Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) proci985 válasza #90933760 (#22994) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

na az enyem 36os ADAD volt, a legelso szerias. mar a polcon pihen (siman volt 40-45dbA seek kozben, az UK2000ret verte hangban es open test benchen is ventit kellett ra rakni), de kb 2000+ nap van benne, kb 4-5 evig 24/7ben ment. CM690ben konkretan megorultem tole.

hm, igazabol a vicc az, hogy nekem is van itthon egy Cosmos Sem is (a HTPC), szoval ha elkap a harci ideg abba elvileg befer egy dupla elore (es meg marad 5.25os slotom) plusz egy 60as 360as felulre, vizre elvileg jobb a Cosmosnal. csak szerintem a Cosmos a letisztult formaival a CM legszebb haza es a fem vaz miatt sokkal masszivabb az Snel. a hibaival meg 6 ev alatt megtanultam egyuttelni

Joshi: teny, de anno a vinyoknak valo vizek par eve meg ilyen 20-30k korul mozogtak. na ugy nezve annyira nem draga mondjuk egy 256gigas SSD jelenleg.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23002) eventus válasza bombibmw (#23000) üzenetére


eventus
veterán

Oldalra bizony, érzem is elől, hátul, de itt mindegy is. Maradnék az SP mellett, csak a PWM-et kérdeztem, mert lehet azzal van a baj.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#23003) bombibmw válasza eventus (#23002) üzenetére


bombibmw
veterán

Oda van szorítva a radira a 4db AF140 és oldalra szinte semmi nem jön ki,csak előre. :)

Én úgy voltam vele,hogy lesz motorzaj,mert videókban láttam/hallottam,de azt is tudtam,hogy csak egy fordulatszám tartományban csinálják,így nem érdekelt annyira.
Ezeknek viszont semmi hangja.
Közben sikerült szépen belőnöm a profilokat a fan expertban,így megy az összes venti és le lehet vinni a fordulatukat gyönyörűen.
Mondanom se kell,semmit nem hallok a gépből és így pont is került az építésre. :)

[ Szerkesztve ]

(#23004) eventus válasza bombibmw (#23003) üzenetére


eventus
veterán

Akkor majd meglatjuk. Koszi az infókat :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#23005) Reggie0


Reggie0
félisten

Kerdes: a modderek meg szoktak tervezni mondjuk solidworksben vagy valami hasonloban, amit megepitenek? Akar a hocsereloket vagy barmit. Elvileg ezeket lehet szimulalni is.

[ Szerkesztve ]

(#23006) gianni85 válasza bombibmw (#23003) üzenetére


gianni85
veterán

Szia! Melyik pumpa ment a gépbe? 220/260/400?

(#23007) bombibmw válasza gianni85 (#23006) üzenetére


bombibmw
veterán

Szia!
Az,amit a szetthez adtak,a 260-as.
Hátránya,hogy nem lehet szétszedni,ezért nem is lehet kitisztítani rendesen,csak kiöblíteni.
Talán majd valamikor váltok D5-re,de egyenlőre ez is elég bőven.
Jól tolja a vizet és elég halknak mondható.

(#23008) gianni85 válasza bombibmw (#23007) üzenetére


gianni85
veterán

Köszi. Ez jó támpont, az én rendszerembe is elég lesz akkor egyelőre a 260-as. Első vizes rendszerbe nem szeretnék csillagászati áron kapásból a legjobb komponenseket bepakolni.

(#23009) ViZion válasza bombibmw (#23007) üzenetére


ViZion
félisten

Ha megfelelő löttyöt használsz, akkor nem is kell szétszedni, minek? Akváriumban is hónapokig megy és csak a szivacsokat, meg annak a tartóhengerét takarítom, a rotort meg mittomén félévente... PC-ben meg "picit" tisztább víz kering.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#23010) bombibmw válasza ViZion (#23009) üzenetére


bombibmw
veterán

Mindent kimostam desztvízzel,mielőtt beépítettem volna és a Phobya lötyi is jó állítólag, így remélem,nem lesz gond. :)

(#23011) ViZion válasza bombibmw (#23010) üzenetére


ViZion
félisten

Nem lesz gond. Miért lenne? Ne legyetek negatívak! :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#23012) JasL


JasL
senior tag

Na próbálom összerakni a rendszert. Phobya kit. Elölre sikerült beszerelnem a radiátort és a ventiket. Azonban most mintha hiányzona egy alkatrész, ez lehetséges? CPU backplate-t nem találom... EK Supremacy EVO blokk, rendelnem kellett volna? :F

(#23013) ViZion válasza JasL (#23012) üzenetére


ViZion
félisten

Gyári nem megy oda? Anélkül nem áll meg? Nem kell feltétlenül backplate...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#23014) mrbig25 válasza JasL (#23012) üzenetére


mrbig25
őstag

Supremacy EVO-hoz jár hátlap. Pár hete jött meg az enyém is és volt benne.

