Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) mrbig25 válasza #68686080 (#5000) üzenetére


mrbig25
őstag

A 7970-hez tartozó PCB referinciaszám: 109-C38637 - ezt láthatod a képen is.
A referenciához képest eltérés a +1 fázis.
Sapphire 01-40G és 06-40G között csak az órajel különbözik.
Szóval 99%-os :) bizonyossággal állítom, hogy 7 fázisa van és dual-bios-os.
De hátha idetéved egy ilyen kártya tulaja és tud 100%-ot mondani.

...

(#5003) menalcas


menalcas
őstag

Nem referencia GTX 460-ra létezik FC blokk ?
(Konkértan ez a tipus ENGTX460 DirectCU/2DI/1GD5 )

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#5004) jones965 válasza #68686080 (#4998) üzenetére


jones965
Modder

Nekem sapphire kártyám van, 7 fázissal, referencia pcb-vel.
Mivel referencia a pcb, így az elődjén lévő fullcover blokk is jó rá.

(#5006) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Sziasztok srácok!

Segítenétek nekem összetenni 3930K (tuningolva) levizezni?
Amit eddig néztem:

CPU Blokk

Radi Ahogy visszább említették elég neki 2x12 es 60 as ba. És mellé egy talpas állványt is..

Fogalmam sincs milyen pumpa kellene stb... Csőből fehér kellene. Más megkötésem nincs. Corsair 600T White ba menne a cumó.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#5007) #90933760 válasza SSJmeszes (#5006) üzenetére


#90933760
törölt tag

[link]
És ezt nézted? 2x140x60 és olcsóbb is 10 Euróval. Nem tudom mennyivel másabb, mint amit te linkeltél.

(#5009) Blizzardking


Blizzardking
őstag

Nagyradis sokventis fórumtársakat érdekel ilyen venti elosztó? Szóba került egy kollégával, gondoltam bedobom a köztudatba. Tetszőleges hosszúságú kábellel lehet szerelni, a másik vége standard venti csati értelemszerűen.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#5010) szinimini


szinimini
senior tag

Sziasztok

Érdeklődnék,hogy valaki használt-e vagy van-e esetleg tapasztalata a Cape Cora csövekről.

A mostani slim radis megoldásomat szeretném olyan irányban egy kicsit tuningolni,hogy nem akarom hallani a gépet :) és nagyobb teljesítmény adni neki. Így jutottam el ezekhez a csövekhez,de azért van más ötletem is :)
Azért szeretnék a házon belül maradni amihez azért van helyem. És az oldallapot már ki is vágtam :)
A másik megoldásom pedig a dual radi lenne két Swift2 120p-s ventilvel és az egész házat szigetelném Be quiet-el. És egy venti szabályzót is bele tennék,hogy tudjam állítani szépen :)
120P-s venti kerülne mindenhova,de mivel úgyis tudnám majd állítani így az 1201-es ventik is jók lennének és még spórólnék is vele egy kicsit.

Szóval mit gondoltok erről :D
:R

[ Szerkesztve ]

(#5011) HUfantom válasza szinimini (#5010) üzenetére


HUfantom
őstag

Hali

Mikor építettem az enyémet, gondoltam rá, hogy veszek 15 csövet és szintén felrakom valahova, de ahogy a tesztekben olvastam sajnos elég gyenge a hatásfok. Ráadásul nem lehet rá ventit szerelni, de kéne rá valami ami kicsit mozgatja a levegőt. Ha már kivágtad az oldalát akkor tegyél fel egy MORA szintu radit és eladhatsz minden mást :D

Hát ha ott a szabályozód akkor elég a sima 1200-n pörgö. Olcsóbb és a feszültséggel lehet szabályozni azokat is.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#5012) szinimini válasza HUfantom (#5011) üzenetére


szinimini
senior tag

Jó féle hűtő csak hatalmas és nem is olcsó sajna. Akkor szerintem maradok a belső megoldásoknál.
Úgy vágtam ki az oldalát,hogy lehessen látni a belsejét nem a másik oldalát.Vagy te mire gondoltál?

Azért kell az 1201-es mert az többet pörög :) és ha már szabályzom akkor mind1

Most milyen hűtést használsz?

