánlom figyelmedbe.huzol bele egy nagyobbat és máris jolesz :)

(#10995) jim bcs válasza fatal1ty1984 (#10994) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

nemtudom az én hozzászólásom hová tűnt de én is ugyanezt írtam

"egy 0,5-el nagyobb menetmetszővel átfúrod azt még bőven elbírja az anyagvastagság és kész, mehet bele az új csavar, menetemelkedésre figyelj"

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#10997) Luigee99


Luigee99
tag

Nekem meg olyan kérdésem lenne, hogy egy i7 3770k vagy 4770k (előbb-utóbb húzva lenne) és egy (max 2) Sapphire HD7950 vizesésénél mennyit befolyásolna, hogy nem 10mm-es, hanem csak 8mm-es a belső csőátmérő? :R

Szerk.: D5 pumpa lenne mellé, meg 4x120-as radi, NexXxoS UT60-asból. Ez kimaradt... :)

[ Szerkesztve ]

(#10998) #90933760


#90933760
törölt tag

Morára 18 centis ventikből melyiket ajánlanátok? Melyikek a jók? Mekkora a választék egyáltalán? Todynál csak ez van meg az az ocsmány Yate Loon.

(#10999) >Deego..


>Deego..
senior tag

15-20 k közt milyen kompak, előre össze szerelt vízhűtést érdemes vásárolni?
i5-2400 kellene.

[ Szerkesztve ]

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#11000) DigitXT válasza #90933760 (#10998) üzenetére


DigitXT
félisten

Ez nem egy rossz pakk, ha működik. (Nekem 4-ből 1 nem indult: cserélték... Az
meg állítólag zörgött - mondjuk azt én már nem használtam, mert váltottam erre.)
Lényeg, hogy normál esetben csendes cucc, bár nagy nyomása nincs: vékony...
Ha Phobya (bár nekem már Phobya-fóbiám van:DDD), akkor esetleg ez? Vastagabb.

Vagy még vannak itt variációk. Igaz, 20-asból már nem megy fel 4 db, stb.:R

>Deego..: [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.