Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28001) Pracli88


Pracli88
csendes tag

Ajajj! Úgy tűnik, hogy már megint találtam egy topicot, ami sokba fog kerülni nekem :-P

Kedves szakik, csak úgy mégis, pusztán kíváncsiságból...

Csak cpu hűtés egy 4790K-ra, ami ugye köztudott, hogy eléggé melegszik. Kb hogy jöhetne ki Ft-ban?
Esetleg valaki tudna tanácsot adni, hogy milyen elemekből kellene felépítenem a hűtést?

(#28002) Snip3r_HUN válasza Pracli88 (#28001) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Nekem egy körön van hűtve egy R9 290-es és egy 4790k, egy darab 360-as Phobya G-Changer radival. Így a proci durván 50-55 fokig melegszik fel Battlefield 4 alatt.

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#28003) Pracli88 válasza Snip3r_HUN (#28002) üzenetére


Pracli88
csendes tag

Delidelve van a prockód?

50-55 fok az a maghőmérséklet?

Bevallom még nagyon kezdő vagyok ebben a vízhűtésben.

Gondolom kell vennem egy radiátort (360mm-re gondoltam) meg ventiket.
Kell egy pumpa
Sok helyen láttam valami tartályt is, gondolom az is kell.
Block
Csövek - cső vastagság számít?
csatlakozók
folyadék.

Mi az amire figyelni kell, mi az ami ajánlott?
Ezeket milyen szempont alapján kell összeválogatni?

[ Szerkesztve ]

(#28004) Snip3r_HUN válasza Pracli88 (#28003) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

A proci nincs delidelve, és igen az a maghőmérséklet. Ha simán csak a procit hűtőd majd valószínűleg még alacsonyabb is lesz a hőmérséklete, mivel nekem így van bekötve a rendszer : tartály -> pumpa -> vga -> proci -> radiátor, majd vissza a tartályba.

Procin nekem ez a blokk van (még) : EK-Supreme LTX - Acetal+Nickel CSQ

13/10-es Masterkleer csövet használok, ha kisebb íveket akarsz hajlítani akkor ajánlott a 16/10-es.

[ Szerkesztve ]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#28005) spanglee001


spanglee001
addikt

csak, hogy pozitív is legyen 8 napja rendeltem a Merlintől ebből 2 nap 7vége, és ma már kaptam az értesítőt, hogy átadta a futárnak :R 4-7 nap beszerzés volt írva tartották is :DDD

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#28006) Daffchy válasza spanglee001 (#28005) üzenetére


Daffchy
őstag

Puncsos vagy... ;]

(#28007) bombibmw válasza Daffchy (#28006) üzenetére


bombibmw
veterán

Én is az vagyok.
5-7 nap volt írva nekem is,aztán lett másfél hónap,mire ideért hozzám. :D

(#28008) Daffchy válasza bombibmw (#28007) üzenetére


Daffchy
őstag

Hihetetlen egy banda, az biztos, hogy első és egyben utolsó rendelésem volt tőlük... :U

(#28009) idegbeteg18 válasza Daffchy (#28008) üzenetére


idegbeteg18
tag

Szintén, így vagyok vele én is.
Inkább Németországból rendelek legközelebb.

(#28010) carr


carr
őstag

[link]
Ez a fitting jó lesz nekem a 16/10-es masterkleer csövemhez?
Ez van a doboozára írva: ID 3/8" OD 5/8" Wall 1/8"
:R

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#28011) spanglee001 válasza carr (#28010) üzenetére


spanglee001
addikt

nem, ez 10/13 hoz való
ez viszont jó lenne

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#28012) Andrej1


Andrej1
aktív tag

Sziasztok .

