Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54001) anubis6 válasza Tikakukac (#53999) üzenetére


anubis6
aktív tag

Valahogy én is így gondoltam :R

tomcat78 #54000 Bizony, sokat segít, simán bulizáshoz se árt :K Komoly gépekkel melózás közben is érdemes, no meg anyós mellé is ideális :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@anubiszthedj https://soundcloud.com/anubiszthedj

(#54002) bot1978 válasza Tikakukac (#53994) üzenetére


bot1978
senior tag

Lapot húztam 19-re és vettem egy ilyet ötért. Jó sokat eladott belőle a vágott szemű komancs és egy negatív visszaírást se találtam a cuccról.
Meglátjuk. A vak is ezt mondta.

Érted L20 használtan lett volna ennyi gondolom, ha az új ára már 8 ezer felett jár és miután olvastam róla, hogy fél év után megjön a hangja egy használt már nagy eséllyel morog nyöszörög szenved.
Ehhez a kínaihoz legalább adnak mindent, újnak új.
Felépítésre faék egyszerű lapátos, akár még halk is lehet meglátjuk. Majd megírom milyen valamikor nyár végén, amilyen tetű manapság a kínai posta.

Ha már eladok és nekifogok aprózni tökmindegy, hogy csak a DDC-t hirdetem vagy ezt is. Azé' fél szemem eltakartam, amikor a paypal-ra klikkeltem. :DDD

Igazából sztem azon múlik majd, hogy hány volton indul el. 12V-on 30db 1 méterről, az azért nem halk. :B

[ Szerkesztve ]

(#54003) Tikakukac válasza bot1978 (#54002) üzenetére


Tikakukac
titán

Mindenki azt rak a gépébe amit szeretne :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#54004) TESCO-Zsömle válasza bot1978 (#54002) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Max 480 l/h, nyomómagasság meg sincs adva...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#54005) bot1978 válasza Tikakukac (#54003) üzenetére


bot1978
senior tag

Gépbe inkább ne szerintem. :DDD Nem valami bizalomgerjesztő a színe annak a műanyagnak.

Nekem a tartály a gép fenekén lóg (XSPC 500) szóval végig ér a házon és az aljáról emiatt a cső simán bemegy a gép alá (ahol van a pumpa meg mögötte hosszában a triplaradi, gép alja van kivágva és felfelé fújja át a venti lentről a meleget, Stacker 830 szóval a tetején is van venti, meleg levegő felfelé száll meg szívja is kifelé, így van meg a huzat).
Szóval olyan rövid cső kell csak nekem a tartálytól a pumpáig, hogy megtartja a pumpát a levegőben lazán. Szóval vibrálhat ahogy akar. Ha bármi folyik, akkor gép alatt lesz tócsa, ami műanyag görgőkön áll, repedhet ahol akar. Így vagyok bátor :)
Az alaplap majd lelövi a gépet, ha a CPU eléri, amit beállítok a BIOS-ban vagy ha az nem, mert szar akkor majd az Intel féle 100 fokos hardveres védelem. Baja nem lesz a procinak és mivel húzom az éri el elsőnek a kritikus szintet ha megáll a pumpa.

Más meg nem nagyon lehet, vagy csöpög vagy megáll, vagy vibrál, vagy hangos és akkor meg úgy is kivágom a p.csába :DDD

Figyi lehet, hogy bejön, ne károgjunk. Szemre, méretre szerintem egy olyan 200 l/h nem kizárt. Az nekem elég. Most csak egy 1060GPU meg egy 3570K van blokk alatt.

(#54004) TESCO-Zsömle

Ott van 100 centit írnak, de simán lehet kamu. Nekem 65cm elég. Légteleníteni biztos nem lesz könnyű a rendszert. Mondhatnám tuti hogy copás lesz, de ha cserébe halk és ocó, akkor bevállalom.

