Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72001) Puma K


Puma K
veterán

Helló,

az Alphacool-nál mikor szokott akció lenni?

Igen erősen gondolkodom egy FC blokkon az MSI 3070 Ti Gaming X Trio-ra... de nem sietném el a dolgot.

Továbbá erről mi a véleményetek: Bitspower MonoBlock ARMXH RGB-Nickel ? Minőség, időtállóság miegymás szempontjából.

A procin jelenleg egy EK-Supremacy EVO - Full Nickel (Original CSQ) van, de a VRM-et is bevenném a hűtésbe ha már egy 9900K van az alaplapban.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#72002) tomcat78


tomcat78
őstag

Újra itt... :DDD Enthoo 719-el valakinek tapasztalata épített vízzel kapcsolatban? Akad néhány radi, amit bele akarok gyűrni... :D 2db 360/45, 1db 240/45, 1db 280/30 és 1 db 140/30. Van rá esélyem, úgy hogy még levegőt is kapjon a rendszer?

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#72003) fboldog válasza Puma K (#72001) üzenetére


fboldog
senior tag

Nem igazán rémlik akciós időszak.
GGL is csak 2019-ből talált Aquatuningos Cyber Monday akciót.

üdv.: Boldog Ferenc

(#72004) fboldog válasza tomcat78 (#72002) üzenetére


fboldog
senior tag

Mintha Demo07-nek lenne ilyesmi házikója, megtömve minden jóval.

üdv.: Boldog Ferenc

(#72005) laychi


laychi
veterán

Srácok.
Mi a különbség az alphacool NexXxos XT45, XT 45 V.2 és az XFlow modell közt?

(#72006) proci985 válasza Puma K (#72001) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

custom PCBre addig vedd meg a blokkot, amig kaphato. ha akciozzak, az azt jelenti, hogy a blokk EOL es valszeg az utolso darabokat soprik.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#72007) varmi2 válasza tomcat78 (#72002) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ez gyakorlatilag nem egy ethno pro2 csak más az eleje? Mert nekem van pro2-m. Felül és alul egy-egy 240mm 60mm vastag radi van, elöl meg egy 45mm vastag 420mm-es, és éppen befér. Semmi más radi esélytelen. Ha kell, tudok képeket készíteni holnap.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#72008) fonok87 válasza laychi (#72005) üzenetére


fonok87
aktív tag

A régebbi XT45 és a V2 közt annyi különbség van, amit az egymás mellé tett képeiken látsz (szerk.: nem olyan sok; itt egy rövid videó róla). A leglényegesebb szerinetm a síkból nem kiálló záródugók, amik az első verziónál néha tudtak útban lenni.
Az X-flow lényege, hogy a radiátor ellentétes végein van a be- és a kimenet. Ez jól jöhet, mert néhány esetben nagyon le tudja egyszerűsíteni a csövezést. Plusz, ha függőlegesen építed be és lentről felfelé áramlik benne a víz, gyakorlatilag nem lehet benne megrekedő levegő. Hátránya, hogy picit hosszabb mint a normál verziók.

[ Szerkesztve ]

Truss me, I'm an engineer.

(#72009) fboldog válasza laychi (#72005) üzenetére


fboldog
senior tag

Menjunk sorban (mind XT45 és 280 és 12 FPI, 45mm vastag):
V1: Multiport 6 (alul minden irányba van csatlakozás) kialakítás, feltöltő/leeresztő csatlakozás a túlvégen, Lekerekített végek

X-Flow: Multiport 6 (alul és felül minden irányba van csatlakozás), Lekerekített végek, X-Flow lényege, hogy egyik végen be és a másikon ki

V2: "Multiport" 4 (csak szemben álló oldalakon van csatlakozás, nincs a radiátor aljában) és van feltöltő/leeresztő csatlakozás a túlvégen.

ST30-nál pl. már nem létezik a leeresztő port és multiport jelleg csak a V2-nél.

üdv.: Boldog Ferenc

(#72010) Melorin válasza varmi2 (#72007) üzenetére


Melorin
addikt

Nekem alul-felül befért 360mm radi, a felső 55mm az alsó 60mm vastag, elölre pedig egy 420mm/45mm.

(#72011) laychi válasza fonok87 (#72008) üzenetére


laychi
veterán

:R
Köszönöm a gyors választ.

#72009fboldog Neked is. :)

[ Szerkesztve ]

(#72012) tomcat78 válasza varmi2 (#72007) üzenetére


tomcat78
őstag

Nem teljesen, még méretben sem teljesen ugyan akkorák. Ha minden igaz a 719 magasabb 3,5centivel. Viszont a Mélysége 1 centivel rövidebb. Az első adat radik szempontjából lényeges lehet. A ház már itt van.... Asszem lassan jöhet a legózás.... :C

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#72013) Demo07 válasza fboldog (#72004) üzenetére


Demo07
aktív tag

Jelen :DDD
Csak nagyon be vagyok tablázva, mostanában azért nincs is nagyon aktivitás fórumon... csak amikor már föld körüli pályára állítanék valamit kínomban :D

Na de a lényeg... Enthoo 719, dual loop, d5 nextek... cpu:420/30 radik(front+side) sorba kötve
gpu:360 monsta+360/30 hwlabs xflow..

