Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10251) BL@CK válasza bodva (#10250) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Én magamnak csináltam, de lehet kapni is, attól függ mien a mora. Itt nézz szét. A ventik is ugyanúgy mennek a konnektorba dugósan :DDD Egyébként ilyennel van megoldva az áram. Nem árt még, ha egy konnektorba van a géppel és akkor azt kapcsolgatni. Én úgy szoktam, hogy egybe van a gép meg ez és amikor bekapcsolom automatán indul ezis és akkor tuti, hogy nem felejtődik el :))

Shatter your limits!

(#10252) bodva válasza BL@CK (#10251) üzenetére


bodva
aktív tag

Ezt most érteni se értem :D
Hogy rakod egy konnektorba? T elosztóval?

(#10253) BL@CK válasza bodva (#10252) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Amit linkeltem az egy táp és annak avégén van egy 4pines molex. Arra rá van nekem dugva egy Y kábel ami 2db molexre leosztja és egyik a pumpába megy a másik pedig a ventiknek adj az áramot.

Shatter your limits!

(#10254) bodva válasza BL@CK (#10253) üzenetére


bodva
aktív tag

Igen ezt értettem de, hogy kapcsoltatod be egyszerre a géppel?

(#10255) BL@CK válasza bodva (#10254) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Úgy, hogy egy elosztóba van bedugva a gép és a vízhez a táp is. Amikor be van kapcsolva az elosztó akkor megy a hűtés, ha lekapcsolom a konnektort akkor nem. Tehát ha benyomom a konnektort a hűtés megindul magától és a gépet csak utánna nyomom be. Meglehet csinálni, hogy a gép bekapcsol gombjával induljon a hűtés is, de ahoz egy kábelt is kell bevezetni a gépbe a csöveken kívül, nekem meg pont az volt a cél, hogy csak a cső menjen be a gépbe minden más kívül legyen, ne kelljen plusz kábeleket vezetgetni a gépbe azért, hogy áramot kapjon a pumpa és a ventik.

Shatter your limits!

(#10256) bodva válasza BL@CK (#10255) üzenetére


bodva
aktív tag

Ja értem már :)
Amúgy se árt ha még keringeti kicsit a vizet kikapcsolás után a rendszer, mert hamarabb lehűlnek a komponensek.

(#10257) BL@CK válasza bodva (#10256) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Igen, de nálam nem ez volt a fő szempont amiért így csináltam meg :))

Shatter your limits!

(#10258) bodva válasza BL@CK (#10257) üzenetére


bodva
aktív tag

Nem rossz megoldás ez sem :)

Amúgy erről a tartályról valaki tud valamit?

(#10259) Joshi válasza ByBeni (#10247) üzenetére


Joshi
titán

Én sokáig fagyállót használtam de már több mint egy éve a Valvoline SuperCoolant-ot. Szerintem jobb mint a fagyálló, ennél sincs lerakódás ráadásul nem olyan büdös. Nekem egy idő után a fagyállós keverék elkezdett fehér nyálkásodni, a Valvoline-al ez megszűnt. Azt nem tudom hogy oldja-e a különböző kötőanyagokat de nem hinném.

(#10260) mackosajt válasza Joshi (#10259) üzenetére


mackosajt
addikt

Ez is fagyálló, vagy legalábbis dettó ugyanaz az összetétele. ;)

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#10261) DigitXT válasza ViZion (#10140) üzenetére


DigitXT
félisten

Múltkor erre nem adtam elég konkrét választ.:B Tegnap néztem:
levegő 30 °C -> víz 36 °C -> HDD 40 °C Ha 32 °C vízzel hűteném
már az lehozna ~4 fokot. De ott van még 4 fok, ami szvsz abból
adódik, hogy a HDD hőmérője a HDD elektronikát méri, azt meg
közvetlenül nem hűti a doboz, csak a HDD oldalát. (Esetleg erre
megoldás lenne egy ilyen lap, de az csak a 2.0-val kompatibilis.)

