Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83001) KAMELOT válasza Zsírkrétamen (#82997) üzenetére


KAMELOT
titán

Ott valami más volt a gond. Cső csak úgy nem dobja le magát.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#83002) Zsírkrétamen válasza flashpointer (#82999) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Hát igen, csak ilyenkor bosszankodik az ember, hogy még 50-ért is megérte volna eladni, mintsem hogy a polcomon díszként végezzen :U

TESCO-Zsömle: Tartós 45 fok biztos nem jó neki :)) Ezt úgy értem, hogy kb 5 hónapos build, szinte minden este 4-6 órás session, folyamatos 45 fok. Lett volna az több is, de CS2 alatt ment az fpsmax hogy megtartsa ezt a hőfokot. A Palworld csak pár napja ment, 1-3 órát játszottunk vele esténként, viszont itt az fpsmax kimaradt, így esélyesen a 3. óra végére bőven 45 fok felett lehetett. Akár meglehetett a 60 is, ezt már sosem tudjuk meg.

KAMELOT: Bocs, félreérthető voltam. Nem jött le a cső, a fitting és a cső csatlakozásnál kezdett "kifújni". A nagy nyomás és a meleg is lehetett, mert a tápkábel kitépése után még egy zsebkendővel le lett törölve a gpu felülete (ha lett volna backplate, akár elhalálozás sincs), és ott lett hagyva a retekbe, azóta sem csöpög, új nyom nincs, tehát nem szivárog folyamatosan.

(#83003) TESCO-Zsömle válasza Zsírkrétamen (#83002) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Bro, a gyárilag megengedett max üzemi hőfok 60°C. Ez azt jelenti, hogy tartósan is kibírja.

De fel tudok ajánlani tesztelésre egy D5-öst, ami 24/7 keringetett üzemszerűen 55-60°C-os vizet 3 éven át. :))

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#83004) KAMELOT válasza Zsírkrétamen (#83002) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor valami talicska cső volt az vagy nem volt rendesen ráhúzva. Milyen nagy nyomás van abban? :U

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#83005) Csavez™ válasza Zsírkrétamen (#82997) üzenetére


Csavez™
veterán

Sajnálatos dolog, volt nekem is olyan, hogy elfelejtettem bekapcsolni a ventiket és felment a folyadék hőfok 50 °C-ra, azután tettem be egy kis védelmet, és 40 felett kikapcsólja a gépet a rendszer.
Nem értem mi lehetett, valószínű user error volt az építésnél, azt sem értem miért rakod off-ba, teljesen témába vág.

(#83006) TESCO-Zsömle válasza KAMELOT (#83004) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Lehet benne nyomás, ha nincs a rendszerben tartály és/vagy csurig van töltve. Akkor a tágulást a cső nyeli el rugalmasan.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#83007) Csavez™ válasza KAMELOT (#83004) üzenetére


Csavez™
veterán

Fél bar sincs.

(#83008) KAMELOT válasza TESCO-Zsömle (#83006) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor igen, de azért folyamatosan teszünk bele vizet :)

Csavez: Azért kérdeztem, mert ez nem gázvezeték.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#83009) Csavez™ válasza KAMELOT (#83008) üzenetére


Csavez™
veterán

Valószínű csurig töltötték a tartályt amit Zsömle is írt, és nem vágták vissza a használt csöveket, aztán lenyomta a tágulás.

(#83010) Zsírkrétamen válasza TESCO-Zsömle (#83003) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Oké, nyugodj meg :DDD Nem kell D5, az enyém is működik még és el is fogom rakni, hátha visszaváltok még pc-re.

KAMELOT: Fogalmam sincs mi lehet az oka, tippelgetek. EK fitting volt, 13/10mm-es Alphacool csővel, a cpu-gpu összekötő csőnél volt a dolog, valszeg a cpu blokkon lévő fitting lazulhatott le. Törés nem volt a csőben, meg sehol se.
Az összes fitting ilyen benne, magát a csövet és a fittingeket is évek óta használtam (korábban), de mondjuk nem is minden fitting volt vacsi új. A gumugyűrűket nyilván megnéztem építéskor, nem voltak szakadva-deformálva.

