Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66001) Devid_81 válasza RECSKA (#65999) üzenetére


Devid_81
nagyúr

1.5 evig volt fenn az MX4 a VGA-n, ma bontasnal nem volt kiszaradva a paszta, teljesen szuper allapotban volt.
A mai napig ~50 fokon ment a VGA max a Corsair AIO-val.
Amikor elkezdett emelkedni a hofok akkor max a porszuro volt koszos, kis levego utan ujra jo volt honapokig.
Nekem soha nem volt bajom vele, ez meg a regi fajta, az ujat nem probaltam :N

...

(#66002) odorgg válasza fox_mulder (#65835) üzenetére


odorgg
addikt

Kínai D5 már egy hete teljesít szolgálatot, és eddig probléma mentessen.
Teljesen elégedett vagyok vele. Nem hangos, nincsenek indítási gondok, és az Alphacool tartályba is passzol. Az alaplap vezérli, azzal sincs gond.
Egyedül a rendszer feltöltése volt macera, mert alapjáraton a tartályból nem kapja fel a vizet, csak ha megdöntöm úgy, hogy a pumpa legyen alul. De ez már a VPP755-el is ilyen volt.

VPP755-öt szétszedtem, de nincs benn lerakódás, teljesen tiszta. Egyelőre nem foglalkozom vele, megy a fiókba. Tartaléknak jó lesz, ha valami történne a kínai D5-el. Majd akkor kap esetleg egy molex tápot is.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#66003) w580 válasza odorgg (#66002) üzenetére


w580
tag

Örülök hogy szépen dolgozik. :R

(#66004) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Tegnap reggel 7kor kezdtem, este 6kor lettem vele kesz.
Voltak apro problemak pl a szutyok Alpahacool blokkhoz kapott AMD csavarok kozul az egyiknek rossz volt a menete, meghuzas kozben megszaladt a csavar a keretben...
Igy kellett egyet kokanyoljak, az egyik csavart hatulrol egy anyaval kellett kiegeszitsek.
Mondanom sem kell pont egyet talaltam a szerszamos aljan...viszont atmeneti az egesz, procicsere lesz+masik blokk, es uj AM4 keret, mert biztos, hogy serult a menet benne :W

Ez volt az "elod":

...

(#66005) proci985 válasza Devid_81 (#66004) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

szep lett! latom lassan ki lehet rakni a megtelt tablat is :).

a csavar mondjuk para.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#66006) MPowerPH válasza Devid_81 (#66004) üzenetére


MPowerPH
félisten

:C :C :C

Don't Tread On Me

(#66007) Aljasvip válasza RECSKA (#65999) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Nálam is ez történt MX4-nél a Vega 64-en.
Egy itteni ajánlás alapján Hydronaut került rá, most fél éves és jól tartja magát.

Devid_81veterán2020-10-25 10:36#66004

Szép lett!

Ha fejlesztésen gondolkozol majd a jövőben, egy vertikálisan elhelyezett VGA nálam 4-5°C-t javított a hőfokokon, gondolom mert nem szorul be a meleg levegő a kártya alá.

[ Szerkesztve ]

(#66008) Devid_81 válasza proci985 (#66005) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Tele van, ez a radi az elejeben annyira hataron volt berakasnal...
Majd megprobaltam a csoveket ratolni hatulrol, rament de nem birtam meghuzni a fittingeket...sikitas+idegallapot
Oke nyomasproba...engedte a levegot...oke akkor ventik ki, radi ki, kivulrol osszerak, vissza a helyere...hold on...nem fer be... :D
Kb 5 litert izzadtam mire rajottem a sorrendre, mi miutan kovetkezik...
Aztan a nyomas proban atment, kb fel ora alatt nem mozdul meg a mutato, remelem az eleg ahhoz, hogy a vizet benn tartsa a helyen :)
Ma reggeli check up-nal meg minden szaraz volt :)

Csavar, jah majd rendelek egy masik keretet+ez a blokk megy a levesbe mert Prime alatt a kis 3600XT felmegy 78-80 fokra csucsban.
Bar hozzateszem soha nem neztem utana ez jo e vagy sem, csak gondolom vizzel hutve raadasul alapon ez picit meleg lehet.

