Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9501) Goose02 válasza simlisgumis (#9500) üzenetére


Goose02
tag

Síkköszörűvel nem lehet azt a kis puklit leköszörültetni?

Goose02 felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#9502) bodva válasza Goose02 (#9501) üzenetére


bodva
aktív tag

Inkább valami préssel kellene azt kiegyengetni valahogy.
Amúgy hogy tudtad így ráhúzni? Nem érezted, hogy feszül?

(#9503) simlisgumis válasza bodva (#9502) üzenetére


simlisgumis
tag

Annyira vékony a talp,hogy nem kellett olyan nagy erőt kifejteni!

(#9504) simlisgumis válasza bodva (#9502) üzenetére


simlisgumis
tag

Azért nem egy akkora dudort képzeljetek el,nem puputeve lett belőle,ha az kezeddel végigsimítod nem is érzed,csak ha ráteszel egy élvonalzót akkor kis rés van a két szélén.

(#9505) DigitXT válasza Tibusz00 (#9492) üzenetére


DigitXT
félisten

Szabályozva is volt, vagy csak rákötve? (12V-ot kapott-e, vagy sem?)
Amúgy továbbra is hajlok afelé, hogy 10W-os példány lehet. De mivel
a tápfesze nem biztos, hogy 12V volt, lehet egy leszabályozott 18-as.

(#9506) TESCO-Zsömle válasza simlisgumis (#9504) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az lehet, csak hogy a talpon tükröződő könyvespolc szürke csőve nagyon csalóka. Kb azt a látszatot kelti, mintha egy 2-4mm-es hullámot hajtottál volna a rézre. :DDD

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9507) simlisgumis válasza TESCO-Zsömle (#9506) üzenetére


simlisgumis
tag

Itt vannak még képek.

Mackósajt megnyerte

(#9508) mackosajt válasza simlisgumis (#9507) üzenetére


mackosajt
addikt

Köszönöm szépen!

Remélem sikerül síkba tenni újra. Ha igen, akkor adva lesz egy jó blokk ahhoz, hogy rendesen bevizeljek! :)

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#9509) TaaT válasza mackosajt (#9508) üzenetére


TaaT
veterán

"hogy rendesen bevizeljek!"

Give them hell Ukraine!

(#9510) mackosajt válasza TaaT (#9509) üzenetére


mackosajt
addikt

Próbáltam direkt félreérthetően fogalmazni.

Már csak egy jó pumpa és radiator kell.
venti van bőven
Tartály nem probléma

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#9511) SkyS1gn válasza simlisgumis (#9507) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Amúgy elötte is megnézted hogy ilyen volt-e? Mert szokták azt csinálni a gyártók hogy icipicit domborúra csiszolják sima helyett hogy amikor felrakod és rászorítod szépen egyenletesen feküdjön a blokk mert volt olyan simával, hogy leszorítás után homorulat keletkezett az aljában és nem feküdt rendesen.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9512) simlisgumis válasza SkyS1gn (#9511) üzenetére


simlisgumis
tag

Persze ,semmi baja nem volt! Csak itthon vagyok betegszabin,és hát nem bírtam a véremmel! várok a vga blokkokra,félig szétvan boritva a gép ,cseréltem az egyik radit,már beépítettem a második körnek is a radit,megjött a második D5 ! Na, gondoltam ha már ilyen jól állunk,megnézem mit változik a hőfok a különböző jetplatek el ! Hát jól sikerült! Csak az tünt fel, hogy egyszercsak elszaladtak a hőfokok! Hát ez az icipicittől egy hangyányit nagyobb!

[ Szerkesztve ]

(#9513) ViZion válasza mackosajt (#9508) üzenetére


ViZion
félisten

Ha én kaptam volna, én be is f@snék... :D
Remélem sikerül helyrepofozni, vagy veszel több pasztát...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9514) Akcok94


Akcok94
senior tag

Laing DDC-Pumpe 12V DDC-1T ilyet tudok egy Zalman ZM-MFC1 Plus szabályozni? a áramot molexról kapja és az adatlapján egy 3pines csatlakozó van meg adva szabályzásra,

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#9515) mackosajt válasza ViZion (#9513) üzenetére


mackosajt
addikt

persze, paszta... mi ez? Olasz konyha?

