Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10901) GumisPeter válasza gallus (#10900) üzenetére


GumisPeter
senior tag

...kezdek megnyugodni, nem is olyan lehetetlen a tervem. :)

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#10902) DigitXT válasza GumisPeter (#10901) üzenetére


DigitXT
félisten

Az a baj, hogy érdemben nem tudunk segíteni még elméletben sem,
ha nem tudjuk a részleteket. Mégpedig elég fontos részleteket. (Azt
kérdezted, hogy egy szivattyú és egy blokk "elbírja-e" a... A mit is?)

Azt sem tudjuk, hogy milyen ellenállású lesz az a nem radiátor, stb.
Ettől függetlenül akármilyen gyenge a szivattyú, valamennyi áramlás
lesz, s akármilyen sz*r is a prociblokk, valamennyire elvonja a hőt...

Ha nem kifejezetten high-end PC hűtése a cél, valószínűsíthető, hogy
bőven, vagy éppen a hardvereid tűréshatárán belül fog maradni a cucc,
annak ellenére, hogy jobb szivattyúval és / vagy jobb blokkal hűvösebb
lenne, csak nem biztos, hogy szükséged van erre. (Viszont erről csak
akkor tudunk elmélkedni, ha elénk tártad a részletes terved, vagy ha a
cucc elkészült, s egy-két mérés után érdekel, hogyan lehet feljavítani.)

(#10903) ViZion válasza GumisPeter (#10901) üzenetére


ViZion
félisten

Csak Neked! :R
Konfig. OS: W7 64 bit. Tripla radi, csak a CPU-t hűti. Ventik lekapcsolva, csak a szivattyú ketyeg 5 V-on. Háttérben Dead Island -megállítva természetesen, böngésző 3 lap nyitva, CPU load 5-30% között, de inkább az alsó felén ugrál. Öt perc telt el, kupak 35°C. Kicsit adok neki: Settlers Online, böngészős flash játék... :DDD Kupak már a töltés alatt +5°C. 5 perc játék után beállni látszik 41-43°C-on a kupak. Újabb ablak, youtube... ;] Graffiti6, Mindset Evolution, mert ma ilyen a kedvem, előbb még zombik fejét vertem pürévé... ez szólhatna Dead Islandban is ;] :((( --- gyanús, h ez a VGA-t terheli, mert nem lett melegebb, 1-3 fok sztem még nem melegedés. Most 20 perce így, és csak 45°C. Meglepő. :U

RegCleaner! Téged választalak! :DDD Rövid ideig fut, de az alatt rendesen dolgozik a proci, 3-4 mag @ 30% körül... a többit pihenteti :U Radi érezhetően meleg, már nem hideg fém tapintású... 4 percig fut, 54°C-ig jut. Ahogy megállt, visszaesett gyorsan 50°C-re. Kb. 2 perc Dead Island és 57°C-on volt. Ennyi. Procim 125 W TDP, de húzva van, 1,38 V. Hozzátenném, h Intel jobban tolerálja a magasabb hőmérsékletet. Persze minden attól függ, mennyire lesz hatékony a találmányod. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10904) mackosajt válasza GumisPeter (#10901) üzenetére


mackosajt
addikt

Ha az megnyugtat, hogy a Reserator tartály képes az FX-8120-amat a Supremacy segítségével el lébecolni 35 fok körül, miközben böngészek, TS-elek és a háttérben megy a torrent, akkor ennyit tudok segíteni én is.
Illetve múltkor majd 1 órát ment egy játék igencsak gépzabáló menüje, és akkor ment fel kb. 45-47 fokig a víz, miközben a proci legmelegebb pillanata 57 fok volt.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#10905) GumisPeter válasza DigitXT (#10902) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Jól látod a kérdést! :K

Abszolute nyugis gép lesz elsőre, aztán ha a rendszer engedi fokozható lesz a teljesitmény.
legkisebb 2.gen 1155 proci plusz a 9800 gt matrix.Minden alapon.
Ennyit kell hűtenie a rendszernek, a pumpa egy Coolermaster szett pumpája lesz, ez szinte biztosra vehető.
A vga hűtésére Zalman zm-gwb2 és zm-rwb1 van betervezve, ezeket még viszem feketére eloxálni....

