Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9151) simlisgumis


simlisgumis
tag

Köszönöm a válaszokat!
Van már egy 240 es xt radi ami a procit hűti, e mellé néztem még,hogy 360 slim vagy xt. A 240 es en 4 db noise m12p van push pull ban,a 360 as ra maradna még 3 db. Ha egy körben lennének mi lenne a megfelelő sorrend? Pl : pumpa - cpu - 240 - vga - vga - 360 - tartály ?

(#9152) bodva válasza TaaT (#9150) üzenetére


bodva
aktív tag

AMD fronton ahol a max hőmérséklet 65° körül tetőzik ott szerintem az a pár fok eléggé segít :)

(#9153) TaaT válasza bodva (#9152) üzenetére


TaaT
veterán

65fok? na nemá :W

Give them hell Ukraine!

(#9154) ViZion válasza TaaT (#9153) üzenetére


ViZion
félisten

:U Pedig igen. FX-nél már 60°C felett mindenki idegesen rágja a körmét. 70°C-nél már komolyabb hűtés, a tulajnak meg agyvérzésre valami gyógyszer nem árt...
Nincsenek má' azok az "igazi", 3-ad fokú égési sérülést okozó procik, hiába no, öregszünk. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9155) simlisgumis


simlisgumis
tag

Még egy kérdésem lenne az urakhoz!
Párhuzamos vagy soros kötés legyen? Mennyire fogja meg a párhuzamos kötés a pumpát?

(#9156) #90933760 válasza simlisgumis (#9155) üzenetére


#90933760
törölt tag

A radiknál? Ott soros. Kicsi az ellenállásuk, nyugodtan mehetnek sorosan.

Hangyász
Ó dehogynem bírnak azok több hőt, csak akarni kell. ;]

[ Szerkesztve ]

(#9157) TESCO-Zsömle válasza simlisgumis (#9151) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

CPU mellé nagy terhelésen nem lesz elég a slim tripla 2VGA-hoz. Ha sokáig kap a rendszer nagy terhelést, a proci meg fog főni.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9158) simlisgumis válasza TESCO-Zsömle (#9157) üzenetére


simlisgumis
tag

Na akkor összefoglalom: van egy 240 extrem radi, ehez menne pluszba egy 360 slim vagy extrem.
A soros vagy párhuzam a vga ra lenne kérdés. Szóval a 240 + a 360 nem lenne elég? Ha evidens a kérdés akkor rá...tam!

[ Szerkesztve ]

(#9159) TaaT válasza simlisgumis (#9158) üzenetére


TaaT
veterán

Ha egy mód van rá a 360 XT-t vedd :)

Give them hell Ukraine!

(#9160) simlisgumis válasza TaaT (#9159) üzenetére


simlisgumis
tag

Mindenképpen kétkörös hűtés kellene,vagy van az a radiméret ami lehűti?

(#9161) szinimini válasza simlisgumis (#9160) üzenetére


szinimini
senior tag

Van persze csak minden pénz kérdése :)

pl

[ Szerkesztve ]

(#9162) simlisgumis válasza szinimini (#9161) üzenetére


simlisgumis
tag

Olyan ami házban lakik? :)

Akkor ennyi volt! Búgjon a genya! Gondoltam 100 on innen maradok és megoldom,de neeem! :W

[ Szerkesztve ]

(#9163) szinimini válasza simlisgumis (#9162) üzenetére


szinimini
senior tag

:D
Háztól függ pl Monsta

Milyen házba menne?

(#9164) TaaT válasza simlisgumis (#9160) üzenetére


TaaT
veterán

Korábban is írtam hogy az átnyomott levegő mennyisége is nagyban meghatározza a dolgot, minél kisebb légszállítással (zajjal) akarsz operálni annál nagyobb radi kell.

Teszt az EK radiról. :)

Give them hell Ukraine!

(#9165) simlisgumis válasza szinimini (#9163) üzenetére


simlisgumis
tag

cosmos 2

(#9166) TESCO-Zsömle válasza simlisgumis (#9158) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem lenne elég. Még egy XT sem. Ultra kéne nekik, ha a VGA-kat a CPU mellé akarod bekötni!

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9167) szinimini válasza simlisgumis (#9165) üzenetére


szinimini
senior tag

Fentre mehet egy 4x120
Alul pedig 2x120 Monsta is befér akár.

Egy kis puska
Jó kis ház ez :)

Moddingolni is szeretnéd?