(#5013) HUfantom válasza szinimini (#5012) üzenetére


HUfantom
őstag

Én kérlek ezt....

Szerintem jól kivehető a swif2 es ventik amik még hűtik a gép belsejében a winyókat és a hűtés nélkül maradt alkatrészeket.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#5014) szinimini válasza HUfantom (#5013) üzenetére


szinimini
senior tag

Hát ez hatalmas :Y :C
Ezzel lehet hűteni a dolgokat :K

(#5015) kovsol válasza szinimini (#5012) üzenetére


kovsol
titán

Én egy 120p és két 1200 -t használok. 120p is vissza van szabályozva 800rpm -re, de 120p ha szükség van rá azért feljebb tud pörögni. Én mondjuk szeretem a csöndet így nekem már 1200rpm mellett is túl hangos.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#5016) menalcas válasza menalcas (#5003) üzenetére


menalcas
őstag

Na, senki ?

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#5017) SimonYana válasza HUfantom (#5013) üzenetére


SimonYana
addikt

A hétvégén gondolkodtam eladom az egész vizet a francba. majd betettem teszt erejéig egy 7970-es Matrixot.
Nem kívánom senkinek azt a kellemetlen érzést , hogy a síri csend után hallgasson egy léghűtéses gépet és még nem is 100%-on ment a VGA ventije! :DD
Ráadásul ha feltettem a ház oldalát , hogy kicsit csendesebb legyen akkor meg melege volt!
Azt hiszem ha a vizet eladom , akkor az egész gépet eladom és nem lesz semmi!
Ameddig játszom addig csak is víz! :C
Jó dolog ez még ha drága is! :C

® SimonYana ®

(#5018) HUfantom válasza menalcas (#5016) üzenetére


HUfantom
őstag

Tudod általában ref kárytákat veszünk, mert az olcsóbb a ref hűtés miatt és 100% ,hogy lesz rá blokk.

Coolingconfig azt írja hogy az EK nem gyárt hozzá blokkot, más forrásunk nincs. Bolttól lehet érdeklődni esetleg, vagy kártyát elad másikat vesz.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#5019) X@b3e válasza Raptor 666 (#4962) üzenetére


X@b3e
addikt

Nekem a 2011 foglalattal olyan szinten szerencsém volt (illetve nem szerencse, többek közt ez is közrejátszott a lap kiválasztásánál), h lehet cserélni a RIVF hátlapját olyanra, h rámenjen az 1366-hoz való hütés. Mivel erröl váltottam, igy a blokk maradhatott.

SimonYana A fehér csöves konfigod 19/13-as volt? Mennyire hajlitható annak a csövezése pl egy 13/10-hez képest? (gondolom föképp semennyire... :) )

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#5020) X@b3e válasza menalcas (#5003) üzenetére


X@b3e
addikt

Amennyiben hütést zavaro alaktrész v. furat máshol van a refhez képest, akkor univerzális blokk lesz csak rá jó

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#5021) SkyS1gn válasza SimonYana (#5017) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ő lenni te? Amúgy komoly cuccokkal dobálózol! :C

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#5022) tajcsi válasza SimonYana (#5017) üzenetére


tajcsi
senior tag

Mekkora csatikat hasznalsz a videon a rendszerben?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#5024) SimonYana válasza X@b3e (#5020) üzenetére


SimonYana
addikt

Igen!
19/13-as. Szerintem teljesen jól hajlítható , bár ha megfigyeled , nálam nem nagyon kell hajligatni és azért nem is hasonlítható össze a 13/10-essel. Én azért is szeretem ezt a nagyot , mert sokkal csendesebb a rendszer és a pumpa is!

® SimonYana ®

(#5025) menalcas válasza X@b3e (#5020) üzenetére


menalcas
őstag

A fesz szabályzó rész más rajta és ha ugye azon nincs víz akkor a bordáját csak kell hűteni ventivel és úgy már megette a penész.
Azért vettem ezt a karit mert csendes a gyári hűtő és viszi a top órajeleit 775Mhz/4000Mhz a gyári 675/3600-hoz képest (800/4050-el is stabil, de minek kínozni), de a francnak a "nagy" víz ha a vga-t nem az hűti :))
EK oldalát néztem én is azért kérdeztem hátha valaki okosabb a témában :B

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#5026) Jakab66[hun]


Jakab66[hun]
senior tag

Tudom nem teljesen témába vág, de hátha itt találkozott már ilyennel valaki.

