Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63001) proci985 válasza TESCO-Zsömle (#62997) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

alphacoolnak is van ilyenje, T csati neven mondjuk.

---

btw kiderult egyik haverom volt az aki par design engineer diplomamunkajat vezette, akik a Fractalnak dolgoztak be gephaz teruleten. emlekszem, hogy valaszoltam is a questionnairejukre (ott eppen HEDT + 290X CFem volt vizen), hogy mivel vagyok elegedetlen, reprezentalni az ultra-end 900W+club vizes communityt. temavezetonek egyebkent jeleztem, hogy a magyar epitett vizes communitynal eppen nagy az orom :)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#63002) TESCO-Zsömle válasza proci985 (#63001) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én senki másnál nem találtam ilyet és ez kb az 5. build, ahol "megmentik a seggem" egy halom vágástól, fúrástól, faragástól, vagy valamelyik komponens teljes cseréjétől.

sz: Na, ezt örömmel olvasom. Bár szvsz HEDT-nél kb elég a konkurenciát megnézni. Ahogy belecsap az ember az 1k€/komponens kategóriába, már nem a háznál lesz gond az a +500€. Mindenesetre a megközelítés jeles. A szétszedett házon tökéletesne érezni, hogy miért nem kerül 800€-ba, azonban a funkciók mind megmaradtak, sőt! De ez a kép önmagában elmond mindent:

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#63003) proci985 válasza TESCO-Zsömle (#63002) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ha gondolod visszakeresem, hogy ot eve amikor meg lehetett normalisan szellozo (nem uvegkalicka) hazakat kapni mit szivtam mire talaltam egy hazat, amibe elfert belul eleg radiator 900Wnak.

kb volt az NZXT 630/810/h630 es a Phanteks Enthoo Primo. meg volt a Thermaltake X9, es kesobb a W100-W200 / The Tower. Ebbol a Primo kvazi kifutott es par helyen lehet mar csak kapni, az NZXT pedig evek ota olyan szinten kifutott, hogy csereventit se kapni mar hozzajuk. W100-W200 nagyon sehol nem kaphato, a The Tower meg VRezni nem jo nehez hatul cserelni a kabeleit (meg igazabol feleslegesen nagy)

ami meg volt, az vagy szeteso premium haz (Corsair 900D), tulmeretezett es tularazott hodaly a mereteihez kepest gyenge bovithetoseggel (Corsair 1000D) vagy gyenge radiator supporttal (Phanteks Elite), gyartok amik megrekedtek 2012ben (Silverstone TJ11, Cooler Master II) es gyartok amik elfelejtettek performance hazat gyartani (NZXT h700i, Cooler Master C700P).a CM a Cosmos szeriat haromszor frissitette utobbi evekben es haromszor csillant fel a szemem, hogy erre van szuksegem... aztan elkezdtem megnezni belulrol oket es kb elsirtam magam.

anno barati korben szinte mindenkinek egy idoben Defineja volt, nem veletlenul.

namost nekem egy NZXT 630am van, ami kb egy Fractal Define 4 es egy Cooler Master Haf X szerelemgyereke belsore, funkcionalitasra es minosegre is (van egy Cosmos RC1000 es RC1100 is otthon, visszasirom a minoseguket). szoval nekem annyira nem evidens, hogy ez egy olyan problema volt, amit meg lehetett oldani meg tobb penzzel.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#63004) fboldog


fboldog
senior tag

https://wccftech.com/ekwb-announces-furious-meltemi-120-3500-rpm-fan
Pincében használható...:D

- Max Air Flow: 121 CFM = 205 m³/h
- Static Pressure: 7.13mm H2O = 70Pa
- Sleeved cable length: 500 mm
- Noise Level: 60.9dBA

üdv.: Boldog Ferenc

(#63005) proci985 válasza fboldog (#63004) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

kerdes lesz e belole kisebb modell, mondjuk egy 400-2000es. foleg ha nidec-servo az oem.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#63006) TESCO-Zsömle válasza proci985 (#63005) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az már van. :))

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#63007) fboldog válasza proci985 (#63005) üzenetére


fboldog
senior tag

Na igen, az már sokkal jobban hangzana.