ELADÓ vízhűtés cuccok: EK HDC 16mm fittingek

(#72014) MPowerPH válasza Demo07 (#72013) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szepen megoldottad!

Don't Tread On Me

(#72015) tomcat78 válasza Demo07 (#72013) üzenetére


tomcat78
őstag

Akkor asszem én is el fogok benne férni... :D

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#72016) Puma K válasza proci985 (#72006) üzenetére


Puma K
veterán

Az EK proci blokkot érdemes lenne lecserélni erre a Bitspower monoblock-ra...?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#72017) laychi


laychi
veterán

Van valakinek ezzel tapasztalata? Alphacool NexXxoS XT45 Full Copper Quad 480/560

[ Szerkesztve ]

(#72018) F e Z o válasza laychi (#72017) üzenetére


F e Z o
veterán

Ha jól emlékszem, abridabrinak volt ilyen radija.

H2O über alles!

(#72019) laychi


laychi
veterán

Abridabri hsz-eit nézve találtam talpat(alphacool univerzális), így kivitelezhető lehet egy külső radi.
A radiátor a gépház mellett lenne, csak a rajz miatt van lenn.
A bekötés megfelelő lenne így?
A pumpa kimenetébe jönne egy T-elosztó forgadható kk-s csatlakozóval, T egyik ágába leeresztő csap, szintén forgatható kk-s csatival, másik kimenetéhez menne egy hőmérséklet és áramlásmérő szenzor szintén kk-s csatival és úgy menne a proci blokkba.
Gondolkodtam, hogy a radiátor In és Outputjánál 1-1 gyorscsati menne a mobilizálhatóság miatt.

A corsair pumpa helyett ezt néztem, ez mennyire lenne ajánlott?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#72020) laychi válasza laychi (#72019) üzenetére


laychi
veterán

Ezek lennének az összetevők.
Szóljatok, ha valami még kimaradt.
Szerk.: A lötyi maradt ki, 1L elég lenne?

Blokk az megfelelő lenne vagy érdemes venni a jobb hőmérséklet miatt 2-3x-os áron valami másik fajtát?



[ Szerkesztve ]

(#72021) DroiDMester válasza laychi (#72019) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

gyors csatit inkább felejtsd el(nagyon meg fogja fogni az áramlási sebességed) inkább 4.db jó minőségű golyós csapot helyette!

pumpának meg inkább NORMÁLIS D5.öt válassz! mondjuk ezt => ULTITUBE D5

(#72022) Melorin válasza laychi (#72019) üzenetére


Melorin
addikt

Nekem pont a rajz szerinti felállás van, csak pont fordítva, a pumpából a radiba megy a víz, aztán vga majd a proci, és onnan vissza. De ez kb mindegy.
A corsair pumpában eredeti D5 van, a linkeltben utánzat. Ami valakinek bevált valakinek nem.

(#72023) laychi válasza DroiDMester (#72021) üzenetére


laychi
veterán

&#72022Melorin

Sorry, nem tudtam, hogy hamisítják és gyengébb minőség.
A tartály mérete mennyire befolyásolja a víz hőmérsékletet?

Melorin.
Az nem baj, hogy a felmelegedett víz a pumpába folyik vissza?
Én ezt elkerülve meghűtött vizet küldenék vissza bele, ez volt a bekötési terv lényege.

DroiDMester
A 4 golyóscsap + 1-1 db kk-s csati is, nem? Az 5x annyiba kerül, mint 2 gyorscsati.
Pumpával nem lehet ellensúlyozni az áramlás csökkenést?

#72024 F e Z o & #72025 varmi2 köszi a gyors választ.
F e Z o
"az az ajánlott, hogy a tartály után közvetlen a pumpa legyen."
Pumpa + tartály kombó a terv, mint láthatod.

[ Szerkesztve ]

(#72024) F e Z o válasza laychi (#72023) üzenetére


F e Z o
veterán

Mivel 1-2-3 dl vízről van szó a tartályban gyakorlatilag semenyiire nem befolyásolja a víz mennyisége a hőmérsékletét. Nagyobb tartállyal könyebb a feltöltést elvégezni. Egyébként egy átlag rendszerben 2-3 fok különbségek szoktak lenni hőfokokban, így csak az az ajánlott, hogy a tartály után közvetlen a pumpa legyen.

H2O über alles!

