Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10601) Nargarot válasza DigitXT (#10599) üzenetére


Nargarot
csendes tag

Értem és köszönöm a jótanácsokat. A víz mennyiségére azért "tippeltem", mert gondoltam jobban eloszlik a hő a bővebb közegben, de ezekszerint ez mind1. Ellenben tartályból találtam olyat is, ami ugyan ez az XSPC, csak előre szerelve, pumpával, illetve dupla pumpával szereltet is. Ezek mennyire használhatóak?

Gondolok itt akár erre vagy erre. Vagy esetleg jobban járok azzal a szoftveresen vezérelhetővel, amit te linkeltél, plusz egy sima XSPC tartállyal?

Amúgy igen, 3 darab 120Hz-es monitort fog kiszogálni. Az input lag valóban megnő kicsit, de annyira nem vészes. Ellenben a skálázódás már nem olyan rossz mint régen volt, hirtelen ezt találtam róla

(#10602) ViZion


ViZion
félisten

Biztosan számít a víz mennyisége is, de nem egyenesen arányos az összefüggés, vagyis van egy határ, aminél több víz már nem hoz látványos javulást. Az AVC Hercules-t mikor rendesen feltöltöttem, légtelenítettem, akkor sokkal jobb load értékeket hozott. Persze egy nagyobb, épített víznél ez lehet, h csak pár fok lenne...

EK DCP 4.0 szivattyúm lett :DDD Alaplapom nem tudja szabályozni, fullon hangos nekem. 7 V-ot ha adok neki fixen, akkor mi van? Milyen min fesszel lehet használni ezt? Köszönöm! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10603) jones965 válasza Nargarot (#10590) üzenetére


jones965
Modder

Szép kihívás az általad felvázolt gépnek a beépítése-összeépítése. Ebbe igazán nem mennék bele, az összeválogatott alkatrészek figyelembe véve a kinézett házat, nem tűnik rossz választásnak. Ha elkészülsz vele, egy fotót majd bedobhatnál ide, mert nem sűrűn látok(-unk) ilyen csúcskonfigot.

Más: a 4 db 16x PCI-E csatlakozó ne tévesszen meg, mivel a processzorban van a pci-e vezérlő. és annak a maximális száma 40. 4 kártya esetén ez 16-8-8-8. Ebből kifolyólag nincs is olyan lap, amin mind a 4csatolón a 16 sáv be lenne forrasztva.

(#10604) DigitXT válasza Nargarot (#10601) üzenetére


DigitXT
félisten

Plexi tartályt ne vegyél 5,25"-ös helyre.:N (Kockázatos.)
Amit likeltem az vmi puhább műanyag*, nem ragasztott,
nem törik. Acetal megoldás is létezik, pl. a Koolance-tól,
de feltöltés szempontjából nem túl kényelmes, ráadásul
az új verzióban fejjel lefelé vannak a D5-ök, ami az egyik
nem ajánlott pozició az elhelyezésükre - a Laing szerint.

*: nem esküszöm meg rá, mintha vmi nylont írtak volna.

A víz mennyiségének azért nincs jelentősége "átlagos"
rendszerben, mert hőszállításra van, nem hőtárolásra.
Az egyensúlyi hőfokot a radi fogja beállítani, s kész.:K

Most is mobilról, azért ilyen szűkszavúan/linkek nélkül.

(#10605) #90933760 válasza jones965 (#10603) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem egyformán kell mennie a kártyáknak? Mert akkor 8-8-8-8 kell legyen használat közben. Három karinál is. Kettőnél van meg a 16-16, illetve egynél is. Jól sejtem? Mert nem látom értelmét, hogy az első az megy teljesen, a többi meg csak felesbe.

(#10606) jones965 válasza #90933760 (#10605) üzenetére


jones965
Modder

Egyrészről off a téma, másrészről pedig olvass utána..

(#10607) bodva válasza #90933760 (#10605) üzenetére


bodva
aktív tag

Eleve a négyutas SLI-nak sincs érteme itt már, de ezt egy másik topikban vitasd meg :)
A prockót így is csúnyán utána kell húzni a kártyáknak, hogy azok az idő nagyrészében ne csak malmozzanak.

