Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10701) TaaT válasza Goblin12 (#10700) üzenetére


TaaT
veterán

Ha már minden csati Bitspower a képen, akkor sztem a D5 top is az :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#10702) mrbig25 válasza Goblin12 (#10700) üzenetére


mrbig25
őstag

Nem kell komplett tartályt venni, lehet kapni csak csövet magában, ha már az EK-t felhoztad; 1 - 2

Egyébként a képen látható D5 tető+tartály gyártójára én a Bitspower-t tippelem.
tető - tartály - kupak a pumpára

[ Szerkesztve ]

...

(#10703) Goblin12


Goblin12
őstag

Üdv.

Köszi mind2-nek.

(#10704) Goblin12


Goblin12
őstag

Üdv.

Még egy kérdés.

KÉP

A képen látható egy 120mm-es ventillátorra rögzíthető elem, 2 db. vertikális tartó elem aminek a talpa horizontális.

És van ez a csoda tartó elem az EK-tól. alkalmazva

A kérdésem az, hogy elég stablian tudná e tartani az a vertikális elem a pumpát a tartállyal együtt, a 120mm-es tartó elemen? :F És mondjuk nem a 140-es lötyitartó van rajta hanem egy 250es majdnem tele vizzel az azért nem könnyű.

Köszi előre is.

(#10705) Goblin12 válasza Goblin12 (#10704) üzenetére


Goblin12
őstag

Esetleg tudtok olyan gyártót akinek van hasonló felsereltsége? Ami EU-n belül van.

(#10706) Keni21


Keni21
tag

Sziasztok segítséget szeretnék kérni egy AVC Herculesben hogyan cseréljem le a folyadékot? Milyen szerszámok kellenek hozzá? Valakinek volt tapasztalata egy ilyen egybe épitett vizhűtőben mennyire maceráns ez a dolog?

"Könnyebb hazudni, mint szembenézni az igazsággal." PM

(#10707) Akcok94 válasza Keni21 (#10706) üzenetére


Akcok94
senior tag

szét szedni nem nehéz csak azt a bilincset nem tudod vissza rakni(vagyis én nem tudtam), oda kell venned boltba cső bilincset, a másik a légmentes vissza rakás, én arra egy tartály beszerelését ajánlom vagy az adott folyadékba való szerelését és akkor talán buborék mentes lesz a rendszer.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#10708) ViZion válasza Akcok94 (#10707) üzenetére


ViZion
félisten

+1
inkább tartály, mert elvileg a cső anyaga lehetővé tesz némi hőtágulást, de biztos, ami zicher alapon tartály vagy levegőt kell kicsit hagyni a rendszerben. A kiöntött folyadéknál picit többet lehet belenyomni, alapból kevés van nagyon.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10709) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
Radira milyen ventit ajánlanátok 12-es méretben?
Illetve egy 240/60-as,280/60-as radi mennyivel lenne hatékonyabb,mint a mostani 240/45?
Köszi a választ :R

(#10710) Satyricon válasza bombibmw (#10709) üzenetére


Satyricon
addikt

Én most akarok venni a tripla radimra 3 db Enermax TB Silence-t, ami nem csak rohadt jol néz ki a lapátjai miatt, hanem azért, mert lehet belőle kapni pwm-es verziót is, ami max 1500rpm-et tud. Alap járaton asszem 900-at pörög, és tán ekkor 15 db alatt van a hangja. Én ezt ajánlom, de lehet van ettől jobb is, bár az tuti nem 3000-3500 ft-ba kerül.

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#10711) DigitXT válasza Satyricon (#10710) üzenetére


DigitXT
félisten

900 rpm-en pörgö 12 cm-es ventilátor, 15 dBA hanggal?
"Mondd, Királyfi, Te még mindig hiszel a mesékben?":D

(#10712) TaaT válasza Satyricon (#10710) üzenetére


TaaT
veterán

"Alap járaton asszem 900-at pörög"

A gyári adat 500 - 1500 (±10%) ;)

Amúgy van áruk :U

Majd meséld el milyenek mert nekem rossz tapasztalatom volt az eddig nálam járt 1db Enermax ventivel...

bombibmw: "Radira milyen ventit ajánlanátok 12-es méretben?"