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#10906) Akcok94 válasza ViZion (#10903) üzenetére


Akcok94
senior tag

nem sok az a hőmérséklet? nekem a fx8320 4,5ghz alapfeszen 34C játék közben(BF3 és BC2)
tripla radiátor és egy sima egyes. és csak egy megaflow "fúja" a triplát mert csak a ház tetején van.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#10907) GumisPeter válasza mackosajt (#10904) üzenetére


GumisPeter
senior tag

köszönöm az adatokat!
:)

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#10908) GumisPeter válasza ViZion (#10903) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Ez igen!

Köszönöm a kimerítő interjút!!!
:C :R :))

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#10909) Satyricon


Satyricon
addikt

Srácok

Rég láttam DDC1T pumpa belső részét, és már nem emlékszem milyen új korába... Ma viszont szétkaptam a plexitetős pumpámat és azt vettem észre, hogy a fehér kerámia mintha el lenne kopva, mert kilóg kb 1mm-re a fém tengely. Vagy ez gyárilag ilyen? :F

Ha ez nem kopás, akkor honnan lehet megtudni, hogy el van kopva a kerámia? "Üt" a pumpa, vagy mi fene? :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#10910) ViZion válasza Akcok94 (#10906) üzenetére


ViZion
félisten

:DDD LEKAPCSOLT ventikkel mértem, nem tudom mire elég a kollégának, de remélem segített.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10911) GumisPeter válasza ViZion (#10910) üzenetére


GumisPeter
senior tag

remélem nem ég el!
:)

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#10912) jones965 válasza Satyricon (#10909) üzenetére


jones965
Modder

Gyárilag ilyen a tengely. Amennyiben nem szárazon járatod, nem kopik el. Akkor is a rotor belső része kopna, nem a kerámia.

(#10913) 5000watt


5000watt
aktív tag

Üdv!

Érdeklődnék hogy i7 2600k vagy 3770 k melyien blokkal hűtenétek ? Használt is jó.
DDc Laing 10w,Triplaradi, 3* coolink swif2 120p ezekkel hűteném a valamelyik kicsikét húzva :) :R :R

én ezzel szemezek Alphacool NexXxoS XP³ Light 15k ért

[ Szerkesztve ]

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#10914) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Üdv!
Kérdeztem korábban az Alphacool vízhűtés Kit-et a 3820-ra. Most úgy néz ki kicsit megugrik a szekér. Esetleg szóval egy ilyenen gondolkodtam inkább. Ebben kicsit erősebb pumpa és vastagabb radi van.
Most H100i van, 1800RPM-en pörögnek a ventik hogy játék alatt 70 fok alá tudják hűteni a 3930k-t.
A 3820 nem melegedik már annyira, de azt kicsit följebb is szeretném húzni, amennyit tud 1.350V-on.
Elvárások: 8-10 fokkal jobb legyen mint a H100i és csöndben tegye a dolgát.
Szerintetek megfelelő választás lenne?

(#10915) fatal1ty1984 válasza Satyricon (#10909) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

ha kintvan a fém akkor az bizony elvan kopva,és gyanitom,hogy ez utángyártott laing lesz.

(#10916) apollo12 válasza WaterWawe (#10914) üzenetére


apollo12
veterán

normal víz sokkal jobb mint a kompakt víz, biztos elviszi gond nélkül ez a szett

(#10917) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Javaslatokat szeretnék kérni, hogy úgymond olcsóbb pumpából mi az, amit javasolt lehet megvenni?
Ha esetleg lenne hozzájuk link, azt megköszönném, mert fontos lenne, hogy "mit tud". :)

Előre is köszi! :R

Véleményem szubjektív...

(#10918) hackeeeee válasza hackeeeee (#10917) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ehhez kapcsolódóan csak egy kérdés... Ez milyennek számít? Jó, nem jó?