VGA viszont meglepett, tegnap egy fel orara ott hagytam had melegedjen, TDP elengedve, max fesz, minden max.
Eddig AIO-val ez 52-54 fok volt amikor jobb ido volt a szobaban, most meg 44 fokon allt, meg sem mozdult.
Ha alapon hasznalnam akkor -4/5 fok lenne, abbol kiindulva, hogy az AIO-val mit produkalt.

...

(#66009) Aljasvip válasza Devid_81 (#66008) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Zen2 proci esetében teljesen jó az a hőfok. 7nm miatt kicsi a hőátadó felület, ezért nem tudod olyan effektíven hűteni.
Egy működő blokkot ne kukázz emiatt.

Nem Prime-ozni kell, hanem használni. Játékok alatt meg fog állni max 70-72°C környékén, ami bőven jó. Esetleg egy kis negatív vcore offset mehet neki, de ha nem akarsz bíbelődni vele, akkor hagyd gyári beállításon.

[ Szerkesztve ]

(#66010) MPowerPH válasza Devid_81 (#66008) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az FC blokk az FC blokk. Egy AIO mar a kialakitasa miatt sem erhet a nyomaba.

Don't Tread On Me

(#66011) Devid_81 válasza MPowerPH (#66010) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jaja, ezt latom, ez nagyon mas.
Meg a ventik full alapon, semmihez nem nyultam, de lehet nem is kell most mar.
Kozel egy liter viz van a rendszerben, mondjuk amikor ez elmelegszik akkor onnan az jo ido mire ujra visszahul :D

Ezekkel a hulye csovekkel nem tudok mit kezdeni, hogy rendezzem oket, hogy valahogy kinezzenek.
Pedig en merev csoves rendszert nem fogok csinalni, isten ments :(

...

(#66012) MPowerPH válasza Devid_81 (#66011) üzenetére


MPowerPH
félisten

Felso radi megforditva, adapterekkel megtoldva, hogy a cso ne torjon meg? Akkor kijonne az a kuszasag. Siman elferne, 1db 90 -es adapter, meg 1db 10 vagy 20mm -es toldo, per bemenet.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#66013) KAMELOT válasza Devid_81 (#66004) üzenetére


KAMELOT
titán

Ez elég gyenge lett :D

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#66014) flashpointer


flashpointer
őstag

Mik a tapasztalatok milyen VGA kartyakhoz szoktak Full cover blokkot kesziteni? Minden nepszurebbhöz vagy csak 1-1 gyarto top oc karijahoz?
Kineztem ujitasra egy 3070-et de annyit nem akarok vele varni mire a legtobb blokkgyarto eloall a sajat cuccaival es kompatibilitasi listajaval. Igazabol nem menne ra egybol vizhutes de a lehetoseget meg szeretnem tartani : ) Melyik gyartonal erdemes igy nezelodni, ami igy szimpatikus az Asus strix vonal.

(#66015) MPowerPH válasza flashpointer (#66014) üzenetére


MPowerPH
félisten

Asus -okra mindig keszul. Strix -re, TUF -ra is lesz.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#66016) Devid_81 válasza MPowerPH (#66012) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Lehet majd egyszer atforgatom :R
Meg csak tesztelem ez a sok uj fittinget.
Remelem nem fog ereszteni egyik sem, foleg az a 90 fokos ami ket darabbol all...
Azoktol parazok kisse, mert kaptak tekergetest mire a helyukre kerultek.

[ Szerkesztve ]

...