Van 4 db ventim 4 pines Alpenföhn Wing-Boost 2 Plus 120 .Ezek mind a radikra mennek. Szeretném őket vezérelni de nem az alaplapról hanem ventiszabályzóval 10 k van rászánva . Milyen ventiszabályzót érdemes venni ? A ventiszabályzónak még egy pumpát is el kell vinnie 18w . Ahogyan nézem a ventiszabályzók többsége 3 pines, rá lehet dugni a ventiket vagy sem . Tudom fizikailag nem megy bele de szikével ezen lehet segíteni . Arra lennék kíváncsi hogy tartós használattal sérül e valamelyik ? Vagy van más megoldás valamiféle 4 pin to 3 pin átalakító kábel ? Vagy valami más megoldás/ 5let ? Az se baj ha a négy ventinek a teljesítményét csak egyszerre tudnám szabályozni .

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#28013) spanglee001 válasza Andrej1 (#28012) üzenetére


spanglee001
addikt

nincs szerencséd mert holnap viszik el jóáron a ventivezérlőmet :DDD
viszont a jobb vezérlőkön, igaz hogy 3 pines a csati de ugy van kialakítva, hogy 4 pines-t is bele tudj dugni :K
10k ért már lehet kapni, kijelző mentes változatokat amik a pumpát is elbírják.
pl ez
vagy ez
vagy akár ez is jó lehet

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#28014) marco0007 válasza spanglee001 (#28013) üzenetére


marco0007
tag

Opsz! Nem válasz akart lenni. Bocsi.

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Lenne egy ilyen kis vizem (tervezek majd talán egyszer komolyabbat de szerintem első víznek tökéletes, és mivel bővíthető így gondolom itt feltehetem a kérdésemet). [link]

Annyi lenne, hogy nem igazán kaptam hozzá molex to 3pin-es átalakítót, viszont az alaplapom [link] bőven meg van áldva 3pin-es venti csatlakozóval. Az lenne a kérdésem, hogy ráköthetem e a pumpát ezekre a csatlakozókra vagy inkább ne, és szerezzek egy külön molex to 3pines kábelt amivel 12V-ot adok a pumpának? Köszönöm a segítséget! Illetve milyen piros folyadékot ajánlotok alu radihoz, mert nekem nem igazán festette meg a kapott lötyi pirosra a vizet. Vagyis lehet inkább pirosabbat szeretnék:)

[ Szerkesztve ]

(#28015) ViZion válasza marco0007 (#28014) üzenetére


ViZion
félisten

OK, de ez a topik nem az a topik... már aprón is kértem egybevizes kategóriát, lehet fórumba sem ártana.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#28016) marco0007 válasza ViZion (#28015) üzenetére


marco0007
tag

Gondoltam itt megkérdezem, mivel ez bővíthető:S Ráadásul szerintem általános kérdések:(

(#28017) bombibmw válasza ViZion (#28015) üzenetére


bombibmw
veterán

De miért nem az a topic? :F
Ez már épített víz,ha úgy nézzük,ahogy nem.
Amikor az Alphacool Eisberg-ről volt szó,ami kb. ugyanez a pumpa,akkor ez a topic volt?
Nem értem az elutasítást.
Miért nem tudsz válaszolni neki,ha már leírtad azt,hogy "ez a topic nem az a topic"? :R

Én beszéltem a kollégával privátban,de nem tudok mindenre választ,ezért küldtem ide,de ezek szerint kár volt.
Minden tiszteletem az itt fórumozó,hozzáértő kollégáké,de azért na. :R
Ha egy H110-ről lenne szó,akkor érthető lenne.
Nem kell feltölteni,nem számít,milyen folyadékot raksz bele(mert nem is kell).
Adsz neki tápot,azt kész,de a Rajinteknél más a helyzet már,még ha nem is egy csúcskategóriás valami.

[ Szerkesztve ]

(#28018) Andrej1 válasza spanglee001 (#28013) üzenetére


Andrej1
aktív tag

Köszi a választ :R Az első nagyon tetszik !

Neked nincs szerencséd, hogy nem én viszem el mégjobb áron :P Milyen venti vezérlőd volt ?