(#10608) Akcok94


Akcok94
senior tag

félig kész az első rendszerem:D meg a ház, lentebb írtam hogy le ejtettem a szivattyút azóta mintha kicsit más hangja lenne, de normálisan csinálja a dolgát, meg a kérdésem a radiátorhoz milyen típusú csavar kell? vettem olyat mint ami a gyártó írt le de kicsi(M3x30) kicsi a menet, de van M4X30 az meg nagy, akkor van köztes is?

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#10609) mrbig25 válasza ViZion (#10602) üzenetére


mrbig25
őstag

Ezek a pumpák már 5V-on is indulnak. Egy átlagos 1-2 blokkos rendszerben akár így is elég lehet.

(#10608)
Akcok94

Elég rossz a kép, de valami Magicool radira tippelek, amihez bizony M3-as csavar kell.
Az alsó radit nem ismerem fel...
Nem lehet, hogy valaki már megtépte a meneteket?

[ Szerkesztve ]

...

(#10610) Akcok94 válasza mrbig25 (#10609) üzenetére


Akcok94
senior tag

lehet oda ki kéne valamit találnom mert alapból a házba szerettem volna be rakni, csak csavar nélkül nem tudom,

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#10611) ViZion válasza mrbig25 (#10609) üzenetére


ViZion
félisten

:R köszi! Weboldalukon 8 V-t írnak... Meglesem 7 V -vel majd holnap.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10612) mrbig25 válasza ViZion (#10611) üzenetére


mrbig25
őstag

Az EK-DCP család mindkét tagja megfordult már nálam több példányban is, és mindegyik indult és ment stabilan 5V-on.

...

(#10613) Nargarot válasza jones965 (#10603) üzenetére


Nargarot
csendes tag

Ha megnézitek az Asrock Extreme 11-es lapot, van rajta két PLX PEX 8747 chip, ami plusz PCI-E szálakat is ad, így képes mind a 4 slotot 16x-os sebességen vinni, ezért is lett ez a lap választva. Bocsi, ez még az offhoz tartozott :)

Tényleg köszi az eddigi tippeket, szeptember elején kezdjük építeni, majd dobok fel képeket, ha már ott tartunk :)

[ Szerkesztve ]

(#10614) akoska07


akoska07
nagyúr

Sziasztok!

Kompakt vizhűtéssel hová lehet irni ?

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#10615) TaaT válasza akoska07 (#10614) üzenetére


TaaT
veterán

Esetleg ide :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#10616) akoska07 válasza TaaT (#10615) üzenetére


akoska07
nagyúr

Ez pont Thermaltake. :U

Nem igazán találtam megfelelő topicot azért kérdezősködnék itt.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#10617) TESCO-Zsömle válasza akoska07 (#10614) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Általában a "milyen CPU-hűtőt vegyek" topicban lehet kérdezősködni a szerelést nem igénylő vízhűtésekkel kapcsolatban.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10618) akoska07 válasza TESCO-Zsömle (#10617) üzenetére


akoska07
nagyúr

Engem az érdekelt volna mi az a ház amiben hajlandó elférni.

Nem féltétlenül a milyen hűtőt vegyek a megfelelő,mert már megvan.
Ez eléggé bonyolult mármint topicok szempontjából.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#10619) TaaT válasza akoska07 (#10618) üzenetére


TaaT
veterán

"Engem az érdekelt volna mi az a ház amiben hajlandó elférni."

Akkor a "Milyen házat vegyek?" topik lesz a tiéd :)

Give them hell Ukraine!

(#10620) jones965 válasza Nargarot (#10613) üzenetére


jones965
Modder

Elárulom, hogy 16 or 8 pci-e sáv között gyakorlatilag alig van mérhető különbség. Ez a vga-k számának növelésével a 0-hoz konvergál.
Volt (van) szerencsém ezeket kitesztelni.Ettől függetlenül a pci-e csatornák számával ebben az esetben igazad van.

Sok sikert az építéshez.

(#10621) tgulyas


tgulyas
senior tag

Üdv , tudnátok javasolni egy Fx 8320 CPU -ra kompakt vízhűtést .