Csavez: Azért rakom off-ba, mert erősen alulméretezett volt (anno írtam is ide és le is lettem hurrogva) és igazából tanulni se lehet ebből, mint szomorú eset írtam csak le, vagy mert hogy az áramot nem vezető lötyi nagyon is vezeti az áramot. Lehet lelazult valami idővel, bár akkor meg érdekes hogy most miért nem csöpög....a 200ml-es tartályból 100ml folyadék mondjuk el is tünt az 5 hónap alatt, ennek mondjuk nyomait nem véltem felfedezni sehol, lehet a fittingnél korábban is volt mikroszivárgás.
Ez a rendszer lekapcsolás jó dolog, ehhez mondjuk kell e hőmérséklet érzékelő, és pl bios-ba be tudod állítani? Ezt tudják az újabb lapok alapból?
(tényleg az kimaradt, hogy a vízhőfokot is csak onnan tudtam, hogy egy ilyen radiátor került bele, aztán hogy ez mennyire mér jól az kérdéses)
U.i: Találtam képet! Nem volt teljesen csurig töltve.

[ Szerkesztve ]

(#83011) Csillag01 válasza Zsírkrétamen (#83010) üzenetére


Csillag01
aktív tag

A jobb lapokon van külön W_FLOW tachometer,
W_IN/OUT T-sensor érzékelő.

Asus Rog Phone 6

(#83012) Csavez™ válasza Zsírkrétamen (#83010) üzenetére


Csavez™
veterán

A rendszer lekapcsolást, legegyszerűbben az aquasuite szoftverben tudod beállítani, és ezáltal nagyon sok paramétert hozzá tudsz rendelni, hömérsékleteket/áramlást/ventiket...., ehhez kell venned egy aquacomputeres cuccot, a legolcsóbb a vision:
,és ehhez egy ilyen kábel kell még:
,amit az alaplapba dugsz be.
Magában nincs olyan lap ami tudná ezt, és ami nagyon jó még ezekben, hogy nem kell hozzá windows, azaz ha épp a biosban vagy, akkor is lekapcsol.

[ Szerkesztve ]

(#83013) proci985 válasza Csavez™ (#83012) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

plusz a vezerles akkor is megy, amikor eppen telepitesz.

autonom celrendszerkent szvsz jobb, mint egy szoftveres megoldas ami az OS tobbi reszevel fut.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#83014) spleenszuru válasza Csavez™ (#83012) üzenetére


spleenszuru
őstag

Ez egészen hasznos lehet.
Mivel OCTO-t vettem, és úgy látom azzal is kompatibilis, egy ilyet lehet én is be fogok építeni.

(Kereshetőség könnyítés miatt: Aquacomputer 53216).

Malaka!

(#83015) gaben22 válasza proci985 (#83013) üzenetére


gaben22
senior tag

Aquacomputernél a "virtual software sensors" alatt lehet komplex rule-okat definiálni, amihez kötelezően mennie kell az AquaSuite-nak. Én Linuxot használok időm 99.9%-ban és azokat a rule-okat sajna nem lehet áttolni Aquaero 6-ra (vagy OCTO-ra). Egyszerűbb logicot igen (diff, avg, max...), úgy emlékszem 8-at virtual sensor-ként. Nekem még éppen elég volt, de pl. curve controller max. 4 lehet Aquaeron, nekem meg 5 kéne igazából :D (ház ventik, CPU radiátor ventik, VGA radiátor ventik meg a 2 pumpa).

