Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9801) Destructo válasza TaaT (#9799) üzenetére


Destructo
aktív tag

Pontosan ugyan így akartam! De a cső nem adta ki (megtört) csatlakozóm nincs. A 2 blokkot meg ebayről rendeltem nem is 1/4 es sajnos. 1 darab 1/4 es 90 fokos csatim van azzal meg lehetett volna oldani,de nem jó a blokkba sajnos. :S

(#9802) TaaT válasza Destructo (#9801) üzenetére


TaaT
veterán

Hanyas a cső hogy nem adta ki?

Give them hell Ukraine!

(#9803) #90933760 válasza fatal1ty1984 (#9800) üzenetére


#90933760
törölt tag

Meg azt érdekli a legkevésbé a meleg... 90 fokon is megy, ellenben a procival. A procinak lenne igen fontos ez a sorrendezgetés, mert ott minden fok számít. Ha már mindenképp sorrendezgetni kell akkor a tartály, szivattyú, radi, proci ami ildomos. Nem tudom pontosan mekkora hőfok nyerhető így, de azt tudom hogy annyi nem hogy megérje szenvedni vele. :U

Amúgy meg ha 90 fokos csatit teszel a vga-ra meg a chipsetre akkor nem törne meg annyira a cső, csak épp szerintem nagyobb ellenállást ad a csati, mint így most +10 centi csővel. De ha be tudod rakni egyenes csatival úgy hogy nem törik meg nagyon akkor úgy lenne jobb, mert esztétikusabb ha a szivattyúból a vga-ra, chipsetre és úgy a procira megy.

(#9804) Destructo válasza TaaT (#9802) üzenetére


Destructo
aktív tag

8/10 es!

Szerk:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#9805) #90933760 válasza Destructo (#9804) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ha a gpu bal oldali csatijába dugod és onnan a chipset jobb oldali csatijába úgy is törik? Mert ahogy elnézem ezeknek a blokkoknak mindegy merre folyik át rajtuk, vagy max forgatsz rajta. Milyen cső ez hogy így törik amúgy? Nekem ez a hulladék Innovatek is úgy gyűrhető hogy nem igaz.

[ Szerkesztve ]

(#9806) TaaT válasza Destructo (#9804) üzenetére


TaaT
veterán

Hát igen, kevés a falvastagság... a 16/10 egy kicsit jobban hajlik [link]

Azok milyen blokkok a vga-n meg a chipseten?

Give them hell Ukraine!

(#9807) Destructo válasza #90933760 (#9805) üzenetére


Destructo
aktív tag

Úgy is próbáltam sajnos semmi :(

TaaT :

Ilyen low minőség... De hőmérsékletek abszolút jók,szóval...kerekítve 6600ból megvan az amit kb 20000 ből tudtam volna megoldani...

[ Szerkesztve ]

(#9808) fatal1ty1984 válasza #90933760 (#9803) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

azért ez nem igy van,max ha alapon akarod használni a vga-t,mert nekem a 7970 1320mhz-en pörgö gpu-val megy és ott már elég durván tud melegedni,és tudna furcsa dolgot csinálni ,ha az 5-2-re huzott 3820-rol ráengedném a vizet :)

(#9809) TaaT válasza Destructo (#9807) üzenetére


TaaT
veterán

Aha, innen voltak olyan ismerősek :)

Give them hell Ukraine!

(#9810) #90933760 válasza fatal1ty1984 (#9808) üzenetére


#90933760
törölt tag

Hány fokos a VGA-d? Ha 5 fokkal melegebb vizet kap szerinted baja lesz?

(#9811) Destructo válasza TaaT (#9809) üzenetére


Destructo
aktív tag

Ennyi pénzért nagyon korrekt! Csak lenne 1/4 es... :( ez annak a fele kb..lehet kapni ebbe 8/10 es csatit? (Sajna nem vagyok ebben otthon)

(#9812) TaaT válasza Destructo (#9811) üzenetére


TaaT
veterán

Hát ha az új árakat nézzük akkor korrekt, de használtan pl ez 4500ft volt ;) [link]

1/8-os a menet benne? 1/8-1/4

Give them hell Ukraine!

(#9813) Destructo válasza TaaT (#9812) üzenetére


Destructo
aktív tag

Igen! Én is halásztam itt aprón vagy 2-2,5 hónapig,de semmi.Ezt megláttam na mondom okés! Na meg nem is üt el egymástól.Azért akartam 2 ugyan olyat,csak számít a kinézet.

Hát lehetséges,hogy ez az!