Pontos specifikációt nem tudok, csak azt kérdezték tőlem, hogy olcsóbb pumpából mi az, ami jó lehet. :)

Véleményem szubjektív...

(#10919) fatal1ty1984 válasza hackeeeee (#10918) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

az egyik legjobb szivattyu,már több mint egy éve használom és vezérelhetö simán alaplaprol is :)+olcso

(#10920) ViZion válasza fatal1ty1984 (#10919) üzenetére


ViZion
félisten

Nekem is ilyen van, 5 V-ról megy szépen. Viszont a "vezérelhetö simán alaplaprol is" nem minden esetben igaz, egyrészt nem PWM (ASUS csak úgy vezérelné), másrészt azért csak 18 W. Inkább saját vezérlőre kell kötni, az a biztos szerintem.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10921) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Köszönöm uraim! :R

Véleményem szubjektív...

(#10922) HunFly válasza DigitXT (#10899) üzenetére


HunFly
csendes tag

(#10899) DigitXT Az a baj hogy onnan küldtek át ide .... :S Most akkor senki sem ért az előreszerelt vízhűtésekhez ?

flyboy

(#10923) TaaT válasza HunFly (#10922) üzenetére


TaaT
veterán

Nézz szét itt ha még nem tetted [link]

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#10924) #90933760


#90933760
törölt tag

HPPS szivattyún menet közben lehet kapcsolgatni a power modusokat? Tehát menet közben csavarhúzóval összeérinthetem a forrasztásokat? Mert úgy hallom meg látom legjobban hogy mennyire változik a helyzet.

(#10925) Pista0001 válasza hackeeeee (#10918) üzenetére


Pista0001
addikt

Vannak kistesók is, a 2.2 és a csak Phobya néven létező 260-as (2.6 lenne ha lenne EK) is jók. 5V-on is stabilan működnek (tapasztalat), és kisebb rendszerekhez úgy is bőven jók.

(#10926) ebeni95


ebeni95
tag

Sziasztok!

A Cooler Master Seidon 120M hűtést rá tudom tenni FM2-es foglalatra?
A CM USA oldalán az van, hogy igen, mások azt mondják, hogy nem biztos.
Ebben kérném a segítségetek!

Köszi!

"Istenem! Adj türelmet a hülye emberekhez, mert ha erőt adsz, megölöm őket!" http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ebeni95 .::70/602-75-44::.

(#10927) Satyricon válasza jones965 (#10912) üzenetére


Satyricon
addikt

Ok, köszi, akkor megnyugodtam, hogy nem kopott el! :U

(#10915) fatal1ty1984: Áááá szóval elkopott... :DDD - Am honnan látod így első látásra, hogy utángyártott laing? :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#10928) GumisPeter válasza ebeni95 (#10926) üzenetére


GumisPeter
senior tag

ebeny95

Jövő héten lesz egy ilyenem, elvileg, akkor le tudom neked mérni.

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#10929) ebeni95 válasza GumisPeter (#10928) üzenetére


ebeni95
tag

Jó lenne, mert addig nem merem lemérni.

"Istenem! Adj türelmet a hülye emberekhez, mert ha erőt adsz, megölöm őket!" http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ebeni95 .::70/602-75-44::.

(#10930) SimonYana válasza imibogyo (#10862) üzenetére


SimonYana
addikt

Nekem Mo-Ra3-asom van és tökéletesen elvitte a 10W-os DDC ! CPU+VGA is hűtve van és 2 méterre van a Radim a háztól! Nem kell itt megillyedni ezektől a nagy radiktól! Nagyon is jól hűtenek! Ez a dolguk és nem kell vízerőmű hozzá! 1-2 óra játék után is csak 36 fokos a GPU-m! :DD

® SimonYana ®

(#10931) SimonYana válasza WaterWawe (#10914) üzenetére


SimonYana
addikt

Szerintem teljesen jó választás az AlphaCool NexXxoS Cool Answer 240 DDC/XT! :R
Bár én nemszeretem az előlapi tartályokat , de az nem befolyásolja a teljesítményt! :DD

