Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9351) ViZion válasza DigitXT (#9347) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, az már érthetőbb, köszi! :R

HUfantom: uhh, bakker, akkor újra kell gondolnom a The Big Bang Theory utáni életem... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9352) szinimini válasza Pista0001 (#9349) üzenetére


szinimini
senior tag

Amúgy létezik csak nem az aqunál,de szerintem ha írok nekik akkor tuti tudnak szerezni csak vmiért nincs a palettán :/

(#9353) Goose02


Goose02
tag

Az alaplapom adatlapjára azt írták, hogy rátudok kötni 2A (24W) ventit, szerintetek arra köthetem a 10W ( vagy 18W) DDC-met vagy inkább ne kockáztassam meg?

Goose02 felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#9354) szinimini


szinimini
senior tag

A tápját "vizezte" már valaki? :)

(#9355) #90933760


#90933760
törölt tag

Leadtam a rendelést. Nem szabad összeszámolni, de összeszámoltam, hogy egyáltalán ki tudom-e fizetni. Ehhhh. Vazze. Öreg, ez karcolja a minimálbérem. :o Na jó, de nem vontam le azt hogy HA el tudom adni a procihűtőt, VGA hűtőt, tartályt, radit, az új procimhoz amit kaptam hűtést stb. Úgy már egész barátibb.

A prociblokkom még mindig egy talicska, de nem fogom lecserélni, mert az újabb 7-10k legalább. Csak ha nagyon kell és nagyon forró a tuning alatt, amúgy marad.

(#9356) gallus válasza szinimini (#9354) üzenetére


gallus
aktív tag

Volt rola nagyba szo, nem is olyan reg, olvass vissza kicsit.
Izgat a tema engem is.

Ilyesmire gondoltl?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#9357) szinimini válasza gallus (#9356) üzenetére


szinimini
senior tag

Inkább ilyesmire :D

Mert ezt akár megcsinálni is meglehetne.(szebben) Csak nem tudom,hogy mennyire lenne jó a hatásfoka.
Vagy elég lenne-e inkább egy jobb venti bele!
Csak nekem nem stimmel valami ezzel a blokkal kapcsolatban,de utána járok. :)

[ Szerkesztve ]

(#9358) #90933760 válasza szinimini (#9357) üzenetére


#90933760
törölt tag

Passzívból a Seasonic felépítésű tápok nem nagyon vizezhetők utólag, de azok full passzívan is röhögve mennek nincs is értelme. Az FSP féléket könnyű vizezni, csak azt hiába vizezed, mert a nem vizezett rész túlmelegedhet ugyanúgy és lekapcsolhat. Ezek a tápok kis szellőt mindig igényelnek. Főleg mert már elég régiek. A többi passzívat nem ismerem.
Ventis tápok meg ugyanúgy nem nagyon vizezhetők.

Nem nagyon szokás az az igazság. A home made megoldás veszélyekkel jár és körülményes, a gyári vizes vagy utólag vizezhető tápok meg retek drágák. Láthatsz itt 4way CFx és Sli rendszereket full vízzel, de a táp eddig amiket láttam mind ventis, még ők se vizezik. Amíg a radin venti van addig a tápba is elfér, csak jó venti kell bele meg jó táp amibe úgy rakták a cuccokat hogy ne süvítsen.

[ Szerkesztve ]

(#9359) Akcok94


Akcok94
senior tag

ez a cső jó lesz a egy High Flow csatlakozóra?(Conection kit tube fitting (High-Flow) 12mm (1/2") G1/4 straigt)
mert akkor lassan minden kész lesz, és jövő héten talán már szerelhettem is össze.

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#9360) pityu6


pityu6
tag

Kinéztem egy komplett szettet.
Szerintetek mennyire elfogadható? komplett szett
i5-2500K-t kellene hűtenie tuning alatt.

[ Szerkesztve ]

(#9361) mrbig25 válasza Akcok94 (#9359) üzenetére


mrbig25
őstag

A csatlakozó külső átmérője 12mm, míg a cső belső átmérője 10mm.
A csövet némiképp felmelegítve lehet, hogy rá lehet erőszakolni a csatira, bár személyes tapasztalatom nincs vele.
Szerintem egy ~13mm körüli belső átmérővel rendelkező csővel jobban járnál + a már említett gyorskötőzővel.
Vagy esetleg 16/11-es csővel, az valószínűleg könnyebben rámenne, mint a 16/10-es.

[ Szerkesztve ]

...

(#9362) Satyricon válasza bodva (#9335) üzenetére


Satyricon
addikt

Na mi a pálya? Kitakarítottad a rendszered? Mi volt a baj? És milyen folyadékot használsz?

