Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9051) gallus


gallus
aktív tag

(#9052) sto1911 válasza gallus (#9051) üzenetére


sto1911
veterán

:R a linken kivul lehet kapni valami boltban?

(#9053) Akcok94


Akcok94
senior tag

egy horpadás mennyire zavaró egy radiátor áramlásába?
[link]

szerk: köszi, és ezeket hogy szokták a háztetejére felrakni?

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#9054) DigitXT válasza Akcok94 (#9053) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem tűnik túl komolynak.:N

(#9055) TESCO-Zsömle válasza Akcok94 (#9053) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Enyémen nagyobb van. ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9056) ViZion válasza Akcok94 (#9053) üzenetére


ViZion
félisten

szerezz egy fúrót :)
Logouton nem nézted én hogy hegesztettem fel? Két fain lyukat fúrsz, belerakod csokkal lefelé, kész. Csak nézd körbe, h minden elfér-e.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9057) Akcok94 válasza ViZion (#9056) üzenetére


Akcok94
senior tag

egy CoolerMaster Haf922 házam van csak elfér benne,

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#9058) gallus válasza sto1911 (#9052) üzenetére


gallus
aktív tag

Fogalmam nincs.
Próbáld ki a trisót!
Én még nem jutottam el odáig, legalább lesz valakinek tapasztalata :)

(#9059) bodva válasza gallus (#9058) üzenetére


bodva
aktív tag

Nyomtam neki trisót. Nem csinált az semmit. Szerintem a zsírfoltok eltávolítására jó lehet, de ennyi.

(#9060) #90933760 válasza bodva (#9059) üzenetére


#90933760
törölt tag

A kristályokhoz nem jó a trisó, ahhoz ecet kell vagy a fentebb említett tisztítószer.

(#9061) #90933760


#90933760
törölt tag

Rohadt drágák ezek a tartályok. Alpha 10 centis 6500. Alpha 25 centis 9500. De a Phobya 15 centis is ennyi, jó drága. Nekem meg pont 15-ös kéne, mert az szimpatikus. De azt hiszem inkább nézek valamit használtan, remélem lesz...

(#9062) GNKING


GNKING
tag

Üdv Mesterek.

Az érdekelne hogy a Koolance Pump Nozzle & Reservoir Base for PMP-450(S) D5 Laing COV-RP450 Rev 2 pumpát érdemes-e 24V-on járatni, vagy bőven elegendő a 12V-s üzem. VGA, MB, CPU lenne hűtve ezzel a radival.
Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv. Gábor.

Normális vagyok a hangok is megmondták!

(#9063) DigitXT válasza GNKING (#9062) üzenetére


DigitXT
félisten

Bőven elég 12V-ról.

(#9064) GNKING válasza DigitXT (#9063) üzenetére


GNKING
tag

:R
THX

Normális vagyok a hangok is megmondták!

(#9065) GNKING válasza GNKING (#9064) üzenetére


GNKING
tag

Azt meg tudod esetleg mondani hogy 12V-ról mekkora lesz a teljesítményfelvétele (A, W)?

DigitXT lett volna a cél a kérdésemmel.

[ Szerkesztve ]

Normális vagyok a hangok is megmondták!

(#9066) DigitXT válasza GNKING (#9065) üzenetére


DigitXT
félisten

Ez erősen függ attól, hogy hova tekered a rajta lévő potit...:) Továbbá attól is, hogy
mekkora fordulatszámot tud elérni az adott állásban (milyen a rendszer ellenállása).
De több, mint 1A, arra bizton számíthatsz 5-ös fokozaton.:K Miért kérdezed?:R

(#9067) DigitXT válasza GNKING (#9065) üzenetére


DigitXT
félisten

Itt van amúgy egy teszt róla.:R
Kifutottam a szerkesztésből...:B

(#9068) Weareus válasza #90933760 (#9061) üzenetére


Weareus
addikt

Én ilyesmit ajánlanék, nekem is hasonló van. :DDD
Ár/érték arányban verhetetlen, ár/térfogatról nem is szólva...

