Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) #90933760 válasza hellboy0415 (#5997) üzenetére


#90933760
törölt tag

A 38-40 vízzel terhelés alatt elmegy, bár nekem a Ninja alatt is ennyit tud 15 fokban szóval én még sokallom is.
Ezek 60 fölött kezdenek igen jól mérni, elvégre ott kapcsolnak majd be később a hővédelmek. Erre van. A 20-23 amit terhelés nélkül látsz az helytelen érték, a helység hőmérsékleténél olyan 5 fokkal mindenképp melegebbnek kell lennie.

(#6002) jones965 válasza hellboy0415 (#5997) üzenetére


jones965
Modder

Látom már más is szóvá tette, de szedd össze a gondolataidat és próbáld egyszerre leírni. 5 percen belül a szerkesztés gomb is segít. Nem kell egyesével mindenkinek külön válaszolni.

(#6003) Pista0001


Pista0001
addikt

Azt esetleg tudja valaki hogy a különböző gyártók azonos átmérőjű hengertartályai kompatibilisek-e egymással? Most rendeltem többek között egy Phobya DC-12 220-at hozzávaló egybeépítős tartállyal, de a hengert cserélnem egy korábban beszerzett hosszabb csőre. Utóbbi elvileg Alphacool, de teljesen jelzés nélküli dobozban volt.

(#6004) fatal1ty1984 válasza Pista0001 (#6003) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

ha a belsö méret ugyanaz ,akkor már az a kérdés és a válasz egyben is,hogy menetes vagy sima gumigyürüs a 2 zárovége a tartálynak.

(#6005) jones965 válasza fatal1ty1984 (#6004) üzenetére


jones965
Modder

A menet önmagában nem tömít, így ezeknél is van gumi O gyűrű.
Sajnos a legtöbb gyártó ha minimálisan is, de a menet emelkedésben eltérőt alkalmaz.

(#6006) fatal1ty1984 válasza jones965 (#6005) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

azt nem értem,ha már megvette a tartályt akkor nem lenne egyszerübb,hogy mikor kézhez kapja akkor szétszedi és ráprobálja a másikat ? :)

(#6007) Pista0001 válasza fatal1ty1984 (#6006) üzenetére


Pista0001
addikt

Nyilván ez lesz, de tűkön ülök és nem tudok addig várni :B

Jones: Köszi! Belső átmérő különbségtől nem tartok, én is menetemelkedés/menetprofil különbségre gondoltam, de a jelzés nélküli csőből arra gondoltam hogy nem genyáznak és mind ugyanolyan. Valószínűleg hétvégére kiderül.

(#6008) crysis 2011


crysis 2011
aktív tag

Sziasztok
Segitséget szeretnék kérni hogy milyen vízhűtöt tudok xbox360ba beletenni?
Válaszotokat előre is köszönöm :R

(#6009) opti06


opti06
aktív tag

[link] ez egy 10w-os ddc-t megbírna max egy kis bordával megspékelve nem ?

(#6010) jones965 válasza opti06 (#6009) üzenetére


jones965
Modder

Igen el. 12V-on 36W a névleges teljesítmény leadása.

mod: előtte viszont műszerrel be kell állítani a kimenő feszültség értéket, ami annyiból lehet szerencsés, hogy akár még leszabályozni is tudod a ddc fordulatát.

[ Szerkesztve ]

(#6011) kugli81


kugli81
aktív tag

Sziasztok.Tudna valaki segiteni ? Rendeltem az EK oldaláról cuccokat és paypallal fizettem,de ha belépek az accountba nem látok semmit a rendelésről pedig ki lett fizetve....Várni kell és megjön az oldalon semmit nem látni a redelésről ?

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#6012) jones965 válasza kugli81 (#6011) üzenetére


jones965
Modder

Itt érdeklődj, szerintem előbb kapsz választ.

(#6013) fatal1ty1984 válasza kugli81 (#6011) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

rendelés után visszaigazolo email-t kapsz arra a cimre amit regisztrácionál megadtál és ott keresd mert fizetés után a kosár ürül minden esetben :)

(#6014) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

elmebeteg :)

[ Szerkesztve ]

(#6015) kugli81 válasza fatal1ty1984 (#6013) üzenetére


kugli81
aktív tag

Egy paypalost kaptam csak ez az....az üzlettől semmit...