üdv.: Boldog Ferenc

(#63008) DonDennis válasza fboldog (#63007) üzenetére


DonDennis
senior tag

Pedig elvileg nem jók

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#63009) fboldog válasza DonDennis (#63008) üzenetére


fboldog
senior tag

Ez egy régebbi verzió, de persze a teszt így is teszt.
Viszont azt nem értem, hogy miért nem valami vastagabb radiátoron nézik meg.

üdv.: Boldog Ferenc

(#63010) Melorin


Melorin
addikt

Légtelenítő szelepet szeretnék tenni a radiátorba lépő csatlakozó elé:


Vettem 1 ilyet:
A képen nem látszik, de a másik G1/4 port pont az alján van amin most áll a fitting.
Azon tanakodook, hogy milyen állásban lenne a legjobb összekombinálni a fittingeket.
1. Ami most a radiban van 90 fokos, abba simán betekerni a T elosztót, és annak az oldalelágazását felfelé fordítani amibe a légtelenítő megy, a plexi cső meg simán ahogy eddig is, belemenne a T végébe.
2. A T idomot betekerni a radiba, az oldalágába kötni a plexicsövet, a T végébe pedig becsavarni a 90 fokos fittinget amit felfelé fordítok és annak a végébe a légtelenítőt.
3. A 90 fokos fittinget felfelé fordítom, abba becsavarom a T-t. A végébe menne a légtelenítő, az oldalába futna a plexi.

A 3. verzióban kerülne a legmagasabb pontba a légtelenítő, talán jobban működne a légtelenítés?

[ Szerkesztve ]

(#63011) fox_mulder válasza Melorin (#63010) üzenetére


fox_mulder
tag

Majd kijavítanak, de én úgy látom ennek a történetnek ott a gyenge pontja, hogy amivel az elosztót szeretnéd bekötni az nem egy 360 fokban forgatható fitting. Szóval lehet nem fogod az osztót pontosaan abba helyzetbe állítva meghúzni, hogy az neked jól álljon. Bár ez csak az én észrevételem. Én nem variálnám túl a 90 fokosat a radiátorba hagynám és közé raknám az osztót, úgy forgatnám, hogy az egyik G 1/4-es csati a tetejére kerüljön és abba a légtelenítőt. De mondom létezik olyan összekötő ami forgatható és szerintem neked az fog kelleni. De ha forgatható akkor nem szóltam semmit.

[ Szerkesztve ]

Az igazság odaát van.''Na meg a pitbul is''

(#63012) Melorin válasza fox_mulder (#63011) üzenetére


Melorin
addikt

Forgatható a 90 és a T is.

(#63013) fox_mulder válasza Melorin (#63012) üzenetére


fox_mulder
tag

Akkor ez már nem lesz probléma. Én akkor is csak simán közé tenném A T elosztót felfelé a légtelenítőt és a másik oldalra a fittingbe a csövet. Szerintem ez a legegyszerűbb megoldás, mert a csőből le vágsz és mehet a menet. Ha a T elosztót csavarod a radiátorba, nem tudom elég e a cső hossza? Bár ez csak az én ötletelésem.

[ Szerkesztve ]

Az igazság odaát van.''Na meg a pitbul is''

(#63014) Melorin válasza fox_mulder (#63013) üzenetére


Melorin
addikt

Pont az a cső az egyetlen amit úgyis újra kell csinálni mert hajlításkor megrogyott egy kicsit, látni rajta, ráadásul nem is lett teljesen vízszintes.

(#63015) Demo07 válasza Melorin (#63010) üzenetére


Demo07
aktív tag

Igazából ezt sokkal egyszerűbben is meg lehet oldani....
Egy sima 3/4 way splitter mint ami a mostani csak a forgatható T idom nélkül, és a felső furatot picit nyitni hogy könnyezzen és a levegő is kijön vele együtt, majd a dugót vissza szorítod.