Nekem még a régi verzió van: nem tudom, megérné-e lecserélni.
Árban biztos nem: jóval olcsóbban jutottam hozzá a mostanihoz,
eladni sem lenne egyszerű. Az új meg picit húzós árban van...:DDD

(#10262) kovsol válasza DigitXT (#10261) üzenetére


kovsol
titán

Az a 40 az sok amúgy? Meddig bírják a vinyók ?
Folyamatosan írsz/olvasol róla vagy miért olyan fontos a külön hűtése ?
Nálam ssd 30, hdd1 32, hdd2 32. Csak egy 12-es venti fúj rájuk a ház elejében. Nekem mondjuk most csak a le/feltöltés megy rajtuk, meg filmet nézek.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#10263) bodva


bodva
aktív tag

Srácok ha színezni szeretném a vizet mondjuk valami UV cuccal ami nem csapódik ki arra van ötletetek?

(#10264) DigitXT válasza kovsol (#10262) üzenetére


DigitXT
félisten

Olyan jókat tudsz kérdezni...:D Gondolom ráérsz. Mondjuk én meg melózom:
ha már offolni akarnék, akkor itt 35 fokos a 250-es háttértár, léghűtéssel. Van
amúgy egy elég monoton alapzaj az irodában, de legalább klíma is, 26 fokkal.

~30-hoz vagyok "szokva", szóval igen: a 40 az sok, pláne, hogy nincs terhelve.
Azért fontos a hűtése, mert nem akarom, hogy tönkremenjen a nagy melegtől,
mert nem csak játékok meg filmek vannak rajta, hanem fontosabb dolgok is.:)

Nem tudom, hogy miért lenne releváns, hogy nálad hány fokos ez-meg-az*, ha
egyszer "szabadon" van és 12-es ventivel fújatod, magyarán nem hangszigetelt
dobozban van, s nem is vízhűtés a téma nálad. Amúgy nekem nincs házventim.

*: az SSD az nálam is 30-at kamuzik, de mindig, szóval nem érdemes adni rá;
a Samsung vinyó szintén zenész, csak az csal lefelé min. 6 fokot -> arra sem.

(#10265) kovsol válasza DigitXT (#10264) üzenetére


kovsol
titán

Komolyan érdekelt volna, hogy miért is aggaszt téged ez ennyire, de oké akkor megkaptam a választ "~30-hoz vagyok "szokva"" Azt hittem valami tudományosabb dolog van a háttérben.
WD oldalát megnéztem, az én vinyomra azt írja 60 -ig okés.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#10266) TaaT válasza DigitXT (#10119) üzenetére


TaaT
veterán

Ha találsz megfelelően csendes egybevízhűtést nyugodtan rákötheted külön a winyók boxát sztem
, az aprón árult 2féle occó egybecuccokkal (Hercules, LCLC) az a tapasztalatom hogy annyira nem halkak, de bedobozolással sokat lehet rajtuk javítani. :)

Give them hell Ukraine!

(#10267) ViZion válasza simlisgumis (#10230) üzenetére


ViZion
félisten

Az meg mi? Nem láttam még. Hava kell rakni?
Még egy réteg a proci és a blokk közé? Nem felesleges az? :U

Veszek egy ócó blokkot, meg egy EK szivattyút, megnézem mit változik. Mondjuk így sem meleg a cucc... :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10268) DigitXT válasza kovsol (#10265) üzenetére


DigitXT
félisten

Igazából azt nem tudom, hogy miért kell belep*fázni, ha semmi közöd a témához:
se tudományosan, se megszokásból, sehogy.:U Egyébként a HD Sentinel már 40
fok fölött figyelmeztet, hogy nem ártana javítani a hűtésen. De te nyomjad 60 fokig:
minek fújatod ventivel, ha ennyire biztos vagy a dolgodban? (Miért jó, hogy 32 fok?)