ViZion
A blokkot rögzítő csavarok egyik vége a hátlapba megy bele, a másik végére meg megy a rugó+anya páros, ami rögzíti a blokkot.
Szóval Supremacy blokkoknál jó ha van hátlap, mivel szerves része a gyári rögzítési módszernek.

[ Szerkesztve ]

...

(#23015) bombibmw válasza ViZion (#23013) üzenetére


bombibmw
veterán

Az UC2-höz nem jár.
Szerintem a Supremacy-hoz kéne,hogy legyen.

(#23016) ViZion válasza mrbig25 (#23014) üzenetére


ViZion
félisten

OK, nem gugliztam. Enyémnél opciós volt. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#23017) JasL


JasL
senior tag

Köszönöm mindenkinek, valóban volt benne CPU backplate, el volt dugva nagyon egy karton alá a doboz alján.

Egyébként elkészült életem első vízhűtése :)

(#23018) JasL


JasL
senior tag

Első vízhűtésem:

CARBIDE on WATER

[ Szerkesztve ]

(#23019) deadwing válasza JasL (#23018) üzenetére


deadwing
addikt

Minden piros lesz :)
A ramjaid szerintem nem jó slotokban vannak. :N

bombibmw: nagy nagy gratula a cuccodhoz! Most már én vagyok irigy :)
Én meg épp azon agyalok, hogy lehet túlzásba estem a Mora 2-vel. Lehet kisebbre kéne cserélnem. :)

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#23020) JasL


JasL
senior tag

Még annyit fűznék hozzá, hogy soha nem láttam életemben vízhűtést a sajátomon kívül élőben, és soha nem is láttam senkit építeni. Ehhez képest büszke vagyok a teljesítményemre. A CPU cső azért ilyen hosszú, hogy azon át le lehessen engedni a rendszert.

deadwing: pont ma tettem át őket a fekete slotokba, hogy dizájnosabb legyen. Számít ez valamit? Elvileg így vannak duálban amúgy, csak a könyve szerint piros-pirost érdemes először feltölteni, és utána a fekete-feketét.

[ Szerkesztve ]

(#23021) deadwing válasza JasL (#23020) üzenetére


deadwing
addikt

Nem tudom számít-e, de ha azt írják, valamit csak...

Jut eszembe, én ezekkel építettem meg a rendszert:
Masterkleer PVC tömlő 16/10mm
EK Water Blocks EK-CSQ Fitting 10/16mm G1/4 - Nickel

Az a problémám, hogy ezek a csatlakozók szinte semennyire sem szorítják meg a csövet. Picit meghúzom, vagy oldalirányba ha feszítem, már szét is jön.
Miért ilyen ez?? Folyamatosan félek, hogy szétesik valamelyik csatlakozás :(
Más nem tapasztalt ilyet? Tudok ezzel valamit kezdeni szerintetek?
A Bitspower Fittingek ehhez képest brutál erősek, alig lehet leszedni róluk a csövet, pedig még leszorító anya sincs rajtuk ugye...

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#23022) JasL válasza deadwing (#23021) üzenetére


JasL
senior tag

Igazad van, vissza is cserélem, valahogy úgy jobban tetszett.

Milyen venticsatira tegyem a radiventiket? Most CPU-n van, de eléggé zúg.

[ Szerkesztve ]

(#23023) deadwing válasza JasL (#23022) üzenetére


deadwing
addikt

Valami egyszerű tekerős vezérlőt javasolnék. Vagy biosban a venti profilt kéne kicsit beállítani.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#23024) JasL válasza deadwing (#23021) üzenetére


JasL
senior tag

Nekem a Phobya kit-ben brutálisan erősek a fitting-ek, 13/10-esek. Izomból sem leeht szinte letépni a csövet, ha ráhúzom jól a fittinget. Egy csöpp vizet nem eresztett, pedig még életemben nem csináltam ilyet.

Venti-gond: nem úgy értem, persze, hogy BIOS-ban tudom meg szoftveresen is, a gondom az, hogy a CPU pin sebessége nem vezérelhető, és tartja egy alap RPM-et, ami ugye nekem nem túl jó. MEgpróbálom rátenni CHASSIS FAN PIN-re, csak félek akkor sipolni fog, hogy nincs CPU venti on-board.