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#83016) proci985 válasza gaben22 (#83015) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nekem egy lamptron cw611 van ami az aquasuitehoz kepest kokorszaki, viszont pont emiatt szeretem.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#83017) Ghoula válasza Ghoula (#82995) üzenetére


Ghoula
senior tag

És úgy fest, ez nem is fog változni. Nem kérdeztek semmit, küldik a csere motort, csak egyeztettük a szállítási címet ami a rendszerükben van, hogy jó lesz-e. :R

(#83018) RazoR


RazoR
veterán

Elengedem a 13/10 cső méretet, esélytelen úgy összeraknom, hogy ne lapuljon ki vagy törjön meg a cső, még jó hogy megjött mind a 24 db fitting, vagyis rendelhetek újra 16/10-et. :W :DDD

Ugyanitt eladó 24db 13/10 Barrow fitting :D

(#83019) spleenszuru válasza RazoR (#83018) üzenetére


spleenszuru
őstag

Na basszus, remélem én nem járok így, bár HAF 700-ban gondolom nem kell törnöm a csöveket.
Max a felső-belső radinál lehet némi issue, mivel van ott egy alaplapi lépcső.

Malaka!

(#83020) RazoR válasza spleenszuru (#83019) üzenetére


RazoR
veterán

AC EPDM 13/10 a cső de már egy nagy ívű hajlításnál elkezd laposodni...
Ezzel én így tuti nem rakom össze a rendszert :(

[ Szerkesztve ]

(#83021) tibcsi0407 válasza RazoR (#83020) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Tegyél rá rugót.

https://utdetailing.hu/

(#83022) fudi2002 válasza spleenszuru (#83019) üzenetére


fudi2002
veterán

Végre egy haf700as tulaj. Ha a sima 700asod van és nem evo, kérdeznék egy olyat hogy az alsó radi tartót át lehet rakni frontra a 200mm ventik mögé?

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#83023) abridabri válasza RazoR (#83020) üzenetére


abridabri
veterán

Jah nekem is ilyen csöveim vannak, tényleg nem túl jól viseli a hajlítást . De miért hajlítanád majd 90fokba ?Egyszerűbb 45/90-es fittingekkel megoldani .

(#83024) proci985 válasza RazoR (#83020) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

[link] nem veletlenul mondtam anno...

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#83025) RazoR válasza proci985 (#83024) üzenetére


RazoR
veterán

Mostmár tudom és igazad volt :B
Így jártam, berendeltem a 16/10 fittingeket és csövet.

abridabri: nem lenne túl költséghatékony megoldás...

(#83026) spleenszuru válasza fudi2002 (#83022) üzenetére


spleenszuru
őstag

A rackre gondolsz amiben alul van az az 1 db 120-as venti, igaz?
Nem ma lesz, hogy újra kiszedem a dobozból, fogalmam nincs, mikor kezdem építeni.

A képet nézve, illetve amennyire visszaemlékszem, mikor kibontottam, nemet mondanék, keskenynek tűnik előre.

Mók Fúró-Faragó Bt. bizonyára megoldja gondolom.

Sürgős?

Malaka!

(#83027) abridabri válasza RazoR (#83025) üzenetére


abridabri
veterán

Én rászántam azt az 500FTot amivel drágább egy 45 /90 a simához képest. 4-6 fittingnel számolva (gondolom ennyi hajlítás elég minden gépbe) 1doboz cigi ára.

(#83028) RazoR válasza abridabri (#83027) üzenetére


RazoR
veterán

Lesz 45/90 fitting a rendszerben de így is vannak kétségeim azzal kapcsolatban, hogy sehol nem fog megtörni a 10/13 cső.