Amit bizton állíthatok: ha nagy hőingadozás mellett üzemelteted, hamarabb gajra
megy. (Márpedig a szobában ritkán szokott 60 fok lenni, szóval az hőingás lenne:
ha bekapcsolod a gépet és 25-30-ról 60-ra felmelegszik, kikapcsolod addig lehűl.)

De hát ha a WD szerint addig "okés" (bár ezt kétlem), akkor hadd szóljon! LOL.:DD

TaaT: az a baj, hogy TESCO-Zsömle levezette azt, hogy kis dT mellett a szimpla
radi (halkan) kevés még ilyen 20W terhelés lehűtésére is. Hangos megoldást meg
nem akarok, mert akkor értelmét vesztené a hangszigetelt doboz alkalmazása.:K

Szóval az egybevizes megoldásról már letettem: jövő hónapban szerintem valamit
építeni fogok, hogy "jobban érezzem magam"... Most csak a konkrétumokat írtam
meg a kérdésre válaszul. Ill. tervezgetem, hogy pontosan mit, hogyan alakítsak át.

(#10269) kovsol válasza DigitXT (#10268) üzenetére


kovsol
titán

Azért fújatom, mert ott van a házban ventilátor hely ahol a vinyó rekesz van... kíváncsi voltam, hogy kell-e esetleg aggódni emiatt, de normális választ nehéz lett volna adni.
Valaki de érzékeny itt ... ez a topic is ilyen kis belterjes banda ahogy nézem és csak egymással szerettek elbeszélgetni, ha valaki más ír akkor az bele pofázás.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#10270) DigitXT válasza ViZion (#10267) üzenetére


DigitXT
félisten

Ez paszta helyett van, és szétfolyik a CPU kupakján, amikor kvázi hűtés nélkül
felforralod a procit. Utána persze qrvajó hővezető, de ez a felrakási mód (gépház
fekszik, procit "forralod" direkt) nagyon necc. Legalábbis erre emlékszem. Anno
letettem róla, azóta nem olvastam utána, de ránézésre ez ugyanaz a cuccos.:D

kovsol: nem a személyed ellen szól a belepofázás kifejezés, hanem a cselekvés
ellen... Totál OFF témában furcsa kérdéseket teszel fel, amivel aztán arra célzol,
hogy "rosszul csinálom" stb. Mi szükség van erre? Ezek után csodálkozol, hogy
nem szívesen akarok veled beszélgetni? Nem is neked írtam amúgy. Nem értem.

Btw. elég hülye válasz, hogy azért fújatod ventivel, mert ott van a ventinek helye.
Tudod hány hely van az én házamban ventiknek? Legalább 2 db 12-es, meg egy
nagy csomó 9-es, esetleg +1-2 8-as is az oldalfalon.:D De nem használom őket.

Szemmel láthatólag nem voltál kíváncsi, hogy kell-e aggódni emiatt, hiszen nem
aggódsz miatta, hiszen nálad minden rendben van. Hol van még a 60 fok. Szóval
az egész HSZ-ed nem más, mint kötekedés. (Ez nem érzékenység kérdése, és
nem személyes ügy, hanem egyszerű ténymegállapítás... Olvasd vissza magad.)

[ Szerkesztve ]

(#10271) TESCO-Zsömle válasza DigitXT (#10268) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A dT és a méret szinte egyenesen arányos a leadott hőmennyiséggel.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10272) TaaT válasza DigitXT (#10268) üzenetére


TaaT
veterán

A fene tudja, ha egyszer a kezeid közé kerül egy ilyen kamionról leesett egybevízhűtés, egy próbát megérhet a dolog :)

Give them hell Ukraine!

(#10273) Akcok94


Akcok94
senior tag

üdv,
ma rendeltem 1 L ek folyadékot, ha nem lenne elég a rendszerhez, akkor ion cserélt vizet rakhattok hozzá?