[ Szerkesztve ]

(#23025) bombibmw válasza JasL (#23018) üzenetére


bombibmw
veterán

Gratula hozzá!
Hőfok milyen?
A hátsó traktussal mi újság van(pumpa,tartály) képügyileg?

A ventiket kéne tudni az alaplapnak vezérelni.
Nálam is simán mennek(most már)a 3pinesek a lapról,profilban beállítva.

(#23019) deadwing:
Nagyon köszi! :R
Háát,az Interceptor-ban van hely bőven,meg lehet pakolni szépen. :)

[ Szerkesztve ]

(#23026) deadwing válasza JasL (#23024) üzenetére


deadwing
addikt

Biosban be lehet lőni disabledre a cpu fan controlt. Akkor nem sípol.
Na ez az... nálam ha ráhúzom, nincs az az érzés hogy megszorítaná. Simán 2 ujjal rá lehet tekerni, talán az utolsó fél milliméteren ha érzek némi ellenállást. Nem értem az EK-t, hogy szabták ezt a csavart ennyire el. Nálam sem ereszt, de a félelem sajnos bennem marad.
Valaki megnyugtathatna, hogy ez jó így. :)

(#23025) bombibmw: csak felül van benne hely, mert a hot swapes vinyó rack elöl elfoglalja teljesen a helyet. Szóval felülre csak egy radi férne el, az meg kevés lenne a 2 gpunak.

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#23027) bombibmw válasza JasL (#23024) üzenetére


bombibmw
veterán

Ha belemész a Fan Expert-be ott bal alul van egy olyan opció,hogy Fan Tuning.
Azt indítsd el és várj,amíg lefut!
Ez analizálja a ventik fordulatszám tartományát és ezután fogod tudni állítani őket szépen csatinként.

(#23026) deadwing:
Értem.
Házcsere? :D

[ Szerkesztve ]

(#23028) deadwing válasza bombibmw (#23027) üzenetére


deadwing
addikt

Sosenem. Szeretem a házamat :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#23029) JasL válasza bombibmw (#23025) üzenetére


JasL
senior tag

Hátulja az nem szép, de az konkrétan nem látszik. A tartálynak meg nem volt kedvem lyukakat fúrkálni, úgyhogy nagyon biztonságos táp felett jutott neki hely :U Így legalább benne maradhatott az ODD keret, az SSD keret kijött és bementek a hotswapbe.

Hőmérsékletek brutál szarok, valakivel meg kell kupakoltatnom, terhelés alatt 4.4-en is felmegy 81-re.

[ Szerkesztve ]

(#23030) JasL


JasL
senior tag

Ja és a Phobya ventik nem PWM-esek :((( Expert Fan nem tudja szabályozni őket, fixen mennek maxon. Totál gáz, szereznem kell jó 2x120-as ventiket, halkat, bikát.

(#23031) F e Z o válasza JasL (#23029) üzenetére


F e Z o
veterán

Mennyi feszt kér 4,4-en a proci? Nem tudsz már rajta csökkenteni? Ezeknél a prociknál a kupak alatt egyébként már normális paszta van elméletileg, nem?

Mitől ilyen lágbuborékos a tartályban a víz, most töltötted fel a rendszert?

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#23032) JasL válasza F e Z o (#23031) üzenetére


JasL
senior tag

Aha, most töltöttem fel nemrég. 1 liter Phobya Clear + 30 ml 96%-os etanol keverék. Tényleg, ne mtudod mikorra mennek ki kb a bubik?

Procit csak léggel próbáltam lejjebb vinni a feszt, de még adaptívan is elmakkant. Annyira nem értek a tuninghoz, pedig jó lenne.

(#23033) JasL válasza F e Z o (#23031) üzenetére


JasL
senior tag

Na, 4.8 Ghz-en 1.39 V-ot kér enni. Szerintem ez kicsit sok lesz neki :)

[ Szerkesztve ]

(#23034) F e Z o válasza JasL (#23033) üzenetére


F e Z o
veterán

Persze vízzel magasabb feszt tudsz adni a procidnak, de előbb rendesen kitesztelném a helyedbe, mielőtt még delid-re adnám a fejem. Van egy szint, ahol még jól skálázódik egy proci, ezt keresd meg. Irány a haswell topic segítségért.

H2O über alles!

