Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) seniman válasza jones965 (#26000) üzenetére


seniman
addikt

Még egy laboratórium-szerű üveg kémcső kígyó rendszer lenne szép,csak sajna rohadtul sérülékeny :K

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#26002) #90933760 válasza seniman (#26001) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ez az én ötletem volt nemrég, már feldobtam. :DDD

(#26003) jones965 válasza seniman (#26001) üzenetére


jones965
Modder

A következő projektemben is lesznek érdekes megoldások, ahol a csöveken lesz a fő hangsúly. ;)

(#26004) seniman válasza jones965 (#26003) üzenetére


seniman
addikt

Várjuk,mint a húsvéti nyuszit :K Lassan bővíteni kell az irodádat,hogy elférjenek a gépek :DDD

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#26005) Kbhont válasza ViZion (#25999) üzenetére


Kbhont
senior tag

Az néha rám is rám férne... :D :D :D

(#26006) seniman válasza Kbhont (#26005) üzenetére


seniman
addikt

Pár nappal a szilveszteri ereszd el a hajamat után már kiszáradtatok?

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#26007) Kbhont válasza seniman (#26006) üzenetére


Kbhont
senior tag

A másnap már elmúlt
Mostantól fogva nem rakok írásjelet
Mindenki döntse el maga, mit szeretne oda
:DD
Jones965:
Egy ellenáramoltató hőcserélőt nem lehet valahogy átlátszó anyagokból össze hozni(?)
Olyat még nem nagyon láttam :U

[ Szerkesztve ]

(#26008) seniman válasza Kbhont (#26007) üzenetére


seniman
addikt

Nem sok átlátszó anyag van ami vezeti a hőt :N

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#26009) TESCO-Zsömle válasza jones965 (#26000) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Kerti slagot még nem láttam a gépedben... ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26010) Bakus válasza seniman (#26001) üzenetére


Bakus
tag

Én egy olyan gyárban dolgozom ahol ilyen üvegeket csinálunk, és már én is gondoltamrá, hogyan tudnám belőlük a vízhűtéshez használható dolog csinálni.
Csővezésnek nem lenne jó mert nehéz a rögzítés de már gondolkodom hogyan lehetne megoldani. :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

"A víz örök, de a gép változik"

(#26011) seniman válasza TESCO-Zsömle (#26009) üzenetére


seniman
addikt

Rat-style modra számítasz? :D Ráadásul a vizisikló mintás zölddel lenne ütős ;]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#26012) Reggie0 válasza Bakus (#26010) üzenetére


Reggie0
félisten

Es javitotok is ilyesmiket? Van nehany NS29-es cuccom ami repedt/torott.

Az a baj, hogy a laborcuccok hovezetese azert nincs a toppon. A komolyabb dimroth hutok is rez vagy egyebb csovet hasznalnak. Az uvegspiralos kb. 100W-ig jatszik.

[ Szerkesztve ]

(#26013) Bakus válasza Reggie0 (#26012) üzenetére


Bakus
tag

Sajnos mi csak gyártunk.

De hasonlókat már gyártottunk:

"A víz örök, de a gép változik"

(#26014) Reggie0 válasza Bakus (#26013) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat erre annyira nem hasonlit: :R

(#26015) TESCO-Zsömle válasza seniman (#26011) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

vizisikló mintás

Akarod mondani, szálerősített... :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26016) seniman válasza TESCO-Zsömle (#26015) üzenetére


seniman
addikt

A siklómintás jobban hangzik :DDD

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#26017) ViZion válasza Bakus (#26010) üzenetére


ViZion
félisten

Gondolom egy baj van az üveggel: van portás :D

OK, h a gépben mutat, de iszonyat kényes (lerakódások, törés, ujjlenyomat, etc.), hőleadó akkor is kell, szal. esetleg tartály, vagy valami dekor elem lehetne üveg.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#26018) seniman válasza ViZion (#26017) üzenetére


seniman
addikt

A portásnak is üveget kell adni.Laposat :DDD

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#26019) Reggie0 válasza ViZion (#26017) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert rendesen meg kell csapni, hogy torjon. Ez nem olyan uveg, mint amibol a poharak vagy piaspalackok keszulnek.

(#26020) Bakus válasza ViZion (#26017) üzenetére


Bakus
tag

A portás nem probléma.
Ezek az üvegek nagyon kemények, az az üveg ami a képen van simán kibirja ha másfél méterről leejted.
Én is a dekoron gondolkozom, de most rendeltem akril csöveket, majd ha megjönnek akkor talán megszál az ihlet. :D

"A víz örök, de a gép változik"

(#26021) papdilas


papdilas
csendes tag

Köszönöm a válaszokat. Bepróbálkozok a 30 mm-es radiátorral. Elméletileg be kellene férnie.

