Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10551) ViZion válasza TaaT (#10548) üzenetére


ViZion
félisten

Ahamm! Az AMG sz@rul fényez? :U :DDD

Komolyan: sajna a sok kicsapódó anyag miatt bukó a legtöbb verzió. A csövekben lerakódik, csökken az átmérő, rosszabb hőátadás, stb... zárt rendszer kel, a többit csak most fantáziáljuk :D

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10552) Weareus válasza ViZion (#10551) üzenetére


Weareus
addikt

Exfőnököm mindig akkor cserélte le a "hárombetűs" autóját, mikor kijött a legújabb. Emlékszem, egyszer visszavitte a frissen beszerzett járgányt, mert lusta volt az autó...
Az egész kipufogórendszert kicserélték rajta, mert hibás volt.
Az, hogy valakinek megázik az autója és foltos lesz a fényezés, elég sok mindentől lehet. (Felmerül a kérdés, hogy mivel tisztították előtte, maradt-e rajta oldószermaradvány, esetleg gyárilag elkeféltek valamit, vagy az is lehet, hogy a keletkezett foltokat később sikerült eltávolítani, stb. Amúgy meg akkor a környékbeli lakók autóinak mindnek foltossá kellett volna válniuk az esőtől, etc.)
Most akkor erről ennyit, hogy mennyire bizonyító erejű volt a szóban forgó hozzászólás.

A kicsapódásról meg annyit: könyvet lehetne írni arról, hogy - csak itt a ph-n - hány ember járt hasonlóképpen a "tuti" gyárilag kevert méregdrága lötyikkel...

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#10553) Asbee válasza Weareus (#10550) üzenetére


Asbee
veterán

A légszennyezést nem tudod teljesen kizárni és nem a savas esőre gondolok. Elég egy szél változás. De hát amilyen eszement ötletet kerülnek mostanában elő miattam bármit használhattok, már nem lepődök meg semmin.

(#10554) Pista0001 válasza mackosajt (#10527) üzenetére


Pista0001
addikt

Nem elveszett ötlet, csak általában ronda. Teljesítményben talán az okozhat különbséget, hogy az autóhűtők keresztmetszete nagyobb. Valószínűnek tartom hogy a számítógép hűtéshez az annyira nem ideális, mert az erre a célra tervezett radik általában nem átfolyós rendszerűek. Nagyobb légáram sem kell feltétlenül, a lamellák nincsenek sűrűbben mint a számítógép radiknál, sőt, a HWlabs GTS sokkal sűrűbb bármelyiknél.

(#10555) Akcok94


Akcok94
senior tag

üdv,
ma raktam össze először vízhűtést, és a cső és csatlakozó össze dugásnál egy kis szappant használtam és most habzik a víz egy kicsit, ebből lehet gond?

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#10556) mackosajt válasza Pista0001 (#10554) üzenetére


mackosajt
addikt

Mi nem átfolyós rendszerű?

Amúgy szerintem a felület, amin leadja a hőt, az a lényeges.
Tény, hogy nem feltétlen esztétikusak, de ha nincs a szemed előtt, akkor kit érdekel? Ettől még lehet jól megcsinálva, itt most nem gányolást értenék a "kit érdekel" alatt. ;)

Ahogy nézem, amúgy külföldi írások többsége inkább a fűtő radiátort használja a kocsikból.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#10557) TaaT válasza mackosajt (#10556) üzenetére


TaaT
veterán

"külföldi írások többsége inkább a fűtő radiátort használja"

na azt kell kerülni :)

Give them hell Ukraine!

(#10558) Akcok94


Akcok94
senior tag

jelenleg így nézz ki, a tartályba látszik hogy habos, ez lerakodik a blokkba?(kb 10p alatt tisztult ki), és hogy eresztem le? mert holnap vagy hétvégén lesz kész a és szeretném beépíteni csak nem tudtam addig várni és össze raktam.

szerk.:
amúgy az EK blokkoknak az alján van a bemenet vagy a felső lyuk a bemeneti?