Van énnékem' egy Zalman ZM-MFC 3 venti szabályzóm. Kérdésem, hogy 12V 25W-os ventit erre rá merjek-e kötni. Valahol olvastam, hogy 10w-999w-ig jó a cucc, de gondolom ez össz teljesítmény. Egy csatornán 25W-ot elbírhat? (illetve a tápom molexe is elbírja?! cx500 80+ 3. gen.)

Gipsz Jakab

(#5027) DigitXT válasza Jakab66[hun] (#5026) üzenetére


DigitXT
félisten

10w-999w-ig jó a cucc
Gondolod, hogy képes 1000W leadására?:DDD
Szerintem ha olvastál is ilyet, az csak mérő
részére vonatkozhatott. Na, meg is találtam:
"Displays Power Load between 10 ~ 999W"

Neked szerintem ezek az adatok kellenek:
Maximum output current 0.7 amps
Output voltage range 4-11 volts

Szóval nem, NEM bír el egy csatornán 25W-ot,
sőt! Kevesebb, mint 8W a max. terhelhetősége.
Picit harmatos, de ventihez elég: mégis milyen
ventid van, ami 25W-os? Kicsit durva lehet...:D

[ Szerkesztve ]

(#5028) Jakab66[hun] válasza DigitXT (#5027) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Vicces lesz.

50-es ifa fűtő radiátor gyári ventivel. Fater hozta be nekem az előbb, most bukkant rá a kincsesbányájában, bontatlan vaccsi új cucc. Gondolt rám, hátha érdekel a gépemhez. 14mm-es csatlakozói vannak, + légtelenítő csavar. Ha érdekel komolyabban írhatok méreteket, esetleg képeket tolhatok fel. :K

Gipsz Jakab

(#5029) Jakab66[hun]


Jakab66[hun]
senior tag

220x145x90-es a cucc.

szerk: Ha simán molex-re kötöm, a táp elbírja?

[ Szerkesztve ]

Gipsz Jakab

(#5030) HUfantom válasza Jakab66[hun] (#5029) üzenetére


HUfantom
őstag

Képet azonnal :)

Vajon mekkora hangja van annak a ventinek ?
Esetleg belemártogatod valami műszerzsírba, hogy ne zörögjön ?
Ugye az Ideiglenes Forgalmi Akadály tervezésekor nem volt szempont a csendes legyen :)

szerk: Ha simán molex-re kötöm, a táp elbírja?
25W ot egy 500Wattos táp ?
Te sem gondolod komolyan a kérdést ugye ? :)

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#5031) DigitXT válasza Jakab66[hun] (#5029) üzenetére


DigitXT
félisten

Egy ilyen IFA-hűtőventi biztos b*szott hangos. Én nem erőltetném
vízhűtés mellé, mert épp csak a lényege veszik el az egésznek.:D

A tápod természetesen elbírja, közvetlenül meghajtva - a Zalmanra
ne kösd, mert könnyen elszállhat az adott kimenet a túlterheléstől.

(#5032) Jakab66[hun] válasza HUfantom (#5030) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Egy porolás ráférne, mert a "kincsesbányában" por azért volt. (viszont bekötve még sosem volt a kicsike)

[link]
[link]
[link]
[link]

Mindjárt megpuccantom a kicsikét, meg kimegyek előbb rákötöm egy aksira, megnézem mennyire zörög. :K

Gipsz Jakab

(#5033) TESCO-Zsömle válasza DigitXT (#5031) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

mert épp csak a lényege veszik el az egésznek.

Nem fog jobban hűteni, mint egy léghűtés? :F

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5034) szinimini


szinimini
senior tag

Sziasztok

Azt kérdezném,hogy mennyi értelme lenne egy vízszűrő beépítsenek? Csak azért,mert most szétszedtem a rendszert és az egész blokk belseje tele volt lerakódásokkal. Ezzel megtudnám gátolni vagy csökkenteni?Vagy más módszer?

