Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80001) Pista0001 válasza hackeeeee (#80000) üzenetére


Pista0001
addikt

Kár, ha lenne, a felső radit előre tolva lehetne (közel) egyenes cső köztük.

[ Szerkesztve ]

(#80002) Pakmara válasza hackeeeee (#79989) üzenetére


Pakmara
őstag

Oh. Jól látom hogy be lett vonva a feldő radi is a körbe?

(#80003) hackeeeee válasza Pista0001 (#80001) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Igen.. agyaltunk rajta hogy kossuk ossze, de igy sikerult mondhatni tores nelkul megoldani.

Véleményem szubjektív...

(#80004) hackeeeee válasza Pakmara (#80002) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Igen, ill kivettuk a freezert, es kapott a proci egy velo2 blokkot.

ilyen volt, elol volt a freezer 2 360, annak a helyere ment a hpe30 280

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#80005) Pakmara válasza hackeeeee (#80004) üzenetére


Pakmara
őstag

Gondolom így már oké gpu hőfok megcincalva is...

(#80006) Zsohi válasza hackeeeee (#79989) üzenetére


Zsohi
őstag

A felso radin ahova be lett kotve, jobbra fent, az ott a legtelenites miatt van ott. Az ahogy most be van kotve a radi felen at se folyik a viz.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#80007) F e Z o válasza Zsohi (#80006) üzenetére


F e Z o
veterán

Nyílván nem "U" elrendezésű radi. ;)

H2O über alles!

(#80008) Pista0001 válasza Zsohi (#80006) üzenetére


Pista0001
addikt

A felső radi x flow-nak tűnik nekem ;)

#80003 hackeeeee: A másik radin sincs úgy csonk? Lehetnének fordítva a radik, a 360-as elöl, a 280-as felül? Mondjuk úgy meg a 360-as aló csonkja és a pumpa/tartály közti csövön kell elgondolkodni...

[ Szerkesztve ]

(#80009) hackeeeee válasza Zsohi (#80006) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez egy xt45 x-flow :R

Véleményem szubjektív...

(#80010) hackeeeee válasza Pista0001 (#80008) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A flow-on van, azt hiszem mindket oldalon, ott elvileg járható ut lenne. A kerdes h mennyit hozna ez? :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#80011) mpierre válasza Aucor (#79990) üzenetére


mpierre
veterán

Elnézve a képet nem gáz, de legalább nem szép. Csak nem egy EK blokkról van szó? Az epdm gyűrű talán megfogja a "kopást".

Ha gyorsan növekszik a felület és még garis blokk, akkor vissza a feladónak, de előtte le kéne levelezni a dolgot. Ha nem garos, akkor valamikor szétkapod a blokkot és ellenőrzöd.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#80012) Aucor válasza mpierre (#80011) üzenetére


Aucor
senior tag

De igen, EK blokk. Nem garis már, igazából használtan vettem olcsóér. Látszott a képen, hogy van egy kicsi folt, de a réz nem látszott. Az esztétikai részét el tudom engedni, egy dolog izgat igazából, hogy vajon nem fogja-e eltömíteni a leváló nikkel bevonat a CPU blokkot például?

(#80013) mpierre válasza Aucor (#80012) üzenetére


mpierre
veterán

Pont ezért javasoltam, hogy kapd szét. Fogkefével meggyötröd és kiderül. A leváló nikkel csak nagy mennyiségben tud valami galibát okozni. Igen vékony rétegről van szó. A pumpa szétdarálja.
A rendszerben kialakuló élet és a színező anyagok durvább dugulást tudnak csinálni.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#80014) Pista0001 válasza hackeeeee (#80010) üzenetére


Pista0001
addikt

Teljesítményben gondolom semmit, még egy kicsit letisztultabb lehet jó esetben :B

(#80015) fboldog válasza Pakmara (#79991) üzenetére


fboldog
senior tag

Szerintem itt kb. a dolgok kombinálása lesz a válasz. (Maglev, fém keret, optimális lapátok, stb)

üdv.: Boldog Ferenc

(#80016) mpierre válasza Aucor (#80012) üzenetére


mpierre
veterán

Ja! Az esetleges leváló darabok - ha van alul radiátor - akkor abban lesznek. Így érdemes lesz az is átöblíteni majd párszor.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#80017) hackeeeee válasza Pista0001 (#80014) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:R

Sokat sakkoztunk ezen is, de ez nem jutott az eszünkbe. Majd egy következő bontáskor lehet kipróbáljuk, koszi szepen a tippet! :)

Véleményem szubjektív...

(#80018) Zsohi


Zsohi
őstag

A hétvégén volt nálam is némi upgrade, végre sikerült beszerelni két hőmérő szenzort és még több minden bezsúfolni a Meshlicious-ba. :D

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#80019) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Korábban, talán ide linkelt valaki egy olyan tesztet, amiben benne volt a radiátorok sorba kötése, és annak hatásfoka, h mennyit is ér. Vagyis, amikor egymás után vannak betéve a radik, talán még Jones is mutatta, h Ő is csinált olyat. :) Valakinek megvan ez esetleg elmentve?

