Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10401) TESCO-Zsömle válasza #90933760 (#10393) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A csöveset gyártani olcsóbb, ami -tekintve a MORA árát- nem egy elhanyagolható tény.

A 2x oda-vissza amellett, hogy szintén drágább lenne, még értelme se volna, mert csak növelné az ellenállást.

Én azokat hiányolom, amik egyik sarkon be, átellenes sarkon meg ki. Sok szempontból jobb lenne. Egyrészt ugye légteleníteni, másrészt meg beépítéskor is jó, ha nem egy oldalon van mindkét kivezetés. Pl tetőben egyszerűbb, ha az egyik csatlakozó a VRM tájékán van, másik meg az 5,25-ös helyeknél...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10402) Macka válasza bodva (#10378) üzenetére


Macka
veterán

Nekem a múlt heti melegben passzívan hűtötte a 3770K-t (IHS MOD), a víz max 38 fokos volt a rendszerben, úgy hogy a gép reggeltől ment estig.

(#10403) Weareus válasza GumisPeter (#10394) üzenetére


Weareus
addikt

Nem egy kolléga elegye trutymósodott be/vált ki itt a PH-n előre kevert löttyöktől. Ha le akar valaki ásni az alapokig, akkor ahhoz a kémiát kell elég jól ismerni és ennek fényében megnézni (nem, nem a márkát!) a konkrét összetételt és abból lehet következtetni.
A színes folyadékok nyilván olyan molekulákat tartalmaznak, amelyek "valamiért" színesek. Na ez a valami a molekula szerkezetéből adódik (kettős kötések, aromás rendszer, stb.), és épp ezért mindig reakcióképesebbek/bomlékonyabbak pl. egy etanol-deszt víz elegy komponenseinél. Persze ha valakinek a külcsín a lényeg és nem a belbecs, akkor úgyis használni fogja, de ezeket a folyadékokat mindenképp gyakrabban ajánlott cserélni (és ezzel együtt kitisztítani a rendszert), mint a sima etanol-víz elegyet.
A korróziógátló összetételnek meg nem sok értelme van, csak reklámszleng: ha víz alapú a rendszered, mindig lesz bizonyos számú ion benne, akkor meg már lehet számolni a vezetőképességgel, ami az elektrokémiai korróziót okozza.
Járhatóbb út - bár ez sem könnyű - ha csak egyféle fémmel (pl. réz) érintkezik a folyadék, ebben az esetben nem alakul ki számottevő galvánelem a rendszerben.
Még jobb megoldás, ha az egyféle fém használata mellett a folyadékra is figyel valaki. Itt jön a képbe a nagy tisztaságú, 2x desztillált víz (nem óccsó :DDD, bár lehet, még mindig kevesebbet kóstál, mint néhány szuper-színes lötyi), kb. 15% etanollal keverve. Ennél az elegynél meg a pumpa-kenőképesség jön szóba, mint aggályos kérdés, ha ugyanis a kenés nem megfelelő, az nyilván árt a pumpának, ráadásul jobban kopik a rotor-rész (ami pl. a Laing D5-ben is műanyag) és így több részecskét ad le az elegybe, de én ilyet (több mint 1 éve használom bármiféle tisztítás és csere nélkül a rendszert) nem tapasztaltam, a folyadék színe, állaga, a rendszer hőmérsékleti paraméterei nem változtak.

BTW: ha már szó esett a Moráról: ebben a bevezető csonk után több csőre ágazik a kis aranyos, és ezek egymás mellett futva kacskaringóznak végig a Mora belsejében. Tehát lényegében a keresztmetszet megnő, ezzel az ellenállás csökken.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#10404) Goblin12


Goblin12
őstag

Üdv.

Dolgozott már valaki CaseLabs házzal? CaseLabs

(#10405) simlisgumis válasza Goblin12 (#10404) üzenetére


simlisgumis
tag

Bár csak :)

(#10406) Cane


Cane
őstag

Hali!