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#10559) Pista0001 válasza mackosajt (#10556) üzenetére


Pista0001
addikt

Nem egyik sarok -> másik sarok, tehát nem a teljes keresztmetszeten egy irányba folyós, hanem... nem tudom hogy hívják a másikat. Talán kerülős, vagy visszafordítós, vagy... érted :B

Azért használtak(-nak) inkább fűtőradit mert az kisebb, jobban elhelyezhető. Nekem is van még otthon pár darab különböző radim, egy autó radi van köztük, a többi mind autóhűtőből készült. 7 év egy - többek között - hűtőjavítással is foglalkozó cégnél... ;]

(#10560) fatal1ty1984 válasza Akcok94 (#10558) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

ide tölts fel képet,ne a képfeltöltésbe mert ott nemlehet megnézni amit linkeltél

(#10561) Akcok94 válasza fatal1ty1984 (#10560) üzenetére


Akcok94
senior tag

bocs rosszat linkeltem , ide még nem nagyon sikerült feltöltenem mert kicsit nagyobb a felbontása képnek mint enged, de az már jó.

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#10562) mackosajt válasza Pista0001 (#10559) üzenetére


mackosajt
addikt

Értem mire gondolsz már. ;)

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#10563) DigitXT válasza Akcok94 (#10561) üzenetére


DigitXT
félisten

Szerk: tárgytalan.:D

[ Szerkesztve ]

(#10564) mrbig25 válasza Akcok94 (#10558) üzenetére


mrbig25
őstag

Leeresztés:
Ahány rendszer és ahány ember, annyi módja van. Majd megtalálod a számodra legoptimálisabb módját.
Mivel jelenleg asztalon van a rendszer a legegyszerűbb, ha a tartály tetejét letekered, hogy ott távozzon a víz, a radit pedig úgy helyezd el, hogy az legyen a legmagasabban.

Az EK Supreme LTX "átfolyós" blokk, szóval nincs külön ki,-és bemenet, úgy kötöd be ahogy akarod.

[ Szerkesztve ]

...

(#10565) Akcok94 válasza mrbig25 (#10564) üzenetére


Akcok94
senior tag

köszi, az normális hogy mindig egyre kevesebb víz van a tartályba?

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#10566) mrbig25 válasza Akcok94 (#10565) üzenetére


mrbig25
őstag

Valószínűleg nem volt 100%-osan légtelenítve a rendszer, ezért ahogy a levegő távozik a csövekből-radiból, ezért csökken a tartályban a vízszint.
Járó pumpánál fogd meg a radit és mozgasd meg, hogy bennmaradt levegő kijöjjön belőle.

...

(#10567) ViZion válasza Akcok94 (#10565) üzenetére


ViZion
félisten

Ahogy a kolléga is írta, levegős volt. Ha megrázod a radit, akkor "kuruttyol" benne a levegő :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10568) Goblin12


Goblin12
őstag

Üdv.

Az miért jó, hogy mind 2 csatlakozó a VGA blockoknál lefele néz kép? Hogy a fenébe tekeri megy így HF csatikkal pl az CPU/Alaplapról a vga-ra a cső? :F Régebben nem 4 csatlakozója volt 1 VGA-nak? :F

(#10569) fatal1ty1984 válasza Goblin12 (#10568) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

azért mert vagy adnak hozzá egy ilyen kis kocka toldot vagy venni kell külön,de valoszinü ,hogy kapod a blokkhoz csak amit linkeltél képet nincs felrakva még rá

[ Szerkesztve ]

(#10570) mrbig25 válasza Goblin12 (#10568) üzenetére


mrbig25
őstag

Ez jár hozzá gyárilag.
Ezt bővíteni lehet egy ilyennel és így már a hagyományos irányban állnak a csatlakozók.

...

(#10571) #90933760


#90933760
törölt tag

[link]
Készítettem egy gyors vázlatot hogyan tervezem a gépet kinézetileg. Szóval hátul az a kék izé a tartály, az oldalán a radi kint, bent a ventik szívnak. Mellette a két csík plexi, a teteje meg még nem tudom valószínű méhsejt, de lefelejtettem hogy körbe ezüstre lesz festve, keretet kap illetve a radi is körbe. Szemből meg a szálcsiszolt hatású előlap keretet szedem szét és festem le. Szóval valami ilyesmi és hogy mi lesz belőle azt ugye a rosseb se tudja.