Köfi :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#80020) Demo07 válasza Zsohi (#80018) üzenetére


Demo07
aktív tag

Jó lett, szép letisztult build, mi a külső radi ami hűti?

Illetve a falpanel ami mögötte van(Hexagon), ahhoz valami link, bármi? :DDD

ELADÓ vízhűtés cuccok: EK HDC 16mm fittingek

(#80021) ericdrawen74


ericdrawen74
senior tag

Egy VPP755 pumpa és egy 200x400-as radi elég egy 13900k-nak?

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#80022) proci985 válasza ericdrawen74 (#80021) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

boven, viszont 755 helyett lehet jobban jarnal egy rendes D5el, arban kb nulla kulonbseg van.

a 200x400 feluletre kb egy 560x140 vagy ket tripla 120as.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#80023) turho


turho
őstag

Sziasztok! Ezt hozzatok is bedobom, nem csak a "kompaktba". Szeretnék magamnak egy problémát generálni :) a szöveg:

Fontos kérdésem volna. Van egy tervem, nehézségtől függően csinálom meg.
A házam tervébe, bogy egységes legyen a rendszer, szeretnék egy vga AIO-t csinálni. Igen ám, de a cpu-ra LF II. 420-ast vettem, és igen elégedett vagyok.
A vga-mra csak blokkot lehet kapni, kész AIO-t nem.
A terv: egy másik LFII 420-ra applikálnám rá a vga blokkot. Így 2 egyforma 420 radiátor lenne, ami látványnak is nyugtatóbb.
A kérdés: az LF AIO-k megbontása a csővégeknél...csinált már valaki olyat? Van egy harisnya, cső,meg a fémsapkák. Ha szedett már így szét valaki AIO-t, van tanácsa?
Gondolom, csőcsonk van rajta.
Vagy ki hogyan csinálná ezt meg? A pumpa elég masszív, az átlagnál nagyobb, elképzelésem szerint maradna.
A radiátor a fő "gondom", mert ha lehetne kapni külön...de én ugyanezzel szeretném, esztétika miatt IS.

[ Szerkesztve ]

(#80024) hackeeeee válasza hackeeeee (#80019) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ami miatt felmerült a kérdés, az ez.

Ez így ugyan az lenne mintha csővel átkötnél 2 radit? Ennek így van értelme?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#80025) tibcsi0407 válasza hackeeeee (#80024) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Párhuzamosan kötötte őket. Van értelme, de csökkenthet az áramláson.

https://utdetailing.hu/

(#80026) ericdrawen74 válasza proci985 (#80022) üzenetére


ericdrawen74
senior tag

Most néztem, majdnem 4 éve használom az első VPP755-öt a cpu-hoz egy másik ugyan ilyen radival, teljesen elégedett vagyok vele. A gpu-n fix 4-esen megy a cpu-n szabályozottan.

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#80027) hackeeeee válasza tibcsi0407 (#80025) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:R

Volt az a megoldás amikor egymás mögé voltak pakolva a radik csatizva, azt keresem, és arról volt egy teszt is, de nem találom..

Véleményem szubjektív...

(#80028) tibcsi0407 válasza hackeeeee (#80027) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én nem csinálnám, mert nehezebben fújod át rajtuk a levegőt. Egyébként én is emlékszem valamire, hogy láttam olyat.
Talán erre gondolsz? [link]

https://utdetailing.hu/

(#80029) hackeeeee válasza tibcsi0407 (#80028) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezazzzzzzz, köszi! :R

Véleményem szubjektív...

(#80030) Zsohi válasza Demo07 (#80020) üzenetére


Zsohi
őstag

Amazonrol szarmazik. [kép]

[ Szerkesztve ]

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#80031) mpierre


mpierre
veterán

Haladok a géppel. Már csak a hajlított csődarabot kell előállítanom, meg a tápot kábelestül elhelyezni. Na az, szivattyú lesz! :W :DDD

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#80032) F e Z o válasza tibcsi0407 (#80025) üzenetére


F e Z o
veterán

A két radi itt sorosan van kötve, nem párhuzamosan.

H2O über alles!

(#80033) tibcsi0407 válasza F e Z o (#80032) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Igazad van, most néztem meg az összes képet. Azt hittem, hogy a portokat kötötte össze G1/4 toldòval, de most látom, hogy nem.
:R

https://utdetailing.hu/

(#80034) hackeeeee válasza F e Z o (#80032) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor ez kb. ugyan az a megoldás, mint amit én is csináltam, csak ez másképp van megoldva. :R

Véleményem szubjektív...