Keresem a nevét egy régi radinak, ami leginkább a WATERCOOL HTSF2 240MM LTX-re hasonlít, de a keresett az 80mm vastag és a csonkjai hosszirányban egyenesen jönnek ki.

:R

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#10407) ViZion válasza Goblin12 (#10404) üzenetére


ViZion
félisten

Húúú! :Y
Nah, erre lehet mondani, hogy innovatív megoldások, meg a halom nagy jelzőket! Nagyon tetszik, h a kevésbé melegedős cuccok az alaplapi tálca túloldalára kerültek. Van némi hely a kábeleknek is :DDD
Szép is ráadásul. Ha beruházol rá, akkor logout cikket kérünk! :R
Cserébe "szinte" vas árban van :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10408) GumisPeter válasza Goblin12 (#10404) üzenetére


GumisPeter
senior tag

ennyibe került a kipufogóm....miből van ez, titánból???
:)

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#10409) #90933760 válasza GumisPeter (#10408) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az egész autó árírással együtt... Relatív mi a drága.

(#10410) p87


p87
senior tag

Üdv!
Ha valakinek lenne bármilyen elektronika hibás Laing szivattyúja akkor megvenném tőle.

(#10411) Satyricon


Satyricon
addikt

Udv sracok

Milyen csati kell ahhoz, hogy egy fem lemezen at tudjam vezetni a csovet? 10/8-asat hasznalok. Szoval olyasmi megoldas kellene, mint amit a haz hatso reszenel, a slotoknal szoktak hasznalni. De nekem csak olyan csatira lenne szuksegem.

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#10412) DigitXT válasza Satyricon (#10411) üzenetére


DigitXT
félisten

Ha nem akarod rögzíteni a lemeznél, akkor szerintem lyukat fúrj, és
vmi gumitömítéssel akadályozd meg, hogy a lemez elvágja a csövet.

Ha rögzíteni is akarod, akkor kell valami speciális csati, pl. egy ilyen.
(Az ne zavarjon meg, hogy PCI hátlap van rajta: ki lehet venni belőle.)

[ Szerkesztve ]

(#10413) Drizzt01 válasza Satyricon (#10411) üzenetére


Drizzt01
őstag

Én ilyennel oldottam meg az átvezetést .

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#10414) Satyricon válasza DigitXT (#10412) üzenetére


Satyricon
addikt

Úgy vagyok vele, ha már hozzákezdek a nagy melóhoz, akkor mindenképp igényes megoldást csinálok, ami biztonságosabb, mint a sima, általad is említett megoldás. Ugyanis így nem törik meg a cső.

Szóval... Ha veszek ilyen az általad belinkelt átvezetőt, akkor ebbe mind két oldalára be kell csavarni az ilyen hollanderes csatit. Ugye? Nem láttam még ilyen átvezetőt, úgyhogy nem tudom hogy szokták ezt megoldani.

Am külön nem lehet kapni ilyen átvezető csatikat? Csak így kompletten szerelve pci-s hátlappal? :F

Szerk.: (#10413) Drizzt01: Aha, értem. Majd megnézem, melyiket lehet kapni itthon T56-nál.

am ebbe is ugyanúgy bele kell csavarni a 10/8-ados csatit ugye? Csak mert elég kicsinek tűnik a belső menete...

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#10415) DigitXT válasza Satyricon (#10414) üzenetére


DigitXT
félisten

Amit Drizzt01 linkelt, az külön kapható. Nekem is van két db olyasmim,
csak hirtelen nem találtam az Aquatuningnál, úgyhogy nem linkeltem.:B
Szerk: közben megtaláltam, valami ilyesmi lesz az. (Szép árban van.:Y)

Amúgy a PCI hátlap miért zavar annyira? (Nem használod, ha nem kell.)
Természetesen ezek a rögzített átvezetők G1/4"-es csatikat fogadnak.:K
Arra kell csak figyelni, hogy hosszú menetes csati nem igazán jó, szóval
ha olyanod van, és ilyen PCI-os megoldást használsz, akkor távtartó kell.