Nem írtad le a mi a cél. Teljesítmény? Alacsony zaj?

Give them hell Ukraine!

(#10713) Satyricon válasza DigitXT (#10711) üzenetére


Satyricon
addikt

Nem feltétlenül hiszek, azt mondtam, amit olvastam! Ha az hülyeség, amit a venti mellé írnak, akkor annyi erővel semmilyen más dolog ismertetőjének/adatának nem lehet hinni! Legyen az egy vizpumpa, vagy barm mas! -Bár, ha az általam említett ventiből indulunk ki, valóban kamu adat lehet. Ugyanis sok online pc-s boltban nem ugyanazt ventit mutatják képen, hiába a nevük és tipusuk azonos! Ez baromira megtévesztő!

Szerk.:
TaaT: Persze. Írok mindenképp! Am miért nem voltál megelégedve az Enermax ventivel? És pontosan melyik tipusról van szó?

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#10714) TaaT válasza Satyricon (#10713) üzenetére


TaaT
veterán

Utánanézve erről már beszéltünk 1x :D [link]

Give them hell Ukraine!

(#10715) bombibmw válasza TaaT (#10714) üzenetére


bombibmw
veterán

Teljesítmény,hang is számít.
Jelenleg az 500R gyári ledes ventik vannak rajta és nem igazán tudják átfújni a radit.
Mindenképpen PWM-es kellene,lehetôleg feketében.
Talán szt hiszem a Bitfenixnek van ilyen ventije,de az marha drága.
Radi ügyben? :)

(#10716) bombibmw válasza bombibmw (#10715) üzenetére


bombibmw
veterán

Bocs az kimaradt,hogy nálam csak a proci van vizezve.
Ennek fényében elég lehet a 240/45,vagy azért kéne egy 60-as?
Esetleg,ha kicsit fúrnék faragnék,beférne a 280-as is.
Érdemes váltani a 240-est,vagy nem?

(#10717) ViZion


ViZion
félisten

Xilence ventik. Olcsók és jók. Semmi csics, nincsenek nagy szavak. Azért rendeltem, mert olcsó, ha vkinek cserélni kell, akkor legyen itthon. Erre olvasom Shellkretor tesztjét, h milyen jól szerepelt. Hm... Kipróbáltam, valóban állva hagyta a Chieftec ventit, hasonlóan jó, mint az AC F12, demég halkabb. Azóta az én gépemben is ez van, meg Fractal D. és Artic C. ventik.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10718) GumisPeter válasza DigitXT (#10711) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Van megoldás, csak a kreativitás helyett rögtön egymásnak estek!
Vízhűtés, ugyebár....bele kell tenni vízbe azt a ventit a radival együtt és máris elnyelte a hangot...szerintem azonnal 0 dB körüli érték lenne...
:D

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#10719) zolee5016


zolee5016
őstag

Sziasztok.nem adom fel :B
Most erről a szettrő érdekelne a véleményetek
Konfig az adatlapomon..a Vga-k egyenlőre kimaradnak,de ha a rendszer alkalmas rá lehet betoldanám a radeont a vízes rendszerbe....
De elsősorban vga nélkül érdekelne most a dolog:
EK Supreme LT Acetal-Blokk,
EK DDC X-TOP V2 G1/4"-Blokk tető
Tartály, kék alu, plexi tetővel
Magicool Extreme 360 tripla radi, nem slim változat,
Laing DDC 1T, EK hűtőfolyadék, még 0,5l, egy feltöltésre elegendő,.
1,5m + Fekete Masterkleer csövezés és fekete krómozott csonkok, bilincsek,

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#10720) SimonYana válasza zolee5016 (#10719) üzenetére


SimonYana
addikt

Szia! Szerintem 1 VGA-val tökéletes lesz! Elbírja a tripla radi , csak ne vegyél 6cm vastagat , mert az nem megy be ventivel a HAF-ba. 4.5cm-es változat fogy beférni szépen. Ventiket 600-as fordulaton , és már jó is!
Nekem elbírt egy GTX590-et is , igaz a GPU-k , már vagy 60 fokosak is voltak és okádta a meleget a radiról!
Igaz a 60-65 fok is jobb volt , mint a 90. :DD

Itt láthatsz pár képet a HAF-al is!