(#10572) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
Nem tud valaki egy boltot Pesten,ahol beszerezhetnék még a holnapi napon 13/10-es víztiszta csövet?
Amit ma vettem 13,8-as külső átmérős és nem megy fel a csatira a rögzítő,ha ráhúztam a csövet.
Holnap,holap után szerelném a rendszert és meg vagyok lőve.
Köszi előre is. :R

(#10573) Satyricon válasza TaaT (#10538) üzenetére


Satyricon
addikt

''Csak nehogy te is USB-s kólahűtőkből vásároljál be...:DDD''

- jaja. Mint ''valaki'' akarta itt a topicban par nappal ez elott xD es meg gondolta is magaba, milyen fantasztikus otlete tamadt! :))

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#10574) Goblin12 válasza mrbig25 (#10570) üzenetére


Goblin12
őstag

(#10575) Satyricon


Satyricon
addikt

Melyik az az oldal a subcoolingon és a pcvizhűtés.hu-n kívül, amelyik árul itthon vizes alkatrészeket? :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#10576) Akcok94 válasza Satyricon (#10575) üzenetére


Akcok94
senior tag

pcgear.hu, digitaldiszkont.hu

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#10577) Satyricon válasza Akcok94 (#10576) üzenetére


Satyricon
addikt

Köszi!

Igazából ilyet keresek. Ha ma nem is tudok szerezni, de jövőhéten mindenképp keresnek kell egy ilyen átvezetőt, vagy hasonlót! Sajna Tody-nál jelen pillanatban nincs ilyen átvezető, csak a 6000 Ft-os. Az meg nekem most drága

Nincs véletlenül valakinek eladó a linken látható átvezetője? :U

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#10578) Nargarot


Nargarot
csendes tag

Sziasztok!

Kis segítségre lenne szükségem. Még soha nem építettem vízhűtést, de most egy teljesen egyedi gépet tervezek külföldi megrendelésre, amit azzal szeretnék megoldani. Naggyából összeraktam, hogy mit szeretnék, a kérdéseim leginkább arra vonatkoznak, hogy jó lesz-e így vagy kimaradt-e valami. A terv:

AsRock X79 Extreme 11 (Hozzá való blokk)

INTEL Core i7-3970X (Hozzá való blokk)

4*EVGA GeForce GTX TITAN Hydro Copper Signature

Mivel sok a nagy hőleadó alkatrész, ezért 2 hűtő körrel szeretném megoldani. Az első kör a Processzor és az Alaplap lenne, a második pedig a 4 VGA.

Pumpa: 2* EKWB D5 Vario (Link)

Tartály: 2* EKWB EK-RES X3 400 (Link)

Radiátor: 2* Hardware Labs Black ICE Radiator GT Xtreme 560 (Link)

Ventillátorok: 8* Enermax T.B.VEGAS DUO UCTVD14A (Link)
Amennyiben jól tudom, a radiátorokra szerelt ventillátoroknál nem csak az átfújt levegő mennyisége fontos, hanem annak minél magasabb nyomása is. Ezek a ventillátorok magas légnyomás mellett nagy mennyiségű levegőt tolnak át, ezért esett rájuk a választás.

Csövek: XSPC HighFlex Hose 1/2" ID, 3/4" OD, 19/12.7mm, 2m, Clear/UV (Link)

Csavarok / rögzítők: Tulajdonképp itt vagyok bajban. Nem tudom pontosan milyen csavarokra vagy rögzítőkre lenne szükségem és nem nagyon találok itthon olyan boltot, ahol utána tudnék járni (vagy akár olyat, ahol nagy választék lenne), ebben kellene segítség. Lehetőség szerint ilyesmit keresek: Koolance

Folyadék: Mayhems Ice Dragon Nano Fluid (Link)

Gépház: CaseLabs Magnum STH10 (Link)
A ház nem kicsi, simán belefér az összes cucc.

Ha valamit esetleg elrontottam vagy kimaradt, kérlek szóljatok, segítsetek. Az építő jellegű kritikákat szintén várom. Előre is köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#10579) ViZion válasza Nargarot (#10578) üzenetére


ViZion
félisten

:R
Nem tudom mit hagytál ki, a VGA résznél lefagytam. :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10580) DigitXT válasza Nargarot (#10578) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem bántásból, de nekem az nem teljesen vili, hogy ha még sohasem építettél
ilyet, akkor ki az a külföldi megrendelő, aki csak VGA-ra 5000 EUR-t rád bíz.:)
Még ha jones965-öt kérnék fel egy ilyen feladatra, arra azt mondom igen. Csak
ő meg nem kérdezne itt ilyet, hogy jó lesz-e így, vagy kimaradt valami. Viszont:
nem csodálom, hogy nem találsz itthon ilyen boltot, mert nem nagyon van. Aki
szállít is be, az is a külföldi nagyobb vízhűtéses boltokat használja (illetve még
közvetlenül a gyártótól is tud rendelni) - értelemszerűen felárral. Nem életszerű
számomra a szitu, hogy Mo-n beszerzel alkatrészeket drágábban, és kiküldöd
külföldre valakinek, aki egyébként sokkal olcsóbban jutott volna hozzá helyben.