[ Szerkesztve ]

(#54006) Tikakukac válasza bot1978 (#54005) üzenetére


Tikakukac
titán

Az a baj, hogy itt már most "elméletben" kompromisszumokat kell kötni. Erre jön a gyakorlat. Kemény menet lesz, de amíg nem az én gépem, addig annyira nem zavar :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#54007) DigitXT válasza bot1978 (#54005) üzenetére


DigitXT
félisten

Azt a 65 centit honnan számoltad ki?:))

(#54008) TESCO-Zsömle válasza bot1978 (#54005) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azt vágod, hogy a 480 l/h meg a 100cm nem és, hanem vagy? Szóval 480 l/h-t pont 0cm-en mozgat, 100cm-en meg pont 0 l/h-t. A valóság mindíg a kettő közt van. Arról nem beszélve, hogy zárt rendszerben nincs kimondottan emelőmagasság. Max ahogy írtad is, légtelenítésnél, ahol a rendszer nyitott, de a rendszer áramlástani ellenállása mindkét esetben az emelő.agasságből, vagyis a szivattyú előállította statikus nyomásból vonódik, a végén pedig a "maradékból" lesz a vízhozam.

Viszonyításképp az Alphacool DC-LT 220cm-re nyom, és az se az erejéről híres.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#54009) koti199204


koti199204
tag

Sziasztok! Össze lett rakva a gép a kraken CAM szoftverét felraktam és olyan gondom volna hogy szerintem nem érzékeli a hűtőt nem tudom finom hangolni (szín, effektus, venti módok) valaki tudna segíteni ebbe hogy mit csináljak még?
DirectX-re ir ki vlalamit sztem azt hogy frissítsem de már megtettem.

Válaszokat előre köszönöm :R

(#54010) Gold90 válasza koti199204 (#54009) üzenetére


Gold90
tag

Olvasd el az 1. hozzászolást A forumon :)

[ Szerkesztve ]

(#54011) velizare válasza koti199204 (#54009) üzenetére


velizare
nagyúr

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#54012) bot1978 válasza DigitXT (#54007) üzenetére


bot1978
senior tag

Száhámoltam, pehrsze. Számoltam a saját hülyeségemmel, jele „b@” értéke a mozdulatlan félhomály meg még mivel, ja, a hongkongi specifikációval. Azzal. Azzal is számoltam. :)
Cikiztek, látom ám, hogy cikiztek. D5-öt venni méreg drágán? Abban mi a kunszt? Ehh?

Ide jutottunk. Hogy hogy nem pezseg fel bennetek a mérnöki vér?! Hát ezért maszatoltátok össze azt a sok spirál füzetet az egyetemen? Ezért adták vérüket az esőerdők, hogy aztán hagyjátok magatokat levenni harmincezerrel egy villanymotorért?
Aztán honnan van az a D5? Labancoktól mi? Szégyen gyalázat.

Na, majd én ráfejlesztek a kínaira, csak jöjjön meg. (Lehet az egészből egy nagy refund lesz. :DDD ) Lesz itt innováció. Én kellek ide meg a csájná ermél. Hát én vagyok itt az egyetlen forradalmár?! Gyávák!

Haaarmincezerér veszik a tutit, jól vagytok Ti már tartva asziszem. Túl jól, aztán mégse dolgozik senki csak fórumoznak. Kicikizik a keményen dolgozó kisembert. Hjóvan, milyenek vagytok. :)

(#54013) Tikakukac válasza bot1978 (#54012) üzenetére


Tikakukac
titán

Az a baj, hogy annyira random mit és milyen módon csinálnak és küldenek, hogy erre nincs idő :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#54014) Weareus válasza bot1978 (#54012) üzenetére


Weareus
addikt

L.O.L.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#54015) mormota79 válasza bot1978 (#54012) üzenetére


mormota79
tag

Lásd, hogy valaki, én bírlak :DD :C :R

(#54016) hellboy0415 válasza bot1978 (#54012) üzenetére


hellboy0415
aktív tag

Hali. Ne is hagyd magad jó lesz az a kis kínai motyó. Az már egy teljesen más kérdés hogy mire lesz képes és mennyire nyomja a vizet, de ha megnyugtat a dolog én sem D5-öt és DDC-t használok. Az én kis csöves rendszeremnek bőven megteszi 2 db EHEIM HPPS 12V. Igaz minden vizezve van de szépen teszik a dolgukat és még 72hz-en /max rpm-en sem zavaró. / :DDD

Remélem raksz majd fel képeket?