[ Szerkesztve ]

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#6016) bodva válasza AndrewTdi (#6014) üzenetére


bodva
aktív tag

Nekem az erősítőre jó lenne mondjuk :D Az eléggé melegszik :D

(#6017) Gulyopapa válasza AndrewTdi (#6014) üzenetére


Gulyopapa
addikt

az

(#6018) fatal1ty1984 válasza kugli81 (#6015) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

max 4 nap és kézhez kapod a rendelt árut,szoval csak türelem. énis rendelek sokat tölük és mindig megkapok mindent korrektül

(#6019) TESCO-Zsömle válasza AndrewTdi (#6014) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nagyon jó! :C

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#6020) fatal1ty1984 válasza AndrewTdi (#6014) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

most láttam facebookon,gondolkodom,hogy esetleg a monitoromat vizezném igy és akkor nem melegedne annyira :DDD

(#6021) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Valaki elárulná, hogyan lehet a CES-re kivinni egy ilyen gépet?? :F

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#6022) fatal1ty1984 válasza TESCO-Zsömle (#6021) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

:DDD ettöl még azis jobb lett volna,ha a natur házat viszi ki és semmit nemrakbele+rá xD

(#6023) bodva válasza TESCO-Zsömle (#6021) üzenetére


bodva
aktív tag

Bátran :D

(#6024) jones965 válasza TESCO-Zsömle (#6021) üzenetére


jones965
Modder

Gondolom valamilyen szállító eszközzel, kézi erővel megtámogatva. ;]

(#6025) TESCO-Zsömle válasza jones965 (#6024) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Gratulálunk, ön nyert! Nyereményét, név szerint egy 10.000 IFV*-ről szóló csekket, személyesen veheti át a pápától.

* - IstenFizessemeg of Vatikan

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#6026) fatal1ty1984 válasza TESCO-Zsömle (#6025) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

:C

(#6028) apollo12


apollo12
veterán

A személyes dolgokat, -mint a nevében is benne van,- az érintett féllel rendezd! Ráadásul a szóban forgó fél van olyan korrekt, hogy szó nélkül megoldja a problémát, főleg ha tévedett. Ez meg ugye bármelyikünkkel előfordulhat. - jones965 :)

de amúgy jól néznek ki a cuccok, hétvégén meg már az új házba be is lesz szerelve minden :D

[ Módosította: jones965 ]

(#6035) ludla


ludla
őstag

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni milyen vízhűtést és hol érdemes venni 20-25 ezer Ft környékén egy AMD buldózer procihoz ami húzva lesz? :R

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#6036) DigitXT válasza ludla (#6035) üzenetére


DigitXT
félisten

A csak CPU + az árkategória alapján szerintem ez a topik relevánsabb.:R
(Épített vizet ennyiből kicsit nehéz, és csak procira "meg sem éri" a dolog.:B)

(#6037) ludla válasza DigitXT (#6036) üzenetére


ludla
őstag

Rendben köszi :R

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#6038) Pista0001 válasza fatal1ty1984 (#6030) üzenetére


Pista0001
addikt

Ha már így szóba került, lehet kapni olyat is ami nem gap pad, csak kétoldalas hővezető ragasztószalag? Vagy inkább célszerű kétkomponenses hővezető ragasztót venni (valahol mintha láttam volna)? Vettem egy rakás ilyet, de nem ragacsosak :(

(#6039) #90933760


#90933760
törölt tag

Adott egy 125W-os proci meg egy 175W-os kari. Plusz deszka. Adjunk bele húzást is. Ha sokórás full load alatt nyáron is azt akarom kussba legyen mekkora radival kéne kalkulálni? Jó a 4x140x60 vagy legyen Mora3?

Nem. Nem mondom, hogy vizet akarok építeni. Mert akkor sose készül el. Azt mondom nem akarok vizet építeni, csak úgy random megkérdeztem. Aztán majd meglássuk épül-e vagy sem.

(#6040) szinimini


szinimini
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok abban segíteni,hogy a lefogató méreteket hol tudom megtalálni? Itt volt fent egy jó kis kép,de valahogy nem sikerül megtalálni.

Az alaplapi mérete kellene.
köszönöm :R

(#6041) szinimini


szinimini
senior tag

Rosszul írtam a kérdésem. :)
Most megpróbálom jól.
Van az a műanyag a procinál amire a hűtőt kell rögzíteni. Azok 2-2 csavarral vannak lerögzítve. Szóval annak a 2-2 csavarnak kellene a pontos távolságuk egymástól. Hosszúság-szélesség
:R
ezer hála

(#6042) Pocee


Pocee
senior tag

Hali!

A Laing D5 4-5. fokozaton mennyire hangos?Ha esetleg szekrényben lenne nagyon kihallatszódna?

Mr.Brightside

(#6043) Sky D. válasza Pocee (#6042) üzenetére


Sky D.
tag

Verziótól függ, és kortól , de inkább nem fogod hallani mint igen , ha igen , egy halk de nagyon halk ciripeelést, ha nincs centrírozva a fogófej. szinte hangtalan, a vinyó 5X vagy 10 X hangosabb.

