Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68001) Apollo_21 válasza Csavez™ (#67999) üzenetére


Apollo_21
addikt

Nem plates blokk...valami pár ezres "csoda" volt anno :D
Sima Bykski plexi, bemenet- kimenet csókolom :D
Ha ez érdekes lehet EK Cryofuel-t használok "Azure Blue" előrekevert.
Trutyi nincs sehol, emiatt vagy 3x szedtem atomokra a gépet és a vizet is.
Ezután jött a "jó" ötlet hogy forró a 8700k adjuk el gyorsan :D

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#68002) Csavez™ válasza fboldog (#67998) üzenetére


Csavez™
veterán

Banki átutalás külföldre min.3 nap, ezért célszerű paypal-al vagy kártyával fizetni.

#68001Apollo_21
Így elég nehéz segíteni ha te sem tudod mid van, legalább pár képet rakj fel, van itt elég szaki, biztosan hozzá tudnak szólni!

[ Szerkesztve ]

(#68003) Formaster válasza Jocikablack (#67997) üzenetére


Formaster
addikt

Német nyelvterületen élek. Egyértelműen előre utalást választottál, amúgy sem szokás az utánvét nyugatabbra. Ha rendezted a vételárat, akkor szállításkor kapsz egy visszaigazolást és ezzel együtt, vagy a csomagban lesz a számla. :R

[ Szerkesztve ]

(#68004) fboldog válasza Jocikablack (#68000) üzenetére


fboldog
senior tag

Vagy csak bízz bennem ;) és legközelebb állítsd angolra a shoppot rendelés előtt.

üdv.: Boldog Ferenc

(#68005) Apollo_21 válasza Csavez™ (#68002) üzenetére


Apollo_21
addikt

Fubazzeg denehéz :D
Szóval még mindíg egy mezei első gen Bykski plexi cpu blokk, de tessék kerestem variánst.
Ez a verzió rgb nélkül.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#68006) Jocikablack


Jocikablack
tag

Köszönöm a segítséget! Elnézést az értetlenkedésért.. :R

(#68007) fboldog válasza Csavez™ (#68002) üzenetére


fboldog
senior tag

Már igen rég nem 3 nap. ;)

üdv.: Boldog Ferenc

(#68008) Formaster


Formaster
addikt

Idegbaj kerülget, hogy semmit nem lehet kapni. Tartályokat nézegetek és ami kicsit is tetszene vagy méretben nem jó, vagy nincs sehol. Eredetileg nem akartam az Ali felé kacsintgatni, de hirtelen találtam egy ilyet ami tetszik.

Ízlések és pofonok, abba ne menjünk bele, hogy kinek mi jön be, inkább a kérdés, hogy szabad-e, vagy szentségtörés tartályt Aliról rendelni. Esetleg ezt a "márkát" ismerjük-e, vagy fennáll a veszélye, hogy akváriumot csinálok a gépből. :F

(#68009) Csavez™ válasza Apollo_21 (#68005) üzenetére


Csavez™
veterán

Ott van a jet plate! :)

Az alatt nézd meg a trugyit, ha van azt kívülről nem látod, ha nincs a rendszeredben szűrő, akkor ez kb. akként szerepel, és lehet tiszta rendszered hozzá.

#68007fboldog
Nekem még mindig arra hivatkoznak, jó tudni, kösz az infót! :R

[ Szerkesztve ]

(#68010) fboldog válasza Csavez™ (#68009) üzenetére


fboldog
senior tag

Örülök, ha segíthettem. :R

üdv.: Boldog Ferenc

(#68011) fboldog válasza Csavez™ (#68009) üzenetére


fboldog
senior tag

Extra infó. Ma 12:27-kor indítottam Revoluttal ilyen EUR IBAN tranzakciót Ausztriába. 10 perccel ezelőtt írt az eladó, hogy megkapta.