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#9069) apollo12


apollo12
veterán

hali egy asus sabertooth x58 lapot szeretnék vizezni lehetséges??

leginkább ezeket szeretném vizezni :

(#9070) TESCO-Zsömle válasza apollo12 (#9069) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Minden lehetséges, csak pénz kérdése.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9071) apollo12 válasza TESCO-Zsömle (#9070) üzenetére


apollo12
veterán

és mennyi lenne

mindenképp akarok rá, mert 70cfok északi híd úgy hogy venti van rajta ( tipus hiba sajnos)

[ Szerkesztve ]

(#9072) TESCO-Zsömle válasza apollo12 (#9071) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Kifejezetten erre a lapra nincs blokk. Két lehetőség van. Vagy méricskélsz és az alapján vadászol rá, vagy...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9073) apollo12 válasza TESCO-Zsömle (#9072) üzenetére


apollo12
veterán

pont ezt akartam be linkelni, ilyesmi pont jó lenne, csak ki tud marni precízen ??

(#9074) #90933760 válasza Weareus (#9068) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem rossz, csak 3x annyi vodkát meg vizet kéne venni annak az árából meg kijön egy tartály is.
Mer az úgy nem járja, hogy 5 literes kanniszterbe csak fél liter kering. :DD

[ Szerkesztve ]

(#9075) TESCO-Zsömle válasza apollo12 (#9073) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A marás az egyszerűbbik része... Ki tudja megtervezni? Mert tervek alapján szinte bármelyik zug-CNC mester lefűzi neked, ha megvan a pénzmag...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9076) apollo12 válasza TESCO-Zsömle (#9075) üzenetére


apollo12
veterán

hát igen
júliusban gép szét szed és tervezés lesz, anno k.mammut csinált hasonlókat, de már nincs :W

(#9077) apollo12 válasza apollo12 (#9076) üzenetére


apollo12
veterán

vagy még arra gondoltam valami kompakt csipszet blokkot rá, és oldalára ezt megpróbálni [link], tetejét meghagyni az nem melegszik

(#9078) DigitXT válasza apollo12 (#9077) üzenetére


DigitXT
félisten

Össze lehet rakni a linkelt cuccokból, nekem is úgy van, csak csövezni
lesz sokkal kellemetlenebb - több kuszaság, vagy még több derékszög?

(#9079) apollo12 válasza DigitXT (#9078) üzenetére


apollo12
veterán

elég nekem az is ha hűt, amúgy is szép a víz,egyébként minél kevesebb derékszöget szeretnék használni ellenállás miatt

ek nál sehol se találom a méretet :O

[ Szerkesztve ]

(#9080) potyi23 válasza #90933760 (#9061) üzenetére


potyi23
senior tag

nkm ilyenjeim vannak :) [link]Tudok kozuluk valogatni. Meg keszulok egyet kettot csinalni,csak nagon lassan keszul.Meg kellene 2 kupak is,plussz ujrakellett egyiket csinalni a menetet,mert eleg csunyacska volt.A legnagyobbik azt netrol rendeltem ujan,1 honapot ment,mar nemepitem be,mert tul nagy .elvagni meg nem akarom. elado sorba kerul ...

(#9081) Joshi válasza apollo12 (#9071) üzenetére


Joshi
titán

Nem akarok okoskodni de nem lenne jobb ha inkább eladnád a jelenlegi alaplapodat és vennél egy olyan lapot ami vízhűtés nélkül is megfelelő hőmérsékleten üzemel? :U Hidd el hogy komoly anyagi költségekbe fogod verni magad, meg aztán a linkelt modding nagyon High-End cucc ám. ;]

Szerinted mennyibe kerül egy ekkora vörösréz lap? :U

[ Szerkesztve ]

(#9082) apollo12 válasza Joshi (#9081) üzenetére


apollo12
veterán

most vettem, de úgy néz ki hogy az oldalsó mosfetre lesz, a felső marad, a csipre meg megmérem mekkora kell és 7-9ezer forint között keresek egyet