[ Szerkesztve ]

(#9168) simlisgumis válasza TESCO-Zsömle (#9166) üzenetére


simlisgumis
tag

Akkor emelem a tétet! Alulra még elfér még egy 240 xt akkor lenne kettő 240 xt + egy 360 xt és megint kinőttem a házam!

(#9169) TESCO-Zsömle válasza simlisgumis (#9168) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Gazdasági okokból én továbbra is a kétkörös megoldást ajánlom. Két ilyen VGA-t le tudsz hűteni egy vastagabb dupla140-essel. Ennél vastagabbat nem érdemes venni, mert ott már a ventilátor lesz a baj, ugyanis minél vastagabb a radiátor, annál nehezebb átszívni rajta a levegőt.

Csak a procit simán elbírja egy dupla120-as is, bár személy szerint oda is a 140-eset szorgalmaznám.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9170) simlisgumis válasza simlisgumis (#9168) üzenetére


simlisgumis
tag

szinimininek
Hoppácska :Y Neki elég egy 480 + 2x 240 a sokmagvas korájhétre,meg kidől a gépből az a rengeteg giforsz is,nekem meg már a paksi hűtés is kevés az ájemdémhez + a két 7970 en hez! Hát hogy van ez :DD
Faragni nem akarom a házikót.

[ Szerkesztve ]

(#9171) kovsol válasza TESCO-Zsömle (#9169) üzenetére


kovsol
titán

Ha a proci és a vga együtt vannak akkor miért kell neki több hőleadó ?

May the Force be with you!

(#9172) simlisgumis válasza TESCO-Zsömle (#9169) üzenetére


simlisgumis
tag

Az a dupla 140 bikább mint egy extrem 240 ? Vagy kábé egál? Mert akkor abból építkeznék amim van! Van itthon még egy eheim pcps is az jó lenne a vga ra,és akkor is 360 extrem vagy ha külön kö jó a slim is?

[ Szerkesztve ]

(#9173) TESCO-Zsömle válasza kovsol (#9171) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mert akkor nem lehet a víz hőfoka 55°C-os, csak 40...

Ez itt egy Tripla120 Ultra radiátor grafikonja:

Nagyítás

Vagyis adott fordulaton ennyi hőt tud leadni 10°C-os dT mellett. Ez azt jelenti, hogy a víz egy 25°C-os szobában is 35°C alatt marad. Ha növeled a tD-t, egyenes arányban nő a leadott hőmennyiség is, vagyis ha hagyod, hogy a víz 55°C-os legyen, akkor a radiátor adott fordulatszámon a grafikonon feltüntetett teljesítmény 3*-osát produkálja!

Azért ezt linkeltem, mert ez egyezik egy dupla140-es ultráéval.

simlisgumis: Egy 140-es megegyezik 1,5 hasonló vastagságú 120-assal. Ebből jön, hogy a 2*140-es megegyezik egy hasonlóan vastag tripla 120-assal. Amit én linkeltem az 60mm vastgat, az extreme hűtők általában 45mm vastagok, szóval a linkelt radiátor durván 2* olyan erős, mint az extreme 240-es.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9174) bodva válasza TESCO-Zsömle (#9169) üzenetére


bodva
aktív tag

Egyébként tudsz példát mutatni arra, hogy hogy néz ki egy kétkörös rendszer?
Ezt nem tudom még hogyan vizualizálni :)

(#9175) simlisgumis válasza bodva (#9174) üzenetére


simlisgumis
tag

Az wunderbar!

(#9176) bodva válasza simlisgumis (#9175) üzenetére


bodva
aktív tag

Én elhiszem, de amíg nem látom nem tudom elképzelni:D
Gondolom két pumpa kellene hozzá, de a pumpa egész drága, legalábbis a jobbak. Annyiból kijön egy nagyobb radi is:D

(#9177) TESCO-Zsömle válasza bodva (#9174) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hogyne tudnék!

Így! :P

Két teljesen különálló kör.

Tartály1 -> Szivattyú1 -> CPU -> Akármi -> Radiátor1 -> Tartály1

Tartály2 -> Szivattyú2 -> VGA(k) -> Radiátor2 -> Tartály2

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9178) simlisgumis válasza TESCO-Zsömle (#9177) üzenetére


simlisgumis
tag

Na akkor visszatértve a nyűgömhöz ,eheim pcps 360 extrem két vga 3 noise elég lehet igy második körnek?

(#9179) TESCO-Zsömle válasza simlisgumis (#9178) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Külön körön elég.