(#66017) KAMELOT válasza flashpointer (#66014) üzenetére


KAMELOT
titán

Zotac, gigabyte, evga, msi is csinál fc blokkos vgat. Először a 3070-et kéne megcsinálni :DDD

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#66018) Devid_81 válasza Aljasvip (#66007) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ebben a vacak hazban nem tudom megoldani, mert nincs vertikalis felfogatas a hatlapon, igy fogalmam sincs, hogy lehetne anelkul sajnos :(

Masik, okosan vettem flow meter-t, temp sensor-t, de nagyon ugy latszik kell hozza valami vezerlo cucc, ugyanis semmit nem tudok veluk kezdeni, a lapon nincs temp sensor csatlakozo amugy sem. :W

...

(#66019) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Urak,

Mivel ket radi van a rendszeremben lenne egy kerdesem.
Erdemes lenne ugy megcsinalni a kort, a jelenlegi VGA-CPU-Radi1-Radi2-rol VGA-Radi1-CPU-Radi2-re?
Nem tudom ezzel huvosebb lehetne-e majd kesobbiekben egy 12/16magos CPU vagy sem.
Ilyesmivel kiserletezett mar valamelyikotok? :B

...

(#66020) varmi2 válasza Devid_81 (#66019) üzenetére


varmi2
nagyúr

Semmit nem számít a sorrend.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#66021) Fesq


Fesq
tag

Sziasztok!

Nincs valakinek elfekvőbe egy EK gtx970 blokk.
De a márka teljesen mindegy.
Többit privátba...Köszi.

" Rövid az élet, hosszú a sír, mindenki játsszon, amennyit bír "

(#66022) MPowerPH válasza Devid_81 (#66019) üzenetére


MPowerPH
félisten

Csak akkor, ha egyszerubben tudnad bekotni. Ami persze nem igaz, mert ugy kuszabb lesz.

Don't Tread On Me

(#66023) Devid_81 válasza MPowerPH (#66022) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Akkor ez elmeleti es egyben eltemetett kerdes marad :R
Sejtettem, hogy nem sok ertelme lenne:)

...

(#66024) MPowerPH válasza Devid_81 (#66023) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor lenne ertelme, ha mondjuk a VGA lenne a CPU ele bekotve, es mondjuk tobb kartyarol beszelnenk. A 2db 290X pl. anno az in-out kozott 6 fokkal megdobta a vizhot. Szoval a 6 fokkal melegebb viz a procinak mar nem lenne jo. De ugye ez szelsoseges.

Don't Tread On Me

(#66025) KAMELOT válasza Devid_81 (#66019) üzenetére


KAMELOT
titán

Tedd külön körre és viszlát :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#66026) korcsi válasza KAMELOT (#66025) üzenetére


korcsi
veterán

Az tényleg azonos mértékű módosítás... :)

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#66027) Devid_81 válasza KAMELOT (#66025) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Kicsi a haz hozza, tudom csereljek hazat...:D

...

(#66028) abridabri válasza Devid_81 (#66027) üzenetére


abridabri
veterán

Haz maradhat ,vegyel kulso radit :)

(#66029) Dr V


Dr V
őstag

Sziasztok!

Külső radihoz hogyan lehet megoldani a kivezetést a csövezéshez? Érdemes gyorscsatlakozót használni hozzá?

(#66030) MPowerPH válasza Dr V (#66029) üzenetére


MPowerPH
félisten

Vagy pass through, ha olcson akarod meguszni, vagy a dragabb, de sokkal jobb megoldas, mert a radi mindig levalaszthato lesz, az a Quick Disconnect No-Spill Coupling. Ez sem draga egyebkent.
Tan ez a legjobb tipus., de par helyen azert panaszkodnak ra.

De van a Swiftech -nek is, LOK-SEAL QUICK DISCONNECT NON SPILL COUPLINGS.