Egyébként, ha biztonságosra akarod csinálni, akkor a hollanderes csatit
elfelejted. Nekem ilyen átvezető(k) vannak a rendszeremben - bilincselve.

[ Szerkesztve ]

(#10416) Drizzt01 válasza Satyricon (#10414) üzenetére


Drizzt01
őstag

1/4 menet van mind 2 oldalán .

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#10417) Satyricon válasza DigitXT (#10415) üzenetére


Satyricon
addikt

Zavarni nem zavarna, sőt! Később lehet még jól jönne a pci-s megoldású átvezető. Nekem olyan kéne, amit nem külföldről kell rendelni, mert kicsit sürgős lenne, és az aqua-s közös rendelés a fórum tagokkal jövő hónapba történne.

Am kb 2mm-es fém lapon lenne átvezetve a cső, a gépházam belsejében. Ha a 2mm vékony, és emiatt nem lehet rászorítani az átvezetőt, akkor tennék alá valamit, de ezen lesz majd még időm elgondolkozni.

Csak az átvezetők meg legyenek minél előbb :D

Am egyik PH!-s vizes cimbimnek vannak ilyen csatijai. Forgatható toldó a neve. Szerintetek ez is megfelelne a célnak? Bár... Ha jobban megnézem, akkor nem belső, hanem külső menetes... :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#10418) Drizzt01 válasza Satyricon (#10414) üzenetére


Drizzt01
őstag

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#10419) DigitXT válasza Satyricon (#10417) üzenetére


DigitXT
félisten

Ha a gépház belsejében lenne, akkor szerintem fúrás és tömítés.:))
Ott ugyanis nem mozgatsz semmit - nem fog leszakadni, megtörni* stb.
Egy 10 mm-es lyukat meg nagyon sima ügy kifúrni. Igaz, a gumitömítés
miatt egy picivel nagyobb kell majd, de az már csak fúrószár kérdése.;]

*: esetleg akkor lehetne gond, ha közvetlenül a fém lap után ívet akarsz
bele hajtani: akkor valóban megtörhet. Meg mondjuk írtad, hogy 10/8-as,
az sajnos papírvékony, én nem is dolgoznék vele, ha nem muszáj.:R

Szerk: amit linkeltél csatit, az (sajnos) abszolút nem jó ilyen célra...:N
Többek közt azért, mert ugye külső menetes, ill. azt szét nem szeded.

[ Szerkesztve ]

(#10420) Satyricon válasza Drizzt01 (#10418) üzenetére


Satyricon
addikt

Uhh, mocskosul jól néz ki! :C

De jó annak, akinek ilyen nagy hely van a vga-ja alatt! :DDD

(#10419) DigitXT : Mindjárt csinálok egy faintos paintos képet, hogy gondoltam az átvezetést, és belinkelem ide

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#10421) Drizzt01 válasza Satyricon (#10420) üzenetére


Drizzt01
őstag

Köszi , bár nem vagyok elégedett az eredménnyel . Vagy nem gyártanak szimpatikus házat , vagy csak aranyárban . Elhatároztam csinálok egyet magamnak . Bár nem kicsi a mostani , csak az elrendezésével nem vagyok kibékülve .

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#10422) Satyricon válasza DigitXT (#10419) üzenetére


Satyricon
addikt

Szóval erről a mod-ról lenne szó:

A kékkel rajzolt rész egy home made takarólemez. Ez alulról, és oldalról is eltakarná az összes létező vezetéket! Szóval oldalról és alulról csak egy fekete lemezt lehetne látni, amin keresztül megy a 10/8-ados cső. A pirossal szedett rész maga a pvc cső lenne, csak kissé aránytalanra sikeredett! Ugyanis nem sima ív van benne, hanem egy S kanyar. Mindegy. A lényeget sztem lehet látni! :) Valami ilyesmi átvezetésen töröm az agyam.

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#10423) Drizzt01 válasza Satyricon (#10422) üzenetére


Drizzt01
őstag

Szerintem jobban járnál 2 db 45° csatival .