[ Szerkesztve ]

Samsung S20 ULTRA

(#54017) bot1978 válasza hellboy0415 (#54016) üzenetére


bot1978
senior tag

Ú és nálad vannak. Szégyentelen. Pedig azt a pumpát valahogy így, ehhez hasonló módszerrel gyors összecsavaroztam volna egy lemezzel, hogy a tartály ne tudjon elfordulni meg új O gyűrű bele és akkor faja lett volna. De mi az égnek neked kettő? Ááá nem kell abból kettő. Jó az a pumpa, elég abból egy is.
Ezér’ nem találtam az aprón. Trónolsz itt rajta párosával. Látod? Na. Mindegy mosmá' úgy is megrendeltem a kínait. Ha jó lesz tovább élhetsz.
Különben is csak azzal a gusztustalan kék tartállyal lett volna csak, amilyen szerencsém van, á nem is kell. Most így rákerestem és már emlékszem. Ez ő. Fú milyen rút és kénytelen lennék a házba tenni, mert alá nem fér. Á jobb is, hogy nem volt, mert megvettem volna. Majd jól aláteszem a kínait a gét görgő közé. Jó lesz az, isteni lesz. :U

(#54018) DigitXT válasza bot1978 (#54012) üzenetére


DigitXT
félisten

Én azt kérdeztem mi alapján mondod a 65 centit... Ez nem válasz rá.:R
És igen, ha amiatt, mert olyan magas a házad, akkor cikiznélek miatta...;]

Szerk: hol mondtam én, hogy vegyél D5-öt? Nekem is volt/van más... (Is.)

[ Szerkesztve ]

(#54019) hellboy0415 válasza bot1978 (#54017) üzenetére


hellboy0415
aktív tag

Nem is olyan rusnyák csak nagy a hely igényük. Nálam azért van mert elég nagyocska a rendszer és valaminek át kell a vizet tolni a VRM-en a CPU-n a VGA-n és a 2 radiátoron. A D5 ugye drága lett volna és inkább vettem 2 ilyet. Speciel én úgy vagyok vele hogy amíg nyomja a vizet gond nélkül napi 15-16 órán keresztül a hét minden napján addig minek másikat. A belinkelt kép ez ötletes de én egy nagy csőtartályt szeretnék venni házon kívülre. :K

Samsung S20 ULTRA

(#54020) TESCO-Zsömle válasza DigitXT (#54018) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hagyjad, nem látod, hogy szökött? ;]

Csak meg ne tudja én hány szivattyún üldögélek itt... :P

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#54021) TaaT válasza TESCO-Zsömle (#54020) üzenetére


TaaT
veterán

"Csak meg ne tudja én hány szivattyún üldögélek itt..."

;] [link]

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#54022) TESCO-Zsömle válasza TaaT (#54021) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Szép kis gyűjtemény. :))

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#54023) jones965 válasza TESCO-Zsömle (#54022) üzenetére


jones965
Modder

23 radiátor, 1 chiller, 8 D5, 4 DDC, és a többi és a többi..... :D

(#54024) #35434496 válasza jones965 (#54023) üzenetére


#35434496
törölt tag

Jézusom! :C

(#54025) tomcat78 válasza jones965 (#54023) üzenetére


tomcat78
őstag

23 radi? :Y Tuti a rézre hajtasz tezsvíírem :DDD :DDD
Amúgy sztem elég sokunknál össze lehetne rakni még egy-két rendszert...Bár én a 3 plusz pumpával,aquaeroval,2 radival,plusz az egyéb apróságokkal asszem ipari tanuló vagyok.... :D

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#54026) jones965 válasza tomcat78 (#54025) üzenetére


jones965
Modder

Ezek túlnyomó többsége ráadásul értékesítésre kerül. Elegem lett a sok kihasználatlan gépből.