(#83029) fudi2002 válasza spleenszuru (#83026) üzenetére


fudi2002
veterán

Nem sürgős, csak filózok egy ilyen házon. Bár lehet első helyre jobb is ha nem kerül radi.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#83030) fonok87 válasza RazoR (#83020) üzenetére


fonok87
aktív tag

Lehet hogy annyira nem releváns de azért érdekes lehet:
Nemrég próbáltam az Alphacool TPV rendszerét (ld. fentebb, a legutóbbi hsz-emben mutatott rackbe szerelt kuplerájládát szervert). 12,7/7,6mm cső, tehát sokkal nagyobb falvastagságú (1,5 vs ~2,5mm). Merev mint az atom de egyszerűen lehetetlen megtörni. Amíg nem fogtam a kezembe, nem értettem minek kell egy fogazott rugóacél alátét a fittingbe mert nem létezik folyamatos üzemben az a nyomás ami lelökné róla a csövet. Szerintem nem a nyomás, hanem a feszülő csövek miatt találták ki, brutál módon meg lehet tekerni laposodás nélkül, csak hát a merevsége miatt utána húzza rendesen a fittinget.

Truss me, I'm an engineer.

(#83031) RazoR válasza fonok87 (#83030) üzenetére


RazoR
veterán

Volt már épített vizem egy TT Core V21-ben 16/10 csovezéssel és nem volt gondom vele, nem is értem hogy jött most a 13/10 :U :DDD

(#83032) Csavez™ válasza RazoR (#83031) üzenetére


Csavez™
veterán

A 16/12 ugyan ez, tele kellett raknom rugóval. A gépen kívűl mindenhol 19/13 van, azzal nincs is gond.

(#83033) Dr V


Dr V
őstag

Sziasztok!

Jelenlegi házamból át fogok költözni Lian Li O11 házba.
2x360 radi, EK lapos 240 tartály. A tartály oldalra kerül, radik alulra, felülre. Ami kérdéses, azok a ventiknek az iránya, hátulra alapvetően nem tervezek ventit rakni.
Másik kérdésem, az az EK supermacy blokkot érdemes cserélni? Takarítás ráfér, de teszteket eddig nem sikerült találnom, h az újabb blokkok mennyivel tudnak ryzen 5000 széria alatt.

(#83034) Kbhont válasza Dr V (#83033) üzenetére


Kbhont
senior tag

Sziasztok!
Hűűű de rég jártam itt! Remélem mindenki jól van!
Tanácsotokat kérném!
Platform váltás előtt vagyok.
i7 14700KF vagy i9 14900KF procihoz keresnék elsősorban Asus lapot.
Feltétel az M2 csati és a monoblokk rendszer.
Van esetleg valami jó tippetek, hogy milyen blokkot lenne érdemes felhajtani?
Blokkhoz veszek lapot... :D :D
A Varázslónál [EZT] találtam!
Mit ajánlanátok?
Köszönöm szépen előre is!

Üdv:S

(#83035) MasterDeeJay

Alphacool vpp655 pumpánál van jelentősége a fesznek amit kap?
Azaz 8-24v-ig írták rá. Most simán direktbe a 12v-ra van kötve ami a tápból kijön de van külön 24v-os tápom is.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#83036) varmi2 válasza MasterDeeJay (#83035) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nincs jelentősége.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#83037) MasterDeeJay válasza varmi2 (#83036) üzenetére

Köszi, akkor marad 12v-on.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#83038) RazoR


RazoR
veterán

Radiátor átmosásnál mennyi ideig járassam szerintetek a szivattyút (nem azt ami a rendszerben lesz)? 1-2 óra?

(#83039) fboldog válasza RazoR (#83038) üzenetére


fboldog
senior tag

Hülye kérdés, de szűrő van a radiátor kimeneti és a pumpa bemeneti része között? Ha nincs kb. mindegy.

üdv.: Boldog Ferenc

(#83040) RazoR válasza fboldog (#83039) üzenetére


RazoR
veterán

Lesz szűrő igen.

(#83041) Donqatto


Donqatto
csendes tag

Sziasztok!!