üdv.: Boldog Ferenc

(#68012) Laraxior válasza fboldog (#68011) üzenetére


Laraxior
titán

Azzal nekem is hamar megérkezett hun-ger viszonylatban :K 1-2 óra. :K

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#68013) Jocikablack válasza Laraxior (#68012) üzenetére


Jocikablack
tag

Sepa utalással szerintem holnap ott van a pénz..

(#68014) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Nincs plate az enyémbe, de ez a konstrukció.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#68015) Aljasvip válasza Formaster (#67995) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Két 360x30-as radiátor le kell tudjon adni 400-450W hőt, csak a ventilátorokat így 900RPM körül kell járatni, ami már nem halk.
Vastagabb radiátorok esetén kisebb fordulatszámon tudsz majd állítani.

Nálam 2db 280x30 radiátor van (a 280x30 kb egy 360x30 megfelelője). A rajtuk lévő Arctic P14 szett (csak push oldalon) 900RPM körül 55-65°C CPU (5600X) és ~43°C GPU (Vega 64) hőmérsékletet tud hozni. Feljebb nem érdemes tekerni őket, mert 1-2°C csak a hozadéka, de nagyobb zajjal jár.

Szerintem az általad is hajtott kb 400W-ra bőven elég 2db 360x30mm, de ha vastagabb radiátor is fér, akkor miért ne...

Érdemes még (lég)nyomás optimált ventilátorokat venni, onnan ismeredfel fel ezeket, hogy kevesebb de nagyobb lapátok vannak rajta - pl az EK ventije, bármennyire is furcsa, nem az. Ezekből általában nincs (A)RGB csilli-villi darab, így pár fokot feláldozol ha airflow ventiket veszel.

(#68016) Apollo_21 válasza Apollo_21 (#68014) üzenetére


Apollo_21
addikt

Ezt a képet találtam róla ahol tisztán látszik a régi lötyinél a blokk belseje is valamennyire. [kép]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#68017) Csavez™ válasza Apollo_21 (#68014) üzenetére


Csavez™
veterán

Feladom, én még nem láttam olyan blokkot amiben gyárilag nincs jetplate, biztos azt szedném szét előszőr.
------------------------------------
Na de végre itthon, kezdésnek a kávéfőzőt kellett darabokra szednem, de jobb lett mint újkorában, holnap nekiesek a rendszernek!

#68018Apollo_21
Nem tudom milyen az, de nekem egy 10 éves blokkban is volt, lehet azt kéne lecserélni, de azt nem értem akkor mi szabályozza a vízáramlást a bordákra :F

80 °C ? Léggel jobbat kapsz, az aio-ról nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

(#68018) Apollo_21 válasza Csavez™ (#68017) üzenetére


Apollo_21
addikt

Párszor szétkaptam. Elhiheted :))
Szóval akkor akár ez is lehet ok a problémára?

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#68019) Formaster válasza Aljasvip (#68015) üzenetére


Formaster
addikt

Köszi a tapasztalatokat!! Ezek OC melletti értékek game alatt, vagy szintetikus tesztben?

Felülre max a 30mm, de előre be tudok préselni 45-öst, csak a picit szellősebb lenne a ház a 30-assal.

Illetve most találtam EK-nál 40mm-t, akkor lehet ez lesz az arany középút. Köszi a ventit már kinéztem, Cooler Master Masterfan Halo-t lesz, ez pressure is és ARGB is. :R

(#68020) Formaster


Formaster
addikt

Kövezzetek meg, de nekem ez is tetszik, kevésbé kínai, mint az előző, bár azon lenne loop hőmérő. Ez viszont full üveg és letisztult design. Vélemények? (minőség tekintetében) Mennyi lehet a szállítási idő? Azt nem írják, csak h express és rohadt drága. Gondolom DHL Express, ami akár 4-5 napon belül itt lehet kínából.

[ Szerkesztve ]

(#68021) Aljasvip válasza Formaster (#68019) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Játék alatt, konkrétan Cyberpunk 2077.
Szintetikus tesztnél 67°C szokott lenni a proci, a GPU-nál most valamit nagyon eltaláltam mert az tartja ezt a 42-43°C-t.
World of Tanks alatt 40°C, szóval szerintem valós az érték.