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#10274) Pista0001 válasza TESCO-Zsömle (#10208) üzenetére


Pista0001
addikt

Tegnap házon kívül voltam, de ami késik az nem múlik. :)

Némi légtechnikával kiegészítve jó az, és természetesen frisslevegős is lehet, így igény szerint lehet légcsere is.

Nálunk odafigyeltek a radiátorok méretére, de nem erre gondoltam elsősorban, hanem a minőségre.

(#10210) jones965: A hűtőszekrény nem a legjobb példa, mert eléggé tervezhető üzemre készül, oda jó a kapcsolgatás. Egy 800 kW-os folyadékhűtő, ami 200-300 szállodai szobát szolgál ki, már más téma. Van amikor csak egy részükben van vendég, van amikor telt ház van, és emellett a vendégek hűtési igénye is változó. Már legalább 10 éve a nagy teljesítményű gépek szabályozható teljesítményűek (az említett Stadion szállóbeli gépek is), a régebbiek 1/10-es, az újabbak akár 1/100-as lépésekben. A lényeg hogy ne kelljen leállítgatni a kompresszort, mert ekkora teljesítménynél (400-500 lóerő körül!) óriási áramra van szüksége az indításhoz. Azóta tudomásom szerint háztartási split gép is van ami így működik. Hozzáteszem az autók klímakompresszorának a hozama is szabályozható, hiszen változik folyton a fordulatszám, tehát fordított arányban folyton változtatni kell a kompresszor szállítását, ezt dugattyúsnál (a többség ilyen) például a lökethossz változtatásával oldják meg.

Szerk.: Még egyszer átolvasva lehet hogy kicsit butaságot írtam... Szóval a hűtőszekrénynél úgy értem a tervezhető igénybevételt, hogy konstans a hűtési igény. Ellenben egy szállodában nagyon nagy a szórás, ezért a kapcsolgatós nem tudná energiahatékonyan kiszolgálni az igényeket. A számítógép hűtéshez ebből a szempontból inkább a szabályozós verzió lenne jó, hiszen idle 60 watt körül kajál egy combos (i7 + 1 db csúcs VGA) rendszer, míg meghajtva 300 W felett alakul.

(#10211) potyi23: Megfordult a fejemben amikor autóklímával (is) foglalkoztam, minden rendelkezésre állt, kivéve a villanymotor. Végül letettem róla mert annyit nem akartam áldozni rá (motor, tartószerkezetek, burkolatok), és nem lett volna egyszerű esztétikusan megcsinálni.

(#10218) kovsol: Rendesen meglepődtem én is, hogy nincs rajta ragasztó, a Thermaltake süniken volt annak idején. Én e-bayről rendeltem, elhanyagolható összegért annyit küldött az eladó hogy életem végéig elég lesz már.

[ Szerkesztve ]

(#10275) GNKING


GNKING
tag

Sziasztok.

Az normális 18w-s ddc-nél hogy annyira melegszik az alja, hogy a kezem nem állja?

Lehetséges hogy a 12V 2A kapcstáp öli meg a ddc-ket (10w és 18w-t is)?
Ezt onnan gondolom hogy míg a pc-ben CM Real Power M850 tápról mentek addig semmi bajuk nem volt, majd az említett külső adapterről meg 1-2hét után mindegyik megállt. A 10w-osat megjavították, de 1hét után megint megállt.

Üdv. Gábor.

Normális vagyok a hangok is megmondták!

(#10276) TESCO-Zsömle válasza GNKING (#10275) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azt kéne megnézni, hogy terhelés alatt mekkora feszt ad le a táp. Mert a DDC nem fog több ampert felvenni csak azért, mert másik táp van rajta. Viszont a fesz az már a tápon múlik.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10277) GNKING


GNKING
tag

Megmértük műszerrel és 12,01v-t ad le terhelésen és terheletlenül is.

Normális vagyok a hangok is megmondták!