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#9363) bodva válasza Satyricon (#9362) üzenetére


bodva
aktív tag

A rendszert ki es egyelore varom a hardvereket :)
Meg lehet, hogy par cuccot kiprobalok addig, hogy hogyan viszonyul a rendszerhez.

(#9364) TaaT válasza szinimini (#9357) üzenetére


TaaT
veterán

Sokszor felmerült ez a kérdés és igen, az ilyen felépítésű tápokat könnyű vizezni. A szellőt sem igénylik annyira, legalábbis haver cosmos házában max a vga dualventije szív le róla egy kis levegőt de nem számottevő. :)

Give them hell Ukraine!

(#9365) Pista0001 válasza szinimini (#9352) üzenetére


Pista0001
addikt

Igen, gyanítottam hogy a gyártó gyártja, de hogy az Aquatuning miért kivételezik vele... :F

Amúgy egy jó tanács, ha még nem követted el azt a hibát amit én: csak cérnakesztyűben tapizd az ilyen csatikat, mert ha puszta kézzel teszed, nagyon csúnyák lesznek.

(#9366) szinimini válasza Pista0001 (#9365) üzenetére


szinimini
senior tag

Na majd remélem nem soká tudok rendelni és majd akkor megkérdezem tőlük :)
A tippet meg köszi, majd a blokkomnál is alkalmazom :)

Baltoafarkas,TaaT Igen eddig sehol se láttam,de ilyen a modding :D valami plusz mindig kell.
Azért megnézegettem a tápom,hogy hogyan is néz ki belülről,mert nem igazán lenne érteleme vizezni vagy annyira bonyolítani kéne,hogy nem érné meg. Ilyen belülről. Amit kaptam képet,hogy milyen táp az okés... na hát azt tényleg elég könny vizezni hiszen ott vannak a bordák amit közvetlenül el lehetne érni na de nálam .........

Szóval én a következő mellett döntöttem: kap egy sokkal jobb ventit(ezek használom) a gyári venti elvileg terhelés alatt felkúszhat 50dB-ig is(el is nyomja általában mindig a víz hangját), ezt vagy rákötöm a tápra vagy a venti szabályzómra, ahol tudnám nézni a C°-et is hozzá és akkor én állítgatnám terhelés függvényében. Nekem az utóbbi tetszik legjobban,mert hadd tekergessem már ha van :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9367) TaaT válasza szinimini (#9366) üzenetére


TaaT
veterán

FSP Aurumról van szó? Haver régebben vett olyat és dicsérte hogy milyen halk idle, de hát egy gold tápról van szó, hogy hangosodhat fel a ventilátora anyira? :U

Ezt azért kérdezem mert van Scythe GT ventim (is) és tud az hangos lenni ha pörgetik szal nem biztos hogy sokkal előrébb lennél.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#9368) szinimini válasza TaaT (#9367) üzenetére


szinimini
senior tag

Fogalmam nincs,hogy mi tekeri meg ennyire :/
Igen igen,de nem hittem el én se, oda hajoltam füllel mindenhez és akkor tűnt fel,hogy a tápnak van ilyen hangja. Nem maxon pörgetném a ventit,mert úgy tényleg van hangja,de ha már szabályzom akkor semmit se lehet hallani.
De azért majd mégegyszer megfülelem :D

[ Szerkesztve ]

(#9369) TaaT válasza szinimini (#9368) üzenetére


TaaT
veterán

Főleg hogy az adatlapodon szereplő vga papíron majd 40W-al eszik kevesebbet mint az enyém, pedig nálam csak egy 450W-os 80+ táp van :)

Give them hell Ukraine!

(#9370) ViZion válasza szinimini (#9368) üzenetére


ViZion
félisten

tápon a venticsere nem nagy cucc, van topikja is, segítenek a jó ventit megtalálni. Nagyon jó egy jó ventivel még a pár éves táp is.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9371) csubakka2141


csubakka2141
csendes tag

Sziasztok. Úgy néz ki, hogy lesz egy komplett hutésem VGA-ra és CPU-ra is. Olyan kérdésem lenne, hogy ha főleg a procit szeretném tuninglni, úgy kössem be, hogy pumpa->VGA->proci->radi->és vissza a tartályba ami a pumpa felett van, vagy a VGA és proci közé kössem a radit? Másik kérdésem, hogy ez a VGA-ra egy univerzális blokk, szóval a a memóriákra még beszerzek olyan süniket, és hogy a ház odlalsó ventije fújja a vgara, a sünikre a friss levegőt, vagy fújja kifelé róla? Válaszotokat előre is köszönöm.