Nekem ez inkább ilyen polgárpukkasztós HSZ-nek tűnik. De ne legyen igazam.

Szerk: ha viszont komoly a dolog, s helyileg UK-ben tevékenykedsz, akkor azt
javaslom, hogy első körben mondjuk nézz körül itt, szvsz lesz minden. Csak ne
"csavarok / rögzítők" néven keresd a csatlakozókat, hanem inkább itt: Fittings
A kinézett folyadék meg nem biztos, hogy 24/7 jó választás, de erről épp a fent
hivatkozott úriember tudna bővebben mesélni - aki kiállításokra jár a géppel, stb.

[ Szerkesztve ]

(#10581) DigitXT válasza Nargarot (#10578) üzenetére


DigitXT
félisten

Apró megjegyzés: nem biztos, hogy könnyed menet lesz a 4 db VGA-t
beszerezned, még ha meg is van rá a kellő zseton (ami ilyen ~1,5 MFt):
Limit 1 GTX TITAN per household.

Magyarán saját névre/címre biztos nem tudsz ebből 4 db-ot rendelni.:N

Amúgy én ilyen tartályba raknám inkább a D5-öt, és abból is inkább az
Aquacomputer féle szoftveresen vezérelhetőt választanám, valamint egy
ilyen vezérlőt a ventiknek, és persze áramlásmérőt mindkét körbe, meg
hőmérőket is, hogy tisztában legyek a cuccom teljesítményével.:))

Szerk: és ha az lenne a cél, hogy minél drágább legyen a cucc, én biztos
nem AsRock lapot tennék bele. Csatikból meg a Bitspower lenne a nyerő.

[ Szerkesztve ]

(#10582) TESCO-Zsömle válasza DigitXT (#10581) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Egyszerre kell rendelni más-más boltokból.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10583) TaaT válasza Nargarot (#10578) üzenetére


TaaT
veterán

Én mondjuk azt a sűrű lamellás radit hanyagolnám, helyette 1ilyen a vidkariknak [link] és mivel 2körös a terv a procinak elég lesz egy kissebb is [link]

Give them hell Ukraine!

(#10584) TESCO-Zsömle válasza TaaT (#10583) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Kétkörös hűtésnél minek ilyen lób*szó radiátor? :F

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10585) TaaT válasza TESCO-Zsömle (#10584) üzenetére


TaaT
veterán

Ha már lúd :))

Give them hell Ukraine!

(#10586) TESCO-Zsömle válasza TaaT (#10585) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Akkor miért nem MO-RA3? :U

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10587) TaaT válasza TESCO-Zsömle (#10586) üzenetére


TaaT
veterán

Gondolom házon belül praktikusabb, ha már akkora kuckót nézett ki.

Give them hell Ukraine!

(#10588) Akcok94


Akcok94
senior tag

hali,
lehet belőle gondom ha egy laing ddc egy phobya nickek teővel kb fél méterről fejest "ugrott"?

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#10589) Seri21 válasza Akcok94 (#10588) üzenetére


Seri21
tag

Lehet, szedd szét és nézd meg , hogy minden a helyén van-e.

(#10590) Nargarot


Nargarot
csendes tag

Ami azt illeti a "megrendelő" egy gyerekkori barátom, aki finnországban él kb 10 éve. Többször építettünk már együtt gépet, de eddig nem használtunk vízhűtést. Az AsRock lap pedig a 4*16os PCI-E slot miatt volt fontos, nem az ára miatt. Plusz nem mondtam h itthon szerzek be bármit is, azért magyar boltot keresek, hogy tudjak tájékozódni. Az építés és beszerzés kinn fog megtörténni nála. A VGA-k beszerzése pedig csak akkor limitált, ha közvetlenül a gyártótól rendeled :)

Azt az XSPC tartályt amit linkeltél néztem én is, és a kapacitása miatt vetettem csak el. Amit én linkeltem az 820ml-es, ez pedig csak 300. Gondoltam ha több a folyadék a rendszerben, nehezebben is melegszik át az egész, de szólj ha tévedek.

A pumpáról pár infót nem találok, pl hogy mennyi vizet tol át óránként. Ez is 1200l / órás?

Az áramlás és hőmérséklet mérő jó ötlet, ezekre nem gondoltam. Ventillátor vezérlőt néztem, de más fajtát, ez a víz figyelése miatt jobbnak tűnik, köszi a tippet.