(#9083) Satyricon


Satyricon
addikt

Srácok

Tisztára meg vagyok kattanva: Most azt találtam ki, hogy veszek egy ilyen plexi tetőt a DDC pumpámra. Az lenne a kérdésem, hogy ez tényleg tartályként működik? és tényleg közel 2 deci folyadékot nyel el ez a tető? :Y Elég hihetetlen számomra... Itt a topicban olvastam pár hete, és valaki ezt írta. Ha tartályként működik, nem fog összeveszni a másik tartállyal?(bekapcs.-kor az egyik tartályból fogy a víz, a másik feltöltődik, és fordítva... :F )

A másik: Nem tudom nekem milyen pumpám van pontosan: Azt tudom, hogy DDC, de hogy pontosan milyen, nem tudom. Én 1T-re gondolok, 3pin-es ventis csatlakozója van. Vajon kompatibilis ez a plexi tető az én DDC pumpámmal is? Látom van többféle ilyen tető(pl fém), azért kérdezem...

Szerk.:Valaki igazán ajánlhatna még ezen felül valami gyógyszert a betegségemre, mert már jó pár hónapja vízhűtésre b...om el a fizetésem több mint 50%-át! :W Nem lesz ez így jó :N

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#9084) TESCO-Zsömle válasza Satyricon (#9083) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ahogy írtad is, az egy tető. Mint olyan, tetőként működik és kész.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9085) ViZion válasza Satyricon (#9083) üzenetére


ViZion
félisten

Nősülj meg, utána nem fogsz annyit költeni a gépre. ;] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9086) apollo12 válasza Satyricon (#9083) üzenetére


apollo12
veterán

találj ki más hobbit :D

(#9087) GNKING válasza DigitXT (#9067) üzenetére


GNKING
tag

Köszönöm a linkelt tesztet. :R

Van 1 stab. 12V 2A-s adapterem és míg a légtelenítés csinálnám addig erről üzemelne a pumpa.
A radit elég nehéz légteleníteni, mert a légbubiknak nem csak fölfele kell menniük hanem lefele is.
Az adatlapomon lévő gépet kell kiszolgálnia.

Normális vagyok a hangok is megmondták!

(#9088) TESCO-Zsömle válasza Joshi (#9081) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem feltétlenül kell ekkora darab réz. Ha megnézed az én alaplapi blokkom felépítését, akkor megérted. 2 kisebb réztömbön és egy 2-3mm vastag lapon kívül az egész műanyag, és működik.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9089) HUfantom válasza Satyricon (#9083) üzenetére


HUfantom
őstag

Ahogy a többiek is mondják, kicsit el vagy tévedve.
Az egy tető se több se kevesebb. Lehet bele 1/4es csatikat hajtani.

Ha rázoomolsz látod, hogy vannak benne fúratok, több írányból.
Oldalról Gumi bakozni lehet így beférnek 3.5 helyre és a gumi rezgést is csillapít. Felülről pedig jöhet rá a tartály amire gondolsz, de az külön alkatrész.
Így néz ki nekem van egy pont ilyen kombóm.

Mivel a Nő túlzottan kézenfekvő megoldás, és talán nagyon gyorsan le is nullázna itt egy alternatíva....
Motorozzál :) Nekem bevált, már 1 éve egy fillért sem költöttem vízhűtésre vagy a gépemre, mióta megvan a motorom.

És ne feledd: a vízhűtéses gép legnagyobb ellensége a gazdája. Mert mindig új, érdekes plusz kütyün töri a fejét.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#9090) ViZion válasza HUfantom (#9089) üzenetére


ViZion
félisten

Az a DDC megy 7 V-ról is? Mennyire hangos 12 V-on? Meg úgy általában mi a vélemény róla? Tripla+single radi, CPU blokk és tervben van egy VRM hűtés esetleg.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9091) Satyricon válasza HUfantom (#9089) üzenetére


Satyricon
addikt

Húúú köszi, nem láttam még ilyen közelről ezt a plexi tetőt! :R Igen, ezekről a képekről már leszűrni, hogy ez tényleg tartály, amit én belinkeltem, az meg baromira nem!

Szerk.: Motorozás: Kinőttem a 60ccm3-s tuning simsonomat már pár éve, nagyobb mocira meg nincs pénzem! És ha lenne se tudnék motorozni, max 7végén, mikor itthon vagyok vidéken. Ami pedig a nősüllést illeti: Tavaly lett vége az 5 éves kapcsolatomnak, az óta is a sebeimet nyalogatom, próbálok talpra állni végre... De komoly kapcsolat még 1 ideig kilőve!