Tudom, hogy ez a topic nem pont erről szól, de lenne egy kérésem felétek, hátha tud valaki segíteni.
A képen látható csavarra lenne szükségem, sajnos 4 darabra, ha lehet nem 8000 forintért egy CORSAIR Hydro Series H100i Extreme Performance vízhűtőhöz :( Hátha valakinek ott hánykolódik a fiókban vagy egyéb zegzugakban :)
Vagy egyéb ötleteket meghallgatok, hogy mi lehetne a helyettesítője...végső esetben egy anya, mármint 4

http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/ Itt is van pár pozitív értékeslés!

(#83042) Csavez™ válasza Donqatto (#83041) üzenetére


Csavez™
veterán

[ Szerkesztve ]

(#83043) Donqatto válasza Csavez™ (#83042) üzenetére


Donqatto
csendes tag

Hehe, köszi

http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/ Itt is van pár pozitív értékeslés!

(#83044) Shkiz0 válasza Donqatto (#83043) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Amúgy, ha van számlád róla, akkor ticket a gyártónak, és ha szerencséd van ingyen küldenek neked. (ha nem ingyen, akkor sem hiszem, hogy vagyon lenne)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#83045) Kbhont


Kbhont
senior tag

Sziasztok!
Valaki olvasott vagy tud valaki valami infót arról, hogy az új RTX kártyáknál a Super sorozat sokban eltérhet az elődeitől?
Gondolok pl a RTX4070Ti és a RTX4070TiSupertől?
Természetesen a vizes blokkok kapcsán kérdezném!

Köszönöm a választ előre is!

Üdv: Sándor

(#83046) Pakmara válasza Kbhont (#83045) üzenetére


Pakmara
őstag

Alphacoolnak van pár blokkja 4070 TiS kártyákra. [link]
4070S-re csak a dualra, viszont pl. az inno 4070 Ti és a 4070S nyákja minimálisan tér csak el egymástól, de hivatalosa blokk támogatása nem lesz ennek a 4070S modellnek.

Jellemzően egyébként a 4070S-4070Ti-4070TiS kártyáknak ugyanúgy néz ki a nyákja review-k alapján. Komponensekben térnek el jel persze.

(#83047) gaben22 válasza RazoR (#83038) üzenetére


gaben22
senior tag

Én EK átmosó kitjét használtam eddig minden új radihoz. HW Labs radijaiból elég sok cucc "kijön" mikor újak, decemberben a bővítésnél először csak külön öntöttem a radikba Loop Cleanert és hagytam állni 1 órát, szép türkiz lett a színe (réz-szulfát), utána kiöntöttem. Mindent úgy időzítettem, hogy éjszakára fusson ki a dolog, összeszerelés után én kb. 12 órát járattam a Loop Cleanert, majd másnap még 1-2 órát a Superflush-t. Utána ment bele a végleges lötyi. Idén év végén karbatartásnál (meg valszeg megveszem megint a legújabb cuccokat CPU+GPU vonalon amúgy is úgyhogy szét kell kapnom mindent majd...) már bővítés nem lesz így új GPU blokkot külön kimosom Loop Cleanerrel utána meg már csak Superflush fog futni. Ja, meg nekem D5 Next + Ultitube van van, abban van egy kis szűrőbetét, azt megnézem megfogott-e valamit és intézem ha kell.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#83048) RazoR válasza gaben22 (#83047) üzenetére


RazoR
veterán

Nem is vészes az ára, lehet rendelek is belőle, asztalon összerakom a loopot és átmosok minden ezzel.
AC VPP665 solo-m van, abban is van egy kis szűrő a tartályban.

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#83049) ericdrawen74


ericdrawen74
senior tag

Ez az EKWB tényleg annyira jó, hogy màs gyàrtókhoz képest majdnem dupla annyiba kerülnek vga-ra a vizesblokkjai?

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#83050) RazoR válasza ericdrawen74 (#83049) üzenetére


RazoR
veterán

Nem (személyes vélemény)...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.