Remélem itthon meg fogom tudni oldani a dolgot. Ha mégsem, akkor max beviszem a céghez, és valamelyik ott működő karbantartó cégnél fusiba megcsináltatom, vagy simán műszakos lakatosaink kiválóságaival.

Ha nem jön össze, akkor megpróbálom "lemásoltatni" ügyesebb cnc-sekkel. :)

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#9516) simlisgumis válasza mackosajt (#9515) üzenetére


simlisgumis
tag

Ment pü

(#9517) TaaT válasza mackosajt (#9515) üzenetére


TaaT
veterán

"Ha nem jön össze, akkor megpróbálom "lemásoltatni" ügyesebb cnc-sekkel."

Amikor meglátják a belsejét kicsit elmosolyodnak, és visszaadják neked. [link]

Give them hell Ukraine!

(#9518) mrbig25 válasza Akcok94 (#9514) üzenetére


mrbig25
őstag

Nem, mert annak a ventiszabályzónak maximum 7W a terhelhetősége áganként, a DDC-nek pedig legalább 10W szükséges.

Egyébként a DDC-n a 3pines csati nem szabályzásra, hanem fordulatszám visszajelzésre szolgál.
A szabályzás feszültség csökkentéssel oldható meg, de ahhoz olyan ventiszabályzó szükséges, ami csatornánként legalább ~1A-el elbír.

(#9519)
"de az áramot máshonnan veszi fel, így azt arról kapná nem?"
A DDC-t úgy tudod szabályozni, ha a szabályzót a DDC és az áramforrás közé kötöd be, de gondolom ez egyértelmű. Az említett Zalman erre alkalmatlan, mert kisebb a terhelhetősége.
Ha a DDC-t natúr rákötöd a molexre, akkor meg fix 12V-on fog menni. Mint fentebb írtam a 3pines csati csak fordulatszám visszajelzésre jó, szabályozásra nem.

[ Szerkesztve ]

...

(#9519) Akcok94 válasza mrbig25 (#9518) üzenetére


Akcok94
senior tag

de az áramot máshonnan veszi fel, így azt arról kapná nem?

jaa értem akkor félre olvastam a honlapján "3 tüs ventilátor csatlakozóval monitorozható a fordulat akár alaplapra, akár előlepi kijelzőre kötve. "

és az alaplapi elbírja a 10W?

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#9520) TESCO-Zsömle válasza Akcok94 (#9519) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9521) mackosajt válasza TaaT (#9517) üzenetére


mackosajt
addikt

Lehet, de elég jó kis cégek vannak bent. ;)

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#9522) TaaT válasza mackosajt (#9521) üzenetére


TaaT
veterán

Haveromat idézve: "Azt majd meglátnánk" :D

Give them hell Ukraine!

(#9523) Tibusz00 válasza DigitXT (#9505) üzenetére


Tibusz00
tag

Ment szabályozatlanul 3300, illetve álligattam is 2300-ig.

(#9524) ViZion válasza mackosajt (#9521) üzenetére


ViZion
félisten

Figyu, vmi öreg szakinak add oda, végighúzza pálcával, 'oszt síkbaköszörüli... ;] :D

Komolyan nem tudom mit lehetne, sztem lepolírozni annyit a talpból, h minél inkább síkban legyen, a többit majd a paszta megoldja. A kupak sem teljesen sík... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9525) SkyS1gn válasza TaaT (#9522) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ismerős: "Na azt most majd akko majd most akko majd fizetem" :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9526) Tibusz00 válasza Akcok94 (#9519) üzenetére


Tibusz00
tag

Én is DDC-t akarok szabályozni, ezért vettem ilyet, mert ez 25W tud áganként. És nagy előnye. hogy teljes "gázzal" indít, majd a beállított ertékre áll be.