Igazabol nem tudom, meylik a legjobb... Alaposan utan kell jarni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#66031) abridabri válasza Dr V (#66029) üzenetére


abridabri
veterán

Gyorscsatit egy esetben ajananek, ha az ellensegem lennel :DDD
Par honap/ev utan elfarad es ereszteni fog / aramlast lefogja b.r.u.t.a.l.i.s mertekben. Kiveve ,ha sikerul szerezned egy [Koolance QD4] -et.

(#66032) MPowerPH válasza abridabri (#66031) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, en is a QD4 -et akartam linkelni, a 3-as sikeredett. Szoval igen, a QD4 a legjobb. De olvasni, hogy par ev utan mar nem zar rendesen.

A masik lehetoseg, hogy siman pass through, es azokra raraksz 2-2db minosegi golyos csapot, koztuk egy forgathato extenderrel. Igy lecsatolaskor a veszteseg is minimalis lesz.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#66033) Dr V válasza MPowerPH (#66030) üzenetére


Dr V
őstag

Köszi, asszem ez lesz akkor a megoldás, gyorscsati felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#66034) MPowerPH válasza Dr V (#66033) üzenetére


MPowerPH
félisten

De, lehet kapni kis panelt, ha a hazadon nincs kivezetes. Van belole sok.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#66035) fboldog válasza MPowerPH (#66034) üzenetére


fboldog
senior tag

Tesztelve QD3-at (használtan vettem), igen be tud ragadni. Kb. addig van értelme amíg ellenőrzi az ember, hogy jól rakta-e össze a videókártya blokkját és nem száll el sehol a hőmérséklet.

Én is arra jutottam, hogy 2-2 csap és köztük forgatható toldó a legjobb megoldás.
Amire érdemes figyelni, hogy némelyik csap nem rendelkezik túl nagy belső átmérővel.

üdv.: Boldog Ferenc

(#66036) MPowerPH válasza fboldog (#66035) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, mindenkeppen minosegi csap legyen, lehetoleg ne szukitett. Ez mondjuk dragitja is az egeszet. Magasan ez kerul a legtobbe.
En mar korabban megterveztem ezt a kulso radis dolgot. A neheze nalam az, hogy ugye en 2db kulso radit akarok, ami annyit tesz, hogy koronkenti 4 csap, magyaran 8db csap lenne beepitve. Elegge extrem, penzugyileg is. :B

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#66037) fboldog válasza MPowerPH (#66036) üzenetére


fboldog
senior tag

Az, de ha nem zavar (engem zavar a színe pl., de jelenleg elengedtem...), hogy nem valami vízhűtés gyártótól veszed, akkor (bár nem pont 10mm - mint az EK, hanem csak 8mm) akkor azért lehet találni pl.
https://www.fetis.hu/riegler-valve-line-mini-golyoscsap-g14-b-b-dn-8-50374

üdv.: Boldog Ferenc

(#66038) proci985 válasza Devid_81 (#66019) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nem hinnem.

a 290X CF durvan melegiti a vizet eredmenyek tolem vannak, nekem volt
pumpa -> 290X_2 -> 290X_1 -> CPU -> rad1 -> rad2 -> rad3 -> rad4
es
pumpa -> CPU -> rad1 -> rad2 -> 290X_1 -> 290_2 -> rad3 -> rad4
kor is. a CPU egy kicsit huvosebb volt, de ott tobbet szamitott, hogy a melegedosebb 290_1rol ment a huvosebb 290X_2 masodlagos kartya fele a folyadek es nem forditva. par fok amugy se erdekes, max feljebb kell allitani az automata vezerlest.

meg ugye ez tenyleg a worst-case eset volt, 800-840W kozott ingazodo 3Ds terhelessel pl Far Cry 4 alatt (GPUlimit + CPU dolgozik).

ket kor szerintem a H700ban nem nagyon fer el, a (nagyobb) 630ban is nagyon necces.