Ez itt egy XT 360-as grafikon szintén 10°C-os dT-vel:

Nagyítás

Max 30°C-os szobában max 50°C-os vízzel számolva az értékek duplázódnak, vagyis 1200rpm elég 700W fölötti teljesítményhez. Ezzel még terhelsés alatt is csendes maradhat a rendszer, csak jó ventik kellenek neki.

sz: Teoretikus optimizmussal 25°C-os szobában 55°C-os víz mellett, ha a két kártya együtt 600W alatt marad, akkor maximális terhelésnél se kell a ventiknek 700rpm fölé menni. Kérdés, hogy a szivattyú hogy bírja a meleg vizet.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9180) jones965 válasza simlisgumis (#9178) üzenetére


jones965
Modder

Egy kicsit beszállok a beszélgetésbe:
- volt szerencsém többek közt a cosmos II-be is 2 körös vízhűtést építeni, majd az ettől kisebb tesvérébe úgyszintén.
A cosmos II tetejébe sajna csak slim radi fér be, de egy 360-as ebből megoldja a cpu hűtését.

Alulra be lehet építeni akár monsta 240/280-as radit külön körbe, ami megbírkózik a 2 db 7970 vga-val, még akár normális hőfokon is.
Nekem mint ahogy TescoZsömle linkelte, a 4db vga-t (ami párhuzamosítva van) 2db 60mm-es 240-es radi hűti, teljesen korrekt hőmérsékleten. Ekkora háznál, mint a szóban forgó, ha az anyagiak lehetővé teszik, és a hardverek hőtermelése együttesen meghaladja a 400W-ot, célszerű 2 különálló kör megépítése.
A cpu sokkal jobban szereti a hűvösebb vizet, mint a gpu. A két hűtőkör közt akár lehet 20°C különbség is, teljesen rendben van, még így is közel ennyivel alacsonyabb hőmérsékleten lesz, mint a saját gyári coolerével.

(#9181) Satyricon válasza jones965 (#9180) üzenetére


Satyricon
addikt

Tsracok. Olvasgatom itt a hszeket, es kicsit kezdek attol tartan, hogy a 360as alphacool nexxxos xtremeradi amit most vettem kez alol, nem fog ujat mutatni a zalman reserator xt utan. Mert sztem ez is nagyon jol lehutotte a 8800 ultram(39-41 fok) lehet feleslegesen vettem ezt az alphacool radit?

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#9182) ViZion


ViZion
félisten

Tudom, h ez már lehet gányolós topikos lenne... :B de pl. autó hűtő vagy fűtő radiátorok ilyen rendszerben hogy teljesítenek? Elvileg nagyobb víztömeg, viszont azokat magasabb hőmérsékletű vízre tervezték, más az anyaga esetleg, mittomén. Mennyire hatékonyak ezek a 30-60°C vízzel (esetleg passzívan)? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9183) simlisgumis


simlisgumis
tag

Hát nagyon szépen köszönöm mindenki segítségét!
Ahogy nézegetem amíg nem kapok hozzá unios forrást egyenlőre alszik a projekt!
Kb ugy 140 és 180 közé löttem be úgy ,hogy jól is nézzen ki ne csak jó legyen.Én meg most max 80 100 körül szórtam volna bele pénzmagot!
Köszönöm még egyszer mindenkinek! :R

(#9184) #90933760


#90933760
törölt tag

Megnézzük ezt a gyönyörű képet erről a meztelen nőről. [link]
Láthatjuk, hogy a nyílásában kicsit beljebb kezdődik a menet, nem egyből az elején.
Gyárilag ez megy bele, ez ehhez van. A bal oldali. [link]
És én ezt vettem. Ez egy sima csati. [link]
Bele fog ez menni mókolás nélkül? Mert én úgy látom rövid lesz a menet hozzá és a szivattyú műanyagjából csiszolni kell. Vagy nem? Nagyon remélem.

(#9185) HUfantom válasza ViZion (#9182) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát ugye el ne felejtsük, hogy ott ott a menetszél. Gondolom a gép nem száguldozik legalább 50-nel működés közben.......... :)
De ugye autóknál is ott a külön hűtőventilátor ami beindul, ha dugóban sokáig áll egy helyben a gép.
Azok meg ugye piszok hangosak. De amúgy, egy olyan radiátort megvenni sem épp filléres dolog. És még valahogy rögzíteni kell aztán meg valami csonkot hegeszteni a végére, hogy rámenjen a cső. Régebben kiszámolgattuk, majdnem annyi mint a használtban vett radiátorok, és általában bűn ronda...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#9186) TaaT válasza #90933760 (#9184) üzenetére


TaaT
veterán

Biztos hogy menet van a nyomócsőben?