(#9814) zeix


zeix
senior tag

HTPC tulaj vagyok és hétvégi játékos is.
Így nem egy 60W-os gép ketyereg a TV alatt. ;)
Ezért is voltam mindig gondban a proci hűtésével.
Először vettem egy alpenföhn hűtőt hozzá, sajnos nem fért el a házban...
Ezután Cooler M. vortex plus, ez már elfért, de a teljesítményével nem voltam megelégedve 53C idle.
Így gondolkodtam el a vízhűtéses HTPC-n. :))

Beszereztem 2db AVC herkules hűtőt.
Átalakítottam egy kicsit.
Az egyiknek a radiátorát sorba kötöttem a másikkal.
Mindegyik radin oush-pull mennek a ventik kb 1250rpm-en.
A gépházban (TT Bach HTPC) elég komoly légáramlás uralkodik , de még így is elég halk.
A kinti hidegebb levegőt szívják be a házba (kipróbáltam fordítva is, de úgy rosszabb volt).
Kb 9ezer pénzbe került a vízhűtés, nem bántam meg. :)

Mai teszt, i7-960@3,68ghz

[ Szerkesztve ]

(#9815) DigitXT válasza jones965 (#9790) üzenetére


DigitXT
félisten

Ja igen, az kifelejtettem, hogy azért sem elterjedt, mert ésszel kell használni.:D

(#9816) GumisPeter válasza jones965 (#9790) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Biztos vérbeli gamer a srác, kell az adrenalin akkor is, ha nem játszik!
:D

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#9817) DEV_NULL


DEV_NULL
őstag

Üdv emberek!

Sosem volt még közöm vízhűtéshez, de most már tervezek beújítani. Ajánaltokat várok (alkatrészek, ár, stb.). Antec P182-be menne. A cpu-t és a vga-t szeretném hűteni vele. A felső és a hátsó 12cm-es venti helyre szeretnék 1-1 radiátort 1-1 ventivel, mindenzt összekötve egy rendszerré. Mindenképpen építeni szeretném, nem akaok gyári megoldást. Az ár természetesen számít, de nem a legolcsóbb alkatrészekből akarom megépíteni. Stabil, megbízható, csendes hűtést szeretnék. Segítsetek.

C2Q Q9505 @ 3.8GHz 1,2685V
MSI 7850 2GB TFIII @ 1050MHz 5200MHz 1,075V

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#9818) #90933760 válasza DEV_NULL (#9817) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ez ~225W, ha a tuningot is beleveszünk ~250W, erős tuningot akkor ~300W. Két single 120as radi akkor annak mindenképp 60 vastagnak kell lennie. De még így is határeset. 80 vastagot nem ajánlok, mert extrémen drága és nem biztos hogy elfér, meg az már jobban szereti a két venti szívó-nyomó felállást, ergo 4 venti kéne.

Ilyen radit elég nehezen kapsz használtan, úgyhogy azt valószínű újonnan kell. A szivattyú ha szerencséd van kapsz olcsó DDC-t vagy Eheim HPPS-t használtan. Illetve a két blokk is használtan, de van egy egész olcsó 8 ezres Alpha blokk újonnan a VGA-ra az bővel elég annak a kártyának.
A radi 12k körül van újonnan. A 80 vastag meg 18k körül. Darabja persze. Egy olcsó szivattyú ha épp van akkor 10k alatt. Meg olcsó blokk az 5-8k körül. Ja meg még tartály is 3-5k.

50 ezret számolj rá. És persze ez a jobbik eset. Ha ilyen 20 ezred van rá max akkor felejtsd el. Akkor vegyél egybevizet kettőt és azt tedd rá. Vannak páran akik így csinálják, annyira nem rossz az se, ha az ár az egyik legfontosabb de mindenképp víz kell.

(#9819) DEV_NULL válasza #90933760 (#9818) üzenetére


DEV_NULL
őstag

Szeretnék újat mindenből, 60-70ezernél többet nem akarok rászánni. Ha ez nem megoldható, akkor marad a lég.

(#9820) ViZion válasza DEV_NULL (#9819) üzenetére


ViZion
félisten

Akkor újra kell gondolni, pl. csak 1 db tripla vagy quad radi, 1 db.
VGA blokk újonnan drága, nem tudom mennyire fér bele.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9821) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

A viz homerseklet meroket hova erdemes rakni a rendszerbe? A frozenq tartaly aljaba jo lesz becsavarni?

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#9822) DEV_NULL válasza ViZion (#9820) üzenetére


DEV_NULL
őstag

A ház adott. Sajnos csak két 1es radi fér bele. Hiába ott a nyílás rajta a csöveknek, kintre nem szeretném vezetni.

(#9823) BL@CK válasza DEV_NULL (#9822) üzenetére


BL@CK
aktív tag

A ház elejébe, be lehet rakni egy 360-as radit akár 80mm-es vastagságban is :) Kérdés mennyire akarsz hozzányúlni a házhoz ;]

Shatter your limits!