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#28019) #90933760 válasza Pracli88 (#28003) üzenetére


#90933760
törölt tag

Mivel kezdő vagy és amúgy is csak procit hűtenél, ajánlott inkább a szetteket nézegetni, megveszed és összerakod. Nem kell külön vásárolgatnod.
Innen tudsz válogatni. [link]
Pénztárcádtól és attól függően hogy akarsz-e később vga-t is hűteni. A procihoz dupla 45 vastag minimum, ha vga is lesz akkor tripla 45 vastag minimum. Illetve még az is kérdés mekkora fér be a házadba.
És lehetőleg olyat keress amiben nem DDC szivattyú van. Jó kis szivattyúk azok, de feleslegesen erős ilyen szettekhez és a többi szivattyúhoz képest minimális hangja azért van.
Ha értesz a külföldi rendelésekhez akkor a kiválasztott szettet vedd meg onnan, mert általában gyorsabban ideér (kevesebb adminisztrációs késés a bolt/raktár stb között) és akár olcsóbban is.

bombibmw
Az a helyzet ezekkel a szétszedhető egybevizekkel, hogy amíg nem nyúl hozzá pontosan ugyan olyan mint a nem szétszedhetők. Majd ha köt bele más blokkot meg plusz radiátort akkor már jöhet ide is. De amíg csak sima blokkszivattyú és dupla radi, pontosan ugyan azt tudja mint a többi, semmivel se különb. Ha majd bővíti, vagy legalább csövet cserél, folyadékot cserél és érdekli milyen cső megy rá, milyen folyadék stb, akkor jöhet ide. De azért hogy megveszi és berakja a gépbe, mit kell azon elmagyarázni? Amit meg el kell azt elmondják a CPU hűtős topikban is. Így érthető már?

[ Szerkesztve ]

(#28020) fatal1ty1984 válasza marco0007 (#28014) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

gyárilag milyen csati van rajta?molex van 3pin?ha pines akkor nyugodtan dobd rá a cpu fan csatira.folyadékot itt nézd meg és amelyik tetszik [link] mrbig25 forumtárs ma vagy holnap ad le rendelést az aquahoz és ha gondolod beszélj vele nyugodtan

baltoafarkas csak ezt a merlin boltot ne,hacsak nemakar várni minden kis szarra 1 honapot.inkább aqa és 4 napon belül nálla van

[ Szerkesztve ]

(#28021) MiklosSaS válasza Snip3r_HUN (#28004) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Milyen fesz/orajelen jaratod a processzort? Mert nalam IBT-ben sajnos 70 korul van. Jatekban teszteltem tegnap este es crysis 3 story-ban is eleri a 58-60 fokot.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#28022) marco0007 válasza fatal1ty1984 (#28020) üzenetére


marco0007
tag

Köszönöm a választ. 3pin van rajta csak, de elvileg kellett volna kapnom 2db molex to 3pin kábelt de nem kaptam (gondolom ez 2. eresztés és ebből már kihagyták, mondván elég a 3pin az alaplapon (gondolom én)) Akkor bármelyik 3 pin-esre rádughatom?

(#28023) fatal1ty1984 válasza MiklosSaS (#28021) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

nállam se volt soha több 60 foknál se a vga se a proci mikor egy körön voltak. i7 3820@5ghz és 7970@1325mhz.radi nállam phobya g-charger 280 volt 4db corsair af140 ventivel

(#28024) ViZion válasza bombibmw (#28017) üzenetére


ViZion
félisten

Hááát, én megítéltem az egybeszívattyútartály kombóból, ha tévedtem bocs.
Viszont vagy a topikokat, vagy az első hsz-t kellene frissíteni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#28025) fatal1ty1984 válasza marco0007 (#28022) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

5.76w a max áram felvétele.nézd meg az alaplapod leirását és ha azt elbira a 3pines csati akkor nyugodtan.ha nem akkor molex.bár én mindenképp molexre tenném max csinálnék egy átalkitot 10perc alatt hozzá.havernak már ütötte ki pumpa a vezérlöt rampage iv extreme lapon pedig csak egy 10w-os ddc volt