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#9092) Pista0001 válasza Satyricon (#9091) üzenetére


Pista0001
addikt

Felhívnám még valamire a figyelmet. Annak a tetőnek 3/8-adosak a menetei, nem 1/4-esek. :N

Itt vannak tető-tartály kombók.

(#9093) Satyricon válasza Pista0001 (#9092) üzenetére


Satyricon
addikt

Huhh köszi hogy szóltál, ez a rész valahogy elkerülte a figyelmem! :R

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#9094) HUfantom válasza ViZion (#9090) üzenetére


HUfantom
őstag

Ugye mindegyik vélemény csak a sajátom, és az egy 18W-os pumpa.
//A 10W-osomat eladtam egy tartály tető kombóval, mert a 10W-sal elvitték mint a pinty.....
Az a DDC megy 7 V-ról is?
Nem tudom sosem próbáltam.

Mennyire hangos 12 V-on?
Ezen felfogatással nekem szinte semmi hangja nem volt. Vagyis a felső rackben lévő 4db 5900as ecogreen winyo halk morajától nem szoktam hallani.
Meg az albiban ahol használtam, volt a konyhában egy LEHEL 30éves hűtő na az mindent elnyom ha megy :)

Meg úgy általában mi a vélemény róla?
Baromira erős, az én példányom nem melegszik, és nem zajos. Vagy csak én éltem zajos környezetben....
18W -os pumpa sugara
D5- 5ösben
D5- 1esben
A második legjobb pumpám ami volt. Mondjuk többszörös áron a D5 persze, hogy jobb...

Tripla+single radi, CPU blokk és tervben van egy VRM hűtés esetleg.
Nekem 2 MORA2esem van egy Custom made állványon 18as ventikkel, így nem szorulok életem végéig radiátor bővítésre....
VRM -- Videokártyánál Must have a hűtése. Mondjuk ugye 60-70K vagy fölötti videókarikra érdemes vizet tenni, mert nagyon drága.
Alaplapnál én még nem csináltam olyan irdatlan méretű tunningot, hogy kelljen. De az alaplap bordák is piszkosul drágák.
Alternatívaként láttam kmamut csinált egy kollégának alaplapra settet olyan 16K körül. Ez pont a fele annak amennyiért az EK-t be lehet szerezni. ASUS - CROSSHAIR IV FORMULA volt az alaplap, nagyon szerettem.

Remélem nem értettem félre kérdést.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#9095) TESCO-Zsömle válasza HUfantom (#9094) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Legutóbb bay-en 6k-ért kelt el egy fullboard EK blokk C4F-ra.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9096) Joshi válasza TESCO-Zsömle (#9088) üzenetére


Joshi
titán

Tudom csak elrettentésképpen linkeltem a képet. ;]

(#9097) szinimini


szinimini
senior tag

Sziasztok

Megosztanám veletek a végre elkészült full réz cpu blokkom. Építő jellegű kritikát szívesen fogadom :)





És amibe kerülni fog majd


Azért remélem elnyerte a tetszésetek :D

Annyit mondanék,hogy nekem az anyag kölcség 8k-ba került a megmunkálást pedig sörben mérik :)

[ Szerkesztve ]

(#9098) TaaT válasza szinimini (#9097) üzenetére


TaaT
veterán

Eddig szép, de hol a talp? :)

Give them hell Ukraine!

(#9099) Weareus válasza szinimini (#9097) üzenetére


Weareus
addikt

Aszta! Mekkora tömegűek ezek a réz cumók amúgy?

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#9100) szinimini válasza TaaT (#9098) üzenetére


szinimini
senior tag

A talp az jelenleg be van építve (T56 v3. Extrem 2010 AM3 ennek a blokknak a talpát használom fel) és még nincs kedvem szétszedni,mert még szeretnék erre réz csatit :)
De azért idővel kitalálok majd egy talpat is azért :D

Weareus Nincs sajna itthon mérleg így fogtam egy kg cukrot az egyik kézbe a másikba a blokk :D és szerintem közelít a kg-hoz :DD ,de majd lemérem.....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.