ASUS ROG STRIX Z390-H GAMING Intel Core i9-9900K VGA 2060 Super 2x G Skill RipjawsV F4-3200C16-8GVKB win 10 pro

(#10622) TaaT válasza tgulyas (#10621) üzenetére


TaaT
veterán

Vízhűtés topik - hozzászólás előtt olvasd el az #1 hsz-t.

Give them hell Ukraine!

(#10623) Goblin12 válasza TaaT (#10622) üzenetére


Goblin12
őstag

milyen CPU-hűtőt vegyek ? :U

tgulyas: Milyen CPU hűtőt vegyek?

[ Szerkesztve ]

(#10624) tgulyas válasza TaaT (#10622) üzenetére


tgulyas
senior tag

kösz, no problem . :R

ASUS ROG STRIX Z390-H GAMING Intel Core i9-9900K VGA 2060 Super 2x G Skill RipjawsV F4-3200C16-8GVKB win 10 pro

(#10625) ViZion válasza mrbig25 (#10612) üzenetére


ViZion
félisten

Háát, ez stabilizált külső 5 V tápról nem indult, a gépben 7 V-ről sem. Van egy nem stabilizált, bő 9 V-t adó külső tápm, azzal indult. :( hozza a gyári értékeket... gyanús, h 8 V kell neki tényleg, csak azt hogy :U nem akarok sokat költeni (mobo csere, blokk és pumpa volt most... jobb, ha nem látja az asszony, h mi a végösszeg :DDD ), a potis egyszerű vezérlőkből meg megjöttem...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10626) Satyricon


Satyricon
addikt

Üdv skacok

A nem vizes gépem vga hiányban szenved már egy ideje, és most szükség lenne rá egy hétig fenn Pesten. Az lenne a kérdésem, ha a GTX 285-ről leszedem az EK blokkot, sérülni fognak a kis gap padok? :F Az eredeti hűtés lenne rá visszaszerelve a vga-ra, gap padokkal együtt, és azt tenném a pesti gépembe ideiglenesen. Még sose láttam ilyen gap padot, nem tudom mennyire sérülékeny. :F

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#10627) ThodEE válasza Satyricon (#10626) üzenetére


ThodEE
őstag

Nekem az 5870emen teljesen jól lejöttek, visszamentek, a 7970é szanaszét szakadt mikor leszedtem a hűtőt :))

Szerintem nem mondható meg előre , bár ha azok a vastagabb féle szürke van alatta amik jártak a blokkhoz akkor nagy a valószínűsége hogy le jön egybe és nem lesz baja :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#10628) DigitXT válasza Satyricon (#10626) üzenetére


DigitXT
félisten

Próba cseresznye. Ha szétmegy, veszel alá újat az aprón.:DDD

(#10629) mrbig25 válasza ViZion (#10625) üzenetére


mrbig25
őstag

Az oké, hogy 5V-os a külső táp, de hány ampert tud leadni?
Próbáld ki, hogy a táp egyik molex csatijáról adsz neki 5V-ot, /piros és fekete vezeték ad 5V-ot a molexnél/ szerintem mennie kéne.

[ Szerkesztve ]

...

(#10630) ViZion válasza mrbig25 (#10629) üzenetére


ViZion
félisten

Tudom, a tápról adtam neki 7 V-ot, azzal sem indult el. :(

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10631) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
Készen van a gép.
Picit még mikrobuborékos,de már sokat kikergettem belőle.

(#10632) Akcok94


Akcok94
senior tag

hali,
számomra kicsit furcsán zúg/búg a pumpa, lehet hogy a lemezel rezonál mert csak a táp és a ventilátort közé van betéve, és vennék egy ilyet, de nekem egy phobya tetőm és fog illeszkedni a lyukakra?

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#10633) DigitXT válasza Akcok94 (#10632) üzenetére


DigitXT
félisten

A gyártó szerint a fölső csatik nem használhatók vele. Mondjuk nem
értem, mert az egyik baromira középen van, szóval::F Kérdezd meg
Todyt ha már úgyis tőle vennéd, hiszen árul olyan tetőt is, csak tudja.

Szerk: esetleg azt tudom, még elképzelni, hogy gondot okoz, ha az
egyik le van dugózva uis akkor nem simul rá a doboztető a szivattyú
tetejére: le kell dugózni a másikat is...:DDD De ez egy eléggé erőltetett
gondolatmenet, és megkerülhető lenne pl. távtartóval/hosszú csatival.