® SimonYana ®

(#10721) Akcok94 válasza SimonYana (#10720) üzenetére


Akcok94
senior tag

hali,
csak annyit szeretnék kérdezni, hogy olyan takaró dobozt a táp mögé honnan lehet szerezni?
köszi.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#10722) SimonYana válasza Akcok94 (#10721) üzenetére


SimonYana
addikt

Azt a gyártó adta a HAF-hoz!
Haf X

® SimonYana ®

(#10723) Pista0001 válasza bombibmw (#10715) üzenetére


Pista0001
addikt

Részemről az Arctic-okat preferálom. Leszabályozva elég halk, ha meg teljesítmény kell akkor általában nem zavar a hang. Egy jól méretezett rendszeren úgysem kell annyira megpörgetni őket. :) Az áruk kifejezetten baráti, így az ár-érték arány szerintem verhetetlen.

(#10724) zolee5016 válasza SimonYana (#10720) üzenetére


zolee5016
őstag

:R

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#10725) bombibmw válasza Pista0001 (#10723) üzenetére


bombibmw
veterán

Köszi a választ.
A Xilence-ek is érdekesek lehetnek és az Artic-ok is,csak akkor nem,ha arra a rácsos változatra gondoltál. :)
A Xilence azért,mert valóban nagyon olcsó és jó teljesítményt nyújt házhűtőként és bordára téve is.
Pirosak,ha jól tudom(Shellkretor tesztjében),illene a RAMokhoz és a víz is lehetne akár piros.
Vagy marad minden fekete,fehér löttyel változat.

(#10726) Goblin12 válasza Goblin12 (#10704) üzenetére


Goblin12
őstag

A KÉP ez akart lenni. kép, hátha így egyszerübb. :B

(#10727) Pista0001 válasza bombibmw (#10725) üzenetére


Pista0001
addikt

Nem a Pro-ra gondoltam, hanem a simára (remélem így értetted :) ). Arctic-nál kifelejtettem hogy létezik PWM-es is. :K Nem utolsó sorban a fehér forgórész miatt a fekete-fehér dizájnvonalba is passzol, főleg a legutóbbi frissítés előtti változat. Annak még sima fekete feliratos volt a címkéje, az újé kék.

(#10728) bombibmw válasza Pista0001 (#10727) üzenetére


bombibmw
veterán

Erre gondoltál?
Jó árban van és a légszállítása sem olyan rossz. :K

[ Szerkesztve ]

(#10729) #90933760 válasza Pista0001 (#10727) üzenetére


#90933760
törölt tag

Jó ventik amúgy, csak rohadtul ki van spórolva az anyag belőle. Ezek helyett NZXT-t akartam venni nekik vannak ugyanilyen fehér ventijei, nem tudom hogy mennyivel jobbak. De az ár győzött és AC lett.

(#10730) Pista0001 válasza bombibmw (#10728) üzenetére


Pista0001
addikt

Erre bizony.

Baltoafarkas: Tekintve hogy nem sokkal jobb ventik dupla-tripla áron indulnak, szerintem vállalható. Persze ventiszabályzás téren jó alaplap vagy ventivezérlő kell hozzá. Ilyen szempontból a DFI-m szerencsés választás volt. Nálam az AC-k IDLE 550 körül forognak, van hogy még kevesebbet (télen 500 alatt volt), így teljesen hangtalanok. 700-800 körül már hallhatóak csendes szobában pár méterről, 1000 fölött meg... ;] Az alaplap maxon indítja őket, az már tényleg durva :D

(#10731) ByBeni


ByBeni
tag

Üdv mindenkinek!
Felmerült egy nem túl költői kérdés így barátok közt...
Mi kapja a frissebb/hűsebb vizet? egy 150W TDP-s videókártya vagy egy 65W-os proci, persze a kör valahogy úgy nézne ki hogy pumpa->vga->radi->cpu/chipset->radi-> tartály
két radi van a rendszerben...
vélemények?