És esetleg tudnátok valami házi praktikát mondani amivel AL-ot és a rezet letisztíthatom?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#5035) Jakab66[hun]


Jakab66[hun]
senior tag

Megvolt a teszt. 2 fokozatú a venti, 1. fokozaton halkabb mint a jelenlegi gyári cpu hűtőm, 2-es fokozaton viszont majd el repül, meg fülvédő használata kötelező! :D

Azonban megmértem tolómérővel, a gyári burkolatba 12cm-es a venti, tehát szerintem cserélhető lenne 1, vagy akár 2db (egymáson) 120-as halk ventire.

szerk: full réz. Lamella is, belseje is.

[ Szerkesztve ]

Gipsz Jakab

(#5036) HUfantom válasza szinimini (#5034) üzenetére


HUfantom
őstag

Tisztításhoz eszköz és a jó háziasszony barátja a jó tömény ecet. Nekem jó tapasztalatok vannak még a cilit bangel, ugyan nem 1 törlés ahogy a reklámban, de jól hozza a piszkot. Az ecettől meg sikítva szalad a vízkő.

Elkoszosodik a rendszer belseje. Ilyenkor általában az alu és a réz között indul az anyagáramlás. Galvánelem elve szerint. A szűrővel meg lehet akadályozni, de szerintem ez csak tünetkezelés. Inkább az anyagkiválást kell megakadályozni és akkor nem lesz ilyen. Mondjuk a marketingszöveg is fasza, hogy nagy áteresztőképességű, szóval átfolyik rajta a víz, de a piszkot azt megfogja. Ez valahogy nem kerek. Így minden szűrő lehetne tökéletesen hatékony és egyben nem jelentene ellenállást a rendszerben.

Ecetben mondjuk ne hagyd órákig ázni egyiket sem, mert elkezdi enni mindkettőt.

Jakab66[hun]
Akkor már csak csatit vagy csövet kell rá "hackolnod" a végére és lehet használni.

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#5037) TESCO-Zsömle válasza szinimini (#5034) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem lenne. Mivel a lerakódást -jó esetben- nem a rendszerben áramló nagyobb szennyeződések okozzák, hanem a fagyállóból idővel kiváló/kicsapódó anyagok tapadnak meg. A jelenség nem csak a blokkra korlátozódik, a csőre és a radira is telepednek.

HUfantom: Mivel a galvanikus reakció atomi szintem megy végbe, a szűrővel nem lehet meggátolni. Ha csak nincs olyan szűrőd, ami a vízmolekulákat átengedi, de a fématomokat nem.

Ha pedig vízkő van a rendszeredbe, akkor valamit nagyon elrontottál. :B

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5038) szinimini válasza TESCO-Zsömle (#5037) üzenetére


szinimini
senior tag

Akkor végülis sehogy se lehet megakadályozni? Akkor kb félévente szétszed és takarít? :)

Esetleg valami jó cuccot tudnál ajánlani a tisztításukra?

[ Szerkesztve ]

(#5039) TESCO-Zsömle válasza szinimini (#5038) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

De, meg lehet.

Ha nem öntesz sz*rt a a rendszerbe, akkor nem lesz szárazanyaglerakódás. Nem magától megy bele. Emellett kerülni kell rézen kívül az összes "aktív" fém használatát rendszeren belül. A nikkel és a rozsdamentes acél nem túl reakcióképes, de sima acélt és alut ne akarjon senki réz mellé...

Esetleg valami jó cuccot tudnál ajánlani a tisztításukra?

Fogkefe.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5040) szinimini válasza TESCO-Zsömle (#5039) üzenetére


szinimini
senior tag

Ez a blokk van jelenleg a rendszerben és ezzel a folyadékkal megy. Akkor ezek lehetnek a probléma forrásai?

Csak a fogkefével nem jön le arra gondoltam,hogy valami szert tudsz-e vagy ecet is megteszi ?

[ Szerkesztve ]

(#5041) HUfantom válasza TESCO-Zsömle (#5037) üzenetére


HUfantom
őstag

újraolvasván valahogy nem sikerült szavakba önteni a mondandóm.