(#54027) tomcat78 válasza jones965 (#54026) üzenetére


tomcat78
őstag

Mondjuk én célzottan veszegettem a cuccokat.Illetve most is célzottan keresgélek.Ebbe javarészt közrejátszik,hogy agyfaszt kapok az asszony laptopjának a hangjától,úgyhogy építek neki is egy gépet....vízzel hűtve :D Csak a candy menjen rajta :W :DDD

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#54028) seniman válasza jones965 (#54023) üzenetére


seniman
addikt

Ez most kb. olyan volt,mint a faluszéli suhancok gyorsulási versenyére beállítani egy top-fuel dragsterral. ;]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#54029) jones965 válasza seniman (#54028) üzenetére


jones965
Modder

Olvasni szoktam csak a fórumot, érdemileg nem teszek már hozzá semmit, így utólag belegondolva nem kellett volna az a posztom. Mind1. :(

(#54030) tomcat78 válasza jones965 (#54029) üzenetére


tomcat78
őstag

Akik rendszeresen olvasgatják a fórumot,meg kicsit otthon vannak a témában,nem fognak irigykedni ,vagy hülyének nézni sztem...Kb mindenki tisztában van,azzal,hogy mit tettél,teszel le az asztalra a témában. :))

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#54031) RazoR válasza tomcat78 (#54030) üzenetére


RazoR
veterán

Így van, max az az irigylésre méltó amilyen minőségű/kinézetű gépeket összeraksz! :K

[ Szerkesztve ]

(#54032) hash99 válasza jones965 (#54026) üzenetére


hash99
senior tag

Éljen kiárusítás :C

(#54033) m0h0senator válasza jones965 (#54026) üzenetére


m0h0senator
őstag

figyelem a HA-t akkor :B

An odyssey through the realm of consciousness.

(#54034) seniman válasza jones965 (#54029) üzenetére


seniman
addikt

Ennyire biztos már a nyugdíjazás? :Y

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#54040) Grózi válasza bot1978 (#54035) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Finoman be kéne húzni a kéziféket,hogy ne legyenek következmények!!!
És a többieket is kérném,hogy itt legyen vége a dolognak ha lehet!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#54041) hellboy0415 válasza bot1978 (#54035) üzenetére


hellboy0415
aktív tag

(#54019)

Ugye milyen szép szines? Akkor nézd majd meg ha kicserélem a csöveket és UV reaktiv vizem lessz. Világit majd mint egy karácsonyfa, és ha megunom bekapcsolom az rgb ledeket. Annak örülök, hogy az anyukád azt mondaná, hogy szép színes. :DDD A te gépedre vajon mit mond? Igazán rakhatnál fel 1 képet ha lássuk mi is. :K

Igen ki lett próbálva és alig csordogált a víz. Azért ha jobban bele gondolsz ott van a cpu blokk a vrm is fogja és akkor még közbe jön egy vga blokk is. A 360-as radiátor a gép tetején van kb 70 cm magasságban ami úgy kapja meg a vizet, hogy a belső 240-es radiátorból jön az előhűtött víz a külsőbe és onnét az előlapi 5,25-ös plexi tartályba és onnét vissza a rendszerbe.
Na meg nem igazán szerettem volna azt, hogy csak csordogáljon a víz, hanem legyen egy kis áramlás is.
Azt azért nem árt tudni hogy az EHEIM HPPS 12V ami nekem van ugye névlegesen ellenállás nélkül tudja azt amit írnak papiron. Vagy 2 méter magasra emel és ott meg is állt a tudomány 0 L/h szálítás mellett vagy 0 M-en 500 L/h ellenállás nélkül.

szerk: (#54040) Grózi :R

[ Szerkesztve ]

Samsung S20 ULTRA

(#54042) Atmil


Atmil
aktív tag

Látom nagy a vihar errefelé. :U

Kicsit félve is, de azért kérdezek,

Szerintetek van értelme két pumpát egymásután bekötni? Illetve hozna valamit a "konyhára"? Azért kérdezem, mert a You Tube-on többször láttam, hogy egykörös rendszert csináltak vga, cpu-ra és két pumpa egymás után volt bekötve.

Köszönöm. :R

Üdv! Atmil.

(#54043) hellboy0415 válasza Atmil (#54042) üzenetére


hellboy0415
aktív tag

Szia. Volt egy kis vihar de már rendet rakott a topik gazda. :R :C Nekem 2 EHEIM HPPS van egymás után kötve és így jobban nyomják a rendszerbe a vizet.