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#10424) Satyricon válasza Drizzt01 (#10423) üzenetére


Satyricon
addikt

Mindenképp valamilyen csatis átvezetőt akarok. Nekem nem tetszene a fém lemezen simán átvezetett pvc cső látványa.
Láttam a pcvizhutes.hu-n ilyen átvezetőt. Most írtam Todyra, remélem még a 7en tudja küldeni a cuccot!

Köszi hogy segítettetek!

Ha ezzel kapcsolatban még valami ötlet eszetekbe jut, ne tartsátok magatokba! :U

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#10425) Goblin12


Goblin12
őstag

Üdv.

Ez igen csak érdekes, hogy se Mayhems hibája se cső gyártóé, egyszerűen nem kompatibilisek. :F

Do not use Mayhems Pastel with Primochill tubing or Tygon tubing as Mayhems Pastel seems to react with it changing the colour of the tubing to a greenish colour. This is not the fault of Primochill, Tygon or Mayhems it is just a incompatibility issue. Pastel works fine with XSPC, Thermochill, Clear Flex, Masterclear and a few other brands.

(#10426) Goblin12 válasza ViZion (#10407) üzenetére


Goblin12
őstag

Üdv.

De jó is lenne egy ilyen. :U Főleg úgy, hogy bár mi vagdalás vagy egyéb esetén beletudsz rakni:

3db 120*4-es Monta,+ 2*4*120, 60mm-es radit legtöbbjüket push pull ventivel szerelve.

Az azért szép. :B

(#10427) GumisPeter


GumisPeter
senior tag

Találtam egy oldalt, nekem tetszett,ez nagyon komoly.
:C

Ami viszont engem érdekel, és emiatt jutottam el ide, az a Zalmannak eme szettje, ami a vga-n pihen.
Itt egy 9800 GTX-en van, nekem egy 9800 GT-m van, amire elvileg ezt rá lehetne faragni.
Kérdésem milyen lehet ez a Zalman, valaki rendelkezik ezzel, vagy tapasztalattal ilyen szettel???

thx

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#10428) Satyricon válasza GumisPeter (#10427) üzenetére


Satyricon
addikt

Nézz szét hardverapron, régebben miintha láttam volna ilyen vga memó blokkot. Am lehet a Te karidon és a 9800 GTX-en máshová esnek a furatok. Mielőtt szereznél egy ilyen blokkot, előtte érdemes utánajárni ennek.

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#10429) #90933760 válasza GumisPeter (#10427) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ez szerintem a szokásos alutalpas, kis sünis vacak. 105W-nak elég lesz, de ne várj sokat.

[ Szerkesztve ]

(#10430) mackosajt válasza GumisPeter (#10427) üzenetére


mackosajt
addikt

Érdekes kis tesztet csinált :D

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#10431) GumisPeter válasza Satyricon (#10428) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Azon agyaltam, mi fogja a ramblokkot, mire végre kiszurtam azt a kis clip-et, ami a gpu blokkon át feszíti a ramblokkot. :W
A felfogatás annyira nem gáz, azt átalakitom ha kell, inkább az érdekelne, hatásfokra elég lehet-e illetve az egyéb cuccoknak a vga-n nem lesz nagyon melegük???

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#10432) mackosajt válasza GumisPeter (#10431) üzenetére


mackosajt
addikt

Mi fogja? Milyen clip?

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#10433) GumisPeter válasza mackosajt (#10432) üzenetére


GumisPeter
senior tag

ragacs és a kis clip.
[link]

[ Szerkesztve ]

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#10434) #90933760 válasza GumisPeter (#10431) üzenetére


#90933760
törölt tag

Elég lesz, a VGAkat amúgy is feljebb lehet engedni. De a feteknek melege lesz az tuti, arra is kéne egy blokk. Vagy süni. De akkor a ramokna kis elég süni és csak gpu blokkot kell venned, abból meg valami normálisabbat. De akkor kell házszellő vagy a radi szellőjét irányítod a karira. Vagy hagyod ahogy van aztán ha megsül, megsül. Sajnos ha nincs FC blokk akkor ez van. A másik ilyen szivattyú történet meg az alaplap. Én ezért mondtam le róla, megfizethetetlen. Majd kap a radi levegőjéből, ha nem elég neki akkor rohadjon meg.