Kicsit off
Még egy kérdés: tudtok valakit, aki egyedi kábelek készítésével foglalkozik? Ahhoz, hogy kicsit több helyem legyen a jelenlegi kábeleket lényegesen rövidebbre kellene cserélni.

(#26022) seniman válasza papdilas (#26021) üzenetére


seniman
addikt

Keresd Atke-t.Egyedi kábeleket készít és harisnyákkal is foglalkozik :K

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#26024) AMn3t


AMn3t
csendes tag

sziasztok

lenne vki olyan kedves és elárulná nekem h a 775 ös CPU vizes blokk az rámegy az 1366 os foglalatra

eléggé ellentmondásos dolgokat olvasok ezügyben és laikus is vagyok mellé :)

olyan blokkról lenne szó aminek a furata nem ilyen "csúszkás", hanem fix ...

köszönöm előre is

(#26025) Joshi válasza AMn3t (#26024) üzenetére


Joshi
titán

Nem megy rá. :( Az LGA775 72x72-es míg az LGA1366 80x80-as. Olyan előfordul hogy a blokkhoz létezik más lefogató amit horror áron megvásárolhatsz vagy készíttetsz egyet.

[ Szerkesztve ]

(#26026) FID


FID
őstag

Megvan miért csinálta a ddc azt mintha húzogattam volna a gázt. Hát kérem szépen:
ugye Apogee drive2 van a cpun. mikor leteszteltem nem folyt mikor összeraktam akkor sem. De 2napra rá kezdett eltűnni a víz. Utána töltés 2napra rá megint eltünt. És a ddc le fel pörgött. Mondom megnézem a vezetéket akkor hol jó volt hol nem. Gyanús gyanús! Piszkálgattam és egy csepp ment a kezemre. Kikaptam a gépből szétszedtem és látom, hogy a műanyagház el van repedve és a kábel forrasztás is gány. Fasza!
Tuti nem én repesztettem el a belsőházat mert azt hallottam volna. a ddc tocsogott :DDD ezért volt a gázkar effekt. látni nem láthattam mivel annyira kicsi volt és ami folyt az a kábele belsőfelén ment le.
Még jó, hogy minden ami lényeges 2db van belőle. Így kicseréltem most tesztelek.

Bár nem tudom az milyen ddc volt de nagyon hangos volt t3öbbet pörgött mint a mostani meg vastagabb volt pár mm-el és csak molex volt rajta. A mostani olyan mint ami régen volt molex +rpm mérő.Ennek van lefogató fül a másikon nem volt az jobb is volt mert a drive teteje így máshogy van fent elforgatva. Ennyi belefér ha nem lesz vele problémám.

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#26027) fatal1ty1984 válasza AMn3t (#26024) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

mlyen blokk pontosan? attol hogy gyárilag nemlehet felfogatni még lehet könnyern megoldhato a dolog

(#26028) #90933760


#90933760
törölt tag

Megjött a vizes cucc, most összerakom próbának aztán pihentetés van mert nem találtam csatikat.
Kínomba vettem 8db pneus csatit 10-es csőhöz, mondom akkor áttérek végre vastagabb csőre. De nem találtam a szivattyúhoz 3/8-ost, aztán csőből is csak mozambiki köpködő kobramintásat kaptam ami olyan merev hogy feltépné a blokkot a prociról. Aztán mikor kijöttem a boltból jutott eszembe hogy a szivattyúnak a kimenő csatija az 8-as és az egyedi úgyhogy cseszhetem az egészet az mindenképp 8-as marad.

Úgyhogy akkor szépen megrendelem az átalakító kit-et a szivattyúhoz, meg akkor 10 egyenes csatit meg 13/10-es csövet és meg lesz csinálva rendesen.
A gpu blokkon a műanyag tető már azért picit el van öregedve, nem vészes de picit hajszálrepedéses néhány helyen. Nem fog ez mostanában még ereszteni ahhoz sokat kellene még öregednie, de lehet hogy nem szarakodok a folyadékkal hanem veszek rendeset és ha az kifolyik mégis akkor egybemarad gép. Talán.