Give them hell Ukraine!

(#9187) szinimini válasza TaaT (#9186) üzenetére


szinimini
senior tag

Biztos

(#9188) TaaT válasza szinimini (#9187) üzenetére


TaaT
veterán

2ilyen pumpám is volt, de mivel mind2-höz volt gyári tartály sosem néztem bele a csőbe :)

Give them hell Ukraine!

(#9189) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Sziasztok, tudnatok mondani valami velemenyt errol a vizrol : [link], zoldfulu vagyok a temaban es jol jone valaki segitseg.
:R

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#9190) simlisgumis válasza MiklosSaS (#9189) üzenetére


simlisgumis
tag

FX8350 hez?

[ Szerkesztve ]

(#9191) szinimini válasza MiklosSaS (#9189) üzenetére


szinimini
senior tag

Kevés lesz.

(#9192) MiklosSaS válasza simlisgumis (#9190) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen, jateknal megyen 4.5 gigan, munkara pedig ott az 5.1 ghz-es profil. Jelenleg Silver Arrow vegzi becsuletesen a hutest csak otthol dolgozom javareszt ejjelente es tul hangos a huto, lanyom, felesegem panaszkodik hogy zug a gep.
Eloszor egy H80i-n tortem a fejem csak lebeszeltek rola.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#9193) ViZion válasza HUfantom (#9185) üzenetére


ViZion
félisten

OK, akkor jó :)

Don Sasss! :R
Itt a jómunkásemberek összeállítanak Neked akár angol webshopokból is egy jófélét! Azt tedd hozzá, h ~5GHz-n járatod több órát folyamatosan, ha dolgozik. Silver Arrow-ot váltana az úrnál esetleg valami fain víz. :R
ehh, má' megelőztél.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9194) blasko92 válasza #90933760 (#9184) üzenetére


blasko92
őstag

Az átalakítót amit a pumpához vettél azt megfogod és beletekered a pumpa elejébe. Nem kell csiszolni, se semmit. Csak nehéz lesz tekerni a gumigyűrű miatt. Főleg kifelé..... Előtte talán vizezd be picit a gumigyűrűt. Az átalakítóba meg mehet az 1/4-es csati.

(#9195) simlisgumis válasza MiklosSaS (#9192) üzenetére


simlisgumis
tag

4.5 re még jó de az űbertuningot nem fogja bírni! Nálam hasonló a rendszer majd dobok neked egy prime 95 tesztet
Válogasd össze inkább a motyeszt! Nagyon segítőkész a brigád itt a topikban ! Én egész délután boldogítottam őket!

(#9196) MiklosSaS válasza ViZion (#9193) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

:R

Na szoval, van kb 70K HUF (kb 200 font) kellene valami vizes a gepbe.

Ezektol tudok/szeretnek vasarolni :

[link]

[link]

[link]

Elore is koszonok mindent !

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#9197) blasko92 válasza #90933760 (#9184) üzenetére


blasko92
őstag

Közben megtaláltam [link]

(#9198) simlisgumis válasza MiklosSaS (#9196) üzenetére


simlisgumis
tag

Hát én a ma délutáni míting után ezt raktam neked össze,és ebben se csati se cső se apró biszbaszok!
Fogadd szeretettel!
[link]

Az FX topikban a 23361 hsz alatt van a kép

[ Szerkesztve ]

(#9199) #90933760 válasza blasko92 (#9194) üzenetére


#90933760
törölt tag

De én nem átalakítót vettem, hanem sima hollanderes csatit. Az átalakítót csak azért mutattam, hogy az tutira belemegy a szivattyúba, a hollanderesbe meg nem vagyok biztos hogy belemegy egyből a szivattyúba. Nagyon remélem hogy igen. Elvileg passzol, mert G3/8-ados, de nekem túl mélynek tűnik a szivattyúban a menet és attól félek a sima hollanderes csati menete le se fog érni odáig hogy belekapjon és még 1-2 menetnyit ugye bele is kellene szorulnia ne csak egy hangyányi tartsa.

(#9200) chosa921


chosa921
tag

Sziasztok!

vizes blokkot keresek 1155-ös i5 3550-re , 5-10.000 Ft-os árkategóriában keresném a legideálisabbat, ha tudtok többfélét, vagy egyenesen webshopot ( esetlegesen használtat valakitől eladót ) annak is örülnék.

Üdv.:Peti

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.