viszont igazabol rakd ossze, aztan ha meleg, akkor lehet agyalni. de ha mondjuk 5 fokon mulik igy telen akkor eleve gaz van, mert nyaron a kanikulaban el fogja magat fozni a setup.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#66039) MPowerPH válasza fboldog (#66037) üzenetére


MPowerPH
félisten

Most 2db ilyen Bitspower csapom van a radikra rakva. Ez mondjuk rohadt draga. En hasznaltan vettem, bagoert, de egyebkent valami £30 lenne darabja.
Barrow lenyegesen olcsobb, es az ennek a masolata.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#66040) Tom456


Tom456
tag

Üdv, erről a ventiről esetleg valami vélemény, mennyire hatékony/ mennyire éri meg?
EK-Vardar EVO 140ER D-RGB [link]

Xbox Live / PS Network: GT0Mi95

(#66041) Melorin válasza MPowerPH (#66039) üzenetére


Melorin
addikt

Én [ilyet] vettem és teljesen rendben van, minőségi. Annyi, hogy a logó egy kicsit lekopott a sok szerelgetéstől.

(#66042) MPowerPH válasza Tom456 (#66040) üzenetére


MPowerPH
félisten

Inkabb a ventis topikba valo, de azt hiszem, egy igazi katasztrofa. :N

Don't Tread On Me

(#66043) Tom456 válasza MPowerPH (#66042) üzenetére


Tom456
tag

Értem, és még annyi, h a vga-t érdemesebb külön körbe rakni vagy mehet egyből a cpu után?

Jelenlegi setup:

[ Szerkesztve ]

Xbox Live / PS Network: GT0Mi95

(#66044) RECSKA válasza Tom456 (#66043) üzenetére


RECSKA
veterán

Nalam pl a vgarol megy az m.2okre, majd chipszet, onnan cpu es vegul a ramokra. Ezutan jon a 3 radiator,tartaly, pumpa... :R

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#66045) F e Z o válasza Tom456 (#66043) üzenetére


F e Z o
veterán

Ahogy a csövezés jobban kiadja. Nálam D5 - MORA2 - VGA - CPU a sorrend...

#66044RECSKA : Nálam szerintem kivitelezhetetlen lenne 19/13-as csövezéssel a 2db M.2 SSD és a chipset hűtése... :D

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#66046) MPowerPH válasza Tom456 (#66043) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nalad itt adja magat, pumpat beforditanam 90 fokkal(csatik elore nezzenek). Pumpa - felso radi - CPU- VGA, majd nem tudom mi a kovetkezo, van elol meg 1db radiator, azt latom, de az cross flow?
Sok dolog nem latszik a keprol. :N

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#66047) Tom456 válasza MPowerPH (#66046) üzenetére


Tom456
tag

Fent van egy Alphacool NexXxoS ST30 Full Copper 360mm, elől pedig egy Alphacool NexXxoS ST30 Full Copper X-Flow 280mm, mi a jobb ha az első ventik de vagy ki fújják a levegőt? (jelenleg kifelé)

Xbox Live / PS Network: GT0Mi95

(#66048) MPowerPH válasza Tom456 (#66047) üzenetére


MPowerPH
félisten

Egy masik szogbol csinalhatnal egy fotot. :B Tartaly tetejenel osszefutnak a csovek, es nem latom, mi hova.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#66049) Melorin válasza Tom456 (#66043) üzenetére


Melorin
addikt

Nekem hasonló egységeim vannak, itt van az enyém, hátha jó lesz ötletadónak. Annyi, hogy még hiányzik egy kis cső a VGA-CPU között :D

(#66050) mozso válasza MPowerPH (#66032) üzenetére


mozso
senior tag

Én ezt a két tesztet találtam QDC témában:

Nekem most az EKWB QDC van (2db), Egy D5 pumpa (3200-4000RPM terhelésfüggő) viszi a vizet, két HWLabs radiátor és egy EKWB blokkal.

Szerintetek érdemes lecserélni 4db BitsPower csapra a 2db QDC-t?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.