(#9527) Akcok94 válasza Tibusz00 (#9526) üzenetére


Akcok94
senior tag

már én is vettem volna ilyet csak senki nem árulja és teljes áron kicsit drága nekem.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#9528) Tibusz00 válasza Akcok94 (#9527) üzenetére


Tibusz00
tag

Még elég új a cucc, de csak feltűnik majd itt is. :)

(#9529) mackosajt válasza ViZion (#9524) üzenetére


mackosajt
addikt

majd meglátjuk mi lesz belőle :)

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#9530) Akcok94 válasza Tibusz00 (#9528) üzenetére


Akcok94
senior tag

Sentry Mix 2 aszem ilyet veszek, egész jó árba van és 30w/ csatorna nagyon jó.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#9531) Tibusz00 válasza Akcok94 (#9530) üzenetére


Tibusz00
tag

Jó cucc. Elegáns! :)

(#9532) fatal1ty1984 válasza tajcsi (#9210) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

azt valaki elárulná,hogy hol lehet ezekhez afém csövekhez csatlakozot venni/rendelni?

(#9533) gallus válasza #90933760 (#9460) üzenetére


gallus
aktív tag

"16 fok a szobába, a víz így pár óra semmittevés után idle 20-21. A slim radin csak egy venti van az is 4.5V-on és gép alapon. Terhelem fél órát Prime+Furmark és CPU 49, GPU 58, víz 31. És most tekertem be a tartály csavarját."

Ez átlagos? Kb. ennyi szokott lennia különbség a víz meg a hardverek között?
Nekem tudatlannak soknak tűnik.

(#9534) SkyS1gn válasza gallus (#9533) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Normális, nálam is hasonló, minden húzva van.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9535) #90933760 válasza SkyS1gn (#9534) üzenetére


#90933760
törölt tag

A prociblokkom nem épp csúcs, szóval ott azért nagy a dT. Majd ha lecserélem kíváncsi vagyok mennyit hoz a konyhára. Egy full gagyeszről egy felsőkategóriásra.
A VGA blokk meg alapból ilyen, az inkább közép vagy közép alsó. Azért a nagyon gagyitól messze van. De a VGA nem is nagyon érzékeny a hőre nem kell neki drágább. A proci hőfokait nézve viszont egyértelmű, hogy az a blokk cserés.

(#9536) ViZion válasza #90933760 (#9535) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, a CPU blokk váltás eredménye engem is érdekel. Ha megtennéd, akkor úgy mérj kérlek, h mást nem változtatsz (pl. nem cserélsz ventiket is...), várjuk az eredményt! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9537) jones965 válasza fatal1ty1984 (#9532) üzenetére


jones965
Modder

10mm-es külső átmérőjű csőhöz én a phobya sli csatlakozóit használom. 12mm-es csőhöz való csatlakozóért már jóval mélyebben kell a zsebbe nyúlni, ahhoz az információim alapján csak a bitspower gyárt csatlakozókat.

(#9538) BL@CK


BL@CK
aktív tag

Erre valaki tud valamit mondani? Vagy esetleg a titánok hőtermelésére tudtoka valamit mondani, hogy legalább számolgatni lehessen valamennyit, hogy elég lehete.

Shatter your limits!

(#9539) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Sziasztok!

Régóta keresek áramlásmérőhöz (jeladó) analóg vagy digitális kijelzőt. Tudtok esetleg? :R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#9540) jones965 válasza BL@CK (#9490) üzenetére


jones965
Modder

A 2 radiátor alap beállítások mellett megbírkózik az említett hardverek hűtésével, kérdés számodra mi az elvárás.Ezek eggyüttes hőtermelése terheléstől függően hozzávetőlegesen 300 - 650W között mozog.
Leghatékonyabban 2 kör megoldásával lehetne operálni, mivel a gpu-k kevésbé érzékenyek a melegebb vízre mint a cpu.
2 db kisméretű ( alphacool DC-LT) szivattyú alkalmazásával a házadba be is lehetne építeni.
A radiátorknál a 60mm-es mehetne a cpu körre, a tripla pedig a vga körre. Amennyiben utóbbiból beférne a 45mm-es, az lenne az ideális.