(#68022) Dr V válasza Formaster (#68020) üzenetére


Dr V
őstag

Tényleg húzós a szállítás. Esetleg keressél valakit a rendeléshez, úgy jobban kijönnél.

Jól néz ki, tagadhatatlan :)

(#68023) Csavez™ válasza Formaster (#68020) üzenetére


Csavez™
veterán

Gyúrsz? :) Hi-tech súlyzó! ;]

[ Szerkesztve ]

(#68024) Formaster válasza Dr V (#68022) üzenetére


Formaster
addikt

Nekem bejön, elég szögletes a ház, illene bele a kör alakú puffer is, de ezzel a 6 lapfejű talp + kör tankkal szerintem brutál jól néz ki. De a kinézet egy dolog, mennyire lehet erre bízni egy rendszert? :F :R

Cshavez: Abszolút gyúrós style :DD De tetszik.

Aljasvip: A front radiátor fog beszívni a házba, a top kifújni. Kicsit tartok tőle, hogy így a top-on már a meleg levegő nem fog sokat hűteni. :U

Pár dolog még megakadt a szemem ebben a shopben. PETG csöveg nevetséges áron + van flow/temp/rpm méter. Ezek mennyire lehetnek jók? :F

[ Szerkesztve ]

(#68025) fboldog válasza Formaster (#68020) üzenetére


fboldog
senior tag

Én a helyedben nem venném meg ezt a loopba.
Material: aluminum alloy cover + borosilicate glass body

Hacsak nem teljesen alu a rendszered, ne keverd a réz alkatrészekkel.

üdv.: Boldog Ferenc

(#68026) Formaster válasza fboldog (#68025) üzenetére


Formaster
addikt

:W Na ezt jól benéztem, köszi h szóltál. Szerencsére még nem rendeltem meg.

(#68027) Dr V válasza Formaster (#68024) üzenetére


Dr V
őstag

A radik pont így voltak nálam is. Hiába mondja mindenki, h így kell bekötni, marhaság... Most mindkét radi befelé fúj, a gép hátulján megy ki a meleg levegő, ezzel nyertem 7 fokot a vízhőn azonos körülmények között. Azzal sem értek egyet, h így milyen meleg lesz a gépházban, hiszen egy léghűtésnél eleve magasabb hőmérsékleten mennek a komponensek, amik a gépházban adják le a hőt.

(#68028) Formaster válasza Dr V (#68027) üzenetére


Formaster
addikt

Alapvetően annyi a gond, hogy a toppon nincs légszűrő, így fullon lesz a ház belseje porral rövid időn belül, vagy lerácsozom :((( De nekem is logikusabb lenne...

Vagy a másik megoldás lehet még, hogy top-front kifelé fúj és mágneses rácsokkal lefalazok minden mást, ahol bejut a levegő :F Bár nem vagyok odáig a negatív airflow-ért.

[ Szerkesztve ]

(#68029) Csavez™ válasza JSandor (#67929) üzenetére


Csavez™
veterán

Elviekben raktáron van most!

Rányomsz a vételre, utána kapsz egy emailt hogy ok, aztán még1et (2-3nap is lehet) amiben megkérdezik hogy akarsz fizetni, fizetsz, azután 2-3nap a szállítás.

[ Szerkesztve ]

(#68030) abridabri válasza Formaster (#68028) üzenetére


abridabri
veterán

Nekem is a minden radi befele fuj volt a legjobb vizhofokban. A hatso hazventi kifele + PCI takarolemezek kidobalva a passziv exhaust miatt. Porszurot meg minimalis penzbol tudsz venni fentre . Pont nem reg vettem 900FT os alu szurot . Le is videoztam , tenyleg minimalisan gyengiti csak a ventiket .