® SimonYana ®

(#10932) Satyricon


Satyricon
addikt

Fatal1ty1984 belémbszta az ideget! Mondjátok már meg nekem, hogy honnan lehet megkülönböztetni az eredeti DDC-t az utángyártottól? Azt tudom, ha a tetejére rá van írva, hogy Delphi, akkor az eredeti... Meg az eredeti alacsonyabb, mint az utángyártott... De ha a Delphis tetőt rátesszük az utángyártottra, akkor mi van? attól még nem lesz eredeti a pumpa... Meg ha van két DDC pumpám van és mind a kettő ugyanolyan magas, akkor honnan tudom, hogy az most eredeti, vagy utángyártott? Én utánanéztem a neten, de igazából semmi újat nem tudtam meg, nem jutottam előrébb... Na meg azt is olvastam, hogy a forgó rész az eredetinél kék színű... Nem mintha azt is nem lehetne kicserélni... Na mindegy... Szóval aki tuti biztos megoldást tud mondani az eredeti és az utángyártott DDC megkülönböztetéssel kapcsolatban, ne tartsa már magába! Köszönöm! :R

Szerk.: Már az is nagy segítség lenne, ha valaki az eredeti, vagy az u.gyártott pumpának a méreteit megmondja...

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#10933) gallus válasza Satyricon (#10932) üzenetére


gallus
aktív tag

:))
Jol nezel ki :D
Ne izgulj, a keramia nem kopik.
Egyebkent meg ha valami nem kinai akkor hamisitvany ;)

[ Szerkesztve ]

(#10934) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
Beraktam nem kis szenvedések árán az 280-as EK radit a ház tetejébe,alá meg a két NZXT FZ 140-est.
Javultak a hőfokok is és még halkabb lett a gép.
Végül is vettem EK vérpiros ;] folyadékot.

Milyen időközönként kell cserélni a folyadékot?

(#10935) #90933760 válasza bombibmw (#10934) üzenetére


#90933760
törölt tag

Jézusom az monsta? :DDD

(#10936) TESCO-Zsömle válasza #90933760 (#10935) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

EK-nak nincs mostája. Az egy sima ultra. ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10937) SimonYana válasza bombibmw (#10934) üzenetére


SimonYana
addikt

Hogyha nem dzsuvásodik , be akkor nem kell cserélni! A gyári löttyök , meg nem hiszem , hogy valami gondot okoznának!
Én valamikor Thermochill EC6 Non Conductive Coolant - UV Blue-t használtam és nagyon jó! Növényi olaj és nem vezeti az áramot! Sajna mióta a Mo-Ra3-am van , nem veszek ilyesmit , mert elég húzós ebből 3 litert megvenni! :B Kis rendszerekbe elég vígan 5-6dl.

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#10938) #90933760 válasza TESCO-Zsömle (#10936) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ja ez dupla, ha hosszabb lenne jobban látható a vékonysága. Ha vékonynak lehet nevezni. :DDD

Amúgy ki lehet próbálni menet közben a modusokat HPPS-en? Csavarhúzóval összeérintem. Csak mert jó lenne tudni elég bika-e egy Morához.

(#10939) bombibmw válasza #90933760 (#10935) üzenetére


bombibmw
veterán

280-as Ultra igen.