(#26029) proci985 válasza #90933760 (#26028) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

miert nem 10/16 ha mar ugyis valtasz?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#26030) FID válasza #90933760 (#26028) üzenetére


FID
őstag

13/10el nem volt dolgom, de 16/10n olyan kanyarjaim vannak amit nem gondoltam volna és nem is törik. És elég kezelhető.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#26031) Snip3r_HUN válasza FID (#26030) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Már egy ideje 13/10-es Masterkleer csövet használok, nincs vele semmi gond ha nem extrém kis kanyarokat akarsz beletenni.

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#26032) FID válasza Snip3r_HUN (#26031) üzenetére


FID
őstag

Én eléggé elképzelhetetlenre kanyarintottam őket a gép elejében. A táp fölött.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#26033) F e Z o válasza Snip3r_HUN (#26031) üzenetére


F e Z o
veterán

13/10-es csőből is van korrekt és 16/10-esből is van rossz minőségű. Ugyanannál a típusnál a 16/10-es jobban hajlítható.

H2O über alles!

(#26034) #90933760


#90933760
törölt tag

Nem akarok durung vastag csövet, azért kell 13-as. Nem lesznek benne nagy kanyarok.

Viszont most egy órája nézegetem ezt a szivattyút, ez valamelyik régebbi HPPS mert nincs rajta silent modus. 2.0 a PCBje. A jobbakon volt 5 fokozat is, ami nekem volt azon 3, ezen már csak 2. Ráadásul defaulton van és ha átrakom powerre akkor se gyorsabb. A normal viszont megy akkor lassabb. Ezek szerint a default ennél a power modus vagy én nem is értem ez a szart miért nem lehetett egyszerűbben megoldani az elnevezéseit. Meg pont fordítva megy mint ahogy a PCBre írva van, az alacsonyabb frekin forog gyorsabban.

(#26035) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Feltoltve, uzemkeszen. :) Hamarosan jon bele a 2. VGA is.

Don't Tread On Me

(#26036) F e Z o válasza MPowerPH (#26035) üzenetére


F e Z o
veterán

Tekintélyt parancsoló. :R

H2O über alles!

(#26037) Supr@ válasza F e Z o (#26033) üzenetére


Supr@
senior tag

Volt 16/10es xspc csovem, kicsit merev volt, viszont jo iveket lehetett vele csinalni. Most mar kb 2eve 13/10eseket hasznalok, volt:
- tygan: szamomra semmi extra, atlagos merevseg, atlagos ivekkel, de legalabb jo draga
- no-name: egyszeruen sz@r, szebb szo nincs ra. Torik, nagyon merev, de legalabb olcso, ha mas nincs, max akkor
- primochill: a szemelyes kedvencem. Puha, kis iveket lehet vele csinalni, nehezen torik, ara elfogadhato, szamomra a plafon. Egy hatranya van: mayhems pastel lotyiket nem szereti, elszinezodik, plusz a folyadekot is kicsit megszinezte nalam.
- masterkleer: legjob ar/ertek aranyban. Ivekben picit rosszabb mint a primochill, picit merevebb, de teljesen jo. Es mayhems pastellel nincs baja, most is ilyen csovet hasznalok.

[ Szerkesztve ]

(#26038) Supr@ válasza MPowerPH (#26035) üzenetére


Supr@
senior tag

Nem rossz, nem rossz:) milyen folyadekot hasznalsz? Kepen kicsit narancssargasnak tunik nekem

(#26039) seniman válasza F e Z o (#26036) üzenetére


seniman
addikt

Az enyhe kifejezés.A képen egy szintén nem aprócska HAF932 pózol egy ilyen mellett :DDD

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#26040) #90933760


#90933760
törölt tag

Utána csekkoltam német fórumon, a legjobb elektronikás az 6 fokozatot tud, sajnos én a legbutábbat fogtam ki, erről hiányzik az összes alacsony fokozat, csak a 2 felső van.
Viszont a leggyorsabb az mindegyiken megtalálható, én amúgy is maxon akarom járatni, kell a kakaó. Van is hangja ott már picit, de két vinyó mellett elfér.
Ha megjönnek a 10-es csatik meg a cső is akkor fasza lesz, bőven löki ez a vizet. Így 8-as csövön is szép.