Nyilván ha megáll a folyadék és ott a levegő bubi, akkor ugyan úgy kicsit kinyit a dugó levegő kijön majd vissza zár, persze ha kicsit döntögeted a gépet sokat segít!

ELADÓ vízhűtés cuccok: EK HDC 16mm fittingek

(#63016) Melorin válasza Demo07 (#63015) üzenetére


Melorin
addikt

Végülis ugyanazt próbálom megvalósítani én is mint amit te írsz, de az én splitterem alapból apa/anya így egyszerűen illeszthető a mostani rendszerbe, nem kell pluszba venni apa/apa toldót, hogy összehössem a könyökkel, mert ugyebár a könyök is anya és a splitterek is anyák.

(#63017) fox_mulder válasza Melorin (#63014) üzenetére


fox_mulder
tag

Akkor legalább van egy csöved amivel gyakorolhatsz, nem sajnálod átalakítani, szabni. Bár persze macera, de én többet is végigpróbálnák, és amelyik tetszetősebb számodra. Szerintem bőven elég ha a légtelenítőt felülre forgatod. Amelyik neked szimpatikusabb és jobban tetszik. Azt meg értem, hogy neked rögzített a falra gépházad és a döntögetés, nálad nem egyszerűen kivitelezhető, ha jól emlékszem.

Az igazság odaát van.''Na meg a pitbul is''

(#63018) Melorin válasza fox_mulder (#63017) üzenetére


Melorin
addikt

Igen, falon van, így a döntögetés nem játszik. A legutóbbi feltöltés után nem egyből raktam fel a falra, néhány órán keresztül még lent az asztalon döntögettem, forgattam, míg végül úgy tünt, hogy nincs levegő. Feltettem a falra és 1 nap múlva egy nagy kuttyogás sorozat után kijött a radiből egy ökölnyi levegő :DD Azóta nem bírom eltüntetni a szivattyú hiába járt maxon órákig.

(#63019) Strezi


Strezi
őstag

Vákum? HIdraulikus rendszerekből remekul ki lehet szedni vele a levegőt. Bár a vízhűtésel kapcsolatban én még soha nem láttam említeni sem...

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#63020) fox_mulder válasza Melorin (#63018) üzenetére


fox_mulder
tag

Ja-ja én is feltöltés után max pumpával, döntögetve úgy érzem, hogy jó. Aztán pár nap múlva mégis kevesebb a folyadékszint a tartályba. Szóval nálam is eltart egy ideig míg beáll a rendszer. Nálad meg ha felraktad a falra a gépet, macerásabb a történet. Osztom itt az észt, de minden rendszer más és más. Szóval ezt neked kell valószínűleg kitapasztalnod. Bár az érdekes milyen nagy légbubi van a rendszeredbe és hogy a pumpa nem hajtja ki maxon. meg döntögetés után is marad benne ekkora. Különös!

Az igazság odaát van.''Na meg a pitbul is''

(#63021) tomcat78 válasza Strezi (#63019) üzenetére


tomcat78
őstag

Pedig autóknál pl van, ahol azzal ellenörzik meg töltik a rendszert....

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#63022) h.adam.92


h.adam.92
őstag

Hello,

Érdemes a pirossal jelölt részekre is raknom GAP PAD-et vagy elég a kékre? A piros részt kb 3/4 részben fedi el a blokk.

(#63023) varmi2 válasza h.adam.92 (#63022) üzenetére


varmi2
nagyúr

Csak a kékre. A szürke kockák azok tekercsek, azok nem melegszenek.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#63024) TESCO-Zsömle válasza h.adam.92 (#63022) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nekem is monoblokkom van (EK) és nekem gyárilag (manual) mindkettőre kellett tennem.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#63025) h.adam.92


h.adam.92
őstag

Van annyi, tettem mindkét helyre, köszi a segítséget!