(#10937) SimonYana: Nincsen gond egy kis tejesedést kivéve,még az előző folyadékkal.
Átöblítettem a rendszert,de egy kicsi így is maradt a csövön,egyet kivéve,amit kicseréltem. :)
De nem algás,vagy ilyesmi.
Nekem ebbe úgy 7-8dl ment bele,legközelebbre vehetek megint löttyöt. :(((

[ Szerkesztve ]

(#10940) ViZion válasza SimonYana (#10937) üzenetére


ViZion
félisten

Használt radit vettem, előtte gyári kék volt benne. Tisztítva vettem, átmostam... majd az első alkoholos víz bekékült... :DDD nagyon jók... de inkább szesz+víz, persze kinek mi. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10941) SimonYana válasza ViZion (#10940) üzenetére


SimonYana
addikt

Mert az valami szinezett víz volt! Egyébként is nagyon nehéz a szinezett vizeket kitisztítani! Szerintem egy kis citromlével ki lehetne maratni a színt és utána egy nagy öblítés! Jelen esetben csak ioncserélt vizet használok és adalékot! De sajna előfordul így is nyálka néha! Bár lehet az akkor került bele , mikor használtan utazott ide és a radiban beindult. Lehet azóta is az kering! :DD Azt csak valami szivaccsal lehetne leszürni! Szerintem azt semmi nem oszlatja szét! :O

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#10942) #90933760


#90933760
törölt tag

Lehet megveszik a radit is meg a prociblokkot is. Hát én nem fogok akkor kínlódni meg mukucsolni addig. Hanem visszaállok légre teljesen és amíg nem veszem meg az új prociblokkot meg az új radit addig áll a víz.

Ha esetleg hónapokig nem jönne meg az új cucc és áll a víz, kell valamit csinálni vele, vagy poshadhat a pumpába meg a tartálya mozdulatlanul a víz? :DDD

(#10943) bombibmw válasza #90933760 (#10942) üzenetére


bombibmw
veterán

Szerintem mindenképpen hagyd benne poshadni,megrohadni! :DDD
Bár szerintem nem tesz túl jót tulajdonképpen úgy semminek,amivel érintkezik az az állott valami,ami hónapok alatt meg sem mukkant,ha csak nem lötykölted kicsit közben néha. :D

(#10944) #90933760 válasza bombibmw (#10943) üzenetére


#90933760
törölt tag

Na de ha leeresztem nem fognak a gumitömítések rongálódni, kiszáradni?

(#10945) SimonYana válasza bombibmw (#10943) üzenetére


SimonYana
addikt

Tenni kell bele pár csíbort és az majd megmozgatja a vizet! :DD

® SimonYana ®

(#10946) mackosajt válasza SimonYana (#10945) üzenetére


mackosajt
addikt

Vagy aranyhalat. :D

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#10947) bombibmw válasza #90933760 (#10944) üzenetére


bombibmw
veterán

Szedd le a tömítéseket és vazelinezd be,amíg meg nem jönnek a cuccaid! :D

(#10945) SimonYana: Egy sikló lenne a legjobb.Szépen végigsiklana a rendszeren. :D

[ Szerkesztve ]

(#10948) ViZion válasza #90933760 (#10944) üzenetére


ViZion
félisten

víz nélkül tárold, semmi baja nem lesz. Gumi nem szárad ki, max ha az ablakba teszed, azt nem tolerálja :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10949) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Emberek, ha teljesen felépül az alábbi rendszer, érdemes egy teljes vízhűtést építeni? :U (gondolok itt alaplap blokktól vga-kon keresztül proci-ig mindent)

- Asus R4E
- 3930k
- 780 SLI

Ház: Obsidian 900D

Procit akarom igazából vizezni, de ha van értelme, akkor egyszerre megcsinálhatnám az egészet, csak baromi macera, mert aztán következő évben jön új vga...új sli...új blokkok kellenek....ki a fenének adom el a régieket... :W

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#10950) SimonYana válasza BlackSoft (#10949) üzenetére


SimonYana
addikt

Neked éppen a proci az ami kevésbé fog fűteni! Tehát érdemes mindent lehűtened , mert a 2 VGA úgy befűti majd az Obsidiant , hogy öröm lesz nézni! Legalább a vízzel csend is lesz és nem 2 turbina hangját hallod majd! :DD Ráadásul egy ilyen konfiggal hosszútávra tervezhetsz! Persze egy tripla radi nem lesz elég , de van ott hely a 900D-ben! :C Ahogy elnézem pénzben nincs hiány ezért ne a vízen spórolj! :R

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.