(#80035) abridabri


abridabri
veterán

Rendelt már valaki az Aquacomputer.de -ről ? Létezik ,hogy nem lehet kártyával fizetni ,csak banki átutalás vagy paypal 2023 ban ? :U
Tök macerás külföldre előre utalni , iban meg mittomén, meg több nap az átfutás . 1x szptam vele Casekingnél mikor nem működött a kártyás rendszerük valami hiba miatt.

(#80036) Joshi válasza abridabri (#80035) üzenetére


Joshi
titán

Vannak oldalak ahol csak PayPal-al lehet fizetni igaz hogy elég ritka, mert a Mastercardot is el szokták fogadni.

(#80037) szbalogh


szbalogh
őstag

Meg volt az első indítás a vízhűtéssel :C

Nektek is tetszik ugye? (:N)

Egyébként tegnap majdnem megsütöttem a lapot. A ház alján nem minden eredeti távtartót flexeltem le. Az egyik pont összeért az egyik fő táp 2x3 molex 12V-al. De semmi baja nem lett, a szervertáp jól kezelte a helyztetet. Simán lekapcsolt. Szóval szedhettem szét az egészet. Víz le, kibelezni mindent, még egy kis Dremelezés... éjfélre végeztem. Ma meg újra össze. Holnap OS telepítés és megnézem mit szól egy kis kvantumkémiához ;]
Ja a végső állapotban élére állítva tervezem használni ha kifolyik a lé ne a lapra menjen. Valami talpakat kell nyomtatni neki.

Nick: HE_Storm

(#80038) flashpointer válasza flashpointer (#79904) üzenetére


flashpointer
őstag

Kiprobaltam az EK 1mm padokkal is mert dicsertek hogy milyen soft:

(#80039) Shkiz0 válasza flashpointer (#80038) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nekem se lett jó a 0.75-ös padokkal. Maradtam a 0.5-nél, plusz tettem műanyag alátétet a fos szivacs helyett most ezt tudja EFT (Escape from Tarkov) alatt.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#80040) tibcsi0407 válasza Shkiz0 (#80039) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Azért ez már elég jó.
Én végül Heatkillert rendeltem a 4090 TUF-hoz. Elvileg a Caseking tegnap adta fel a kártyát, a Watercool is küldi a blokkot hamarosan.

https://utdetailing.hu/

(#80041) Demo07 válasza Zsohi (#80030) üzenetére


Demo07
aktív tag

Köszönöm! :DD

ELADÓ vízhűtés cuccok: EK HDC 16mm fittingek

(#80042) szbalogh


szbalogh
őstag

Még egy kép a lényegről

Nick: HE_Storm

(#80043) flashpointer válasza Shkiz0 (#80039) üzenetére


flashpointer
őstag

amit eszrevettem hogy a .75 os padokba az also felso memoriak szepen benyomodnak viszont a ket szelso sorban nem latszodott ilyen, mintha vagy epp hogy hozzaert vagy hozza sem. Nem tudom a max mem temp mit mutat az osszes memoria kozul a legmelegebbet? Kiprobalom meg hogy a szelson marad az 1mm az also felsore meg .75, habar lehet ugy pont annyival fogja eltartani az 1 milis hogy a .75 os pont nem fog szepen felfekudni

(#80044) hackeeeee válasza szbalogh (#80042) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ejha, az szép. :)

Véleményem szubjektív...

(#80045) Ubi82 válasza Shkiz0 (#80039) üzenetére


Ubi82
őstag

GPU Power? :U

(#80046) fboldog válasza szbalogh (#80042) üzenetére


fboldog
senior tag

:C nagyon hardcore. :)

Amúgy a gyoskötöző helyett a rugós tömlő bilincs nem lenne praktikusabb?

https://race-shop.hu/csobilincsek/51572-galvanizalt-rugos-tomlobilincs-vegyes-meretekben.html

Vagy sima:
https://race-shop.hu/csobilincsek/67257-rozsdamentes-acel-csobilincs-mini-w4-vegyes-meretekben.html

üdv.: Boldog Ferenc

(#80047) Pakmara válasza flashpointer (#80043) üzenetére


Pakmara
őstag

Nem lehet hogy a RAM melletti VRM padok tartják el?

(#80048) flashpointer


flashpointer
őstag

hu tenyleg, a masik oldalon is pont igy van mellette, na majd letesztelem mindenhol .75-el, koszi az eszrevetelt.

(#80049) szbalogh válasza fboldog (#80046) üzenetére


szbalogh
őstag

Köszi köszi, gondoltam ilyesmire. Már egy hete megrendeltem a Rider 13 motoros boltban. Június 4-re ígérik. Vettem régebben és volt is de túl kicsi.
[link]

Nick: HE_Storm

(#80050) Shkiz0 válasza Ubi82 (#80045) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Most, hogy mondod nem tudom miért nincs a képen, mert most ránéztem és mutatja de majd ma ha megy megint akkor rakok be újat ahol van.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.