(#23035) ViZion


ViZion
félisten

Gratula az "újvizes" kollégáknak! :R
...csak keresztelőt ne tartsatok a HW-nek :DDD

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#23036) JasL


JasL
senior tag

Nem bírom, marha hangos a Phobya venti.. ha ilyet vennék a helyükre, mi a véleményetek? Noctua ipari venti

[ Szerkesztve ]

(#23037) F e Z o válasza JasL (#23036) üzenetére


F e Z o
veterán

450-es fordulaton biztos nincs hangja, de azért a 2000-es fordulat és a hozzá társuló majdnem 30dB(A) azért szerintem elég hangos.

H2O über alles!

(#23038) JasL válasza F e Z o (#23037) üzenetére


JasL
senior tag

Azért nem hagynám, hogy felmenjen 2000re természetesen, korlátoznám a maxot. Azért tetszik ez a venti, mert fekete (pedig Noctua), és van rá 6 év gari. Azon kívül külhonból rendelném, 7e HUF-ból meglenne darabja. Egyébként tényleg csak azért nem a retail fehér-csoki, mert undorító a színe, ez a fekete még elmenne.

(#23039) proci985 válasza JasL (#23038) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

7ezerert szerintem nevetsegesen tularazott, de ez ugy altalaban igaz a Noctua ventikre (kb Sflex/EBM Papst minoseget tudtak regebben dupla aron).

6 ev gari sok, a 150ezer oras MTBF viszont felsokategoriaban atlagos ertek. a 7ezres ar viszont egy magnetic bearinges ipariert is kisse magas lenne (ennel mar csak a San Ace lenne dragabb, de az Europaban beszerezhetetlen)

ipari venti meg nem ott kezdodik, hogy feketere szinezunk egy ventit es kicsit optimistan merunk 30 dbAt 2000rpmre (kizart, hogy harmad-negyedannyi erzekelt hang mellett tudja az SFlex szintjet).

iszilard: en 1900as SFlexet hasznalok 5Vn, de azt mar ahogy tudom evek ota nem lehet kapni, az utod -Nidec Servo- Gentle Typhoon szinten kifutott. elvileg a Grand Flex a jelenlegi utod, de nem tudom ki az OEM.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23040) hszilard666 válasza proci985 (#23039) üzenetére


hszilard666
veterán

Akkor milyen ventiket ajánlanál radira? :R

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#23041) JasL válasza hszilard666 (#23040) üzenetére


JasL
senior tag

Ha halkat akarsz, én maradnék a Noctuanal.

(#23042) simlisgumis válasza hszilard666 (#23040) üzenetére


simlisgumis
tag

Csak is Noiseblocker.

(#23043) JasL


JasL
senior tag

Nagyon jó hatással van a vízhűtésem a procira, nem gondoltam volna! 4.6Ghz-en 1.23V-on 60 fok a legmagasabb maghőmérséklet terhelten.

[ Szerkesztve ]

(#23044) szacsee válasza hszilard666 (#23040) üzenetére


szacsee
nagyúr

NB-Eloop.

Jasl: kupak mennyi?

(#23045) JasL válasza szacsee (#23044) üzenetére


JasL
senior tag

Mivel tudom mérni?

(#23046) #90933760 válasza JasL (#23045) üzenetére


#90933760
törölt tag

CPU hőmérséklet a kupak. Vagy ha az nincs akkor a CPU package.

[ Szerkesztve ]

(#23047) JasL válasza #90933760 (#23046) üzenetére


JasL
senior tag

De mivel mérem? :U

(#23048) ViZion válasza JasL (#23047) üzenetére


ViZion
félisten

...programmal. OpenHW monitor, meg egy halom progi kiírja a sensor adatokat. IRL meg pl. ventivezérlő hőmérőt oda kell oldalához rögzíteni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#23049) JasL válasza szacsee (#23044) üzenetére


JasL
senior tag

kupak: 1-2 fokkal magasabb, mint a magok... most hogy így válaszolok, meg is érett a tökfölöslegesdelid érzése :)

Na viszont, 4.6-on 38 fokos vízzel már a proci is 90 fok körül számolgatja a linpack-et, még 1.23V-on is.

ViZion: köszi, nem ismertem.

[ Szerkesztve ]

(#23050) mrbig25 válasza JasL (#23049) üzenetére


mrbig25
őstag

Amúgy hány fok van a szobában?
Mert nekem az a 38°C-os víz soknak tűnik...úgy hogy csak egy proci van a körben és van egy 360-as G-Changer-ed.

...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.