(#10278) 5000watt


5000watt
aktív tag

Sziasztok!Látok soky olyan Dual vagy Triplás radit amiken 4-6 ventilátor van,mennyivel lesz hatékonyabb : Tudom ez hülye kérdés így de mennyit számíthat ?

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#10279) DigitXT válasza 5000watt (#10278) üzenetére


DigitXT
félisten

Mármint a "push-pull" üzemmód? Jó pár fokot hozhat, de természetesen
nagyobb hanggal jár, tehát inkább komolyabb* tuningnál szokták bevetni.

*: ami még NEM szárazjeges, meg LN2, meg chiller, csak picit erősebb
légáramlást akar használni a kisebb dT érdekében a dupla, tripla radiján.

(#10280) 5000watt válasza DigitXT (#10279) üzenetére


5000watt
aktív tag

köszi a gyors felvilágosítást :) akkor nekem nem kell a Phenom alá még :D :D majd a másik procihoz.
tervezem idén hogy átmegyek az Intelhez :) oda kell majd a tuning :)

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#10281) Joshi válasza mackosajt (#10260) üzenetére


Joshi
titán

Igen az alapja ennek is Ethylene-Glycol csak tartalmaz olyan egyedi összetevőket amitől teljesen más még az állaga is mint mondjuk a Glycoshell-nek. Nem vagyok vegyészmérnök de a Valvoline SuperCoolant + Desztvíz sokkal jobbnak tűnik így egy év után mint a sima fagyálló.
Ha jól tudom akkor a Valvoline SuperCoolant az autósportban használt speciális összetételű hűtőfolyadék.

(#10282) mackosajt válasza Joshi (#10281) üzenetére


mackosajt
addikt

Igen, a neve miatt elég gyanús is. Gondolom ez ilyen hordós kiszerelésben volna eredetileg Valvoline címkével, aztán kiporciózzák literesbe.
Amúgy ugyanúgy fagyallo ez is, csak a jobbik fajtából.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#10283) bodva


bodva
aktív tag

Gondolom ti ezt már régóta tudjátok, de a 10-es csatlakozónak 8mm-es a belső menete amin a víz jön.
Ez nem fogja vissza a rendszert?
Gondoltam, hogy nem lesz 10-es, ha az a cső mérete ami rámegy, de azért egy 9-esben reménykedtem :D

(#10284) ViZion


ViZion
félisten

EK Supreme LT milyen blokk? Én úgy tudom, ezek jó cuccok. Használtan lenne elérhető árban (7 k, backplate nélkül)... Mit jelentene fokban szerintetek, ha lecserélném az Asetek-et erre? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10285) Laraxior


Laraxior
titán

[link]

Ma szétszedtem a vízhűtést, gondoltam átmosom, kitisztítom, meg rá akartam tenni a GPU-blokkot a VGA-ra. Hát végül a processzorra kellett tennem, mert valami nagyon szétbontotta a CPU blokkot :(
Érdekes, hogy kívülről indul a dolog, és úgy megy befelé, nem tudom mennyi lett volna még hátra neki a szivárgásig, de eléggé mély a lyuk. MOL-os fagyálló, és ioncserélt víz volt a rendszerben, kb másfél 2 éve.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10286) bodva válasza Laraxior (#10285) üzenetére


bodva
aktív tag

Én ugyan nem értek a lovakhoz, de ez nem csak valami lerakódás?
Nem tudod lemosni róla?

(#10287) potyi23


potyi23
senior tag

ha valakit érdekelne : [link]
[link]

(#10288) mrbig25 válasza ViZion (#10284) üzenetére


mrbig25
őstag

10,5k-ért van vadiúj Supreme LTX, szóval ha tudsz, akkor még alkudhatsz abból a 7k-ból.
Az Asetek az gondolom kompakt víz?! Ha igen, akkor az EK blokkhoz külön pumpát használnál vagy hogy lenne megoldva?
Ugyanakkora hőleadó felület mellett szerintem 3-4-5C°-nál nem hozna többet az EK blokk.