(#63026) LGG555 válasza h.adam.92 (#63025) üzenetére


LGG555
aktív tag

A tekercsek közvetlen kapcsolatban vannak a mosfetekkel úgyhogy érdemes hűteni mindkettőt.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#63027) KAMELOT válasza h.adam.92 (#63022) üzenetére


KAMELOT
titán

Mind a kettőre kell tenni!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#63028) h.adam.92 válasza KAMELOT (#63027) üzenetére


h.adam.92
őstag

Ment rá. A procira ment a folyékony fém. Hétvégén megpróbálom összehajítani a loop-ot is

(#63029) Czmorek


Czmorek
aktív tag

Sziasztok!
Van egy ASUS Maximus Extreme (775) lapom és ennek az Északi-hídján gyárilag van egy kis blokk. (LNIK a lapról) Az alaplap tartozékaiból semmi sincs meg. Elvileg adtak hozzá gyárilag méretváltó adaptereket, csíptetős bilincseket. Az északi hídon 3/8-ad col a csatlakozás.
Azt szeretném kivitelezni, hogy vennék egy kis kompakt rendszert amiről leszedném a blokkot és az alaplapi blokkra kötném rá.
Enermax és Tt oldalán például nem találtam a kompakt rendszerek leírásánál cső átmérőket.
Ránézésre mind nagyobbnak tűnik 3/8-ad colnál.
Szóval vagy olyan kompakt rendszer kellene ami rámegy adapter nélkül, vagy adapter is kellene...
Remélem el tudtok igazítani ebben, hogy merre induljak neki.

[ Szerkesztve ]

(#63030) LGG555 válasza Czmorek (#63029) üzenetére


LGG555
aktív tag

A kompakt rendszerek egy nagy részében a CPU blokkban van a pumpa ha azt leszeded akkor pumpát is kell vegyél és ha veszel pumpát tágulási tartály is kell, a 1/4 menetes a csatlakozóból több féle átmerőjű csőhöz is találsz csonkot de te csak az északi híd miatt akarsz vízhűtést?

[ Szerkesztve ]

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#63031) Czmorek válasza LGG555 (#63030) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Igen, csak az Északi kapna vizet, más nem.
így viszont ha a blokkban van a pumpa... erre nem is gondoltam.

(#63032) LGG555 válasza Czmorek (#63031) üzenetére


LGG555
aktív tag

Szerintem jobban jársz ha keresel valami kisebb ventilátoros hűtőblokkot rá, ilyesmire gondolok: [link]

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#63033) proci985 válasza Czmorek (#63029) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

az egy extra volt, hogy be lehetett kotni vizes rendszerbe. szvsz semmit nem nyernel vele, de eleg maceranak hangzik.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#63034) Czmorek válasza proci985 (#63033) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Azért szerettem volna, mert ha már ott van...
Még nincs különösebben semi konkrét konfig ezzel a lappal, asztalon van összerakva.
C2Q9650 alap órajelen egy Asus silent knight-al a bios-ban nincs 30fok, viszont az északi híd felment 46-ig. A déli hídtól a VRM-ekig össze van kötve hőcsővel az egész. Ventivel bárhova rásegítettem mindenhol csökkent a hőmérséklet.
Házba beépítve hátha a mozgó levegő többet segít majd mint az asztalon különösebb légmozgás nélkül.

(#63035) LGG555 válasza Czmorek (#63034) üzenetére


LGG555
aktív tag

46 fok az semmi, nekem volt AM2 Nvidia csipkészletes alaplapom és 85 fokos volt az északi híd, évekig jól működött.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#63036) OgreImre válasza Czmorek (#63034) üzenetére


OgreImre
senior tag

Nekem Asus Formula Maximus (X38) van elfekvőben egy szintén egy Q9650-el. Ezen még csak hőcsöves borda van. A 4Ghz volt a cél, de az északi híd oc miatt szükséges feszültség emelésénél a hőfokok rettenetesen elszálltak, 80-90 fok, nem volt hűthető léggel. Ezért raktak már az X48-ra vizes blokkot szerintem, komoly OC-hoz szükséges.
Esetleg egy Eisbear Solo a cpu-ra, egy 120-as radiátor hátra és bekötöd a körbe egy csőméret váltóval az északi hidat.