[ Szerkesztve ]

(#10634) Satyricon válasza bombibmw (#10631) üzenetére


Satyricon
addikt

Grat, fain lett! :C

Dobhatnál fel teljes képet a gép belsőszervéről. ;)

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#10635) ViZion válasza mrbig25 (#10629) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, csak én baXtam el vmit... Most kipihenten rádugtam 5 V-re a PC tápra és símán indul. Majd még meglesem Prime alatt is, de biztosan elég 1 CPU-hoz ennyi víz is. Amúgy hangosabb picit a Herculesnél, viszont még nincs burkolva, sőt, csak a táp tetejére rárktam, a többit meg kell még álmodnom :)
Köszönöm! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10636) bombibmw válasza Satyricon (#10634) üzenetére


bombibmw
veterán

Köszi Uram. :R
Ahhoz képest,hogy életem első vízhűtés építése,nem lett rossz.
Kérdés:A D5-nek milyen fordulaton érdemes járnia?
Adalékot tudok-e a tartályba önteni menet közben is,vagy le kell ereszteni a rendszert és előőbb bekeverni,aztán feltölteni?
És a képecske:


[ Szerkesztve ]

(#10637) Satyricon válasza bombibmw (#10636) üzenetére


Satyricon
addikt

Szerintem Inkább keverj be adalékot hozzá, és úgy töltsd fel a rendszert.

Vagy! Leengeded a fele folyadékot, és ahhoz keversz hozzá., és azt töltöd bele.

Bár láttam youtube-on olyan videot, ahol a srác nem szrozott és belenyomta a kék festéket a vízbe. Én is egyszer megcsináltam ezt, igaz még a régi rendszeremmel. A Reserator XT tartályába öntöttem a piros festéket, és pár hét után szétszedéskor elég hányinger kinézetű trutyi volt benne. Igaz annak más fajta megoldású a tartálya

Milyen adalékot akarsz hozzátenni?

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#10638) GumisPeter


GumisPeter
senior tag

Esetleg ha valakinél leledzik, kérem jelezze!

Köszönöm.
:)

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#10639) bombibmw válasza Satyricon (#10637) üzenetére


bombibmw
veterán

Én is úgy gondolom tiszta megoldásnak,ha újra feltöltöm a rendszert.
Lávapirosat szeretnék bele,amit látni,hogy kavarog szépen.

(#10640) Tarill


Tarill
őstag

üdv emberek! megpróbálnék kihozni egy jó hatásfokú vízhűtést 20k alatt, de ebben az árban lévő kompakt hűtések corsair h60 és társaik sokszor egy jobb levegőhűtés szintjét sem hozzák. Azon gondolkozom hogyan tudnék saját magamnak csinálni valamit, a kinézet annyira nem számít inkább a teljesítménye. Namármost lenne nekem egy robogónak a hűtője az biztosan elég lenne visszahűteni a folyadékot, a csövezést megoldanám, még a procira amit ráfogatnék valami réz tömböt is biztos tudnék taknyolni de ahol gondolatban elakadtam az keringetés, mit ajánlanátok? vízpumpának? valami elektromosat amit tudnék működtetni aleplapról vagy egy molex csatiról stb...? előre is köszi

(#10641) #90933760 válasza Tarill (#10640) üzenetére


#90933760
törölt tag

Apróban DDC vagy Eheim HPPS szivattyút kaphatsz pár ezerért, ha szerencséd van. Ezek pc vízhűtéshez vannak eleve. Vagy vehetsz akvárium szivattyút, ha már gányolsz akkor tök mindegy. Csak azt be kell dobozolnod, mivel azokat akváriumba kell tenni, nincs szívócsonkja. De van aminek van és levegőn is üzemeltethető. Esetleg ha meg tudod építeni rendes elkerülővel a nyomásbeállítás miatt akkor lehet fűtés keringetője is. Mosógép szivattyút meg se próbáld.