(#72025) varmi2 válasza laychi (#72023) üzenetére


varmi2
nagyúr

A tartály mérete nem befolyásolja a folyadék hőfokot. Ha jó a rendszered, akkor minimális a hőmérséklet különbség a víznek bárhol mérés. Pár tized fokon belül lesz mindenhol.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#72026) laychi válasza laychi (#72023) üzenetére


laychi
veterán

DroiDMester:
Sőt.2-2 db kk-s csati kellene 2 golyóscsap mindkét oldalára.
Másik 2 ugye ebbe csatlakozna bele, illetve a cső menne rá a csatival.

(#72027) fboldog válasza laychi (#72026) üzenetére


fboldog
senior tag

Gyors félreértés és tisztázás:

VPP 755 V3 nem egy D5 hamisívány, hanem egy D5 méretezéssel, formával kompatibilis pumpa/szivattyú megoldás.

A legtöbben azért kerülik a fórumban, mert a régebbi típusoknál (V1, V2) volt jópár igen kellemetlen hiba (pl. nem mindig idult el.). A V3-ban ezek a hibák javítva vannak és párunknál stabilan működnek.

Ettől függetlenül az adott ULTITUBE D5 kombó egy igen jó ajánlat.

A CPU blokkjának én inkább egy Heatkiller IV Pro-t vennék. :)

üdv.: Boldog Ferenc

(#72028) abridabri válasza F e Z o (#72018) üzenetére


abridabri
veterán

Nekem nem volt :N
Amúgy most vettem olyan radit amit layachi is tervez : [Alphacool 1080] . Még szerencse ,hogy átmostam . Első öblítés után :

[ Szerkesztve ]

(#72029) Laraxior válasza fboldog (#72027) üzenetére


Laraxior
titán

+1 a Heatkiller 4 Pro-ra.
Nalam nagyon hűti a CPUt :K

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#72030) blu79


blu79
addikt

Sziasztok , használ valaki ilyen záródugót ? Tényleg csökkenti a nyomást a rendszeren belül?

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#72031) mpierre válasza blu79 (#72030) üzenetére


mpierre
veterán

Nekem volt a rendszerben. Nincs túl sok teteje, izé, értelme. Előbb-utóbb úgy is nyitod a tartályt, akkor elillan az esetleg összegyűlt sóhaj a csövekből.

Persze csak akkor, ha a tartály a legmagasabb ponton van. Ha nem, akkor ez se hozza ki.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#72032) perecKING válasza blu79 (#72030) üzenetére


perecKING
senior tag

En ezt hasznalom, szerintem nagyon jo es hasznos. Sok kepet latni ahol a nyomas lerugta a KEMENY csovet.
En csak utolag raktam be es "lathato" lett az eredmeny. Rn elengedem a vizet siman 40-42°C ig volt hogy magasabbra is es olyankor a tartaly teteje tiszta para volt csorogtak a cseppek a falan. Amiota ezt beraktam ilyet nem tapasztaltam. Szerintem ilyen aprosagon kar sporolni bar en igy velekedek a viz teren is. Mindenkinek lenne meg ~3000 forint a hutovizre, de a deszt viz+gyogyszertari alkohol+(uzemanyag ;] ) biztos megeri a sporolast foleg mikor elaztatja a rendszert es CSAK egy alaplap lesz oda(ezt ertem a deszt viz+hozza adott"markas" huto koncentratum, en azzal vagtam haza anno a Z370 atx lapom)

(#72033) blu79 válasza perecKING (#72032) üzenetére


blu79
addikt

Köszi, kivi voltam csak hogy használ e valaki és tényleg jó e arra amire kitalálták :) . Mindenesetre én ezzel zártam le a disztro beöntő nyílását :)

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#72034) MPowerPH válasza blu79 (#72030) üzenetére


MPowerPH
félisten

Semmit nem er.

Don't Tread On Me

(#72035) laychi válasza fboldog (#72027) üzenetére


laychi
veterán

Az nem lehet, hogy nagyon le volt szabályozva és azért nem indult?

Jobb annyival az a heatkiller blokk, hogy megérje a 3x-os árat kifizetni érte?
Sőt, ha innen veszem, ahonnan a többit alkatrészt , akkor közel 4x annyiba.

(#72036) DroiDMester válasza laychi (#72035) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

A legjobb és egy átlagos blokk között MAX 2-3.fok eltérés van, sz.tem nem ér meg 3-4x árat -3.fok a CPU.n!

A VPP755.pedig indulásnál 2-3.másodpercig 100% on jár utána áll be a potméter szerinti állásba vagy ha PWM jelet kap akkor oda!

(#72037) Melorin válasza DroiDMester (#72036) üzenetére


Melorin
addikt

Főleg, hogy általában a kupak alatti gyári paszta/rossz forrasztás nagyobb hatással van a hőfokra mint egy akármilyen hűtés.