(#9824) DEV_NULL válasza BL@CK (#9823) üzenetére


DEV_NULL
őstag

Egy itteni modder srác, fog rajta alakítani. Lehet meg tudná csinálni nekem azt is... Kérdés kihozható-e olyan 60-70 ezerből a rendszer, ha minden új, kivéve a cpu és vga blokkokat.

(#9825) BL@CK válasza DEV_NULL (#9824) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Neccesen, de kihozható. Itt nézz körül nagyon korrekt tag bármien, cuccot beszerez neked. Én radit is használtan venném, amúgy, mert újonnan a vastagabb fajtából igencsak drága, én csak pumpát vennék újonnan a többit simán lehet használtan is, csak csatiknál blokkoknál, ha úgyvan nemárt egy gumigyűrű csere.

Shatter your limits!

(#9826) Weareus


Weareus
addikt

(#9800) fatal1ty1984

Nálam ez a kör van: tartály, pumpa, két VGA, proci, radi. Tapasztalatból mondom: nem feltétlenül igaz az sem, hogy a procit külön körre kell tenni...

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#9827) DEV_NULL válasza BL@CK (#9825) üzenetére


DEV_NULL
őstag

Egyébként a procin a Yasyat használtan vettem és meg vagyok vele elégedve. Egy zsír új Scythe Slip Stream vr/pwm venti van rajta és még 26 fokos szobában, több óra játék után sem ment 1000 rpm felett. Csak a VGA-t vizezni hülyeség? Az kb. mennyi lenne, ha minden új? Elég-e neki egy 120as radi egy ventivel? Sajnos az MSI féle TFIII hűtésnek van némi hangja már 2000rpm felett ami zavar. Lehet másnak az még a "csendes" kategória, de én erre allergiás vagyok. Ezért gondolkodok vízben...

(#9828) BL@CK válasza DEV_NULL (#9827) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Meglehet csinálni külön a vga-t is, de úgyvagyok vele, hogyha már víz akkor legalább a főbb cuccok legyenek vizezve(cpu,vga), de ha mindenképp csak vgara akarsz akkor mondjuk ezeket tuom ajánlani ilyeneket már énis próbálta: pumpa-tartály leszabájozva csendes. Radi blokk csatik cső, azt neked kell kiválasztani, meik tettszik/mire van keret :)

Shatter your limits!

(#9829) bodva


bodva
aktív tag

Ezek a csatik amúgy mennyire fogják vissza az áramlást?

(#9830) DEV_NULL válasza BL@CK (#9828) üzenetére


DEV_NULL
őstag

Egész jónak tűnnek. Főleg a radi. Jól is mutat. Még annyi, hogy az a 6cm-es radi egy 2,5cm-es ventivel felfogatva 8cm helyen kényelmesen elfér? Ha igen, le kell mérjem bemegy-e a hűtő és a hátulja közé... Egy 800-as venti elég lenne rá?

(#9831) Kekebatta


Kekebatta
tag

Azért azt ne felejtsük el, hogy ha a radiátor elé kötjük be a pumpát, akkor ott erős melegedés léphet fel!
Mivel a pumpa motorja is melegszik és még +meleg hűtőfolyadékkal is tápláljuk... :Y
Ezért írtam a pumpa - cpu - egyéb chipset/ram - gpu - radiátor - tartály -... összeállítás kiépítését!

(#9832) BL@CK válasza DEV_NULL (#9830) üzenetére


BL@CK
aktív tag

6cm+2,5 az sehogyse 8 akárhogy nézem, úgyhogy akkor ha hátra szeretnéd a radit akkor a kisebbet kellene, mondjuk ezt. Ventiből az a lényeg, hogy minnél nagyobb legyen a nyomása. Pl én ilyeneket használok, igaz elég drágák, de brutálisak, 5V on is messze nagyob a nyomása mint az átlagos ventiknek. Egy ilyen swif 2 és társaiból nem merném, kijelenteni, hogy elég, hogy jól lehűtse, de ha 2 radit teszel akkor arra már elég mondjuk egy swif2 is. Az még a kérdés, hogy csak a hang számí vagy a hőmérséklet is :) 1 radival és egy átlagos 800as ventivel is elmegy simán, de azzal nemlesz annyival hűvösebb. Énis ugyanebbe a cipőbe voltam most, hogy hangtalan legyen de így közel azonos a gyári hűtős értékekkel, de én végül úgydöntöttem, hogy kintre építem meg a radit pumpát ezeket, akárhogy is nemszeretném és egy Mora 3 lett belőle ;]

Shatter your limits!

(#9833) mrbig25 válasza bodva (#9829) üzenetére


mrbig25
őstag

Minimális az ellenállása. Itt van egy jó teszt, de a grafikonok sajnos már nincsenek az oldalon.