Persze, hogy a folyamatot nem fogja meggátolni ezért is írtam, hogy csak tünetkezelés. Max arra jó hogy a szmötyi keringését akadályozza. De ahogy te is írod és egyre gondolunk ekkor már régen rossz valami....

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#5042) TESCO-Zsömle válasza szinimini (#5040) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az alumínium felület-kezelve van. Ha ez a réteg sértetlen, akkor nem reakcióképes. Jó lenne látni pár jó minőségű képet a szétszerelt blokk belsejéről. Úgy könnyebb lehet megmondani, hogy mi is a baj.

HUfantom: Nem érted... Nincs "szmötyi". Galvanikus reakciónál ionizált atomok kerülnek a vízbe. Azt nem szűröd ki. Szárazanyag-kiválásnál szinten molekuláris szinten történik a kiválás. Amíg a molekulák nem állnak össze nagyobb csomókba, amit a szűrő megfoghat, addig ugyanúgy semmi haszna. De míg ez bekövetkezik, a kiváló molekulák mindenhol meg tudnak tapadni a rendszeren belül...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5043) szinimini válasza TESCO-Zsömle (#5042) üzenetére


szinimini
senior tag

Ahogy néztem az alu blokk sérült,de már előtte is az volt mikor neki estem mosni.Most be kell mennem dolgozni így a képekkel késni fogok egy kicsit. köszöntem az eddigieket is :R

(#5044) opti06


opti06
aktív tag

Tudnátok ajánlani valami jó ár/értékű proci blokkot?
plexi kizárva, acetal/réz kombó jöhet.
i5 3570k -ra lesz hf rendszerben

(#5045) Jakab66[hun]


Jakab66[hun]
senior tag

Bele is kreáltam egy 120-as ventit a cuccosba. Ezt már rá tudom kötni a vezérlőmre is, és állíthatom, hogy mennyire süvítsen. :K

Gipsz Jakab

(#5046) szinimini válasza TESCO-Zsömle (#5042) üzenetére


szinimini
senior tag

A képek ahogy ígértem

kép1 kép2 kép3 kép4 kép5 kép6

[ Szerkesztve ]

(#5047) TESCO-Zsömle válasza szinimini (#5046) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha az eloxálás megsérült, akkor nincs miről beszélni. Alumínium érintkezik a vízzel. Ez vagy blokkcsere, vagy szépen lassan el fognak fogyni az alu részek. Esetleg meg lehetne próbálni lecsiszolni és újraeloxáltatni, de félek, hogy drágább lenne a hús, mint a leves...

Sokan nem szeretnek plexi-t használni a rendszerben a mechanikai tulajdonságai miatt. Én a különböző fémek rendszeren belüli használatát ellenjavallom. Emellett folyadéknak csakis tiszta alkoholt ajánlok, 5-10%-osat.

Utóbbit legkönnyebben úgy lehet elérni, ha megfelelő mennyiségű gyógyszertári alkoholt keverünk desztillált vízzel. Az alkohol a vízzel korlátlanul elegyedik, nincs anyagkiválás, emellett tisztán tartja a blokkokat.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5048) szinimini válasza TESCO-Zsömle (#5047) üzenetére


szinimini
senior tag

Az eloxálást lehet,hogy megtudom oldani "ingyen" vagy egy két sörért :) és akkor utána eladnám és vennék egy plexi+fém blokk. Milyen mechanikai tulajdonságokra gondolsz?

Köszi a tippet a folyadékhoz ezt tuti kipróbálom. :R
Lehet tenni hozzá színezéket? Ha igen akkor milyet?

Az aquatuning-os megrendelés,hogy működik?

(#5049) Pista0001 válasza szinimini (#5048) üzenetére


Pista0001
addikt

Hajlamos repedni, mellesleg az idő múlásával ez a hajlam erősödik. Ha sokallod a full réz blokkok árát akkor inkább acetal fedelest vegyél szerintem. Kevésbé látványos, ellenben az egyik legerősebb műanyag.

(#5050) szinimini válasza Pista0001 (#5049) üzenetére


szinimini
senior tag

Köszi :R
Nem az,hogy sokallom csak nincs annyi pénzem :D
most inkább marad az előző tervnél , ami remélem sikerül és akkor dobok fel képet :) vagy marok egyet :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.