(#72038) abridabri


abridabri
veterán

Én nem vagyok megelégedve a Heatkiller4 pro val. Àtlagban 60pàr fokos max a Cpum jàték végeztével,de pàr naponta meg hirtelen 72-74 ig is felugrik. Holott a fesz fix 1,3v mindìg,se pbo se semmi màs vàltozó nincs. Flow rate is fix,ergo csak a CPU blokk lehet a hibàs.

(#72039) DroiDMester válasza abridabri (#72038) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ezekre a Ryzenekre nincs normális blokk mind1 mit raksz rá, a 7nm miatt nagyon közel vannak a magok és 1pontba fűtenek.

(#72040) Laraxior válasza laychi (#72035) üzenetére


Laraxior
titán

En 60-ert vettem, annyit megert, ebayen talalsz 70 körül, az sem rossz ar erte.

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#72041) capafog23


capafog23
őstag

Vízhűtésem már elbontódott.
Viszont meghagytam az OCTO-mat.
Ha jól emlékszem az OCTO elmenti saját magába a beállításokat.
Működhet az hogy 1-es számú gépen bedugom mindenhova beállítom amiket akarok.
Majd 2-es gépen akár csak Molex-ra dugom rá (usb-re nem) meg a ventiket rádugom és fogja azt csinálni a ventikkel amit az 1-es gépen felkonfigoltam?

(#72042) fboldog válasza laychi (#72035) üzenetére


fboldog
senior tag

Nem, hivatalosan elismert hiba.
Én, konkrétan kaptam az Alphacooltol ingyen és bérmetve egy V3-at az eBayen magánszemélytől vásárolt V2 verziómért.

abridabri: ezért okolni a CPU blokkot értelmetlen. Az egy statikus alkatrész, nem fog másképp viselkedni A és B napon. Inkább loggoltass a rendszerrel és nézd meg mi indul el a háttérben.

DroidMester: az XP³ Light V2 egy lassan 10 éves blokk. Érdemes megnézni a belső kialakításról a fotókat.

Lehet "működni" fog, de ne biztassuk megvételére egy olyan típusnak, amiből már az Alphacoolnál is van sokkal jobb megoldás:

[ Szerkesztve ]

üdv.: Boldog Ferenc

(#72043) DroiDMester válasza fboldog (#72042) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nem bíztattam senkit semmire, de amit írtam attól még úgy van, max 2-3.fokkal lenne jobb a HK PRO IV. tőle!

Amúgy ha én ajánlanék akkor BARROW LTCB 03-04N.et mondanám, hozza a 35.e res EK szintjét 15.e ért! Ráadásul full nikkelezett réz nem műanyag vacak!

(#72044) abridabri válasza fboldog (#72042) üzenetére


abridabri
veterán

De a CPU blokkot okolom. A VGA nem ingadozik, 50c és kész, tehát a loop rendben van.. A vìz előtt léghűtéssel a CPU ugyanezen a frekin ,ugyanúgy 4,7 allcoren 75-77C között ment .Nem ingadozott hirtelen 15fokokat.

[ Szerkesztve ]

(#72045) r4pt0r válasza capafog23 (#72041) üzenetére


r4pt0r
tag

Igen működik az elképzelés abban az esetben ha minden a rendelkezésre áll mint amikor programoztad. pl ha az egyes csatlakozón van egy hőmérő beprogramozva és ahhoz van minden beállítva akkor azt is kell vinni.

(#72046) laychi válasza DroiDMester (#72043) üzenetére


laychi
veterán

Ezt találtam, ez LTCP 03
Milyen material az a "POM'"? Vagy mit jelölne?

(#72047) fboldog válasza laychi (#72046) üzenetére


fboldog
senior tag

POM (aka: Acetal): műanyag fajta. Jobban bírja az alkoholt és társait mint a Plexi (aka: Akril).
Rendszeresen használt alapanyag a vízhűtés alkatrészeknél.

üdv.: Boldog Ferenc

(#72048) laychi


laychi
veterán

Ez a blokk mennyivel vállalhatóbb, mint a korábban tervezett XP³?

(#72049) fonok87 válasza laychi (#72048) üzenetére


fonok87
aktív tag

Az XPX az XP³-nál jóval fejlettebb microfines hűtőblokk. A legjobbak közül való általános használatban (azért mondom hogy általános mert az újabb Ryzenek jobban hűthetők a direkt rájuk tervezett blokkokkal). Egy hátránya lehet, hogy elég nagy az ellenállása.
Techpowerup teszt
Extremerigs teszt

Truss me, I'm an engineer.

(#72050) gery14


gery14
senior tag

Én 5900x re EKWB EK-Velocity D-RGB - AMD Nickel + Plexi t választottam.

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.