Viszont itt a lényeg a végéről; nagyjából 30db 90°-os csatira van szükség, hogy a CPU-n 1C° emelkedés legyen.
Természetesen ez a csatik belső átmérőjétől és pumpától/rendszertől függ, de egy átlagos rendszerben a 45,-és 90°-os csatik nem fogják vissza annyira az áramlást, hogy az jelentősen rontsa a hűtési teljesítményt.

...

(#9834) X@b3e válasza #90933760 (#9787) üzenetére


X@b3e
addikt

A konfigomat egy Nova hűti, 5db 800-as Noctuával 5V-n. Némán és kifogástalanul.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#9835) DEV_NULL válasza BL@CK (#9832) üzenetére


DEV_NULL
őstag

bocs. 9. :B :DDD Amúgy a TFIII teljesítményével nincs gondom, lehűti rendesen. Inkább halkítani akarok.

[ Szerkesztve ]

(#9836) bodva válasza BL@CK (#9832) üzenetére


bodva
aktív tag

Annál a corsair-nél fényévekkel jobb hatásfokkal üzemel a Swif2120p :)
Tapasztalat :B

(#9837) jones965 válasza Kekebatta (#9831) üzenetére


jones965
Modder

Még jó, hogy az elméletednek a valósághoz semmi köze nincs.
Egy PC vízhűtésnél max 1-2°C eltérés van a rendszeren belül.

(#9838) BL@CK válasza bodva (#9836) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Énis tapasztalat alapján írtam, de nem nyitok vitát róla, inkább segítsünk a tagnak :))

Shatter your limits!

(#9839) Kekebatta válasza jones965 (#9837) üzenetére


Kekebatta
tag

Elnézésedet kérem, hogy a legáltalánosabb bekötési módozatot javasoltam! :R
A lényeg, a pumpa kevésbé meleg vízzel való táplálása lett volna...

(#9840) X@b3e válasza Kekebatta (#9839) üzenetére


X@b3e
addikt

A lényeg, amit a kolléga is ecsetel, h rendszeren belül nem igazán van "melegebb" és "hidegebb" víz.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#9841) TaaT válasza X@b3e (#9840) üzenetére


TaaT
veterán

ezt fatal1ty kollégával is közölni kéne :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#9842) jones965 válasza Kekebatta (#9839) üzenetére


jones965
Modder

Nem a bekötési módra írtam választ, hanem a tényként közölt általad vélt problémára.
A bekötési sorrendet általában a legegyszerűbb logika alapján szoktuk kivitelezni, persze vannak ez alól kivételek, mikor csak sokadik nekifutásra hámozza ki az ember, valójában melyik cső hová is megy.

(#9843) TESCO-Zsömle válasza jones965 (#9842) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

ORAC... Az "Ősmod"... :))

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9844) DEV_NULL válasza BL@CK (#9838) üzenetére


DEV_NULL
őstag

Szóval ha úgy döntötök egyenelőre csak a vga-t vizezem, nem kell majd szégyenkeznem? Ha így van, a hétvégén elvégzek egy mérést, aztán megállapítom a keretet. Utána jöhet a konkrét ajánlat. Segítesz amjd? :B

(#9842) jones965: geez :C

[ Szerkesztve ]

(#9845) DEV_NULL válasza DEV_NULL (#9844) üzenetére


DEV_NULL
őstag

Szóval ha úgy döntötök egyenelőre csak a vga-t vizezem...

döntök :B

(#9846) BL@CK válasza DEV_NULL (#9844) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Belevághatsz persze,hogy csak vgara teszed, de én még mindig azt mondom, hogy a ház elejébe egy tripla radi és akkor már procira is mehetne. Árban a prociblokk a különbség, a vékony tripla radi és amit néztünk az között nem jelentős.

Shatter your limits!

(#9847) DEV_NULL válasza BL@CK (#9846) üzenetére


DEV_NULL
őstag

Dupla radi elég lenne? Ahoz talán nem kellene annyit faragni a házon.

(#9848) BL@CK válasza DEV_NULL (#9847) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Talán, de szerintem ha kiveszed a vincsi tartókat akkor nemsokat kell faragni rajta :))

Shatter your limits!

(#9849) ViZion válasza DEV_NULL (#9847) üzenetére


ViZion
félisten

Ha halkítás a fő szempont, akkor az elég határeset szvsz... Nekem FX-6300 van vizezve, tripla+single radi, a triplán 2 venti @ 7 V. Az halk, játék alatt sem kell feltekerni a ventiket.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9850) DEV_NULL válasza BL@CK (#9848) üzenetére


DEV_NULL
őstag

Nem igazán látok 7850re full cover blokkot. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.