(#68031) w580 válasza Csavez™ (#68029) üzenetére


w580
tag

Mióta van a bányász láz,nem szállítanak Magyarországra, illetve a Mindfactory sem. Sok volt magyar rendelés, aztán ugye ők 19% áfával küldték a cuccokat. Minden féle dologra hivatkozva.

[ Szerkesztve ]

(#68032) Csavez™ válasza w580 (#68031) üzenetére


Csavez™
veterán

Nekem kihozták ezek után is! Simán Deutschland -on hagytam az országot, és elküldték! ;)
Mondjuk rendeltem tőlük már jó párszor, de mind1 is, mert akkor Ausztriába kérem.

Kösz az infót, nem értettem miért nem lehetett Magyarországra állítani.

[ Szerkesztve ]

(#68033) w580 válasza Csavez™ (#68032) üzenetére


w580
tag

2 napja nekem sajnos nem ment, ráadásul emailra se nagyon válaszoltak.

(#68034) Formaster


Formaster
addikt

A D5-öt mennyire kell pörgetni, hogy elvigye a 3900x+2070s OC kombót? Vagyis mennyire lesz zajos? CPU blokkból mindkét esélyes viszonylag sokat fojt.

Tudnék venni egy használt EKWB dupla házas D5-öt annyiért, amennyi a sima D5 lenne újonnan. A pumpát egyébként is elrejteném, a kérdés az, hogy mennyire ajánlott használt pumpát venni :U

(#68035) proci985 válasza Formaster (#68034) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

egy D5 is jellemzoen eleg leszabalyozva.

dupla D5 redundancia miatt jo.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#68036) Formaster válasza proci985 (#68035) üzenetére


Formaster
addikt

Igen, a redundancia viszont kérdéses, ha használt mennyire éri meg. Egyáltalán miben lehetett, gondolom miner rigben 24/7 ment. :F

(#68037) MPowerPH válasza Formaster (#68034) üzenetére


MPowerPH
félisten

Semmi gondod nem lesz a hasznalt pumpaval. Dual TOP -al pedig 2 -es fokozatra leszabalyozva eleg jaratni a pumpakat. En 4 evig hasznaltam ilyen konfiguraciot.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#68038) Formaster válasza MPowerPH (#68037) üzenetére


Formaster
addikt

Szerkesztve: köszi, akkor lehet h lecsapok rá. :R

[ Szerkesztve ]

(#68039) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Amikor majdnem annyit várok a Merlines csomagra, mint egy Alis rendelésre, külön leegyeztetem előre, hogy akkor 3.2 DDC van a Distrohoz, nem véletlenül cserélte az EK is, majd leokézzák, és az oldalukon is javítják emiatt, erre kijön b*zmeg 3.1-gyel... :W Az kicsit (nagyon) felb*sz :(((

(#68040) RockHaRD válasza RockHaRD (#68039) üzenetére


RockHaRD
addikt

Félreértés ne essék, nem a Merlinékre haragszom, őket is megszivatta a gyártó. Külön utána kérdeztek náluk, és most jött nekik még egy szállítmány, 5-10 darab, mindegyik 3.1 DDC. Nem tudok mit csinálni, mert máshol is ugyanennyibe kerül, máshol is csak 3.1 van, egyedül a hivatalos oldalon oldalon lesz 3.2, de kb májusban, nekem meg az egész rendszer erre lett konfigurálva, és szinte minden megvan már. :(

(#68041) Apollo_21 válasza Csavez™ (#68017) üzenetére


Apollo_21
addikt

Értem, tehát nagyon ötlet sincs miért is csinálja(
Sajnos vagy szerencsére csak ez az alkatrész az "alja verzió", többit szerencsére normálisakból raktam össze.
Ha kifogok egy j EK-t cserélem.
Addig cumizom a gyári órajellel max:, bár ha maxra tekerek mindent azért full terhelésen jobbnak kellene legyen, főleg 4radival...