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#6044) DigitXT válasza Pocee (#6042) üzenetére


DigitXT
félisten

Szekrényből? Kizárt. Annál jóval halkabb cucc.:K Ahogy az előttem szóló írta: egy natúr vinyóval összevethető a hangja (még hangszínben is, a pörgés miatt). Viszont ha már a vinyók is "szekrényben" vannak, akkor azért lehetne valamit hallani, de inkább csak csöndben (halk gép mellett). (Most milyen szivattyúd van?)

Baltoafarkas: nyáron, nagy melegben, sok órás full load mellett még egy Mo-Ra 3 sem biztos, hogy teljesen kussban tudná hozni a célt*. Mondjuk nálam picit többet zabál a VGA, ráadásul kettő is van belőle, ez b*sz neki oda, de amúgy a céljaim hasonlóak voltak: amikor 30 fok volt a tetőtérben, akkor azért kellett szellőztetni a Mo-Ra 3-at is... (Olyan 600-700 rpm körül már bőven hallható hangon: egy VGA-val valószínű, hogy elég lett volna a most alkalmazott 3-400 rpm, az még kvázi-néma.)

Btw. ha tényleg a kussban tartás a fő célod (minden körülmények között), akkor el lehetne gondolkodni egy 2 körös rendszeren is, mivel a VGA-nak jóval nagyobb a hőtűrése, ezért egy külön körben, kisebb radival és melegebb vízzel, jobb hatásfokkal hűthető. De ezt majd kifejtik a szakik, ha érdekel.:R Egy nagy gondom lenne a külön körrel - a "macerán" túl -, hogy az pontosan 2x annyi szivattyút igényel, az meg 2x annyi probléma hang szempontjából. Mert ha már a ventik nem igazán hallatszanak, egy szivattyú még mindig okozhat "meglepetéseket". Főleg kettő.:)) Főleg, ha összerezonálnak.:DDD C'est la vie.

*: feltéve, hogy van megkötésed dT-re is, pl. a procidat kíméled a (<40 °C) vízzel.:D

[ Szerkesztve ]

(#6045) Pocee válasza DigitXT (#6044) üzenetére


Pocee
senior tag

Most nincs semilyen,meg nem is gép hűtésre lesz hanem házilag építek akváriumszűrőt és körbejárom a témát mert nem szeretnék hangzavart,azért kérdezem az 4-5 fokozatot mert nagy szűrő lévén lehet hajtani kell majd a motyót.
Igazából csak "Ti" használtok ilyet az országba meg a szolárosok meg a pezsgőfürdősök,de ott nincs ilyen lehetőség hogy tapasztalatot szerezzek.
Akkor ha 4.5. fokozaton sem lesz zavaró hangja a szekrényből akkor ez lesz.
Amúgy már ITT Lowara néven mennek,nem Laing.

Mr.Brightside

(#6046) DigitXT válasza Pocee (#6045) üzenetére


DigitXT
félisten

Ja, így már emlékszem... Szekrénybe rakva biztos, hogy nem lesz vele bajod.

Átnevezték, átnevezték... Azért a világ Laingként ismeri ezeket a szivattyúkat:
nem a ceglédi gyár, a mögötte álló magyar Kft. a nemzetközi hivatkozási alap.
Lásd: http://www.laing.eu/

Ennyi erővel Xylem Water Systems Deutschland GmbH-nak is nevezhetnénk.
Elvileg a Laing márkanév létezik.:) Aztán ki tudja. Lehet Lowara is.:))
És az is lehet, hogy (valójában) Xylem Water System Hungary Kft.:DDD Lehet,
hogy már ők maguk sem tudják.;]
Mindenesetre Laing D5: így ismerjük.:R

[ Szerkesztve ]

(#6047) Pocee válasza DigitXT (#6046) üzenetére


Pocee
senior tag

világos és köszönöm :R

Mr.Brightside

(#6048) Lacza_26 válasza szinimini (#6041) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Erre gondolsz?

(#6049) Pocee válasza DigitXT (#6046) üzenetére


Pocee
senior tag

egyébként Ti honnan szerzitek be,van valami olcsó vonal?apám haverja uszodatechnikás,mondta,hogy a pezsgőfürdőkbe is ezt építik be fűtés alatt ezzel keringet,és 37500ért tudja megrendelni.
Ez jó ár?

Mr.Brightside

(#6050) szinimini válasza Lacza_26 (#6048) üzenetére


szinimini
senior tag

Az lesz az :D
Köszönöm :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.