(#10732) BodzaTT


BodzaTT
csendes tag

Sziasztok

Első vízhűtésem építésébe kezdtem a radiatort már megvettem phobya 400 xtreme

Kérdésem lenne
1: vga(7950) hűtéshez elég lenne-e az univerzális blokk + vmi normális venti a fesz szabályzót hűteni?
2: vmi csendes pumpa a D5 helyett? (pénzbarát ;] )
3: cooler master megaflow 200 jó a radi alá vagy van ettől még csendesebb/hatékonyabb

A cpu és a vga lenne vizezve.
Köszönom

(#10733) #90933760 válasza ByBeni (#10731) üzenetére


#90933760
törölt tag

Teljesen mindegy. Amelyikkel könnyebb a csövezés. Még mindig nem hideg víz folyik bele és nem meleg víz folyik ki belőle.

(#10734) #90933760


#90933760
törölt tag

[link]

Ezt komolyan így gondolta a gyártó, vagy ez otthoni barkács már? Csak a csatlakozótenger 11 rongy mindkét oldalt beszámolva, na jó ha az akciós áron számolom kevesebb. Beteg. És 5rongy egy blokk, ezen meg van hat... Na meg az összekötő sín. Igaz ezek az Alpha árai, ez meg egy régi Innovatek... De ennyiből kapni Morát is és szerintem amit ez elvisz passzívan azt a Mora is tudja.

(#10735) ByBeni válasza #90933760 (#10734) üzenetére


ByBeni
tag

egyetértek.. az átszellőzéséről nem zengenék ódákat..volt már ugyanilyen nálam, a vicc hogy egymást melegítik a blokkok az összekötőről meg ne is beszéljünk... két oldalra mi feldobtunk egy pár ventit, igaz fekve volt...
amúgy nem sima egyenes cső a belseje ha ez ugyanaz hanem ilyen örvényszerűen van kialakítva egy betéttel
mindent leszámítva akkorsem éri meg

(#10736) #90933760


#90933760
törölt tag

Én amúgy nagyon szemezek egy Mora2-vel. Szerintetek? Nagy az ellenállása az igaz, de gond lehet az Eheimnek egy jetplate-es prociblokkal meg egy vga blokkal karöltve?

Az még nem is baj, hogy átmelegítik egymást, mert eleve párhuzamosan van kötve. Csak épp pusztulat drága, ennyi felárat a passzivitás nem ér meg. Ez is akkor éri meg, ha jó olcsón adja, de pl. kétlem hogy egy erősebb géphez ez elég legyen.

[ Szerkesztve ]

(#10737) TaaT válasza #90933760 (#10734) üzenetére


TaaT
veterán

Úgy tudom gyári [link]

Give them hell Ukraine!

(#10738) Macka válasza BodzaTT (#10732) üzenetére


Macka
veterán

Nem hiszem, hogy 79xx-hez létezne univerzális blokk a talpazat miatt. :U

(#10739) pityu6


pityu6
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni abban,hogy kinéztem pár cuccot,passzolnak-e egymáshoz és milyen teljesítményre számíthatok?
Ilyen lenne a radiátor,DDC 1plus T szivattyú,ilyen tartály hozzá,CPU blokk.
Milyen csövet vegyek hozzá és csatlakozókat?Ez lenne az első vízhűtés,amit építenék.
Bármilyen segítséget fogadok.
Köszi előre is!

(#10740) #90933760 válasza pityu6 (#10739) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az a szivattyú mocskos szemét aljas brutál erős lesz egy procit hűteni. És nem véletlenül mondtam ilyen nyomatékosan, mert túl erős és ezt hangban is jelzi. Ha maradsz DDCnél akkor a 10W-osat vedd meg. Vagy D5.
A radi elég lesz a procinak. Épp. Későbbi fejlesztés nem lesz? VGA vagy alaplap hűtése? Én egy kicsit átgondolnám jobban. Gépházba csak ekkora radi fér be? Mennyi pénzed lenne rá? Ha később is be akarsz kötni cuccokat akkor maradhat a 18W-os szivattyú, de szerintem még akkor is sok. Attól függ mennyire vagy érzékeny a zajra.

Csövekből 16/10-est használnak leginkább, mert nehezen törik, jól hajlik. Vagy 13/10 ha nem akarod annyira hajtogatni. Ezek vastag csövek, nem mindenkinek tetszik. Használhatsz még 10/8-ast. De annál kisebbet semmiképp. Csatiból én hollanderes párti vagyok, de kinek mi.