#10289
TaaT

Ha jól gondolom, akkor erről van szó -> link

[ Szerkesztve ]

...

(#10289) TaaT válasza potyi23 (#10287) üzenetére


TaaT
veterán

belsejéről is jöhet kép :)

Give them hell Ukraine!

(#10290) ViZion válasza mrbig25 (#10288) üzenetére


ViZion
félisten

Csatikkal van, backplate az nincs, +1000 Ft boltban. Kicsit engedett is... Asetek-et leváltaná egy másik szivattyú is. Nem akarok extrém tuningot, csak szeretném igényesen, jól megoldani... :DDD
Köszönöm! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10291) TaaT válasza mrbig25 (#10288) üzenetére


TaaT
veterán

Ezeket a képeket már láttam, korábban :) Vagy a talp maradt gyári?

Give them hell Ukraine!

(#10292) potyi23 válasza TaaT (#10291) üzenetére


potyi23
senior tag

Talp jelenleg gyari,ha sikerul azis lesz masik : [link]

(#10293) Akcok94


Akcok94
senior tag

üdv,
az mekkora hülyeség lenne,ha egy pumpából csinálnék 2 kört?
mert van egy phobya tetőm amin 4 csavar hely van, vagy ez nagy baromság lenne?

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#10294) potyi23


potyi23
senior tag

Egyenlore olyanoknak terveztem,aki ugy jart a phobyaval mint en,h elrepedt.megcsak alubol van,abbol barmikor tudok csinalni,de csak tetot.eloxalni is letudom.sajna meg vorosrez nincs.: (

[ Szerkesztve ]

(#10295) Weareus válasza Laraxior (#10285) üzenetére


Weareus
addikt

Milyen arányban használtad az etilénglikol-víz elegyet?
Amúgy majdnem mindegy is esetedben, mert 2 év túl sok, a glikolnak megvannak ugyanis a maga hátrányai:
*nem egy betonstabil molekula, (az etanol jobb ebből a szempontból), és bár önmaga alapvetően nem korrodálja a fémeket, bomlástermékei annál inkább. Ezért is lenne célszerűbb gyakrabban cserélni.
* a bomlási folyamatot elég nehéz monitorozni (magán az elegyen), a rendszeren meg lehet, csak akkor veszed észrte, mikor már késő.
Én a 15%-os etanol-desztvíz elegyet ajánlom, bár tény, hogy az etanol nem olcsó mulatság (ha jó fej a háziorvosod, felírja receptre, és akkor 50%-os áron kapod...).

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#10296) #90933760 válasza Weareus (#10295) üzenetére


#90933760
törölt tag

15% nem sok?

(#10297) mrbig25 válasza ViZion (#10290) üzenetére


mrbig25
őstag

Közben ránéztem a hirdetésre...
Az egy Intelre való blokk. Hogy fogod AMD-re felrakni?
Mivel a tetőn vannak kialakítva a lefogatáshoz szükséges lyukak, így egy kicsit necces az AMD-n való rögzítés...

[ Szerkesztve ]

...

(#10298) Weareus válasza #90933760 (#10296) üzenetére


Weareus
addikt

Nem. Alatta viszont kevés lehet és az erjedést eredményezhet. 15%-tól már nem marad élő baci az elegyben.
Én így használom.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#10299) fatal1ty1984


fatal1ty1984
őstag

Nemlenne egyszerübb ha vennétek tiis EK folyadékot?és akkor nemkell kotyvasztani meg idegeskedni,hogy kilyukaszt mindent.

(#10300) ViZion válasza mrbig25 (#10297) üzenetére


ViZion
félisten

uhhh... pedig annyira figyeltem mindenre... :W
OK, egyelőre storno, de ha vki rámoddolt ilyent AMD-re az jelezzen... Akkor továbbra is blokkot nézek :D
Köszönöm! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.