ViZion ahogy irtad,már frissiteni kellene mert eddig a compact hütö az egybe viz volt ami gyárilag nem bövithetö,ez viszont már az és szvsz már ha visitva is jobb ha itt kérdez mint a játékviz topicba,mert ott bövitéssel nemigen sokan foglalkoznak

[ Szerkesztve ]

(#28026) Daffchy válasza marco0007 (#28022) üzenetére


Daffchy
őstag

Biztos, hogy el fogja bírni az alaplapi csatid.
Nekem is ment Alphacool Eisberg alaplapról gond nélkül, és még korrektül tudod is vezérelni egy programmal.

Ez inkább már egy "olcsó" kis kompakt szett.

[ Szerkesztve ]

(#28027) #90933760 válasza ViZion (#28024) üzenetére


#90933760
törölt tag

Mivel folyadékot akar cserélni benne, így már idevaló a kérdés. Teccikérteni? Mivel a CPU hűtős topikban ilyennel nem foglalkoznak, itt meg igen.

(#28028) bombibmw válasza ViZion (#28024) üzenetére


bombibmw
veterán

Érthető. :R
Az kompaktvizes topic jó ötlet amúgy.
Nem is értem,hogy nincs még ilyen. :)

(#28027) Baltoafarkas:
Az alap kérdés az,hogy milyen folyadékot tölthet bele az ember,ami nem bánccsa az aluradit?
Ezért küldtem ide a kollégát,mert nem szerettem volna hülyeséget tanácsolni neki és a gyári lötyi nem gyerebe neki. :)

[ Szerkesztve ]

(#28029) Pracli88 válasza #90933760 (#28019) üzenetére


Pracli88
csendes tag

Köszönöm a segítséget!

Mennyi hely van a házamban na igen... sajnos semennyi, szóval vagy vennem kell egy házat is, vagy moddingolni kell.

Fractal Define Desing Xl házam van, de sajnos nem az R2-es változat, hanem az első és ebben még felül nem lukacsos....
Éppen azért nézegettem ezeket a külső szetteket, de valami brutális áruk van :-(

(#28030) AMIGODEEJAY


AMIGODEEJAY
csendes tag

Sziasztok!

Lassan átépítem a gépet vízhütésre. Ami már biztosan eldöntött tény, 2db ilyen radiátor lesz benne ventilátorokkal. Olyan házat keresek amiben ez kulturáltan elfér a belsejében ventilátorokkal együtt. Létezik ilyen? :F

Előre is köszönöm a segítséget :R

(#28031) carr válasza #90933760 (#27942) üzenetére


carr
őstag

Kezdetnek nem rossz.
Meg jó áron vettem az FC-t. 13e volt postával, német ibajról. :)
Az AVC vót 10k, meg a 240es radi volt asszem 3. Szóval...
Low budget vasserkülung.
Erre van keret. :(

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#28032) MiklosSaS válasza fatal1ty1984 (#28023) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az mas. Nalam is 65 alatt volt a 4930K 4.5 GHz-en, ugyanaz a hutovel 80 fok volt a 4770K 4.4 GHz-en.
Engem a haswell orovesszorok erdekelnek 1.2 V-al. Arra vagyok kivancsi azok milyen hofokokat ernek el vizhutovel kupakolas nelkul.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#28033) bombibmw


bombibmw
veterán

[link] :)

[ Szerkesztve ]

(#28034) spanglee001 válasza Andrej1 (#28018) üzenetére


spanglee001
addikt

ilyen vezérlőm volt, ez már a nem rossz kategória :DDD
és ilyen lett, ez pedig a már az elég jó kategória :C

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#28035) #90933760 válasza bombibmw (#28033) üzenetére


#90933760
törölt tag

Na igen, az a helyzet hogy kicsit nehezen fog belendülni a topik, mert mindenki a CPU hűtősbe van vagy a szett külön topikjában. De idővel majd csak rászoknak, az ötlet jó.