(#10435) mackosajt válasza GumisPeter (#10433) üzenetére


mackosajt
addikt

Az a kis karika nem túl sokat tarthat. A ragacsnak fontosabb szerepe lehet a rögzítésben. ;)

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#10436) GumisPeter válasza #90933760 (#10434) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Nálam kicsit más a történet...nem lesz radi, nem lesz ház, nem lesz venti...
Mivel még az elején vagyok, azaz a közepén a projectnek, egyenlőre nem árulok el többet, a lényeg hogy aug végére a DCMM-re kész kell legyek a projecttel...
Proci és vga vizzel lesz hűtve, hajtva elvileg nem lesz semmi, hiszen ez a modding nem a tuningról szól, hanem a látványról.
Ha lenne annyi zsém, amennyi nincs, akkor vennék bele egy fullcoveres vgat, de mivel a gtx550ti-re nincs, marad a régi 9800 gt mókolása...
Ezért variálok, és ezért fontosabb a látvány, mint a hűtési teljesítmény, csak menjen a gép, akár alulfeszelve is, ez a lényeg. :K

[ Szerkesztve ]

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#10437) Satyricon


Satyricon
addikt

Srácok

Állandóan jár az agyam valéami újításon. Pár hónappal ez előtt pl ez jutott eszembe:

Adott egy kis kütyü, ami kb szobahőmérsékleten 10 °C-ra hűti a környezetében lévő levegőt. Tudtommal nincs rajta venti. Az lenne a kérdésem, ha kennék alá mx4 pasztát, és ráerősítenék egy EK proci blokkot, javulhatnak a hőmérsékleti eredményeim? Mert az oké, hogy a vörösréz szinte tökéletes hővezető képességű, de vajon a kb 40°C-os EK prociblokk át tudja venni azt a 8-10 °C-os kütyü hőmérsékletét? Érdemes ilyennel kísérletezgetni? :F

Szerk.: Bocsánat, tévedtem! 5-7 °C-os a kütyü, nem 10.

Am egy létező cuccról van szó.

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#10438) GumisPeter válasza Satyricon (#10437) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Pára nem képződik a kütyü működése során??

[ Szerkesztve ]

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#10439) Satyricon válasza GumisPeter (#10438) üzenetére


Satyricon
addikt

Az a baj, hogy fogalmam sincs! Lehet a közel jövőben veszek egy ilyen cuccot, szétkapom, és beoperálom a gépbe! Csak előtte érdekelne a véleményetek. Hogy lehet-e vele kísérletezni, vagy felesleges... ?

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#10440) DigitXT válasza Satyricon (#10437) üzenetére


DigitXT
félisten

Ez a "kütyü" mégis miféle? Nem ártana tudni,
milyen elven hűt, utána lehetne gondolkodni,
hogy azt mire lehetne használni vízhűtésben.

Amúgy ahogy az előttem szóló célzott rá: ha
van egy kütyüd ami kellő elektromos energia
felhasználása mellett mondjuk 5-10 °C vizet
csinál, az nem biztos, hogy jó... (Harmatpont
alatti vízhőmérsékletnél mindent szigetelned
kellene, az összes csövet, csatit, blokkot...:K)

Egy ilyen létező megoldás az akvárium klíma,
avagy chiller, amiről pont nemrég beszéltünk.

Szerk: hogy legyen véleményünk arról, amiről
annyit tudunk, hogy "kütyü"? (A hűtőszekrény
is 5-7 fokos levegőt csinál odabent, mégsem
használható vízhűtéshez, mert nem arra való.
Pontosabban "nem arra találták ki", hogy egy
hőforrást folyamatosan hűtsön... Hőszigetelt:
meg tudja tartani a hideget, lassan(!) újra hűl,
ha vmi meleget raksz bele, de nem tudja 5-7
fokon tartani a környezetét nyitott ajtónál pl.)