[ Szerkesztve ]

Samsung S20 ULTRA

(#54044) Atmil válasza hellboy0415 (#54043) üzenetére


Atmil
aktív tag

Szia! Köszi a választ.

Szerinted mennyi pluszt ad a második pumpa, egymás után bekötve?

Üdv! Atmil.

(#54045) Puma K válasza RazoR (#53249) üzenetére


Puma K
veterán

Külön-külön megjöttek a kínai PWM-es SATA csatlakozós ventivezérlők, de egyről fogok beszélni a továbbiakban:

Buborékos zacskóban jött, jár hozzá 1db kábel aminek aminek az egyik vége megy az alaplapba a másik meg a vezérlő tetejébe, aztán mehet is a 10db PWM-es venti egyidejű szabályozása.

Eredetileg az e-bay-en a képek szerint a kétoldalú ragasztó nem volt a vezérlőn ezért is rendeltem az adott eladótól akinek jó volt az értékelése, hogy azt majd én felrakom tetszés szerint. De végül is nem baj, hogy rajta volt már alapból, mert így ha csavarozom és nem húzom le a fóliát a ragasztóról majd ragasztom fel, ad egy rezgéscsillapítást a szabályzónak.

Jelenleg még "csak" 3db be quiet! Silent Wings 3 120mm PWM ventit szabályoz mindezt gond nélkül. Teszi a dolgát ahogy kell avagy ahogy be van állítva BIOS-ban.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#54046) hellboy0415 válasza Atmil (#54044) üzenetére


hellboy0415
aktív tag

Az sokban múlik azon is hogy a pumpák ugye egyformák e...Személy szerint nálam a 2 EHEIM egyszerre indul és elég rendesen tekerik a vizet elég alacsony zaj mellet szinte csak akkor lehet hallani őket ha közel hajolok. Azt pontosan nem tudom mennyi pluszt hoz literre kiszámolva de az biztos, hogy érdemben javulni fog az áramlási sebesség és 2 pumpa nagyobb rendszert is eltud látni.
Nem tudom mennyi a l/h nálam mert csak ilyenem van.

De ez a kis lapát elég gyorsan teker :DDD Csak tippre mondom de javítsanak ki a szakik ha tévedek vagy sokat mondok. Kb 40-50 L/h

[ Szerkesztve ]

Samsung S20 ULTRA

(#54047) Tikakukac válasza hellboy0415 (#54046) üzenetére


Tikakukac
titán

Az inkább kevés lesz.

130 litert tud egy alapjáratos XT és egy D5 egymás után nálam. Koppra le van tekerve mindegyik.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#54048) Atmil válasza hellboy0415 (#54046) üzenetére


Atmil
aktív tag

Azért kérdezem, mert vettem egy Thermaltake P7-et, ami 1 méter 30 centi hosszú. Tehát nem kicsi.
A csövekkel szeretnék "mókázni".
Pl. A cpu csövet szeretném végigvinni a házon és vissza, úgy, hogy ne legyen hőfok veszteségem. Most szoba hőmérsékleten van a vízhőfok. Ugyanezt a gpu-val is szeretném megcsinálni.

Pillanatnyilag kétkörös a rendszer, tehát két pumpám van.

Lenne értelme négy pumpának?

Természetesen mindenkitől szívesen várok választ. :R

Üdv! Atmil.

(#54049) Bakus válasza Atmil (#54048) üzenetére


Bakus
tag

1 D5-is elég egy körhöz a saját tapasztalatom alapján :D

"A víz örök, de a gép változik"

(#54050) Atmil válasza Bakus (#54049) üzenetére


Atmil
aktív tag

Köszi a választ. :R

Azt értem és tudom, hogy egy körhöz elég a d5. :U

Lehet, hogy nem fogalmaztam világosan. Az, hogy körbe viszem a házon, pl, a cpu-t 6 méter cső plusz egy 250-es és egy 400-as tartály. Ehhez még hozzá jön három radiátor. 360-as 6 centi vastag, 280-as 3 centi vastag, 120-as 6 centi vastag.

Ugyanezt szeretném megcsinálni a gpu-val is. :R

[ Szerkesztve ]

Üdv! Atmil.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.