[ Szerkesztve ]

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#63037) Tom456


Tom456
tag

Sziasztok! Erről kérhetnék pár infot/tapasztalatot, mennyire halk és milyen a teljesítménye ?

Alphacool 13295 Eisstation VPP Reservoir incl. Alphacool Eispumpe VPP755 V.3 Pump Water Cooling Reservoirs.

Köszönöm!

Xbox Live / PS Network: GT0Mi95

(#63038) #16729600 válasza Tom456 (#63037) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ott vannak a vásárlói vélemények..olyan....Alphacool szvsz. a középsz@r kategória alja.

(#63039) korcsi válasza Tom456 (#63037) üzenetére


korcsi
veterán

Amíg jól megy a pumpa addig nagyon jó, de sok elhullik belőle. Enyém már fél éve jól megy, de sokaknak egy-két hét alatt megdöglött.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#63040) h.adam.92 válasza Tom456 (#63037) üzenetére


h.adam.92
őstag

Nekem pumpa+tartály kombóm van ebből. 1 éve semmi baja.
Most vettem még egy szimpla pumpát, az még meglepetés lesz hogyan fog menni

(#63041) Tom456


Tom456
tag

Értem.... És mennyire halk? kb hány db?

Xbox Live / PS Network: GT0Mi95

(#63042) h.adam.92 válasza Tom456 (#63041) üzenetére


h.adam.92
őstag

Pontosan nem tudom, nincs viszonyítási alapom más pumpámhoz képest. A Phanteks ventijeim gyári leírás szerint 25dBA. Ennél nem hangosabb.

(#63043) korcsi válasza Tom456 (#63041) üzenetére


korcsi
veterán

Halkabb majdnem mint a tesztben szereplő AC D5.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#63044) Tom456 válasza korcsi (#63043) üzenetére


Tom456
tag

Köszönöm az infókat mindenkinek! :R

Xbox Live / PS Network: GT0Mi95

(#63045) RazoR


RazoR
veterán

Tudom sokszor volt már téma de miért fogy a víz a tartályból? Kb 2 hónapja állt össze a rendszer és nem sok de észrevehető a vízszint csökkenése. Kidolgozta a bent maradt levegőt?

(#63046) Fesq válasza RazoR (#63045) üzenetére


Fesq
tag

igen

" Rövid az élet, hosszú a sír, mindenki játsszon, amennyit bír "

(#63047) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Sziasztok!
Bénáztam egy sort szerelés közben és víz került az alaplapra. Az a baj hogy nem láttam mennyi és mikor csak később vettem észre a cseppeket a CPU foglalaton meg a VRM bordán. Attól parázok hogy a víz beszivárgott a CPU foglalat alá. Most leszedem a blokkot, ki a CPU-t és hajszárítózom (ha lenne hajszárítóm de nincs) a lapot. Meddig várjak az összeszereléssel? Biztosra akarok menni, hogy teljesen kiszáradta kis résekből is. A lap egy Asus X79 Deluxe és nagyon nem szeretném ha elpukkanna bekapcsolááskor.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#63048) apollo12 válasza rup1u5 (#63047) üzenetére


apollo12
veterán

1 napot biztos, de rakd ki a napra

(#63049) rup1u5 válasza apollo12 (#63048) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Inkább nem raknám ki most, igaz napos az idő de -1 fok van kint, 73%-os páratartalommal. Szép hóvirágos lenne a lap mire behoznám. :DDD Egész éjszaka hagytam állni. Most kiszedtem a CPU-t meg a ramokat és hagyom még estig.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#63050) apollo12 válasza rup1u5 (#63049) üzenetére


apollo12
veterán

Sopronba jó idő van :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.