Azt most megmondom előre, hogy az általad gányolt rézdarab még a kompakt vizek szintjét se fogja hozni. Úgyhogy csak akkor kezdj neki ha kurva gányolhatnákod van és számíts rá hogy szar is lesz. Vannak ilyen bóvli, nem H100 méregdrága egybevizek, 4-7 ezerért. Abból veszel kettőt, hármat és benne vagy az árban és hűtheted a procit, vidit, még északit is.

De ha türelmes vagy meg szerencsés akkor ebből a pénzből ki tudsz fogni egy régi szettet ami valódi vízhűtés és nem szar se. Ide megint az enyémet hozom fel amivel kezdtem, HPPS szivattyú, XXFlow blokk és egy tripla slim radi. 15-ért. Nem egy csúcs cucc, de ahhoz képest amiben gondolkozol ez csúcskategória....

És mit akarnál hűteni, csak procit?

[ Szerkesztve ]

(#10642) Akcok94 válasza DigitXT (#10633) üzenetére


Akcok94
senior tag

köszi, már írtam neki, majd kiderül,

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#10643) Kekebatta válasza bombibmw (#10636) üzenetére


Kekebatta
tag

Jól sikerült! :R
Gratula! :C

(#10644) Tarill válasza #90933760 (#10641) üzenetére


Tarill
őstag

igen csak procit, de azért az túlzás hogy agyongányolnám, normálisat akarok persze de mondjuk az nem zavarna ha nem csillivilli meg mindenféle színben nem pompázik, de az is eszembe jutott hogy venni egy hibás vagy valami kompakt hűtést arról leszedni a procira való fejrészt és arra rátennék hoszabb csöveket, nagyobb hűtőt stb... de mivel kárt sem szeretnék okozni magamnak egy vízfolyással vagy akármi lehet maradok egy h60-nál 18k ért azt kész, vagy veszek egy h60-at és csak a hűtőjét cserélem ki egy nagyobbra bár azt meg a kis vízpumpa lehet nem szeretné, még nem tudom nagyon utána kell néznem a dolgoknak

(#10645) bombibmw válasza Kekebatta (#10643) üzenetére


bombibmw
veterán

Köszi. :R
Pöpec a D5 Uram,hasít ahogy kell.
Vettem rá óccóba egy fejet és hangját nem hallani.

(#10646) #90933760 válasza Tarill (#10644) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ha PC radit teszel bele akkor lehet nagyobb el fogja bírni, mert kicsi az ellenállása. Ha a robogó radit akarod beletenni az attól függ mekkora ellenállása lehet, amit nem tudok.

(#10647) Tarill válasza #90933760 (#10646) üzenetére


Tarill
őstag

hát ez az, kb 4x akkora lenne a robogó radiátora mint a pc-é, de ha mondjuk egy autó radiátorját raknám bele és meg tudnám oldani a keringetését akkor venti sem kellene rá szerintem :D

(#10648) #90933760 válasza Tarill (#10647) üzenetére


#90933760
törölt tag

De valószínű kéne, mert az autóradiátorok sűrű lamellásak és nem száll ki belőle a meleg. Ráadásul gyenge venti át se fújja. Persze attól függ milyen proci meg húzva van-e, mert kis procit elvisz passzívan a mérete miatt, nagyobb rendszert nem biztos, csak átmelegszik és vége. Arra kell figyelni hogy ezek a radik legtöbbször nem rézből készülnek és ha a réz blokkod mellé beteszed akkor elkezdhetik szétmarni egymást. Pongyolán mondva.

Ha dobsz képet a robi radiról akkor talán meg tudjuk mondani, hogy nagy-e az ellenállása és tudnád,e használni.

(#10649) Satyricon válasza bombibmw (#10639) üzenetére


Satyricon
addikt

Lávapiros? Kavarog szépen? Arra a bizonyos csillogós folyadékra gondolsz, vagy sima piros folyadékra? :F

Szerk.: Am egyre jobban tetszik már nekem is ez az alaplap eltüntetős megoldás. Sokat szívtál az elékszítésével, vagy ment minden, mint az ágyba... ? :D És mivel vágtad ki a blokkoknak a helyet?

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#10650) Akcok94 válasza Satyricon (#10649) üzenetére


Akcok94
senior tag

semmit se szívott vele jobbik esetben mert a sabertooth lapoknak ez egy megvásárolható vagy kapják a lap mellé ezt a takaró lemezt.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.