carpe diem

(#9372) ZetorGumi válasza csubakka2141 (#9371) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Teljesen mindegy, hogy hogy kötöd be, ahogy jólesik.
A ventis témához meg csak annyit, hogy az is mindegy, lényeg, hogy mozogjon ott a levegő. és a VRM-et se felejtsd el hűteni.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#9373) csubakka2141 válasza ZetorGumi (#9372) üzenetére


csubakka2141
csendes tag

Köszi! :R

carpe diem

(#9374) Luigee99


Luigee99
tag

Ez a kit le tud hűteni egy i7 3770k + Sapphire HD 7950 párost biztonságosan, esetleg tunying esetén is? :DDD

(#9375) ZetorGumi válasza Luigee99 (#9374) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Szerintem igen. De majd megmondják a tapasztaltabbak. :)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#9376) Asbee válasza Luigee99 (#9374) üzenetére


Asbee
veterán

Le simán. Nálam 360-as 45mm vastag van húzott 7950+3770k-hoz. Vga 1200/1600 proci 4,5Ghz, de 4,8-al sem volt baja, ventik olyan 1000rpm körül mennek játék alatt.

[ Szerkesztve ]

(#9377) Luigee99 válasza Asbee (#9376) üzenetére


Luigee99
tag

Király! :C Köszi! :R
Ventid milyen és mennyire zajos? :DDD

Szerk.: Lamptron ventiszabályzók milyenek? Vagy akkor inkább Aquaero-t éri meg beszerezni?

[ Szerkesztve ]

(#9378) Asbee válasza Luigee99 (#9377) üzenetére


Asbee
veterán

[link] 3 ilyen van rajta szívóként. Durva játékok alatt 1000rpm körülre van szabályozva ott még jó a hangja. 1500 már nehezen viselném, a szélzaj miatt is. :D

(#9379) ZetorGumi válasza Luigee99 (#9377) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Lamptron ventiszabályzók jók szerintem. Igaz nekem Aquaero van.
Végülis itt már a pénztárcád vastagsága dönt. :)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#9380) intercooler válasza Luigee99 (#9377) üzenetére


intercooler
őstag

nekem is lamptron van az fc5-ös. nagyon jó ddc-t is simán viszi 30watt/csatorna :)

szerk:
mindenkitöl kérdezem [link]ez elbir 1 18wattos ddc-t? :R

[ Szerkesztve ]

(#9381) jones965 válasza intercooler (#9380) üzenetére


jones965
Modder

Sajnos nem. :(

(#9382) intercooler válasza jones965 (#9381) üzenetére


intercooler
őstag

ahhoz melyik kellene?
igazábol abban se vagyok teljesen biztos hogy 18wattos :B

[ Szerkesztve ]

(#9383) ZetorGumi válasza intercooler (#9382) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Maga az Aquaero LT nem bírja el, csak a Poweradjust kiegészítővel.

Amugy 1,65A tud leadni egy csatornán a ventillátorvezérlő, szóval elméletileg elbírhatja, de akkor nagyon melegszik, és hűteni kell a fesszabot az Aquaeron.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#9384) mackosajt


mackosajt
addikt

Üdvözlöm a topik kedves lakóit!

Konfigomat (adatlapon) jelenleg igen sok légkavaró hűti, és szeretném ezek számát csökkenteni.

Pár kedves fórumtárs már ajánlott fel némi pénzmagért cserébe pár "akvarisztikai" alkatrészt, amiket minden jel szerint magamévá fogok tenni. (VRM blokk, kacatok és egyebek)

Kérdés, hogy CPU blokkot mit lenne érdemes felraknom, és mekkora radiátort illene ehhez felrakni, ahhoz, hogy némi tuning potenciál is legyen, de ne forralja fel a vizet?

Előre kijelenteném, hogy perpill túl sokat nem szándékozom költeni a dologra.
Illetve régebbi cuccokat, ha át lehet alakítani, mert tételezzük fel, hogy szeretek barkácsolni, vagy tudok keríteni rá szakembert, akkor érdemes lehet-e ilyennel foglalkozni, és "ezeréves" vízhűtéseket befaragni a rendszerbe?

ui: uhh, ez lehet kicsit kimagyarul lett megfogalmazva, bocsi

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#9385) intercooler válasza ZetorGumi (#9383) üzenetére


intercooler
őstag

akkor esetleg ez [link]? valami 20wattot ír az már elég lenne.

(#9386) ZetorGumi válasza mackosajt (#9384) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Üdv.

Csak a processzort szándékozod hűteni vízzel?
Ha igen, akkor egy tripla radi bőven elég hozzá, leszabályzott ventikkel. :)
Még lehet, hogy egy vastagabb (60-as pl) dupla radi is elég hozzá.

intercooler: Ezt nem ismerem, szóval nem tudok róla véleményt mondani.