Pracli88
Külső szettek mindig is iszonyatosan drágák voltak. Vagy azért, mert passzív vagy mert a radi, szivattyú, tartály stb egy külön külső egységbe van szerelve és arra kérik el a plusz pénzt.

carr
Sima alap AVC? Jól felment az áruk akkor, én anno mikor raklapszám vettem őket akkor 3500 volt darabja, mondjuk azért mert egyszerre sokat vettem. :DDD De amúgy is 5-6 ezerért mentek, aztán később láttam 8-ért is, ezek szerint megy fel az áruk.

[ Szerkesztve ]

(#28036) seniman válasza AMIGODEEJAY (#28030) üzenetére


seniman
addikt

Nem sok ház van,amibe befér két 420-as.Ha az egyiket 60 vastagra cseréled,a másikat meg egy 60 vastag 280-asra,akkor az aprón találsz hozzájuk egy 810-es NZXT Switch-et :K

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#28037) cinkoxid válasza Pracli88 (#28003) üzenetére


cinkoxid
senior tag

4790-ek alatt már normális a paszta ha jól tudom, oda nem kell delid.

(#28038) MiklosSaS válasza cinkoxid (#28037) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ugyanaz a fail az is. Hulye marketing duma az egesz....nagon picivel jobb...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#28039) carr válasza #90933760 (#28035) üzenetére


carr
őstag

Nemtom, használtan vettem. :DDD
De ha így van, máris meghirdetem!

Eladó egy AVC hercules mopmakt víz szett. Irányára 15e Ft. Dupla radival... :D

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#28040) #90933760 válasza carr (#28039) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ja hogy dupla radival vetted? Akkor azért került annyiba, alapból egy single aluradi van hozzá. Azzal úgy már érthető, nagyjából reális is.

(#28041) carr válasza #90933760 (#28040) üzenetére


carr
őstag

Ja, nem single radival, meg két ventit adott hozzá az eladó.
Túlárazva vettem, de nem volt másik, így rámentem.
Annyiban viszont nagyon kedves volt, hogy szó nélkül kicserélte a csatikat, és átrakta a dupla radit is.

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#28042) Csokiii


Csokiii
aktív tag

Hogyan tudom megkülönböztetni a DDC1-et és az 1T-t? Jól tudom hogy a nyákon a 10wattosnak 3.1 szerepel a 18asnak meg 3.2?

(#28043) Atke


Atke
senior tag

Egy D5 pumpa simán elbír egy nagyobb rendszert is ugye?
(2 nagy, radi 2 vga, proci,mem,mobo....)

(#28044) #90933760 válasza Csokiii (#28042) üzenetére


#90933760
törölt tag

Millió változata van nekik és moddolhatóak is, így szerintem fotózd le és tedd fel, a szakik majd megmondják hogy melyik is az pontosan.

Bőven elbírja a D5.

[ Szerkesztve ]

(#28045) Csokiii válasza #90933760 (#28044) üzenetére


Csokiii
aktív tag

a fotó jó lenne csak mikor megveszem tudnom kéne mi a helyzet :)

(#28046) Atke válasza #90933760 (#28044) üzenetére


Atke
senior tag

Köszi! :R

(#28047) carr válasza spanglee001 (#28011) üzenetére


carr
őstag

Köszönöm.
Nincs ekkora vigyorú szmáj-lee, amit ide akartam írni... :(
Szánalom, hogy nincs egy normális árú csati, még elme-bay oldalon sem.
Talán aliexpress... ?

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#28048) cinkoxid válasza spanglee001 (#28011) üzenetére


cinkoxid
senior tag

huh jó drága, ennyiért 4-et vettem :B

(#28049) carr válasza cinkoxid (#28048) üzenetére


carr
őstag

hol is? ali-n az rémlik... :)
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#28050) cinkoxid válasza carr (#28049) üzenetére


cinkoxid
senior tag

[link]

Azóta sajnos felment az ára és ugye a jó forint sem éppen erősödik...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.