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#68042) fonok87 válasza Apollo_21 (#68041) üzenetére


fonok87
aktív tag

Víz hány fokos a rendszeredben?
Alkatrész-hűtővíz közti különbséget nézném meg elsőnek, ha az a kérdés a blokk jó-e. Egyébként szerintem ránézésre nem jó :P Ritkábbak is a bordái mint a jetplates változatoknak, meg nincs is bordázva a teljes, proci fölé eső terület. PL itt egy Alphacool összehasonlításként... cserébe mondjuk ez pont a legnagyobb ellenállású blokk amit kapni lehet.

Truss me, I'm an engineer.

(#68043) Apollo_21 válasza fonok87 (#68042) üzenetére


Apollo_21
addikt

Hali,

ha lehet hinni az alaplapi hőfok szenzornak amit betettem a rendszerhez hogy mérjen akkor a most éppen aktuálisan 68fokon levő procinál 31fokot jelez vissza.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#68044) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Azt tudjátok esetleg, h miért adnak az EK velocity blokkhoz meg egy jet platet? Látszólag kb ugyanaz.l, mint ami benne van :F

(#68045) fonok87 válasza Apollo_21 (#68043) üzenetére


fonok87
aktív tag

Hát az a 37 delta nekem soknak tűnik, igaz nem ismerem az Intel 8-as szériát. Én ez alapján biztos vagyok benne hogy érdemes lenne egy bármilyen, újabb fajta jetplates blokkot kipróbálnod.

#68044 RockHaRD:
Nem pont egyformák, az egyik vékonyabb. Az inteles blokk útmutatója leírja melyiket mikor ajánlják, most megnézem az AMD-s verziót is, ott benne van hogy jár hozzá még egy jet plate, de azt nem hogy minek :D Ha van kedved, lehet vele kísérletezni melyik jobb :) (engem érdekelne is az eredmény, de azt gyanítom mérési hibahatáron belül lenne).

Truss me, I'm an engineer.

(#68046) RockHaRD válasza fonok87 (#68045) üzenetére


RockHaRD
addikt

Én most azt találtam róla a neten, hogy hiába AM4 only a blokk amit vettem, ez az inteles jetplate, azért adják, hogyha mégis intelesre akarod rárakni később, akkor csak az inteles bracket kell hozzá, nem kell teljesen új blokkot venni. Ez jó dolog azért.

(#68047) JSandor válasza Csavez™ (#68029) üzenetére


JSandor
tag

Köszi az értesítést, de EK től már szóltak ma reggel hogy teljesítik a megrendelést. Délután pedig már DPD nyomkövetési szám is jött mailben.
De köszi mégegyszer, hogy jeleztél! :R

[ Szerkesztve ]

(#68048) Apollo_21 válasza fonok87 (#68045) üzenetére


Apollo_21
addikt

Mi lenne az ideál? 50fokos víz 68cpuhoz?

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#68049) fonok87 válasza Apollo_21 (#68048) üzenetére


fonok87
aktív tag

Hogy mi lenne az ideális azt nehéz megmondani. Elég sokat olvastam utána mielőtt vizet építettem, régóta követem a topicot; az itt meg máshol látottak alapján gondolom hogy kis híján 40 fok különbség valami problémát sejtet a hőátadásban. Nekem Ryzen 5 3600 van, 100% terhelésnél (prime95) max. 60 fokos 28-29 fokos víz mellett. Lehet hogy a te procid tök más, tudni kéne pl levegővel milyen hőfokokat produkál, hogy okosat tudjak mondani. A mérnöki rekeszizmom (magyarul a hasamra ütés :DDD ) szerint egy delidelt processzornak 30 fokos víznél nem kéne 70-ig melegedni, de nincs saját tapasztalatom a típussal. Skylake i7-em volt, de annak sok köze sztem nincs hozzá.

Truss me, I'm an engineer.

(#68050) proci985 válasza Apollo_21 (#68048) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

50 fokos viz telen (tehat nem amikor 35 fok van a szobaban) az nagyon extrem. az vagy nagyon restriktiv hazban normalis vagy ha az ember a csend vagy a hutesi teljesitmeny miatt a hataron jaratja a rendszeret.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.