Csatlakozókból ezeket megtaláltam én is, a másik fajta amit néztem a Koolance volt.

A radiátorok mérete a redundancia miatt ekkora, és az sincs kizárva, hogy későbbiekben a memóriák is bekerülnek a víz alá. Valamint a gépház kialakítása olyan, hogy ezek a radiátorok pont bele szerelhetőek az alsó kamrákba (a fenti rész csak 120mm-es ventillátorokat fogad). Bár abban igazatok van, hogy a processzornak nem kell ekkora radiátor, oda a 4*120-as is elég lenne. Ha a proci körét felűre tenném, még a 2 radiátor hője sem zavarná egymást, talán így még jobb is.

(#10591) Akcok94 válasza Seri21 (#10589) üzenetére


Akcok94
senior tag

nen esett ki belőle semmi apró dolog, csak a közepén az a cucc dönthető volt eddig is balra-jobbra?

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#10592) TaaT válasza Akcok94 (#10591) üzenetére


TaaT
veterán

Mit lehet dönteni jobbra balra?

Give them hell Ukraine!

(#10593) Akcok94 válasza TaaT (#10592) üzenetére


Akcok94
senior tag

nehéz elmagyarázni így hogy már össze szereltem, a tető alatti részt minen van a tetején a beömlö és oldal jön ki a víz, tálan maga az a rész ahol "kavarja" vagy nem is tudom mi csinál vele.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#10594) TaaT válasza Akcok94 (#10593) üzenetére


TaaT
veterán

Hátha így könnyebb [link]

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#10595) Akcok94 válasza TaaT (#10594) üzenetére


Akcok94
senior tag

a felülről a 2. dolog,

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#10596) TaaT válasza Akcok94 (#10595) üzenetére


TaaT
veterán

Az tud mozogni, hisz nincs fixen rögzítve :)

Give them hell Ukraine!

(#10597) #90933760 válasza TaaT (#10596) üzenetére


#90933760
törölt tag

Még szerencse, hogy mozog. :DD

Tudom, csak poén.

[ Szerkesztve ]

(#10598) TaaT válasza #90933760 (#10597) üzenetére


TaaT
veterán

természetesen nem a forgásra gondoltam :)

Give them hell Ukraine!

(#10599) DigitXT válasza Nargarot (#10590) üzenetére


DigitXT
félisten

Vízmennyiségre a válasz: tévedsz, semmi jelentősége,
ellenben az a tartály az egyik legjobb D5 tuning-tető is.

Szivattyúra: az üres vízhozama kb. semmit nem jelent,
de fasza kis D5, amit linkeltem, nekem is olyanom van.
(Ezek a "motorok" lényegében mind ugyanazt tudják...)

VGA-ra: nézted már a 4. kártya skálázódását? Kidobott
pénz kategória, már a 3. sem hoz sokat. Én "maradnék"
a sima SLI-nél. Persze, ha valami többmonitoros+3D-s
rendszer kiszolgálása a cél, akkor lehet, hogy az utolsó
+2-3 FPS is számít, nem tudom. Ezt nem írtad. Viszont
Quad-SLI-nél úgy tudom az input lag is durván megnő.
De ezt csak így OFF-topik. Mobilról egyelőre ennyi.:R

(#10600) mackosajt válasza DigitXT (#10599) üzenetére


mackosajt
addikt

Szerintem a víz mennyisége azért tud számítani, csak az nem mindegy, mekkora rendszerről beszélünk.

Amelyik rendszerben kb. 1 liter(most csak a hasamra ütöttem) az a térfogat, amit a tartály nélkül veszünk, ott biza a plusz 1 liter folyadék a tartályban pont dupla hőkapacitás, vagyis valóban lassabban fog felmelegedni, de lassabb lehűlnie is.

Nem véletlen, hogy pl. a régi kényszer áramlásos fűtési rendszerekben is a csövek durca vastagok voltak (1'' -tól akár 2''-ig), addig manapság, a korszerű fűtéseknél a legvastagabb cső, az osztó-gyűjtőnél az 1 '', közben meg mindehová 16-os csövek mennek, így téve hatékonyabbá a rendszert, hogy 2 percen belül már fűtsön a radiátor, míg a régiek esetében begyújtott Pista bácsi, aztán 20 perc múlva már meleg is volt a radiátor.

Vagyis ha a tartály miatt duplázódik a mennyiség, akkor számít. Ha viszont csak kb. 10-30%-nyi plusz a térfogat, akkor már nem.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.