[ Szerkesztve ]

(#10741) pityu6 válasza #90933760 (#10740) üzenetére


pityu6
tag

Az a baj,hogy csak ekkora megy bele a házba,esetleg kettő ebből,különböző helyen.
Csak CPU hűtésre gondoltam,viszont a szivattyú akkor nem lesz jó,fontos lenne,hogy szinte hangtalan legyen.
Nagyjából 50k,de persze,minél olcsóbb,annál jobb. :B

(#10742) SimonYana


SimonYana
addikt

Üdv mindenkinek!
Valaki tud olyan üzletet az Országban ahol tudok venni mindent!
Vicc , hogy 3 helyen kell mindent megvenni , mert senki nem tart semmit!
Pcgear EK egyenes csati , Hardverker 45-90 fokos , mind 13/10 Blac Nickel , Todynál a cső van. No ehhez nincs kedvem és rohangálni sem és 3 postát fizetni egy zacskó cuccért , ami lesz vagy 40 rongy!
Mindenki árul mindent és még sem kapni semmit!
Hardverker is vicc ezzel a készlettel! Minek teszi a listába? :F

® SimonYana ®

(#10743) ZetorGumi válasza SimonYana (#10742) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Tody nem tudja neked rendelésre hozni a kért csatlakozókat?

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#10744) Asbee válasza SimonYana (#10742) üzenetére


Asbee
veterán

Aquatuning nem jöhet szóba?

[ Szerkesztve ]

(#10745) SimonYana válasza ZetorGumi (#10743) üzenetére


SimonYana
addikt

Ha már rendelni kell akkor megoldom!
nakos majd küld nekem , ha már itthon nincs!
Egyébként akartam rendelésre (nem mondom a céget) , de azt mondja fekete könyököt tud nickel egyenessel!
Mondom Én azért ezt így nem ajánlanám , mert nem véletlen akarok mindent fekete nickelből!
Miért nem akkor már Piros - fehér - zölddel rakjam össze! Lehet nekem van ízlés ficamom , de egymással össze illőt szeretnék és nem azt amid van! :W

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#10746) Citroware


Citroware
addikt

A kedves hozzáértőkhöz lennének kérdéseim.
Van egy PC-m (részletek a profilomon). Elgondolkodtam a vízhűtésen, elsősorban azért, hogy minél halkabb legyen a PC, nem szeretem az alapzajt. A hardverek hőmérséklete csak másodlagos, azzal sosem volt gond.
1. Mennyibe kerülne egy vízhűtés a processzorra+videókártyára? Minél olcsóbban szeretném megúszni.
2. Mennyire macerás beszerezni, beszerelni és karbantartani a vízhűtést?
3. Mennyivel lesz halkabb a PC, mint egyszerű ventilátorokkal?
4. Ha majd évek múlva elavul a processzor, videókártya, alaplap, és majd ezeket lecserélem, akkor a vízhűtés még jó lesz az utódokra is?

[ Szerkesztve ]

(#10747) SimonYana válasza Citroware (#10746) üzenetére


SimonYana
addikt

Ezzel már el lennél!

® SimonYana ®

(#10748) Citroware válasza SimonYana (#10747) üzenetére


Citroware
addikt

Ez 2-3-szor annyiba kerül, mint amennyi árat elképzeltem rá. Ennyit nekem nem ér meg, hogy pár decibellel halkabb legyen.

[ Szerkesztve ]

(#10749) Citroware


Citroware
addikt

Olcsóbb megoldásokat tud valaki ajánlani?

(#10750) bombibmw válasza Citroware (#10749) üzenetére


bombibmw
veterán

60 alatt nem fogod megúszni és akkor még nem is mindent újonnan veszel..

SimonYana : Szevasz Uram!
Végül is építettem egy vizet,ahogy beszéltük is anno
Szerinted a mostani 240/45-ös radi helyett megérné váltani egy 280/60-ra,vagy nem hozna túl sokat?
Csak procit vizeztem egyenlőre,D5 a pumpa.
Majd később VGA-t,de ahhoz lesz másik radi.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.