(#26041) MPowerPH válasza Supr@ (#26038) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mayhems Pastel red van benne. Valszeg a fenyviszonyok miatt lehet. :)

Don't Tread On Me

(#26042) cinkoxid válasza MPowerPH (#26035) üzenetére


cinkoxid
senior tag

szép lett, gratula :K

(#26043) hszilard666 válasza MPowerPH (#26035) üzenetére


hszilard666
veterán

Nagyon gyönyörű lett! De az a ház hatalmas! :Y Ha egyszer ATX en fogok mókázni, lehet hogy bevállalom! :K

ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/4zpfvccf

(#26044) #90933760


#90933760
törölt tag

Az igen... :U A gpu blokkom, ugye ez az XX flow hogy a víz nem csak simán elmegy egyik felén és visszajön másikon, hanem elmegy és a tető kialakítása miatt átáramlik a másik oldalra és úgy megy vissza. Kicsit overkill szerintem de mindegy.
Ezen felépítésű a prociblokk meg a gpu blokk is, de a gpu blokk előző-előző gazdája úgy gondolta átalakítja, úgyhogy fúróval belebaszott párat a középső lamellába hogy ott átmenjen a víz. :U
Szerencsére nem lett lebarmolva teljesen, nem hinném hogy drasztikusan jelentkezne hőfokban, de ez bazdmeg... Kész.

(#26045) cinkoxid válasza #90933760 (#26044) üzenetére


cinkoxid
senior tag

gondolom nem közölte előtte

(#26046) #90933760 válasza cinkoxid (#26045) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem hinném hogy ő csinálta volna mert a többi cucc, meg a prociblokk az patent. Ezt így vette ő is. De vagy nem vette észre vagy igen, csak nem mondta el.

Gázosak nagyon ezek a pneumatikus csatlakozók. Tömítőt hiába rakom alá mert ezeknek nincs pereme és kinyomja a gumit és ereszt, ha visszább tekerem akkor jó de az úgy nem valami jó mert könnyezik sokszor ha nem is ereszt orrba szájba. Ezekre mindenképp teflonszalag kell. A másik bajuk, hogy talán fél milivel szélesebb a 8-as csatiknál. Vastagabb az anyaga. Ezekre nem sok értelme van lecserélni a 8-as rendszert.
A rendes 10-es vizes csonkok szerintem sokkal szélesebbek.
De az úgy mocsok drága lesz megint, mert kellene 10 csati ami legalább 6k, meg a szivattyú két adaptere, 8k, meg a cső és már 11k-nél járunk. Valószínű mégis a pneu csatikkal fogom összerakni, mert az filléres. Bár ha Tody beszámítja a 8-as csatikat akkor még lehet rá esély, ha nem akkor ki van zárva hogy vegyek.

(#26047) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Koszi sracok. Igen, a hazat erre a celra vasaroltam anno, mar 1 eve benne volt a fejemben ez a rendszer, csak nem akarodzott nekiallni megcsinalni. Bar mar most megfordult a fejemben, hogy az egeszet atkoltoztetem egy Stacker 935-be.

Don't Tread On Me

(#26048) #90933760


#90933760
törölt tag

Na jó én nem szenvedek ezzel tovább, inkább megveszem kollégától a 10W-os DDC-t. Azon fix 10-es csonk van aztán csá, és jóval erősebb is. És akkor nem kell szenvednem átalakító kitekkel, ami 2-3k lenne a szivattyúhoz, annyiért megkapom a DDC-t is. Meg akkor hogy ne legyen olyan egyszerű a rendszer egy single radit még rakok bele.
Viszont szeretném az északit is hűteni, de egybe van az alaplap hűtése. Akkor szét kéne vágni a hőcsöves hűtését és úgy visszarakni a többire, az északin meg volna blokk. Nem tudom. Lehet inkább rosszabb volna.
Bár ezt az alaplapot se fogom már eladni szerintem, itt rohad el nálam. De ha mégis attól még működik teljes értékűen hogy nincs hőcsővel összekötve a 4 bordája, az amúgy is kb dísz.

(#26049) fatal1ty1984 válasza #90933760 (#26048) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

Hőcsövet levágott akkor azonnal kimegy belőle a gáz és dobhatod a kukába az egészet

(#26050) #90933760 válasza fatal1ty1984 (#26049) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ezek sima rézbordák réz lamellával, csak össze vannak kötve hőcsővel is. Semmit nem fog számítani ha elvágom. Csak megszűnik a 4 borda között a kapcsolat, de önmagukban ugyanúgy hűtenek. Amúgy se ér lószart se ez a lamellában lévő hőcső. A déli hídnak meg elég az a kis borda, pláne hogy még a vinyók se arra vannak kötve hanem a Giga vezérlőjére.
[link]
Két radiról meg úgy is jön le elég levegő az alaplapnak.

Remélem nem lesz semmi baja a DDC-nek. Sima két kábeles verzió, úgyhogy még molexet úgy kell rá csinálnom. De lehet beforrasztok egyet fordulatszám kijelzőnek is, már ha ezen van neki láb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.