(#9541) BL@CK válasza jones965 (#9540) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Hali.
2db 240 es radi fér be a Parvum házikómba. Egyik max 30mm-es a másik elhet 60mm-es. A D5 pumpám beféraz xspc tartállyal simána házikóba a hátsó szekcióba a táp felé. A lényeg akkor az hogy rábíhatom a gépet erre. Full alapon használom, csak azért vizezném le, hogy ha játék vagy valamit elindítok akkor a vgan ne változzon a venti fordulata :DDD Nem hangos meg minden csak nagyon zavar az ha kapcsolgatja a ventit valami és a vgak pedig ilyenek. a 2db dual radi akkor corsair sp ventikkel meg elég csendes gépezet még maxon is akár :))

Shatter your limits!

(#9542) Samanbacsii válasza Samanbacsii (#9539) üzenetére


Samanbacsii
őstag

A Koolance-t láttam már...

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#9543) SVLaller


SVLaller
senior tag

játékvízhűtés, de nagyon halkan és jól dolgozik. ha valaki ilyenen gondolkozik tudom ajánlani.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#9544) TaaT válasza SVLaller (#9543) üzenetére


TaaT
veterán

Írhatnál pár hőmérséklet adatot pl.: szobahő, cpu, vga, vga vrm stb :)

Ventik mennyin forognak? pumpákat pwm-el szabályzod vagy fix 12V-on mennek?

Give them hell Ukraine!

(#9545) apollo12 válasza gallus (#9533) üzenetére


apollo12
veterán

nálam idle 26cfok, a víz load meg olyan 31cfok, cpu idle 26cfok load 46cfok , gpuk idle 30cfok load 50cfok

szoba hő kb 24-25cfokon

radik meg egy nova, és egy 45mm tripla radi ventiből 12db mind 6.5volton üzemelnek, az alatt nem indul 1-2 darab sajna, így is 500rpm mennek

[ Szerkesztve ]

(#9546) SVLaller válasza TaaT (#9544) üzenetére


SVLaller
senior tag

A pumpákon 4 pines csati van, azokat rádugtam az alaplapra és a VGA venti kimenetére, kb. 20 és 25%-on mennek alapon. A 2 venti a radiátorokon 1000RPM-re van beállítva, így alapon 30-32 fokos minden. így a VGA most alulfeszelve teljes terhelésen (Bitcoin) 29-30 fokos szobában(befűtött a gép :) ) 58 fok GPU és 68 fok VRM hőmérsékleten megy. Játék alatt amikor az egész gép terhelve van kb. így alakulnak a hőmérsékletek CPU 64 fok, GPU 58 fok VRM 68 fok.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#9547) Akcok94


Akcok94
senior tag

mivel lehet szépen csövet vágni? ha nincs speciális cső vágunk otthon, mert a sima mezei olló nem egyenesen vágja le.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#9548) bodva válasza Akcok94 (#9547) üzenetére


bodva
aktív tag

Én tapétavágó késsel is gond nélkül szépen elvágtam.
Vitte mint kés a vajat :D

(#9549) Akcok94 válasza bodva (#9548) üzenetére


Akcok94
senior tag

egyrészt én nem beszél magyar, ahogy fogalmazok,

tapéta vágó akkor meg próbálom avval, mennyire szoktak vízhűtésnél

számomra hagyományos cső billincset használni?

mert high flow csatlakozóm van és rá 16/10 cső és szerintem nagy rá egy kicsit(vagyis biztonságosabban érezném ha lenne rajta valami féle billincs.

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#9550) apollo12 válasza Akcok94 (#9549) üzenetére


apollo12
veterán

én ezt használom jól meg fogja [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.