[ Szerkesztve ]

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#9387) mackosajt válasza ZetorGumi (#9386) üzenetére


mackosajt
addikt

Mivel pechemre a lapom annyira nem szereti az extrém tuningot (hiába van benne a nevében), ezért egy korábban szintén ilyen lapot használó kedves fórumtárstól szándékomban áll átvenni a VRM-re való blokkot, meg amit még tud adni. Szóval, hogy a kérdésedre válaszoljak, nem, nem csak a CPU van tervben.

VGA perpill kizárt, mert 2 db 7770-et kéne elárasztani. Tudom, hogy részben ezek a felelősek a zajért, de a gépben lévő, ha jól emlékszem, legalább 7 db többi venti sem kutya. :)

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#9388) Goose02


Goose02
tag

Szia!

Idevágó kérdés, az alaplapom adatlapján az van, hogy 24W (2A) es ventit rá lehet kötni
ha rákötöm a 10w os ddc-t(vagy 18W) akkor az úgy jó és tudom alaplapról szabályozni, vagy inkább ne próbáljam meg?

Üdv.:
Ádám

Goose02 felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#9389) ZetorGumi válasza mackosajt (#9387) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Akkor jól értelmeztem, amit írtál. :)
De attól még mindig áll, amit mondtam, hogy egy vastag dupla, vagy egy tripla radi leszabályzott ventikkel elég rá. :)

Azokat a VGA-kat csak univerzális blokkal lehet vizezni, és a RAM-okat, meg a VRM-et bordákkal lehet hűteni.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#9390) ViZion válasza mackosajt (#9387) üzenetére


ViZion
félisten

"hogy részben ezek a felelősek a zajért"
Nem, nem ezek zajosak. A 7770 jól sikerült, induláskor portalanít esetleg, de utána még furmark alatt sem lesz hangja. Gyanítom, h 2×7770 vizezése már drágább lenne, mintha eladnád és vennél egy 7870-et :D VRM vizezés előtt olvass utána, h várható-e javulás azzal, vagy Mireszt faggasd ki FX topikban.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9391) mackosajt válasza ViZion (#9390) üzenetére


mackosajt
addikt

Pedig van nekik.

Majd kérdezősködöm VRM témában, de ha erre tévedne valaki ebben járatos, írhat véleményt.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#9392) Macka


Macka
veterán

Ez de brutál jól néz ki.

(#9393) #90933760 válasza Macka (#9392) üzenetére


#90933760
törölt tag

Jól néz ki, nekem is kéne 420-asban. Igaz fekete. De valahogy ez a vastagság már azon kívül hogy olykor undorítóan hathat a 25-ös ventikkel átfújni is kérdőjeles. Ez nem a csendes rendszerek terméke.

(#9394) TaaT válasza #90933760 (#9393) üzenetére


TaaT
veterán

alulra-felülre 1-1 venti és nincs probléma az átfújással.

Give them hell Ukraine!

(#9395) apollo12 válasza Macka (#9392) üzenetére


apollo12
veterán

ebből egy 420 as, tuti lehűtené a gépemet :D

(#9396) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok! A Laing DDC 1T (10W) mennyit ér használtan kb.? Alaplapi PWM csatira rádugva a csak PWM-es lap tudja szabályozni? Illetve ha nem pwm, akkor fmilyen fesszel érdemes használni a jelenlegi single+tripla radira? Ez már gondolom bírná ha VRM hűtéssel is bővítenék, ugye?
Köszönöm! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9397) Luigee99


Luigee99
tag

Ezt láttátok már?

Vajon hogyan csatlakozik a FC blokkokhoz? :U
További képet ITT találtok róla.

(#9398) L1ZRRR válasza Luigee99 (#9397) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

Gyönyörű, elképesztően szép. :Y

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#9399) Luigee99 válasza L1ZRRR (#9398) üzenetére


Luigee99
tag

Az az érdekes, hogy ez a blokk a full cover gtx680 blokk azon részénél látszik csatlakozni, ahol a fém felső rész van. Oda hogyan lehet bevezetni a nedvességet? :F
Vagy ez az egész csak szemfényvesztés? :))

(#9400) Weareus válasza szinimini (#9354) üzenetére


Weareus
addikt

Igen, Ő.
Amúgy már én is kerestem priviben, de kb az volt a válasz, hogy: "tápot vizezni lehet, de nem érdemes."

(#9397) Luigee99
: külcsín jeles, de mi a helyzet a keresztmetszetekkel?

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.