[ Szerkesztve ]

(#10441) Satyricon válasza DigitXT (#10440) üzenetére


Satyricon
addikt

Olyan elven működik, mint a hűtő. Akkor hagyom a francba, mert sztem annak se tenne jót ha hosszútávon meleget kapna a nyakába.

Felejtős a dolog, vegyétek úgy, hogy nem kérdeztem semmit! :U

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#10442) TaaT válasza Satyricon (#10437) üzenetére


TaaT
veterán

Az elgondolás nem újdonság :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#10443) #90933760 válasza GumisPeter (#10436) üzenetére


#90933760
törölt tag

Tehát a gép csak kinézetre lesz és nem fogsz vele játszani se? Csak sima 2D képet kell adni Windowsban? Mert akkor tegyél a fetekre valami csinos süniket és elég. A többi meg vizezve lesz.

(#10444) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
EK LTX és Supremacy között sok különbség van teljesítményben?
Ezek közül választanék,de ha nincs sok az LTX-nél tenném le inkább a voksom az "olcsóbbsága" miatt.
Köszi a választ. :R

[ Szerkesztve ]

(#10445) TESCO-Zsömle válasza bombibmw (#10444) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Eléggé. Főleg, ha meg tudod küldeni.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10446) GumisPeter válasza #90933760 (#10443) üzenetére


GumisPeter
senior tag

na ennyire azért nem!

rendesen működnie kell, játszani is fogok vele, de nem lesz huzva, tehát olyan hűtést kell rá összehoznom, hogy az alapon stabilan menjen, játék alatt meg majd kiderül, ha nagyon melegszik akkor nem játszom velle, legfeljebb majd kap egy rendes vgat...de amig csak ez a 2 vga van, addig azokkal kell valahogy összehoznom...

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#10447) #90933760 válasza GumisPeter (#10446) üzenetére


#90933760
törölt tag

Esetleg Todyval gyártatsz fet blokkot rá és valahogy rögzíted. Vagy veszel valami 3 ezres blokkot meg egy akkora vörösréz lapot és úgy hűtöd. Ha mindenképp vizezni akarsz.
Ha passzívozni akarsz akkor kell venned rá hűtőbordát és méretre vágod, színezed akármi. De jó nagy legyen. Ne ilyen kis kuki ramsünik. És akkor terhelni is lehet nyugodtan. Akár Slot1 borda is jó méretre vágva.

A lényeg az, hogy ha játszani is akarsz és nincs légmozgás se, akkor a fetekre mindenképp kell borda és nem ramsüni, mert az nem elég.

(#10448) DigitXT válasza Satyricon (#10441) üzenetére


DigitXT
félisten

Linkeld már be, hogy mégis mi a fene, ne csigázz...:DD
(Amit TaaT mutat, az épp nem olyan, mint a hűtő, az
egy TEC blokk, más néven Peltier elem - vízhűtéssel.)

A hűtő működési elvéhez még a chiller áll legközelebb
(kompresszor), ill. vannak közvetlenül kompresszoros
megoldások, ahol fázisváltozás és a hőelvonás rögtön
a prociblokknál történik. De az meg nem vízhűtés.:R

(#10449) Satyricon válasza DigitXT (#10448) üzenetére


Satyricon
addikt

ok, de akkor ígérd meg, hogy nem nevetsz/nevettek nagyon hangosan...

.
.
.
.
.
.
[link]

És még led viszajelzés is van benne! Most olvasom. Nem mintha nem szrnám le jó magasról a ledet

XD :))

4 ilyen cuccba beletennénk 4 proci blokkot, megfelelően rögzítve. Megnézném mit dobna a méregdrága MORA ellen ;] Akinek MORA-ja van, nem venni rossz néven!

Szerk.: OFF topic

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#10450) TESCO-Zsömle válasza Satyricon (#10449) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Megnézném mit dobna a méregdrága MORA ellen

Indulj ki abból, hogy USB-ről megy, vagyis max 2.5W-ott tud felvenni. Proci alá jellemzően 100-400W-os TEC-et raknak...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.